N®. 15474 Woensdag 3 .4 ngiistns. A®. 1910. fëeze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit BRIE Bladen. Eerste Blad. Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLA PRIJS DER ADVEETENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.17}. Srootere lettsrs na» plaatsruimte. Eleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Leiden, 3 Augustus. Voor het examen voor de hoofdakte zijn te 's-Gravenhage geslaagd de hoeren J. L. H. Nijssen, van Noord wijk en M. de Keijzer, van Gouda; te Zwolle de heer M J. Priems, van Leiden. Voor het examen Engelsch lager onder wijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heet A. J. J. Ver-brugge. Mej. A. J. A. M. van Cranenburgh, vsn Leiden, is geslaagd voor het examen Fransch Midd. Onderwijs. Gisteravond kielden de vertegenwoor digers van de verschillende organisaties, die zich roods eerder tot het vormen van een steuncomité voor de uitgesloten werklieden te| Enschedee met elkander hadden ver staan, een vergadering in het gebouw „IV .trimonium". Vertegenwoordigd waren nu de Chr. Lefidsche Bestuurdersbond, waarbij oa- gfejveer alle Ohr. werklieden-organisaties aap1, gep loten 'zijn; de af deelingen Van het Ned. Werklieden-Verb ond, den Vrijz.-Dem. Bond, MeSronrius, de S Lager sge zeil en ver e en i ging N. V.; terwijl ook de afcL Van de Liberalb Unie, ofschoon niet tegenwoordig, had ver klaard haar medewerking te willen verke nen. Del R.-K. organisaties, hoewel ook nitge- noodigd, wairen niet verschenen en hadden evenmin van zich laten hooren. Del Doidsche Bee tuurder sbond wilde niet samenwerken omdat ook voor de niet-geor ganiseer do werklieden zal worden gevraagd. Hdt Comité i s aldus samengesteld C. H. Kouw^ voorzitteirL. Alings, te- crejtarisF. Eikerbout, penningmeester, J. Alt, N. L. Sdgaar fen H. K. Vierkant. Een door den secretaris ontworpen concept- ai rcul aire werd besproken en goedgekeurd. Deize circulaire zal worden gedrukt en men zal trachten ter aanbeveling de om- delrtoekcning te verkrijgen van notabele in gezetenen in do stad, professoren, predi kanten, raadsleden, enz., al begreep men dat dit niet zoo gemakkelijk zal gaan, daar er thans Velen tijdelijk de stad hebben verlaten. Zijn deze namen onder de circulaire ver kregen, dan zal zij in grooten getale on der de burgerij worden verspreid en zullen de giften worden verzameld. De beste wijze daarvoor zal echter nog nader worden overwogen. Natuurlijk houden de Comité-leden en met name de penningmeester, de heir F. Ei kerbout, zich reeds nu bereid giften in. ontvangst te nemen. Door den bouwkundige den heer N. de Zwart-, is namens de directie der Leidsche Zoutkeet alhier ondershands aanbesteed: het maken eener machinekamer, en van een werkloods met bijbehoorende werken. In geschreven was door de heeren J. G. Riet bergen voor f 37(38, J. Zitman voor f 3689, J. S'rag voor f 3609, en W. Splinter voor f 3261. Mej. A. M. H. Randoe, die gisteren slaagde voor het examen voor piano L. O. der N.V.T. was leerlinge voor piano, theorie en muziekgeschiedenis van den heer Th. Enderle, alhier. Hedenmiddag werd door den. kolonol- pomuLandant van, het 4de regiment infanterie pp het bureel van het Militair Magazijn yan Levensmiddelen aan de Doelengraoht alhier onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog aanbesteed: de levering van brandstoffen, ten dienste van de mi litaire gebouwen en inrichtingen alhier ge durende het tijdvak van 1 October 1910 tot etn met 30 September 1911. Ingeschreven werd door C. Osinga alhier: Steenkolen f 0.84 per 100 K.G., cokes f 0.54 per H.L., lange turf f 0.51 per 100, bri quetten f 1.70 per 100, vuurmakers f0.17. per 100, anthraciet f 1.40 per H.L. J. Th. Pterquin en Zonen alhier: Steen kolen f 0,85cokes f 0,60, lange turf f 0,50, briquetten. f 1,80, vuurmakers f 0.20 en antkraoiet f 1,30. W. J. Cneyghton alhierSteenkolen f 0,85, cokes f 0,50, lange turf f 0,55briquet ten f 1,80, vuurmakers f 0,20 en anthradet f 1,80. T. J. Huy alhier: Steenkolen f 0,84; cokes f 0,56, lange turf f 0,53, briquetten f 1,80 (per 1000), vuurmakers f 0,18 (per 1000) en anthraoiet f 1,40. (De opgave der getallen was hier blijkbaar foutief.) J. Osinga alhier: Steenkolen f 0,92, cokes f 0,57, lange turf f 0,50briquetten f 2, vu ui-makers f 0,18 en anthracdet f 1,60. D. J. Wijntjes, alhier: Steenkolen f 0,93, cokes f 0,56, lange turf f 0,55, briquetten f 1,80, vuurmakers f 0,20 en anthracdet I 1,45. Th. de Roode ^lhier: Steenkolen f 0,95; cokes f 0,59, lange turf f 0,52, briquetten (geen opgave), vuurmakers f 0,171/* anthra cdet 'f 1,60. De HolL Ekctrisohe spoorweg-maat schappij heeft gisteren aanbesteed: het ma ken en stellen van den bovenbouw voor 2 draaibruggen over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. Igekomen waren 6 biljetten. Minste inschrijvers: de heeren Van Egmond en Co., te Zoeterwoude, voor f 26,142. Door de architecten Z. Hoek en J. Th. Wouters, te 's-Gravenhage, is namens hun principaal, den heer E. P. de Monchy Mzn. bij ondershandsche inschrijving aanbesteed het bouwen van een landhuis en stal ge bouw en auto-garage met koetsiers woning in het park Oud-Wassenaer. Er waren 10 inschrijvers. De hoogste inschrijver was de firma W. F. Weijers te Tilburg voor de som van f 121,000, en de minste inschrijver de firma J. Kraay en Co., te Hiillegom, voor f 101,500, aan wie het werk is gegund. De kapitein J. G. Lutz, van het 4de reg. infanterie te Gouda, wordt overge plaatst naar het 8ste regiment van dit war- pen. De verjaardag der Koningin-Moeder werd te Baarn met zeer veel opgewektheid gevierd. Honderden vreemdelingen bewogen zich door de versierde stratenop het f elici- batieregister ten Paleise werd druk ge- teekend. De Koningin met Prinses Juliana op Haar schoot, de Koningin-Moeder en de Prins zijn uitgereden ter bezichtiging van de versiering in Baarn. Duizenden enthou siaste mensclien juichten de Koninklijke familie toe. Het oonoours-hippique werd onder vrij gunstig weer gehouden en door zeer velen bijgewoond. Een gedeelte van het concours werd ook bijgewoond door H. M. de Ko ningin-Moeder en Prins Hendrik, die te halfvier op het terrein aankwamen, alwaar zij werden ontvangen door den burgemees ter en 't conooure-oomité. Het dochtertje van den voorzitter van dit comité, de jongejuf frouw Esser, bood H. M. een ruiker van orchideeën aan. Met veel belangstelling volgden de Ko ningin-Moeder en de Prins het springcon cours van officieren en heorrijders. De ju ry-leden werden aan H. M. voorgesteld. Te halfvijf vertrokken de vorstelijke be zoekers. De kapel der huzaren luisterde het concours op, dat te 6 uren eindigde. De uitslag der wedstrijden is: Eenspannen voor landbouwers: lo. J. v. d. Berg, te Benthuizen, met ,,N. N...; 2o. W. Dolman, te de Bildt, metConcurrent" 3o. en 4o. D. v. d. Grift, te Baarn, met „Prins" en „Emma". De ecreprijs der Ko ningin-Moeder was voor den eersten prijs- winner en speciale prijzen voor den twee den, derden en vierden. Omtrent de feestelijkheden te Den Haag wordt ons nog gemeld De Maliebaan, het gansche voorste ge deelte van het Haagsche Bosch, en verder het geheele stadsdeel, vanwaar iets van het vuurwerk was te zien, droeg des avonds reeds ruim een uur vóór den aanvang een zóó talrijke menigte, als zelfs voor den tweeden Augustus zeldzaam is. En van be gin tot eind bleef het weer prachtig. De gewone tribune der g emeente vertoonde een groot aantal open plaatsen, doch de voor naamste autoriteiten, onder wie de wnd. burgemeester, de heer Jansen, waren aan wezig. Het wachten werd licht gemaakt door de muziek van de Residentie-harmonie kapel en op klokslag half tien ging de eer ste vuurpijl de hoogte in. Vooral de beide groote stukken, speciaal aan de gevierde Vorstin gewijd, de naamletters van Hare Majesteit omgeven door een lauwerkrans en het Haagsche wapen, met aan weers zijden: Hulde aan de Koningin-Moe der 2 Augustus 1910," werden met geestdrift toegejuicht. Om 10 uren was het vuurwerk j geëindigd en begaf een deel van de toe- j schouwors zich naar de „tent," wier in gang schitterend was geïllumineerd en waar, onder de boomen, de oranjb ballons als altijd een zeer fraai effect maakten. In de voor de sociëteitsleden bestemde ruimte gaf de kapel der Grenadiers een feestconcert. In de versierde Kurzaal te Scheveningen werd een druk bezocht kinderbal gegeven, met een wedstrijd voor gekostumeerde paartj es. ALPHEN. Ter gelegenheid van den ver jaardag onzer Koningin-Moeder gaf Dins dagavond de Harmonie „Beethoven" met de fanfare „Eensgezind" van Nieuwkoop een concert in den tuin van het hotel „Toor" op de Stationsstraat alhier, onder leiding van den directeur den heer A. J. Markx. De tuin bood een gezellig gezicht. Hoewel het weder in den middag voor het geven van een ooncert in de open lucht niet uitlokkend scheen, viel toch alles buitenge woon mee, dank zij de gunstiger weersge steldheid. Behalve de donateurs der beide vereenigingen, waren nog verscheiden per sonen aanwezig, die in het bijzonder op zoo'n nationalen feestdag, gaarne wilden profiteeren van vroolijke muziek. Doch om den tuin en in de Stationsstraat stonden nog meer belangstellenden in dichte rijen geschaard, die mede van de muziek konden genieten. Nu, „Beethoven" is voor de Alphenaars geen onbekende, dit Wijkt wel hieruit, dat het 170ste concert werd uitge voerd. Van de nummers, welke werden ge speeld, noemen wij o. a.Volksliederen Bouquet de Melodies, Eere zij God en m. a. Een 11-tal nummers werden ten ge hoor e gebracht, welke, naar het applaus te oordeelen, in den smaak der aanwezigen vielen. Een 40-tail leden bespeelden hun in strumenten, zoodat de muziek krachtig was. Tusschen de nummers 6 en 7 was een kleine pauze. Om 8 uren had het concert een aan vang genomen, spoedig was dan ook de avond voorbij en gingen allen voldaan huiswaarts. HAARLEMMERMEER. De heer A. Wa- terlander, le onderwijzer aan de o. L school No. 5 te Nieuw-Vennep, is benoemd tot hoofd eener school te Jubbega, gemeente Schoterland. Het karwijdorscihen is in deze gemeen te thans in vollen gang. Het gewas dat niet zoo heel gunstig op het veld stond, valt in zaadopbrengst nogal mede. Hoewel de prijs op heden nog niet hoog is, wordt er door de meeste landbouwers toch nog een tamelijke paoht van gekregen. HILLEGOM. Ten nadeele van den aan nemer Pos zijn van een vijftal in aanbouw zijnde woningen al de groote ruiten, zijnde zestien in getal, met een scherp voorwerp stukgesneden. Men denkt aan wraakne ming. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. Naar wij vernemen, beeft de gemeente het post- en telegraafkantoor met een daar naast gelegen stuk grond aan het Rijk overgedaan. Vermoedelijk staat dit in ver band met de bestaande plannen voor ver bouwing en uitbreiding. KATWIJK. Voor de a.s. vacature van hoofd der O. L. school te Katwijk-aan-Zee hebben zich niet minder dan 84 sollicitanten aangemeld. NOORDWIJK-BINNEN. De collectie Gladiolussen, door den heer C. P. Alkema de alhier ingezonden ter tentoonstelling der Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, in „Artis" te Amsterdam, werd gisteren bekroond met de hoogste onderscheiding, een zilveren medaille. Gladiolus „Glorie van Noordwijk" ver wierf een oertificaat eerste klasse. In aanmerking genomen dat deze bloemen moeten mededingen met alle inzendingen^ is dit succes groot te noemen. TER-AAR. De heer G. Eskes, hoofd der Hervormde School alhier, onlangs benoemd tot kassier-boekhouder der augu-rkenbond, heeft van Ged. Staten vergunning verkre gen om dit ambt te mogen waarnemen. WARMOND. Begunstigd door prachtig stil weder, gaf de „Harmonie van War mond," onder directie van den heer J. Noor dan us, een openbare uitvoering. Een 9-tal muzieknummers werden op onberis pelijke wijze uitgevoerd. Daar bij den aanvang nog niet veel pu bliek tegenwoordig was, werd na de pauze j begonnen met het „Wilhelmus," oude toon- j zetting. Wat door de aanwezigen uitbundig werd toegejuicht. Dat de ingezetenen deze concerten waardeeren blijkt wel uit de tal rijke aanwezigen, niet alleen in de onmid dellijke nabijheid der tent, maar ook verder daarvan af, overal verspreid, waar de omge ving zich daar dan ook zoo voor leent, en steeds wordt onder het spelen de grootste stilte in acht genomen. Zoo als ook onzo mannetjes blazen, is er dan met recht wat te genieten. Verschenen is het verslag der verosni- ging „Het Nederlandsche Lied." over 1909 191Ö. Uit dit verslag nemen wij over: „Het was een stil jaar. Stil, in zooverre,- dat de uitvoeringen op den achtergrond tra den en daarentegen de uitgave van liedisr-: bundels met meer kracht en volharding dan! te voren werd voortgezet. Ach tereen volg ins ontvingen onze leden eon tweede en een derde reeks Kerstliederen en de tweede af levering van „Een niou Liodt.Boeck gek naemt ddh Druyven-Tros der Amouxeusheyt"^ alle verzameld door onzen Tweeden Schrijver,- den heer F. R. Coers Frzn. en bewerktj door wijlen Mart. J. Bo-urn an. Voor den] „Druyentros" leverde ook ditmhai weder; onze Voorzitter prof. dr. J. te Winkel dei zoo noodigc verklarende aanteekeningen. Wij vleien ons, dat dit, met zooveel liefde otnH deraomen, werk veel waardeering zal hete ben gevonden en voor menigeen een prik-? kei zal blijken, om onze Vereerd ging te| blijven steunen en in zijn kring anderen; daartoe op te wekken. De voorbeeldeloozW) toewijding vooral van onzen Tweeden Schrijd ver F. R. Coers heeft er voorwaar alïel aanspraak op." Met genoegen wordt in het verslag veöS: meld de houding van Leadens geaneentebak stuur in zake het volkslied: „Zoo deelden B. en Ws. van de gemeentel Leiden den 16den Juli 1909 aan de VdS eeniging tot bevordering van het Schoon-i heidsbeginsel in liet onderwijs mede, dat naar aanleiding van 't adres der Vereeni* ging de gemeenteraad in zijn zitting van; 15 Juli had besloten, om bij wij 2» van proief voor één jaar door de oprichting van eeoaj facultatieven cursus de onderwijzers in' die gemeente in de gelegenheid te stellen, zich! verder voor het geven van zangonderwijs te bekwamen en zich practisoh in het zinp gen te oefenen." Een zeer mooi nummer biedt de „Hol- land Express" deze week. Do inhoud be treft onze naaste omgeving: Leiden en Lea dens omstreken. Het gansche blad is etf vol van in 't Engelsch. Voor menigeen, die de taal niet leest, een teleurstelling. De plaatjes brengen in Aalsmeer, Ouds hoorn, Boskoop cn vooral ook in Leiden.- Onze grachten vinden terecht de groote be-, wondering welke de vreemdeling ip dezende Engelsche schrijver van dit aav tikel er voor heeft. Een stukje van den Burcht, de pui van 't stadhuis De pracht-ingang tot de Pie. terskerk, de mooie drie'oogige brug over, 't Rapenburg, benevens eenige schilderach tige plekjes rond Leiden, hooren tot de re producties. Deze uitgave van de „Holland Express*' is speciaal gericht op het doel vreemdoLinJ- gen te lokken. Wat in het artikel staat Stella. 61) Gaat Thórèse ook naar het bal? Zeg haar van mij, dat zij lief tegen Stella moet zijn, en het haar niet kwalijk moet nemen, dat zij zich', ondanks een kleine besluiteloosheid welke alleen aan de uitstekende dialectiek van mijn zustertje met haar radde tong is toe te schrijven, door en door eerlijk ge dragen heeft; kortom, zooals het van haar was te verwachten. Adieu De uwe, Zino." Edgar krijgt dezen brief den tweeden morgen 11a de soiree bij de Lipinsky's, ter wijl hij met zijn broeder in diens rookkamer zit te ontbijten. „Zino?" vraagt de gezanteckapsraad, van zijn „Figaro" opkijkend, waarvan de lec tuur bijna even onafscheidelijk van zijn ont bijt is, a-ls de geurige zwarte koffie en het goudgele Weener brood met Normandische boter. „Lees eens,,, antwoordt Edgar, terwijl hij met potlood deze woorden op een visite kaartje krabbelt: „Ik stel mij geheel ter uwer beschikking", en dat den wachtenden knecht ter hand stelt. „Een dwaze kerelroept de oudste Rok- ritz, terwijl hij zijn broeder Eet briefje te ruggeeft. „Hij weet toch wel, dat gij niet danst." „Nu, bij een cotillon kan men in elk ge val praten", zegt Edgar 100 onverschillig mogelijk. „Hebt. gij het aangenomen?" „Ik moest immers wel. Stella is vreemd in Parijs, het zou kunnen gebeuren, dat zij niet voor den ootillon werd gevraagd. Vindt zij in het laatste oogenblik een be geerlijker ootillon-partner dan mij, zoo ben ik natuurlijk bereid, haar af te staan. A propos, gaat Thérèse naar het bal? Is haar verkoudheid beter V1 „Ja." „Wat is het eigenlijk voor een bal?" „Een soort openbaar bal in een rijke par ticuliere woning", verklaart de gezant- schapsraad, „door schatrijke Amerikanen gegeven, die niemand kent en die een feest uit het sprookje van „Duizend en één nacht" organiseeren, ten einde van zich te doen spreken, ten einde in den „Figaro" besproken en in de uitgaande wereld be spot te worden. Nog geen drie weken ge leden, toen het bekend werd,, dat mrs. en mr. Fane, geheel onbekende grootheden uit Califomië, een bal wilden geven, kwam ei aan het gespot geen einde. Niemand dacht er aan, de uitnoodiging aan te nemen, maar mi-s. Fane had de handigheid een paar aan zienlijke dames met een goede reputatie aan te werven, en toen het gerucht zich' ver spreid had, dat hertogin Trécourt het bal zou bezoeken, deed ieder moeite een uitnoo diging te krijgea „Dat zaJ vermakelijk zijn 1" heette het algemeen. Ieder gaat er heen. Naast de aristocratie van Parijs zal men natuurlijk ook mensch'en ontmoeten, die men nergens anders ziet. Hm, ik vraag mij af, hoevele van de genoodigden op den heer en de dame des huizes zullen letten, om ze den volgenden morgen op straat te herkennen. In elk geval zal het een prach tig bal zijn en een amusant bal. Stella gaat met de Lipinsky's, geloof ik. Ik ben nieuws gierig, hoe zij er zal uitzien in baltoilet. In elk geval bekoorlijk maar wat te mager. j In den loop van den morgen bezoekt Ed gar Capito en vindt hem, half luimig, half verdrietig, op een divan uitgestrekt, die De- dekt is met een berenvel, waarvan de kop, aan de vceten van den Vorst, do glinsteren de tanden laat zien. Natuurlijk is Capito's heerenverblijf een smaakvolle verzameling van Oostersche tapijten, Turksche bor duursels, interessante snuisterijen en mooie schilderijen en platen. In de geheele in richting, van af de met zilver doorwerkte zijden rococo-stof, waarmee de muren zijn bekleed, tot aan de lage divans en stoelen, heerschte een verwijvende Oostersche weel de, die zeer humoristisch in tegenspraak is met de spreekwoordelijk geworden ge hardheid en gestaaldheid van den jongen 1 Vorst. De geur van een bloeienden garde nia, vermengd met dien van sigaretten en de een of andere flauw merkbare, fijne In dische reukstof, vervult de atmosfeer; een groote palm reikt met zijn bladeren tot aan den zolder. Een half dozijn Fransche ro mans, twee guitaren en een mandoline lig gen om Zino verspreit. Hij draagt een grap pig rookj.acquet van blauwe zijde met roode opslagen en heeft den eenen voet in witte doeken gewikkeld. „Doet mij oprecht veel genoegen, je te zien Ga zitten, 't Komt me zeer ongelegen, die affaire met dien verstuikten voet; maar vat zegt ge van het genoegen, dat ik u daardoor toedeel?" „Ik dans eigenlijk nooit," ia Rohritz' ant woord, „maar.... om je van dienst te zijn.. Edgar's oog en glijden eenigszins onzeker over de kamer en blijven plotseling op een bepaald voorwerp rusten. „AMijn Watteau trekt .e aandacht," zegt Capito. „Een mooi stukje. Ik heb het onlangs voor een appel en een ei gekregen bi; een verkooping in 't hotel Drouot. Vijf duizend francs. „Vijf duizend francs! 't Is om te lachen," zegt Rohritz; „'t is werkelijk mooi! Het was eigenlijk niet alleen de Watteau, die mijn opmerkzaamheid trok, maar...." Edgard wijst op twee of drie platen, die met het gezicht naar den muur gekeerd zijn. ,,0 zoo!" De Vorst lacht. „Je vraagt klaarblijkelijk, wat mij aanleiding heeft ge geven tot een dergelijke zedigheid. Nu... ik heb damesbezoek gehad." „Wie dan?" vraagt Rohritz verstrooid. „Ongevraagd zou ik het je wellicht gelegd hebben; tegenover zoo'n smakelooze nieuwsgierigheid blijf ik stom," schertst Zino. „Hm," Zegt Rohritz onverschillig. Er kwam nieuw bezoek, een ennis van Capito uit de Club. Rohritz trok zich terug. Als hij dienzelfden dag toevallig tamelijk snel door de rue d' Anjou rijdt, valt hem een bekoorlijke, slanke meisjesfiguur op, die zich zichtbaar opgewonden naar een paaJd doel haast. Is dat niet Stella? Hij buigt zich uit het portier, maar het is don ker en zij is gesluierd, en toch zou hij zwe ren, dat zij het zijn moet. Hij kijkt haar nazo verdwijnt in het huis X; in het huis; waar hij heden Zino Capito heeft be zocht. Een enkel kort oogenblik schiet hem al het kwaad door het hoofd, dat Stase over Stella gezegd heeft, dan perst hij zijn lip pen op elkaar; hij kan niets kwaads van haar gelooven. Een boos toeval ia het, dat haar in een verkeerd licht stelt. Zij moet een dubbelgangster hebben in Parijs. XXXVIII. Hoe heeft Stella zich op dit bal verheugd; met hoeveel moeite en hoe dapper heeft zij alle hinderpalen uit den weg geruimd, die zich aanvankelijk tegen haar genoegen sche nen te verzetten, hoe zorgvuldig en ïjve^ rig heeft zij haar bescheiden tooi bij elkaar, gebracht; met welke aardige kunstgrepen! haar oude Venetiaansche baljapon ver nieuwd; hoe heeft zij gejuicht over het briefje van Zino, waarin deze haar vol beminnelijke hoffelijkheid verzocht heeft,- aan zijn vriend Edgar Rohritz heden het ge noegen te gunnen, dat hij zich ontzeggeni moetEn nu, nu is de avond gekomen, haar baljapon ligt uitgespreid op de sofa in het kleine salon in „De drie Negers." Maar Stella ligt in haar slaapkamertje op haar bed in het donker, bitter snikkend. Voor de tweede maal heeft zij den porte-bonheur verloren, dien voor drie jaren haar sterven de vader haar om den arm gehangen heeft; den talisman, die haar geluk moet aanbren gen. Gisteren heeft zij reeds gemerkt, dat het veiligheidskettinkje gebroken was, maar, do sluiting scheen zoo stevig, dat zij dei reparatie voorloopig heeft uitgesteld en nu* vandaag om vijf uren, toen zij frisch eö vroolijk, met van blijde opgewondenheid blozende wangen en schitterende oogen, met ontelbare pakjes beladen, van allerlei boodschappen thuis gekomen is, heeft zij het verlies ontdekt. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1