Botermarkt 12. Groote ipjiluSa BURGER-HOTEL - RESTAURANT Jenever, Sitters en Brandewijn, 5 1f©ortzettissg der Salon-Ameublement Aimo 1910. PIET AS"- Directeur: H. KEEREWEER. HL KOEMAN. HARTESTEEG. Amsterdamscke Depot bij D. VEIL6RIEF, Logies van af 40 Cents. Complete Middagmalen 40, 50, 60 Cents. t 0 83 per Liter. Uit de ReehtzaaL Marktberichten. Vragen en Antwoorden. No. LEIBSGH DAG-SlaAD, Dondordag "S; Angusfes. Twesde Slad. Broodbakken^ Nieuwe Rijn SOS hoek Langestraat. Magdalena-MQonslraat ii. Stadhoudersl tan. Levert prima kwaliteit Witte brood, afgehaald in dep win kel op de zes brooden een brood toe, prijs per brood 7'/, Cent en prima zuiver Zeeuwsch Tarwebrood, systeemDr. Allingson, groote Tarwebrooden zeer billijk in prys. 1003 25 Beleefd aanbevelend, UEd. dw. dn. M. HENNiPiVlAN. BJ) Tonnis dor Arrondissements- Eechtbaak te 's Gr&venhago van den lBden Mei 19101b het huwelijk bestaan hebbende tuascben MAK1JTJK PAAUW, zonder beroep, wonende wettelijk te Leiden, maar verblij vende te Rijneburg en CORNËLIS TBLJEBB, arbeider, wonende te Leiden, op vordering van eerstgenoemde door echtscheiding ontbonden ver- kla&rd met alle gevolgen daaraan door de wet verbonden. 7S68 15 De Procureur ven Eiecherea: Mr. H. W. c. J. DE JONG. LEIDSCHE BSGBiAlPEdiliS-OHÖBSMEMltfGr Kantoor: Aalmarkt 16. Teletoonn. 861. 6881 10 Korie SHare 34, Lelden. 641 20 Aanbevelend De Administratie van het „Leidseh Dagblad" belast zich met het plaatsen van Advertentiën in alle Bladen. met opnieuw tfermiaidspde prijzen. Mr.P.J.M. AALBERSE, Advocaat en Procureur, te Leiden, on Mr. A. L. HERMANS, Advocaat en Procureur, te Delft, geven kennis dat z\) hun kantoren met ingang van 1 Augustus 1910 hebben vereenigd. Het ge meenschappelijk Kantoor is ge vestigd te Leiden, Breestraat 4 (ingang Kabe'jauwsteeg 3) LjSIDrn, 1 Aug. 1910. 1009 11 Hamers yevr., in of by Leiden voor twee stud, (broers)Twee Zitkamers en één frissche Slaapk. Opgave van pr(Js per mnd met en zonder kost, onder lettor H, aan D. MIJS, Tiel. 1030 7 Taiidiieelkuadage iaröchiisiag, 149, W ei ma :*straaft 149, DSM HAAG. Voor Min en Onvermogenden Tandheelkundige behandeling gratis. Kunsttanden en Vullingen tegen materialen prp» (van ef f 1.en met garantie). Operaties apsoluut pijnloos. Spreekuur te loeiden: 's Vrijdags Tan 9 tot 12 uur, Kaiscrstraat No. 36. 7031 20 (modern) en een prachtig huiskamerameubl massief eiken, door byz. omst. aangeboden, ook afzonderlijk, zes maanden oud, kwitantie en blijvend garantie bewijs ter inzage. Nu voor den halven prijs. Te zien tot a. s. Vrijdagavond dagelijks van 10 tot 6 uur, aan de Transport- en Bergplaats van Inboedels vaa A. v. d. BIJL, Noordeinde 4, Leiden. 96i \q Instelling van een Fonds ter verbe tering van de kustverdediging. II Do Memorie van Toelichting vangt aan met het uitspreken van de overtuiging der Regeering, dat voorziening ui den toestand dor kustverdediging niet langer behoort te ■worden uitgesteld. Die voorziening betreft niet alleen do inrichting en de bewapening der k-ustvOrsterkingen met de middelen tot versperring en verlichting der nabijgelegen wateren, maar ook het drijvend, materieel der zeemacht, bestemd ter handhaving der onzijdigheid jen verdediging der zeegaten en vaarwaters. Do noodzakelijkheid dezer voorziening is grootendoels een gevolg van de omstandig heid, dat de aanvalsmiddelen, waarover een vijandelijke vloot, welke tegen onze kusten of zeegaten opereert, kan beschikken aan zienlijk in vermogen zijn toegenomen sedert don tijd, waarin onzo kustversterkingen tot stand kwamen of laatstelijk verbeterd wer den. En die noodzakelijkheid wordt tevens ver scherpt door do algemeen veldwinnende over tuiging, dat het dringend noodig is (Ld mogelijkheid onder de oogen te zien, dat 's lands maritieme grenzen te eenigertijd kunnen zijn blootgesteld aan een onverhoed. scho bedreiging of een ooup de main, zot kort na, of gelijktijdig met een formeele omiogs verklaring. De Memorie wijst er verder op, dat wij bij dreigende verwikkelingen of feitelijken oorlog tusschen andere mogendheden in staat moeten zijn onze onzijdigheid, ook aan de zeezijde, stipt te handhaven. Daar nu de tegenwoordige onvoldoende toestand onzer weermiddelen aan de zee zijde öen gevaar oplevert, dat niet langer mag bestendigd blijven, acht de Regeering verbetering onzer kustverdediging noodig binnen den koristen tijd, waarin zulks uit eon technisch oogpunt mogelijk zal zijn. Doch dit zal alleen dan te bereiken wezen, indien tevens de voorziening in de noodige geldmiddelen wordt verzekerd, het geen volgens de Re geer in g op de m ?est doelmatige wijze zou kunnen geschieden, door de instelling van een Fonds, waar door het mogelijk wordt de lasten over een grooter aantal jaren te verdoelen. Als voordeel van het Fonds wordt tevens genoemd, dat de verbetering der kustver- dediging wordt onttrokken aan den invloed vph wisselende omstandigheden en inzichten de hoofdbeginselen rakende. De instelling van een Fonds maakt het voorts mogelijk het werkplan te regelen naa.r een vast-m grondslag, eenheid te brengen in de uit voering en bij leveringen voordeelen te be dingen, welke bij een broksgewijze uitvoe ring niet zouden kunnen worden verkregen. Hoewel de Regeering de verbetering d-ar kust verdedigingsmiddelen wenscht te doen geschieden op den grondslag van do voor stellen der Commissie, die oen onderzoek) hoeft gehouden naar den toestand van 's lands verdedigingsmiddelen aan de zeezijde, acht zij toch enkolc aiwijkingen daarvan nood zakelijk. Zoo geeft zij den voorrang aan den bouw van het ontworpen fort nabij Ylissingen; voorts wenscht zij een anderen maatregel voor het fort beoosten de haven van Dirksland, een opstelling van het zware geschut van het fort Kijkduin in gepant serde koepels en langere kanonnen voor de forten, n.l. kanonnen van 28 c.M- L/45. Daar de bewapening der torpedoboot jagers in de laatste jaren krachtiger is geworden, wenscht de Regeering aan de pantserdek- bootem zwaarder geschut en betere bescher ming te geven. Voor de door de commis sie gewenschte torpedobooten acht de Re geering een verbeterd type „Ophir" nood zakelijk. "Wat de financieele regeling betreft, deze is in hoofdzaak gelijk aan die, welke werd voorgesteld inzake de spoedige afwerking yan de Stelling van Amsterdam. De Regeering schat den gemiddelden le vensduur van het uit het Fonds aan te schaffen materieel op bijna 17 jaar. Daar de werken te land met de daarbij behoo- rende versperringen 2/3 vajl het totaal be drag vormen, meent de Regeering den ter mijn, waarop de annuïteit wordt gebaseerd, op 22 jaar te kunnen stellen. Een uitvoerig betoog bevat de Memorie van Toelichting voor de noodzakelijkheid om de kustverdediging, welke behoort te staan onder een éénhoofdige leiding, ge heel op te dragen aan de Marine. In tegenstelling met het advies van den Raad van Defensie, achten de ministers van Marine en van Oorlog het personeel van de landmacht, voornamelijk met het oog op het gering aantal vrijwilligers en op de weinig gunstige gelegenheid tot het hou den van schietoefeningen met scherp, niet het meest geschikt om de verdediging van de verbeterde kustfronten tot haar volle recht te doen komen. Ook wijzen genoemde ministers er op, dat de officieren van de artillerie der lanch macht door gemis aan ervaring niet den blik kunnen hebben tot juiste beoordeeling der manoeuvres van de voor het kustfront verschijnende schepen. Door do geleidelijke verbetering van het geschut en de toepassing van snelvuurge- schut op de kustversterkingen komt de- ar tillerie van deze laatste steeds meer overeen! mot die aan boord en zou men als hot ware een kustfori kunnen beschouwen als een oorlogsschip op den wal. Voorts wordt verwezen naar de argumen ten, die door de minderheid der commissie inzake do samenwerking van land- en zee. macht in het advies van 23 Juli 1906 war ren aangevoerd, met welke argumenten de ministers van Oorlog en van Marine zich vereen i gen. De vacanlie-kamoT der rechtbank te Am. sterdam heeft gisteren veroordeeld tot l1/* jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M., den jeugdigen kantoor bediende die uit een cheque-boekje van zijn patroon twee ehèques had gescheurd, waar van hij oen ingevuld ad f 2150, valschelijk met den naam van zijn patroon onder tee- konde en het bedrag bij de Incasso-bank inde en zich toeëigende. Uit do behandeling der zaak bleek, dat het jongmcnsch zich met het bedrag en zijn meisje naar het buitenland begaf, doch te Zurich gearres teerd werd. Naar Holland teruggebracht maakte hij ter hoogte van Abooude gebruik van de retirade in den waggon om door het raampje heen in de rem.kast te komen en zich daar schuil te houden. Vandaar wist hij te ontkomen, belandde weldra in Lon den, doch keerde van armoede naar Am sterdam terug en gaf zich toen bij de po litie aan. Vervolgens werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf (geëischt was 3 jaar), de be steller van den postpakkettendienst, die op 13 Mei j.l. zich uit de loods aan het Cen traalstation een doos, inhoudende twee pop pen, alsmede, met gebruikmaking van een valschen sleutel, uit een kast 300 Oosten- rij ksche adreskaarten, van postzegels voor zien, had toegeëigend, van welke laatste hij een partij te gelde maakte. Vrijgespro ken, bij gebrek aan bewijs, werd hij van den ten laste gelegden diefstal van een pakket effecten. De rijwielhersteller, recidivist, die uit em onderstuk aan de Vrolikstraat 13 automo bielbanden, een waarde van f 600, had ge- stelen en voor f 67,50 verkocht had, werd tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeldge ëischt was 3 jaar. In den morgen van 10 April j.l. poogde A. v. d. Z., veenarbeider, oud 33 jaren, wonende te Deurne, thans gedetineerd, dief stal te plegen in de woning van Maria Beu- kei mans, een 71-jarige winkelierster aldaar, moenende dat niemand in die woning aan wezig zou zijn. Do 69-jarige Pieter Munsters had zich echter, op verzoek der bewoonster die af wezig was, in haar woning verdekt opge steld om den dief, die reeds meermalen daar heimelijk geld had weggenomen, te betrap pen. Bij die gelegenheid is P. Munsters ver moord en bij vonnis van de rechtbank van Roermond, d.d. 7 Juni j.l-, werd v. d- Z schuldig verklaard aan doodslag van Mun sters en tot 18 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. In hoogcr beroep eisckto het O.M. bij het gerechtshof te 's.Hertogenbosch ver. nietiging van dat vonnis en veroordeeling tot eenzelfde straf. Gisteren heeft het hof v. d. Z. schuldig verklaard aan het ten laste gelegde en, overeenkomstig den eisch van het O. M. hem veroordeeld tot dezelfde straf, die de Roermondsche rechtbank had uitgesproken, 18 jaar gevangenisstraf. De krijgsraad te Leeuwarden heeft den korporaal W. v. M., oud 21 jaar, van het 8ste reg. inf. te Deventer, voor diefstal van een binnenband van een rijwiel dat in den corridor van de kazerne was geplaatst, ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om bij de ge wapende macht als militair of militair ge ëmployeerde te dienen voor den tijd van 3 jaar. Een kind dronken gevoerd. Tegen twee timmerlieden, 28 en 20 jaar oud die op 9 Maart j.L bij een werk te Uithoorn, een u-jarig knaapje -door bet toedienen van twee glaasjes brandewijn dronken hadden gevoerd, werd gisteren door den subst.-officier mr. Del Campo ter terechtzitting van de vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank, ieder twee we ken gevangenisstraf geëischt. Delft, 3 Aug. Op de velte varkensmarkt waren aangevoerd 136 stuks. Prijs per kg. 1ste sooit 57 o., 2de soort 53 c. Woerden, 3 Aug. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 234 parti.en aangevoerd. Aleu be- steeddi voor Goudscbe lste soort 30.— a 33.—, 2de soort f 26.a f 29 60, id. zwaardere f 30.a 31.60. id. ge-tempelde f 32.a f Edammer 2de soort per 60 kilo. Handel matig üp da heden gehouden vee- en vaikensmarkt besteedde men voor varken j f 22 a 36, biggen 11 a f 16. Wassenaar. Veiling van 3 Aug Kropsla per 100 f 0.30 a f 0.80. Wortelen per 100 bos f 1.50 a 1 60. Po telein per ben /'0.08 a ƒ0.10. Zuring pei Den ƒ0.08. ltas^eierwten per kilo ƒ0.14 a 0.18. CapuGijnererA ten per kilo 0.10 a ƒ0.16. Groote boonen per beo /"0-14 a 0-18. SoijbooDen per 100 0.12 a AO.lo. Princess'.'boonen per 100 ƒ0 03 a 0.05. Komkommers per 100 tl a 3. Aaidappelen per kin f 1 30 a f 1.60. Bloemkool per 100 2.50 a ƒ4. Groene kool ƒ1.50 a 12 25. Eieren per 100 ƒ4.25 a ƒ4 50. Loosduinen, 3 Aug Op de beden gehouden Groenten- en Fruitmarkt werden de volgende prijzen betaald: bloemkool lste soort ƒ3.20 a ƒ4.10, 2de soo t 1.40 2.10, Ko nkommers (Eng.) lste so -rt ƒ3.30 a ƒ5.80, dilo 2de soort 1.10 a 1.90, gele lste soort r 4.40 a 5.70, 2de soort f 2 a 2.80, salade lste soort /0.80 a f 1.10, dito 2de soort 0.50 a '"0.60, pe-n lste ?oort 1.50 a f\. 0 and ii vie 0.60 a f 1.40, kroten 1.5) a f 1.80, rabarber 0.70 a 1.30, selderij 0.M) a ƒ1.10, peterseln ƒ0.20 a '0.60 per 100, spinazie ƒ0.09 a /"0.10, zuring 4 a 6 ct., postelein ƒ01- a /0. 6, komkom.nerstek ƒ0.29 a '0.40, boonen-tek 0.60 a 0.85 per ben, prmsesseuboonen 0.40 a f 0.72, suijboonen ƒ1.60 a ƒ1.90 per 1000, groote booneD 25 a 29 ct., erwten ƒ0.55 a ƒ1.25, per mand. Koode kool f4.60 a 6.60 per 100. Tomaten lste soort 5.40 a 7.70, 2de soort 2.90 a 5 per 50 k., peiziken lste soort ƒ7.20 a ƒ12, 2de soort ƒ2 20 a ƒ5 50 per 100, meloenen ƒ0.15 a 0.30 per stuk. Scllicdam, 3 Aug. Noteering Beursoommissie. Moutwijn f 12.75 pet ÜL. Zonder lust en zonder belasting. Spoeling f 0.90 per ketel. Noteenng Makelaars: Moutwijn ƒ13.Jenever ƒ17.Aumterd. proe; 118 50. Noteering DistiUatenrsbondMoutwijn f 13. Jenever f 17.Amsterd nroef '18.50. Gi aao-Spiritus f 14 25 a 14.50, Melusso-Spiritus ƒ11a f 11.50, ruwe Spiritus 7 a Vraag: Iemand heeft schuld aan een leverancier en deze doet zijn zaak ovtërl aan een ander, kan dan die ander vervol gen voor de schuld aan bedoelde firma? Antwoord: Alleen wanneer de over dracht der vordering aan cben schuldenaar is beteekend of deze vrijwillig met de voor dracht genoegen heeft genomen. Vraag: Ik krijg van iémand f 70. Ik heb de zaak aan een deurwaarder in handen gegeven en die zegt mij dat de zaak op naam der vrouw gezet is. Kan hem. nu toch niet op een andere wijze vervol gen, op wiens naaim de goederen staan, ter wijl de boodschappen aap. de vrouw waren geleverd? Antwoord: De vropw werd geacht voor die boodschappen de bewilliging van den man te hebben bekomen. De goederen der gemeenschap zijn daarvoor verbonden, on verschillig op wiens naam ze staan. U kunt den man op de gewone wijze vervolgen. Vraag: Ik heb sinds een jaar of vijf een artikel in den handel, hetwelk ik niet wettig heb laten deponesrennu is een paar maanden geleden iemand het begin nen na te maken en heeft het direct wettig laten deponeeren. Kan ik daar kwaad mee? Antwoord: U kunt nu ook wel in schrijving van uw werk verzoeken, maar loopt gevaar dat die inschrijving gewei gerd zal worden en dan kunt u een be slissing door de rechtbank uitlokken. Ver voeg u tot een procureur. Vraag: Een weduwe huwt voor de tweede maal en heeft minderjarige kinde ren, welke de nalatenschap van hun vader hebben. Als nu een der kinderen komt te overlijden, heeft zij dan geen recht meïr op haar voogdijschap? Antwoord: Uw vraag is ons niet zeer duidelijk. Wanneer er niets anders gebeurd is, dan „hetgeen u ons mededeelt, dan is dat geen reden om de voogdij te verliezen. Met het overlijden van een kind heeft dat in ieder geval niets te maken. Vraag: Een vader wil met 1 Januari zijn zaak met al wat daaraan verbonden is met zijn zoon samen drijven. Moet dit no tarieel geschieden en hoe gaat het dan met de inkomstenbelasting Antwoord: Ofschoon niet bepaald nood zakelijk, is een notarieele akte van ven nootschap onder firma om verschillende re denen het meest gewenscht. Voor de bedrijfsbelasting betaalt ieder af zonderlijk naar zijn eigen inkomsten. Vraag: Heeft een loterij-vereeniging, welke schrijft Koninklijke goedkeuring te hebben van datums 9 Juli 1908 en 29 Juli 1910, het recht om wanneer de datum van trekken daar is, deze te verschuiven tot naar ik meen 1 September Op de loten staat trekking zonder uitstel 19 Juli 1910. Antwoord: vermoeden dat die ver schuiving plaats heeft, krachtens oen be paling der statuten van de Vereeniging. Natuurlijk is het maar een vermoeden. Kunt u daaromtrent geen zekerheid bekomen, door van de bedoelde statuten inzage te nemen V raag: Zoudt u mij een middel kun nen opgeven waarmede ik sigaren in hou ten verpakking goed en droog kan houden Antwoord: U moet ze op eem zeer droge plaats zetten of anders bewaren daar waar gestookt wordt. Sigarenwinkels heb ben ook des zomers en des winters de kachel staan om als de lucht vochtig is te kunnen stoken. Vraag: Wat is ijzererts? Waar komt het vandaan, en waarvoor wordt het ge bruikt, en wat is daarvan de prijs onge veer Antwoord: De metalen worden uit de aarde gedolven of in zuiveren toestand (gedegen) of in verbinding met andere zelf standigheden. In het laatste geval spreekt men van ertsen. Ijzererts is dus een verbinding van ijzerdeelen met andere be- standdeelen, zuurstof, zwavel, koolstof, enz. Het ijzer wordt er van afgescheiden en heeft natuurlijk waarde. Een prijsopgave kan er niet van worden gegeven. De waarde hangt natuurlijk af van het percentage ijzer, dat Jiet erts bevat. Vraag: Ik heb een koperen kroon, die nooit behoeft gepoetst te worden, en nu heb ik een salonlamp, die deze bewerking elke week opnieuw moet ondergaan. Kunt u me nu s.v.p. opgeven bij welk vakman ik moet zijn, om mijn lamp blijvend glim mend te laten maken Antwoord: Uw kroon zal van betere kwaliteit zijn dan de salonlamp. Daarom zal het wel moeilijk gaan iemand te vin den, die een lamp blijvend glimmend kan maken. Vraag: Is het verboden na bezetten tijd op een mondorgel te spelen? Antwoord: Uw vraag is niet duide lijk. U bedoelt zeker in een ca.fé. Daar mag het niet tenzij het speeltuig als kinder speelgoed moet worden beschouwd. Doch kinderen liggen zeker na bezetten tijd te bed, en als wij mochten raden, dan zouden we zeggen: laat het mondorgeltje zoo laat met rust en ga slapen. Staatsexamen tot toelating: aan de universiteit. Te Utrecht zijn geëxamineerd 16 Candida^ ten voor de faculteit der godgeleerdheid, enz. en 9 candidaten voor de faculteit dei geneeskunde, enz. Geslaagd voor diploma A. mej. B. Fer- man, mej. H. M. Leemans, G. A. v. Poelje, A. M. v. Tuyl van Serooskerken, mej. S. Veth, H. v. Wageningen. Voor diploma B.C. F. van Duyn, A. B. Gcedemans, F. W. Nanning, mej. M. G. Philip pi en J. M. Bijvoet, S. C. J. Joohems, mej. H. Nooyen. Het examen wordt voort gezet met 4 candidaten. Na voortgezet examen is alsnog van de vorige groep geslaagd: Voor diploma A: J. T. Cornelis, en voor diploma B: H. J. ten Herkei, mej. E. L. Zaayer en J. J. van S tra aten. Tuinfeest in liet park van liet paleis Huis ten Bosch. Omtrent het op 9 en 10 Augustus door hot hoofdoomité van het Nederlandsche Roodo Kruis te geven tuinfeest in het park van het paleis Huis ten Bosch kan het volgende worden medegedeeld. Tet het tuinfeest behooren behalve de mu ziekuitvoering van de Kon. Mil. Kapel, welke zal gegeven worden in een kiosk op het eilandje in den vijver van het park, o. a. de zoogenaamde Schietkampplaats, alwaar men zijne vaardigheid zal kunnen toonen in het schieten met flobertbuksen op verschillende soorten van schijven, de Prin ses Juliana-Koepel, waarin een prachtige schilderij is te bezichtigen, het Propaganda- gebouw van het hoofdcomité, waarvan de naam reeds de bestemming aangeeft, en last not least, de verversdiingspaviljoens. De ten toon te stellen verplegings- en transportmiddelen voor de gewonden op en nabij het slagveld zijn in drie groepen ver deeld, en wel die bestemd worden voor de hulp m de eerste gevechtslinie, voor de hoofdverbandplaats en voor het evacuatie station. Daarbij ia tevens personeel van den militairen geneeskundigen dienst en van Het Roodo Kruis, alsmede van de Nede>- landcohe vereeniging voor Roode Kruishoa- den ingedeeld, dat van een en ander uitleg ging zal geven en verschillende zaken ook practisch zal uitvoeren. Tentoonstelling te Brussel. Het Paviljoen van het Algemeen Neder- üandsch Verbond op de Brusselsche tentoon stelling is weer met eenige belangrijke in zendingen vermeerderd. Een vroote geteekende wereldkaart b.v. bevat, allerlei wetenswaardigheden betref fende de verspreiding der Nederlanders in vroeger dagen: ontdekkingstochten, facto rijen, handelsverbindingen, verloren terrei nen enz., bewerkt naar de nieuwste ge gevens. Een tweede kaart geeft een overzicht van de verspreiding der Nederlanders over de wereld. Voorts is men eenige zeldzame inzendin gen rijker geworden van de eerste Vlaam- sche en Nederlandsche couranten (Nieuwstij dinghen) door musea of verzamelaars in bruikleen afgestaan en die onder de eerste nieuwsbladen gerekend worden welke op de wereld verschenen. Geen Nederlander, t.e Brussel aanwezig, zal verzuimen te gaan bezoeken, wat in het aardige paviljoen door de Groot-Nederiand- sche beweging is bijeengebracht. Voor een ieder valt daar heel veel te leeren. Feu nieuwe uniform. Naar „De N. Crt." verneemt, neemt men op het oogenblik bij de mitraillcurs-afdee- lingen proeven met een nieuwe uniform, waartoe een sectie in licht grijs-blauw laken en een andere sectie in groen laken ge kleed is. Het ligt in de bedoeling van het legerbe stuur, wanneer deze twee soorten kleeding een halfjaar beproefd zijn, de uniformkleur, welke in de practijk het meest blijkt te vol doen, geleidelijk bij het geheele leger 'r te voeren.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 5