N°. 15473 Dlns<Tag 2 A ugiistns. A0. 1910. <§eze dCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Oificieele Kennisflevtag, FEUILLETON. EIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het incasBeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidan per week 9 Oentsper 3 maanden I 2 f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn J 1.30, France per post1.65. KGNI&SGBN EMMA. 'Alweer een jaar; de dagen gaan snel... to. de jaren. In het landelijke paleis te Soestdijk, ver- Ikwrgen haaat in een wereld van volrijp» iwoudweelde, daar zijn Ze heden bijeen: tEmma., Wilheimina en Juliana. Het voor- jbije, het zijnde, het komend»; het gisteren, (bet heden en het morgen van onze dynastie, Jsilee wat ons rest van het aloude Oranje huis. Wat zal Ze gelukkig zijn, de Eoningm- (Moedcr, wanneer Ze voor het eerst op Haar (verjaardag van kleiiikinder-lippen hert) (woordje grootmoeder" zal vernemen, i Stille, vredige rust ginds en stik vredig jgeluk. Zoo was ook 't thans verloopen jaar '{voor koningin Emma. Geen zorgen ver- ïnochfe-n Haar meer te kwellen en geen 'angsten. Verdwenen was de onzekerheid feangaande het voortbestaan van ons Ko- PigshuisHaar dochter gezond en gelukkig; Paar kleindochter flink opgroeiende in heerlijk jeugdleven. Heel veel duizenden in den lande zullen heden in daad of in gedachte htm beste (Wens oh en voor een lang en gelukkig aardsoh leven zenden naar de gebiedster in Eet dot te Soestdijk. De onze gaan mede. (»N. O.") Gemeente-rekening. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de re kening en verantwoording van de ontvang sten cn uitgaven dezer gemeente, over het laar 1909, met al de daarbij beKoorende be- toheiden, aan den Gemeenteraad ia overge legd, te goLijk voor een ieder gedurende Jw»rtien dagen ter lezing neergelegd ter Se cretarie dezer gemeente en in drok, tegen betaling der koeten, algemeen verkrijgbaar »al worden gesteld Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSET/AAR Burgemeester. VAN HEY8T, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1ÖK). Afsluiting passage Donkersteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen» kennis dat de. (Donkerst eeg, wegens het maken van een aansluiting op het kabelnet der Eleo- ibricit.eitsfabriek op Woensdag Z 'A u g. a.a voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afge- b 1 o t e n. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEIJBT, Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1010. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma J. C. ZAALBERG en ZOON, houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding harer fabriek, aan de Ves test raat No. 22, kad. 'Beetie I No. 2452 met- de perceelen LJiter- fïtegracht Nos. 25 en 274 kad. Sectie I. No. 1051 en 1052, het maken van eenige werklokalen cn het verplaatsen der smederij; Gelet op de artt. 6 mi 7 der Hinderwet; Brengen ter algeaneene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede dat óp Maandag 16 Augustus oanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1910. Leiden, 2 Augusts. Ann den 52sten verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, werd heden alhier ge dacht door het uitsteken van vlaggen van openbare en particuliere gebouwen, en het houden eener parade door het garnizoen op het Schuttersveld, na afloop waarvan nog een militaire wandeling door een gedeelte cfer stad werd gemaakt alvorens naar de kazerne terug te keeren. De parade werd geoomro andeard dooi overste Van Meurs en geïnspecteerd door kolonel De Hoon, van het 4de reg. infanterie Ook de burgemeester was bij de wapen schouwing aanwezig. De bloeiende on der-of firiersvereem ging „Door Vriendschap Vereenigd", onder be schermheerschap van den hoogedel gestrongen heer C. D. de Roon, kolonel-commandant van het 4de Reg. Inf., gaf gisteravond in den tuin van „Zomerzorg" een bijzonder goedgeslaagde invitatie uitvoering. Hot weer werkte zeer goed mee en mede ten gevolge daarvan was do opkojmst van loden, dona teurs en geïnviteerd en met hun dames bui tengewoon groot. Wie een toohtje naar „Zomerzorg" heb ben gemaakt, zullen zich daarover niet heb ban beklaagd. Het gemengd koor der Vereeniging, onder dirootie van den heer A. K. A. Burger- dorffer mag woerden gehoord en het pro gramma was goed verzorgd. Ook de solo's van mej. K. „Mijn liefken is mijn somer," werd zeer verdienstelijk gezongen. Het zou moeilijk zijn enkele nummers in het bijzonder te noemen, omdat men daar door anderen jfllieht onrecht deed. De indruk van elk lied was uitstekend en steeds wist het koor aan de enthusiast» hoordefreesecQ en hoorders applaus te ontlok ken. Hetzelfde kan gezegd worden van het geen het muziekgezelschap „Orpheus", dat zijn wol willend» medewerking verleende, presteerde. De directeur, de heer J. Vink, weet de leden te bezielen, die ba samen eën keurig cn aaneengesloten geheel vormen. Ek nummer had ook hier zijn bijzondere verdienste en het geheel vulde den avond aAlerkostel ij kst. Zulk eon avond zal de Vereeniging, die overigens in de laatste jaren reeds zoo sterk is vooruitgegaan, nog meer in populariteit onder de Leidenaars, militairen en niet-mi- j lit-airen, doen winnen. En wat leent zich de tuin van „Zomer- zorg" toch uitstekend voor uitvoeringen als 1 deze! 1 Aan het jaarverslag van de Vereeniging tot opleiding van bewaaxsohoolhoudereesen over het jaar 1909 is het volgende ontleend; Het aantal interne leerlingen bedroeg 23, dat der externe 53, uit de gemeenten Lei den, Warmond, Z wammerdaiu, Bodegraven, Sassenheim en Oegstgeest. Van de interne genoten enkele een heele of een halve beurs geschonken door mevrouw de wed. P. W. Janssen te Amsterdam, mevrouw Van Wie- ringen te Mijdrecht, mevrouw A. Janssen, te Baarn, mevrouw Stoop van Deventer te Bloem endaal en de hoer A. Kal ff te Am sterdam. Tien kweekelingen namen deel aan het examen Nuttige Handwerken, die allen slaagden, dank rij de onvermoeide toewij ding van mej. Rosskopff. Vijf behaalden d6 akte voor onderwijzeres L. O. en aan zes leerlingen werd het diploma als bewaar- sohoolhouderes toegekend. Zij werden allen, hetzij hier te lande of in Indiö geplaatst. In het. onderwijzend personeel kwam drt jaar weinig verandering. Ondanks zijn nog steeds wankelende gezondheid was de di recteur, de heer Haanstra, toch bijna het geheele jaar in staat zijn taak aan de school te vervullen. De aan de Kweekschool verbonden leer school telde dit jaar 75 leerlingen. Aan subsidies genoot de school: van het Rijk f 3500 en van de provincie f 2500. Ver der werd het bestuur verblijd met een gift van N. N. van f 1000 en van grootere en kleinere bijdragen van de familie K., te Apeldoorn, mevrouw P. W. Janssen te Am sterdam, de familie Rosskopff te Amster dam en de heer Suter te Lausanne, terwijl mej. N. N. en mevrouw Van den Honert te Alm en giften deden toekomen met bepaal de bestemming. Aan jaarlijkscbe bijdragen werd ontvangen f 9-46.22$, in welke som begrepen is een be drag van f296.87i bijeengebracht door oud- leerlingen der Kweekschool, leden van het Louisefonds. De bijdragen blijven echter steeds ver minderen. Het tekort over dit jaar bedraagt f 750. De kapitein jhr. Van Suchtelen van de Haare, adjudant van den Prins, is gis teren naar Soestdijk vertrokken, ten einde den kapitein-luitenant ter zee jhr. Hooft Graafland, adjudant, in dienst bij Z. K. H. te vervangen. Door Gcdep. Staten van Zuid-Holland is bepaald, dat het zwartblaaird of zwart- witkop Groninger veeslag uitsluitend voc bekroning in aanmerking zal komen in het 8ste district, keuringeplaats Bodegraven, in. het 10de district, keurin^splaats Alphcn aan den Rijn, en in het 11de district, keu ringsplaats Sassenheim, en dat het zwart bont cf hriesch Hollandsch veeslag in de elf overige districten uitsluitend voor be kroning in aanmerking zal komen. Men meldt uit Soestdijk aan het „Utr. Dbl." Het was Zondag alhier buitengewoon druk, vooral in den omtrek van het Paleis, waarvoor zich oen groot» menigte had ver zameld mot 't oog op het verblijf van de Koninklijke Familie aldaar. Af en toe deed een stortbui de monschenmassa uiteengaan doch als 'tdroog was geworden, waagde men weer spoedig een poging om de Ko ningin en haar Dochter te zien. In den vóórmiddag verscheen de Koningin met het Prinsesje op het balkon van het Paleis en werden Moeder en Dochter luids toegejuicht. De Koningin-Moeder begaf zich met ge volg naar de Herv. Kerk te Baarn, alwaar de predikatie werd gehouden door ds. Laan, uit Brussel. Toen in don middag het weder ophelderde, reed de Koningin met de Koningin-Moeder en Prinses Juliana tegen 2 uren uit. Te 3 uren keerden de vorstelijke personen ten poleize terug, na een rijtoer door de ge meente Soest gemaakt te hebben. De Prins was intusschen per auto uit gereden. In den namiddag verscheen de Ko ninklijke Familie andermaal op het balkon van hot Paleis en vertoefde aldaar geruimen tijd. Do Koningin-Moeder hield het Prin sesje op den arm, terwijl de Koningin naast haar was gezeten. De menigte buiten hot hok juichte de vorstelijke personen hartelijk toe cn wuifde met zakdoeken tegen het Prinsosje. Aan het gejubel kwam schier geen einde. Het publiek was recht voldaan. De Duitsche keizer heeft den lsten luit. van het regiment grenadiers en ja gers G. H J.. Gijsberti Hodanpijl verleend de Kroon bij de Orde van don Rooden Adelaar 4de klasse. De heer P. D. A. baron van Boetzelaar, burgemeester van Renesse, zal binnenkort eervol ontslag uit deze betrekking aanvra gen. Te Arnhem is, 69 jaar oud, overleden mr. B. P. baron Van Verschuer, tot voor kort lid van don gemeenteraad, waarin hij sinds 1870 ritting had. De gemeenteraad van 's-Gravenhage hoeft benoemd: bij het middelb. onderwijs, tot leeraar in plant, on dierkunde, dr. P. van Harre veld, leeraar aan de vijfjarige H. B.-S. te Groningen; tot leerares in wis kunde: mejuffrouw dr. A. A. Dalhuisen, löerares aan de H. B.-S. voor meisjes te Utrecht; tot leeraar in de Engelsche taal en letterkunde, <jen heer H. Koolhoven, thans tijdelijken tot leeraar is wiskunde en lijnte> kenen, den heer J. W. Stoutjesdijk, 0.-L, thans tijdelijk. De gewone audiëntie van den minister van justistie zal Zaterdag 6 en 13, die van don minister van binnenlandsche zaken op Zaterdag 6, 13, 20 en 27, die van den minister van waterstaat, van b ui ten 1 and sclie zaken, van koloniën en van marine op 5 en die van don minister van financiën o*p Donderdag 4 Augustus aanstaand.» niet plaats hobbon. ALKEMADE. Volgens publicatie zal de verkiezing (oandidaatstelling) van drie le den van den Gemeenteraad plaats hebben op Vrijdag 12 Augustus e.k. Hierdoor zal wor den voorzien in de vacature ontstaan door vertrek van den heer A J. v. d. Zon, aftr. 1911 en door het overlijden van de heeron 0. v. Berkel aftr. 1913 en W. Reijnders aftr. 1915. HAZERSWOUDE. De Gemeenteraad zal vergaderen a.s. Woensdag, 3 Augustus, des voormiddags te 10 urer. Agenda: lo. Inge komen stukken. 2o. Aanbieding gemeentere kening 1909. 3o. Idem begrooting 1911. 4o. Voordracht college van Zetters. 5o. School geld H. B.-S. Leiden. 6o. Verzoek van den omriibusdienstondernemer. 7o. Kohier school geld 1910. 8o. Benoeming lid comm. t. w. van I schoolverzuim. 9o. Voorstel tot wijziging van de Bouw- en Bewoningsverordeuing. KATWIJK. Gisteren was voor de gemeen te Katwijk een^ dag van ongelukkennadat toch des namiddags onder Oegstgeest bij den tol van den Rijnsburgschen weg, een visscher, die op de tram wilde springen, d6 beide beenen verloor, kreeg eveneens een bewoner van Katwijk-aan-Zee, de weduw naar Jb. van Velzen, bij den tol onder Kat wijk aan den Rijn, werkzaam aan het ver leggen van de Trambaan een ongeluk. Dooi onvoorziene omstandigheden kreeg hij een tramrail tegen een zijner beenen, waardoor dit brak. Per draagbaar werd hij naar zijn woning aan den Sluisweg vervoerd, waar de geneesheer en De Ruiter Zijlker en dr. Van Walsem de eerste hulp verleenden. Por rijtuig werd hij vervolgens getransporteerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De loting voor de nationale militie, waaraan 96 lotelingen sullen deelnemen, wordt voor deze gemeente gehóuden in het Gemeentehuis op Woensdag 17 Aug. a.s. des voormiddags te kwartier voor elven. KATWIJK-AAN-ZEE. Woensdagavond zal Katwijks Harmonie-gezelschap ter vie ring van den verjaardag der Koningin- Moeder in zijn nieuwe muziektent een con cert geven. Meteen wordt dan de tent hier mee ingewijd. Bij de verloting van een prachtige aprei ten bate van den bazaar alhier is deze sprei gevallen op nummer 119. De gelukkige winner was een jongeheer. LISSE. Gisteravond gaf de muziekver- eeniging Eensgezind", naar aanleiding van het behaalde succes op het muziek-con cours te Aalsmeer, onder begunstiging van prachtig zomerweer en ten aanschouwe van een groote menschenmassa, een feestcon- cert, in haar tent. Deze was voor deze ge legenheid door de ingezetenon prachtig ver sierd met groen, viaggedoek en lampions, terwijl voor den ingang het woord ,,IIulde" in licht was aangebracht. Den directeur, don heer G. Verhey, uit Leidenj werd, toen hij de tent betrad een hartelijke ovatie gebracht. Daarna werd er eere-wijn geschonken en den directeur een lauwerkrans aangeboden. Vervolgens werd het behaalde succes door den president, den heer Fred, de Meulder, in een korte rede herdacht. NOORDWIJK. Gisteren had de heer 0, P. Alkemade alhier het geluk, een dubbele onderscheiding to mogen erlangen op de „V eertiendaagsch e"' van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem. Hij had geëxposeerd 2 collecties nieuwe gladiolussen. De eenie collectie verwierf dei zilveren medaille, de tweede een „Getuig schrift van verdienste." In de met zilver bekroonJc collectie kwam o»a. voor „King George", fijn rose; deze nieuwe soort munt uit door groote bloem, forsohen tros en de omstandigheid, dat vele bloemen tegelijk in bloei komen, Ook „Glorie van Noordwijk" behoorde tot deze collectie. De bloem dezer soort is geel, groot, en goed gevormd. In de andere collectie kwamen o.a. voor „Grande Manche" en „Rubens", beide wit te variëteiten, terwijl „Prins van Oranje" een goed figuur slaat met licht roode bloe men. Heden exposeert de heer C. P. Alkc- made een 50-tal soorten in „Artis" op de Stella. 691 Stella lacht even; slechts heel even. Zij is droefgeestig gestemd. Ziqp denkt aan het zwaard van Damocles, hetwelk boven haar fijn, blond kopje zweeft, en beklaagt haar. 'Een poosje zwijgt hij deelnemend, totdat hij opeens, Anastasia in hot oog krijgend, uitroept: „Ik zou wel eens willen weten, hoe freule von Gurlichingen hier komt. Dat is een persoon, die ik mij in Natalie's plaats yan het lijf zou houden." „Zich freule von Gurlichingen van het lijf houden, wanneer zij dat niet verkiest, is bij ra even moeilijk als een epidemisch» ziekte te ontloopen, zoo stil en listig sluipt zij op iemand toe!" zegt Stella, haar schouders optrekkend. „Van alle onsympathieke vrouwen, die ik ir mijn leven heb ontmoet, is freule von Gurlichingen wel de meest onsympathieke", beweert de Vorst vermetel. „Vooral kan ik haar glimlach niet uitstaan. Die doet mij stecds denken aan kapitein White's Oos- tersche pickles, het fijnste zoet-zuur! In Nizza noemde men haar het doodshoofd met de vergeet-mij-nietjes-oogen. Nu ziet rij er uit als een skelet op een gemaskerd bal. Kijk toch een^ naar haar 1 Wanneer rij toch maar niet alle twee en dertig tanden te gelijk vertoonde 1" „Waar rit rij?" vraagt Stella, haar kop je een weinig opheffend. Zij is tot dusveT zoo beducht geweest, dat rij ergens haai dreigend noodlot, monsieur De Hauterive, cal ontdekken, dat rij het gezelschap nog niet in oogenschouw heeft genomen. „Daar, tusschen Rohritz en de bloemen tafel; daar..." Onder Rohritz verstaat Stella reeds sinds weken den gezantschapsraadvan Edgar's komst te Parijs heeft zij nog niets venomen Onbevangen slaat zij haar oogen op en ont helt hevig. Hij is hier in hetzelfde vertrek met haar en heeft nog niet eens de moeite genomen, haar goeden avond te zeggen. Mijn Hemel, wat doet dat er toe 1 Hoevele minuten kunnen er nog verstrijken vóórdat monsieur De Hauterive haar woord, dat rij reeds aan Thérèse Rohritz heeft gege venkomt invorderen, en dan... het bloed stijgt haar naar de wangen. Sapristi", denkt Zino, „zou mijn zwager voor een enkelen keer scherpzinniger zijn ge weest dan mijn zoo wijs zustertje?" „Vindt u niet, baron Rohritz", merkt mid delerwijl Stase op tegen haar slachtoffer, dat nog altijd aan haar zijde is vastgeke tend, „dat vorst Capito zich wel wat al te opvallend met onze kleine vriendin Stella bemoeit?" „Dat is zijn zaak", antwoordt Edgar koel. „En wat zegt uw schoonzuster er van, dat Stella zich met Capito afgeeft?" „Mijn schoonzuster heeft blijkbaar niets afkeurenswaardigs in Ket gedrag der jonge dame gevonden", antwoordt Edgar, „want vandaag nog sprak zij in de hartelijkste, lofwaardigste uitdrukkingen van haar." „Ja, dat is waar ook", zegt Stase pein zend. „Thérèse moet Stella onder haar vleu. gels genomen hebben." „Zij heeft vriendschap met haar geslo ten." »>Ja> 5», geheel Parijs weet reeds, dat Thérèse", het is een karakteristieke eigenschap van Staso om van al haar voor name kennissen des te vertrouwelijker te spreken naarmate rij ze minder kent, „dat Thérèse het zich tot taak heeft ge steld, Stella goed uit te huwelijken. Is dit het geval, dan moest rij Stella aanraden toch een weinig voorzichtiger te zijn, anders za-1 het kleine zottinetje rich spoedig zoo gecompromitteerd hebben, dat een fatsoen lijke partij voor haar tot de onmogelijkhe den behoort. Weet u al, dat Zino ter wille van Stella den cursus van della Seggiola bijwoont?" „Wilt u Stella Meineck voor de excentri citeiten van vorst Capito verantwoordelijk stellen „Laten wij aannemen, dat het niet direct, door haai* toedoen gebeurde, mij goed. Maar rij heeft rendez-vous met hem in het Louvre... en" in Stase's oogen tintelde een duivelachtige triomf „zij bezoekt hem in zijn woning. Een goede en zeer waar- heidslievende vriendin van mij woont tegen over den Vorst in de rue d'Anjou en zag hoe Stella onlangs, met een dichten sluier voor haar gelaat, in de deur van zijn..." „Onzin!" roept Rohritz verontwaardigd, zonder haar te laten uitspreken, mi ver laat haar zonder eenige verontschuldiging, om eindelijk naar Stella te gaan. Maar Voordat hij zich tusschen vetrschillende damesslepen en den overvloed van meube len in een Parijsch salon tot de gele divan heeft doorgewerkt, neemt reeds iemand anders de plaats naast Stella, welke Zino zoo juist heeft verlaten, in: een knappe, breedgeschouderde man van ongeveer veer tig jaren, goed gekleed, met een flinke houding, maar niet gedistingeerd, zonder dat men eigenlijk zou kunnen ïoggen, waar aan het ligt. Hij heeft iets blinkends, nieuws, stijfs over richtusschen hem en een dandy van het zuiverste water, zooals Capito bijvoorbeeld, bestaat hetzelfde on derscheid als tusschen oud Meiszener por selein en h'et een of ander gepatenteerd fabrikaat. „Wie is die man met het roode gezicht en dien forschen knevel onder gindsche camelia?" vraagt Edgar verdrietig aan rijn ouden kennis, vorst Suworin, die juist op hem is toegekomen. „Een zekere Cabouat de Hauterive, een millionnair, die van mooie zaken houdt," antwoordde Suworin. „Onlangs kocht hij een prachtige Rousseau voor zijn museum en nu wordt er beweerd, dat hij op het punt staat een mooie vrouw te koopen voor zijn huis. Het ontbreekt hem echter hi aesfchetische dingen absoluut aan initia tief. Arthur Stevens, de koopman in schil derijen, heeft den Rousseau voor hem opge diept Ik zou wel eens willen weten, wie de vrouw voor hem gevonden heeftDe keuze is met smaak gedaan; dat moet ik zeggen. De dwaze kerel bluft reeds bij al zijn kennissen met zijn nieuwste bezitting. Het is een landgenoot» van u, als ik mij niet vergisdaar, dat jonge meisje, naast wie hij zit.." Zij is inderdaad bijzonder bekoorlijk. Hoe had Stase rich durven vermeten, haar zoo brutaal te belasteren 1 Waarlijk, men zou zich moeilijk iets kuisohers, iets onschul digere kunnen voorstellen dan de slanke verschijning naast den breedgesohonderden parvenuDe ellebogen tegen haar zijden gedruktv de handen in den schoot, zoo zit zij daar, doodsbleek en blijkbaar bevend van angst alsof rij het voltrekken van een doodvonnis afwacht. „Het is een misdaad, een jong meisjf tot zoo iets te willen dwingen," zegt Roh ritz buiten zichzelven. „Ik zou het niet op mijn verantwoording willen hebben, wat Thérèse zal te verantwoorden hebben. O. ik dwaas Het is hem te moede, alsof het zien var clat bleeke, treurige kindergezichtje hem zijn zelfbeheerseliing zal doeD verliezen, alsof hij haar in het laatste oogenblik nog losrukken moet van den schitterenden, vreeselijken last, dien zij op het punt staat op zich te nemen, en haar in zijn armen wegdragen, ver, ver weg, tot aan een st.il groen land, waar in de droomerige avond schemering een wit landhuis in de schaduw van een groote linde staat, waar de geur der lindebloesems zich in den avondwind met dien der groote, bleeke rozen vermengt welke zich uit. de donkere grasperken naar den matblauwen hemel omhoog heffen; waar de muziek van het zachte bladeren- geritsel zich paart, aan het melancholieke lied der Save Maar slechts een krankzinnige zou In onze beschaafde wereld aan een dergelijke opwelling toegeven. Ergar is niet waan zinnig; hij is zelfs te wel opgevoed, om zijn innerlijke ontroering ook maar in het. minst aan een ander te laten blijken. Kalm, met rijn monocle in het oog, staat hij na act Suworin en geeft hem zelfs tamelijk duide lijke antwoorden op zijn vragen betreffen de het nieuwe Weener ballet. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1