fa0. 15508 Slaandfig 12 September. A®. 1910. m <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Epn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSCH PKIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J, Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. b 1-30. 1.65. Afsluiting passage Rapenburg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat het g e- deelte van het Rapenburg, gele gen tusschen het koordeinde en de hulp brug over het Rapenburg, wegens het leg gen van een riool met aansluitende kolk- loozingen, van Maandag 12 Sept. a.8. tot enmet Zateroag iT Sept. d.a.v. voorhetverkeer met r ij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, i J. A. VAN HAMEL, j_ j' Wethr. lo. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 8 September 1910. I>irecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bedrijfs- en an dere inkomsten No. 10 van den dienst •19101911, executoir verklaard 9 September jl, en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op 'den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burg. Leiden, 12 September 1910. Benoeming Raadscommissie». r De Burgemeester van Leiden brengt ter hlgemeene kennis, dat ten gevolge van fcie jaarlijksche aftreding van de leden van jde vaste commissiën, door den Gemeente raad, in zijn vergadering van den 6den Sep tember j.l. uit zijn midden zijn benoemd 1de volgende leden, als voor de Commissie van Financiën, fcle heeren: A. L'. REIMER1NGER, .Voorzitter. J. P. VERGOUWEN. J. BOSCH. b\ voor de Commissie voor de Huishou delijke Verordeningen de heeren Mr. A. VAN DER ELST, .Voorzitter. W. PERA. Mr. P. E. BRIëT. c. voor de Commissie voor de StraL herordeningen, de heeren Mr. S. J. FOCKEMA ANDREAE. Mr. A. J. FOKKER. d. voor de Commissie van Fabricage: de heeren J. ROEM. A. MULDER. e. voor 'de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, de heeren: Dr. H. J. ZWIERS. J. A. BOTS. f. voor de Commissie voor het Markt wezen, de heeren: D. VAN GRUTING, S. DE BOER Azn. g. voor de Commissie voor het Oud- &rchiefde hoeren Mr. S. J. FOCKEMA ANDREAE. Dr. G. 'WILDEBOER. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN Hamel, Weth. lo.-BurgemeestëT. Leiden, 12 September 1910. Afsluiting passage Picterskerk- clioorsteeg. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat het Igedeelte ran de Picterskerkchoor- Isteeg, gelegen tusschen de Breestraat len de Langebrug, wegens het maken van leen aansluiting op de waterleiding, op [Dinsdag 13 September as. tot des Imiddags 12 uur voor het verkeer jtnet rij- en voertuigen zal zijn af gesloten. I 'Burgemeester fen Wethouders voornoemd,- J. A. VAN HAMEL, 1 Weth. lo.-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. T Leiden, 12 September 1910. Leiden, 12 September. Mi*. J. Draayer, alhier, zal m!et 1 October %Ss optreden als secretaris van <ië Naam- 4bpze Vennootschap y.Leidsch Dagblad,- 1 De gisteren alhier gehouden vergadé-: ting m spoor-, en tramwegpér soneel was ïnede 'door den aard van 't bedrijf, ma-, bezocht. Na een uiteenzetting van het teej en strteVen der N ed. Vereeniging door tel heer; V. Beugien,- ambtenaar, bij de Staatsspoor, gaven zich nog 8 personen, SfottT het lidmaatschap op, die met de 12, @ie er al waren, een af doeling van 20 maiï jT)'rmden. Donderdag a.s. heeft ër een -huishoudelijke vergadering plaats, waar. definitief bestuur benoemd zal worden. Tot voor een paar jaren was op de; Breestraat op den hoek van het Steen- schuur, waar thans een kleermakerij ge-: vestigd is de apotheek van den heer. Cuypers. Van den vroegen ochtend tot den laten avond kon men daar ijverig bezig zien den heer J. van der Willik, de rechterhand des heeren Cuijpers, ten slotte zelfs den man op wien de zorg voor la boratorium, magazijn, receptuur en win-, keldebiet neerkwam; zóó zelfs, dat' -het jongere geslacht in hem vaak den heer Ciiijpers zag. Maar dat was hij niet. I-I ij was slechts de bediende, maar een bediende, clie zich gaf voor de zaak van zijn patroon. Reeds in den vroegen ochtend stond hij daar in die typisch-ouderwetsche apotheek. De klei ne ruitjes en daarachter de welverzorgde planten, de prachtige koperen vijzels cn de enorme kater en tusschen dat alles door Van der Willik druk in de weer. Want op dc derde verdieping was hef magazijn -en in het onderhuis stond de dis tilleerketel en zoo kon het gebeuren, dat men in de apotheek staande hem van bo ven zag komen stuiven, den winkel door en uit, om hem te zien verdwijnen door het keldergat, want daar beneden was alles in volle werking en ook ddt moest onge stoord doorgaan. Maar terstond was hij weer boven en nog vóór hij achter de toon bank stond was hij alweer met u in ge sprek. Van der Willik was zestien jaar, toen hij 'daar op den hoek zijn eerste oplei ding ontving. Thans is liij zes-en-vijftigdus is hsj veertig jaren in het vak. De dag waarop hij dit feit herdenken mag is mor gen 13 dezer. Evenwel, de apotheek van den heter Cuijpers is sedert een paar jaar door het overlijden wan den eigenaar verdwenen en de lieer Van der Willik heeft intusschen gevonden, wat hij zoo ten volle heeft verdiend, een prachtige be trekking in de bekende apotheek van don heer Bijvoet op de Markt te Tilburg. Daar kan men hem weer zien staan, den bescheiden, vriendelijken, onbaatzuch- .tigen man, -die daarom gezondheid den grootsteii schat acht,, omdat een gezond mensch werken kan en werken voor hem het hoogste goed is. Men zal zich nog het treffend afscheid herinneren, dat de leerlingen der Hoogero Burgerschool voor jongens eenigen tijd géle- den namen van hun leeraar, den heer C. J. Lecndertz., die door treurige omstandighe den, wegens den sta<nd zijner gezondheid, zich gedwongen had gezien zijn ambt neer te leggen. Bekend is mede, hoe hij zich bij zijn leerlingen, ook wegens zijn aangena/- men omgang en zijn bijzondcren tact van on derwijzen, beprind wist te maken; hoezeer zij daarvan bij zijn aftreden op roerende wijze getuigenis aflegdenhoe de ure, toen in het gymnastiek-lokaal doorgebracht met hem, die meer en meer zijn gezichtsvermo gen begon te verliezen, zoodat een ander- de vertolker zijner diep gevoelde gedachten was, voor altijd in hun gedachten zal bij blijven. Hij vertrok daarop naar Oosterbeek, cn thans komt van daar de gemengd© gewaar wordingen wekkende tijding, dat hij er op den leeftijd van ruim 59 jaren is overleden. Alvorens hij hier als leeraar in de aard rijkskunde en schoonschrijven optrad, was hij officier bij het Ned. Oost-Ind. leger als hoedanig hij gepensionneerd werd. Niet alleen bij zijn leerlingen^ maar ook bij talrijke vrienden en vereerders zal bij in zegenend aandenken voortleven. Ds. F. Oberman herdacht gisterochtend in de Pieterskerk, alhier, dat het vijf en twintig jaren geleden was, dat hij zijn werk begon in de Ned.-Herv. Gem. te dezer stede. In grooten getale waren leden dezer Gemeente opgekomen om God te danken, voor al, wat Hij haar gegeven had in de zen leeraar. Nooit had 't hem ontbroken aan hartelijke belangstelling en liefde van velen in de Ge meente, en nu in 't bijzónder wilden zij toonen, dat zij nog altijd graag het Evan gelie wilden hooren verkondigen door hem, die het voorrecht had, dat al vijf en twin tig jaren te doen. Vooral in het-tweede vers van den voor zang: ,,Ik zal. met vreugd in 't huis des Heea*en, gaan, om daar met lof Uw grooten naam te danken", werd de stemming dezer schare juist uitgedrukt. Voorgelezen werd Deutr. 26 111: De geloovigo Israëliet bracht zijn gaven naar den tempel, de eerstelingen, als dank voor ontvangen zegeningen. Vol vreugde was rijn gang, en hij plaatste zo voor 't altaar, voor het aangezicht des Heeren. En God wilde, dat hij zich verheugde, vroolijk was met geheel zijn huis. En nu trok de prediker de parallel. Zoo bracht ook hij al wat hij in die lange reeks van jaren aan zegen en vooral aan liefde- in deze dagen ondervonden had, voor het aangezicht des Heeren. De tekst was 1 Sam. 7 12: Samuël nu nam een steen en stelde dien tusschen Mizpa en tussohen Sen en hij noemde diens naam Eben-Haëzer; en hij zeide: Tot hiertoe heeft ons de Heere geholpen. Achtereenvolgens besprak zijn eerwaarde het getuigenis van Samuel, dat der Gemeen te en dat voor deze ure. Samuël had redien om daar dien steen der hulpe te plaatsen. Groot waren de geva ren geweest^ hoog de nooden. Maar God had de kinderen Israels uit die alle gered.- En juist op deze plaats, bij Mizpa, was zoo onaoemelijk veel geleden. Daar hadden de Filistijnen de ark veroverd; daar was „do eere weggevoerd"daar waren ze versla gen. Maar God maakte van die plaats van diepe vernedering een plaats van hulpe, een symbool van dio andere plaats, die ge tuigt van vernedering, maar tevens van ver hooging, waarvan wij ónze hulpe hebben: van Golgotha. En toen ging de prediker na, hoe hij jong hier gekomen was en zijn entree gedaan had met de woorden „Onze hulpe is in den naam dos Hoeren." Ja, God had het wèl gemaakt. Want zwaar is de taak en groot do verant woording van het leeraarsambt. Immers, ook Saulus vroeg de Gemeente dringend, dat zij hem door het gebed zou steunen, dat hij het Evangelie goed zou brengen. Het Evangeliehet Geloof in dien Heere Jezu^ Christus en gij zult zalig worden. Zoo onbe grepen heerlijk: het Geloof zonder de wer ken en toch met de werken, de werken als vrucht van het Geloof in Jezus. Want zon der dit geloof is ieder leven zonder diepte. In hartelijke, bewoordingen dankte spre ker voor al, wat hij en rijn gezin Dinsdag aan sympathie-betuigingen en liefde on dervonden had van cle onderscheiden colle ges, van de gcheele Gemeente. De prediker dankte voor al die bewijzen van trouw, in deze vijf en twintig jaren on dervonden, voor het vertrouwen, hem ge schonken. Hij dëcht terug, bij hoeveier ziek bed hij gestaan had en hoe steeds het Evan gelie roor hem een kiaoht Gods tot zalig heid geweest was. En a-1 moge de zon zich neigen naar het Westen, zoo eindigde spreker, Christus is de Zon der gerechtigheid en het Licht der wereld. Zoo gij in Hem gelooft, uw zon zal niet ondergaan. De Heer zal eeuwig uw licht rijn. De nazang der Gemeente was: Gezang 189: „Nooit kan 't Geloof te veel verwach ten." Na den zegen zong de Gemeente den ge liefden leeraar toe: Ps. 134:3. Dat de Heer hem nog lang moge spa.-en voor zijn gezin en do Gemeente, is zeker ve ler wensch en bede. Het „Leidsch Muziekkorps" gaf gister avond in Musis Sacrum" het laatste con cert van dit seizoen. Het was aangeboden door Je Vereeniging tot instandhouding van gonoemd korps. De avond was van dien aard, dat de moesten der opgekomencn met hun dames aan een zitje in den. tuin de voor keur gaven, boven een onder do veranda. De heer Geyp had voor dit afscheidscon cert voor een mooi programma gezorgd, en de uitvoerenden deden zich ook van hun beste zijde kennen. Aan luide cn herhaalde betuigingen van bijval ontbrak het daarom niet. Voor de hoofdakte slaagde te Arnhem de heer A. Peperzak, van Leiden. Gedurende nagenoeg de geheele vorige week had „incognito" in het Hotel Levedag alnier gelogeerd de prinses Ludwig van Beieren met gevolg, die thans vertrokken is na zeer tevreden geweest te zijn over het bezoek aan Leiden. Op initiatief en door de welwillende medewerking van een der leeraren is on langs tot stand gekomen de: Leidsche H. B. S. Vereeniging „Emtégecs". die zich ten doel stelt de beoefening van de muziek, tooneel, gymnastiek en schermkunst. Zij zal daartoe geregelde oefeningen en repetities houden en op die wijze trachten een goede verstandhouding tusschen de leerlingen te bevorderen. Een bestuur, bestaande uit leerlingen van de' hoogste klassen, is reeds gevormd en zorgt voor de allereerste werkzaamheden, zoodat we verwachten kunnen spoedig iets meer van de vereeniging te vernemen. Als 1ste secretaresse heeft zich bereid verklaard mej. Willy M. Bryoe, Thorbecke- straat. 3, die gaarne aan belangstellenden inlichtiDgen verschaft. Moge het de jeugdi ge Vereeniging niet aan den noodigen steun ontbreken 1 Ds. R. W Huizing, te Koudekerk, komt voor op het tweetal voor predikant bij de Geref. Kerk te Velp. Op de vijfde lijst van 32ste jaareollecto voor de Scholen met den Bijbel komt o. a. voor: Lisse met f 180.48$. De internationale tentoonstelling van schilderwerk, gereedschappen, enz., welke .vanwege den Bond "van Nederlandsche Schilderspatrocxns in dc zalen van 't Kon. Zoöl. Bot. Genootschap in Den Haag ge houden wordt, mag zich' in een druk be zoek verheugen. Zaterdag werd zij o. a. be zocht 'door vele groepen leerlingen van ambachts- en schilderscholen uit onder-, scheidene plaatsen des lands. Tudcns den duur; van dê tentpons tellipg1 worden er eenigé voordrachten gehouden. De eerste daarvan had Zaterdag plaats in een dei; bijzalen. Daar trad prof. W. Vogelsang, uit Utrecht, op met het on-: derwerp: „Traditie in het schilders ambacht". Het met tal van lichtbeelden verduidelijkte historische overzicht, dat spreker gaf van de gevolgde traditiën door den loop der beuwen heen, waarbij hij zich bepaalde tot de aesthetische zijde van de kwestie, wbrd door het talrijke gehoor, waaronder vele leerlingen van onderwijs^ instellingen, met groote belangstelling ge volgd. Over het loodwit'-vraagstuk sprak 's mid dags de heer André Meeuwesen, directeur der N. V. ,,Zuid-Holl. Verffabrieken" te Rotterdam. Met een beroep op uitspra ken van verschillende mannén van naam, o. a. van prof. Wefers Bettink, betoogde spreker o. a. dat er in de loodwitvervol- ging veel overdrijving gelegen is. Hij ver wees tevens naar de in het buitenland genomen maatregelen om het gevaar dat in het gebruik van loodwit schuilt te be-, teugelén. Door verstandige, doch niet be lemmerende reglementeering van het lood witgebruik kan z. i. het gevaar voor cle schilders nagenoeg weggenomen worden en de loodwitfabrieken kunnen, door ratio- neele voorschriften dér arbeids-inspectcurs en de bereidwilligheid der hierin gaarne voorgaande fabrieksbestuurders, zoodanig verbeterd worden, dat behalve bij eigen zorgeloosheid en verwaarloozing der voor-: schriften door de arbeiders, voor hen geen grooter gevaar 'dan in eenige andere fa briek te duchten is. De regeering heeft het, naar spr.'s mee ning, in dc hand, zonder het gpbruik van loodwit te belemmehen, deze maatregelen te nemen op 'de wijze, zooals dat in de naburige landen plaats vond. B. en Ws. van Haarlem stellen voor het reglement op het gymnasium geheel te herzien. De leeftijd voor toelating tot de Xst-e klasse willen zij stellen tot en rnet het 17de levensjaar. De her-examens zul len worden afgeschaft; van prijsuitdceling zal geen sprake meer zijn; aan de leeraren zal de verplichting kunnen morden opge legd vergaderingen bij te wonenwegens wangedrag of ongeschiktheid zullen leer lingen kunnen worden verwijderd en wat de salarissen der lepfaren aangaat' is liet minimum van f 2009 teruggebracht tot f 1850, maar daartegenover staat, dat de stortingen voor eigen pensioen ten laste komen van de gemeente. Het salaris van 'den rector wordt voor-: gesteld op f 4500, thans f 4000. De con rector zal met 'de gewone leeraren worden gelijkgesteld, doch bovendien een toelage genieten van f 300 per jaar. Graaf Van Bylandt heeft' gevolg ge geven aan het van vers drillende kanten tot hem gekomen aanzoek, om zidi' weer voor het voorzitberscliap der Tweede Kamer in het a s. zittingjaar beschikbaar te stellen. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland der Ned.-Herv. Kerk heeft het protest van de stemgerechtigden te Rijs wijk tegen de nietigheid van liet beroep van ds. P. L. L. Post, te Wijdenes, niet ontvankelijk verklaard, met vernietiging van het besluit van het class, bestuur, !dat deze zaak ten onrechte, als bestuurs zaak had behandeld Hiermede is dus ook in hooger beroep het kiescollege in 't gelijk gesteld en de beroepingvan ds Post wettig verklaard. Te Apeldoorn is op de nie,uwe be graafplaats ter-aarde-besleld het stoffelijk overschot van den heer W. PI. Wind, chef- bloemist ran H .M. De heer J. A. van Steijn, intendant, legde namens H. M. de Koningin en Z. K. PI. Prins Hendrik een bloemstuk op het graf. Naar men uit Arnhem aan 'de ,,N Crt." meldt, zal de plaats van raadsheer in het gerechtshof aldaar, opengevallen door het verleend eervol ontslag aan jhr. mr. Nahuys, niet worden vervuld met liet oog op de spoedig verwacht wordende inwerkingtreding dor laatste wijziging van de wet op tie' rechterlijke organisatie. GOUDA De heer A. J. J. Vos, papier fabrikant alhier, viert het 25-jarig bestaan rijper zaak. Hedenmorgen werd dit feit kerkelijk herdacht en vanavond zu-llen fami lie, vrienden en allen, die met de zaak in betrekking staan, in „Concordia" samenko men, drie personen van het personeel vieren eveneens hun zilveren feest I ten einde onder gezel-lig samenzijn feest te vie ren. Ruim honderd personen, werkzaam aan de fabriek, te Waddingsveen of op de zakjes- plakkerij met aanverwante bezigheden in de stad, zullen aan de feestvreugde deelnemen. HAARLEMMERMEER. Aan den Ring dijk nabij Burgerveen werden tw.ee motor- wielrijders aangeblaft door een hond, en wel in die mate, dat één hunner viel en zich fzoodanig bezeerde, dat Kij zijn reis niet kon vervolgen. Door zijn metgezel word de hulp van een geneesheer ingeroepen, die been breuk en ernstige kneuzing constateerde. Per rijtuig en daarna per boot werd de pa« tient naar zijn woonplaats, Amsterdam, overgebracht. Zekere H., wonende aan den Ringdijk bij Halfweg, sneed zich, terwijl hij onden. den invloed van sterken drank verkeerde en iemand met een mes te lijf wilde, daarmede zoodanig in de hand, dat hem drie vingers bijna afgesneden werden. Door den genees heer te Halfweg werd h'em voorloopig hulp verleend, doch deze achtte zijn opneming in het Ziekenhuis noodzakelijk. H. heeft zich* later op den dag daarheen begeven en is tep verpleging opgenomen. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag j.l. kwa^. men hier vier partijen pekelharing in afslag.. De prijzen per kantje waren als volgt: volle haring f 11.85 tot f 12,15; maatjesharing.' f 9.05 tot f 9.40; Ijle haring f 9.45 tot f 11.05 steurharing f 12.25 tot f 14.25; makreel f 11.60 tot f 19.20. NIEUWVEEN. Naar wij vernemen zal ds. H. Enzerink, beroepen bij de Gercf. Kerk alhier, op Zondag 2 Oct. a. s. zijn in treerede houden. NOORDWIJKERHOUT. Voor deelne ming aan do verschillende wedstrijden, die a.s. Donderdag tijdens het Wilhelminafeesb gehouden zullen worden, hebben zioh 298 liefhebbers aangegeven. Voor ringrijden met paard en tilbury 50 paren; voor vogelschie ten 39 mannen; voor ringrijden met fietsen 40 heeren en 25 dames; voor tonknuppelen 38; zakloopen 40; hardloopen met hindernis sen 11, klompjeslaan 11 en blaastrappen 44 deelnemers. In den nacht van Zaterdag op Zondag trachtten Haagsche wilddieven alhier hun slag te slaan. Op een gegeven oogenblik werd één hunner gegrepen door een poli tieman, dio de stroopers reeds geruiinen tijd ongemerkt achtervolgde. Een vriend van den aangehoudene wilde dezeji een dienst bewijzon door hem het geweer te ontnemen, opdat er geen beslag op gelegd zou worden. Hij greep don loop terwijl de andere nog steeds do kolf vast hield. Plot seling ging de haan over en de vriend kreeg het volle liagelsohofc in den rag. Kermend van pijn is de ongelukkige op een wagen naar dr. v. d. Wijst vervoerd, dio de eerste geneeskundigo hulp verleende. RUNSBURG. De kerk der Ned.-Horv., Gemeente is alweer vergroot met een flinken uitbouw. Gisteren werd deze uitbouw voor het eerst in gebruik genomen en niettegen staande er daardoor ruim honderd plaatsen zijn bijgekomen, waren alle plaatsen in bei de diensten bezet. SASSENHELM. Het bijkantoor van do Hillegomsohe Bank alhier wordt 15 Septem ber e.k. opgeheven. De Sassenheimscho Lawn-Tenhis-Olub gaf Zaterdag laatstleden haar eerste match tegen „Study",-uit Leiden. Deze match eindigde met gelijken stand. Vele mooie en goede slagen werden er van weerskanten ge geven, Do S. L.-T.-C. hield zich uitmuntend tot het laatste toe. VOORHOUT. Gisternamiddag had in de R.-K. kerk alhier de plechtige inwijding van het nieuwe orgel plaats ter.gelegenheid van pastoor Bots' 40-jarig priesterfeest. De plechtigheid geschiedde door den wel- eerw. kapelaan De Groot, waarbij het orgel in gebruik genomen werd, en daarna een kerkdienst werd gehouden, waarbij do hoogeerw. heeren Taskin, president van het seminarie Warmond, cn Snickers, regent van het seminarie „Hageveld", alhier, be nevens nog eenige heeren geestelijken te genwoordig waren. Ook het kerkgebouw, was eivol, en van omliggend,© plaatsen, zelfs van heel ver, waren belangstellenden opgekomen, De orgelbespeling had plaats door den heer Ph. Loots, van Haarlem, en mag wor-' den geroemd, daar hij gelegenheid gaf te hooren wat gegeven kon worden. Het orgel heeft bij een gematigde kracht een volheid en klankreinheid; het is eert- werk, dat den meester looft, en een aan winst 'voor het fraaie kerkgebouw, waarvan' de uitvoering der zeven meter breedc g">- thiek eiken kast een waar sieraad is. De cantate „Priesterglorie", door het koor prachtig uitgevoerd, gaf eenige heer lijke oogenblikken, waarin koor en orgel om den prijs te kampen schenen, welke heiden daarom toekwam. Ook in de overige zang stukken was het koor gced. Na afloop der bespeling werd aan belang stellenden gelegenheid gegeven het orgel te bezichtigen en te bespelen, waarvan nogal gebruik gemaakt werd. Zooals reeds vroeger werd gemeld, is het orgel vervaardigd door de firma L. Ypma en Go., te Alkmaar, frimant T T - H Ver meulen. WARMOND. Gisteren is de kermis-feest- viering alhier heel rustig verloopcn. Wel hoopte zich tijdens do avondgods dienstoefening der Ned.-Herv. - Gem. een groot publiek op voor haar kerkgebouw, cloch tot onaangenaamheden kwam het niet, ook niet, toon eenige personen de kerk bin nengingen. Toen hun gedragingen zóó dreig den te worden, dat daarop aanmerking zou te maken zij11! bracht een aanmaning vaa

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1