Faillissementen. Agenda van de week: KerKelyke Berichten. Marktberichten. Gemengd Nieuws. raai. Onderwerp: „De Rechtstoestand". H. M. ClaasseDs, assistent. Hoog er loon in verhand met de duurte der tijden". Louis J. 0. tPoppe, commies bij de belastin gen. „Pensioen-ver. van burgerlijke ambte naren." Er is geen debat. Opdat deze actie echt landelijk zou zijn, worden in verschillende plaatsen van het land gelijktijdig soortgelijke vergaderingen gehouden alwaar Kamerleden, hoofdbestuur leden van den bond „De Post," en andere sprekers zullen optreden. De levering van brandstoffen ten be hoeve der vereeniging „Onderlinge Hulp" is gegund: van steenkolen aan den heer J. A. van der Made en van cokes aan den heer T. de Roode. Voor het examen hoofdakte L o. zijn te 'p-Gravenhage geslaagd de heeren J. de Zomer, van Oude-Wetering, en A. Slob, van Langerak. Ter gelegenheid van het bezoek van den Koning en de Koningin van België aan Amsterdam, zullen de navolgende vaartui gen van oorlog aldaar vertoeven: pantser- schepen „Heemskerck „Piet Hein" en >,Everhsen"pantserdekschip „Friesland"; mijnenleggers „Hadda" en „Balder"; tor pedobooten G 11, „Ophir", G 10, „Pangrango", „Rindjani", G. 9 „Batok" G 5, G 6, G 7, G 8 en „Lamongoa"; onder zeeboot No. 1. De> schepen zullen vermoe- moed elijk in het Oosterdok een plaats krij gen H. M. de Koningin zal met Hare Vorste lijke Gasten rond de vloot varen en ver moedelijk een bezoek aan H. M.'s „Heems- kerek" brengen. Da kapitein der artillerie W. A. Blits van het O.-I. leger, zal 24 September naar do koloniën terugkoeren. De 1ste luit. C C. Pels Rijcken, van het 2de rog. vekl-artillerie, gedetacheerd bij do instructie-batterij, ie in zijn rang over geplaatst bij het korps rijdende artillerie. H. M. de Koningin heeft den heer J. 'A. van der Star, hoofd van het bureau secretarie van EL M. do Koningin, benoemd tot ridder 1ste klasse in de Huisorde van Dranje en toegekend de gouden eere-mc- daille dezer orde aan A. Derickx, adjudant onderofficier-parkwachter op het Kon. do mein „Het Loo." Jb'r. mr. Van der Staal van Piershil, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Nederland te Brussel, zal bij het bezoek van den koning en de koningin der Belgen aan Amsterdam, in de hoofd stad aanwezig zijn. De heer Van der Staal, die met verlof is, wordt in bet laatst der volgende week in. Den Haag verwacht. Z. D. H. Vorst Wolrad Fredorik van Waldeck Pyrmont, halfbroeder van H. M. de Koningin-Moeder, die enkele dagen de gast zal zijn ten paleize Soestdijk, wordt Zaterdagavond aldaar verwacht en wel met denzelfden trein, waarmede Koningin Em ma van haar reis Königstein^ in Duitsch- land, waarheen zij gistermorgen vertrok, terugkomt. Ingevolge opdracht van don minister van marine, brengt de commandant van Hr. Ms. schoener „Zeehond" in de ,,Stct." ter kennis, dat zijn onderhebbende bodem 3 dezer naar de Noordzee vertrekt, tot voort zetting van het politietoezicht op de ha ring'visscherij. Zoowel Hr. Ms. Zeehond" als Hr. Ms. „Dolfijn," welk schip op het oogenblik kruisende is onder de haring- visschers, kunnen in de laatste week van September te Niëuwediep worden terug verwacht. BODEGRAVEN. De hoogste klasse van de openbare school A, alhier, maakte een uitstapje naar Amsterdam, waar zij een bezoek bracht aan Artis en het Panopticum. De adeeling Volksonderwijs, alhier, ge steund door enkele bijdragen, droeg de kosten van dit schoolreisje. Dat het water in onze polders nog niet- geheel doodgevischt is, blijkt uit het feit, dat vier heeren. die hier gingen hengelen, 18 pond baars thuis brachten. HAARLEMMERMEER. Een zesjarig jon getje van C. do W. aan den Ringdijk bij Lisso viel bij het spelen van den zolder en kwam daarbij met zoo'n kracht met het hoofd op den grond terecht, dat de ontbo den geneesheer schedelbreuk constateerde. De toestand van het knaapje is hoogst ern stig. Zekere v. d. Z., knecht bij den tim merman Barendregt te Hoofddorp, werd 7s morgens op het. werk onwel. Binnen en kele oogenbllkken was de man overleden. HIL'LEGOM. Do Raad vergadert Dins dag a.s., des avonds te acht uron. De vol gende punten zullen dan behandeld worden: 1. Ingekomen stukken; 2. af- en overschrij vingen; 3. verzoek van den lieer J. II. Kamps, om eervol ontslag als onderwijzer aan de O. L. S.4. bestemming koopprijs Post- en Telegraafkantoor; 5. algemeene in voering van de Automatische lantnarnopste- kïng- j2n bluschapparaten „Baud ui n"; G. voorloopige vaststelling Gcmrenterekening 1909; 7. aanbieding gcmomtebcgrooting Üienst 1911; S. vaststelling verordening op )jt gasbedrijf. Zekere alhier wonende R. L., die zich Schuldig maakte aan diefstal van een be langrijk geldswaardig bedrag ten nadccle van een elders wonenden bloedver wamt, is op aangifte van den benadeelde door de po litic alhieraangehouden. Bij fouillccring werd het ontvreemde, op ecu kleia gedeelte pn, op hem bevonden. Hij is, na verhoor, ter beschikking ge steld van de Justitie te Haarlem, doch op diens last voorloopig in vrijheid gesteld.' De uitslag van de gïsternainiddag van wege dc „Hillegomschc Harddraverij-Ver een i ging" gehouden internationale harddra verij om prijzen van 200, 75, 50 en 25 gld. cu ecu troostprijs van 40 gld. is als volgt: Bonnie M," eigenaar J. A. Gecrsente Woerden, berijder P. Schonrock, eerste prijs; „Monuegron," eigenaar P. Bolt, te Ilcog- madc, berijder de eigenaar, tweede prijs; „Cleo D," eigenaar J. A. Geersen, te Woerden, berijder P. Schouxock, derde prijs; „The Banker," eigenaar C. Jonges, te Beem- stcr, berijder J. van Leeuwen, vierde prijs; „Vos," eigenaar F. van Steenhaven, te Rot terdam, berijder de eigenaar,» troostprijs, i Er namen 9 paarden deel aan dezen wed strijd' De Hillegomsche Harmoniekapel gaf op het terrein geregeld, de feestelijkheden op luisterende muziek, terwijl een. groot pu bliek met spanning den wedstrijd volgde u Het terrein vlak achter het dorp, en van verschillende zijden te bereiken, is een goed gekozen plaats voor het houden der hard draverijen, terwijl door verschillende omwo nenden van uit bovenramen, van huig uit een ruim gezicht wordt gegeven. Na afloop der draverijen werden de prijzen door den voorzitter in het Hotel „Sister mans", aan de winnaars onder een toe spraak overhandigd, en verplaatste zich de gezellige drukte, van het feestterrein naar het kermisterrein in het dorp. NIEUWVEEN. Zondag as. hoopt de heer D. A. van den Bosch, cand. te Hazerswoude, beroepen pred. bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier, zijn intrede te doen, na de>s morgens bevestigd te zijn door dr. A. Eekhof, van Diemen. RIJNSBURG. Bij de gehouden aan-beste ding voor 't bouwen van een ziekenbarak werden ingeschreven door G. Oudshoorn voor f 1425; J. Oostenrijk voor f 1350; W. Schooneveld voor f 1345; P. Kort voor f 1265 en J. van Iterson Jr. voer f 1140. Omstreeks vijf uren gisteren trok een hoos over een gedeelte dezer gemeente, richting N. W. Enkele kleedingstukken werden opgenomen en een eind medege- sleurd. Verdere schade werd niet aange richt. VALKENBURG. Onze ooievaars zijn ver trokken. Duidelijk teeken, dat de zomer is heengesneld, dat de herfst nadert. Zij heb ben ons verlaten, behalve één, waarschijn lijk een jonge, die den krijg misschien nog niet kon volgen, nog niet bekwaam was om den langen tocht mee te maken. Eiken avond spoedt hij zich nu op matte vleugelen naar het ouderlijk nest, dat hem thans stellig te ruim is geworden en on gezellig. Het zal ons benieuwen, of hij toch nog de reis zal aanvaarden naar het verre Zuiden, of dat hij hier zal overwinteren. In hét laatste geval is voor den armen eiber de toekomst zeker niet rooskleurig Zeventien biggen van cén zeug, 't is niet weinig, en het geval komt ook niet alle dagen voor. De landbouwer J. v. E„ alhier, verheugt zich in het bezit van zco'n moeder met zooveel kroost. En het mooie is, dat alle biggetjes nog leven, nu al vier dagen lang. De boer zegt, als deskundige, dat het jonge volk nu door het kwaadst heen is. Oin evenwel te zorgen, dat de moeder aan haar verplichtingen als zoodanig kan vol doen, heeft haar eigenaar de jongen in twee groepen verdeeld, één van negen en één van acht. Beide groepen worden nu om beurten gevoed, en met deze eenigszins ongewone manier van-doen heeft de oude zich al zeer vertrouwd gemaakt. Hot zou aardig 'zijn, als men op die wijze alle in het leven kon houden en tevens voordeehg, lettende op de hooge marktprijzen van tegenwoordig. VOORSCHOTEN. Daar gebleken is, dat er algemeene sympathie is voor een ring- rijderij met paarden en tweewielige rijtui gen voor dame3 en heeren, gaat de ringrij- derij te paard op Dinsdag 6 Sept. a.s. niet door, maar wordt door bovengenoemde ring- rijderij vervangen. De oom missie stelt ook oen prijs beschikbaar voor het mooist ver sierde rijtuig. Het is te verwachten, dat zich nu een groot aantal deelnemers zullen aan melden. Gisteravond vergaderde de afdeeling „Voorschoten" van de „Holl. Maatschappij van Landbouw" in het Hotel Deurloo. Do opkomst der leden was gering. Nadat de voorzitter, de heer E. Vernède, de bijeen komst had geopend, las de secretaris, de heer C. C. Breukink, de notulen voor, die ongewijzigd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken behoorde eefi schrijven van den heer J. M. van Kempen, waarin verklaard word, dat hij de benoeming tot lid van het bestuur weer wil aannemen. Ver der was ingekomen een kennisgeving van het Ministerie van Landbouw, dat. serum te gen goedaardige droes van paarden koste loos, door middel van den veearts, verkrijg baar "is; dezelfde hulp is te verkrijgen bij de Rijksseruminrichting te Rotterdam tegen uierziekte bij sehapen en geiten. Ten aanzien van het voor rekening der afdceling aanschaffen van fokvarkens van Yorkshire-ras, werd besloten, dit punt uit te stellen tot een volgend jaar. Aan de orde was nu de verkiezing van een lid van het bestuur, vacature-J. Stee- neveld. Benoemd werd de heer A. Owel, die zijn benoeming aanvaardde. Do voorzitter deelde mee, dat de Algcm. Verg. der Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal gehouden worden te Hoorn op 15 September a.s. Daar op den beschrij vingsbrief enkele ook voor Voorschootsche landbouwers belangrijke punten voorko men, verdient het aanbeveling, dat de afd Voorschoten zich dit jaar laat vertegen woordigen. Besloten werd twee afgevaar digden te zenden tegen een tegemoetkoming in de reis- en verblijfkosten, ad f 5 per per soon. Gekozen werden de heeren 0'. Over- kleeft en D. P. IJperlaan, die zich de be noeming lieten welgevallen. De voorlezing van den beschrijvingsbrief gaf hier en daar tot geda-chtenwisseling aanleiding. De vergadering sprak dë wen- schelijkheid uit, dat de heer J. M. Vas Vis ser (candidaat der afd. Rijswijk, Voorburg, enz.) tot lid van het hoofdbestuur (voor Zuid-Holland) gekozen wordt en voorts dat de Algem. Verg. in 1911 te Leiden plaats heeft. De vergadering werd daarna geslo ten. Verschenen is de 7de jaargang van het „Officieel Feestorgaan der Koningin-Wil helm ina-Verconjging. De redactie bestaat dit jaar uit de heeren S. de Groen, A. du Saar en J. A. Mens. Na „Een woord voor af" van den redacteur,, den heer Mens, volgt een gedicht „WxLhelmina en Juliaua", van de hand van den heer rector Beukers Dan komen grootere en kleinere prozastuk ken van de heeren S. de Groen en J. J. Smit. Een meditatie „Ruimte," van dr. Hellema volgt dan, waarna de ernstige bij dragen worden besloten met een stukje „Een onbekende weldoener," uit een veel gelezen schoolboek en ingezonden door den heer C. van der Graaf. Vervolgens krijgen de lezers eenige „varia" van humoristischen aard onder de oogen en daarna het „Offi cieel Gedeelte.". Evenals in vorige jaar gangen, hebben weer tal van neringdoenden te Voorschoten, Leiden, Waasenaar en Leidschendam geadverteerd. De krant is dit jaar uitstekend gedrukt op zwaar papier ZEVENHOVEN. De verjaardag van H. M. de Koningin is alhier feestelijk her dacht. Woensdag vierden de kinderen feest en hielden met het onderwijzend personeel een optocht door het dorp. De gewone jaar- lijksche tractatie van gemeentewege had ook hu weder plaats. Donderdag hadden volks spelen plaats. Met de ringrijderdj met paard en tilbury werd de 1ste prijs behaald door mej. H. Verploegh, berijder J. Wervelman; de 2de prijs door mej. T. Kranenburg, berij der G. Fokker; da 3de prijs door mej. A. de Groot, berijder J. van Rijn. Met het fietsrijden met hindernissen be haalde den lsten prijs mej. A. Jonker, den 2den prijs de heer S. Smit, den 3den prijs de heer J. Steyn, den 4dcn prijs de heer H. v. d. Bijl. Alles is in de beste orde afgeloopen. Roll. KEaatschappij vim Landbouw, afd» Oegstgeest en Omstreken. Te ruim 6.50 u., het op de agenda ver melde tijdstip van aanvang, werd de verga dering, van bovengenoemde af deeling in het 'café van den heer Kortekaas te Oegst- geest, gisteravond geopend, door den voor zitter, den heer J. J. v. Hoeken. Na voorlezing der notulen door den se cretaris, den heer Van M.aanen, to Liss§| welke notulen werden goedgekeurd, dëelda de Voorzitter mede, dat waren ingekomen de volgende stukken: lo. Verslag van den Landbouw over 1909; 2o. ..stand van de Onderl. Brandwaarborg- Maatschappij 3o. beschrijvingsbrief voor de. Alg. Vergadering op 15 Sept. a.s. te Hoorn te houden4o. verzoek van de afd. Enkhui zen, om haar voorstel VII. b van den be schrijvingsbrief te steunen,; 5o. verzoolt van de afd. Rijs wijk-Voorburg, om den door haar gestelden candidaat voor Zuid-Ilolland, voor het Hoofdbestuur, den lieer Vos-Visser, van Voorburg,, te steunen. Besloten werd het verslag van Landbquw voor kennisgeving aan te nemen. Omtrent den stand van de Ond. Brand waarborg-Mij., werd medegedeeld, dat het correspondentschap voor f 29,700 had ver zekerd, het pas opgerichte correspondentschap Sossenheim voor f 36,000. Er waren 53 correspondentschappen en in 't geheel verzekerd voor bijna acht mil- lipen. Het ging niet zoo vooruit als gewenseht was en sommige eorresp.schappen gingen ach teruit.. Zoo was te Alphen zelfs voor bijna 100 mille minder verzekerd. In verband met den ingekomen Beschrijvingsbrief der Alg. Verg. te Hoorn te houden, werden naar die vergadering tot afgevaardigden gekozen de heeren W. Oudslioora te Oegstgeest en J. Marbus, én tot plaatsverv. de heer Ver- kley, heide laats ten van Sassenheim. Besloten werd op voorstel van dén hoér Marbus, de afgevaardigden vrij mandaat te geven; ook met het oog op het voorstel van do afd. Enkhuizen en omstreken (VII b). Dit voorstel houdt in, het bevoegd verkla ren van particulieren niet-veeartsen tot het inenten van varkens tegen vlekziekte. In spoed eischende gevallen kon dit zeer nuttig werken, omdat aan aanvragen aan Rijks-veeartsen gedaan niet steeds met den moesten spoed gevolg wordt gegeven door dezen. Te Sassenheim had men al drie weken ge- wacht op den vee-arts, kon de heer Mar bus, die deze zaak behartigde, verklaren, zoodat als er genoegen mede genomen werd van particuliere zijde wel wat spoediger ge werkt kon werden. Ea misschien wel goed- kooper ook, was de secretaris van mcciring. Over het steunen van de candidatuur-Vas Visser kon men zich vereenigen, doch men besprak er tevens bij eens een candidaat te stellen uit deze streek, bij een weer voor komende verkiezing. Dat de afgevaardigden op de Alg. Verg. voor de het volgend jaar te houden ten toonstelling voor Leiden zouden stem me d, behoefde meende de Voorzitter, niet gezegd. Leiden was reeds flink steun toegezegd, en had tot op heden nog geen mededinging, zoodat hiertegen wel geen bezwaren zouden worden ingebracht. Hierop werd een verloting gehouden, waar bij de prijzen werdén gewonnen door de heeren v. Noort, Bouwmeester, Kortekaas, v. Maanen en Vcrkley; waarop de verga dering door den Voorzitter gesloten werd. C. de Ilertogh, caféhouder, te Leidschen dam. II. van Otterloo, hakker te Loooduinsn. S. Schaaff, winkelier, te Middelburg. D. Lodder, bakker te Leersum. J. ten Have, vroeger molenmaker, thans' houtzagersknecht, te Winterswijk. O. van der Veen, timmerman en aanne mer, te Borgercompagnie, (gemeente Veen- dam). Wed. B. Ooienbrander, gcb. Merkcstcijn, te 's-Gravenhage. II. Peters, koopman, te Scheveningen E. van den Berg, meubelmaker te Naarden. P. Bijlsma, winkelter in kruidenierswaren, te Rotterdam. Jv. L. van der Burg, koeman in fruit, te Rotterdam. K. J. Looman, Laan 48 te Schiedam. J. A. V. de Jong, broodbakker, te Rot terdam. H. Schutz, handelende ondir den naam „Voorschotbank Confidentia," te Amsterdam. C. A. Deltenre te Nieuwendam. A. Zuidweg, kruidenier te Sloten'. B. Datema, van beroep timmerman, wo nende te Groningen. RECLAMES, 2041 17 h 40 Cent» per regel. «CT eemo apdo;MO eeratsAoteL U Avwfc eon^T-LOnff-ta Prjjs per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon hoe voordecliger dus Verkrijgbaar bij do bekende verkoopers en de meeste Drogisten en. Apothekers. Cen- traal-Depöt L. I. AKKER, ROTTERDAM. Telegrafisch weerbericht* aaar waarnemingen in den morgan ran 2 Sept. Ifedegedeeld door het Kon. Ned. Meteer. Instilant te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.4 te St.-Ma- thieu laagste 749.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 3 Sept.: Meest matige zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkte lucht. Mogelijk regenbuien. De zelfde temperatuur. Zaterdag; Bioscope-Thea'er. 2 en 8 n u r. Zondag;: 't Poathof. Concert. Bioscope Theater. 8 u u r. V a 1 k e n b u r g. Ned.-Herv. Gem. Ter wijl de morgenbeurten voorloopig nog een aanvang zullen nemen te halftien, beginnen de avonddiensten, met ingang van Zondag, 4 September, niet meer te zes uren, maar om haf ze ven. SPORT. Sportagenda. Zondag 4 September. Voet bal. Seriewedstrijden te 's-Gravenhage (H. B.-S.-terrein), te Delft (Coneordia-ter- rein), Rotterdam (Sparta-terrein), Utrecht (Hercules-terrein) enz. Vo.e t b al. In de vergadering van het Genootschap van Leeraren aan Nederl. Gymnasia wer den op voorstel van dr. A. H. Kan, rector van het gymnasium te Middelburg, de vol gende moties aangenomen: lo. Het Genootschap van leeraren aan Nederl. gymnasia acht het voetbalspel, on der verstandige leiding beoefend, niet na- deelig voor het onderwijs; en 2o. Het Genootschap is bereid met den Nederl. Voetbalbond in overleg te treden om dit te helpen bevorderen. In de 45ste algemeene vergadering van de Vereeniging van Leeraren bij het M. O. werd de volgende motie bij acclamatie aan genomen „De algemeene vergadering enz., enz., het wenscholijk achtende de verhouding van school en sport aan een nader onder- izoek te onderwerpen, draagt het hoofdbestuur op: le. zich te wenden tót eenige andere ver- eenigingen, werkzaam op het gebied van onderwijs, hygiëne en sport, ten einde te trachten door onderlinge samenwerking tot bedoeld onderzoek te geraken; 2e. zoo mogelijk in de volgende vergade ring de uitkomsten van dit onderzoek ter nadere bepreking aan de orde te stellen. Athletiek. Op Koninginne-dag werden de volgende Nederl. f-ecords verbeterd: 5 K.M. hardloopen in 16 min. 24£ sec. door J. C. Busser (oud-record J. C. Busser in 16 min. 31 sec., op 19 Juni 1910). 3500 M. snelwandelen in 16 min. 51 sec. door J. J. A. Ruimers (oud-record J. J. A. Ruimers in 17 min. 8 en één vijfde sec. op 31 Juli (1910). De verleden jaar door U. D. I. (Arnhem) gewonnen N. B. v. L. O.-Beker^ kwam dit seizien wederom in haar bezit. Luchtscheepvaart. Arcker en Lewkowics deden gisteren te Breda ieder eenige korte vluchten. Van een „vliegtoch t".. Men schrijft aan de „VHert. Ct." uit Heusden d.d. 31 Aug.: Per bulletin werd een paar dagen gele den bekend gemaakt, dat héden alhier vlieg- proeven zouden worden genomen met een Blériot-ééndekker. Van heinde en ver kwa men dan ook velen naar Heusden om het vliegen te zien. Op het Wilhelminaplein was een flinke loods gebouwd, en op het be paalde uur verschenen de aviateurs in kos tuum de jongeheeren Van Rijswijk en En gelen. De ballonhal werd geopend, en ja, lïeusch een vliegmachine. Het publiek drong op om het vreemde ding te zien. De avia teurs stegen in hun toestel. De motor werd in werking gebracht; de muziek speelde, maar, o wee, de machine wilde niet om hoog. Wat was het geval? Men had een vliegmachine op treffende wijze nagemaakt. Het publiek bleef maar steeds den vreem den vogel aanstaren. Opeens een knal en... een der aviateurs viel neer... gewond. Men droeg hem weg en er werd bekend gemaakt, dat hedenavond niet kon worden gevlogen wegens een defect aan de machine, en do verwonding, die een der aviateurs had op geloopcn. De saamgestroomde menigte nam de zaak nogal van den vrooLijken kant op. 't Was immers leuk verzonnen! Leiden, 2 Sopt. Ter markt werden heden aan gevoerd: St toren 69 atuks f 126 a f 354. Kalf-en Melkkoeien 94 atuks f 164 a f 30Varekoeien 212 stuks f 10S a ^236. Vette Ossen en Koeien 173 stuks L"9 a 321Graskalveren 131 stuks f 25 a fi/J. Kalrarea (vette) stuks ƒ73 a f 132. Kalveren (magere) 17 6tak3 8.— a 14. Hamels (vette) otnks fa fHamels (magere) aU&« f a f Schapen (vette) 1215 stuks r 19.a f 28.Schapen (weide) 723 stuks f 16.a f Lammeren stuks fa fV«rken3 (magere) 623 stuks f 18.a 48.Varkens (vefte) stuks f—.ft f -Varkens (biggen) 557 stuks fS.a 115.Paarden stuks f a f Veulens stuks f a f Bokken of Geiten 7 stuka f 4 a f 7- Vette Oasen en Koeien f 0.79 a f 0.80. Vette Kalveren f 1 05 a f l.tO Vette Schapen 0.48 a 0.61. Jtlagere Varkeas f 0.47 a /0.4'J per kilo. Tor markt aangevoerd 679 runderen, 75 kal veren, 1938 aclia.-en, lammeren, 623 vsrkons, 557 biggen, 7 bokken of geiten, paarden, veulens. Ter wekelijkacbe kaasmarkt aangevoerd 126 pa>tijen. Besteed weid voar Goudsche Kaas van ?25.— tot ^31Derby-Kaas van ftot fLenischo Kaas de 150 KG. 60.tot f 85.50, Edammer K«as2Je quah ftot/'—. Aan de Stadswaag gewogen 121 partijen, 5240 6tuks, wegende 35347 K.G. Haarlemmermeer, 1 Sopt. Graanbeurs te Hoofd dorp. Witte tarwe per 80 KG. f6 75 a f 7.59. Gerst por 65 KG. f 4.50 a f 4.ft5 Groene erwten per 85 KG. 9.50. a f 12.50» Erwten Wijk er vale) per HL. f 12.Haver per 100 KG- f 6.25 a f 6.90. Ro^'ge per 75 KG. f 4.50 a ^4.85. Paardeboonen per t'O KG. f 7.25. Karwijzaad per 50 KG. 13.75 inclusief. Handel levendig. uoU'ta, 1 Sept. Kaas. Aaogevoerd 136 paTtrjen. Handel matig, 1ste qual. 23.— a f 32.2de qual. f 25.a f 2S.zwaaidere f 28.a 83 Noord-Hollandsche f Boter. Aangeroeid 1518 st. van kg, handel afloopond; prijs der goe f 1.40 a 1.50, wei- ƒ1.20 a 1.30. Vette Varkens met red. aanvoer, handel vrijwel, 26 a 28i c. per KG. Biggen voor Kugeland met red. aanvoer, handel vrijwel, 23 a 24 c. p. K(^ Magere biggen met goeden aanvoer, handel vrijwel, f 1.70 a ƒ2.10 oer week. Vette schap »n mot goeden aanvoer, handel matig, f 2i a f '10. Lammeren met goeden aauvoer, hamel matig, ƒ16 a f 21. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel kalm, 13 a 15. Graskalvo:en met goeden aanvoer, handel vlug, f 40 a 70, Fokkalve en ^14 a 20. Helft, 1 Sept. Heden waren da voepryzsn ah volgt: vette koeien late kw. f 200 a 300, dito 2de kw. ƒ150 a 200, kalfkoeioii islo kw. /r200'ft290, dito 2de kw ƒ150 a 200, vaarkoeien 1ste kw. ƒ140 a 220, dito 'Jde kw, 90 a 149, vette kalveren lste kw. 7!» a 115, dito 2de kw. ƒ50 a 75 vette scaapen 1ste lew. ƒ20 a 25, kernschapen 1ste kw. 20 a 28, volte lam meren ƒ19 a 23, magere vaikeos f 16 a 40, biggen f 8 a 15, nachtere kalveren 7 a 24, ruudvleesc-h 82,. 76 a 70 c., vet kalhvleerch 125, 115 a 105 c., alles per kilo. Op dj veemarkt waren aangevoerd363 runderen, 3 paarden, 31 vette kalveren, 116 magere dito, 816 schnpen of lammeren, 352 varkens, 813 biggen en 11 geiten of bokken. L-e prijzen der boter waren lieden ƒ51 a 5S per 1/4 vat van 40 kilo Aanvoer 55')/8 en 62,16 vaten, wegende te zaaien 11,800 kilogram. Meppc!, 1 fcept. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1200 kilo; lste soort per 1/4 vat ƒ23.50, 2-!e soo t 22 50,3Je sojrt 21.50, stukken van 4 kilo ƒ1.90 a 2.10. Edam, 1 Sept. Ter botermarkt waren aangevoerd 110 p.irlijan. Hoogste prijs 70 c. per 5 H.Gr. Kip eieren 4.75 per 100 staks. J.oosuuinoii, 1 Seot. GroeutenveiÜDg. De vol gende piijzen werden betaald: Bloemkool lste soort a 2de soort a komkommers Engelsche lste soort 0.50 a 3.40, dito 2de soort ƒ0.10 a 0.13, gele lste soort a dito 2de soort a kool: roode f 3.20 a ƒ3.50, savoye a salade lste soort 0.30 a 0.50, dito '2de soort 0.10 a f 0 16, peen lste soort 1.90 a2.20, dito 2do soort 1.40 a 1.60, andijvie ƒ0.40 a 1.—. kroten ƒ1.10 a 120, prei'1.50 a 1.60, rabarber ^0.80 a 1.60, selderij ƒ1.a 1.20, peter selie 0.70 a 0.90 per 100, spinazie 11 a 15 c., zuring' 7 a 8 c.( postelein 17 a 19 c stoofsla a c., komkornmerstek a c., boooenstek 11 a 16 c., peren ƒ0 55 a 0.80, appelen ƒ0.70 a 0.90 por bon, prinsessenboonen 0.13 a 0.45, snijboonen 1.25 a a 1.30 per 1000, groote boonen a c.. erwten f 0.70 a 0.95 per mand. l'oinaten lste soort f 6.ak 10.40, 2de 60ort ƒ2.a 5.60 p. 50k., Peiziken l9te' soort a 2de soort a p. 100. Meloenen a c per stak. Hoorn, 1 bept Kaa9. AaDgevoerd 232 stapels, wegende 76.642 K.G. Kleine ƒ33Commissie 31.—, middelbare ƒ32 60, fabneka- f 3Dper 60 K.G. Amsterdam, 2 Sept. Aardippelenpryzen. Friesclio borgers per mud ƒ2.20 a ƒ2.40. Friesche blauwen per mud ƒ2.— a ƒ2.40» Fnescho bonten per mud a Zeeuwache booten per mud ƒ2.40 a 2.60. Zeouwsche blauwen per mud ƒ2.30 a 2.40. Zeeuwache eigenheimers por mud ƒ2 50 a ^2.60 Andijker muizen (groot)- per mud ƒ2.a 2.50. Andijker muiten klein per mud f 0.90 a ƒ1.-—. Andijker blauwen p<?r mud /0.90 a ƒ3. Ilillegommer kralen per mud 2.50 a 3. Hillegommer eigenh per mud f 2.75 a f 3.25» Hillegommer bravo's 2.50 a ƒ3.—. Aanvoer 6 ladingon. Utrecht, 2 Sept. Op de kaasmarkt warsn hedon aangevoerd 162 wagens, te z&inen wegenaö 33,440 KG. Prjjzon waren: lste qual. ƒ20s ƒ29 60, 2de qusl. ƒ22 50 a ƒ25.per 60 kilo Handel matig. .>cliteéam, 1 Sept. Noteering Boursoommissie, Moutwijn ƒ12.50 psr HL. Zonder iust en zonder belasting. Spoeling 0.80 per ketol. Noteering Makelaars: Moutwijn ƒ13.Jenevi ƒ17.Amsterd. proef f 18.50. Noteering Diatillateursbond: Moutwijn 13.--- Jenovar f 17.Amsterd. proef 18.50. Gi aao-Spiritas ƒ14 75 a -.Molusse-Spiritas ƒ12 50 a f 12.75, ruwe Spiritus ƒ73 a ƒ74. D© Haarlemmerstraat is thans door verbouwing -weer een degelijk pand rijker geworden. Zooais uit een advertentie uit dit num mer blijkt, heeft de heer Joh. Dekker zijn bekenden sigarenhandel en pïjpenbiz'iar verplaatst van Haarlemmerstraat 253 naar Haarlemmerstraat 232232a, recht tegen over de oude zaak. Op verzoek zijn wij er eens een kijkje gaan nemen en we kunnen niet anders zeg-i gen dan: het ziet er alles keurig en dege-* lijk uit. Vooreerst is er een flinke ruime winkel met stofvrije kasten, zoowel voor de eta lage als voor de zijwanden; daarachter eeni kantoor met de reeds jaren gunstig bekende topn rati e-5nricJhtingi voor rookersbenoc*- digdheden; daarachter de voorraadkamer^

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2