N«. 15526 PTaandag 3 October. A0. 1810. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. De boekjes Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De erfenis der Rodrians. LEIBSCH BA&BLAB PRIJS DEK ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte, Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1.65. ▼oor den Spoorweg-, Tram- en Bootdienst norden beden by het „Leidach Dagblad" gevoegd. Tot behoud van het Lenvenam- sche bosch. Een van de schoonste en lieflijkste plek ken van ons Vaderland, een van de grootste en merkwaardigste bossohen der Veluwo loopt gevaar: reeds ligt de bijl aan den .wortel der boomen en zoo er geen redding idlaagt, dan is er binnen enkele maanden een «einde aan dien heerlijken „Poolschen weg", dan worden de oude dennen geveld, neder - geworpen de trotsohe stammen, dan zal de wind niet meer ruiscben door de hoogo top pen en het licht niet meer spelen op de open plekken van het -dichte woud, clan zal deze gansche heerlijkheid voorhij zijn ge gaan voor goed tot droefheid en schade van duizenden menschep die er vreugdo en rust en gezondheid vonden. Maar er is nog een kans. Het is aan de Vereeniging tot behoud ,van natuurmonumenten gelukt van de te genwoordige eigenaren een optie tot aan koop van dit gebied te verwerven, loopende tot 17 November. Vóór dien datum hoopt zij zich «den eigendom er van te verzekeren en besloot daartoe over te gaan tot de uit gifte van een 3 pCt. eerste hypothecaire obkgatie-leening groot f 250,000. Zij hoopt dus, dat er 250 personen zullen zijn die haar f 1000 tegen 3 pCt. zullen willen leenen uit liefde voor een stuk heerlijke natuur. Nu beslaat dit beroemde bosch ruim 700 H.A., waarvan een gedeelte om die geheel bijzondere schoonheid en merkwaardigheid ongerept moet blijven, waar een grooter kan produotief worden gemaakt door oordeel kundig vellen en aanplanten. Zoo krijgt de leening een stevig fondament. Uit het aan koop- en aflossingsfonds, te vermeerderen door schenkingen en eventueele bijdragen uit de kas der Vereeniging zullen bij goede gelegenheid nog aangrenzende terreinen kunnen worden aangekocht terwijl met de aflossing door uitlotang h 100 pCt. in 11)16 zal worden begonnen. Een commissie van drie personen uit de deelnemers aan de leening zal de belangen der obligatiehou ders behartigen. Op goede gronden stelt het bestuur zich voor, «dat de exploitatie van het Leuvenumsche bosch even goede uit komsten zal opleveren ale die in het Naar- d'ermeer. Rekent men 4 pOt. als normale rente, dan geeft men 1 pCt. uit sympathie Voor de goede zaken. Wij bevélen haar ook onzen stadgenooten van harte aan al geven wij toe, dat de tijden juist in onze gemeente niet gunstig zijn. Misschien kunnen enkelen zich op één aandeel vereenigen. De te Leiden wonende leden van het Bestuur der Vereeniging, dr. F. A. Jentink en dr. E. D. van Oort, geven Eeker gaarne alle inlichtingen, terwijl toe- segging van deelneming moet gezonden worden aan dr. J. Th. OudemaDs, Paulus- Potter-straat 12, te Amsterdam. Om onzen lezers te laten zien, welk soort van natuur schoon dreigt verloren te gaan, hebben wij in onze kijkzaal op een afzonderlijke plaats een aantal zeer fraaie platen van het bosch te kijk gehangen. Wil iemand, onmachtig aan de leening deel te nemen, door een gift zijn sympathie toonen, wij zijn bereid die te ontvangen co in ons blad te verant woorden. Hoezeer beh'oud van natuurschoon in tal van landen Regeeringszaak is (want het is immers een volksbelang?) moge ten slotte blijken uit de mededeeling, dat juist dezer dagen door de- Oostenrijksche regee ring in westelijk Bosnië een bosschen-gehpel van 1748 H. A als natuurpark onder be scherming is genomen, grootsohe oerwouden, waar bergnhornen en bergdennen nog in overvloed voorkomen, de alpenflora op de hooge alpenweiden bloeit, de dierenwereld nog tal van zeldzame vogels vertcont. Zul ke berichten geven een gevoel van grooto rust: er wordt beschermd en behouden wat, eenmaal vernietigd, nimmer kan wor den vergoed. Moge het gezegend streven der Nederlandsohe- vereeniging het Leuve numsche bosch voor ondergang kunnen be- Leiden, 3 October. Th tooneelvereeniging „Kunst cn Ver maak", onderafdoeling der Typograpliische Vetreeinging 9,Laurens Jansz. Coster", gaf gisteravond in hotel „Du Nord" haar derde uitvoering. Deze avond werd geopend met een welkomstwoord van den voorzitter, den heer H. W. ITageman, waarna onmiddel lijk het damespersoneei, elk versierd met een oranje-ceintuur, ten tooneele v«arscheon om mot een feestgroet de vroolijke stem ming onder de aanwezigen op te wekken, waarin zij wel slaagden, en een daverend applaus viel haar hij het einde ten deel. Terwijl men zich gereed maakte voor het tooneelstukje „De gestoorde feestvreugde", werd nog een niet óp het programma ver melde voordracht gegeven, en wol: „Vacan- tie", voor heer en dame, waar-mede veel bijval werd ingcoogst. Wat hot daarop volgende blijspel "betreft, nu, er kan van gezegd worden dat alle daarin mede merkenden, zoowel dames als hoeren, uitstekend völdedêD, zoodat ook aan het pinde een warm applaus door de zaal klonk. „De Juliana-Gardc", welke volgens het programma jbp verlangen nog eens werd opgevoerd, viel ook nu zeer in den geest der (aanwezigen. Na de pauze werd nog opgevoerd„Het consigne is snorken", kluchtspel in één be drijf, waarin ook de hoeren medewerkenden zich goed wan hun taak kweten. Er kan dus gezegd worden, dat het een gezellige avond is geweest, dien „Kunst cn Vermaak" aan de vele aanwezigen heeft verschaft. Een en ander werd afgewisseld door mu ziek onder leiding van den lieer Adr. J. Vender bos. Door werkzaamheden aan de pastori© is de intrede van Ds. H Hummelen in de Geref. Kerk te Haarlemmermeer O. Z. een week uit gesteld. Zy zal nu plaats hebben op Zondag 16 October. Benoemd is tot hoofd dor Ckr. Burger school to Middelburg, de hoor G. L. J. Waan- dera, hoofd der Chr. School te Wassenaar. H. M. de Koningin Moeder brengt a. 8. Dinsdag een bezoek aan het Loo. Nader wordt uit Amstelveen nog ge meld omtrent het jubileum van ds. W. H. J. Baart do la Faille, dat deze 73-j. pred. oil- der algemeene belangstelling zijn. vijftigja rige Evangeliebediening hij de Ned.-Herv. Kerk herdacht. Een schat van bloemstukken werd hem des morens aangeboden en de leerlingen der Christelijke school brachten hem een aubade. In den namiddag werd hij door Gem. en kerkel. en burgeii. autoriteiten ge luk gewensckt iu het kerkgebouw, smaakvol met groen en bloemen versic-rd. Geen plaats je in de kerk bleef onbezet. De Gem. bood den jubilaris een massief mahoniehouten boekenkast en een kostbaren zegelring aan, de ringpredikanten. een vulpen, in gouden koker gevat. De1 plechtigheid werd afge wisseld door een zangnummer van mej. J. Weys en orgelspel van den heer F. Hasse laar. Des avonds bracht de plaatselijke fanfare een serenade. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de heer R. Leopold, Directeur der Rijksnormaallessen te Gouda, Zaterdag zijn 50-jarig jubilé bij het onderwijs. Door don distriotsschoolopziener werd den jubilaris namens den Minister mededeeling gedaan van zijn benoeming tot Ridder in de Oran- je-Nassau-Orde. Op 75-jarigen leeftijd is overleden de heer A. de Niet, oen der voornaamste Sche- vcningsche reeders, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, en een algemeen geacht in gezetene van de visschersplaats. De heer De Niet was bestuurs- of gewoon lid van tal van vereenigingen en de vader van den Vrij dag te Soheveningen overleden doctor Do Niet. Voor de betrekking van leeraar, in de aardrijkskundo aan het Erasmiaansch gym nasium te Rotterdam worden door curato ren aanbevolen: lo de hoer M. Zeldenrust to Helmond, 2o. dr. C. F. Haje te Haar lem, do laatste voorloopig voor den tijd van écn jaar. Mej. M. A. S. E. S de Goeje heeft tegen 1 Januari a.s eervol ontslag gevraagd als leerares in de N e dor land sch e taal aan do H. B.-S. voor meisjes te Rotterdam. De jaarwedde van den commissaris van politie te Zaandam is bij Koninklijk Besluit, met ingang van 1 Januari 1911, verhoogd van f 2;0G0 tot f 2400. Do examens voor het politie-diploma zijn afgeloopon. Van do 493 deelnemers verwierven 188 het gewone diploma en 115 diploma met aan- teekening, terwijl 190 candidaten werden af gewezen. Het totaal aantal gediplomeerden bij de Nederlandsche politie bedraagt thans 1500. Tot ingenieur bij den Irrigatiedienst in Siam is benoemd de civiel-ingenieur W. P. S. von Stein Gallenfels, thans tijdelijk ad junct-ingenieur bij den Rijks-waterstaat. (St.-Ct.) Do minister van koloniën heeft den heer H. A. C. M. Hueber ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-ïn- dië gesteld, ten einde te worden benoemd tot inspecteur van het gevangeniswezen daar te lande. (St.-Ct.) ALPHEN. Op do vergadering van do afd. Alphen cn Omstreken van „Volksonder wijs" is do volgende motie met algemeen# stemmen aangenomen „De af doding „Alpben en Omstreken" van „Volksonderwijs", overwegende, dat de Raad der gemeente Aarlandervcen, ds verordening op de schoolgeldheffing zoodanig heeft in gericht, dat bijna alle ouders, op enkele uitzonderingen na, kunnen worden getroffen; overwegende, dat bij die toepassing met de meest mogelijke gestrengheid wordt te werk gegaan, zoodat zij, die volgens dionzelfden Raad niet hij machte zijn hoofdelijken om slag te betalen, wel financieel krachtig ge noeg worden geacht, om bijv. f 5.40 per jaar voor 3 kinderen hij te dragen in het schoolgeld overwegende, dat het den Raad niet to doen kan zijn, om daardoor de gemeentekas te steunen, maar naar het schijnt de Open bare School leeg te pompen en de ouders financieel te straffen voor het feit, dat zij hun kind«oren naar de Openbare School zenden overwegende, dat voor de kinderen van on vermogende ouders het onderwijs kosteloos moet zijn, en de ouders geheel vrij moeten gelaten worden in do school hunner keuze; en ten slotte constateerende, dat de Raad. bovengenoemd langs wcttelijken weg niet to bewegen is tot een billijke, onpartijdige toepassing van de thans in Aarl ander veen vigeerendo „Verordening op de heffing van schoolgeld" spreekt haar onverholen afkeuring uit over zoodanig gebruik maken van macht, waar door het openbaar onderwijs wordt ge schaad en do minderheid wordt verdrukt." HAARLEMMERMEER. "Wegens overtre ding van art. 24 dér Land weer wet (het niet inleveren van zijn zakboekje) is de verlof ganger der Landweer A. A. van Hoccke, voor zes dagen onder de wapenen geroepen, als straf daarvoor. Bij den landbouwer Kranenburg, nabij Abbenes, heeft men des nachts van een ploeg, die in het land was achtergebleven, do losse doelen afgeschroefd en medegeno men. Vermoedelijk heeft men zc ook wel te water geworpen. Men vermoedt,dat hiér wraakneming in het spel is, daar Kr. bijna uitsluitend door vreemde werklieden zijn werkzaamheden laat verrichten. HILLEQOM. Naar wy vernemen zal de tooneelvereeniging „Vondel" half November het seizoen openen. KATWIJK-AAN-ZEE. Voor de tweede helft van September komt op de lyst van do aan het postkantoor alhier bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zy'n kunnen worden uitgereikt voor een poststuk voor Eugon Dekkeit, te Chioggia. RIJNSBURG. De vermeerdering van het aantal kinderen op de school der Ned. H6rv. Gem.,,hoofd de lieer J. G. Vreoawyk, maakte uitbreiding van de ruimte noodzakelyk. Door de School-Commisate is nu besloten een zesde lokaal te doen bybouwen. SAS3ENHETM. De bollenzoekers laten zich niet zoo spoedig afschrikken. Nu zynertwee opeenvolgende nachten vier gesnapt; twee op het erf van den heer Bader en twee op dat van de heoren van Zonneveld en Pnllippo. VALKENBURG Ons bericht van 21 Sep tember j.l. met betrekking tot de open lucht- concerten onzer „Harmonie" is gebleken voor barig te zyn geweest. Immers, tot velor ge noegen werden Zaterdagavond de lichten in do muziektent weder ontstoken, on van acht tot tien uren hadden wy een muziekuitvoering, die klonk als een klok, en door vele belangstel lenden werd bygewoond, die aan het eind door een welwillend applaus voor het gehoord» dank zeiden. En wyzelf, wel, toon het concert besloten werd met het Volkslied, toen moeston wy ook by vernieuwing erkennen, dat de „Harmonie" een aardige afwisseling kon bren gei in ons kalm dorpsleven en fluisterden we in stilte: „Tot een volgend jaar, zoo 't mag" Bij Kon. besluit is lo. met ingang van. 6 October 1910 aan den luit. ter z,ee 1ste kL, A. F. Folkersma, op zijn verzoek, in Oost- Indiè eervol ontslag uit den zeedienst ver- - leend bevorderd: met 6 Oct. 1910, tot luit, ter, zee 1ste kl. de luit. .ter zee 2de kL C. R. F. Tollenaar; met 16 October 1910 tot kapt.-luit. ter zee de luit. ter zee 1ste ld. J. F. Nijland, ear tot luit. ter zee 1ste kl. do luit. ter zee 2de kL R. P. C. Spengler; 10. bepaalddat Hr. Ms. pantserschip „Tromp" den 16den Oct. a.s. te Willems oord zal worden in dienst gesteld; 2o. is met genoemden datum het bevel over dien bodem opgedragen aa<n den kapt. ter zeo E. de Haan, met 1 Nov. 1910, aan K. Holm, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van burger-apotheker hij de ma rine en met ingaDjj vian dien datum tijde lijk als zoodanig aangesteld H. W. van Urk, apotheker te Amsterdam; J. W. Roelfsema, surnumerair der grond belasting to Amsterdam, benoemd tot con troleur bij dien diensttak, met bepaling, dat hij tijdelijk zal worden werkzaam gesteld daar, waar do dienst zulks vordert, en zijn benoemd tot adjunct-controleur der grond belasting, de surnumerairs bij dien dienst tak L. W. Romijn te 's-Gravenhage on K. M. Sillevis to Utrecht; benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B.- S. te Roermond P. Hans Szn., aldaar; voor het tijdvak van 1 October 1910 tot en met 31 Aug. 1911 tot leeraar aan de Rijks H. B.-S. te 's-Hertogenbosch G. J. Stocks meier, aldaar; tot leeraar aan de Rijks H., B.-S. te Goes A. C. J. A. Greebe. aldaar; benoemd tot ridder in de orde van Oran* je-Nassau A. J. C. M. Laane, lid der ban kiersfirma W. Laano, te Roosendaal (Noord* Brabant) benoemd: A. bij het wapen der art., o1 bij den staf van het wapen, tot lsten luit.j magazijnmeester, de 2de luit.-magazijnmees ter R. van Eijle, van dien staf; hij hun tegenwoordig korps: I. tot lstei^ luit., de 2de luits. G. F. H. Giesberger, ad* judant bij het lsto reg. vesting-art.J. L.. N. Bosboom, van het 3de reg. vesting-art.; E. J. A. Hubert van Bleijenburgh, G. P.- Granpré Molière en V. A. baron Bèntinckj allen van het 4de reg. vesting-art.J. P, Brasser, van het korps pontonniers 11. tot militio-lsten luit. de militie-2cb luits. J. Goené van. het 1ste reg. vost.-art., en L. A. M. van der Vorst van het 3de reg. vest.-art. B. bij het reserve-personeel der land* macht: a. bij zijn tegenwoordig korps, tob reserve-lsten luit., do reservc-2do luit. F. A. J. C. baron van Voorst tot Voorst, ram het korps rijdende art. b. bij de art. der landweer, in hun togen- 8) „Ik ben u dank verschuldigd, mevrouw." „Neen, zeg nu geen beleefdheid. Dat past niet bij u." En toen hij vragend opkeek, voegde zij er glimlachend bij: „Zoo iets past niet bij de aardige voetreis door het Schwarzwald, waarvan u mij heeft verteld. „Och, die kleine episode!" „Naar zulke trekjes beoordeel ik het ka rakter van iemand." „U critiseert dusA mevrouw V „Zeker. Maar dat geoft immers niets." Zij hief met een lichten zucht haar schouders op. Zijn gelaat betrok. Hij dacht er nu pas weer aan, dat zij getrouwd was. En hij liet in zijn geest de rijke heeren, die hij hier had leeren kennen, de revue pas seer en. Wie van hen zou wel haar echtge noot zijn Zij soheen niet gelukkig te wezen. Zij had hem verraden, dat zij van buiten kwam; was dus door haar man in dezen kring geraakt. Er zwerfde hem reeds een vraag naar hem op de tong. De een of andere grap van Hollinde had al de jongelui in het voorste salon in op roer gebraoht; het uitgelaten gezelschap stormde lachend op het dek. Mevrouw Cilli kwam dadchjk 0p de jonge mevTOuw Ro drian toe en beklaagde zich bij haar op een met ernstig geineenden toon over haar ,,on- opgovoeden man." Do bankier volgde haar en nel voor de beide dames op de knieën. waarbij - hij op grappige wijze om verge ving smeekte. „Neen, gom pardon!" riep mevrouw Cilli. „Zeg u eens, mijnheer de assessor, bestaat er geen mogelijkheid om zich van een man, die zulke sleohte grappen vertelt, te laten scheiden?" Alles, laohte. „Het geval komt voor het gerecht!" riep de jonge Paasch. Assessor!je, levensredder, u zult mij tooh niet ongelukkig maken? Mijn vrouw is in staat om morgen in uw spreekuur hij u te komen." Hollinde was opgestaan, sloeg vriend schappelijk zijn arm om den schouder van den assessor en troonde hem uit den kring, waarin nu mevrouw Kitty trad, reeds voor het vertrek gereed, in een prachtigen kim«> no, welke met hermelijn was gevoerd. „A propos, nu eens in ernst, waarde heer von ehSchauffert, nietwaar? wan neer mijn boekhouder misschien domheden, heeft begaan ja, j«a, dot kwam mij daar straks zoo voor, mijn Yrouw zegt het ook dan spreken wij samen eens een verstandig woordje onder mannen. Begrijpt gij? Een sigaar wellicht? Daar, neemt u die grooto Lopez. Ik hoop, dat er nog een glas pilsener te krijgen is. Er is namelijk besloten, dat wij in drie partijen aan land gaan. De motorboot is besteld, maar die kan clechts twaalf personen bevatten- Mijn vrouw neemt van nu af de honneurs waar, wijl de dames Rodrian met het eerste gedeelte vertrek ken; haar coupé staat ginds reeds en de dieren zouden kou kunnen vatten. Nu, hoe heeft u zich geamuseerd Zij zijn bekoorlijk, de dames Rodrian, nietwaar? Jammer van haar beide mannen. Dat vreeselijke ongeluk indertijd. Maar zij zullen wel weer trouwen. Mevrouw Kitty ten minste. Het zou anders immers doodjammer zijn..." Schauffert was geheel verbijsterd. Hij wilde vragen stellen. Maar de eerste partij nam nu afscheid en hij raakte van. den bankier af. Midden in het gedrang noodig- de mevrouw Kitty die nog voortdurend te gen iedereen een woordje te zeggen bad, hem uit haar eens spoedig te bezoeken. Mevrouw Christa was reeds aan boord ^a;i de motorboot, die even te voren was ge arriveerd. Doch jn hetzelfde ocgenblik ont dekte de jonge vrouw hem en knikte hem nog eens vriendelijk; toe. Dadelijk daarop voer de boot af. Luide afscheidsgroeten klonken over het water. „Ach, mijnheer Hollinde", wendde Schauf fert zich kort besloten tot den bankier, „u zeidet daar straks een woord dat ik niet begreep, het stond in verband met de clames Rodrian. Ik ben een vreemdeling in dezen kring, weet absoluut niets van de beide hee ren Rodrian, vader en zoon af. Wat was dat voor een ongeluk Is de jongè mevrouw Rodrian dan ook weduwe „Neen, zeg, weet u dat niet? Cilli, kom eens gauw hier. Verbeeld je eens, mijnheer von Schauffert weet van niets. Wel, dat moet ge u eens door mijn vrouw laten ver tellen. Wij waren allen te zamen in Sche- veningen. De beide Rodrians maakten een roeitochtje, zij wilden mij ook mee hebben, maar mijn vrouw was or tegen, er was een te sterke golfslag..." „Ja, wij zitten dtls in het paviljoen op d© pier", viel mevrouw Cilli haastig in; „wij drie vrouwen, Kitty, Christa en ik, links voor, het raam toen opeens een kennis vau ong komt binnenstormen ik zie het nog dui delijk voor mij...." „De beide heeren waren namelijk alleen uitgevaren en hadden niet het minste ver stand van roeien", bracht Hollinde in het midden. „Schei toch uit Kaver, ik ben immers aan het vertellen „Ik had Rodrian junior nog extra ge waarschuwd, maar bij dien stijfkop richtte men niets uit... Om kflrt te gaan, Let ging als een loo pend vuur door het geheele café: de boot was omgeslagen!" En voor de oogen van het gezelschap, dat buiten op de pier stond, verdronken beidenStel u eens voor I" „Vader en zoon?" „Ja. Toen de reddingsbooten kwamen, wa ren zij reeds weggedreven. Het was eh. Men vond de lijken pas den volgenden dag. Gij kunt u niet voorstellen^ welk een sensatie dat maakte. En heb was tooh slechts een kinderachtige tijdpasseering geweest." „Wanneer is dat ongeluk gebeurd?" vroeg von Schauffert. „In Juli was het een jaar. Nietwaar Cilli?" „Ja. Twee weduwen opeens." „Mevrouw Kitty is er gelukkig apoedig over heen gekomen", beweerde de bankier, terwijUiij een nieuwe sigaar aanstak. „Maar Christa, dat arme vrouwtje. Nauwelijks een paar maanden getrouwd. Denk eens aan „Zij is sinds dien tijd verminderd, vind ik", zeide mevrouw Cilli. „In het geheel geen fraïoheur meer." „Daar komt het bier aan. Op uw gezond heid, mijnheer von Schauffert. A propos wij kunnen on^ nu niet zoo lang afzonderen wilt gij mij het genoegen doen en morgen op mijn kantoor komen? Dan kunnen wij de zaak-Decker eeng nader bespreken. Ja?"' Mevrouw Cilli stak hem met een genadig- coquette uitdrukking haar vingertoppen, toe. „Ik ontvang eiken Zondag om. vijf urm. Maar wij zullen elkaar toch ook wel spoedig eens hij de Redrians zieD, hè? Ik hoorde, dat mijn vriendin u daartoe uitnoodigde." Reeds werd mevrouw Hollinde door de andere heeren ju beslag genomen. De ban kier was, met het glas pilsener in zijn hand op een groep toegetreden, waarin over een, anekdote hartelijk werd gelaohen. Schauffert voelde zijn hart kloppen. Hij vermoedde, dat dit bezoek aan boord eeij verandering in zijn lot zou brengen. Hij dacht daarbij niet aan Hollindes veelbelap vende woorden, maar zag slechts de pein£ zende oogen van Ohrista, hoorde haar warm' altstemmetjo. En weer ging hem de melodie van het stu dentenlied door het hoofd: „Wat de we reld morgen brengt!" Doch nu lag er een heimelijke juichtoon in. In de maand October moeten de elegante huisvrouwen v:.n het Westen van Berlijn in de Zondagnamiddaguren er steeds op letten, dat Anna of Emma, haar kamermeisjes, mefc een onberispelijk wit schort en het coquette Hamburger mutsje is uitgedost. Want om dien tijd is de voordeurbel aanhoudend in beweging; jonge heeren in gekleedo jas en. met hoogen hoed, luitenants in gala-uni* form en jonge echtparen maken hun visiteau (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1