feze §ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 15489 Zatertlag 520 .Augustus. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Oföeieele Kennisgeving. PKUS DEK ADVERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasBeeren wordt/' 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden I 1 l f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Msluifting passage EiïaarSemmersiraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van de Haarlemmerstraat, gelegen tusschen de Pelikaanstraat en den Koudenhoek, wegens het maken van een rioleering, van Maandag 22 Aug. tot nadere aankondiging, voor het ver keer met rij- en voertuigen zalzijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 20 Augustus 1910. .Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bed rij fs- en an dere inkomsten No. 5 van den dienst 1910/11, executoir verklaard den 18den Augustus jl. en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 20 Augustus 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden- Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan O. J. EGGINK Jr. en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een koper- en bliksla gerij in het perceel Nieuwe Rijn No. G7, kad. Sectie I No. 1642. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, S-vetaris. Leiden, 19 Augustus 1910. Vergadering van dsn Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 25 Aug. 1010, des namiddag» to twee uren. iTe behandelen onderwerpen 1. Benoeming van een onderwijzer(es) aan de school der 3de klasse No. 5. (234) 2. Benoeming van eene onderwijzeres aan rde school der 3de klasse No. S. (234 en 246). 3. Benoeming van eene 2de onderwijze res in de handwerken aan de school der 3de klasse No. 5..(236) 4. Benoeming van eene 2de onderwijze res in de handwerken aan de school der 3de klasse No. 6. (233) 5. Vaststelling van eene opgave van per sonen ter benoeming tot lid van het Col lege van Zetters voor 's Rijks directe be lastingen. (243) 6. Verzoek van H. van Wamelen om eer vol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3de klasse Ho. 5. (225) 7. Voorstel tot overbrenging van liet 'dienstjaar 1909 op dat van 1910 van een nog verschuldigd gedeelte der kosten van den bouw en van dc meubileering van de school in de Medusastraat. (240) 8. Voorstel tot verhooging van volgri. 167 der begrooting, dienst 1910 ten be hoeve van de meerdere kosten voor de Lustrumfeesten. (244) 9. Voorstel tot verhooging van het op de begrooiing voor 1910 uitgetrokken bedrag ter voorziening in de behoefte aan kas geld en van dat voor rente van tijdelijk ppgenomen gelden. (241) 10. Verzoek van den Raad van Admini stratie der Holl. IJzeren Spoorwegmaat schappij om vergunning tot het maken van leen houten privaataanbouw aan het sein huis aan den Rijnsburgerweg en tot het .behouden van dat seinhuis. (235) 11. Voorstel tot bestendiging van de Kuur yan het perceel Dolhuissteeg no. 18. (228) 12. Voorstel tot bestendiging van de huur yan het winkelhuis Breestraat no. 94. (245) 13. Voorstel om de tarieven voor de hef fing van interessen en de berekening van administratieloon aan de Stads-Bank van Leening weder aan H. M. de Koningin ter goedkeuring voor tc dragen. (226) 14. Voorstel om tot H. M. de Koningin ;Bet verzoek te richten om het Kon. Besluit van 26 Augustus 1909 in dien zin te wij zigen dat in het houten hulppaviljoen op !de weide van Endegeest 12 mannen', in plaats van 12 vrouwen zullen mogen wor sen verpleegd. (242) ljj.iiJ.2J i iri 15. Verzoek van L". Weyl om den naam „Kloksteeg" te veranderen in dien van „Klokstraat." (231) 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor den aankoop van een nieuwe schrijfmachine voor de politie. (237) 17. Voorstel. a. tot aanvulling van art 9 'der ver ordening van 20 April "505 (Gem. bl. no. 14), regelende'het beheer der gemeente-apotheek en den dienst van den gemeente-apotheker te Leiden; b. om aan den gemeente-apotheker toe stemming te verleenen tot het beklee- den van de betrekking van lector aan de Rijks-Universiteit te Leiden. (230) 18. Voorstel van de hecren Bosch, Fok ker, Corts en Van Gruting tot wijziging van de salarisregeling van den Directeur van het Openbaar Slachthuis. (248) 19. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van ge'den ten behoeve van de ophooging van een gedeelte van het Schuttersveld; b. tot verhuring van een gedeelte van dat veld aan het Rijk, met ontbinding van het vorige huurcontract; c. tot vermindering van de verschul digde pacht voor het beweiden van het Schuttersveld voor den tijd van de uitvoering der ophoogingswerken. (238) 20. Verzoek vari "het Bestuur van hef ge nootschap „Mathesis Scienciarum Genitrix" om verhooging van de aan dc school van dat genootschap toegekende subsidie. (232) 21. Rekening van de ontvangsten en uit gaven der gemeente over het jaar 1909. (229). 22. Vaststelling van het 1ste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1910. (247) LeieSeot, 20 Aesjjaisius. Ingevolge het bepaalde bij aft. 1 der verordening van den 2den October 1902, houdende Reglement op het beheer en be stuur van het Krankzinnigengesticht „En- degeest'* en het Sanatorium „Rhyngeest," hebben B. en Ws. den Raad ter vervulling van de vacature, welke zal ontstaan door de periodieke aftreding van mr. A. van der Eist, na ra-adpleging dier commissie, de vol gende aanbeveling aan te bicden. lo. Mr. A. van der Eist; 2o. Mr. A. J. Fokker. Bij de overbrenging van onbetaald of onverwerkt gebleven posten uit den dienst 1909 op dien van 1910, werd verzuimd reke ning te houden mét een nog verschuldigd gedeelte der bouwkosten van de school aan de Medusastraat en met de kosten van de meubileering uier school, waarvan de aan besteding nog moet plaats hebben. Als aanvulling van de bij raadsbesluit van den 23sten Juli jl. vastgestelde bcgroo- tingsregeling, bieden B. en Ws. den Raai dientengevolge aan een suppletoiren be- greotingsstaat, dienst 1910, waarbij alsnog een bedrag van f 14665,75 voor dezen sehool- bouw op den dienst 1910 wordt overge bracht, uitmakende met het bedrag van f 265, dat bereids in de overbrenging krach tens raadsbesluit vaD 23 Juli jl- begrepen is, de geheele voor dezen schoclbouw in 1909 onbetaald gebleven som vanf 14960,75. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. ter vaststelling aan het 1ste Suppletoir ko hier der plaatselijke directe belasting, dienst 1910, met een belastbaar inkomen van f 207,519. De proefdrukken van dit kohier zullen aan de Raadsleden worden toegezonden. Den 14en October c.k. eindigt de huur van het winkelhuis aan de Breestraat No. 94, laatstelijk krachtens raadsbesluit van den 3en September 1907 voor den tijd van 3 jaren verhuurd aan de dames Tli. Bayer en M. Goddijn, voor de som van f 675 per jaar. Aangezien de huursters het verlangen hebben te kennen gegeven de huur voor 2 jaren te continueeren en daartegen bij B. en Ws. geen bezwaar bestaat, geven zij in over weging genoemd winkelhuis wederom voor den tijd van twee jaren ingaande 15 Octo ber 1910 aan bedoelde dames te verhuren voor dezelfde som per jaar en overigens on der de bestaande voorwaarden. Den 5den September zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer F. Oostdijk als rekenaar aan de Lcidsche Sterrenwacht verbonden werd. In deze lange reeks van jaren heeft de heer O. heel wat becijfe ringen uitgevoerd voor de annalen van de Sterrenwacht en in verband met dc tijds bepaling voor de Marine cn voor Neder land. v Ondanks zijn leeftijd is hij nog altijd leven helder en voert de berekeningen nog steeds met juistheid en zuiverheid uit. -r- Het weer was gisteravond nog van dien aard dat het „Musis"-concert niet in de zaal behoefde plaats te hebben, al had de heer Kriens voor een buiten- en, binnen-programma gezorgd. Strijkorkest' v/as er nu niet en alleen harmonie-muziek in den tuin. En het was mooi ook wat het Haarlemsch Muziekkorps aanbood. Mef groote belangstelling werd de uitvoe ring der, verschillende nunimgre gevolgd len óp elk volgde een levendig applaus. Aan waardeering voor het gehoorde ont brak het heden niet. Voor het examen Fransch lag.onderw. zijn te 's-Gravenhage geslaagd de hoeren J. H. Otto, van Leiden, en J. de Haas, van Woerden, en de dames H. A. Vossen- berg en E. J. M. Scliröder. van Leidschen- dam. Het hoofd en de leden der bijzondere Britsche ambassade zijn gistervoormiddag ivi 10 uren per Staatsspoor uit Kopenhagen, via Hamburg, in de residentie aangekomen ter vervulling hunner zending (de offi- cieele bekendmaking van de aanvaarding der regeering door koning George V) bij H. M. de Koningin. Zooa^ vroeger reeds werd gemeld, be staat liet gezantschap uit graaf Grauard, chef opperstalmeester, lord Herschel, ge neraal Hunter, IraDiteiu Wood en den heer Villiers. Op het perron van het Staatsspoorweg station werden de hecren ontvangen door Sir George Buchanan, gezant van Groot- Britannië, /ergezeld van lord Acton, le secretaris, en graaf C. II. Bentinck, 2e secretaris der Engelsche legatie in Den Haag. Zoodra zij uit den rrein waren gestapt, stelde de gezant het hoofd en de verdere leden der missie voor aan den adjudant der Koningin, luit.-kolonel Van Hoogstraten, die, als toegevoegd aan de missie, de af gevaardigden namens II. M. bij him aan komst in Den Haag begroette en hen bracht naar de Koninklijke wachtzaal, van waar zij in liofrijtuigen naar het Paleis in het Noordeinde werden geleid, alwaar hun logies is aangeboden. Het gezantschap werd op zijn reis her waarts vergezeld door majoor Bridges, mi litair attaché bij het Britsche gezantschap te Christiania en in Den Haag. Ook kapitein Heath, zee-attaché b\j de legatie in Den Haag, is in de residentie aangekomen. De chef en verdere leden der missie hebben gisternamiddag him opwachting ge maakt aan den minister van buitenfandsche zaken bij een bezoek op diens departement. De minister had de vertegenwoordigers' gisteren als gasten aan zijn tafel met den Engelschen gezant en het legatie-personeel, benevens eenige groot-officieren van Hr. Ms. Huis. De Vorstelijko familie von Wied zou zich lieden van Seheveningcn naar Olst be geven om aldaar een bezoek to brengen aan freule Van S ucb telen. De nacht, vóór het vertrek naar het bui tenland, wordt te Arnhem doorgebracht. Gisteren en eergisteren legde de Vorste lijke familie verschillende bezoeken af en- vertoefde zij herhaaldelijk op het vorstelijk paviljoen aan do zoezijde to Schevcningen. De Koning en dc Koningin van België zijn voornemens, bij hun bezoek aan ons land ook een bezoek aan II. M. de Ko ningin-Moeder te Soesldijk te brengen. De minister van buitcnlandsche zaken, jhr. De Marees van Swinderen, is van zijn verl-of in Don Haag teruggekeerd. Do minister van binnenlandsche zaken wordt tegen het laatst dezer maand terug verwacht. De firma J. Cosier ie Gouda, welker oudste firmant de uitvinder is van het vloei baar botexkleursol en biermedo den landbouw in 't algemeen een grooten dienst hoeft be wezen, heeft gisteren haar 40-jarig bestaan' gevierd. Talrijk waren de bewijzen van be langstelling, die de firma van uit het go- hocle land mocht ontvangen, zoo o. a. van den Commissaris der Koningin, den inspec teur van den landbouw, den hoofdinspecteur van den arbeid, B. en Ws. van Gouda, d-s Kamer van Koophandel en Fabrieken, den Ned. Bond van zuivelfabrikonlen, di Holl. Maatschappij Van Landbouw, e. a. Do door den gemeenteraad van Gouda aangestelde schoolarts h^eft, blijkens zijn! thans uitgebracht verslag, in het vorigq jaar 413 voor 't eerst op school komend2) kinderen 'onderzocht. Van dezen leden aan het 'gehoor 11, gezicht 24, horstorgaan 15, boender-en en gewrichten 2, wervelkolom 89 (hierbij 'werd ook op zeer geringe afwijl- kingen gelet), mond-, keel- en ncusgebre- ken 35, huid- of haarziekten 140, scrophulosi 18, andere ziekten of gebreken 6. De schoolarts klaagt er in zijn rapport over, dat er zoo weinig notitie wordt genomen van aan die kinderen medegegeven brieven voor de ouders, die brieven worden meestal „in de kast gelegd", terwijl er verder niet op werd gereageerd. Een tweede sclirijvan, had dikwijls beter resultaat. Door het ooilege van curatoren hij het gymnasium tc Gouda worden opnieuw aan bevolen voor de benoeming van leer aar in de ^natuurlijke historie dr. G. J. de Groot en van leer aar in de Hcbrecuwscho 'taal' de keer A. Ketellapper. Op den leeftijd van 48 jaren is te Breda; overleden de gep. majoor dor infanterie Jo- han Philip Weit zei. Tot het doorbrengen yan hun verlof tijd worden eerlang hier te lande verwacht jhr. m£. Tefsta* ridder van Rappend ejn jhr. nTr. Van der Does de Willcbois, onderschei denlijk gezanten van H. M. te Madrid, Tangeer ten Konstantinopel. Het pantserschip „Evertsen", komende van Kopenhagen, is gisteren te Nieuwediep aangekomen. Bij beschikking van den minister van waterstaat, van 18 dezer, is bepaald, dat met ingang van 1 Mei 1911, de naam van het station Vogelenzang zal worden gewij zigd in Vogelenzang-Bennebroek. (Stct.) B. en Ws. van Haarlem stellen voor het dubbelvoudig ambt van directeur der gemeentelijke duinwaterleiding en van di recteur van het gemeentelijk laboratorium, tot nu toe vervuld door den heer L. W Havolaar, te splitsen met het oog op do toename der laboratorium-werkzaamheden. De heer Havclaar zou dan la-ij gen den titel van directeur der gemeentelijke duinwater^ leiding en van hot laboratorium voor patho logische bacteriologie met een wedde van, f 3S00 plus 700 voor huishuur, terwijl zou yvorden ingesteld de betrekking van directeur van den keuringsdienst van voe dingsmiddelen met een bezoldiging van 2000 2500 gulden. B. en Ws. stellen zich voor als zoodanig te benoemen dr. W. M. I- Borst Pauwels, thans wetenschappelijk assistent aan het gemeentelijk laboratorium. Blijkens door B. en Ws. van Haarlem overgelegde rekening on verantwoording van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1909 bebben de gewone ontvangsten bedra gen f 2,185,363.7472» de gowone uitgaven! f 2,104,823.15, zoodat de gewone dienst een voordeelig. saldo geeft van f 80,540.5972- Daarentegen hebben de buitengewone uit ga ven d© inkomsten met f 116,075.2972 over troffen, zoodat er een padeelig saldo blijft van f 35,534.70. Gisteren is te Amsterdam aangeko men, ten einde gedurende do afwezigheid van het 7do reg. inf. dienst te doen, een de tachement van het 4de reg. inf. uit Leiden, ter sterkte van 336 onderofficieren en min deren, onder bevel van den kapitein J. de Visser, en de 2de luitenants W. K. Pu Diemont, G. J. M. van Weel en J. Z-r P. Beernink. De bij den gemeenteraad van Den Haag ingediende rekening en verantwoor ding van den gemeentedienst over 1909, wijst een voordeelig saldo aan van de ge wone middelen ad f 802,564.77 en van de buitengewone middelen ad f 1,288,330.49*, totaal f 2,090,895.26-L De werkelijke ont vangsten beliepen tótaal f 19,140,086.41 (ge woon f 9,774,253.10, buitengewoon f 9,365,S33.31) de werkelijke uitgaven f17,049,191,145 (gewoon f 8,971,688,331, bui tengewoon f 8,077,502.81 AARLANDERVEEN. In de R.-K. kerk wordt een vloer gelegd van Engelsche te gels. Er kwam een gift hiervoor in. Alhier Jh(ecrscht sterk de slijmhoest, met mazelen gepaard onder de kinderen. HILLEGOU. De assistent-postbode S., al hier, is als vaste bode aangesteld met in gang van 1 September a.s. KATWIJ K-AAN-ZEE. Bij de familie P., alhier, is bericht ingekomen van hiet ge meente-bestuur van Roermond, namens den rechter van instructie, dat de heer P. door den gvunecnte-genocshcoc dier gemeente krankzinnig is verklaard en lij den da is aan vervol gingswaanzinVan diefstal of zeden misdrijf is 'geen sprake. De nette-opbrengst van den bazaar, ten bate van hot Zeemanshuis alhier, ge houden van 25 tot 29 Juli, bedraagt f 1675. De 17-jarige D. van Duin moest gis teren oen wagen meststoffen naar liet land aan de overzijde van don Rijn brengen. Nabij villa „Allegonaa" geraakte het voer tuig onklaar; Van D. wilde er afsprin gen, hij kon dit niet spoedig genoeg on ge raakte al zoo onder de wagen. Een wiel ging heni over het rechterdijboen. Op een geroep kwam spoedig hulp opdagen. Eenige memschen droegen hem naar een geneesheer, die verklaarde, dat het dijbeen gebroken was. De patiënt is toen paar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. KOUDEKERK. De bakker Van D met hit en kar in de Lage.waaxd zijnde, go- raakte bij de wed. Do J. door bet achter uit loopen der hit met het heele gerij in de diepe stoepsloot. Met vereende krachten werd alles weer op het droge gehaald, en met een kar doorweekt brood, en een ge broken tuig werd de reis naar huis aan vaard. Uitslag der loting voor de Nationale Militie: 1. E. Rademaker; 2. F. van Doom; 3. J. Hoogeboom J.Jzn.4. S. de Noor- lander; 5. J. W. van Ommering; 6. L. van Vliet; 7. G. Van Lu beek; 8. II. de Ligny; 9. T. Molema; 10. C. van Leeuwen; 11. T. Molenia; 12. J. de Wit Mzn.13> R. G. Oppelaar; 14. N. C. Koot C.NJzm- LEEDSCHENDAM. Omstreeks halftwee in den nacht is de bouwmanswoning van G. Huisman, aan den, Veenweg, met hooiberg gebed afgebrand. Daar van don inboedel zeer weinig gered is, zijp ook djQ mjoastjd kloederep verbrand; althans de kinderen werden door andcitej menschen van klecren voorzien. De oorzaak is onbekond, doch aangezien' achter den hooiberg potlood, lucifer on pom made gevonden is, vermoedt men, dat land- loopers den brand hebben gesticht. Do spuit van hier is in den loop van den morg?n er heen vertrokken, om de in de nabijheid! staande woningen te vrij warm. LISSE. De geruchten, als zoudm er bij de Juliana-vereeniging plannen bes'.aan, om nog in deze maand een volksfeest to or gan is ecren, kunnen wij met de meeste ze kerheid tegenspreken. Wel is hot mogelijk, dat het nog gebeurt in de maand September, indien men ten minste daarvoor de benoo- digdo vergunning kan verkrijgen. NOORDWIJK. Vermeldenswaard, als onmiskenbaar succes voor dc „Tuinbouw- Onderlinge", is zeker wel dc toetreding tot deze nuttige instelling van de firma S. A. van Konijnenburg, alhier, ongetwijfeld de grootste bloembollenfirma van Noord wijk. Eén der firmanten verzekerde der plaatse lijke commissie, dat hij ten volle overtuigd, was van het nut der T.-O. Bravo 1 Zooals onze lezers weten, heeft 'dê Nocrdwijkschc Spaarbank indertijd een huis aangekocht aan de Voorstraat, en de benedenverdieping geriefelijk laten inrich ten. Er is een nette wachtkamer voor de! cliënten, een ruime ontvangkamer, waar Commissarissen het publick te woord staan waar, om liet kort te zeggen, dc gewone; geldzaken van „inleggen" cn „terugha-: len" worden afgedaan. Daar achter is een privé-kantoor, waar men commissarissen en comité te spreken kan krijgen. Dat ei; een kluis is met kluisdeur van groot weer-; standsvermogen, behoeft niet vermeld. Commissarissen hebben alle vertrekken van elcctrisch liclit laten voorzien. Deze week nu heeft het Dagclijlcsch Bestuur der gemeente, alsmede de gemecnte-sccre-: taris, een bezoek aan de inrichting ge-; bracht, lieuschelijk ontvangen door Com missarissen. Zij waren vol lof over de in richting, toen zij alles vol belangstelling be-: zichrigd hadden. De heer Jac. de Groot, voorzitter van Commissarissen, dankte B. en Ws. voor; de welwillendheid, waarmede dezen gevolg hadden gegeven aan de invitatie, om eens te komen kijken. Spr. memoreerde, dat del groei der „Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken" het noodzakelijk had gemaakt', dat de inrichting te beschikken had over; een op zichzelf staand gebouw. De favrgemeester, jlir. W. C. van Pan-- buys, zeide, hoe de gemeente trotsch mag zijn op een instelling als de Spaarbank; spr. prees het, dat de kleine man alhier, gelegenheid heeft, zijn spaarduitjes veilig te beleggen, om er in tijden van nood als van „een appeltje voor den dorst" gebruik' van te kunnen maken, terwijl de meer, gegoeden in de Spaarbank een veilige geld-- belegging vinden. Ons Dagelijksch Bestuur bleef nog wat praten met Commissarissen,- waarna het, zeer voldaan over dc ontvangst,- de inrichting wederom verliet. Morgen begint alhier de jaarlijksch^ kennis weer. De laatste dagen is men op. Voorstraat, Lindcnplcin cn Wilhehnina-: straat druk bezig, kramen en andere ker-: misgeboiwen op te richten, 't Dunkt ons,- dat er dit jaar een „volle" kermis zal zijn. Zoo staat aan de Wilhelminastraat weder om een „stoomdraaimolen", zooals wij dat' hier noemen. Voor menschen, die met dc kermis ook wel eens gaarne uitgaan, maar liever wat' rustig zitten, bestaat daartoe gelegenheid. In „Hof van Holland" treden Solser cn Ilessc op gedurende twee avonden, terwijl Ilellmann en Van Leeuwen Dinsdagavond, in „Het Fortuin" optreden. Wij willen hopen, dat de orde gedurende! de kermis niet verstoord mag worden; dat men op gezellige wijze feestviert, zonder, dat ergerlijke t o.oneelen worden afgespeeld.; NIEUWKOOP. De getrouwheid van een hond is voor menigeen heel vrat waarde Dat bleek ook den landbouwer II. alhier. Diens hond betoonde zich op zeker oogen- blik zeer angstig en liep onophoudelijk naar buiten. Toen men het beest volgde, vond do vrouw des huizes hoar kind in da sloot liggen. Dadelijk begaf zij zich tej water en mocht na oenige vcrgecfschc po* gingen het leven liaar dierbaar wicht red* den. NOORDWIJKEFJIOUT. De jaarlijksche processie naar Kevel aar vertrekt Maandag 22 Aug. a.s. Vertrek van Piet-Gijzenbrug 7.14. Aankomst te Kevel aar 2.10. Het bouwen van hot op te richlctf weeshuis aan den Langeveldcrwcg is thans; gegund aan de firma A. v. Dijlc cn Zn.,- alhior, zijnde de laagste inschrijf ster. De afstand van Noordwijk-Binnen naar Noordwijkcrhout, vcor een voetganger een! wandeling van ruim drie kwartier, werd heden.door zekeren B. „hardloopende" afger legd in 25 min. Het ging om een wedden schap, die gewonnen werd. Een fietsrijder; vergezelde „den Jiardloopcr" om diens tijd te contróleeren. f OUDEWATER. De tentoonstelling van dei afdoeling van de Hollandsche hiaatschappij yan Landbouw, alhier te houden, sal plaa,1

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1