Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Een zwar© stsijd. PRIJS DER ADYERTENTIEN: jij- PRIJS DEZER COURANT: Van 16 regels ƒ1,05. Ieüere regel meer 0.171. Grootere letters naar <h0"Tant WOrdt ddgelljkS, lüet UltSOnderUlg Voor Le.dea per week 9 Oents; per 3 maanden I .ƒ1.10. plaat8rnimte. Kleine sdvertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant j elk Vdll t%011' £H (PSSStdCLffSTl, UÜPB&SVSIlê Buiten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd zijn 1.30. tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. Franco per post 1-65. Het is voor den overzichtschrijver om de pen neor to leggen en met de handen in 't haar te gaan zitten. Een agenda van twee kantjes en toch zat er geen kopij in. Het was stemmen en nog eens stemmen, goed geteld in het geheel een-en-dertig-maal en wat zal je daar van zeggen als het zoo ordentelijk en zoo vreedzaam toegaat ala gisteren. Het was alles botertje tot de boom pais en vree. Het leek wel dat er geen par tijen in den Raad zijn. Anders kan bijv. een eenvoudige voordracht voor candidatcn voor het baantje van zetter, de he ©ren, is 't dan. iook bij verrassing, in twee vijandelijks kam pen verdeden en laat men een oud-gediende duikelen, omdat zijn kleur of iets anders niet bevalt en thans werden de aftredende leden van de vaste commission, van welke partij ze ook mochten zijn allen met bijna eenparige stemmen_, herbenoemd. Of ze vooraf gewogen zijn ook durven we niet zeggen, maar te licht bevonden is er geen een. Het verlangen om de zittenden te be hoeden ging zoo ver dat de heer Pera, die verklaard had, liever niet te worden her benoemd als lid der Commissie voor de Huishoudelijke verordeningen, ondanks dat tooh werd herkozen. En de oude veteraan, die anders niet zoo toeschietelijk is, betoon de deze courtoisie van den Raad met de zeer welwillende verklaring, dat hij om den Raad niet langer op te houden, het maar weer zou aannemen. Wie offert er zich voor zulk een tegemoetkomende houding ook taiet gaarne op. En w'e mogen de gemeente zeker wel met den uitslag geluk wensehen. Al die vroede mannen, die zoo maar zonder slag of stoot werden gehandhaafd in him commissoriaal ambt, moeten toch wel hebben getoond te zijn de rechte man op de reghte plaats. O, mijn mede-Leidenaars, we kunnen nu ons hoofd weer gerust neerleggen; al do benoemden, voor zoover ze er waren, heb ben op des Voorzitters vraag of ze de her benoeming aanvaarden wilden, schuchter en bescheiden zooals het mannen, die het ge wicht van hun ambt beseffen, geantwoord dat-ze-'t-maar-weer-zoudeD-aannemen. En van wie er niet waren hebben we ook goe den moed. De Oommissie van Financien zal als steeds als een echte Cerberus over de ge meentelijke schatkist waken, de Slachthuis- commissie meer nog dan anders haar best doen, spijtig nog dat men haar eenmaal een bijzondere commissie ter zijde stelde alsof ze niet te vertrouwen ware. Eenig nieuw bloed, al is het buiten den wil van den Raad zelf, is in deze Commissie toch gekomen. De heer Kerstens treedt nu als voorzitter dezer oommissie af en wordt opgevolgd door den Benjamin onder de .wethouders, rar. Van der Lip. Voor hem zal het dus weggelegd kunnen Zijn, loopende in de lijn van het al ras be roemde Slachthuis-rapport niet alleen de tekorten te doen verdwijnen, maar ook vriendschappelijk te oonverseeren met de heeren slagers, die immers nu in eens vre de hebben gevonden bij ons abattoir. Maar en nu in ernst de heer Eerstens heeft zijn pleizier als voorzitter dezer commissie wel opgekund. Zijn naaste geestverwanten en wie hem verder na stemden hebben hem in zijn kwaliteit meermalen bestreden. En wat men ook van zijn beleid heeft mogen zeggen, nooit zal men hem te groote toege vendheid noen zwakheid kunnen verwijten. Hij heeft zijn meening en zijn beleid vol gehouden tegen de oppositie in en het zal bij het heengaan voor hem een voldoening zijn, dat de bijzondere Slachthuis-commissie ook geen anderen weg weet ora door het tekort te komen dan door verhooging der tarieven: Er volgden op deze op eersten-Dinsdag-in- September gebruikelijke benoemingen, nog eenige gewone, natuurlijk veel minder ge wichtige benoemingen, zooals van een lid der Commissie van Toezicht op het M. O., een leeraar en een leerares en daarop nog weer eenig heel gewoon raadswerk, dat al van heel weinig beteekenis was. Bij het laatste punt wilde de heer Corts weten oan welken kant van de Hoogewoerd in verband met den tramaanleg het trottoir zou komen. „Van het Raadshuis afgewan deld aan uw linkerhand" expliceerde de Voorzitter, met welk antwoord de spreker blijkbaar tevreden was. Toen werd er een groote, glazen goud- visschenkom voor den Voorzitter geplaatst, waarin ineengerold© nummers, de secreta ris riep de namen der leden af, van de wet houders, afdalend naar de commissieleden en van die naar de doodgewone raadsle den, de concierge nam na een zeer consciën tieus dooreenschudden met een gracieuze handbeweging de rolletjes er uit, overhan digde ze deii Voorzitter, die na ze zeer ernstig te hebben bekeken, mededeelde of de opgeroepen in de eerste, tweede of derde sectie (overgezet zijnde: onderonsje) zou zitting hebben om te critiseeren en te rede neeren over de ontwerp-begrooting. De heeren raadsleden, alsof het rèpoiters waren, schreven de door den voorzitter voorgelezen namen zoo goed en zoo kwaad als het ging op en daarmede was deze door do wet voorgeschreven vergadering afge- loopen. Vooraf waren een pa-ar mededeelingen gedaan, waarop we nog even de aandacht willen vestigen. De Leidsche Drankbestrïj- dersvereenigingen vragen verhooging vaa het subsidie dat haar vanwege de gemeente wordt toegekend tot f 350 of f 50 per ver- eeniging, en de Apothekersdijk-bewoners vertellen in een adres dat de dagelijksche Groen.tenmarkt hun begint te vervelen, waarom zij eerbiedig verzoeken deze naar een ander stadsgedeelte te verplaatsen. Het is daar den* geheelen dag een rust- v er storen van belang, lastig voor iedereen, maar bovenal voor de studenten die er hun kamers hebbeai en in hun ernstige studiën worden gestoord door het luide loven cn bieden der groentenhandelaars. Bij deze laatste mededeeling lachten de raadsleden alsof ze meenden, dat het geen. ernst was, het studeeren nl. En gevaarlijk of het was! Je kunt op zoo'n andijvie- of koolblad uitglijden en vallen. Wonder dat er nog geen ongeluk ken zijn gebomd. B. en Ws moeten over deze adressen prae- adviseeren, bijgestaan door de betrokken oomniissiën natuurlijk. Misschien meenen ze ook dat het tijd wordt, dat studenten, dio elders hun kamers hebben, nu ook maar eens moeten worden gestoord in hun rus tige studio en de bewoners ergens anders bloot gesteld aan de risico de kool- en an dere bladen op straat veroorsaken. Wij zullen wel zien. Eerst hebben we met veel moeite de groontenmarkt van den Ouden Singel naar dat stadsdeel verplaatst gezien en nu moet zo hier weer vandaan. He dichter van het Evangelisch Gezang had wel gelijk: „Alles woelt hier om verandering" Zoo blijft er ook voor de Commissiën en voor den Raad werk aan den winkel. Wat wil men nog meer 1 Leiden, 7 September. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar zijn dat de heer C. B. Duyster organist van de Pieterskerk is. Hedenmiddag is de infanterie met den staf en de muziek uit de legerplaats bij Zeist per trein hier ter stede weer terug gekeerd. ITeden in den namiddag trok de vijfde batterij van het 2de regiment veld-artillerie op oorlogssterkte, komende van de richting Rotterdam, door Delft naar Leiden. De gemeenteraad van Den Haag heeft benoemd tot tijdelijk leerares in de wiskun de aan de H. B.-S. voor meisjes, mevrouw P. H. van Reedt Dortland, geb. A. Sillevis, doctoranda in de wjs- en natuurkunde te Leidon. In het bericht omtrent het jubileum van ds. F. Oberman alhior, werd vermeld, dat o. a. op het aangeboden album stond Ps. 105 16. Dit moest zjjn Ps. 106 26 (berymd.). Het bouwen van een broodbakkerij met bloem zolder voor rekening van den heer Van den Oord is gegund aan den heer Yan der Steen, voor f 4550. Bij do gehouden aan besteding was zijn aanbieding f 4775. De luit. ter zee 2de kl. C. J. J. Bruins- ma wordt 8 September geplaatst bij de Kweekschool vcor Zeevaart te Leiden. Bij beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel, zijn, voor het tijdvak van 16 dezer tot en met 31 Augustus 1911, benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwwi nterschooi te Boskoop, de heeren W. L. Tbieme, te Rotterdam, en Chr. Kok, te Leiden. .Voor het examen hoofdakte zijn te 's-HertogenbcscK geslaagd de heeren J. Rauchbaar, van Katwijk-aan-Zee en H. Ja ger, van Oudshoorn. H. M. de Koningin zal bij gelegenheid van de plechtige opening der Staten-Gene- raal op 20 dezer, 's morgens per extratrein naar 's-Gravenhage vertrekken en 's avonds weder naar Het Loo terugkeeren. De burgemeester van Monster, de heer J. W. J. baron Taets van Am e rong en, deel- do gisteren den Raad mede, dat hij in ver band met zijn benoeming tot intendant der Koninklijke Paleizen te 's-Gravenhage, aan H. M. de Koningin ontslag als burgemeester zal verzoeken. De burgemeester der gemeente Aals: meer, de heer J. G. Heydanus, heeft eeni ge dagen geleden, doordien hij uitgleed, een rib gebroken. Hij moet dientengevolge het bed houden. Men meldt ons uit Utrecht: Met ingang van 1 Oct. a.s. is aan den heer A. P. M. Kapteyn, ingenieur in algemeenen dienst bij den dienst van Weg en Werken bij de Staatsspoor, op verzoek, wegens gevorder den leeftijd, eervol ontslag verleend, onder toekenning van den titel ban hoofdingenieur en onder dankbetuiging voor de door hem aan de Maatschappij bewezen diensten. De heer Kapteyn, thans 69 jaren oud, is sedert 1832 in dienst der Maatschappij. Bij de gisteren te Amsterdam gehou den stemming voor een lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland in district I (vacature v. d. Wall Bake) zijn uitge bracht 1662 geldige stemmen. Hiervan verkregen: mr. E. P. F. A v. d. Bogaert (r.-kath.) 578, en de heer B. O. E. Zwart (lib.) 1084 stemmen, zoodat gekozen is de heer B. C. E. Zwart. Te Apeldoorn overleed in den ouder dom van 52 jaar de heer W. H. Wind, chef bloemist op de Koninklijke bloemisterij van Het Loo. De overledene was sinds 1S99 als zoodanig werkzaam. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de nage- noeinde jongelingen, in alphabetische volg orde gerangschikt, met ingang van 1 Octo ber zijn in aanmerking gekomen voor een benoeming tot adspirant-administrateur bij de zeemacht: H. F. Beekkerk _yan Ruth, D. B. A. Franken en J. T. H. van Weeren. („Stek") De luitenant ter zee der 1ste klasse H. J. Pak en de luitenant ter zee der 2de klasse A. Dubois, uit Oost-Indië in Neder land teruggekeerd, worden op non-activiteit gesteld. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Zaterdag 10 dezer niet plaats hebben. ALPHEN. Gisteren is het 2J jarig kind van den landbouwer S. in de Halverraak te water geraakt en verdronken. LISSE. Sodart oenigon tyd ondernam een drietal Hagenaars geregeld strooptochten In de boaschen van het kasteel „Keukenhof." Eindelek is het aan de politie mogen geluk* ken hen te snappen. Het geschoten wild word hun ontnomen on tegen het drietal word proces-verbaal opgemaakt NOORDEN. Nftar het huls van bewaring te Utrecht ia door don rijksveldwachter A. overgebracht een bedelaar, die by Van L. een wekker had ontvreemd. HAARLEMMERMEER. De heer A. P. van Koot, reserve onderofficier te Nieuw-Yennep, is aangestold tot het geven van hot voor bereidend militair onderwijs, dat mot ingang van 1 Oct. a.a. te Hoofddorp aan een 40-tal deelnemers gegeven zal worden. Hot onderwijs zal gegevon worden by P. de Groot. Herhaaldelijk, komen in don laatsten tyd te Nieuw-Vennep balddadigheden voor van allerloi aard, tot het bedrijven waarvan voor al de Zondagavond schynt gekozen te worden. Thans is het dor politie gelukt een drietal opgeschoten jongens op hoeterdaad by ver nieling te snappen. Het is te hopen, dat door het opleggen van een flinke straf oen afschrikwekkend voorbeeld worde gesteld. Het is zeer gowenscht, dat aan hst baiddadlg gedoe eon einde komt. RIJNSBURG. Door B. en Ws. is het bouwen van een Ziekenbarak gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. van Itsrson Jr., alhierf voor f 1140. NIEUWKOOP. By do familie S., alhier, ie de echtgonoote van P. V., te Leiden woon achtig, bescherming kocneD -^ken, wijl haar man haar telkens dreigde met den dood. De man kwam later zyn vrouw halen doch deze woigörde beslist om met hom mede te gaan. Ook de politie welker hulp ingeroepen werd, mocht het niet gelukken de vrouw te bewegen mot hem raedo te gaan. Intusschen is tegen don man proces verbaal wegens mishandeling van zyn vrouw opgemaakt. Een en ander verwekte hier ve6l sensatie. OUDEWETERING. Deze week gaat onzs geneesheer dr. N. v. d. Koogh, reeds zeven jaren op ons dorp gevestigd, van standplaat» veranderen; hy vertrekt nl. naar Den Haag, Ons dorp heeft het recht 'n dorgelyk man te betreuren, wyi by by iedereen hoog aan geschreven staat, zoowel om zyn kundig heden als om zyn alleszins goede karakter» eigenschappen. De timmermansknecht M. Schoemaker, die verleden week Dinsdag het /Ongeluk had la een boerenwoning van den h«er Timmer», te Leimuiden, door den zolder te vallen en bewusteloos werd opgenomen, is ihans ir zooverre hersteld, dat hy op advies van den geneesheer gisteren oenigen tyd in de bulten lucht heeft doorgebracht. SASSENHEIM. Tydoiyk is alhier op hol postkantoor geplaatst da klerk mej. E. Borren- dam, uit Scheveningen. VALKENBURG. De familie Slootweg alhier, ontving gisteren de tyding, dat haar zoon Jan Slootweg benoemd is tot machinist by het Staatsspoor. Deze jongste der machinisten was vroeger leerling der O. L. S. te Valkenburg, later van de Ambachtsschool te Leiden. Door noeste viyt en taaie volharding heeft hy zich tot zyn tegenwoordige positie opgewerkt; eon feit, dat velen alhier tot blijdschap stemt en den bevorderde eert. WARMOND. Evenals het vorig jaar zal dt Christelyke jongolings vereeniging Dient den Heer", alhier, tydens de kermisweek een open bare vergadering houden in de Chr. Bewaar- sohool en wel morgenavond. Haar ondorafdeelmg, de Chr. Zangvereni ging „Excelsior", zal welwillend haar mede» werking verleenen. WADDINGSVEEN. Uitslag dor loting voor de Nationale Militie: 1 W. v. Ringe- lenstein; 2 D. Groenendijk; 3 P. Trommel; 4 J. C. Toor5 H. Muilwijk6 L. J. Schoon* derwoerd7 A. Visser8 O. v. Milligen G. A. v. d. Berg; 10 J. Verhagen; 11 O*' M. Kroes; 12 J. M. Westdorp; 13 A. Zwij* gers; 14 L. Pols; 15 J. Oudijk Wz.16 Pc Boere; 17 J. v. d. Kraan; 18 J. Hofman; 19 Jac. Molenaar; 20 K. v. Holten; 21 J. O Lagrand; 22 A. Schouten Lz.23 P. J, Olie; 24 C. Slob25 A v. d. Hoeven26 A. Oudijk D.Jz. 27 J. G. v. Pelt, 28 W. P v. Heij-, ningen; 29 J. de Gelder; 30 W. v. Rhijn; 3t M. Visser; 32 H. J. Sekeris; 33 C. A.- Moons; 34 A. Assoheman; 35 H. A. v. d., Weerdt; 36 P. Meiderwijk; 37 L. Schouten; 38 G. in 't Hout; 39 M. Moons J.Mz.40 C. J. Steenland; 41 A. v. d. Berg; 42 J. C. de Bas; 43 W. Brinkhorst; 44 P. v. d. Du» sen, on 45 C. de Kooij. 24) X. Sedert eenige dagen had Bergholm de eerste, sinds gist'.ren ook de tweede bagger machine in het werK gesteld. Op een schuit naast de knarsende machine stond hij met. Pfaldner. "Het breede, roode gezicht van den aan nemer straalde van innerlijke tevredenheid. „Nu, mijnheer Pfaldner, u ziet, dat de oude Bergholm zijn woord houdt. Met deze twee reuzen-moddervreters zult u wel te vreden zijn, nietwaar'! Deze hier heeft gisteren acht duizend kubieke meter gele verd." „Het was ook den hoogsten tijd, mijn heer Bergholm. Ik mag u niet verbergen, dat ik mij zeer bezorgd maakte of u wel de bepalingen van het contract zoudt nakomen. Hoeveel levert deze machine'? Werkelijk acht duizend?" „Zoo ongeveer. Misschien een beetje min der. Mogelijk ook een beetje meer. Zoo precies kan men dat niet zeggen. Maar zie eens hoe gelijkmatig ze werkt, 't Lijkt wel 'een waterval." Na een korte pauze ver volgde hij „Zou ik nu niet reeds een bedrag op af betaling kunnen krijgen?" Hij trok zijn gezicht in een onverschil lige plooi, maar uit zijn stem klonk eenige onrust. Pfaldner schudde het hoofd: „Mijnheer Bergholm voor eens en voor altijd en in het belang van een goede samen werking, kom bij mij niet met zulke vragen aan. Ik ben anders geen letterknecht, maar 'hierin moet ik mij aan de letter van het contract houden en aan mijn voorschriften. Hebt u in dit opzicht gunsten te vragen, wend u dan tot de Kanaalcommissie. „Ik denk er niet aan om naar Kiel te schrijven, dat zou niet anders zijn dan pa pier verkladden. Ik dacht maar... ik meen de... u weet toflh ook wel, hoe het met een zakenman kan gaan. Men krijgt beloften van goede vrienden, die niet gehouden worden. De rentestandaard stijgt. In ons vak kan men niet uitsluitend met zijn eigen kapitaal werken. Er moet zooveel inventa ris worden aangeschaft. Vóór men het werk begint, is men al een kapitaal kwijt." Hij keek vorschend naar het gelaat van den ingenieur; maar toen hij zag, dat dit onveranderd strak bleef staan, Kaalde hij de schouders op en zei: „Nu, ik zal mij ook wel weten te helpen! Er zijn nog mensohen genoeg, die den ouden Bergholm kennen en hun brandkast opensluiten, als hij komt. Het was maar een vraag." „U zult mij zeer verplichten, indien u mij in het vervolg het pijnlijke van een wei gering besparen wilt," antwoordde Pfaldner koel. „Dat zal ik doen,; daarop kunt u ver trouwen I" Pfaldner nam zijn hoed ai. Hij ging dit maal heen, zonder den aannemer de hand te geven. „Leve de Beiersche gemoedelijkheid 1" bromde deze en liep op den machinist toe, om hem eenige lieflijkheden te zeggen over te groot kolenverbruik. In de nabijheid van. het werk ontmoette Pfaldner den overste. „Verschrikkelijk wat een modderboel 1' riep Burger lachende. „Ik zal u nog moe ten aanklagen bij de nog niet opgerichte vereeniging tot verfraaiing van Ebenstedt. Maar hebt u ook iets van mijn ontrouwen neef Max gehoord?" „Goeden morgen, overste! Neen, nog niets, helaas. Ik had gehoopt, dat hij mij uit Hamburg een paar regels zou doen toe komen, maarhij blijft zwijgen. Hoe gaat het met uw dochter? Goed, hoop ik?" „Dank u, goed. Ja, ik heb eigenlijk een opdracht van Li-Ui. Ik moest u zeggen, dat wij er ons over verwonderen, dat gc u in het geheel niet bij ons laat zien Marko- brunner van 1886, zooals Bergholm, heb ik wel niet in mijn kelder, wat was dat overigens een wijntje l maar het zal ons een zeer groot genoegen doen als u een avond bij ons komt." „Vriendelijk dank, overste 1" zei Pfaldner en zweeg daarna weer. Mijnheer von Burger lachte eenigszins ge dwongen. „Bcteekent dat bedanken, ja of neen? Dat zou de grootste menschenkenner uit uw antwoord niet hebben kunnen hooren." „Maar, overste, dat is toch duidelijkNa tuurlijk neem ik gaarne uw uitnoodiging aan." Zoo gemakkelijk liet de oude soldaat zich echter niet afsobepen. „Men moet het ijzer smeden, als het heet is. Wanneer komt u? Of beter nog: Kom vanavond I'' Een oogenblik twijfelde de ingenieur. Zou hij zoggen, dat z n werk hem verhinderde? Maar toen kwam het innerlijk verlangen Lilli weer te zien, al ifi machtig over hem. Hij reikte den overste de hand. „Om acht uren! Schikt u dat?" „Uitstekend I" Pfaldner lïad moeilijke dagen achter zich. Na zijn laatste samenzijn met Lilli Bur ger en het daarna volgend gesprek met zijn vriend had. de anders zoo rustige man het evenwicht in zijn ziel geheel verloren. Met dubbelen ijver had hij zich aan zijn werk gewijd, maar ook dat middel baatte niet. Op den dag spande hij zich zooveel mo gelijk in, zoodat hij 's avonds doodelijk ver moeid naar huis keerde. Als hij dan echter alleen in zijn kamer zat, verrezen steeds dezelfde beelden voor zijn oog. Het eene oogenblik meende hij het lieve gezicht van Antje te zien, met haar kinderlijken lach en de zwaarmoedige vra gende oogen. Altijd weder herinnerde hij zioh die eerste ontmoeting aan het station te Wilster, waarbij hem de uiterlijke gelij kenis met zijn overleden vrouw zoo sterk had getroffen. Later had hij een blik kun nen slaan in haar naïeve ziel, zooveel ge voelend voor het goede en schoone. En dan drong zich het beeld van. Lilli daartusschen. Of hij er zich al tegen verzette, het over straalde Antje, als de zon de maan. Niet alleen door haar schoonheidEr moest een buitengewone betoovering van haar uitgaan, waaraan hij niet kon ontkomen. Was het de zekerheid in haar optreden, haar gave om een gesprek te voeren^ of waren het de ver anderingen in haar wezen, dat het eeno oogenblik ijskoud scheen en het volgende oogenblik een moeilijk te verbergen gloeiend temperament verried? Hij kon het niet doorgronden. En dan lachte Pfaldner bitter. Waarmee martelde hij eigenlijk zijn geest af Stood hij niet tegenover beide meisjes, Antje en Lilli, als bijna een vreemde? Hadden zij wel iets van zijn neiging bemerkt en was hij misschien ij del genoeg, om aan te nemen,, dat een Lilli Burger zich voor hem interes seerde, alleen omdat zij hem vriendelijk* beid had betoond bij een, uit den aard def zaak oppervlakkig, gesprek aan tafel? Het viel Pfaldner zwaar gevolg te geven aan de uitnoodiging van den overste. Hij had het besluit genomen, beide meisjes te mijden. De tweespalt in zijn eigen hart joeg hem schrik aan. Hij kon Lilli von Burger onmogelijk zijn volle liefde schenken er wanneer hij zich voorhield, dat zijn gevoe? voor Antje meer liet karakter droeg van een vriendschappelijke neiging, dan noemd< bij zichzelf het volgende oogenblik een leu» genaar. Tooh stond hij op den rechten tijd voor huis van den overste. Deze kwam hem to gemoet en zei, na hem hartelijk te hebben begroet: „Het spijt mij, dat wij niet geheel onder ons zijn. Dat lieve kleine schaapje vari Bergholm is zooeven komen overloopen en wij konden Kaar niet goed belet geven." Hij zag, dat de uitdrukking op het gelaat van zijn gast plotseling veranderde en haastto zich er aan toe te voegen: „Zij blijft in ieder geval niet lang." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1