N°. 15494- Vrijdag 26 Aiigwstus. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. PRIJS DER AD YERTENTIEN Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /0.17/. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiên van 30 woorden 40 Cents contantelk Cental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Cents-, per 3 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. Er waren gisteren bij den aanvang der zitting nog een zevental heeren afwezig, die yoor het meerendeel zeker een zalig dolce far niente, ergens buiten, verkozen boven d© „muffe", mogen we niet meer zeggen, sinds een elektrische ventilator snorrend alg een oudérwetsch spinnewiel er rondgaat, maar dan toch Raadzaallucht, waar bijna altijd nog eenige politieke bacberiën rond zweven, waar je, in de eenzaamheid van het bosch of in een strandstoel gezeten aan den zeekant, geen last van liebt. De heer De "Vries had blijkbaar ten slotte •den gebiedenden plicht te zwaar gevoeld, want hij kwam even voor de behandeling van punt 18 (salarisregeling van den Direc teur van het Openbaar Slachthuis) nog bin nen, waarschijnlijk met het doel, zoo noodig met zijn stem nog eenig gewicht in de schaal te leggen. De agenda wag er een, waarvan zelfs „oude ratten" uit den Raad als je ze vroeg: „Hoe zal het loopen vandaag1?" niets had den kunnen zeggen. Er is nogal wat over gepraat en omtrent de punten, waarop het aankwam, was al lesbehalve eenstemmigheid. Ook werd nog een verrassing aan de helft der Raadsleden minus één bij een enkele stemming bereid. Onder de ingekomen stukken trof de me- dedeeling van den Minister van Binnenland- sche Zaken, dat de verordening, regelende het onderwijs in de gymnastiek, wordt goedgekeurd, voor zooveel de Kweekschool betreft, m. a. w. het gedeelte betreffende het onderwijs aan de lagere en middelbare scholen en het gymnasium, heeft de L'oogc goedkeuring van den Minister niet mogen erlangen. Eveneens trok de aandacht een mededee- ling van den Minister van Landbouw, dat van het aanbod inzake de stichting van een schoolgebouw voor den Rijkstuinboiiwcursus voor het bollendistrict geen gebruik wordt gemaakt. Heel hoffelijk bedankte evenwel de Minister voor dit aanbod. Wij weten al, dat de school in het hartje der bollen streek Lisse zal komen; nieuws bracht des Ministers mededeeling dus niet, maar wij mochten er weer uit zien, dat B. en Ws. weder in stilte werkzaam waren geweest in het belang der gemeente door het Rijk een aanbod vermoedelijk van een terrein voor de school te doen. En ook hier mag gel den: men reken' d' uitslag niet, maar teiie het doel alleen. Het verzoek van de afd. Leiden van het Werkl. verbond „Patrimonium," om haar eenmaal (hoe lang is dat al niet geleden?) ingediend verzoek tot wijziging van de ver ordening, regelende de heffing eener plaat selijke directe belasting, in behandeling te nemen, lokte nog een schoorvoetend gedane opmerking van den heer Bosch, president van „Patrimonium", uit. De Voorzitter stelde voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Dus, de snippermand in, dacht de heer Bosoh, en dat vond hij wel een beetje erg. Hoffelijk en vriendelijk als altijd repli ceerde de Voorzitter. Daarmede is niets kwaads bedoeld, we hebben er goede nota van genomen, maar zoo'n verzoek leent zioh niet voor een praeadvies. De heer Bosch scheen tevreden. De agenda ving aan met eenige benoe mingen, die vlot afliepen. Bij de vaststelling der aan den Commis saris der Koningin ter benoeming voorge dragen leden voor het College van Zetters veroorloofde de Raad zich een enkele afwij king. O. a. werd ads No. 1 voorgedragen de heer D. J. van Amerom, die al meermalen als No. 2 fungeerde, maar nu door het be danken van den heer Wassenaar tot No. 1 was verheven en dus daar de eerst voor gedragenen altijd plegen benoemd te wor den het beloofde land in het gezicht kreeg. Hij zal het niet binnen mogen gaan, helaas. Met 13 tegen 11 stemmen werd hij van zijn plaats verdrongen door den heer •Johs. Karstens J.Azn., winkelier aan den 'Heerensingel, die nu zeker zal worden be noemd. Geld het hier een persoonskwestie of stak er de politiek achter? Wie kijkt er in 's Raads raadselachtige stemkan en... in het gemoed van hen, die er de stem briefjes inwerpen? Daarop glipte er een reeks punten onder den hamer door, o. a. ook het voorstel tot verhooging van de begrooting dienst 1910, ten behoeve van de meerdere kosten voor 'de Lustrumfeesten. De rekening was zeer tegengevallen. Er was, zooals altijd, f 2000 dxtra voor uitgetrokken en evenads bij an dere gelegenheden werd deze post weer 'overschreden, ditma-al echter alles bij 'elkaar, met niet minder dan f 5900. Sommige heeren keken wel eens met een zuur lachje elkander aan, toen de Voor zitter vroeg of iemand er het woord over verlangde en hebben wellicht gedacht, dat er nu toch niets meer aan te doen was en zwegen. De Voorzitter liet met een zucht van verlichting den hamer vallen. B. en Ws. hadden misschien een schrobbeerhig verwacht, zooals een man soms van zijn vrouw kan krijgen, als hij uit is geweest, in den roes der vreugde zich wat al te royaal heeft betoond en thuiskomende de rekening onder in den zak heeft gevonden. Veel. animo om een boom op te zetten over het al of niet wenschelijke de Klok- steeg" in Klok„stra-at'' te veranderen be stond er bij de heeren gelukkig niet. Wat eou men ten voordeele er van ook nog zeggen, na het adres en het nader adres van den adressant. De heer Pera, die niets tegen de verandering had, vroeg alleen stemming, en toen viel het Verzoek met 13 tegen 11 stemmen. Adressant, die als belangstellende den loop der zaak op de publieke "tribune volg de, droop nu spoedig af, in zak en asscho waarschijnlijk, bij de gedachte, dat hij nu tooli zijn transacties met buiten- en b.nnen- landsche firma's uit een „steegzal moe ten tot stand brengen. En nu kwam het voorstel, waarover eerst met warmte werd beraadslaagd. Het gold de vraag of aan onzen gemeente apotheker toestemming zou worden ver leend tot het bekleeden van de betrekking van lector aan de Rijksuniversiteit, naast zijn gewone betrekking. Een teere kwestie, vooral sinds er over het vervullen van verschillende nevenbetrek kingen door den Directeur van het Open baar Slachthuis nogal wat te doen is ge weest. B. en Ws. wilden, na advies van de Com missie van de Gemeente-apotheek, do toe stemming voor den tijd van eén jaar ver- leenen en o.a. onder voorwaarde, dat de ambtenaar geregeld tot 's middags twee uren in de apotheek moest zijn. De heeren Bosch en Sijtsma toonden zich huiverig tot deze toestemming mede te wer ken. Zij konden het wel niet beoordeelcn of de gemeentebetrekking er onder zal lijden, maar de Commissie voor de Gemeente-apo theek neemt zooveel reserves in acht, dat ook daaruit blijkt, dat zij niet geheel gerust is. Wanneer echter eenmaal de vergunning gegeven is, dan valt intrekken moeilijk daarom is het voorzichtiger de vergunning niet te geven. Dr. Zwiers sloot zich hierbij later met een kort maar krachtig woord aan. De heeren Van der Eist, de wethouder Van Hamel, de heer Roem en de Voorzitter waren voor inwilliging. Zij zagen in de com binatie geen gevaar en mocht het onver hoopt blijken, dat de gemeentebetrekking er onder moest lijden, dan kan de vergun ning worden ingetrokken. De heer Roem meende zelfs, dat net wer ken op wetenschappelijk gebied de gemeente indirect ten goede zou komen. Met een kleine meerderheid 14 tegen 10 werd de gevraagde toestemming geweigerd. We weten te weinig van de werkzaamhe den van de Gemeente-apotheek en kunnen ook niet beslist zeggen hoeveel eeo'lectoraat aan de Universiteit van een man vraagt» doch in het algemeen achten ook wij het niet wenschelijk, dat een ambtenaar door bijbetrekkingen aan zijn hoofdbetrekking wordt onttrokken. Blijkens bovengenoemde bepaling werd het den gemeente apotheker toegestaan in gewon© omstandigheden na 2 uren in den middag buiten de apotheek te zijn, die dan <lus aan het overige personeel kon worden overgelaten. Dat lijkt ons toch niet goed en voor een jaarwedde van f 1700 met vrije woning, enz., gerekend op f 425, kan men tocli ook zonder onredelijk te zijn wel een beetje langer werkdag eisehen. Het voorstel van de heeren leden van de bijzondere Slachthuis-commissie minus dr. Meuleman, om het salaris van den nieuw te benoemen Dirécteur van het Openbaar Slachthuis terug te brengen tot f 2500 met vijf twee jaarlijksche verhoogingon van f 100 is niet aan de vuurproef der stemming on derworpen. Het zou na de ampele beraad slagingen, die er over gevoerd zijn, vermoe delijk ook zijn verworpen. Verdedigd" door den heer Bosch, die daar in werd ter zijde gestaan door den heer Aalberse, die het wraakte, dat B. en Ws. in hun praeadvies geheel gezwegen hadden over den veelomvattenden arbeid van de bijzondere Slachthuis-commissie en nu te voorbarig, meende de heer Sijtsma zelf hulde bracht voor het rapport, in het bij zonder ook aan den secretaris, voor den aangenomen vorm, waarin het rapport was verschenen, en de heer Pera, werd het be streden door den heer Sijtsma en den Voor zitter en een der gewone leden van d© Slachthuiscommissie, de heeren Kerstens, en Zwiers. Wil men een bekwamen directeur, dan moet men ook een behoorlijk salaris geven. En f 2500 is ook in vergelijking met ander© hoofden van dienst beslist te weinig. Men wil de heer Zwiers legde hier vooral den nadruk op zoo zuinig mogelijk zijn met het verleenen van vergunning tot het ver vullen van nevenbetrekkingen en vergelijkt het salaris met den directeur to Utrecht, die meer buiten het Slachthuis verdient dan er in. De heer A. Mulder kwam nu met een mo tie, om voortaan het recht om vergunning tot het vervullen van bijbetrekkingen aan den Raad te laten. Volgens de verordening berust dit thans bij B. en Ws. De voorsteller kon de motie gerust intrek ken, toen, na heel wat praten over en weer de Voorzitter namens B. en Ws. verklaar de, dat zij met een door de ntotie bedoelde wijziging van de betrokken verordening zou den komen. De heer Bosch trok nu na ecnig aarzelen ook het voorstel in. Het salaris zal dus blij ven bepaald op f 3000, echter zonder de personeele toelage van f 5Ö0, door den te- genwoordigen titularis genoten. Sollicitanten mogen er echter rekening mee houden, dat de kans om nevenbetrek kingen te vervullen, die heel wat tijd vor deren, niet zeer groot zal zijn. Het voorstel tot ophooging van het voor ste gedeelte- van het Schuttersveld is er zonder noemenswaardige discussie en zon der hoofdelijke stemming doorgegaan. De heer Sijtsma vroeg alleen welke voor deden men zich voorstelde van deze op- hocging, afgescheiden van het voordeel, dat er van de garnizoensoefeningen door wordt verkregen, waarop do heer Korevaar ant woordde, dat er nog altijd omgezien wordt naar een goed terrein voor de militaire oefe ningen. Dan zal de gemeente liet Schutters veld zelf kunnen gebruiken, hetzij voor sportterrein, plantsoen of bouwgrond, doch altijd zal de ophooging daarvan goed wezen en den grond in waarde doen rijzen. Ook voor de beweiding zal het recos meer waar de hebben doordat het mindèr drassig zal worden. Naar wij vernemen zal hét 60 en 85 c.M. worden opgehoogd. Onder zal een laag duin rand worden aangebracht; de bovenste laag van 20 c.M. zal gevormd worden door zwart teel-zand waarover weder de zoden zul len worden gelegd. Er zullen drie puin- strooken van 1 meter breed doorheen loo pen voor betere waterloozing. Het grond verzet zal bedragen 26,000 kub. M. Zooals men weet zullen de kosten bedra gen ongeveer f 22.500 waarvan feitelijk slecihts de helft ten laste van de gemeente komt. Het Rijk zal de pacht verhoogen met een bedrag, gelijkstaande aan een rente naar 4 pCt. van 11.250 terwijl de pacht nu voor den tijd van tien jaren is aangegaan Met het werk zal ia October reeds wor den begonnen. Het zal dus bij een open winter een goede gemeentelijke werkver schaffing zijn, voor zoover het door Leid- scho werkkrachten kan geschieden. Het verzoek van het bestuur van het Ge nootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" om verhoogrng van de aan de school van dat Genootschap toegekende subsidie van f 9000 tct f 9750, ten behoeve van een fonds voor oudordoms- en invaliditeitspensioen, vond een warme verdediger in den heer Hoogen- boom, trouwens lid van het bestuur van het Genootschap. Hij stelde zelfs voor het sub- sidio in plaats van met f 750 met f 900 te verhoogen. Het geheele benoodigde bedrag voor het pensioenfonds is f 3500. Daarvan is aangevraagd van het Rijk f 2000, van do provincie en de gemeente ieder f 750. De provincie verleende slechts een bedrag van f 600 en om nu toch tot de volle f 3500 te komen, wilde de heer H., de gemeente de ontbrekende f 150 doen bijdragen. Dg heer Sijtsma bestreed het verzoek uit voerig voornamelijk op grond, dat het niet op den weg der gemeente ligt voor het pensioen te zorgen van ambtenaren, aan particuliere inrichtingen. Hij meende, dat men er hiermede dan nog niet af zou zijn, omdat onderwijsinrichtingen, zooals „Ken nis is Macht" en de Teekenschool van den R.-K. Volksbond, die ook subsidie van Rijk, provincie en gemeente genieten, dan even goed kunnen komen. Bovendien hebben vele der leeraren, die do betrekking aan „Mathesis" als een bijbe trekking vervullen, als onderwijzer of leer- aar bij de gemeente of als rijksambtenaar reeds aanspraak op pensioen. De heer Pera was het, wat het beginsel betreft, met den heer Sijtsma eens, doch merkte er tegen op, dat „Mathesis" de ge meente een Burgeravondschool uitspaart. Overigens bepaalde zich het debat over deze zaak hoofdzakelijk tot de heeren Hoogen- boom en Sijtsma, die in waardeering voor het oude Genootschap niets voor elkaar on der deden, maar over deze kwestie lijnrecht tegenover elkaar staande meening hadden. Des heeren Hoogenbooms amendement werd verworpen met 10 tegen 15 stommen. Onder de voorstemmers bevonden zich ook de heeren Van Hoeken en Pera, dio vooral de eerste andera nogal eens met zuinigheids-argumenten werken. Vermoede lijk is deze houding te verklaren uit de om standigheid, dat zij in de Provincale Staten als Leidenaars ook voor de verhoogde sub sidie zijn opgekomen. Het verzoek werd. ten slotte met 17 tegen 8 stemmen ingewilligdonder de tegen stemmers troffen we Lier aan den heer Van Gruting, die evenwel voor het amendement had gestemd. Zeker in een der beide gevallen bij vergissing. Aan het slot kwam d© Voorzitter nog met een voorstel om het bouwvallig huisje op den hoek van de Binnenvestgracht bij den ingang van het Plantsoen, dat daar de om geving zeer ontsiert, voor f 1000 aan te koopen. Toen enkele leden de verzuchting slaak ten, dat dit voor zulk een bouwval wat veel was, schertste de Voorzitter: „Het is een mooie stand" en sprak de heer Van der Lip Van een „ronde som" en do heeren accep teerden het voorstel natuurlijk. Deze sta- in-den-weg zal nu wel spoedig worden ge sloopt en dit zal er toe bijdragen om dit stadsgedeelte, hetwelk in den laatsten tijd er zoo veel op heeft gewonnen, nog meer in schoonheid te doen toenemen. De Voorzitter nam nu nog even het woord, om, mede namen3 het college van B. en Ws. dank te betuigen aan de bijzon dere Slachthuiscommissie voor haar zakelijk rapport, en hij ook vergat daarbij den sa mensteller, zijn linkerbuurman, op dat oogenblik, niet. Het had geen oogenblik in de bedoeling van B. cn Ws. gelegen daarover te zwijgen, /naar zij meenden, dat het niet bepaald te pas kwam bij het voorstel-Bosch c.s. het te bespreken Dc Voorz. is echter juist 't tegendeel van kwaaddenkend en hij nam het verwijt van mr Aalberse dan ook heel goedmoedig op, er zijn vreugde over uitsprekend, dat ook uit den Raad zelf een stem van lof voor het werk der vijf heeren en hun secretaris was opgegaan. De Raad toonde door luide teekenen van bijval nogmaals, dat ook hij het werk van de Slachthuiscommissie waardeert. Bij de rondvraag herinnerde de heer Sijtsma aan een bericht in de couranten, waaruit zou kunnen blijken, dat er eenige kans bestaat, dat Leiden het Invaliden huis zou kunnen verliezen, en vroeg of B. en Ws. op dit punt diligent waren, zoo zij althans prijs stelden op het behoud van de ze stichting. De Voorzitter antwoordde, dat do kan sen om het Invalidenhuis te verliezen zeer gering waren; zij bleven echter trouw op hun post wakende voor het behoud er van voor Leiden. Leiden, 26 Augustus. De heer H. M. Klaver, onderwijzer aan de openbare school '4de klasse No. 2, alhier (Brandewijnsteeg), hoopt op 1 Sept. a,s. te gedenken den dag, waarop hij veer tig jaren geleden als onderwijzer in functie trad. Onder leiding van zijn directeur, den heer Joh. C. G:yp, voerde gisteravond in den tuin van Musis Sacrum" alhier het Leidsch muziekkorps op uitmuntende wijze een mooi programma uit. Dit korps maakt steeds vorderingen. Zijn leden waren nu nog gekleed in hun oude plunje. Heel gauw 'echter zal men hen zien in hun nieuwe uniform. Uit de Generale Kas der Ned.-Herv. Kerk is dooT de Synode in dit jaar toe gestaan aan de Gem. Leiden voor den ar beid in dc gemengde gezinnen f 150. Voor het examen Fransch l.o. zijn in Den Haag geslaagd dc heeren W. Roosjes, van Aalsmeer, en F. Boomsma, van Sas- senheim. Voer de hoofdakte is daar geslaagd de heer B. J. Slothouber, te Waddingsveen. In verband met zijn benoeming tot intendant der Kon. paleizen te 's-Graven- hage, zal do heer J. W. J. Taets van Amc- rongen vermoedelijk ontslag nemen als bur gemeester van Monster. Wij vernemen, dat de President der Fransche Republiek benoemd heeft tot rid der van het Legioen van Eer den heer mr. G. A. P. Bax, advocaat en notaris te 's-Gra- venhage, die langer dan 20 jaren de functien van advocaat van de Fransche legatie te 's-Gravenhage heeft vervuld. („Hbld.") De minister van koloniën wordt te 's-Gravenhage Zaterdag van zijn verblijf in Duischland terugverwacht De koning van Roemenië heeft den directeur-generaal van de Maatschappij „Zeebad Scheveningen," den heer Goldbeck het officierskruis verleend van de Konink lijke orde van de Kroon van Roemenië. De reis van het Kamerlid mr. Locff, oud-minister van justitie, naar Ned.-Indië, heeft ten doel om gedurende de drie maan den van zijn verblijf daar te lande in zijn betrekking van advocaat eenige particuliere zaken te bespreken en te regelen. In die taak wordt hij als secretaris bijgestaan door /zijn jongeren confrère, mr. A. O. H. Telle- gen, secretaris der Tiendcommissie. Beide rechtsgeleerden zijn reeds naar Batavia vertrokken. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Harmeien door ds. J. R-avesloot, te Tuil en 't Waal. De Koningin-Moeder met Haar gasten, prins cn prinses van Teek en drie kinderen, is gisteren van Baarn naar Het Loo, tot een bezoek aan de Kóningin, vertrokken. Gistermiddag is het gezelschap'-yreer ver trokken. De prins ten de prinses van -a*Teck ver laten Maandag Soestdijk. In de eerste dagen van September wordt te Soestdijk verwacht vorst Wolrad Fri- derik van Wal deck-Pyrmont, half broeden van de Koningin-Moeder. De overdracht van het ter gelegen heid der geboorte van Prinses Juliana ge stichte gedenkraam in de Groote Kerk te Rotterdam, is thans definitief bepaald op Woensdag 31 dozer, des middags 12 uren. De R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht", te Zaandam, heeft besloten bij de verkiezing voor een lid van dc Provinciale Staten in do vacature-K. Cz. de Boer den' candidaat der anti-revolutionnairen, den heer K. Baas Gz., to steunen. Bij beschikking van den minister van marine zijn de luitenants ter zee der 2do klasse bij dc Koninklijke Marine-reserve P. H. van Couton Piccardt Wieringa met 5 September, en K. M. Swaan met 15 Sep tember en de adelborst der 1st© klasse bij die reserve J. J. Bijl met 8 September ontheven van hun plaatsing respectievelijk aan boord Hr. Ms. „Heomskcrck," II r. Ms. „Van Spoyk" en Hr. Ms. „Wodan." De adelborsten der 1ste klasse bij genoemde reserve E. Terkuhle cn K. Pauw worden! respectievelijk geplaatst 1 September aan boord Hr. Ms. „Atjeh." on 15 September aan boord Ilr. Ms. „Van Speyk." „Slct.") ALPHEN. Voor den verbauw der „Martka-Stichting" alhier, kwam een gift in groot f 2000, van M. H. F. ALKEMADE. De uitslag van de verkie zing van twee leden van den Raad is, dat gekozen is in de vacature-Rijnders, de heer P. de Jong Cz. met 200 stemmen. De heer N. Hcogenboom verkreeg 184 stemmen. Voor de vacature-Van der Zon moet een herstemming plaats hebben tussohon de hee ren S. Strijk en Th. v. d. Geest, die 152 en 137 stemmen op zich vereenigden. Verder waren nog uitgebracht op J. Ver- Wey 76, op J. Loogman 14, op P. de Jong 16 en op P. Broekhuizen 8 stemmen. - HAARLEMMERMEER. Bij den landbou wer B. is in den nacht een poging tot in braak gesohied. Het schijnt evenwel, dat de daders gestoord zijn geworden, daar men niet verder geweest is dan in een z.g. zomer huis, dat aangebouwd is en waarvan de bui tendeur geforceerd is geworden. Hieruit worden eenige levensmiddelen cn eetwaren vermist, die aldaar werden geborgen. Op den grond werden overal aangestoken luci fers gevonden. Overigens zijn er geen aan wijzingen, die tot eenig resultaat aanleiding zouden kunnen geven. De gemeente-veldwachters P. v. Boven, K. Frugte en R. Drenth hebben van den Minister van Justitie een aanstelling ver kregen als onbezoldigd Rijksveldwachter. Heden werden zij als zoodanig beëedigd door den kantonrechter. Onder de schapen van den landbouwer J. J. Stokman, aan den Spieringweg bij Vijfhuizen, is door den Rijk3veearts het „rotkreupel" geconstateerd. De ingang van de weide, waarin zij loopon, is van een ken- teeken met „Besmettelijke ziekte" voorzien. KATWIJK-AAN-ZEE. De rondgang van ons harmoniegczelschap door ons dorp bracht gistermiddag heel wat vertier ju on ze straten; een schaar van kinderen volgde do muzikanten op hun tocht. Daar er zich bijna niemand meer op het strand bevond, werd het voorgenomen avondconcert in plaats van op het strand in de tent gegeven. Wij vernamen lieden van het bestuur der „Harmonie", dat do opbrengst der collec'e niet tegengevallen is. Een dame, die gistermiddag eenigen tijd op het strand had doorgebracht en to acht uren zich naar huis begeven l.ad, be merkte drie uren later, dat zij haar taschje, inhoudende o.m. 100 mark en een gouden horloge met ketting, had verloren. Onmid dellijk ging men op het strand aan het zoe ken en, wonder boven wonder, het taschje lag nog op dezelfde plaats/ waar de dame gezeten had, n.1. vlak bij liet plankier van Vreemdelingenverkeer, dus op één der druk ste punten van het strand. Gelukkig dat door het concert van het Harmoniegezel schap het publiek van het strand was ge lokt, anders ware het taschje wellicht in andere handen gevallen. LISSE. Gistermiddag werd door de po- litie-schietvereeniging „Juliana," alhier.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1