■it- A". 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Kun3t, letteren, enz. FEUILLETON. Sëteila. DACrBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer A 0.17$. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per poet f 1.10. 1.30. 1.65. Hindertaref. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van C. J. EGGINK Jr., houdende verzoek om vergunning tot het pp richten van een koper- en blikslagerij in pet perceel Nieuwe Rijn No. 167 kad. sectie No. 1642, gemeente Leiden; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge doemd verzoek, met de bijlagen, op de Ser pretarie dezer gemeente ter visie gelegd Ss; alsmede dat op Vrijdag 12 Augustus panst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gereohtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet ▼oor het gemeentebestuur of een zijner le lden zijn verschenen ten einde hun bezwaren pion del mg toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 29 Juli 1910. Leiden, I Augustus. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is aan den heer W. A. Ridderhof, t© Leiden hoofdleeraar ^■an de school van het genootschap Mathe sis Scientiarum G-enitrix" te Leiden, en pnderwijzer aan O. L. S. te Leiden en te ^6-Gravenhage, op verzoek, eervol ontslag ferleend als plaatsverv. lid van de com- paissie, belast met het examineeien van hen die een akte van bekwaamheid verlangen Ivoor het handteekenen, zitting houdende fee 's-Gravenhage. Voor het examen voor M. U. L. O. te (Utrecht (Diploma B) slaagde Zaterdag jL ide jongeheer E. J. M. Kielstra, van Oegst- geest, leerling der Ohr. School voor M. U. L. O. aan bet Noordeinde alhier. De minister van landbouw, nijverheid ©n handel heeft bepaald, dat de gewone Rijksnajaarskeuringen van tot dekking be stemde hengsten in 1910 gehouden zullen Worden voor Zuid-Holland: 19 October te [Leiden; 20 October te Rotterdam; 21 Oc tober te Dordrecht; 22 October te Dirks- land. Voor liet examen der hoofdakte zijn .fee 's-Gra.vcnhage geslaagd, de dairies A. Driesens, van Leiden, en G. de Boar, van ÏReeuwijk. Bij Kon. besluit-is toegelaten als ver- j&eniejng uitsluitend in hot belang van ver. jbeburing dier volkshuisvesting werkzaam, de Jverccniging Bouwvereeniging „Gemomtebe- jlang",gevestigd te Lei mui den, welker sta tuten zijn opgenomen in de. „Stt Ct." No. 147. Naar „Allen Weerbaar" uit zéér bc- fcvouwbare bron verneemt, heeft de Ja vaan- te he student R. M. Noto Soerotp, zoon uit een Djokja-asch vorstelijk geslacht, het voornemen om zich als vrijwilliger bij het reservekader te verbinden. Deze jonge edel man is de schrijver o.a. van de artikelen over: ,,De verdediging van Java met behulp van Javanen", die voor eenigen tijd in de „Nieuwe Rott. Courant" verschenen en hij schijnt dus zijn woorden met een daad te willen bezegelen. Het blad hoopt, dat zijn voorbeeld veel Nederlandscte studenten zal wakker maken en tot navolging zal brengen Precies om drie uren vertrok do ko ninklijke trein Zaterdagnamiddag van Het Loo naar Socstdijk. Er was eau bijzonder talrijk publick, meorendeels vreemdelingen, die het Koninklijk Echtpaar en, de Prin ses, die op den arm van juffrouw Marting volgde, met hartelijk gejuich begroetten. De Koninklijke Earnilie met gevolg kwam te 4 uren aan het station Baarn aan. De Koningin-Moeder, op het perron aanwezig, verwelkomde de Koningin, Prinses Juliana en, den Prins der Nederlanden. Nadat de Koningin zich enkele oogonblikken had on. derhouden met den Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, mr. F. D. graaf Schimmel penninck, en met den bur gemeester van Baarn, den heer F. F. baron d'Aulnis de BourouiLL, die ter begrooting aanwezig waren, reed de Koninklijke Fa milie met gevolg in 4 hof rij tuigen naar liet Paleis te Soestdijk. De duizenden belang stellenden, die zich reeds uren van te voren op het Stationsplein haddon verzameld, juichten de Vorstelijke personen hartelijk too. De Koningin had haar Dochtertje op den schoot en reed, blijkbaar met 't oog op den wind, achteruit. Het Prinsesje wuifde vriendelijk met haar handje, hetgeen de geestdrift onder het talrijke publiek niet weinig verhoogde. Voot het Paleis te Socstdijk hadden ook zeer velen oen goxl plaatsjo gezocht. Bij aankomst aldaar werd de Koninklijke Familie eveneens luide toe gejuicht door de vele inwoners van Baarn en vreemdelingen, die de komst der Ko ningin met. Prinses Jnliana met groot ver langen hadden tegemoet gezien. Inzake het vraagstuk der ponsionno> ring van notarissen is samenwerking ver kregen tusschon de broed-er schappen der notarissen en der candi daat - notar isee nEen gezamenlijke actie zal worden begonnen. In de jongst» vergadering van het hoofd bestuur der broederschap van candidaat-no- tarissen werd mededeeling gedaan van een schrijven van hot hoofdbestuur der broeder schap van notarissen, dat het zich heeft verocnigd met het denkbeeld tot het in stellen eener permanente commissie tot be hartiging der belangen van het notariaat, welke commissie tot taak zal hebben, prac- advics uit te brengen over onderwerpen, waarover door een der beide hoofdbesturen prae.advies wordt gevraagd. Tot loden dier oommissie zijn benoemd, door hot hoofdbestuur van de broederschap der notarissen do lieeren Ch. Miseroy, H. "Wortheim en A. Knottenbelt en door het hoofdbestuur der broederschap van candi- daat.notarissou de hoeren mr. J. P. S- Gual. thérie van Wee zei, H. Teriet en A. Bonga. Het staat thans vast, dat het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland geen ver vroegde bijeenkomst zal houden om over de wettigheid van het beroep vail ds. Post te Wij denes c. anaar de Ned.-Herv. Ge meente te Rijswijk te handelen. Door B. en Ws. van Rotterdam is bij den Rotterdamschen gemeenteraad een voorstel ingediend de begraafplaat© Orooa- wijk te vergrooten met een terrein groot plnx 6 fl. A., waarvan de kosten geraamd worden op 660,000. Met de „St.-Ct." No. 177 werden ver zonden afdrukken van de verslagen der on derzoekingen in het Zoölogisch Station te Napels, verricht door dr. J. H. F. Kohl- brugge en dr. A. K. M. Noyons. De kolonel L. C. Vervooren, comman dant van het 6ste reg. infanterie, heeft het voornemen te kennen gegeven tegen het najaar den dienst met pensioen te verlaten. Hr. Ms. pantser schip „Evertscn", on der bevel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, is 30 Juli van Nieuwediep vertrokken, ter aanvaarding van den oefe- ningslocht in de Noord- en Oostzee. KATWIJK-AAN-ZEE. Vrijdag en Zater dag j.l. kwamen hier zeven partijen pekel haring in afslag. Volle haring bracht op f 10f 13,75. Maatjesharing f8,75- fö Steurharing f 12,30 Makreel f 12. Alles per kantje. LEIDERDORP. Door de politie alhier werd tegen een 61-jarig visscher, te Leiden woonachtig, proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal; hij is ter beschikking van de Justitie, naar de gevangenis te '©-Graven- Lage overgebracht. De rekening der gemeente, over den dienst 1909, die ter inzage ligt, bedraagt in ontvang f 22,721.55$ in uitgaaf f 20,471.81$ en sluit dus met een saldo van f 22-49".74. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, heeft het Gemeentebestuur het adres, dat ren paar weken geleden aan H. M. de Ko ningin werd gezonden, ontvangen, om er zijn advies over uit te brengen. Gelijk men weet, beoogde bedoeld adres, waarop ruim 200 handteekeningen werden geplaatst, nie tigverklaring van het Raadsbesluit van 11 Mei j.l., waarbij een verordening werd ge maakt op de publieke verpachting van het recht tot plaatsen van badkoetsen, stoelen, enz., op het strand. Dat het gemeentebestuur dit adres ont ving, om er advies ovet- uit te brengen," is niets bijzonders, dat gebeurt altijd. Dat wij het niettemin vermelden, vindt zijn oorzaak hierin, dat wij met zekerheid kun nen melden, dat B. en Ws. onzer gemeente reeds een paar malen vergaderd hebben over de oplossing der strandkwestie, en dat het Da-gel. Bestuur van meening is, dat een „vredige" oplossing alleszins gewenscht en ook mogelijk is. In die richting onge twijfeld voor alle partijen de beste zul len B. en Ws. trachten, trfc oplossing van een en ander, betrekking hebbende op het strand, te geraken. Aanstaanden Zondag, 7 Aug., zal de Eerwaarde Zuster Huberta in de wereld mejuffr. Francisca van der Woyden, uit onze gemeente in het Moederhuis der Eerw. Zusters van het Gezelschap van J. M. J. te 's-Hertogenbosch plechtig haar kloostergeloften afleggrn, „geprofest" worden, zooals men het noemt. NOORDWIJKERHOUT. Onder begunsti ging van het prachtigste zomerweer had de feestboottockt naar Marken plaats, waaraan door ruim tweehonderd liefhebbers werd deelgenomen. Op de heenreis ging alles best. Te Marken steeg de feestvreugde ten top. Al het merkwaardige, dat daar te zien is, trok zeer de aandacht; vooral do Marker jonge meisjes hadden veel bekijks. Toen de boot echter de terugreis aan vaardde, deelde de kapitein mede, dat het intusschen te laat geworden was om de rei zigers tijdig te Leiden te brengen; zoodat ze den laatsten trein naar Piet-Gijzenbrug zouden missen; (ofschoon de directie der Carsjesns-Maaschappij op rich genomen had &r voor te zorgen, vroeg genoog te zijn). Dit bericht gaf algemeens ontsteltenis. Een gedeelte der reizigers wilde niet mee terug. De overige passagiers waren ont stemd en eisohten van den president dat hij den kapitein niet zou betalenof schade vergoeding voor het ongerief dat zij zou den ondervinden. Het gelukte den president echter de ge moederen tot kalmte te brengen. Hij stelde voor niet door te varen naar Leiden, maar aan te leggen aan de Kaag cn vandaar naar huis te wandelen. Aldus is geschied. In het nachtelijk duister maakten de reizigers naar Marken, voorafgegaan door de muziek der „Echo" die door lustig blazen er den moed wilde inhouden, een wandeling van twee en een half uur en keerden 's nachts om twee uren met verschillende gevoelens omtrent de „plezierreis" in hun „Heimath" terug. N OORD WIJ K-AAN-ZE E. Gepasseerdea Zaterdagavond organiseerde de onderne mende firma „Erven W. H. van Konijnen burg" in het gerestaureerde „Badhotel" (thans uitsluitend café-restaurant) een ooa- cert, kinderbal en bal uitsluitend voor ge- noodigden. Aangezien ook wij hoffelijk werden genoodigd, zijn wij een kijkje gaan. nemen. Het weer was prachtig; alleen een fel re genbuitje kwam even de bezoekers, die op het binnenterras zaten verjagen naar de veranda van de concertzaal. Overigens frischto he>t weer door dat malsche buitje zóódanig op, dat een heerlijke, frissohe koelte de zaal binnenkwam. Het ooncert werd gegeven door het strijkkwintet K. K„ waarvan iedereen weet, dat het onder de bekwame leiding van den heer H. J. v: Leeuwen Jr., uitstekende mu ziek ten gohoore brengt. Ieder Leidenaar kent K. K, iedere Noordwijker ook, want de Leer Van Lee uw on executeerde den laat sten tijd herhaaldelijk op ons dorp en met welverdiend succes. Geen wonder, dat verleden Zaterdagavond een werkelijk élite-publiek zich verzameld had in de concertzaal van „Badhotel". Zon der bluf, kan verklaard worden, dat een deel der beau mondo van Noordwijk elkaar ontmoette op genoemd concert Het was goed gezien van de „Erven Van Konijnen burg", om dezen avond te geven uitsluitend voor genoodigden, die men anders niet ge makkelijk tot een gang naar het concert krijgt. Ook Noordwijks voornaamste bur gers hebben nu kunnen zien, hoe goed het gerestaureerde „Badhotel" thans als café- restaurant geëxploiteerd wordt. De heer Van Leeuwen oogstte herhaalde lijk luiden bijval, als op werkelijk zeer ver dienstelijke wijze fragmenten werden ten gehoore gebracht uit composities van Sou- sa, Auber, Cifford, Bael e. a. Aan het hal, zoowel dat voor kinderen, als aan dat voor volwassenen, word druk deelgenomen, óók door de deftige bezoekers. De heerlijke avond vol zomergeuren, het zachte ruisch'en van de zee, die in kalme stemming streelend aan kwam rollen, de lieflijke muziek van K. K., de mooie toilet ten, en niet te vergeten den rustdag in het zicht bracht vele mensehen op de been, die öf een plaatsje zochten onder de cafe-weranda, öf op den boulevard heen en weder wandelden. Wij zoude a der firma Konijnenburg willen zeggen: 't smaakte naar meer." TER-AAR. Het Bestuur der'Christelijke Nationale school in deze gemeente ben«>eaide tot hoofd dier school vacature-Quak) den heer S. J. Hendriks, thans in gel ijk 3 be trekking in de gemeente Mijdrecht. De benoeming is geschied met ingang van 1 November 1910. ZEVENHOVEN. Mej. A. B. van Rijs, heeft haar ambtsbezigheden aan het Rijks hulppost- en telegraafkantoor alhier weder hervat, terwijl mej. C. v. d. Toorn benoemd is aan het hulpkantoor te Berg-Ambacht. Beroepen is naar de Ned.-Herv. Gem. te Zegveld ds. L. v. Mastrigt, te Barneveld. ZEGWAARD. Eenige hecren alhier heb ben 't plan opgevat 'n „Bouwvereniging op te richten. Een vijftiental ingezetenen zijn tot een vergadering uitgenoodigd ou, do plannen verder te bespreken en om dr vereeniging daar te stellen. Volgens de gehouden landbouwtelling zijn in de gemeente 465 paarden, 1565 koeien, 1643 schapen, 78 bokken of geiten, 1079 varkens en 6721 kippen. Al e m. Ned. T o o n k u n s t. a n a a rs- V ereeniging. Op het te Brussel van 47 Augustus plaats vindend internationaal congres van musici, uitgaande van de confederatie van la ndelijke toonkunstenaarsvereenigingen, zal de heer M. C. van de Rovaart, voor zitter der Alg. Nederl. Toonkunstenaars- Vereeniging, Nederland vertegenwoordigen. Museum van K u n s t n ij v e r h e i d.- Een zestal leerlingen der hoogere klasse van de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid te Haarlem zijn voor oene studiereis vertrokken naar de Ten- toonstellng tei Brussel. Zij werden daartoe in de gelegenheid gesteld door de toelage,' welke zij van de Maatschappij van Nijver heid ontvingen, aangevuld met eenige bij dragen die door belangstellenden werden, verstrekt. Twee andere leerlingen der metaalbe werking op de Tentoonstellingen het drij ven én ciseleeren werkzaam, terwijl reeds enkele leerlingen als decoratieschilder by het in orde brengen der Nederlandsche af-; deeling werkzaam waren. „Boeken waar je wat aan hebt!" Een nieuwe serie onder dezen titel ver schijnt in do Hollandia-drukkerij. De Re dactie berust bij de hoeren S. K. Bakker te Zwolle; dr. 0. E. Hooykaas, Vlaai-dingen, en dr. H. P. Schim van der Loeff, Boskoop.. Deze uitgave, welke twee keer 's jaara verschijnt, wordt verspreid in 160 afdeelin- gen van den Nederlandschen Protestanten bond. Een opleving van moderne Theologie? 68) „Evenals alle meisjes, vóórdat zich een geschikte partij aan haar voordoet." ,,Dat hebt gij mis", brengt Zino in het imidden; „ik weet van drie mensdien ;hm... van menschen, die meetellen, die Na- 'talie een blauwtje heeft laten loopen. Twee daarvan mag ik niet noemen, de derde in 'het verbond ben ik... elle m'a refusó net 1" „WelNu begrijp ik de reden van je (voortdurende vriendschap voor Natalie, gij zijl; haar nog altijd dankbaar voor deze wei gering", zegt Tliérèse lachend. „Gij en Na- jfcalie, het is onbegrijpelijk 1" „Zij beviel mij, bekent de Vorst, ,/t is merkwaardig... aan alle lekkernijen overeet men zich; aan goeden krachtigen bouillon jniet. Zij is het eenige meisje voor wie ik (onafgebroken, sinds ik haar ken, en dat is Tan mijn jeugd af, denzelfden graad van «vriendschap heb gevoeld, 't Is waai ook," en hij haalt zijn horloge voor den dag „zij heeft mij verzocht, heden niet in de Irue de la Bruyère te ontbreken. Gaat gij mee naar de Lipinsky's Edgar? Zij zullen tje zeker gaarne zien." Edgar trekt met een landerige uitdruk king zijn wenkbrauwen omhoog. Voordat hij op zijn langzame wijze nog tijd heeft gevonden te antwoorden, roept Thérèse: „Toe, Edgar, ga! Goj moet namelijk weten, dat monsieur De Hauterive Stella vandaag ten huwelijk wil vragen. Ik heb hem aange raden met haar te spreken, vóórdat hij bij haar moeder om baar hand aanzoek doet; dat is immers zoo 't gebruik in Oostenrijk. Ja, Edgar, ga naar de Lipinsky's en sla de kleine Stella met haar vereerder nauwkeu rig gade. Wanneer ik niet zoo geheel kapot was, ging ik mede, ik ben zoo nieuwsgierig. XXXV. Men vindt in het salon der Lipinsky's een zeer gemêleerd gezelschap: kunstenaars, Amerikanen, diplomaten zijn hier met Rus sische kennissen vereenigd. Franschen ziet men bijna niet. Nauwelijks sinds drie maan den metterwoon te Parijs gevestigd, hébben de Lipinsky's nog geen tijd gehad hun kring te organiseea-en. Een atmosfeer van alles bezielende intimiteit, wëlke de groot ste aantrekkelijkheid van die besloten ge zelschappen uitmaakt, ontbreekt. De aan wezige Russen en bejaarde diplomaten scha ren zich voor het meerendeel om den haard, waar madame Lipinsky haar kleine cour houdt. Zij is een bijzonder gedistingeerde, beval lige, oude vrouw, die in de glansperiode van keizer Alexander een beroemde schoon heid was en in dien tijd een rol bij het Hof heeft gespeeld. Hofdame der Keizerin, heeft zij in liaar hart een onveranderlijke, vereerende liefde bewaard voor den ridderlijken, op het eind van zijn leven zoo zwaar beproefden Kei zer. 't Weelderige witte haar, dat van de slapen is weggestreken, prijkt met een ietwat phan- tastisch zwart© gestoken speld; de kleine ooren zonder knopjes zijn niet bedekt, wat bij een vrouw van haar leeftijd een zonder ling effect maakt. Zoodra zij met een nieu wen kennis wat op dreef komt, vertelt zij hem van de onaangenaamheid, welke deze kleine oortjes haar ten tijde van haar hof leven hebben berokkend. De Kei ze ■•in ver oordeelde haar namelijk langen tijd 't haar met doffen over de wangen te dragen, wij-1 de Keizer eens op een bal haar mooie ooren had bewonderd. „De Keizerin was jaloersch.'' Met deze woorden eindigt de oude dame telkenmale haar verhaal en haar oog en omhoog slaande, voegt zij er met een veelbeteekenend schou derophalen bij„Op mijHet liefst echter vertelde zij er van, hoe de Keizer, toen hij haar eens met een namiddagbezoek vereer de, met het grootste geduld het vuur in haar haard had aangelegd, waarop zij hem toege roepen had: „O Sire, si 1' Europe vous voyait Het kunstenaarselement schaart zich om Natalie. Op den dag, waarop Edgar en Zino door Thérëse naar de Lipinsky's zijn gezonden, om Stella en monsieur Cabouat gade te slaan, is dit kunstenaarselement vertegen woordigd door een pianist, die zich ge ducht voelt en wiens vingertoppen in gum midopjes steken, en door signore della Seggiola. Ddla Seggiola ziet er, zonder zijn vroo* lijk fluweelen calotje, in een deftige ge kleeds jas zeer schoon en doodongelukkig uit. Zijn gemoedelijkheid heeft in deze koe le atmosfeer geen stand kunnen houden; hij vindt geen gelegenheid de grappen efl kwinkslagen, waarmede hij onder zijn lessen zijn leerlingen vermaakt, te berde te bren gen. Onrustig en log wentelt hij zich uit den een en fauteuil in den anderen, bewondert met groote aandacht een Japansch verlakt meubelstuk en haalt verlicht adem, als men hem ygrzoekt* iets te «angeJi, w^l hem dat blijkbaar in een salon veel gemakkelijker valt dan spreken. De pianist daarentegen laat zich zeer smeeken en hamert ten slotte met kracht op den vleugel van Pleycl, alsof hij een per soonlijke vijand van den maker daarvan was. „Ik koeeter een groote voorliefde voor kunstenaars," verklaart madame Lipinsky, die den bariton door haar lorgnet heeft op genomen, zuchtende tegen haar buurman, vorst Suworin, die in de Parijzer wereld onder den bijnaam „memento mori" bekend staat, „maar ik vind, dat ze, evenals jachthonden, heel mooi zijn om te zien in de open lucht, maar in een salon lomp en onbeholpen worden. Men is altijd bang, dat zij iets omver werpen. Natalie is van ande re meening; die haalt ze bij voorkeur in huis; mijn dochter en ik zijn trouwens in alles contrasten. Dat is vorst Oapito ook van oordeel en hij waardeert dat in Natalie. Het is omstreeks haöfelf, als Edgar en Zino bij de Lipinsky's binnentreden. Nadat Edgar de beide dames des huizes begroot heeffc en madame Lipinsky hem tamelijk lang aan den praat heeft gehouden, kijkt hij naar Stella om, ziet haar in het midden van het salon op een gele ronde sofa, waar uit een groote camelia-plant met roode bloe sems omhoog steekt, naast Zino. Hij wil juist op haar toetreden, als hij de hand van een dame op zijn arm voelt. Hij keert zioh om. Stase staat naast hem, gemaakt, grijn zend, smachtend, in een jeugdige, witte japon, met een bouquet rozen op de borst, een reusachtigen groot en voeren waaier in de hand*. „Welk een onverwacht genoegen!" lis pelt zij. Daar in dit oogenblik een jonge dame, een leerlinge van den- pianist, zich «voor den vleugel heeft gezet, om iets Spaansch klin kende van Massenet voor te dragen, en Ed gar dientengevolge verplicht is zich zoo stil mogelijk te houden, kan hij niet anders doen dan naast de booze oude fee to blij ven staan ja* zicji zelfs op een stoel naasJ haar te laten neertrekken. Het eerste muziekstuk der jonge dame laat het gezelschap zwijgend over zich heen gaan. Als echter op de Spaansche wals een Zweedsohe rêverie volgt, wordt het stil zwijgen verbnoken. Door het geheele salon gonst de conversatie in dien halfluiden,: goeden gezelschapstoon, welke aan 't zacb« te suizelen van verdorde bladeren herinnert Zino was de eerste, die begon te spreken. „Ik begrijp niet, hoe men met zulke fijne handen zulk een harden aanslag kan verbin den," fluistert hij, zich naar Stella toebui gend, met een veelzeggenden blik op de engborstige, kleine Amerikaansche voor de pianoj „voor deze salonvoordrachten van jonge dames moest men altijd zwijgende piano's in voorraad hebben, de executanten zouden dan even goed in de gelegenheid zijn haar mooie handen te toonen en de kwelling Kou voor de toehoorders beduidend mindeU worden 1 (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1