N°. T5492 Woensdag 24 Augustus.»- A". 1910. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Onze Ongevallen-V erzekering. p. WESSEL, Uit de „Staatscourant". LEIDSCH BA&BIAB PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incaseeerenwordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Gistermiddag werd aan ons Bureel aan gifte gedaan, dat een onzer abonné's wonende St-Nicolaasbrng 140, onder Voorschoten, kouder van polis Mo. 7481, door het op-hol-slaan van het paard, dat voor de mestkar stond, daarvan is af gevallen en een schedelbreuk kreeg, aan de gevolgen waarvan genoemde landarbeider is overleden. Aangezien volgens de voorwaarden in de polis tijdig is kennis gegeven en de genees kundige reeds een verklaring heeft afge legd, zal aan de weduwe door ons een be drag van vijf honderd gulden worden uitge keerd. Leiden, 24 Augustus. Hedenmorgen, om elf uren, had alhier de beëediging plaats van den 2den luit. J. Kroese, in tegenwoordigheid van kolonel Van Boon. Na afloop der eigenlijke plech tigheid werd voor den beëedigde gedefi leerd en maakte de troep, met de muziek aan het hoofd, een wandeling door een deel der stad. De plechtigheid werd ook bijge woond door den vader van den beeedigdó, majoor Kroese, van Delft. He prov. Zuidhöllandsche Archaeolo- gisclie Commissie, de heeren mr.- J. O. Over hoorde voorz., prof. Henri Evers, onder- yoorz., J. A. Frederiks, Jac. van Gils, V. H. Peters, jhr. mr. V. E. L. de Stuers en Jan Kalf, secr.-penningmeester, heeft aan Ged. Staten verslag uitgebracht van het geen zij in 1909 ten behoeve van bouwwer ken of kunstvoorwerpen verrichtte. Een uitvoerige beschrijving met teekenin- gen bevat het verslag van een kelder van perceel Breestraat 113 te Leiden, gedeelte lijk rustende op gebeeldhouwde kapiteel uit de 13de eeuw, die bij den bouw van den kel der vermoedelijk gebruikt zijn als fragmen ten van een elders afgebroken gebouw. Benoemd is tot amanuensis aan de Rijks H. B.-S. te Gouda de heer W. O. Voorbrood, amanuensis aan het gymnasium, alhier. Ter terechtzitting der rechtbank te Haarlem is de heer E. J. Brouwer beëedigd als plaatsvervangend notaris te Hillegom. Voor de akte Fran&ch l.o. slaagden in Den Haag de heeren J. P. A. Goedhard, van Ter-Aar en J. H. de Vriend, van Haarlemmermeer, en mej. H. C. Boumans, van Gouda. De heer J. H. Visser, van Bodegraven, slaagde er voor de hoofdakte. Do „H. C.'" verneemt, dat de recht- Sche leiders bereid zijn geen candidaat te stellen voor de open plaats in de Prov. Sta ten van Zuid-Holland voor 's-Gravonhago, ontstaan door de verkiezing van dr. Lely 'tot lid der Eerste Kamer. De Amsterdamscke Baad zal, volgens j,Hct Nieuws van den Dag," togen 14 Sept. worden bijeengeroepen ter behandeling van de voorstellen van de commissie van onder zoek in zako het gebeurde bij de gemeente lijke electriciteits werken. De Vereenig:ng tot bevordering van het Onderwijs in Handenarbeid in Neder land zal haar 29ste algomeene vergadering houden op Zaterdag 27 dezer te Utrecht. Het Middenstandscongres vanwege den (Bond van Vereenigingen voor den Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand zal in 1911 gehouden worden te Boermond. B. en Ws. van Schiedam hebben, naar He „Soh. Ct." meldt, den-Baad 't plan voor den bouw van een nieuw ziekenhuis aange boden, waarvan de kosten geraamd worden 'op f 154,300 voor den bouw de kosten yan ophooging van den grond daaronder be grepen en f 16,500 voor de meubileering en verdere installatie. Daarvoor wordt ver kregen een hoofdgebouw met 68 en een barak met 10 bedden. Door de Haarlemsche Baadsleden de heeren Middelkoop, Schram, Modoo, Bre- gonje, Levert en Slingenberg is een voor stel ingediend, om de door B. en Ws. ont worpen loonregeling voor gemeentewerklie den in handen te stellen van een Baads- oommissie, om advies daarover uit te bren gen en zoo noodig gewijzigde voorstellen te doen. De voorstellers willen de commissie .van 7 leden machtiging geven tot het hoe ren van gemeenteambtenaren. De „Sts.-Ct." No. 196 b?vat een Kon. besluit van 10 Aug. 1910 („Stbl." No. 254) houdende vrijstelling van invoerrechten voor uit- of met alcohol bereide stoffen, be- noodigd als hulpmiddelen bij de werkzaam heden in leder en schoenfabrieken. Dezelfde „Sta-ats-Crt." bevat een Kon. besluit van 8 Aug. 1910 („St.bl." No. 250) tot wijziging van het Kon. besluit van 21 Juli 1882 („St.bL" No. 115), houdende na dere aanwijzing der kringen om brande rijen, waar peilingen kunnen verricht wor den. De Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs zal een algemeene vergadering houden op 29 en 30 dezer, te Utrecht. Te Tiel is overleden de heer H. J. van Wessem, die in geschiedkundige kringen be kend was als nauwgezet onderzoeker van alles, wat de geschiedenis van Gelderland, in het bijzonder die van Tiel, betrof. O.m. gaf hij een uitvoerige beschrijving van de graven in de St.-Maartenskerk, vóór deze bij de jongste restauratie der kerk werden opgebroken. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben goedgekeurd het Baadsbesluit tot on- dershandschen verkoop van de Baronielaan en het Engelbert-van-Nassauplein aan den heer J. M. Ingen Houtsz. De grondrente^ rustende op de percee- len, welke aan den weg liggen, zijn bij dien verkoop echter door de gemeente Breda be houden, zoodat de betaling daarvan bij den gemeente-ontvanger van Breda moet ge schieden. Hetzelfde is het geval met het zoo genaamde putjesgeld, d.i. de vergoeding van het ledigen der rioolputjes van de huis aansluitingen. Naar het „Dgbl. v. Nbr." verneemt, moet het Baadsbesluit in zooverre zijn gewijzigd alvorens daaraan de goedkeuring door Ged. Staten van Noord-Brabant werd geschon ken, dat de clausule, dat na het c-verlijden van den heer en mevrouw Ingen Housz de Baronielaan aan de gemeente Breda in eigendom zou komcn^ is vervallen. Door den Algem. Nederl. Ambtenaars- bond afd. Amsterdam, is aan den Gemeen teraad aldaar een adres gezonden, waarin op grond van den de laatste 10 a 15 jaren sterk gestegen levensstandaard in de hoofd stad, betoogd wordt, dat de traktementen van de lagere gemeentebeambtcn onvol doende zijn. Voorts wordt uiteengezet, dat het toekennen van verschillend traktement aan gelijksoortige groepen, de talrijk vele titels, het uitgebreide klassenstelsel, een af doende en dus goede regeling der salaris sen tegenhoudt en het daarom noodzakelijk is een uniforme regeling te maken, en het klassen- en rangenstelsel af te schaffen. Hiermee in verband wordt den Baad ver zócht: de ambtenaren, technische zoowel als administratieve en daarmede gelijkgestel- den, alsmede die van het burgerlijk armbe stuur, van de politie en van de bank-van- leening, te doen aanstellen op een minimum salaris van f 800 op 23-jarigcn leeftijd fen het maximum te bepalen op f 2000. En ein delijk de periodieke verhoogingen voor sa larissen van f 800 tot f 1200 op f 100 per jaar en voor die boven f 1200 op f 100 om de 2 jaren vast te stellen. De Minister van Oorlog heeft met het oog op de omstandigheid, dat bij het reservepersoneel der landmacht het aantal officieren in den rang van tweeden luit. met bestemming voor den dienst bij de landweer voor zooveel betreft de infanterie en de militaire administratie, geen dringen de aanvulling behoeft en dat aan reserve- personeel beneden den rang van officier groote behoefte bestaat bepaald, dat onder officieren van het reserve-personeel der landmacht en gewezen onderofficieren \an het leger hier te lande voorloopig niet m aanmerking kunnen worden gebracht voor een benoeming tot officier bij genoemd re serve-personeel, met bestemming voor den dienst bij de landweer, zoolang de minder gunstige verhouding tusschen het officiers- en ondérofficierspersoneel wat de sterkte betreft niet door vermeerdering van het laatste zal zijn weggenomen. Aan het Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen 20, 22 en 23 Aug. deel een candidaat voor de fac. der Godge leerdheid, enz., en 4 candidaten voor de fao. der geneeskunde, enz. Geslaagd voor dipl. B mej. J. E. M. van der Made en de heer H. W„ Wdldering. Na voortgezet examen slaagde van de vorige groep alsnog de heer J. C. Schreu- der voor diploma B. De examens zijn afgeloopen. Heden werd te Goes begraven de al daar in den ouderdom van 71 jaren over leden heer J. M. Kakebeeke, oud-lid der Provinciale Staten van Zeeland, welk man daat hij gedurende 36 jaren onafgebroken tot 1904 heeft vervuld, toen hij zich niet meer voor een benoeming beschikbaar stel de. In 1898 was bij' benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Het „Hbld." verneemt, dat bij het bezoek van den koning en de koningin van België aan Amsterdam de pantserschepen „Jacob van Heemskerck", „Piet Hein'V „Evertsen" en „Friesland" aldaar zullen komen. De Koningin-Moeder, Prins en Prinses van Teek, vergezeld van jhr. Sohimmelpen- ninck, maakten gisteren een autotocht door de provincie Utrecht en bezochten o.a. Doorn, Amerongen en Wijk bij Duurstede. Te 3 uren uitgereden, keerde de Vorstelijke Familie halfzeven te Soestdijk terug. Door de volksbondbouw vereeniging „Hilversum" is aan den Baad van Hilver sum een herhaling gezonden van het ver- zoek, d.d. 9 Doe. 1908, om een voorschot van f 78,000, voor het bouwen van een 40- a 50- tal arbeiderswoningen. De ministers van binnenl. zaken en van financiën hebben, gezien het K. B. tot toe kenning van een voorschot uit 's Bijks kas aan de gemeente Botterdam, ten behoeve van den aanbouw van arbeiderswoningen, het bedrag van dat voorschot bepaald op f 92,471.29. Men schrijft aan „De Stand.". In dit jaar waren er over de geheel© we reld 22,000 zendelingen. De Bijbel is ver taald in ongeveer 500 talen eno dialecten. Wat voor de Zending bijeengebracht wordt, is ongeveer 25,000,000 dollar jaar lijks. Duizenden missionaire artsen in do heidensch'e landen behandelen 3,000,000 pa- tiénten per jaar. Er zijn 40 Z.endingshospi- talen en over de 500 weeshuizen en toe vluchtsoorden. Er zijn over de 6000 gehuw de vrouwen, die als zendelingen onder de heidenscho vrouwen en kinderen arbeiden. Er zijn ongeveer 93,000 predikanten, evan gelisten, enz. uit inboorlingen, die onder hun eigen volksgenooten werken. Voorts ongeveer 3000 soholen en inrichtingen voor onderwijs, die door protestantscbe zende lingen in heidensche landen verzorgd wor den. Er zijn meer dan 160 zendingsdrukke- rijen en uitgeverszaken, en 400 Christelijke bladen op de zendingsvelden. BOSKOOP. Definitief is nu vastgesteld, dat alhier het volgend voorjaar van.' 6 tot 20 April een groote tentoonstelling zal worden gehouden van vervroegde bloem- en blad heesters en vaste planten. Een gebouw tor grootte vau 2600 vk. M. en met een front van 40 M. brood en 12 M. hoog zal daar toe op het sportterrein worden opgotrok- ken. Dit gebouw zal dus nog lOCfO v.k. M. meer grond oppervlakte hebben dan het hoofdgebouw op de laatstgehouden tentoon-- stolling te Haarlem. Beeds zijn aanzienlijke bijdragen en inzendingen tegezegd. Een 50- a 60-tal deskundigen uit een twaalftal lan den worden uitgenoodigd als jury-leden op te treden en van velen zjjn reeds gunstige antwoorden ingekomen. HAZEBSWOUDE. Door het bestuur der „Wilhelmina-verocniging" zijn een aantal prachtige prijzen aangekocht voor te houden wedstrijden óp Koninginnedag. Voor wielrijden met hindernissen: lste serieEen zuil, voorstellende icep bloemenmeisje, een nikkelen inktstel op houten voet en twee tegelschilderijcn in lijst; 2de serie: een zuil, voorstellende een bloemenkoopmaneen ta bakspot, voorstellende een rustenden jager en idem, voorstellende een kattekop. Voor de heeren ringrijders met paard en tilbury: een koperen hanglamp, een inktstel, met zil ver gemonteerd, en een nachtegaal-wekker. Voor de dames als ringrijdsterseen nikkelen koffiestel, een tafeltje met koperen vaas eu oen .theeblad, theepot-, lepelbekertjo, melk kan en suikervaasje. HAABLEMMEBMEEB. Bij do inwijding te Nieuw-Vennep van de B.-K. School door den weleerw. heer Deken van Haarlem, werd. behalve door dezen hot woord gevoerd door den pastoor van Nieuw-Vennep, den heer B. Biesheuvel, wethouder onzer gemeente, namens het Dagelijksch Bestuur, en door den hoer J. M. van Meetel en, arrondissements- schoolopzienetr. Door de kinderen, die allen, in feestdos waren, werd een viertal lie deren gezongen, terwijl een der meisjes na mens haar medeleerlingen eenlge woorden sprak. Het gebouw is ontworpen door den ar chitect Tonner, van 's-Gravenhage, terwijl de uitvoerders zijn geweest P. Bakker, fetaj N. Laan, van, Nieuw-Vennep. Het gebouw bevat idrie gewone klasse-lokalen, één voor bewaarschool, één voor handwerk- en één .voor gyirmastiek-onderwijs. KATWIJK. Tot heden worden de ver wachtingen, die de oprichters der Chr. School voor M. U. L. O. hebben gekoesterd niet beschaamd. Het aantal leerlingen, waarmede de nieuwe oor sus aanvangt be draagt meer dan 100, terwijl het geneele leerplan thans wordt gevolgd, waar onder wijs wordt gegeven in negen klassen. Een en ander heeft het bestuor aanleiding gege ven aan de algemeene vergadering machti ging te vragen voor uitbreiding van perso neel. De plannen voor de oprichting van een handelscursus hebben eveneens meer rijp heid verkregen en ook dit onderwerp zal in een spoedig te houden algemeene bijeen komst van leden der Vereeniging een punt van bespreking uitmaken. KATWIJK-AAN-DEN-BIJN. Werd ten vorigen jare na openbare aanbesteding be sloten met den bouw van een nieuwe kerk met aanhoorigheden voor de B.-K. gem. alhier te wachten, waar de uitslag dier aanbesteding belangrijk boven de raming was, thans gezien ook ons bericht van gisteren aangaande de aanbesteding er van zal weldra tot de stichting worden overgegaan. Wij werden van welwillende zijde in do gelegenheid gesteld de teekeningen te be zichtigen, en kunnen wel verklaren, dat do kerk met toren en pastorie, welke, zoo ais men weet, zullen verrijzen bij de begraaf plaats aan den Zeeweg, een flink figuur zullen maken. Beeds spoedig zullen de werkzaamheden aanvangen, te beginnen met de pastorie. KATWIJK-AAN-ZEE. Met toestemming van het gemeentebestuur zal Katwijks Har moniegezelschap Donderdagmiddag a,s. een rondgang door het dorp maken, ten einde een kleine gave in te zamelen als tegemoet koming in de kosten der muziektent. Om ook den kinderen van burgers en badgas ten een prettig uurtje te verschaffen zal na afloop van den rondgang ooncert worden gegeven op het strand. LEIDERDOBP. Morgenavond om half- aebt, vergadert de Baad. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin worden aan de leer lingen der verschillende scholen feestjes ge geven. NOOBDWIJK. Onzo kermis heeft haar gewone verloop: de eerste dagen zijn een aanloopje voor don Donderdag en den laatsten Zondag. Alleen viel het ons op dat het den eersten Zondagavond levendi ger was dan wij gewoon zijn. Ook is cr dit jaar meer dan anders gelegenheid, om rus tig van wat goeds te genieten. Zoo waren wij gisteravond in „Het Fortuin" bij de Soiree Amusante, bestaando uit .een con cert uit het trio „Yan Wel," afgewisseld door optreden van de heeren Hellman en Van Leeuwen, die voor Noordwijk geen on bekenden zijn. De muziek van het trio, dat wij voor het eerst hoorden, mag goed ge noemd, cn over het optreden der beide Leidsche „komikelingen," Hellman en Van Leeuwen, behoeven wij niets te zeggen, omdat iedereen die ze wel eens hoorde, bij ervaring weet, dat zij de kunst verstaan, een mensch te laten lachen, dat hij schudt. De avond werd geopend met een drietal nummers van het strijkje, waarna Hellman en Van Leeuwen een drietal leuke duetten gaven, die er op berekend waren, de lever te laten schudden; verder over het gezel lige van den avond uitweiden, is overbodig: de heer Gordijn heeft zijn uitersto best ge daan, door het engageeren van goede krach ten het kermisvierende Noordwijk zooveel mogelijk te doen genieten, edoch, het pu bliek heeft het blijkbaar niet op prijs ge steld, want de zaal werd ontsierd door een groot getal ledige stoelen. Wij hadden "*-er- wacht, minstens een volle zaal te zien, als andere jaren, wanneer „Utile Duloi" op treedt. Het was jammer, maar de schuld ligt nóch bij den heer Gordijn, nóch bij de altisten; van dien kant toch was het beste beentje voorgezet. NOOBDWIJKEBHOUT. Hoewel de boonen oogst hjier zeer overvloedig is, blijkt het on mogelijk aan alle aanvragen te voldoen. Den voorzitter van den tuindersbond „Eensgezindheid" werd dezer dagen een leverantie opgedragen van duizenden kilo's boonen, door een Duitsche firma. Wel een bewijs, dat do op zandgrond geteelde boo nen zeer gewild zijn. Jammer genoeg, kon de levering er van niet geschieden. Hoofdzakelijk ligt dit aan de tuinders zeiven. Beeds in den winter worden met in de buurt wonende fabri kanten contracten geslotenl waarbij de tuin der belooft in den zomer een bepaalde boe- veelheid boonen te leveren. Genoemde hee ren fabrikanten zijn dan meestal zoo bereidwillig en hulpvaardig in den schralen tijd reeds een geldelijk voorschot te geven tot aankoop van mest en zaad. De kleinere tuinders meenen daardoor gebaat te zijn, maar beseffen nog niet genoeg, dat het ge- yen van zulk een voorschot, maar al te dik wijls is; een helpen van den wal in de sloot. De tuindersbond „Eensgezindheid" die zich hiervan maar al te zeer bewust is, spant alle krachten in, er voor te zorgen, dat de boonen zooveel mogelijk publiek ge veild worden. De veilingen moeten nog steeds in belang rijkheid toenemen. Van onschatbaar belang zou het zijn, in dien „Eensgezindheid" door eendrachtige samenwerking het zóóver kon brengen, dat er een reserve-fonds kwam, waaruit tuin ders, die zich in tijdelijke geldverlegenheid bevinden, geholpen konden worden. NIEUW VEEN. Uitslag loting voor de Nat. 'Militie: P. Kok 1; P. Spring in. 't Veld 2; C. Kessing 3; li. vafl 't Kruis 4; P. Zui- dam K. Bood.eburg 6j 0, Slingerland 7T. Verzaal 8. No. 7 hoeft broeder dienst cn de overige nummers geen reden tot vrij stelling. OUDSHOOBN. Op de agenda van dei vergadering van de N. V. Veekoeken fabriek „De Loerhoeve", op 7 Sept. a.s. alhier te» houden, komt als punt 2 voor: „Voorstel van (hier volgen de namen van 18 aandeelhouders) om den heer J. W. Clanb uit hel; bestuur te zotten." Hot onderwerp is met vette letters ge drukt, en de convocatie is onderteokend door den hoer J. W. Clant, als voorzi lier - gedo- legeerdc, den bovenbedoelde, en door denl secretaris, den eerste der 18 met name go- noamd© aandeelhouders, die het voorstel doen. VOOBSCHOTEN. Over hot kinderfeest,' dat op 31 Aug. op het terrein van Nieuw- Voordcup" zal gehouden worden, valt nog Jicfc volgende rnïe to doelen: Aan het foist kunnen alle kinderen tot en met 14 jaar meedoen, wier ouders niet sympathiseeren( mot de wijze van feestviering van de „Ko- ningin-Willielmina-Vereeniging." Zoowel dó leerlingen der openbare scholen als die dert Christelijke cn andere scholen leunnen dusl aan het feest deelnomen. Het feest zal 's niid-. dags om twee uren aanvangen op het ter-f rein van „N.-Voordorp", dat bij' die gelegen-* heid feestelijk zal worden versierd. In d< oersto plaats zal een versiorings wedstrijdj wordon gehouden, waarvoor prijzen worden beschikbaar gesteld. Daarna vangen aan 8 wedstrijden voor jongens en eveneens S wed-1 strijden voor meisjes. Voor deze wedstrijden} werden, een 60-tal prijzen aangekocht. Het feest zal voorts worden opgeluisterd dootcj muziek, terwijl op lvet terrein een verver-: schingstent zal geplaatst worden. WADDINGS VEEN. Tor herinnering aan! zijn benoeming tot burgemeester alhier heeft dq heer Van Dort Kroon aan de hoofden.' der vijf scholen em som golds ter hand ge steld, ten einde daarvoor aan de leerlingen; een schoolfeest te bereiden. Wegens oen sterf geval in de familie van den burgemeester zal' evenwel dat feest een eenvoudig karakbsfcj dragen. WABMOND. Gisteravond, op den rëp^tb tieavond van de harmonie „St.-Caimilia,"' werd door het bestuur den directeur den| hoer J. Vink, van Leiden, een aardigo ver rassing bereid. De heer Kouwcnhovcm ovein handigd© hem naar aanleiding van rijn der-: tigjarig jubileum als muzikant bij do Stafk muziek van het 4de Beg. Infanterie te Leb" den, na een korte toespraak een enveloppé mot inhoud. De directeur ontving daarna van de aan: wozigen gelukwcnschen, waarop nog een trak tatie volgdo en de avond gezellig gesleten' werd. WASSEN A AB. Vrijdag a.s. zal do BaadJ dezer gemeente te half drie vergaderen. Aan de orde worden gesteld: 1. Beëediging van' den hoer A. L. Booyakkers2. subsidie aanj do „Kon.-Wilhelmina-VeiXHmigmg"3. voois dracht voor college van Zetters (af tr. do hees ren F. v. Praag en W. A. Konings); 4. tre-: quest afsluiting St-oeplaan; 5. rioleering ck verlichting van don Achterweg; 6. wijziging der begrooting voor 1910; 7. voorstel tot verhooging van den H. O.; 8. voorstellen' van do Gascommissie; 9. regeling met dó gomeenti Leiden omtrent toelating van lem> lingen uit deze gmieonto op de H. B.-S.: aldaar; 10. verzoekschrift omtrent d^> vers breeding van de Schulpbrug. Gisteren maakten de leerlingen der Chi\ scholen, onder leiding der onderwijzers en onderwijzeressen, hun jaarlijksch uitstapje naar het strand. Verscheiden© landbouwers hadden paard ©n rijtuig ter beschikking ge steld om de kinderen te brengen en weden af to halen. Gezellig werd de dag aan] zee doorgebracht. De noodige versnaperingen, ontbraken niet en in opgewekte stemming keerden dB kinderen 's avonds huiswaarts. WOEBDEN. De eerste dag der driedaag- sclio landbouwtentoonstelling kan als uit stekend geslaagd beschouwd worden. De, inzendingen van rundvee, wol vee, varkens, kaas, boter, pluimvee waren talrijk. Er wa ren ruim 200 inzendingen van alle socrt?n vee en ruim 80 inzendingen van kaas en boter. ZEVENHOVEN. Op Donderdag 1 Sopt. a.s. zal men algemeen alhier Koninginnodag vieren. Alle scholen vieren feest. Het werk ligt stil en ook de veldarbeiders vieren feest.- De postdienst van het hulpkantoor is dim. dag beperkt. Een muziekkorps uit Amster dam zal dit feest opluisteren. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September 1910 do adj.-commies bij het De partement van Waterstaat mr. G. van Dijk bevorderd tot oómmies1 aan den 'majoor F. X. L'. Schoenmaeck-rs, commandant der lste divisie Kon. Maren chaussee, de' vergunning verleend tot het aanneanón en het dragen van de orde-tee- kencm van ridder 3de klasse in de Kroonorde» van, Pruisen, hem door Z. M. den Koning van Pruisen geschonken: Piet ingang van 1 September a.s. Lo. aan den luit.-kolpnel op ppn-ajCtiyitep^

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1