Afbraak. Tüolens Co., WAARSCHUWING Flinhe Oieiistbods 5 Boerderij te taji, 31 g1 dubbele platen, P. SILOEIOID. Spoed! Spoed! HENIEIS, HA Ojien'iare Verknoping DE GRACIEUSE. AgenteiiCessen) Boerderij ie Itoop, 24 bouwterrein, ~SMIDSKN£GHT TE HUUR AANGEBODEN"" Algemeen Assurantiekantoor Gen. Vert. Obligatie-Mij. Matinees Musicales van hst Residentie Orkest, Da Bouwmanswoning „QftANJEVELD" Wel- en Hooiland FRBEDR. RERUEfl ABB. 8OHN te Solingen Solingsn Alleen de nieren knnnen het bloed filtresren. Burgerlijke Stand. gevraagd, mot 1 Nov, in kloin gezin. Salaris 130 met opslag. Br. met opgaaf van Jaatston dienst, adres Laan Copes van Cattenburg 40, Den Haag. bekend met Hoelbeslag en Ber- gcrwerk, geriasgd by 8672 6 J. OUQEJANS, Alpiicn a. (1. Kijn. groot circa 558 H.A., Wei- en Bouwlaud, gelegen in Gelderland. Te bevragenby G. Y. LEEUWEN, Ter-Aar. 3635 7 (HollandscUe opname) 1.50. Den Haag, Leiden, 3juri!skade 83, Haarl.slr. 66, 3658 11 voor oen HEEK een groote ZIT- SLAAPKA3IËK. Br. aan het Bureel van dit Blad onder No 3592. 6 Solido afbraak te koop, van de In (looping zynde Bloemisterij, van de Firma SPEET VAN TELKEN, Itijnknde, Lelden, sls.T50.000 oude Steeuen, Pan nen, Marmeren Schoorsteen mantels, Marmeren Platen en Vloertegels, Serre, Kaam- en Deurkozijnen, Eiken- en Grc, nenbinten, Kibben, Delen, Kraalschroten, IJzeren hek, Iiooden Pompen. Voor H.H. Bloe misten en Tuinders, Broeikas, sen, Broeiramen, Broeiglas, enz., enz. Te bevragenbU den Aannemer J. BEEKSMAN, te Koude kerk, of op het terrein, en tevens >ilichtingen te bekomen bU den Heer J. C. STADUOHDEB, Uooge Bijndijk, Koeter wonde. 8637 28 Wordt gevraagd, voor direct of met 1 Novoinber, en nette Adres: aan het Bureau v. d. Blad No. 8593. 7 AMSTERDAM. Credisten - Hypotheken. Pramiêi15003, rsale 3pSl. p. jair. Betalingen van af f 1.— per maand, ineens volgestort f 100. Vraagt inlichtingen by de Vertegen woordigers M. J. SPAAR- BAKEN, Haarlemmerstraat 145a, te Leiden en B. C. MOOR, te Warmond. 907 25 onder Ie ding vin 61 r. HEN3I VIOTTA. Gedurende seizoen 19101911 lul len acht Matinées worden gegeven in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen, met medewerking van be roemde solisten, op de navolgende Zondagmiddagen 30 October, 27 November, 18 Decem ber, 22 Januari, 19 Februari, 12 Maart, 26 Maart en 9 April. Abonnementspryzen voor de acht Matineés zyn als volgt: Balcon f 8, Kaal f 6, Tns- schengalei-y f 5, Bovengalerij f 4 De coupousderabonnementiboek- jes k unnen door afteekenlng aan de rug- zyde door den abonnó niet persoon- lyk worden gomaakt. Fntréepryzen per concert bulten abonnement: Balcon /T.BO, Zaal /T.»5 Tasschcnealerij 1. Beven- galerij 0.00. 3638 31 Voor abonnement gelieve men xich op te geven by den Heer G. H. VAN EOK, Muziekhandel, Vlamingstraat 38, of by den Secretaris Penningmeester, 1113 Haurittkade, Den Haag. De abonnementsboekjes worden in den loop der maand October aan buis bezorgd. VAN 3643 66 mot 28-26-11 H.A. Ten overstaan van de Notarissen P. C. L. EIKENDAL en Mr. L. EIKENDAL, resldeerendo te 's-Gravenliage, zal op Dinsdag 11 October 1910, des voormiddags om 11-^ uur, in het Hótel-Reataurant „Do Rustende Aren d", van den Heer M. d* Grauw, te Zwammor-' dam, in hot openbaar by afslag van do perceelen afzonderlyk en daarna in combinatiën worden verkocht De BOUWMAXSWO^ING „ORAXJEVELD", gemerkt B 70, staande en liggende in de Daniifiiebiaiirt, aan den Rijks straatweg van Bodegraven naar Zwammerdam, met WET- en HOOI LANDEN in den Binnen-of Dampolder en in de Wyk, poldor Reeuwyk, be nevens twee perceelen liggende tusschen den Ryksstraztweg en dan Ryn, tegenover voormelde Bouwmanswoning, alles to samen groot 28-26-11 H.A. Breeder vermeld by vorige adver- tentiên en by notïtiëngratis ver- krygbaar by den Heer H. VAN GHE3EL GROTHE, alminiatrateur te Bodegraven en ten kantore van voor noemde Notarissen in het Noordeinde No. 38 te 's Gravenhage. De voormelde onroerende goederen zyn in veiling gebracht als volgt: Perceel I groot ongeveer 12 61 15 H.A., staat op f 25.200. Perceel II groot onge veer 687 Ma., staat op 450.— Perceel III groot onge veer 687 M2 staat op 450.— Perceel IV groot onge veer 5.04.10 H.A. staat op 6.300.— Perceel V groot onge veer 5.03 04 H.A. etaat op 6.200. Perceel VI groot onge veer 2.58.20 H.A. staat op 3.300.— Perceel VII groot onge veer 2.56.40 H.A. etaat op 3.200. f 45.100.- Firma Gr. A. HOEFFTCKE, Stadhouderskade 28, Amsterdam, (Voorheen te Leidon), ca crö CS CS :c£> CP *-5 bericht, dat zy te consultoeron is in Hotel „Levedag" bjj den Heer FARENSBACH, den 14den October van 's morgens li£ uren toL 'a avonds 6 uren, en den 15Jon October van 155 uren tot 6 uren, tot het aan leggen van Korsetten op naaiit, volgens systeem der H.H Profes soren, rechiboadcmde Korset ten (ook voor kinderen), die de verkromming tegenhouden. Breuk* bauden, Buikgordels, ook voor navelbreuk en wandelen ia nier. Elastieken Kousen. Kyko keuze Fransche Korsetten dor nieuw ste modellen. Voor Dames, die onge steld zyn, zal ze gaarne aan huis komen. Mej. A. G. HOEFFTCKE. 2733 39 gevraagd voor een kapitaal-krachtige Levensverzeke. rms-jftaa2schappïj, gevestigd te 's-U-raventiage, tegen zeer hooge afsluit-c immissie, voor de olaatsen Leiden, Oegitgeesr., Rijnsburg, Katwijk-B., Katwijk-aan-Zee, Stomp- wijk, Zoeterwoude, Voorhout, Noordwijk-B, Noordwijk-aan- Zee, Noordwijkerhout, Piet-Gijzenbrug, Sassenheim, War mond, Leiderdorp, Hoogmade, De Vink, Wassenaar en Roelotarendsveen. Aan deze Maatschappij is een Volksverzekering- Afdeeitng verbonden, waarbij de premiön elk jaar la^er worden. Drieven Bur. van dit Blad onder No. 864L 32 «BLO VEKKKIJGBAAR van/" 250. zonder borgen, hoogere bedragen met borgstelling; ook op le en 2e Hypoth. Br. fr. ond. No. 1732, a. h. Centr. Adv. Bur. MAX R. N0NES, Amsterdam. 3671 6 aan den R(jn, gemeente Aarlander- veen, met pl. m. 14> H.A. pnik Weiland, nieuwe Behuizing, Veestalliug, enz. Uit de hand te koop tot biliyken prys. Aanvaarding: Land Kerstmis, Behuizing Mei a. s. Een groot ge deelte van de koopsom kan desver- langd als Hypotheek gevestigd blyveti. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 3673. 14 Het geachte Publiek, dat er prijs op stelt, om Messen, Scharen, Vorken enz. van de al 70 j ar e n in Nederland bekende en door s o I i e d en uitmuntend fabrikaat gerenommeerde Firma te koopen, wordt beleefd verzocht, goed op de navolgende Fabrieksmerken te letten, evenzeer als op den naam en de voorletter F. Dit zijn mijne Fabrieksmerken het schopje of de sleutels Bij de voornaamste Ijzer-, Galanterie-, Kramerij- en Huishoudelijke Winkels is mijn fabrikaat verkrijgbaar. FRIEDR. HERDER ABR. SOHM 3650 84 Brieven uit Noordwijk. XII. De Gemeentebegr ooting. De gemeentebegrooting, zooals zij door B. en Ws. den Raad wordt aangeboden, sluit in uitgaven en inkomsten mot een som van f 73,537,11. De begrooting der gemeen telijke gasfabriek wijst aan: Ontvangsten f42,625,41, uitgaven f37,305.25, vermoede lijk voordeelig saldo dus f 5220,16. Men denkt dus aan de gasfabriek niet zoo'n goed jaar te maken als in 1909, toen mon een batig saldo kon boeken van f7911,30j. Men zal in 1910, waarvan we de rekening pas in September van het volgende jaar te zien krijgen, tooh niet tot de ervaring gekomen zijn, dat de electriciteit een gevaarlijke con current'van onze gasfabriek wordt? Post 93 der begroeting (uitgaven) ie een memorie-post. Het vorige jaar is er f 75 voor uitgetrokken. Deze post heet: Kos ten van onderzoek naar de mogolijkheid eener drinkwaterleiding." Dit staat in ver band met het verzoek der gemeente Velsen, dat in de Raadszitting van 14 Sept. in han den van B. en Ws. werd gesteld om advies. Onder No. 97 vinden we f 1800 uitgetrok ken voor bet onderhoud van straten en pleinendat is f 700 meer dan in 1910., Daarvoor moet extrawerk gedaan worden Het voetpad aan den Offemweg, van af de Voorstraat tot aan het perceel van den heer A. B. v. d. Boon, moet bestraat worden. Lengte 70 meter, breedte 1.20 meter. Bo vendien wordt er nog 21 meter van den Of- femweg met Waalklinkers geplaveid. Voor bestrating van andere voetpaden wordt f 1200 uitgetrokken. B. en Ws. gaan dus voort, de bestrating in orde te brengen. Post 98 vermeldt f 3000 voor onderhoud yan wegen en voetpaden. Dat deze p06t f 500 hooger is dan in 1910, vindt zijn oor zaak in de omstandigheid, dat de Boeren- burgerweg verbeterd moet worden. Onder No. 105 vinden we een memorie- post uitgetrokken voor het plaatsen van een klok in den voorgevel van het Raadhuis. Dit kunnen wij toejuichen. Als straks het „wachthuis" van de tram is opgeruimd, en we dus een rnooi „Raadhuisplein" hebben met een onbelemmerd gezicht op de Ned.- H er vormde kerk en ons mooie Raadhuis, zullen vreemdelingen het waardeeren, te kunnen zien, hoe laat het is. Bovendien is dit van nut voor de reizigers, die met de tram mee moeten. Post 125 vermeldt f 250 voor liet inrich ten van een muziektent. Daar deze post óók op de begrootmg van 1910 p.rijkte, e» er nog niets van den bouw eener tent kwam, gevoelen B. en Ws. zich gedrongen, te ver klaren, dat „nn het thans bijna geëindigde gedzoen er geen gelegenheid bestond tot ver werking van dezen post." Gelukkig, zou den we haast zeggen, dat „Crescendo" in het aigeloopen jaar een crisis had te door staan, waardoor het niet op volle sterkte was (en nog niet is) anders had ons dorps- muziekgezelsohap wel eens luide kunnen hiopperen, dat het met de muziektent zoo slecht opschoot. In den zomer van 1911 ho pen we onze harmoniekapel keurig geïn stalleerd te zien4 en niet meer te pronk ge zet op een 6tellage, die a-an een schavot doet denken dost 129 vertelt ons, dat de gemeente jaarlijks f 4170 te betalen heeft aan ver- pleegkosten van 13 krankzinnigen, die te haren laste zijn. Onder No. 157 vinden we f 2600 uitgetrok ken voor de verbetering van de Hoofdstraat^ die van af de school met den Bijbel tot aan den boulevard geheel met klinkers geplaveid zal worden. Men weet, boe in den afgeloo- pen zomer deze straat reeds gedeeltelijk (tot aan het hulppostkantóor) met klinkers bestraat werd. Als de heer C. Admiraal, die toen hij nog Raadslid was een maal in den Raad bromde, dat hij nog nooit gezien had, dat één deT onbehouwen keien van de Hoofstraat door de zeelucht was op geknapt, nog in de gelegenheid was, zijn 6tem in de Raadszaal te laten hoaren, wel licht was hij dan milder gestemd ten opzich te van de genezende kraoht des zeewaters. Onder No. 158 wordt f 2000 uitgetrokken voor de verbetering van den Noord-boule vard, dion men verbreeden wil van af „Seehorst" tot nan de Noordgrens van Pension „Noordzee." Een mooie verbe tering 1 Hoewel we straks nog een paar verbete ringen te boeken hebben, die B. en Ws. voor nemens zijn, te Noordwijlc-aan-Zee aan te brengen, mogen we toch nu alvast consta teer en, dat de „badplaats" dit jaar niet vergeten werd't {Spreekwoord van den druppel en den harden steen zouden we wel aan willen halen. Voor f 1000 (post 169) willen B. en Ws. een voetpad aanleggen aan de Zuidzijde van den Pickéweg waar ze willen aan vangen, en waAr eindigen, staat niet ver meld. Wij hebben echter in onzen tienden brief (Interview) reeds over dit plan ge sproken en het mede toegejuicht. De sloot, die voor afwatering dient, zal gedempt en gerioleerd moeten worden. In verband met dezen begrootingspost kunnen wij nog iets meedeelen, dat wij de zer dagen uit betrouwbare bron vernamen. Belanghebbenden hebben een som van i 4200 bijeen weten te krijgen, om daarvoor riolee- ring te laten aanleggen van af het eindpunt van den Zuid^-Boulevard, door den Rem- brandtweg tot pension „Panorama", van daar door den Pické-weg tot aan den „Ma joor". (Als we het zóó uitdrukken, begrijpt iedereen ons). Waar de Rembrandtweg den boulevard bereikt-, zou een put of kolk ko men te liggen, waarin óók nog een riool uitloopt, dat men van af „Strandhotel" Zuidwaarts wil aanleggen. In de kolk, die bij „Panorama" komt te liggen, kunnen dan nog riolen uitmonden, die door belang hebbenden of van gemeentewege aangelegd kunnen worden van af „Duna" en van af „Zandheuvel" Genoemde belanghebbenden zijn voornemens, die som van f 4200 (uitslui tend voor dat doel beschikbaar) der gemeen te aan te bieden, mits de gemeente dart riool laat leggen van af den „Majoor", langs den Pické-weg naar de losplaats, waar ook andere riolen loozen. Nu de gemeente tooh voornemens is, de sloot aan de Zuid zijde van den Pické-weg te dempen en te rioleeren, kan zij dit aanbod met beide han den gretig aanvaarden. De benoodigdo riool buizen kunnen van zóó groote capaciteit ge kozen worden, dat men ineens een goeden toestand krijgt. Waar het partioulier initia tief zóó werkt, moet de gemeente o.i. tot steun en medewerking bereid gevonden wor den. Terugkomende op de begrooting, vinden we onder volgnummer 160 nog f 600 uitge trokken voor het vervangen der keien dooT klinkers in de Pické-straat en wel -van af den Lijnbaansweg (bij Jan Marbus) tot aan Bedenk *t End" (bij Jan Janson). Toe to juichen, maar... waarom nu het gedeelte van de Pické-straat tusschen Zandbergen en Jan Marbus gelaten, zooals het is? Als ook dit gedeelte van klinkers voorzien word, was de heele Pické-straat „beklinkerd". Of zou de vrees voor de zware mest- en vracht- wagens, die speciaal dat gedeelte berijden, om, via den Lijnbaansweg van Noordwijk- aan-Zee naar de lesplaats te komen, B. en Ws. weerhouden hebben? Dat hooren we nog wel In allen gevalle, het is ons al ter loops verteld, dat een paar Raadsleden be doeld gedeelte van de Pické-straat óók gaar ne met klinkers zagen geplaveid. Die komen dan wel met amendementen op post 160 voor den dag! Geld schijnt er dit jaar nogal te zijn 1 Vermelden we nu nog eenige beloften, die B. en Ws. in den loop van 1911 wenschen in te lossen. Op een bijlage van de begrooting vinden wij vermeld, dat het Dagelijksch Bestuur voornemens is per afzonderlijke begrooting(en) de volgende voorstellen te doen: lo. Verbetering van het vaarwater, de „Woensdag-sche Watering," anders gezegd 't „Westeinde"; 2o. aanleg van brandputten, tevens water gevend aan drinkwaterpompen; 3o. het maken van een oprit van af het strand naar de schoolstraat, anders gezegd, verbetering van den toestand aan den Noord-boulevard, waar deze door de be kende „rijgeul" onderbroken wordt; 4o. verbreeding van een gedeelte van den Ouden Zeeweg. Dit kwam reeds vroeger in den Raad ter sprake. De besprekingen en onderhandelingen rijn toch geëindigd met een besluit van den Raad, waardoor een bouwverbod werd gelegd op^ een paar oude huizen van den heer Jan v?,n Kan, welke huizen afgebroken moeten worden, om de voorgestelde verbreeding tot stand te kunnen brengen; 6o. aanschaffing van een nieuwe brand spuit voor Noordwijk-aan-Zee. Daarover is al zóóveel geschreven en gesproken, dat wij er het zwijgen maar toe zullen doen. Over do noodzakelijkheid is ieder het roerend eens met B. en Ws; 66. aanleg van een klinkerbestrating tus schen de tramrails in den Zeeweg. Zouden de wielrijders dan op dat straatje mogen rijden 7o. Het stichten van een polirie-bureau annex teekenzaal en bureau voor den ge meente-oprichter Het instellen van een noderzoek van her 8tellingswerken aan den toren te Noord- wijk-Ljnnen. Wie na alle, in de begrooting voorgestelde verbeteringen en na alle beloften van B. en Ws. nog durft beweren, dat ons Dagelijksch Bestuur niet vol goeden wil en niet werk zaam is, mag vrij een ondankbare en een Nurks genoemd worden. Nu wachten we op de eerste plaats kalm af, wat de Raad met de begrooting doet, en op de tweedo plaats, wat er van de be loften van B. en Ws. komt. Moed hebben we, dat vele der genoemde plannen ook werkelijk ten uitvoer gebracht zullen wor den. BECLAHEX, 40 Centa per regel. Iedere drie minuten van uw leven gaat het bloed door de nieren om gefiltreerd te worden. Wanneer het de nieren b e- reikt, is het zwaar beladen met vergif tige onzuiverheden wanneer het de nie ren verlaat, is het het zuiverste bloed van het geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel laugza- merhand vergiftigd, want de in het bloec] achtergebleven vergiften verspreiden ziek te en verderf door het geheele lichaam. Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtijds hebt gij een gevoel of de rug u zou breken, wanneer gij u m het bed omkeert. 's Morgens staat gij op met een ellendig gevoel in uw rug en met pijn in de lende nen. Uw oog en zijn dof en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heeft een onnatuurlijke kleur en komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. Bij vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zul len zij haar geschiktheid om het bloed te filtreeren verliezen, en breidt uw kwaal rich plotseling uit tot lendenjicht, kwellen- do urinekwalen, niersteen, waterzucht, heup jicht, chronische rheumatiek, en ver woesting der nieren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, en helpen haar om haar kracht te herwinnen tot het filtreeren van het bloed en het af voeren van de vloeibare onzuiverheden. Op iedere doos echte Fost3r's Rugpijn- Nieren-Pillen komt de naam van bet ge neesmiddel voluit voor. Zij zijn te Leiden verkrijgbaar bij de Heeren D. W. E. F. de Waal. Mare 56; D. M. Kruisinga-, Nieu we Rijn 33, en Reyst en Krak, Steen straat 41. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of 10 voor zes doozen. 3646 52 Vervoer van rijwielen. In verschillende bladen wordt medege deeld, dat na 1 Januari de bepalingen om trent het vervoer van rijwielen per spoor in dier voege gewijzigd zullen worden, dat de reizigers zelf hun rijwielen naar en van do bagagewagens zullen moeten vervoeren, een systeem dus, zooals in België en gedeel telijk ook in Duitschland bestaat, tot groot ongerief van het reizend publiek. Wij kunnen gelukkig mededeelen, dat dit bericht onjuist is, wat de Hollandsche Spoor betreft. Deze maatschappij zal het uni form-tarief van f 0.20 handhaven zonder eenige bezwarende bepaling. Wat de Staatsspoor zal doen, ia nog niet met zekerheid bepaald. Zeker bestaat het voornemen, de thans geldende bepalingen te wijzigen. Wij meenen echter reden te hebben, om te verwachten, dat het niet zoo erg zal zijn als men uit de courantenberich ten zou opmaken. Het Bondsbestuur blijft in dezen diligent. Hienwe kwartjes. De „Asser Cfc." schrijft: „De nieuwe kwartjes zijn gisteren in om loop gebracht, maar liet nieuwe is hier niet het betere. Door den breoderetn, platten band, aan de^zijde, waar de waarde der 25- cents-stukken wordt vermeld, is het onder scheid tusschen een nikkelen stuiver en een zilveren kwartje nog verminderd, waartoe ook de grooto letters op het nieuwgeslagen muntstuk medewerken. Men kan dit liet test zien door een stuiver, een oud en oen nieuw kwartje naast elkaar te leggen. Vergissing kan nu nog gemakkelijker plaats hebben. Het grootste onderscheid bestaat in den ge- kartelden rand, welke ook het nieuwe kwartje omgeeft, terwijl bij de nikkelen stuiver- stukjes de smalle rand glad is. pfet beeld derr Koningin aan de keerzijde is bij de nieuwe kwartjes fijner dan op de oude." AARLANOERVEEN. Bevallen: Maria den Hollander geb. Lindtnbtirg D. Anna Clarina van Muiswinkel geb. Van Dommelen D. WASSENAAR. Ondertrouwd: P. de long 391 en H. Ruygrok 44 Geboren: Arie Johannes, Z. van A. Vringer en H. M. Parlevliet. Adrianus Hubertus A oysius, Z. van L. N. Zandvl et en N. C. de Greef. ST0MPWIJK. Ondertrouwd: G. J. van Kopuen jm. 29 j. en C. F Luijten jd. 27 i. Bevallen: J. Starr^nburg geb. Lelyveld Z. A. van Varik geb. 0,'palaar D. C. A.G. Nieuw- land geb v d.LansD. Overleden: H. W. v. d. Borg V. 82 j., We.l. F. A. Kouwcts. VEDR. Bevallen: G. C. Bergmui geb. Van der Kley D. RIJNSBURG. Gob ore d: Td.\, D. van P. v. d. Kwatik en L. Driebergen. .laantje. D. van C. v. Klaveren on C. v. Dmjvenbode. Jacobs, D. van A de Mooij en T. v. d. Boon. Frederik, Z. van T" Bouwman en J. v. d. Mejj. Pieter, Z. van J. Kromhout en P. v. Klsvereo. Jannetje, D. van J. Willms en P. Lammens. Janke. D. van 0. Hogewoning en J. de Vries. Abraham, Z. van Q. v. d. Vijver en J. v. d. S'eet. Gehuwd: T. de Wit jm. 23 j., te Valkenburg, en M. v. d. Valk jd. 23 j., te Rjjnsburg. SASSENHEIM. Getrouwd: C. de Jong 25 j* en G. Sluimers 26 j.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 10