tr. RCTTO zrateivTag 33 .run. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieele Kennisgeving. 1 O I 1 LEIISCÏÏ PRUS DEB ADTEBTENTIEN: Van 16 regels /'LOS. Iedere regel meer 0,17J. Grootero letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaseeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; pef 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30, Franco per post1,65. KENNISGEVING. Militie. i j Burgemeester en Wethouders vbsl Liedden-; W Coleb op art. 24 der gewijzigde en aan- gevulde Miütiewet 1901 Brengen tor algemeen© kennis, dat het in- fechrij vingsregister deaes jaars voor de lioh- Itang der militie van 1911 en de daanult bpgeinaakte alphnbetische naamlijst voor elk 'tier lezing zullen liggen op de Gemeejite-se- bretaxie (afd. Militaire zaken, kamer No. .9) fedhiër, op werkdagen van 25 Juli tot en totet 3 Augustus aanstaande, tusschen des voormiddags 10 uren dn des namiddags 3 jUjen, binnen welken tnjd togen register en lijst bij den Commissaris der Koningin in deze provincie bezwaren kunnen worden in gediend door middel van een door de rboo dige bewijsstukkeai gestaafd, bij den Bur gemeester in te leveren verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, idie do bezwaren inbrengt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris, i Leiden, 23 Juli 1910. KERNiSSGEVgNG. LOTING VOO« DE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien bet besluit van den Staatsraad i. b. d., Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, d,d. 14 Juli 1910 (Pro vinciaal Blad no. 58i), houdende regeling van de loting voor de militie, lichting 1911 Gelet op art. 26 der aangevulde en ge wijzigde Militie wet 1901 eif op art. 24 van het laatstelijk bij Koninklijk besluit van 4 Januari 1909 (Staatsblad no. 10) aangevuld en gewijzigd Koninklijk besluit van 2 Dec. 1901 (Staatsblad no. 230) Brengen bij deze voor de eerste maal tei kennis van belanghebbenden, dat de loting der vóór den lsten Juli dezes jaars voor de lichting van het volgend jaar in deze ge meente voor de militie ingeschrevenen zal plaats hebben in een der vertrokken van bet Raadhuis alhier, op Maand ag 22 Augustus aanstaande, des morgens te tien uren, voor de ingeschreve nen wier geslachtsnamen beginnen met de letters A, B. C, D, E en F, en op denzelf den dag, des middags te één uur, voor als- voren met 'de letters G, H, I, J en K; Op Dinsdag 23 Augustus aanstaande, des morgens te halfelf, voor de ingeschrevenen wier geslachtsnamen beginnen met de let ters L, M. N, O en P, en op denzelfden dag, des middags te één uur, voor alsvoren met de letters Q, R, S, T en U Op Woensdag 24 Augustus aanstaande, des middags te halftwee, voor de ingeschre venen wier geslachtsnamen beginnen met de letters V, W. X, Y en Z; en voorts, dat -tot het doen opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrij stelling wegens broederdienst of op grond van art. 50 der bovengenoemde wet (welke getuigschriften worden afgegeven op de ge tuigenis- van twee personen, die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaar de, door mede-onderteekening, verant woordelijk stellcn;), door of vanwege de lo- telingen bij den Burgemeester aanvraag kan worden gedaan op 9 en 10 September aanstaande, van des morgens tien uren tot des middags drie uren, ter Gemeente-Se cretarie (afd. Militaire Zaken, kamer No. 9) alhier. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat men, ingevolge het bepaalde bij art. 51, 1ste zinsnede, van meergemelde wet, om vrijstelling wegens eigen militairen dienst of dien van broeders to verkrijgen, moet overleggen een paspoort of ander be wijs van ontslag, of een uittreksel uit bet stamboek of een bewijs van weTkelijken dienst, en -dat men, volgens de 2de zinsne de van dat wetsartikel, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst, bo vendien moet overleggen het bovenbedoelde getuigschrift van den Burgemeester, waar uit het getal zonen, tot het gezin behoo- rende blijkt. In verband hiermede worden belanghob benden wijders- opmerkzaam gemaakt op art. 42 van het bovenaangehaald Koninklijk besluit, luidende aldus:. „Het bewijsstuk, in de eerste zinsnede van art, 51 der wot vermeld, kan, zoo het niet reeds ingevolge art. 39, derde lid, van dit besluit onder den Burgemeester berust, ten minste veer tien dagen vóór den dag, waarop de zitting van den militieraad wordt geopend, wor den ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente, in welke de loteling, die vrijetel- Kng verlangt wegens eigen militairen dienst of wegens broederdienst, voor de militie is ingeschreven.'' Eindelijk worden belanghebbenden er met nadruk op gewezen, dat het opgev»n van een reden van vrijstelling bij de loting hem} die vrijgesteld wenscht te worden, niet ont slaat van de verplichting om bij den militie raad de reden van vrijstelling in te bren gen, hetgeen in elk geval bij dit ooilege moet worden gedaan op bet daarvoor be stemde tijdstip. Burgemeester en Wethouders voornoemd N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Br-retaria. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brongen in herinnering dat den 31 Juli e.k. de 2de termijn vervalt van de Plaatselijke In komstenbelasting, dienst 1910, en dat alzoo op den lsten Aug. minstens twee zevende ge deelte van den aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-Ont vanger over te gaan. Burgemeester ca Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 23sten Juli 1910. HindeimtreL Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. KNOTTER, houdende verzoek om vergunning tot op richting van een smederij in het perceel Pieterskerkhof No. 16 en 16a, kadastraal bekend Sectie G no. 1182; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 6 Augustus aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 23 JuE 1910. Winterdicnstreg;elliigen van spoor wegen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een exemplaar van de ontwerpen voor de „winterdienstregeling 1910/1911", aange boden door de „Holl. IJz.-Spoorweg-Maat schappij, de Ned, Centraal-Spoorweg-Maat schappij en de Maatschappij tot exploita tie van Staatsspoorwegen", ter inzage op de Secretarie dezer gemeente zijn nederge- legd en dat eventueele opmerkingen betref fende die dienstregelingsontwcrpen, ten einde voor de vaststelling van de dienstre geling in overweging te kunnen worden ge nomen, rechtstreeks moeten worden ingezon den vóór of op 5 Augustus a.s. aan net. De partement van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 23 Juli 1910. Leiden, 23 JuBi. Ter gelegenheid van het te Amster dam bijeengekomen Internationaal Uitgevers- Congres, brachten heulen eén groot aantal buitenlands ohe leden een bezoek aan Leiden. Daartoe door A. W. Sijth-offs' Uitgevers- Mij. uitgenoodigd werden zij met hun dames vanmiddag om twee uren aan het Station afgehaald in rijtuigen, waarmede een toer door stad en omgeving gemaakt werd. Na een bozoek aan de gebouwen en in richtingen van genoemde Uitgevers-Maat. schappij werd per salonboot van „De Vol harding" een tocht, opgeluisterd door de tonen van het Leidsche Muziekkorps, naar de Braassomer- en Kagermeren gemaakt, waarna met een diner in „Maiscm Prins" de dag besloten werd. De burgemeester van Leiden toonde zijn ingenomenheid met de ook tot hem gerichte uitnoodiging door zijn tegenwoor digheid. Tegen inwilliging van het verzoek van Dr. J. C. M. Timmermans, om-bestendiging voor den tijd van drie jaren in de betrek king van stadsgeneesheer, bestaat geen be zwaar. Onder overlegging van het desbetref- fend verzoek van Mr. H. M. G. Kloppen burg, alsmede van het naar aanleiding daar van aan B. en Ws. gericht schrijven van Regenten van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, ge ven zij den Raad in overweging aan Mr. Kloppenburg, wegens zijn vertrek naar Rot terdam, op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als regent van die instelling, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen dienstèn, en voorts over te gaan tot de benoeming van een nieuwen regent uit de door het college van rogenten aangebo den voordracht, bestaande uit: lo. Mr. A J. Blok, hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid; 2o. Dr. W. Furck, oud- Öost-Indisch hoofdambtenaar. Den 31sten December a.s. eindigt de huur van hét stukje land, genaamd het Galgenveld, onder Oegstgeesb, laatstelijk krachtens Raadsbesluit van 27 Juli 1905 voor den tijd van 5 jaren verhuurd aan E. A. T. Vermond, voor f 45 per jaar. Aangezien de huurder den wensch heeft te kennen gegeven de huur onder de be staande voorwaarden voor 5 jaren te ver lengen, en daartegen bij B. en Ws. geen bezwaar bestaat-, geven zij in overweging aan genoemden wenscH te voldoen en overi gens onder de bestaande voorwaarden. Tot assistent bij de hulpkantoren der Stads-Bank-van-Leening alhier is, door Com missarissen dier instelling, benoemd de heer P. A. van Aggelon te Leiden. Erg getroffen hoeft „Musis Sacrum" het gisteravond niet met het concert van het „Haatlemsch Muziekkorps", althans wat het weer betreft. Dit was echter nog niet van dien aard dat besloten moest worden de uitvoering in de zaal te geven. De musici zaten nn in de tuintent en de toehoorders en tochoordsters onder de veranda tegen de zaal, ,en enkelen daarbinnen. De heer Kriens had voor een m-ooie samenstelling van het pro gramma gezorgd en onder zijn leiding liep alles degelijk en vlug van stapel. De leden mot hun dames betuigden herhaaldelijk door langdurig applaus hun waardeering over het gehoorde. Moge een volgend ooncert onder gunstiger, meer zomersche omstandig heden plaats hebben! Op de voordracht voor onderwijzer met hoofdakte, akte Fransch en vrije- cn ordeu oefeningen aan de school voor m. u. 1. ó- te Aaidenhurg komt voor de lieer W. G. Ron- sink, te Leiden. De loting voor de militie voor de lich ting 1911 zal geschieden te 's-Gravenhage op 1620 en 2327 Aug., te Delft op 2 en 3 Sept., te Rotterdam op 10, 12, 15, 19, 22, 25, 27, 30 Aug2, 5 en 7 Sept., to Schiedam op 23 on 24 Aug., te Leiden op 22, 23 en 24 Aug., en te Dordrecht op 8 en 9 Aug. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisternamiddag benoemd tot directeur van gemeentewerken den beer A C. Burgdorf- fer, met 26 van de 34 stemmen. De Voorzitter verklaart vooraf uitdrukke lijk, dat ambtenaren aldaar uit verklaarba re en eerbiedwaardige motieven niet heb ben gesolliciteerd. Een interpellatie had plaats van den lieecr Hollander over het ook in ons blad vér- melde geval, dat een man, die in de „Me tropol©" van het Heilsleger met een mes was gestoken, na in het ziekenhuis to zijn verbonden, was doodgebloed. De heer Hol lander zocht de schuld hiervan blijkbaar in gebreken van den dienst. De voorzitter was inlusschem van oor deel, dat ten hoogste zou gesproken kunnen worden van verschil in medisch inzicht. Waar inlusschen een justitieel onderzeek was ingesteld, achtte hij zich niet geroepen ver der op het onderwerp in te gaan. Bij het nog wat voortgezet debat bleek nog een zeer belangrijke bijzonderheid, na melijk dat de man niet op het bed is dood gebloed, doch des morgens dood op het pri vaat is gevonden en dus zijn verbonden been moet hebben blootgesteld aan een daar voor zeker verkeerde beweging, waar tegen over de heer Hollander stelde, dat de man re3(ls bij zijn komst in het Ziekenhuis had verzocht van een privaat te mogen gebruik maken, zonder dat daarop was ingegaan. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Waddingsveen dooT ds- P. de Looze, te Waarder. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Oost- en West-Graftdijk de heer D. van der Most van Spijk, cand. te Haarlem. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland zal in een buitengewone vergadering behandelen de al of niet-wet.tigh.eid van het beroep van ds. P. L. L. Post te Wijdenes on naar Rijswijk. Te 's-Gravenhage is plotseling overle den mevrouw Gauthier Vi liars, echtgenoote van den te Parijs zeer bekenden uitgever. Zij bevond zich sedert eergisteren op een kort bezoek aan Den Haag mot haren echt genoot, die het Uitgevers-Congres te Am sterdam had bijgewoond. Het stoffelijk over schot is gisterochtend per Hol landsche stpoor naar Parijs vervoerd. De Fransche gezant, de heer Maroelin Pellet, en de Fransche consul, de heer Petitpied, deden het stof felijk hulsel uitgeleide. B. en Ws. van Delft stellen den Ge meenteraad voor, overeenkomt tig liet adviss van de oommissie v 1 ad voor de gas fabriek, den prijs or industrieele doeleinden te sic.volgt: de eerste 5000 kub. M. 5.5 een;, ae tweede 5000 kub. M. 5 oemt, het meerdere dan 10,000 kub. M. 4.5 ot. per week berekening zal ingaan op 1 Januari a.s. Zoowel het Ned. Jongelingsverbond als de Gcnef. Bond van Jong. Vereenigingen in Nederland, zullen in 1911 hun jaarverga deringen op Hemelvaartsdag, te Groningen houden. Men is thans bezig de daarvoor benoodig- de groote zalen te bespreken. De Regelings- commissies worden spoedig benoemd. Wijlen mevr. de wed. v. Buuren Heuokeroth, den 27sten Mei j.l. te Amster dam overleden, heeft aan de Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord eon som van f2000 gelegateerd, vrij van successie rechten. H. M. de Koningin heeft aan het be stuur der vereeniging „Het Observatiehuis" 's-Gravenhage, een gift doen toekomen van f 200 De minister van binnenlandsche zaken, mr. Heemskerk, is voornemens in het begin der volgende week met verlof naar het bui tenland. te vertrekken. Op 73-jamgen lefeftijd is, na korte on gesteldheid overleden, de heer P. W. Schreu- der, sedert 1875 notaris te Amsterdam. Ter gelegenheid van liet vijftigjarig priesterfeest van mgr. W. van de Ven, bisschop van 's-Hertogenbosch, mocht de hoogwaardige herder dezer diocese van Z. H. den Paus een in zeer hartelijke en vleiende bewoordingen gesteld schrijven ontvangen, waarvan het halfmaandelijksche tijdschrift: „Acta Apostolicae Sedis" den letterlijken tekst bevat. In dezen geluk- wensch wijst de Paus op de bescheidenheid van den kervoogd, die geen openbare fees telijkheden heeft gewenscht en roemt als een der zegenrijke gevolgen van zijn her derlijken arbeid, dat het diocees van den Bisschop-jubilaris gespaard bleef van de pest van het modernisme en in zoo ruime mate de zegenrijke gevolgen ondervindt der veelvuldige Communie. Tevens wijdt Z. H. éen woord van lof aan de vele in het diocees van 's-Herto- genbosch bestaande voortreffelijke leeken- vereenigingen, die „inzonderheid zoo vruchtbaar zijn onder de leiding en de voor lichting van den godsdienst." Donderdag waren als gasten aan het diner van IIM. de Koningin-Moeder ten Paleize Socstdijk genoodigd: jhr. van der VVyck, oud-gouverneur.generaal van Ned.- Indië, en mevrouw; mr. W. II. de Beau fort, oud-minister van buitenlandsche za ken, en lid der Tweede Kamer, en me vrouw de geperaal-majoor Buhlman, ocm- mandant der 4e divisie infanterie, en ver schillende andere dames fen heeren uit Utrecht. Het bestuur der Veretmiging van Vrij- rimdg-Hor vormden te Haarlem heeft zich tot de loden van liet kiescollege der Ned.- Herv. Gemeente aldaar gewend, met het verzoek om in de vacature, die 1 Sep lom lier a.s. ontstaan zal do»or het aan ds. J. W. Knottenbelt verleende emeritaat, een pre dikant van vrij zinnige richting te beroepen De heer H. C. Fourie, die te Utrecht in de godgeleerdheid heeft gestudeerd, is beroepen als predikant van de Ned. Herv. Kerk te Pretoria, in de vacature gelaten door prof. dr. Muller. Met ingang van 1 Januari 1911 zullen in plaats van de abonnementskaarten voor alle lijnen en van de groepenkaarton, thans verkrijgbaar gesteld door de Staatsspoor cn do Nederl. Centraalspoor, slechts algeineme abonnementskaarten, geldig op alle in Ne derland gelegen lijnen der Staatsspoor, der Nederl. Centraalspoor, der Holl. IJzeren- Spoor en der Noordbrabant-Duitsche Spoor wegmaatschappij worden afgegeven. ALPHEN. De vergadering van den Ned Bond van Chr. Prot. Post- en Telegraal- beambten „Door Plicht tot Recht", afdee- ling Alphen en Omstreken, was flink be zocht. Uit Waddingsveen, Ter-Aar, Zevenhoven^ Roelofarendsveen, Hazerswoude (Dorp en Rijndijk), waren de leden bijeengekomen om met hun Alph'ensche collega's de belan gen der afdeeling te bespreken. Nadat er gezongen was en een gedeelte rut de H. Schrift gelezen, opende de voorzitter, de heer J. Blijleven, met gebed de vergade ring, waarna hij allen hartelijk welkom heette, De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. De heer J. Blijleven Jr., van Ha zerswoude. bracht een uitgebreid verslag uit van de Bondsvergadering, 14 en 15 Juni gehouden te Amsterdam, waarvoor hem har telijk dank werd gezegd voor zijn moeite en ijver. Vervolgens wend nu de vraag voor gelegd of de afdeeling deel zal nemen aan het Bondsondersteuningsfonds, dat 1 Oct. a.s. in werking treedt. Het bestuur stelde voor een afzonderlijke kas te makenj terwijl onkele leden vroegen, of met verhoogde contributie dit zou kunnen gevonden wor den. Na eenige bespreking wercl het voor stel van 't bestuur met alg. stemmen aange nomen. De penningmeester, de heer Vet, zal ook weder voor deze financien te zorgen hebben. Eenige artikelen van het huishou delijk reglement werden nu gewijzigd, waar na nog eenige bespreking volgde, om zooveel mogelijk te trachten nieuwe leden te winnen. Na 'het'-fcingon van het eerste couplet van het Bondslied werd de vergadering met dankgebed gesloten. GOUDA. De thans commissoriaal ge maakte rekening dezer gemeente over 1S09 wijst aan de volgende cijfers: gewone ont vangsten f 451,825.711/2, uitgaven plm. f406,964.78, batig saldo f 44.860.93,/2; bui tengewone ontvangsten f 217.844.31, uitga gaven f 229.952.70Vs, nadeelig saldo plm. f 12.108.39l/s- Een totaal voordeclig saldo dus van f32.752.59. Aan dr. L.' A. Kesper, alhier, is door B. en Ws., op zijn verzoek tegen 1 September a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van archivaris der gemeen te, en zulks onder dankbetuiging voor de vele diensten in die betrekking aan de gemeente bewezen. KATWIJK-AAN.ZEE. De officieele opening van dén bazaar ten bate van het Zeemanshuis zal plaats hebben op Maan dag 25 Juli a.s., des namiddags te zeven uren, in de Gcmeentezaal alhier. Bij die gelegenheid zal zich doen hooren de be kende soliste mejuffrouw Dora de Graaf, uit Leiden, terwijl „het Leidsch trio" mede eenige muzieknummers ten gehoorc zal brengen. De bazaar blijft geopend van 25 tot en met 29 Juli. Voor verdere bijzon derheden verwijzen we naar een advertentie, in dit blad. Het onvermoeid streven van het dames comité, benevens het goede doel, verdienen een groot s ucces. We bevelen onzen lezers daarom gaarne deze zaak aan. Zaal en tuin zijn prachtig versierd; voor afwisseling is ruim gezorgd. Des avonds is de tuin geïllu mineerd. Een bezoek zal de moeite zeer; wel waard zijn. Naar wij vernemen, is het bestuur der Visscherijschool in onderhandeling met den eigenaar van het voormalige hotel klein „du Rliin," om deze locameit aan te koopen en tot schoolgebouw in te richten. Statistiek der haringvangst tot en met 20 Juli 1910. Door 291 loggers werd aangebracht 76,923, ton, door 21 bom men 4291, ton, totaal 81,214 ton. Anno 1909: 119 loggers 28.001 ton, 4 bommen 659 ton, te zamen 28.660 ton. Anno 190883 loggers 19.198 ton, 1 bom 13 ton, te zamen 19.211 ton. Anno 1907: 87 loggers 21.327 ton, 1 bom 210 ton, te zamen 22.037 ton. Prijzen der haring: Anno 1909, 21 Juli volle haring f 20.75 tot f 22.50. Maatjesha ring f 16.50 tot f 18. Anno 1908, 21 Juli volle haring f 17.50 tot f 16.50. Maatjesharing f 11.50 tot f 11. Anno 1907, 20 Juli, volle haring f24.25 tot f24.50. Maatjesharing f 17 tot f 17.25. LISSE. Gisteravond vergaderde de af deeling Lisse van het H. B.-G. in het café Ruigrok van der Werve, onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer C. van der Zaal Cz. Als nieuw lid werd met algemeene stem men aangenomen de heer A. van Aalst. De handelsbesprekingen, welke daarop - volgden, namen vervolgens gcruimen tijd in beslag. Besloten werd voorts om van het punt de risico van het stelen der bol len op groene veilingen een voorstel te maken voor de eerstvolgende algemeene vergadering en de bespreking hiervan eveneens uit te stellen tot lateren tijd. Vervolgens werd besloten om evenals andere jaren ook nu weer droge veilingen te organiseeren vanwege deze Vereeniging en de directie hiervan op te dragen aan de heeren II. Bader, t?e Sassenheim, en A. de Mooy Jr., te Rijnsburg. Ten opzichte van deze veilingen werd nog bepaald, dat in het vervolg de opbiedingen zullen moe ten geschieden voor .bedragen tot f5 met f 0.25, voor bedragen van f 5 tot f 10 met f 0.50 en voor bedragen boven f 10 met f 1 een en ander met het oog op de lage tulpenprijzen. Ten slotte werd besloten om nogmaals een vergadering te houden ter bespreking van handelsbelangen en wel op Vrijdag 29 Juli a.s. Gisteren hebben de kinderen van de O. L. School onder toezicht van hun respectieve onderwijzers met een ver sierde boot van de maatschappij Bus een pleizierreis gemaakt naar IJmuidcn, waar verschillende inrichtingen op het gebied, van vischhandcl en verzending wérden be zichtigd. Deze tocht werd opgeluisterd, met een flink korps muziek. Onder zeer groote belpr.g-stel ling arriveerden de kin der^ gisteravond te acht uren weer van de reis terug. NOORDEN, Door wijlen mej, de wed. A.. de Vries, gcb. Stoute, is aan de Diaconïa der Ned.-IIerv. Gein. alhier gelegateerd 500 gulden.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1