N°. 15497 Dinsdag 30 Augustus. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. E©ss zwape sfHjd. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën yan 30 woorden 40 Cents contant i elk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het incasseeren wordt 0.05 borekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1,65. Inkomstenbelasting:. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den Sloten Aug. e.k. de 3de termijn vervalt van de Plaatse lijke Inkomstenbelasting, dienst 1910, en dat alzoo op 1 September a.s. minstens 3/7 gedeelten van den aanslag moeten zijn vol daan-. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden Hit, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-Onfc- yanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 27sten Aug. 1910 Afsluiting passage J&raaierstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het ge deelte van de Kr aaierstraat, gelegen tusschen de Hoogewoerd en h.et Utrechtsohe ,Veer, wegens te verrichten werkzaamheden aan de in die straat liggende hoofdbuis der duinwaterleiding, op Woensdag 31 Augustus a. s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal eija afgesloten. Burgemeester en Wethouders van Loiden N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1910. Begrooting. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter algomeene ken nis, dat, ingevolge art. 203 der Gemeente wet, de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor den dienst 1911 aan den Raad is aangeboden, op de secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter in zage is nedergelegd en in druk, tegen be taling der kosten, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris, Leiden, 30 Augustus 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van N. P.' M. BIEREN, houdende verzoek om vergunning tot het oprichten eener stoomwasch- en strijkin- riahting in het perceel Hooge Rijndijk ■Utrechtsche Jaagpad, kad. sectie M. No. 2344; en dat van de Firma P. CLOS en LEEM BRUGGEN, houdende verzoek om vergun ning tot het uitbreiden harer wollen garens- fabriek aan de Lange gr acht No. 5 door het daarbij trekken van perceel Nieuwe Mare No. 28, en dat in te richten tot ververij; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemde verzoeken, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Dinsdag 13 September aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gereohtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 'N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester., VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1910. Leiden, 30 Aucgusius. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal Woensdagavond van half acht tot haftien, op de verlichto Korenbeurs alhier een concert paats hebben van het Stedelijk Muziekkorps. In de gisteren gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der General Trading Oompanv (Algem. Handels-Ma j., alhier, werd de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 6 pet. H, M. de Koningin-Moedor is gisterna middag om 5 uren 4 in een salonrijtuig te Apeldoorn aangekomen H. M die vroegtij dig aan het station was gekomen in een a la Daumont bespannen rijtuig, vergezeld door baronesse Rengers en zustér Marting, met 't Prinsesje op haar schoot, reed, na de me- dedeeling van den burgemeester, dat de trein vertraging had, stapvoets rond, en thousiast door het publiek begroet. Na een rit door het Sophiapark keerde het gezel schap weder naar het station terug. In een volgrijtuig zat graaf Sch'immelpcnninck. Inmiddelg was de trein aangekomen en was het salonrijtuig naar het eerste perron gereden, waar de Koningin Har© Moeder hartelijk begroette. Vervolgens nam men in het rijtuig plaats, waar de Koningin-Moe der het Prinsesje van de pleegzuster over nam cn op Haar schoot plaatste. Langs den weg door de Dorpsstraat en de Loo- laan en bij Het Loo was veel publiek, dat den stoet hartelijk begroette. Het Prinsesje wuifde met haa<* handje terug. H.H. M.M. werden bij aankomst door den hofmaarschalk ontvangen. Het Prinsesje stapte tusschon de beide Vorstinnen het paleis binnen. H. M. de Koningin-Moeder wordt op het einde der week van Haar bezoek aan H. M. de Koningin, te Soestdijk terugver- wacht. De trein, waamede de genoodigden vaü H. M. de Koningin a.s. Woonsdag naar Het Loo reizen, vertrekt 's morgens 9 uur 54 van het Staatsspoorstation Den Haag en komt om 12 uur 37 te Apeldoorn aan; de terugreis heeft om 3 uur 40 van Apeldoorn plaats; aankomst in Dan Haag S.S.-station om 6 uur 7. Met toestemming van H. M. de Ko- ïnngin zal de optocht der Apoldoornschla schoolkinderen op 31 dezer, te 10 "uren, over 't hasaecour van het paleis Het Loo gaan. De plaatselijke muziekkorpsen zul len deel uitmaken van don stoet. Na voor 'de Koninklijke familie gedefileerd to heb ben, begeven de kinderen zich naar het 'feestterrein aan den Deventetriweg. De president der Fransche republiek heeft benoemd tot ridder van het Legioen Van Eer den heer J. P. A. Wijers, con sulaat-agent met den .titel van vice-consul van Frankrijk te Dordrecht, en prof. J. baron d'Aulnis de Bourouill, te Utrecht, tot comimandeur dier orde. Vc het examen Hoogduitschb taal lager onderwijs is te 's-Gravrnhage geslaagd do heer H. Snel, van Katwijk aan don Rijn. In Den Haag is overleden, 76 jaar oud, do heer G'. Piek, oud-lid van Gedepu teerde Staten van Overijsel. De commissaris der Koningin in Zuid- Iiolland, staatsraad i. b. d. mr. Patijn, zal op 31 Augustus met verlof voer eemigo we ken de residentie verla-tèn. De minister van bi.nncnlandsche za ken, mr. Heemskerk, wordt heden, na een maand verblijf buitenslands, in Den Haag tem gverw acht. Do ministers, departementshoofden, gaan Woensdag naar Het Loo, ter deelneming aan het gala-dejeuner, op den verjaardag van H. M. do Koningin. De deputatie van officieren van het Duitsche Regiment Prins Frederik der Ne derlanden is Zondagavond laat aan het sta tion Baarn aangekomen. De officieren wer den mot tweo lxofrijtuigen afgehaald en lo geerden ten pa-lei ze Soestdijk. De Duitsche gezant in Den Haag, do heer von Muller, is gisteren naar Soestdijk ver trokken om de Duitsche officieren aan H. M. de Koningin-Moeder voor te stollen. De gezant werd uitgenoodigd voor het noenmaal. De muziek van de grenadiers en jagers uit Den Haag was gistermorgen 11 uur te Soestdijk aangekomen j en heeft een con- eerb gegeven tijdens het.noenmaal ten paleize. H. M. de Koningin-Moeder zal '1 Sep tember van Het Loo vertrekken naar König- stein, in den Taunus, tot het brengen van een bezoek aan de groothertogin-weduwa van Luxemburg. H. M. zal op de heenreis te Neuwied de prinsessen van Wied bezoeken, en op de terugreis bij den prins en de prinses van Wied een bezoek brengen. In den avond van 3 September keert H. M. H. M. te Soestdijk terug. Ds. J. H. Wolters, predikant te Slo terdijk, heeft het beroep bij de Ncd.-Herv.; Gem. te Heemstede aangenomen. De commissie uit de Tweede Kamer van voorbereiding van het wetsontwerp tot verruiming van het gemeentelijk belasting gebied zal den 22en September en volgende dagen vergaderen. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de afdeeling handel, Lange Houtstraat 36, te 's-Gravenhage, te spreken zullen zijn: Op Vrijdag 2 September a.s., des voor middags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, de heer J. W. Matthes- vice-consul der Nederlanden te Portland (Oregon, Vereenigde Staten van Amerika), en Op Zaterdag 10 September a.s., van des voormidags 9.30 tot des namiddags 12.30 uren, de hr. mr. T. J. J. van Uije Pieterse, consul-generaal der Nederlanden te Smyrna. H. M. de Koningin zal misschien het gedenkteeken, ter herinnering aan de ge boorte van Prinses Juliana, op het Juliana van Stolbergplein te 's-Gravenhage, per soonlijk onthullen. De plechtigheid zal dan enkele dagen voor do opening van de zit ting der Staten-Generaal plaats hebben. De wethouder van financiën,, te 's-Gra venhage de heer Simons, is gisteren als waarnemend burgemeester opgetreden ter vervanging van den heer Jansen, die gister middag naar Brussel is vertrokken ter bij woning van de interparlementaire confe rentie. Aan mej. J. H. Ktppeschaar is, met ingang van 1 Oct., om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als leerares in de Engelsche taal aan do U.-B.-S. voor meisjes to Deventer. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken^ van 29 dezer, is, met ingang van 1 September benoemd tot noofd- onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam, voor het ge ven van voortgezet lager onderwijs en van natuurkundig onderwijs aan de leerlingen dier kweekschool de heer G. de Eoor, te Amsterdam. De directie van de Kon. Pakketvaart maatsdiappij te Amsterdam laat voor haar rekening twee passagiersbooten bouwen op de werf van de firma Wilton te Rotterdam, ten dienste van de havens in Nederlandsch- Indië. HAARLEMMERMEER. Te Nieuw- Vennep tracht men te geraken tot oprich ting eener bewaarschool. Voor de R.-K. be woners bestaat deze gelegenheid reeds met de oprichting der St.-Antonius-school. Bij de inwoners circuleert een lijst, waarop hand- teekeningen verzameld worden van hen, die met de tot-stand-koming sympathisee- ren. Men zal zioh wenden tot het gemeente bestuur, om het gebruik te krijgen van een der vrijkomende lokalen der openbare school aldaar, terwijl tevens verzocht zal worden om subsidie. Hét is der politie mogen gelukken, na een langdurig verhoor en zeer uitgebreid onderzoek, de twee personen, die aangehou den zijn wegens vermocdelijken kónijnen- diestal, waarvan wij reeds melding maak ten, tot bekentenis te brengen. Zij hebben de konijnen ontvreemd in den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1. Door den burge meester is een voorloopig bevel tot aanhou ding afgegeven en beiden zijn naar 't Huis van Bewaring te Haarlem Overgebracht. HILLEGOM. Gisteravond liield do Chris telijke Jongélingsvereeniging Psalm' 1199" pen openbars anti-kermis-vergadering in hot gebouw „Ebeu-Haëzor," waarin ds. 'Van Schouwenburg, van Amsterdam, het woord voerde. Spreker had tot onderwerp: Galaten. 6:7 en 8, waarover hij een Zeer leerrijke rede hield. Het gebouw was goed bezet. Donderdag a.s. zal in hetzelfde gebouw een openbare anti-kermis-vergadering gehouden; worden, waarbij de Cliristelijke zangvorecni- ging „Zingt den Hoer" haar welwillende medewerking zal vcrleenen. Hier is opgericht een afd. van den Prot. Chr. Bond van Spoor- ©n Tramweg personeel. Tien personen hebben zich aan gesloten. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar ons wordt medegedeeld, zal de verjaardag van H. M. de Koningin hier worden gevierd o.a. door de onderwijzers met de kinderen op de scholen. Er zijn echter plannen om die feestviering een volgend jaar op ietwat grooter schaal te doen plaats hebben. Men is nL bezig een comité te vormen, dat, beter dan tot dusver, de leiding der zaken op zich zal nemen en dat zal trachten eeD groot feest te organiseeren voor de kinde ren van alle scholen der gemeente. Dat dit jaar zulks nog Diet kan, is voor een deel to wijten aan gebrek aan de noodige voorbereiding, want wil zoo'n feest kans van slagen hebben, dan dienen daartoe vooraf rustige en ampele besprekingen ge houden te worden, wat, zooals wij zeider^ dit jaar niet doenlijk was. SASSENHEIM. Do verzending van bloanv» hollen naar Amerika is in hoofdzaak al weer afgeloopen. Er js bijzonder vlug ge pakt dit jaar. WAARDER. Door den plaatsvervangend districts-veeartg H. Anker, van Oudewater, is bij den veehouder J. van Ginkel, alhier, bij een rund miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd op gebruikelijke wijze ver brand en de stal ontsmet. ZEGVELD. De heer D. H. de Liefde, on derwijzer aan de Chr. school alhier, komt voor op een voordracht ter benoeming van onderwijzer aan een Chr. school te Nunspeet ZOETERWOUDE. Herhaaldelijk kwamen bij den veldwachter Deegenaars klachteu in van ingezetenen, dat bij hen, hetzij des avonds laat of 's morgens vroeg, peren, appelen of andere vruchten werden ont vreemd. Zoo ook Zondag weer van den landbouwer De Groot, van wien een boom met perziken geheel was leeg gehaald. Een niet te gunstig bekend staand viertal per sonen werd van een en ander verdaoht, doch' kon nooit worden betrapt. Het is ge noemden veldwachter nu, na hun een scherp verhoor te hebben afgenomen, mogen geluk ken, hen tot bekentenis te brengen. Het zijn; jongelui van veertien tot achttien jaren. Gistermorgen, omstreeks halfzes kre gen de gebroeders De Leeuw, kooplieden te Leiden, twist aan den Hocgen Rijndijk,; alhier, welke twist zóó hoog liep, dat een hunner het mes te voorschijn haalde en daarmede zijn broer te lijf wilde. Deze is echter gevlucht met een ernstig bebloed hoofd. Beiden hebben een klacht ingediend wegens mishandeling, de een gepleegd te Leiden, want daar raakte het tweetal ook slaags in de Groenesteeg en de ander wegens mishandeling te Zoeterwoud© Bij Kon. besluit is met 1 Sept. 1910 aan den off. van administratie 2de kl. J. W. B. Everts op zijn daartoe gedaan verzoek eer-, vol ontslag uit den zeedienst verleend met 24 Augustus benoemd: lo. tot adelborst 1ste kl. bij de zeemacht,; de adeUx>rsten 2de kl., lsto afd. bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willems oord: L. A. C. M. Doorman^ J. W. Lange- ler, K. W. F. M. Doorman, P. de Booy, A. R. Meyer, C. J. baron van Asbeck, M. C. de Jong, H. C. Timmers Verhoeven, G. F. N. van Doorn, G. P. Wouters, G. E., V. L. Beekman, G. A. Dagr.elie, J. Th 14) „Ik kan mij wel denken, dat u mij niets aangenaams brengt." De aannemer was gaan zitten. Hij tracht te tevergeefs aan zijn breed gezicht een onverschillige uitdrukking te geven; zijn oegen stonden onrustig. „Reeds tweemaal had ik aanleiding u er op te wijzen, dat u te veel achterblijft met het werk. Bergkolm hief den arm op en wees naar het raam, waartegen de regen kletterde. „Is dit force majeure of niet, "mijnheer 1 Wees rechtvaardig. U weet, dat wij bij zulk een weer niets kunnen uitrichten." „Ik zou u kunnen antwoordenj «'.at u vóór het begin van het slechte weer reeds aan merkelijk achter waart, mijnheer Berg- holm," ging Pfaldner rustig voort. „Ech ter wil ik mij er toe bepalen, u te verzoeken uw rekeningen geheel in overeenstemming te doen zijn met het uitgevoerde werk. U zult mij wel begrijpen, niet waar?" Een oogenblik kwam er een trek van wre vel op het gezicht van den aannemer. Maar hij bedwong zich dadelijk. „Natuurlijk, dat behoeft u mij niet te zeg gen, mijnheer Pfaldner; werkelijk niet." Des te beter. Van het begin af aan heb ik vastgesteld, mijnheer Bergholm, dat ik mij onder alle omstandigheden houd aan de bepalingen van het contract. Nu nog i?ts anders. U hadt beloofd reeds voor veertien dagen bij kilometer 69 twee groote bagger machines te zuilen plaatsen. Dat is ook dringend noodzakelijk, wilt u vorderen, zoo als het moet. Het had al vroeger moeten gebeuren; maar ik er nog niets van." „Kan ik het helpen?" Bergholm was opgesprongen en had zijn stoel op zij geschoven. „Kan ik het helpen? De machines zijn op tijd besteld. Die fabrikanten zijn wel da delijk klaar om over groote bedragen te dis- poneeren; maar bestelt men iets, dan kan men wachten. Daar moet u mij de schuld niet van geven, evanals van regen en wind. Het is bij de heeren ingenieurs altijd of iedere aannemer een geboren bedrieger is." 'Pfaldner was langzaam opgestaan. Door de heftigheid van Bergholm was hij zeer verrast, maar hij' bleef kalm. „Ik weet niet, mijnheer Bergholm, waar om go u zoo opwindt. Men moet zaken toch uit een oogpunt van zaken kunnen behandelen." De aannemer was weer kalm en zei: „U hebt gelijk, maar dat verwenschte temperament speelt iemand soms parten. Ik weet, dat u bij alle nauwgezetheid niet onrechtvaardig hard zult zijn. Als er bij de aannemers maar goede wil is, nietwaar?" „Zeker, goede wil en plichtsgevoel. En die gaan gewoonlijk samen." „Zoo is het. Ik geef toe, dat ik een paar duizend kubieke meter achter ben. Hier hebt u echter mijn hand er opzocdra het weer beter ist log ik mij met dubbele kracht op het werk toe en dan moet heb al zeer Yreemd gaan, wil ik het niet inhalen. En 't is ook waar, dat die machines al een paar weken aan het werk hadden moeten wezen. Dat ze hies nog niet zijn, is mijn schuld niet. Maar ik beloof u, dat er in plaats van twee, drie aan het werk gaan. De derde zal ik bij de firma te Lübeck be stellen, die deze dingen altijd in voorraad heeft. Zijt go nu tevreden? Wat do oude Bergholm belooft, volbrengt hij altijd." „Mijn persoonlijke gewaarwordingen spre ken niet mee, mijnheer Bergholm," ant woordde Pfaldner, na een korte pauze. „Ik heb eenvoudig mijn plicht te doen en die is mij nauwkeurig genoeg voorgeschreven.. Maar wij zijn niet zulke vastgeroeste bu- reaumensoken en letterknechten, dat we aan goeden wil, binnen zekere grenzen, geen gerechtigheid zouden laten wedervaren...." Hij scheen er nog iets aan te willen toe voegen, maar Bergholm viel hem haastig en zichtbaar verheugd in de rede: „Dat is een recht verstandig woord, ge achte heerIk verzoek u mij maar een wei nig tijd te laten en u zult zelf zeggen: Die Bergholm is toch een flinke kerel." Hij greep de hand van den ingenieur en schud de die krachtig. „Zoo, steek nu een vredespijp of een si gaar op. Niet? Dat spijt mij. Ja, er zijn meer menschen, die het niet goed verdragen kunnen om voor het eten te rooken. Nu, adieu, voorloopig mijn dank, mijnheer Pfaldner." De ingenieur ademde vrijer, toen hij het kantoor van den aannemer achter zich had en langzaam den weg naar het hotel opging. Eigenlijk was hij er zeer tevreden mee, dat het zoo gegaan was. Hij had slechts ten doel gehad, een druk tot bespoediging van het werk uit te oefenen en dat was be reikt. Dat Bergholm zich daarbij meer dan noodig had opgewonden, was diens zaak. Zeer tegen zijn wensoh en wil was Pfald ner in het logement blijven wonen. Er wa ren in geheel Ebenstedt geen geschikte ka mers voor hem te vinden geweest. Wel meen de Bühler, dat het een machinatie was van Lorenzen, die met half Ebenstedt onder één deken lag, maar dat veranderde niets aan het feit. De eeni-ge woning, welke Pfaldner werd aangeboden, was bij den apotheker Klasen; nadat de ingenieur echter bij de eerste bezichtiging vluchig had kennis ge maakt met de beide zusters Sulfonal en Chloral, zag hij van de kamers af, hoewel Bühler hem de beste inwendige behande ling nadrukkelijk had kunnen garandeeren. Pfaldner had zich overigens in het loge ment zoo huiselijk mogelijk ingericht; hij had zelfs een gedeelte van zijn meubelen laten komen en van de kamer, tot nu toe bewoond door Bergholm, een salon ge maakt, welke door Mario Lorenzen met groote voorliefde in orde werd gehouden. Hier zaten, na het middagmaal de vrien den tegenover elkaar en dronken koffie. Voor bet eerst werd.tusschen hen de naam van Lilli von Burger genoemd. „Dus ga je vandaag naar je oom?" vroeg de ingenieur. Met een blik naar het raam antwoordde de ander: „Ik denk het niet; het weer zal mij ver ontschuldigen." „Bij den ouden heer misschien wel," zei Pfaldner lachend, „maar bij de dochter is nog de vraag." „Het zal mijn nicht niet het minst spij ten, als ik niet kom." Max Brodenberg was opgestaan en naar het venster gegaan. Pfaldner meende op te merken, dat het zijn vriend onaangenaam aandeed, dat hij den naam van Lilli von Burger had genoemddaarom bracht hij het gesprek op iets anders. „Wil je de ontwerpen van ons kanaal eeng inzien? Het is er vandaag een goede dag voor." Brodenberg zei: „Het zou huichelarij zijn, Pfaldner, en het moet mij toch eenmaal van het hart, ik ben je een verklaring schuldig „Beste Max, dat Oen je volstrekt niet. Dat er iets met je nicht was, meende ik laatst reeds op te merken, toen ik met haar, over je komst sprak. Maar ik hechtte er geen waarde aan, zóó weinig, dat ik je zonder eenige bedoeling vroeg, of je daar vandaag op bezoek dacht te gaan. Zoo heb jij het toch ook opgevat? Voor verklaringen bestaat geen aanleiding; ik ben niet nieuws, gierig. Maar wilt ge je hart uitstorten, dan is het iets anders en ben ik tot ie dienst.'' „Zoo is het inderdaad. Ik wilde eigenlijk alles schriftelijk meedeelen, vóór ik naar hier kwam; maar ik stelde het uit en het is beter zoo. Ga dus zitten en laat mij blij ven staan, of 'liever nog wat rondloopen. Ook moet je geen ordelijk verhaal van mij verwachten; daartoe ben ik niet in staat.. Overigens ben ik kalm, maar er zijn herin neringen, die zelfs den meest bedaarden man de rust ontnemen. Weet je, Pfaldner, waar ik vandaan kwam, toen wij elkaar iü Rome leerden kennen? Regelrecht uit do gevangenis. Je béhoeft niet te schrikken., Je zult, hoop ik, overtuigd zijn, dat geen onteerende daad mij daar bracht. Maar het feit blijft bestaan en er zijn er geweest, die het slechtste van Max Brodenbeig dachten* (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1