Nu. 15514- CïYsIior*® A». 1510. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". QTiliXt 5 «Ito*» IP' PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontant j elk tiental woorden meerT.0 Cents. Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 19 September. Mefc verwijzing naar de advertentie voorkomende in dit blad, vestigen wij nog gaarne de. aandacht op het Congres voor openbare Gezondheidsregeling, dat alhier iVrijdag en Zaterdag a.s. zal worden ge houden. Men zegge nu niet: al weer een Congres, en ga het stilzwijgend voorbij ,want het geldt hier niet een bijeenkomst .van studenten, van letterkundigen, van ge neeskundigen of van welke bijzondere per sonen ook, weikei hoe belangrijk ook, toch niet voor het algemeen is, omdat er vraag stukken worden behandeld, waarover slechts ter zake kundigen l^aanenr.s°oixleelen. I)it Congres lianÉeft louter over vraag stukken, de gezondl^d^Takends en die boe zemt toch ons allen groot belang in. Daar hebben we al dadelijk de tentoon stelling betreffende de keuring van levens middelen die we hebben het al eerder ge zegd zeer belangrijk zal zijn en die een Leidenaar toch niet ongemerkt voorbij mag lab en gaan. Dan zullen er naar aanleiding van zeer belangwekkende rapporten besprekingen ge voerd worden over: Hygiënische toestanden aan boord van zee-visschersvaartuigen, over /verontreiniging van openbare wateren en over vervalscliing van levensmiddelen en de werking van keuringsdiensten. De inleiders, aio deze rapporten zullen be handelen, waarborgen een wetenschappelij ke degelijke behandeling en ieder der aanwe zigen kan bovendien er zijn licht over laten schijnen, zoodat er ongetwijfeld veel te lee- ren valt en to genieten voor henj die in de openbare gezondheid belangstellen. Wij bevelen hot Congres daarom zeer en de algemeene belangstelling aan en ver heugen ons dat, door ook niet-leden tegen een billijke entréo toe te laten, niemand wordt buitengesloten. De afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, zal een vergadering houden op a.s. Woens dagavond in café „Rijnland". Op de agen da staat: 1 Mededeelingen. 2 Verslag van den Afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Hoorn. 3. Tentoonstelling. 4 Rondvraag. Naar men ons meldt, zal de Typ. Too- neelcluib „Kunst en Vermaak", onderafd. der Typ. Vereeniging „Laurenz. Janz. Cos- ter", op 2 Oct. a.s. een uitvoering geven in „Hotel Du Nord". Onder meer zal op ver zoek de „Jidianagarde" worden opgevoerd, waarmede de Club het vorig jaar zoo'n suc ces heeft gehad. De sluiting van de zitting der Staten- Generaal heeft Zaterdagnamiddag om drie uren door den Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Heemskerk op de gebruikelijke wijze plaats gehad. Aan den ingang van de Tweede Kamer bracht een eerewacht van de grenadiers het gebruikelijke saluut. In de vergaderzaal waren ongeveer 30 leden van de beide Kamers aanwezig. De voorlezing van de sluitingsrede, welke een opsomming was van gedane werkzaam heden, vorderde nog geen 5 minuten. Voor het Paleis en op het Binnenhof en langs den w-eg stond een vrij talrijke me nigte. Zooals men weet, heeft morgenmiddag om één uur door de Koningin, in gezelschap van Prins Hendrik, de opening van het nieuwe zittingjaar plaats. Het was Zaterdag 40 jaar geleden, dat dr. S. J. Halbertsma, na ach tereenvolgens te Leiden, Tühingen, Weenen Berlijn en TT f recht gestudeerd te hebben, is gepromoveerd. In den Fransch-Duitsch'en oorlog van 18701871 was hij vanwege Het Roode Kruis als arts werkzaam m de Ambulance Néer- landaise te Metz. Sedert 1874 in Rotterdam als praktiseerend geneesiheer gevestigd, vervulde hij van 18801S90 de betrekking van geneesheer-directeur van het krank zinnigengesticht. Thans is hjj nog de vol ijverige voorzitter van Ket Genootschap tot bevordering der koepokinenting onder de zinspreuk „Ne pestis intret vigila'' en van do Rottordamsche commissie tot oprichting en instandhouding van volkssanatoria voor borstlijders in Nederland. Dr. Halbertsma is ridder van het Legioen van Eer. Wegens familie-omstandigheden is dit ju- bilé heden niet herdacht kunnen worden. („N.R.Ct.") Bedankt is voor het beroep naar do Ncd.-Hcrv. Gem. te Waddingsveen door ds.. C. Bouthoorn, te Dordrecht. Te 's-Grave*ihage is overleden in den ouderdom van 72 jaar, dr. B. H. Meilink, die zeer velo jaren verbonden is geweest als leeraar, en later als directeur aan de IIoo- gere Burgerschool te Kampen. De begrafenis is bepaald op morgen. Dins dag op do begraafplaats oud Eik en Duinen. Op de verordening regelende do pension- neöring van den burgemeester te 's-Graven. hage, (waarvan do behandeling op verzoek van don burgemeester is aangehouden) heb ben do lieeron Ter Laan, Heledingcn en Hoe- jenbos eenige wijzigingen voorgesteld: Hot eerste amendement strekt om het pen sioen eerst te verleenen wanneer de bur gemeester na ten minste 6 jaren burgemees ter te zijn geweest, eervol ontslag bekomt. (De ontwerp-verordening spreekt van 3 ja ren). Het tweede amendement strekt om voor elk dienstjaar i'n plaats van f 600, f 200 pen sioen too te kennen; het derde amendement om het maximum-pensioen, in stede van op f 3000 te bepalen op f 2000. Voorts stellen zij voor de volgende bepaling op to nemen: „Het pensioen vervalt eveneens, indien de burgemeester uit anderen hoofde aanspraak heeft op pensioen dat ten minste zoo groot is als dat, waarop hij recht zou hebben krachtens deze verordening. Indien hij aanspraak heeft op eenig pen sioen, dat kleiner is dan het pensioen, waar op hij volgens deze verordening recht zou hebben, dan herleeft de aanspraak op dit pensioen, voor zoover dit meer bedraagt dan het oerstbedoelde." Bij Kon. besluit is aan de gemeente Rot terdam verleend een voorschot uit 's Rijks kas tot eon bedrag van ten hoogste f 158,000, ten einde deze gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de Maatschappij voor Volkswoningen to Rotterdam, ton behoeve van den bouw van zes-en-negentig woningen. Men meldt uit Oosterbeek. Zaterdag heeft mevrouw Kneppelhout-Van Braam haar vijf-en-tachtigsten verjaardag gevierd. Meer dan een halve eeuw bewoont zij hier het landgoed „Do Homelsclic Berg," waar zij vole jaren aan de zijde van haai' echtgenoot gelukkig is geweest. Zij is hier zeer be mind. Uit alle oorden van het land ontving de weduwe van Klikspaan gelukwensclien. Zaterdagavond heeft de zang vereenig ing „Kunst Veredelt" haar een serenade gebracht- Niet het minst do armen wenscken haar nog eon lang leven toe. BODEGRAVEN. Het Nationale Staf mu ziekkorps van het Leger des Heils, onder leiding van den kapelmeester Ensign Rai- wie, dat eenigen tijd geleden met veel suc ces alhier een uitvoering gaf, zal Donderdag 22 Sept. a.s. andermaal onze gemeente be zoeken en een muzikale samenkomst hou den in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis. De heer J. Scheltinga, klerk der poste rijen en telegraphie, thans alhier werkzaam, wordt half October verplaatst naar Ommen. HAARLEMMERMEER, In de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, nabij de oost einderpoel is door den visscher G. Evelecns, alhier een „Meerval" gevangen, die het ko lossaio gewicht van 6-1 pond had. Op een gehouden vergadering van be langhebbenden bij de suikerbietenteelt. in deze gemeente, welke hoofdzakelijk was belegd om het vervoer der bieten per schip te re gelen, is o.m. besloten: lo. dat het rooien der .gieten in deze gomeente bij de op die vergadering eerst aangewezen landbouwers zal beginnen op 20 Sept. e.k.2o- dat het vervoer der bieten per schip naar de fabriek te Halfweg bij bedoelde landbouwers den 21sten Sept. een aanv-dng zal nemen. Gistermiddag te omstreeks twee uren heeft er aan den Hoofdweg nabij Hoofddorp een groote afschuiving plaats gehad van een gem aak ben oprit, ten behoeve der spoorweg- werken, aldaar. De oprit, die ter hoogte van 1,50 M. bo ven den beganen weg was gemaakt, is plot seling bijna over de gelicelo breedte en ter lengte van ongeveer 30 M. de Hoofdvaart in geschoven, waardoor er een zeer groot gat ontstond van plm. 2 M. diepte. De Hoofd weg is ook voor een groot gedeelte voor den aandrang bezweken en mede afgeschoven. De scheepvaart in de Hoofdvaart is daar door gestremd. De andere oprit vertoont ook neiging den eersten te vólgen, daar er zich hier en daar reeds scheuren voordoen. Mogelijk dat dit door tijdige voorziening is te voorkomen. Persoonlijke ongelukken hebben er geluk kig niet plaats gehad, hetgeen wel een won der is, daar maar een denkbaar oogenblik te voren, een rijtuig en een auto de plaats des onheils over reden. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag j.l. kwa- men hier zeven partijen pekelharing in af slag Volle haring bracht op f 13f 13.60, maatjesharing f 9.459.75, ijlë haring f 11.80 f 11.95, steurharing f 14.50f 16.95, ma kreel f 11.95f 12.60, alles per kantje. LISSE. Tegen zekeren v. d. B., alhier is proces-verbaal opgemaakt omdat hij ten nadeele van den heer G. van dor Horst eenig timmerhout had ontvreemd. Door de muziekvereniging „Eensge zind" zal morgenavond in de tent een uitvoering worden gegeven, hoogstwaar schijnlijk de laatst© in dit seizoen, want de tent moet weer worden verplaatst naar de baan der harddraverij. NOORDEN. Donderdagavond zal in de Chr. school de 33ste Algemeene vergade ring van den Verbondsring „Rijnstreek", aangesloten bij het Ned. Jongelings Ver bond, gehouden worden. NOORDWIJKERHOUT. De laatste ker- mis-Zondag heeft een zeer ordelijk en rus tig verloop gehad. Overal heerschte een vroolijko drukte en opgewekte stemming, en als uiting der feestvreugde moest vooral gelden het lied van „Kobussie". De eige naars der verschillende kermis-vermakelijk- heden maakten goede zaken, vooral dio van luchtschommel en draaimolens. Ook de kra men met ververschingen hadden druk be zoek. Tot laat in «den nacht duurde de ker mispret voort, die door geen énkele wan klank verstoord werd. Gedurende de kermdsweek werd de jeugd verschillende malen verrast door de komst van den Eerw. Heer Pastoor, die bij ieder bezoek het jonge volkje eigenhandig onthaalde op allerlei versnaperingen. Het Sanatorium van Dr. N. Oiden- boom, dat reeds versoheiden jaren ook 's vintere geopend was, wordt thans gedu rende het a.s. seizoen gesloten. Donderdag a,s. wordt de parooliie der R.-K. Kerk bezocht door den Zeer. Eerw. Deken Smeulders die een algemeeno visita tie komt houden. OUDEWETERING. In de eindvergade- ring der Wilhelmina-Vereeniging deed de penningmeester rekening en verantwoor ding van de feestviering op 31 Augustus cn 1 Sept. 1.1. Daaruit bleek dat er aan in komsten was een bedrag van f 233.311 e.n aan uitgaven een bedrag van f 219.861, zoo dat de rekening sloot met /een .batig saldo van f 13.45. De voorzitter zei den penning- moester dank voor zijn uitmuntend beheer, terwijl ook een woord van lóf werd gebracht aan den heer Weyenbergh voor het zoo wel willend afstaan van een motorboot en aan den heer P. Olsthoorn voor de gelegenheid, die hij wederom heeft gegeven tot uitstal ling der prijzen in zijn winkelraam. RIJNZATERWOUDE. In de plaats ^an den heer J. F. de -Ren, die in een vorige vergadering tot voorzitter van ons Nutsde- partement werd gekozen, werd tot vice- voorzitter benoemd de heer W. Yeenstra. Tot lid der commissie von toezicht op de spaarbank werd gekozen de heer W. C. van Heyningen en wel in de plaats van dr. N. van der Koogh, die bedankt had. Besloten werd verder om gedurende bet winterseizoen zes openbare vergaderingen te houden en wel de eerste op 14 Oct. a. s. Dien avond hoopt voor het departement cp te treden mevrouw Marie E. Arntzen Wafelbakker. De heer J. C. N., die Zondagavond zijn moeder mevr. do wed. N. alhier, per rijtuig van den trein zou halen, kwam tot de treu rige ontdekking, dat 7,ij te Alphen plotse ling overleden was. Na binnengebracht te zijn in het St.-Jozefsgesticht werd het lijk per lijkkoets naar deze gemeente overge bracht, terwijl daarachter het andere rij tuig volgde. TER-AAR. Tot onderwijzeres aan de Her vormd© school alhier is benoemd mej. A. Ernans, in gelijke betrekking werkzaam te Amsterdam, en zulks in. de plaats van.den heer J. P. A. Goedhart, die is benoemd aan een Christelijke school voor M. U. L. O. 's-Gravenhage. De benoemde onderwijzeres hoopt 15 October a.s. in functie te treden. Met haar stond op de voordracht mej. J. M. C. Diamant, uit Delft. VOORSCHOTEN. Daar Zaterdagmiddag de eerste kapbalk was aangebracht, werd de vlag op den Watertoren geplaatst. Het hoogste punt van den toren bevindt zich op 30,90 M. -f- R. P. Er wordt tegenwoordig druk gearbeid aan de lijn van de stoomtram Den Haag Leiden. De ijzeren verbindingsstaven tus- schen de tramrails worden overal vervangen door houten dwarsliggers. Een groote ver betering dus WARMOND. Voor het geven van herha- lingsonderwijs alhier te geven in den a.&. winter is benoemd de heer D. Tholens, tij delijk hoofd der O. L. school alhier. Het onderwijs zal worden gegeven in de volgende vakken: voor jongens: Nederland- sche taal, rekenen, kennis der natuur en teékenen. Voor meisjes: Nederlandsche taal, rekenen, kennis der natuur, nuttige handwerken. De aangifte voor deelname moet geschie den bij genoemd hoofd van de herhalings school vóór 1 October a.s. WASSENAAR. Gistermiddag had op het Wassenaansche Slag een ongeluk plaats, veroorzaakt door een auto. Een berijder van een motorfiets was bezig zijn rijwiel te re- pareeren, toen hij onverwacht aangered eb werd door een auto. De auto reed door, doch even daarna werd door den chauffeur geïnformeerd en toen het bleek, dat de aan- geredene een hoofdwond en een gebroken been had, keerde de auto terug om den ge wonde te vervoeren. Een dokter, die zich in de auto bevond, legde het eerste ver band. Het is nog niet bekend of de getrof fene zelf aangifte zal doen. Bij Kon. besluit zijn voor het tijdvak van 14 September 1910 tot en met 31 Augustus 1911 benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkslandbouwsahool te Wageningen dr. H. Onnen te Wageningen; H. F. M. Iluijbers te Utrecht en J. J. Paerels te Wageningen; met ingang van 16 November 1910 aan. den directeur van het post- en telegraaf kantoor te Oss, J. Thie, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend aan J. N. van Beek, leeraar in de En- gelsche taal bij de Cadettenschool te Alk maar, met 16 September 1910 tijdelijk op gedragen het geven van onderwijs in de Engelsohe taal aan de adelborsten bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord G. A. A. Middclberg, ingenieur, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Loenersloot, benoemd tot lid der commis sie, bedoeld bij artikel 7 der Stoomwet; de Oost-Indisohe ambtenaar met verlof C. J. M. Wertheim, laatstelijk ingenieur le kl. bij den dienst van het mijnwezen in Nederl.-Indië op zijn verzoek, wegens phy- sieko ongeschiktheid, gerekend van en met 1 September 1910, eervol uit 's lands dienst ontslagen onder toekenning van pensioen.; bepaald dat alsnog, ter zake van zijn ge drag bij een klewang-aanval in de nabijheid van Koeta-Trieëng (gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden) op 1 Augustus 1907, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indiè als in Nederland, eervol zal worden vermeld de sergeant der inf. van het leger in Ned.-Indië P. Kingma; tot regeeringscommissaris bij de naam looze vennootschap Zoehaven en Kolensta tion Sabang te Amsterdam benoemd de ad ministrateur bij het departement van Ko loniën J. Th. Viëhoff, thans met die functie belast; benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen to Enschodee E. baron van De- dem, thans ontvanger der registratie en do meinen te Nijkerk; lo. de benoeming buiten bezwaar van '*s rijks schatkist bij kon. besluit van 15 April 1910 van dr. B. J. Kouwer, hoogleer- aar te Utrecht, tot vertegenwoordiger der Regeering op liet van 1924 September e.k. te St.-Petersburg te houden 5e periodieke internationaal congres voor verloskunde en vrouwenziekten, op diens verzoek, inge trokken; 2o. buiten bezwaar van 's Rijks schatkist als zoodanig benoemd op bovengenoemd con gres dr. Th. H. van de Velde te Haarlem. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat mr. A. van de Sande Bakhuyzen, vice-consul der Ne derianden, voor belanghebbenden bij den handel met Canada te spreken zal zijn in een der lokalen van de afdeeling Handel van het departement van Landbouw, Nij verheid en Handel, Lango Houtstraat 36 te 's-Gravenhage, op Woensdag 21 September 1910, van 's morgens 10 tot 12 en van 's mid dags 2 tot 4 uren. Ingevolgo koninklijke machtiging is de heer T. G. H. Stibbe erkend en toegelaten als consulair agent van Frankrijk te Soera- baja. Uonsulairedienst. De minister van Buitenlandsche Zaken vestigt er dë aandacht van belanghebbenden op dat brieven aan Nederlandsche consu laire ambtenaren geadresseerd behooren te worden als volgt: Au Consulat-Généra^) (Consulat) (Vice-Consulat) des Pays-Bas a....; The Netherlands (Consulate). General) (Consulate) (Vice-Consulate) at... of An das Niederlandische (General-Consu- lat) (Consulat) (Vice-Consulat) in H©t vermelden van persoonsnamen op be doelde adressen kan slechts aanleiding ge ven tot vertraging in de beantwoording van <le brieven. SPORT. Sportagenda. Woensdag 21 September. Courses te Duindigt. Wedstrijdresultaten van 17 en 18 September. Voetbal. Vriendschappelijke wedstrijden. Ledden: AjaxR. A. P. 24. De SportmanL. V. V. 84. - J Seïiewedstrijden. Rotterdam: V. O. C.Sparta 02. H. B. S.Haarlem 21- H. B. S.Sparta 05. N. O. A. D—Quick n 2—1. Den Haag II. B. S. H—D. V. V. 1—2. V. U. C.Concordia 32. D. V. V. II— D. F. C. 1—7. D. V. V.—V. U. C- 2—1. D. F. C.II. V. V. 5—0 w. n. o. D. F. G—D. V. V. 8—1. H. V. V. II—G. cn J. 4-0. Utrecht: G. V. G—U. V. V. 3—1. WilhelminaA. W. 10. i U. V. V.—A. W. 1—2. G. V. C.Wilhelmina 10. H. V. V. in OostenrijkHon gar ij e* Woanen: First Vienna F. C.H. V. V. 22. Wiener Sport-ClubH. V. V. 43- (..De Tel.") R o e i e> n. Championaat van Nederland: lste heat: 1 Delaplane in 6 min. 52 6co. 2. Stahnko, vele lengten achter. 2de heat: 1. Nünninghoff in 7 min 15 sec, 2. Orban, vele leagten achter. 3de heat: 1. Kusik in 7 min. 4^5 sec. 2. Schoonenberg (De Hoop), vele lengs ten achter. 4de heat: Walk-over, die niet geroeid word 5de heat: lste semi-finalc, 1. Büttinger in 6 min. 54 sec. 2. Nünninghoff, 67» lengte achter. 6de heat: 2de semi-fin"alc„ 1. Kusilc in 6 min. 372/s sec. 2. Delaplane, l1/? lengte achter. 7do heat: Finale 1. Kusik (Rusland) in 6. min. 3S2/5 sec. 2. Böttinger, 3/i lengte achter. Nummer Juniores: lste heatWalk-over, die niet geroeid werd. 2de heat: 1. Njjkerk (Nereus) in 7 min. 212/5 sec. 2. Van Oven (Poseidon), 5 lengten achter. 3de heat: 1 Ostermann in 7 min. 17 sec. 2. Wagner, 43/i lengte achter. 4de heat: Walk-over, die niet geroeid werd. 5de heat: lste semi-finalc, 1. Ostermann in 6 min. 44 sec. 2. Nijkerk (Nereus), 150 M. voor het eind© opgegevon. 6de heat: 2de semi-finale, 1. Bauermcistex' in 6 min. 444/g see. 2. Furthmann, 10 M. voor het einde' opgegeven. 7de heat: finale, 1. Ostermann (Duitsch^ land) in 6 min. 50 sec.; 2. Bauermcister, 3 lengten achter. Nummer Double-Scull lste heat: Wqlk-over door Bauermeisteï cn Kusik goroeid ia 6 min. 5S sec. 2de heat: 1. Böttinger en Beltzer ia 6 min: 31 sec. 2. Gebrs. Nünninghoff, P/» lengte achter,. 3de heat: Walk-over door Des-.-fans en; Piron geroeid, in 8 min. 10 sec. 4de heat: Walk-over door Furtlimann ei Stahnko geroeid.. 5de heat: lste semi-finale, 1. Furthmann- en Stahnke in 7 min. 2. Descnfans en Piron, 110 M. achter. 6de heat: 2de semi-fmale, 1. Bauermcistor en Kusik in 6 min. 35 sec. 2. Böttinger en Beltzer, die den strijd opgaven. '7de lieatfinale, 1. Furthmann en Stahnk1© (Breslau) in 6 min. 164/s sec. 2. Bauer meister-en Kusik, 1 lengte achter, („De Tel/'). 1( Wielrennen. Sclieveninger Wielerbaan. Lange-afstand.wedstrijd voor Klasse5- v B-rijders 15 K.M.1. Timmermans; 2. Bijleveldf; 3. G 00 y. 20 K.M.door een ongeval niet beëindigd,- waarom de 25 K.M. ook niet werd veis reden. Hoofdnummer: 20 K.M.1. Stellbrink; 2. v. Gent; 3- Van derstuyft 25 K.M.1. Stellbrink; 2. Vanderstuyft; 3. v. Gent; 40 K.M.1 Stellbrink2. v. Gent3? Vanderstuyft. Hippische Sport. Courses te Wocstduin. Konijnen-prijs: Pr ij zen dr avër ij 4de kln 1300 M.; 1. Bewindvoerder, 1285 M. in 2 min. 21l/s 2. Bucephalus, 1285 M. in 2 min. 223/5 sec. Patrijzen-prijs: Verkoopsren vlakke baan, 1700 M.: 1. St.-Langton, 6272 K.G., in 2 m. 3/s ecc-, 2. Green Plume, 54 K.G., P/2 lengte achter. PIazen-pr ijsPrij zendra ver ij 3de klasse, 2000 M.: 1. Prima Donna, 2105 M. in 3 min. 367iS-: 2. Cesar, 2120 M. in 3 min. 367s sec- Van Brienen's Memorial VI: 1. Jani'. 5372 K.G., in 1 min. 277s sec. 2. Dutch Fox, 55 K G., P/2 lengte jichter. Snippen-prijs: Ren vlakke baan, 1000 M.: 1. Base Metal, 6O72 K G., in 1 m- 44/5 s. 2. Haematite, 607c K.G., 1 lengte achtcr« Talingen-prijs: Hordcnren, 2700 M.: 1. Neger, 68 K.G., in 3 min. 247s sec. 2. Lavatio, 70 K.G., vele lengten achter^

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1