Dr. Van Voorthuysea Marktberichten. Telegrammen. een_ Vragen en Antwoorden. Advertentiën. as weder te csnsuliesren. die over het verlies van f 25 gejammerd had, tot de bende. De heer deed aangifte bij de politie, die beslag op kaarten enz. legde. De zaak is in onderzoek.. Men meldt ons uit Haarlem: Gisteravond heeft een hevige uitslaande brand gewoed in de meubelstoffeerderij van den heer Baay in de Helmbrekerssteeg. Door onbekende oorzaak ontstaan, werd het vuur te halftien ontdekt toen het de boven verdieping van het perceel een pakhuis, deel utmakende van een groot complex uitsloeg. De brandweer trad snel en krach- tigg op en bestookte het vuur met 73 stra len doch kon niet beletten dat ook het dak van de chemische wasscherij der firma ,Wolff eit Co, aan de overzijde der steeg, vlam vatte. Hier werd het vuur echter ge- bluscht zonder groote schade te hebben aangericht. De stoffeerderij is geheel uit gebrand en de aangerichte schade is daar feeor groot. Een en rome menschenmassa woonde den brand, die een prachtig schouwspel oplever de, bij. Een der vele toeschouwers werd in het Spaarne gedrongen, doch spoedig op- geviseht. J u f f r. E. van S-, echtge^noote van den heer D. S., te Sassenheim woon- aph'tig, is gisteravond met de stoomtram uit Hoogvliet in de Rosestraat te Rotter dam aangebracht en naar het ziekenhuis Vervoerd. Terwijl zij op het perron van de Rot.tj. Tramwegmaatschappij te Hoogvliet wachtte, kwam zij te dicht bij een binnen komende tram, die Kaar aanreed. Door den schok viel zij van het perron en raakte tus- schen de tram en dat perron beklemd. Met een gebroken rechterbeen en rechterarm en inwendige kneuzingen is zij uit haar be narde positie verlost. CN. R. C.) Giste ra vond om kwart over tieaeir stond ineens de meubeTmakerswerk- 'plaatè der firma Van Gelder in de Helra- breekerssteeg te Haarlem zoo fel in brand, dat ook een teiephoonpaal aan de overzijde 'der straat werd aangetast. Het huis is to- .aal uitgebrand; het is verzekerd. Te ïïoogkar spel (N.-H.) is giste- ren een man hij het verweiden van het vee door een stier aangevallen, waardoor hij ernstige verwondingen en inwendige kneu zingen kreeg. Onmiddellijk moest genees kundige hulp worden ingeroepen; hij is naar het ziekenhuis to Enkhuizen vervoerd. Gistermiddag ge ra akte in de remise van de Gemeentetram aan de Lin- n eau setraat te Amsterdam een werkman ter hoogte van de borstkas bekneld tusschen twee wagens. Ernstig gewond is bij naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Te Hengeloo is Maandag avond een man op straat in elkaar gezakt, blijkbaar van uitputting. Men kon hem tot gisteravond steeds niet wakker krijgen. De onbekende had papieren noch geld bij zich. Zaterdagavond ongeveer halftwaalf he-ft de marinier L., thuisbeho rende in de marinekazerne, den marinier G., van de Bellona, bij een twist in de Waagsteeg, te Den Helder, een belangrijke snijwond onder het hart toegebracht. De dader is door de politie gegrepen en in ar rest gesteld. Nadat aan den gewonde de eerste hulp verleend was, werd deze later per brancard naar het hospitaal vervoerd. (Dgbl. v. H.) Z.uit Beverwijk, die verdacht wordt van J. de G., van Wijk aan Duin na genoeg te hebben doodgschopt, is thans ge vangengenomen omdat er, niettegenstaande zijn ontkentenis, allerlei bezwarende aanwij zingen tegen hem zijn. De twist tusschen de beide mannen :s ontstaan in een lokaal te Beverwijk, waar worstelen wordt geleerd. Daar waren Donderdagavond na de hard draverij op de Schulpen worstelaars en stroopers bijeen, er ontstond ruzie en Z. met zekeren J. uit Wijk aan Duin namen De G. voor hun rekening. J. moet hein met een fleseh op het hoofd hebben geslagen. Ook hij is gisterochtend gevangengenomen. Bij een vechtpartij tusschen schepelingen van het stoomschip ,,Horn- sund" is gisternacht in een Duitsch bierhui,, te Zaandam een Duitscher levensgevaarlijk met een mes gewond. De gewonde werd. da delijk per gleepboot naar een ziekenhuis to Amsterdam vervoerd. De dader, een Hol lander, is in voorarrest. Door onbekend gebleven oorzaak ontstond gistermiddag brand in het achterhuis van het perceel aan den Hoo- gen Laardcrweg te Hilversum, bewoond door den bmndstoffenh'andelaar F. Does en nog eenige gezinnen. Toen de brandweer verscheen en met twee stralen op de water leiding het vuur aantastte, was van het achterhuis niets meer te redden, het voor huis echter bleef daardoor gespaard en kenden de bewoners de inboedeltjes tijdig in veiligheid brengen. Op de drukkerij der firma D. G. Kröber" Jr. te Middelburg, heeft Maan dagavond een ongeluk plaats gehad. De 58- jarigc drukker A. Traanje zag dat er iets Aan een der waaier-- haperde. Bij zijn po ging cm de fout te herstellen, geraakte hij met zijn linkerhand tusschen de pers. De middelvinger werd zoo goed als geheel van de hand afgesneden, terwijl ook de andere vingers geraakt werden. Had de andere aan de pers staande drukker niet direct de pers tot staan gebrachtt, dan had F. zeker al de vingers van de linkerhand verloren. De ongelukkige werd op raad van dr. Weijl naar het gasthuis overgebracht, waar gister morgen de middelvinger geheel is afgezet. Te Rozendaal was gister middag de chauffeur van mr. Van Gastel bezig het reservoir van een auto met ben zine te vullen, toen deze ontvlamde en in een oogwenk de geheele auto vernielde. De chauffeur kreeg brandwonden in het gelaat De vernielde auto is verzekerd Cholera. Het bacteriolo- gisch onderzoek dor personen, die in het Virchofziekenhuis te Berlijn zijn binnenge bracht, als verdacht van met cholera be smet te zijn, heeft uitgewezen, dat geen cholerabacillen aanwezig waren. In de laatste 21 uren zijn er in de Ita^ liaansche provincies Foggia en Bari 12 ge vallen van- cholera en 7 sterfgevallen voor gekomen. Te Konstantinopel kwamen gisteren twee verdachte gevallen van cholera voor. Eenmaand g el eden verdwe en Lady Margery Erskine, een zuster van den graaf van Buchan. Nu heeft men bij de golfbaan te Aviemore, in Schotland, haar lijk gevonden. Het lijk was zoozeer in ont binding, dat de ambtenaren nog geen oor deel over de oorzaak van haar dood konden uitspreken. De geneesheeren zullen, het uit moeten maken. Lady Erskine was dertig jaar en volko men. gezond. Voor zij verdween, was zij al leen cp weg naar Linlithgowshire. In 1908 is zij korten tiid met Arthur Bro- drick verloofd geweest. Die verloving rs spoedig weer verbroken. Volgens de „Evening Standard" denkt men, dat Lady Erskine op een bergpad af gegleden, verdwaald en van gebrek omgeko»- men is. Bij haar vond men eert groote som gelds en verschillend© papieren. Nader blijkt dat de ontrouwe belasting-beambten de stad Parijs niet be nadeeld hebben voor een half mi]li oen fres., maar voor vijf millioen. Er is naar aanleiding van de ontdekte bedriegerijen ook een gerechtelijk onderzoek ingesteld omtrent het aandeel, dat een der groote karrevoerders te Parijs daarin heeft gehad. Amsterdam. 31 Aug. Terveemarkt wnron hsden aangevoerd 117 vette Kalveren 1 20 en hooger voor lslekw., 2de kw. f 1.10.3de kw. 1.05 per K G 26 Nuchtere Kalveren r li er 17,—Schapen f ef— per etnk: Lem f n f ^89 vette Varkena. Uollandsehe lité qual. „6 a 53 c, id. 2de an 33e qual. 54 a 55 o., Overz. en Geld. late qnal. a c., ld. 2de eo 81e qual. n c. per KG. Ter-Aar, 30 Augustus. Ter-Aarsclie Augurken- veiline: 31 halve H.L. fijn 1 73.55 a 3.85,65halve H L lijn H ƒ2.75 a A3.—, 77 halve H.L. Fiinb. I f 2.20 a 2 35, 63 halve H.L. basterd I A 1.80 a 2.—. 2 halve H.L. basterd II 1.05, 49halve H L. grof I ALIO a 120. 13 halve H.L. grof ir A0.90 k 0 95, 49 halve HL. groot grof A 0.80 a 0.90,18 halve H.L. stippelfijn A 1.35 a 1 55,404 halve H.L. stek 90 a 95 c. 1 en 3 Sept. geen veiling. Londen, 29 Aug. Geslacht vee. De aanvoerder Central iieat Market bestond heden uit 60 ton Schoitche rundereD, 137 zijden uit Livorpool, 200 achter- en 210 voorbouten uit Amerika, alsmede 3900 achter- en voorbouten uit Argentinië. Handel zeer traag Runderen, schapen en lammeren ilauvy. Varkena en kalveren scbaarech en duur. Men noteert voor runderen 18 a 5/2 nairqual. Engelscbe kalveren 4/8 o 6/-. Holi. dito 4/8 n 6/-, Eng. varkens 4/6 a 5/-, Holl. dito 4/6 a4/10,EDg 8 chap en 4/- a 4/6, Holl. dito 4/- a 4/4. Purmereiid, 30 Aug. De aanvoeren en prijzen waren heden als volgt: 808 runderen, vet vee 68 a 80 c. per kg., 39 paardeD, 180 vette kalveren 90 a 120 c. per kg284 nuchtere 13 a 23 per stuk, 262 vette varkens 54 a 53 c. per kg., 66 magere dito ƒ24 a 35, 275 biggen HO a 15 por etnk, 3138 schapen en lammeren. Handel matig. Hazerswoudc, 30 Aug. Veiling V. P. N. De eieren zijn gestempeld V. P. N. Kipeieren /4.90 a ƒ5 per 100. Hanen ƒ0.70 per stnk. Komkommers ƒ0.03 a ƒ0.04 per stuk. Witte Kool ƒ0.03 a ƒ0 05 per »tuk. Roode Kool ƒ0.05 per stuk. Sla ƒ0.03 a 0.05 per 5 kroppen. Sncek, 30 Aug. Ter veemarkt waren de aan voeren en prijzen als volgt: 189 koeien ƒ100 a 280, 5 8ti»ren f80 a 159, 462 kalveren 10 a 65, 132 schapen /16 a 32, 57 lam neren ƒ12 a 18, 358 varkens 25 a 90, 130 biggen ƒ8 a 14. Meppei, 30 Aug. Aan de bofermijn waa de aanvoer heden 2475 kilo. Hoogste prijs r 1.27, laagste prjjs ƒ1.22, middeDprijs ƒ1.25 per kilo. Amsterdam,. 31 Aug; Aurdappelenprijzon. De aardappelenprijzen waren heden onverandeid. Aan voer 1 lading Gemeenteraad vaa Alkemade. Zitting- van heden. Voorzitter: burgemeester Van "Wichen. Alle leden zijn aanwezig, er zijn drie vacatures. De notulen der twee vorige vergaderingen worden gelezen en gearresteerd. Medegedeeld wordt: a. dat van den direc teur der post»? en telegraph!e bericht is ingekomen, dat het Rijk voortaan per jam ais huur betalen zal van het postkantoor te Roelof arends veen de som van f 600, in plaats van f 500. (De hoer Bonda dankt den Voorzitter voor zijn bemoeiing in deze); b. dat ingekomen is de eerste termijn van do Rijkssubsidie in de kosten der volkstel ling, ten bedrage van £96; c. dat goed gekeurd is door Ged. Staten de schoolgeld- regeling met "Woubrugge; d. en e. goed keuring door God. Staten van Raadsbeslui ten der vorige- vergadering; f. dat door Ged. Staten aan Van dec Hulst te Oudade voor 5 jaar vergund is in de achterzaal van zijni café polder verga deringen te hou den, mits tijdons die vergaderingen daar niet getapt wordt; g. dat door B. en Ws. aan den heer P. Th. Broekhuizen eervol ontslag verleend is als assistent-brandmeester we gens zijn benoeming tot Raadslid; h. dat ingekomen is een ongezcgeld adres van J. Wortman, te Rijpwetering, verzoekende een gratificatie wegens verleende politiehulp (wordt aangehouden tot het -einde der agen da) i. dat van Ged. Staten om bericht en raad zijn gezonden schetsteekeningen met begeleidend schrijven van de toegangswegen naar de stations dor H. E. S. M. te Oudewe tering en Roelofsan&ndsv-Bon. Geadviseerd zal worden om de toegangs wegen eerst to bedekken mot 5 c.M. steen- puin en daarna over do gcheelo breedte te bestraten in zand. Bovendien zal voor dien toegangsweg langs de wetering een schering aangebracht worden. Bovenstaande mededeelingon worden voor kennisgeving aangenomen. Do geloofsbrieven van de Koeren P. TH. Broekhuizen en P. de Jong Czn. werden onderzocht en in orde bevonden. Tot lid van het Alg. Armbestuur weird benoemd, vacature-Vau der Zon, de heer, P. v. d. Geest. Tot lid der reclame-commissie Koofd. om slag werd benoemd de heer P. KbkshoorU. Tot Hd 'der Commissie tot wering van Schoolverzuim ie Oudewetering wérd be>- noeimd in 'de plants van den heetr Van Gin- hbven, de hoer A. van Kalken, aldaar. Een suppletoir kohiér honden-belasting Word vastgesteld op een bedrag VaA f 10. Staten .van oninbare posten .warden vafifc- 'gesteld, terwijl 'daarvan enkele posten ver haalbaar werden 'gesteld. Op voorstel der commissie van ondr2Jrzo3-k werd de r'ekming $er gemeente over 1909 voorloopig vastgesteld met de navolgende batige saldo's: buitengewone .inkomsten en uitgaven f 490.89 en van de gewone inkom sten en uitgaven f 1001.65Va- Do begroo ting van 1911 zal ter visie gelegd worden. De heer Bonda vraagt naar een staat der onderhoudswerken. Do Voorzitter zegt dien hedenmorgen ge deeltelijk te hebben gekregen. Wellicht kan er nog eenigszins gebruik van gemaakt wor den voor 'de memorie van toelichting. Af- en overschrijvingen worden conform hot voorstel goedgekeurd. B. en Ws. stellen voor de begTafenisrecli- t-en tte verlagen en wel als volgt Personen van 12 jaar en ouder, 1ste kL f 40, 2de ld. f 30, 3de kl. f 20, 4de en 5de kl. f 10. Personen van 1 tot 12 jaar, 1ste kl. f 20, 2de kl. f 15, 3de kl. f 10, 4de en 5de kl. f 5. Personen beneden 1 jaar, 1ste kl. f 10, 2de kl. f7,50, 3de kl. f5, 4de en 5de ki. f2.50. De eerste categorie is f 10 verlaagd, de tweede f5, en de derde f 2.50. Verder wordt voorgesteld de schoolgel den als volgt vast te stellen.: Voor personen met een belastbaar inko men van f200 en daar beneden: 1 kind. 25 ets., 2 kinderen 35, 3 kinderen 45, .4 kinderen 55 ets. Voor personen met een belastbaar inko men van f 200f500: 1 kind 50 ets., 2 kinderen 70, 3 kinderen 90 ets., 4 kinde ren f 1.10. Voor personen met èen belastbaar inko men van f 500f 900 1 kind 75 ets., 2 kinderen f 1.05, 3 kinderen f 1.35, 4 kin deren fl.65. Voor personen niet een belastbaar inko men van f 900f1400: 1 kind f 1, 2 kin deren f 1.40, 3 kinderen f 1.80, 4 kinde ren f 2.20. Voor personen met een belastbaar inko men van f1400f2000: 1 kind f 1.25, 2 kinderen f 1.75, 3 kinderen f 2.25, 4 krn- .cïeren f2.75. Voor personen met een Belastbaar inko men van bovön f 20001 kind f 1.50, 2 kinderen f 2.10, 3 kinderen f 2.70, 4 kin- ren f 3.30. Voorts is het voorstel het schoolgeld van Het herhaliiigsonderwijs gelijk te stellen met dat van de dagschool. Op voorstel van den heer Straathof werd besloten deze voorstellen aan te Houden tot de volgende vergadering. Tevens werd aangehouden de verorde ning op het heffen van leges ter Secretarie. Inzake Spoorbrug Oudewetering deed de Heer Bonda het voorstel der Mij. aan te bieden een bedrag van f 500 voor den tijd van 15 jaar als bijdrage in dc kosten van den ombouw in ©en brug voor het alge meen verkeer. 'Dit voorstel wiet'd verworpen, 'docli aan genomen een voorstel-Straathof, om f300 per jaar voor den tijd van 15 jaar aan te Dieden. Aangeboden werd een motor- en rijwiel verordening, 'waarin nagenoeg de geheele gemeente voor bebouwde kom verklaard werd, en de snelheid in die kom werd, werd bepaald op 15 K.M. per uur. Geslo ten voor het motor-verkeer blijft alleen het voetpad langs Nieuwe-Wetering. De 'verordening werd echter aangehou den tot de volgende vergadering. De pensioensaanvrage van de wed. Lem mers werd nog eens aangehouden, om na te gaan hoeveel de aanvraagster, thans verdient. Op het adres-Wortman (zie onder 'de in gekomen stukken) werd thans beslist. Op voorstel van de heeren Kokshoorn en Straathof zal den man f 10 toegekend wor den voor buitengewone politie-diensten. Door de heeren van Rijp we tering werd plaatsing gevraagd van een paar witïe pa len bij de brug bij Van Bentem. De Voorzitter zegde een onderzoek toe. De vergadering werd hierop gesloten, om in comitc voortgezet te worden ter be handeling van reclames hoofdelijke omslag. ^wennucu te Amstes-duiu. Om het kampioenschap is hedenmiddag voor de Vereeniging „Het IJ" gezwommen in de zweminrichting van den heer Heem stede Obolt. De heer Meuring zwom. 16C0 M. in 30 min. 5 en een vijfde sec. Deze is dus de Nederland st-he kampioen. De heer Ooms deed er verleden jaar 1 min. en 5 sec. langer over. $>chip gezonkeu. Men seint onsHedenmorgen om vier uren, had op de Zuiderzee "feen aanvaring plaats op ongeveer een kilometer afstands van het eiland Marken tusschen de „Sal- land I" en de „Paul Kruger". De gal land I" vertrok gistermiddag om 5 uren uit Deventer naar Rotterdam met 6 man aan 'boord en beladen met s tule goederen. Van 'uit Rotterdam, was de „Paul Kruger" vertrokken naar Meppel. De „Salland I" werd ter hoogte van de machinekamer aan gevaren 'en zonk bijna onmiddellijk. De ka pitein en de stoker konden met moeite go- red "worden. Allen werden overgebracht op de „Paul Kruger". Dit schip ging met den voorsteven naar onderen, zoodat slechts liet' achterste gedeelte hoven water bleef. De noodseinen werden gegeven en werden zoo wel 'de mannen van „Salland I" als die van de „Paul Kruger" overgenomen aan boord Van een der Lemmerbooten naar Am sterdam. De „Paul Kruger" ligt nog sleed© tegen den grond, en moet vermoedelijk .als verloren "worden beschouwd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. BUENOS-AYRES, 30 Aug. (R. O.) In tegenwoordigheid van president Saenz Pe ns., de ministers, het corps diplomatique, senatoren, afgevaardigden en vele aanzien lijke personen, werd gisteren het Pan-Ame- rikaansche congres gesloten. De minister van buitenlandsohe zaken sprak een rede pleidooi ten gunste van vrede en arbitrage. KONSTANTINOPEL, 30 Aug. (R.O.) Het geneeskundig onderzoek aangaande twee verdachte choleragevallen leverde een negatief resultaat op. BILBAO, 30 Aug. (R.O.) Do werkmans bond besloot tot een algemeene staking. LONDEN, 30 Aug. (R. O.) Uit New-York wordt aan de bladen bericht, dat Roosevelt in een door hem te Denver gehouden rede het Hooggerechtshof critïseerde wegens de door dit lichaam gedane conservatieve uit spraken. Hij zeide,dat d© Regeering niet moest dulden, dat een neutraal terrein tusschen de Regeering van de Staten en die van den Bond een toevlucht zou zijn voor magna ten van de Maatschappijen, die in strijd met hot openbaar belang willen handelen. D$ burgemeester van Denver zou gezegd hebben, dat de meerderheid, der republi keinen in het westen en v<=le democraten niet zullen, rusten, voordat Roosevelt we derom president is. LEIDEN, 31 Aagnstus. De heer P. J. Appel, redacteur van de adeeling Binnenland aan het „Nieuws van den Dag" te Amsterdam, zal Donderdag 1 September den dag herdenken, warop hij voor 40 jaren aan dit blad. werd verbonden. HAARLEMMERMEER. Op den Slo ter- weg, onder deze gemeente is een kind van den arbeider J. de Jong onder den melk wagen van den melkrijder Jongeneel ge raakt en overreden. Het kind is levensge vaarlijk verwond. De bestuurder van bet voertuig had geen schuld aan het ongevaL OUDSHOORN. De Gemeenteraad besloot tot aankoop van villa „Nouva" voor den prijs van f8918.90k OEGSTGEEST. Gisternauiiddag ont stond in een hooiberg van den landbouwer Van Santen, in den Broekpolder, een begin van brand door hooibroei. De brand liep nogal goed af doordat men er vlug bij was. Het hooi werd gestoken cn de tot gloeihitte verwarmde gedeelten, voordat het naar de nabijgelegen weide was gebracht, door de brandspuit besproeid en onschadelijk ge maakt. De brandweer was dan ook spoedig op het terrein evenals de gemeentepolitie, terwijl de huisgenoot-en van Van Santen on de bu ren ook wakker meehielpen, waardoor er ger is voorkomen. NIEUWKOOP. De arrondissements rechtbank te Utrecht veroordeelde C. B., al hier, wegens mishandeling van G. K., al hier, tot f 5 boete subs, tien dagen hechte nis. Vraag: Ik had vroeger gehoord, dat ie zaak van de ontslagen werklieden van de broodfabriek „De Vereeniging" aan de uitspraak van de Kamer van Arbeid zou worden onderworpen en thans lees ik in het verslag van de in de Stadszaal gehouden protest-vergadering, dat daarvan niets komt. Kunt u mij daaromtrent inlichten? A n t w oord: Wij vernemen betreffenJ© deze zaak het volgende. Indertijd hebben wij, zooals men weet, mededeeling gedaan, dat er een conferentie heeft plaats gehad tusschen den directeur van genoemde fabriek met twee leden van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bon-1 van Arbeiders en Arbeidsters in het Bak kersbedrijf en een bestuurslid van de Leid- sche afdeeling van dien Bond, tot intrek king van dat ontslag, dat over zee weken na de aanzegging zou ingaan, doch in welke conferentie de directeur te kennen gaf zich alleen aan de uitspraak van de Kamer van Arbeid te zullen onderwerpen^ wanneer het ontslag daarbij aanbangig werd gemaakt. Een dadelijk besluit werd toen door bet hoofdbestuur niet genomen, doch er kend werd, dat de uitspraak der Kamer, na de verklaring van den directeur, nu bin dende kracht zou hebben, wat gewoonlijk niet het geval is. Eindelijk kwam er schrif telijk antwoord van het hoofdbestuur dat besloten was dat de zaak aan de beslissing van de Kamer van Arbeid zou worden on derworpen, onder eenige in dat schrijven genoemde voorwaarden. klaar wat was intusschen geschied? Do knechts hadden den directeur meegedeeld dat zij zeiven de zaak reeds bij de Kamer van Arbeid hadden ingediend, zoodat de directeur den leden van het hoofdbestuur, na het ontvangen van hun schrijven, mee deelde dat verder onderhandelen over dit onderwerp tusschen hen nu feitelijk overbo dig was geworden, om de zaak bij de Kamer aanhangig te maken, omdat dit, zooala ge zegd, al was geschied. Later deelden de knechts hem mede dat zij de zaak bij de Kamer weer hadden incp&mk- ken, en verder heeft de directeur van een nieuwe klacht bij de Kamer, aan welker uit spraak hij tot op den laatsten dag dat de zes weken om waren, zich zon hebben on derworpen, niets vernomen. Vraag: Ik wil Donderdag a.s. naar Scheveningen gaan. Kan ik dan nog een voorstelling van circus Schumann gaan bij wonen Antwoord: Ja. Een andere omtrent den aireus Schumann .ontvangen vraag hebben we vroeger reeds beantwoord. Vraag: Zoudt u mij ook kunnen mce- deelen, of de plannen tot electrificatie der tramlijn Leiden-Den Haag reeds vasten vorm aangenomen hebben? Bij de nieuwe rails is nl. reeds gerekend op electriseh'e railverbindingen. Antwoord: Nog geen vasten vorm aangenomen. Maar het plan bestaat wel. V t a a gHoudt de zenuwarts, onze vroe gere stadgenoot, de heer Stigter, thans in Den Haag, hier ook een spreekuur? Antwoord: De heer Stigter heeft nog tal van Leidsche patiënten, maar houdt geen spreekuur te Leiden. Wie hem vil raadplegen moet óf naar Den Haag gaart óf hem aan huis ontbieden. Of hij in Den Haag ook gratis spreekuur houdt, durven we niet zeggen. V raag: Waar moet men zich aanmelden om bij den Hollandsehert Spoorweg voor de een of andere betrekking in aanmerking te komen? Hoe is het adres? Hoe oud mag men wezen Antwoord; Bij den Raad van Ad ministratie van de Holl. IJzeren-Spoorweg- Maatschappij te Amsterdam. De leeftijd houdt verband met den aard der betrekking, waarvoor n solliciteert. Kent u misschien niet een ambtenaar bij deze Maatschappij in betrekking? Wellicht kan die u betere inlichtingen geven en een zijwegje of achterdeurtje noemen. V raag: Zoudt u zoo vriendelijk willed zijn, mij even door uw vragenbus te doen weten, hoe men een floschje openen moetj waarvan de glazen sti>p zoodanig door lucht-» persing of wel doordat er vochtdeelen tus schen stop en hals aanwezig zijn, vastzit* dat de flacon onmogelijk langs den gewonen weg kan worden geopend 1 Antwoord: Proheer eens den hals der fleseh' daar waar de glazen stop zit, met een wollen doek zoolang te wrijven, dat ze goed warm wordt. Wellicht is het dan mo gelijk den stop los te krijgen. Hetzelfde resultaat zult ge kunnen bereiken door er warm water op te gieten, doch ge beloopt dan de kans dat de.hals springt. Getrouwd: CORNELIS TELJEU8 «N 1953 5 CATHARINA. T. ZUIDAM. Leiden, 81 Augustus 1910. Getrouwd WILLEM T. D. HEYDEX en WILHELMINA VEBMEY, die, namens wederiüdsche familie hun harte Ui ken dank betuigen, voor de vele blijken ran belangstelling b(J bun huwelijk ondervonden. 1971 9 Leiden, 31 Augustus 1910. Heden overleed, tot ome groote droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Bahuwd- en Grootmoeder, Mevrouw M. M. DE GRAAFF, Van dsb Meij, in den ouderdom vau 65 jaren. D. DE GRAAFF. Leiden. M. STUMPFF, I I Amsltr- Ds Graaw. I dam. j Welte- v. f treden, S. 0.1. W. STUMPFF Jr. W. HOEKSTRA, Welle- Db Graafb. M. G. HOEKSTRA. S. A. DE GRAAFF, Epe. J. LECUNER, Da Graavf. Leiden. Dr. C. S. LECUNER. en Kleinkinderen. Lbiden, 30 Augustus 1910. (Zooterwoudsche Singel). Huize „Zuldarzicht". Bezoeken kunnen niet worden a/gewacht. Volstrekt eenige kennisgeving. 1952 27 Heden overleed tot onze groote droefheid, onze geliefde Zuster, Mevrouw D. DE GRAAFF, geb. Van der Meij. Uit aller naam, S. A. DE GRAAFF. 30 Aug. 1910. 1967 9 Heden overleed te Loosduinon (Halfweg), kalm en zacht, onze gebelde Broeder en Behuwd brooder de Heer WILLEM HOOQENRAAD, Echtgenoot van A. v. d. Ben, op den leeftijd van 33 jaren; nalatende acht Kinderen, allen nog te jong om het verliee van hun lieven Vader te beseffen. N. TON. J. TONHoogesraad. Leiden, 31 Auguatue 1910. (Vliet 15). 1919 16 Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bi) het over lijden van onze geliefde Moeder en Ëehuwdmoeder HERMINA BR1Q1TTA VAN HOORN, Wed. Dr. ISAAC DORNSEIFFEN, betuigen w(J hier mede onzen bartelUken dank. G. DORNSEIFFEN. Amsterdam. J. DORNSEIFFEN, Kroon. Leiden. A. J. H. DORNSEIFFEN. Soest. M. J. DORNSEIFFEN. 1978 12 Voor de hartelijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bf) mijn H. Prie8terwtJding en eerste H. Mis, ook namens mijn Ouders, oprechten dank. 1972 8 JAN P. A. J. v. d. BERGH, R.-K. Pr. Leidsn, 31 Augustus 1910. 1965 6

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 3