N°. 15464 Vnjflag 33 Juli, <§eze (Garant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommor bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Stella. I'dlU. LEIDSCH DA&BLAD PRUS DEB ADVEBTENTIEN: Tan 1—6 regel» 1.0 6. Iedere regal maar 0.17^. Qrootere letter» naar plaatsruimte. - Elaine edvertantiën ran 30 woorden 40 Oenta oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 22 Juli. De dagelijksche besturen der afdeeling Leiden van het „Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond en den „Vrijzinnig- Democratisohen Bond," hielden gisteravond een voorloopige bespreking van het vraag stuk „Wat te doen in het belang dier slacht offers van het conflict te Enschedé V' Beslo ten werd, mits de meerderheid der bestuurs leden van een zelfde gevoelen bleek, tegen Woensdag 27 Juli a.s. een vergadering te beleggen in de Nutszaal ter behandeling dezer vraag, en t bijwoning daarvan uit te noodigen de besturen der verschillende te dezer stede op sociaal gebied werkzame Vereenigingen. Voor het examen voor de hoofdakte zijn geslaagd: te Amsterdam de heer J. La- terveer, van Leiden; te 's-Gravenhage, de heer L. van 't Riet, van Zwammerdam. De pas opgerichte afdeeling Leiden van de R.-K. Micldenstandsvereeniging „De Hanze'' telt reeds 89 leden. In een gister avond in het gebouw der Sint-Jozefs-gezel- len-vereeniging gehouden huishoudelijke vergadering werden besproken het huis houdelijk reglement en de statuten de* Leidsche vereeniging5 tewijl a!g bestuursle den werden gekozen de heeren Jac. P. CreyghtoD, B. P. F. M. Geyer, F. J. L. van Noort, W. J. Schepers, H. W. Spenr del, H. J. C. van Veggel, en H. P. L. Vorst die de bestuursfunctiën onderling zullen verdeelen. Door hot kiescollege der NecL-Herv. Gemeente te Heemstede is het volgende viertal voor de benoeming van predikant opgemaakt: C. M. Briët, te Hall; B. ter Haar Romeny, te Voorhout; J. H. Wolters, te Sloterdijk, en dr. D. Postma, te Voor burg. Een feestelijken aanblik boden heden de pakhuizen van de firma Benschop en Oo. Aan de zijde van den Nieuwen Rijn, was de driekleur uitgestoken en de pakhuizen waren met groen en planten versierd. Een en ander was aangebracht ter eere van den heer A. de Kwik, wonende Utrecbtsche Jaagpad alhier, die heden 25 jaren bij de firma Benschop Co. werk zaam is. De jubilaris werd per rijtuig van zijn woning gehaald en naar het versierde kan toor gebracht, alwaar de oudste der firman ten den jubilaris toesprak en hem zoo waardeerde om zijn nauwgezette plichtsbe trachting. Een enveloppe met inhoud werd hem overhandigd en de eerewijn toege bracht. Vervol'gens nam de heer Rosier als oud ste van het personeel het woord en bood den jubilaris onder hartelijke bewoordingen namens het gansche personeel, een fraaie pendule met coupes aan. Ook van vrienden en enkelen der oliën- teeien ontving de jubilaris fraaie bloem stukken. Een rondgang door de versierde pakhui zen werd met den jubilaris gedaan, die, zichtbaar getroffen bedankte voor de on dervonden bewijzen van deelneming en vriendschap. Moge het den trouwen jubilaris gegeven zijn, nog menig jaar onder dezelfde harmo nie tusschen patroons en personeel, bij de firma Benschop en Co., werkzaam te zijn. Teroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Gouda ds. G. A. Wumkes, te Sneek. De tuinpartjj, die gisternamiddag van halfdrie tot halfvijf op. Het Loo zou worden gegeven, kon wegens den onophoudenden regen, die des morgens viel, niet doorgaan. Daarom werden de talrijke genoodigden, militaire en burgerlijke autoriteiten, in het Paleis ontvangen in de benedenzaal. De genoodigden waren van allerwege aan gekomen per spoor, auto, eigen equipage of huurrijtuig. De stroom van allerlei vervoer middelen deed meermalen een opstopping in do meer dan 800 M. lange Paleislaan ontstaan. Tijdens een dier momenten reed prinses Juliana, vergezeld van hofdame en juffrouw Marting, tegen den stroom van rijtuigen in de Paleislaan af en werd luide toegejuicht. Niet alle genoodigden konden door het ver oorzaakte oponthoud bijtijds het cour op rijden. De laatste auto kwam 2.40 binnen. Op het cour was een linnen tent Nopgesla- gen, waarbinnen de stafmuziek van het 8ste regiment speelde. Behalve de benedenzaal waren bij den Cour ook de audiëntiezaal en de vertrek ken van de rechtervleugel ter beschikking der genoodigden, die zich aan de buffet ten van verfrisschingen konden voorzien- Hun getal bedroeg pl. m. 300, waarbij veel dames in keurige toiletten. In de benedenzaal werden eerst de bur gerlijke en daarna de militaire autoritei ten aan H. M. de Koningin voorgesteld Nadat de Koningin zich naar een zaal teï rechterzijde Kad begeven, geschiedde in dezelfde volgorde de voorstelling aan Z. K. H. den Prins. Enkelen der deelnemenden aan den Coui werden nog in particuliere audiëntie toe gelaten. jH. M. de Koningin heeft, door tus- schenkomst van Haren particulieren secre taris, aan den voorzitter van het centraal genootschap voor kind erhe retellings- en vakantiekolonies, dr. A. Sikkel, als bijdrage in de- ontbrekende gelden voor het op 28 dezer te openen nieuwe koloniehuis, een bedrag van tweehonderd-en-vijftig gulden doen toekomen. Do gemeenteraad van Weesp heeft gisteren het besluit genomen, dat, wanneer in de toekomst een der onderwijzeressen van een der openbare scholen in de ge meente in het huwelijk treedt, B. en Ws. daarin aanleiding behooren te vinden baar voor ontslag voor te dragen, ingaande 2 maanden na den lsten van de maand, waar in liet huwelijk is voltrokken. De gewone audiënties van de ministers van marine en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Hr. Ms. pantserschip „Piet Hein" onder bevel van d'en kapitein ter zee F. Bot is 20 dezer tc Bergen aangekomen. In de op 21 dezer gehouden Algemeo- ne Vergadering van Aandeelhouders der Assurantie-Maatschappij „Do Rijn" te Arnhem, werd door den directeur verslag uitgebracht over de werkzaamheden gedu rende 1909. De altredende commissarissen, de heeren J. F. K. van den Arend en H. Goeman Siemens, werden herkozen en be sloten werd tot uitkeermg van 7| pCt. di vidend (tegen 7 pOt. in 1908}) en f 11,20 pér opriclitingsbewijs. Gisteren is te Groningen overleden de heer J. N. Kruizmga. Tot voor betrekkelijk korten tijd was de heer Kruizinga voorzit ter van den Nederlandschen Aannemers- bond. Vooral in dezen kring maar ook daar buiten was de heer Kruizinga geacht en be mind. (N. G. C.) AARLANDERVEEN. Gisternacht is bij den heer D. van Dam ingebroken, waarbij o.a. drie gouden tientjes, twee gouden rin gen, een gouden ketting en een gele hond werden ontvreemd. De vermoedelijke dader is te Gouda op gespoord en aangehouden. Hij was in het befit van het ge stol ene. Hij is een vroegere knecht van den land bouwer. BODEGRAVEN. Mej. E. v. d. Giesen, alhier, deed met gunstig gevolg eind examen aan het Erasmiaansch Gymnasium te Rotterdam. HILLEGOM. De blo emboli enbeurs te Hillegom werd gisteren door 135 personen bezocht. Hoewel de handel iets vlugger was dan in de vorige week, moet hij over 't ge heel nog traag worden genoemd. De tulp „La Reine" bleef gevraagd; voor „Murillo" werden ongekend lage prijzen besteed. HAARLEMMERMEER. Ten overstaan van notaris Heinsius had Donderdagmiddag te Hoofddorp een belangrijke publieke vei ling van vast goed plaats. Allereerst kwam afzonderlijk onder den hamer: Een stoom- korenmaalderij, genaamd „De Wilskracht" waarin een nog nieuwe petrolenmmotor van 20 P.K., benevens woonhuis, graanpakhuis, wagenschuur en bergschuur, alsmede erf en grond, ter gezamenlijke grootte van 10 Aren, 50 c.Aren, gelegen aan den Ringdijk nabij Sloten. Ingezet en gekocht door C. van Baaren, te Haarlemmerliede, voor f 7000. Daarna werden geveild de goederen, die te Hoofddorp zijn gelegen: Perceel I. Een woon- en winkelhuis met erf en grond, groot 5 Aren, 50 c.Aren. Inge zet op f 5400 en afgemijnd door J. van Zij- verden, te Haarlemmermeer, op f 5110. Perceel II. Vier woningen met schuren onder één dak met erven en grond, groot 8 Aren, 80 c.Aren. Ingezet op f 2900 door A. G. Stokman, te Hazerswoude, en niet afgemijnd. Perceelen I en II, gecombineerd afgesla gen, werd afgemijnd door C. J. Verbeek, te Haarlemmermeer, op f £510. Perceel III. Een stuk bouwterrein, groot 6 Aren, 20 c.Aren, ingezet op f 900 en afge mijnd door C. J. Verbeek, voornoemd, f 1000. Perceel IV. Twee burger woonhuizen en een woon- en winkelhuis, aaneengebouwd, groot 2 Aren, 70 c.Aren. Ingezet op f 2800 doch in afslag opgeho-uden op f 3100. Perceel V. Een woon- en winkelhuis en twee burgewoonhuizen, aaneengebouwd, groot 3 Aren, 10 c.Aren. Ingezet op f 3500, doch in afslag opgehouden op f 4000. Perceelen IV en V gecombineerd afge slagen, doch niet afgemijnd. Perceelen III, IV en V gecombineerd afgeslagen, doch niet afgemijnd. Dientengevolge werd perceel III ook niet aan den kooper gegund. Perceel VI. Een huis, verdeeld in twee woningen, met erf en grond, groot 3 Aren, 30 c.Aren. Ingezet op f 900 en afgemijnd door J. Klomp, Haarlemmermeer, op f 920. Perceel VII. Zes woningen onder één dak, met erven en grond, groot 4 Aren, 6 c.Aren. Ingezet op f 775 en afgemijnd door J. Leeuwrik, te Haarlemmermeer, op f 776. Perceel VIII. Drie woningen onder één dak met erven en grond, groot 7 Aren, 64 c.Aren. Ingezet op f 775 en afgemijnd door J. Klomp, voornoemd, op f 777. Perceelen VII en VIII, gecombineerd af geslagen, werd afgemijnd door J. Klomp, voornoemd, op f 1583. Op een voordracht ter benoeming van een hoofd der school te Jubbega, gemeente Schoterland, komt als No. 1 voor de heer A. Waterlander, eerste onderwijzer aan de openb. school te Nieuw-Vennep. Bij het Chr. onderwijs te Bloemendaal is als onderwijzer benoemd de heer Hoo- gerweel, thans in gelijke functie te Nieuw- Vennep. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer L. H. Slotemaker, rijksontvanger, die vóór onge veer twee jaren deze gemeente om gezond heidsredenen verliet, is thans hersteld te ruggekeerd en heeft zijn werkzaamheden hervat. In tegenwoordigheid van den burge meester, den gemeente-secretaris eenige raadsleden en onder groote belangstelling van het jonge vo1 k j e had gisteravond nabij heb Prins-Hendrik-kanaal de jaarLijksohe j beproeving der brandspuiten plaats. Kon men in het begin het water niet hoog bren gen, omdat de afstand tusschen tromp en spuit vrij aanzienijk was (250 M.) en ook om-dat men tegen wind in spoot, latei*, toen men dien afstand aanmerkelijk bekort te, ging bet beter. De spuiten werden volkomen in orde bevon den. LEIDERDORP. De loting voor de natio nale militie der lichting 1911 zal voor dezo gemeente gehouden worden te Leiden den 2 lsten Augustus, des middags te drie uren. Het aantal lotelingen bedraagt 18. De gasleiding tot aan de grens met Koudekerk is gereed; hedenmiddag te twaalf uren, werd, in tegenwoordigheid van den burgemeester, de verbinding met de fabriek te Leiden geconstateerd; door het aansteken van een der potten ontstond een groote vlam. RIJNSBURG. Alweer een aanrijding op het kruispunt Koestraat-Brouwcrssteeg; nu zonder persoonlijke ongelukkenechter bij het kantje af. Weer werd een wagen, waarop drie personen waren gezeten, door de tram gegrepen en omver geworpen. De •personen werden van den wagen geslingerd, doch bekwamen geen letselde wagen kwam er minder gelukkig af en moet ter répara- tie. Sedert het -laatste noodlottig ongeval zijn er al eenige malen ongelukken op het uiterste moment voorkomen. De eigenaar van het vlak bij dit gevaar- j lijk punt staand pand verklaarde zich ge- noodzaakt te zullen zien te verhuizen, als deze toestand blijft bestendigd. Van den eenen schrik nog niet bekomen, worden dei zenuwen der bewoners opnieuw weer ge schokt door een under ongeluk. Wanneer zal bij dezen gevaarlijken over weg een wachter worden geplaatst? vragea de menschen, die hier met voertuig moeten passeeren. VALKENBURG. Ten behoeve van de Ge nerale Kas is dit jaar door de leden der Ned.-Hcrv. Gem. bijeengebracht dc som van f 29.80, na aftrek van onkosten. VOORSCHOTEN. Omtrent de alhier gevestigde afdeeling van ,,Het Groene Kruis" kan worden medegedeeld, dat de rentelooze leening voor het magazijn van verplegingsmateriaal tot een bedrag van f 400 is volteekend. De lijst is door het be* stuur vastgesteld, zoodat in den loop der volgende maand met het uitgeven der arti kelen kan worden begonnen Thans telt dé afdeeling reeds 170 leden. In de behoefte- aan verpleging zal worden voorzien op advies van een der geneeshee- ren. Verwacht mag worden, dat waar voor on vermogende patiënten „Het Groene Kruis* ongeveer de helft der kosten- van een ver-» pleger of verpleegster op zich neemt, do armbesturen ook hun leun niet zullen ont houden. Nog verschillende zaken zijn doo het bestuur besproken, waarvan de verw* zenlijking evenwel afhangt van den steun, dien de afdeeling van de ingezetenen zal ondervinden. Hierover valt gelukkig voorloopig niet t* klagen. Tot secretaris der afdeeling is benoemd de heer J. H. Ruiten; tot vice-secretaris de heer C. v. d. Graaf. WARMOND. Zinken van zandbakken schijnt nu aan de orde van den dag tc zijn. Woensdag is er bij Piet-Gijzenbnig pas een boven water gehaald, een zit er nog in do ringvaart en gistermorgen is er weer een gezonken in het Wijde onder deze gemeente. De oorzaak moet worden gezooht in het to diep laden der bakken. Door de aannemers alhier is de plek, waar de bak gezonken is, op het Wijde met bakens kenbaar gemaakt. WADDINGSVEEN. Benoemd is tot bur-* gemeester de heer G. van Doi*t Kroon* secretaris der gemeente. ZOETERWOUDE. Toen gisteravond de landbouwer G. Hillenaar met zijn twee zoons de in den Gasthuizerpolder alhier loopende runderen had gemolken, en zij per roeiboot de melk wilden vervoeren naar den anderen kant van den Leidschen Vliet,, aldaar, kwam een zeilvaartuig met gev el- dige snelheid uit de richting van den Leid- söhendam, en overvoer de roeiboot, waarin drie personen, en de bussen met melk zich bevonden. Een der personen wist rich te redden door tijdig uit die boot te springen* terwijl de twee anderen het zeilvaartuig wisten te grijpen en zich zoolang daaraan vast te houden, dat zij door den schipper konden wonden aan boord gebaald en op den wal gezet. Inmiddels was de roeiboot ven- nield en waren de melkbussen met inhoud in de diepte verdwenen. De oudste persoon heeft zich bezeerd aan een zijner boenen. Een Jl)ni tscher opSuiuatrft vermoord. Volgens een telegram uit Oldenburg, d.<L 20 dezer, is daar van Sumatra bericht inge komen dat de van Varel afkomstige Carl Dittrich door inboorlingen vermoord is. 45) „Een charmant mensch, dio vorst Capito; ik heb eertijds zijn zuster les gegeven. En hij zingt evengoed als Mariïio in zijn beste dagen", zegt della Seggiola, zich verge noegd in de handen wrijvend. „Ik heb hem reeds te Weenen ontmoet", bromt juffrouw Fuhrwesen; „hij is wel een Italiaan, maar zijn hoogmoed heeft hij in Oostenrijk geleerd XXVI. Is de les eenmaal afgeloopen, dan kennen de leerlingen uit den cursus van della Seg giola elkaar evenmin, als menschen, die el kaar in den trein hebben ontmoet, el kaar kennen, zoodra zij uit den coupé zijn gestapt. Allen stuiven uiteen als het lood uit een gesprongen bom. Met een moedwil- ligen glimlach om zijn lippen, loopt Capito naast de beide jonge meisjes, terwijl hij zacht bij zichzelven neuriet: „La ci dare la manol" „Gij hebt vandaag werkelijk mooi gezon gen", merkt Natalie na een kort stilzwijgen op; „della Seggiola was verrukt." „Hm, wat heb ik daaraan P' vindt Zino, rijn schouders optrekkend. „Hij heeft mij daarom toch zeer beleefd de deur uitgezet." „Hij was zeker bang, dat u miss Frazer emoties zou bereiden; zij beeft bovendien reeds een hartkwaal!" zegt Stella met haar gewone onverschrokkenheid voor netelige' ge sp rekthema's., „Della Seggiola heeft eigenlijk gelijk," merkt Natalie op; „het zou werkelijk, voor jou niet gepast zijn geweest, den cursus bij te wonen." „Vreemd, dat zoo dikwijls de aangenaam ste dingen op deze wereld ongepast zijn," mompelt Zino. „Gelooft u werkelijk, dat het zoo bijzon der aangenaam zou geweest zijn, ons drie maal in de week telkens weer dezelfde aria te hoor en verbeteren?" vraagt Stella vroo- lijk. Zonder hem tijd tot antwoorden te goveai, vraagt Natalia hem, wélken indruk hij van de onderrichtsmethode van della Seggiola heeft gekregen. „Wat vindt gij van hem als leermeester?" vraagt zij. „Hij zingt zeer mooi," antwoordt Zino vaag. „Nu ja* maar hij is te laks als leermeester; niet streng genoeg, heef: een t© geringen dunk van de bekwaamheden zijner leerlin gen." „Vindt gij?" zegt Zino: „Ik heb integen deel gevonden, dat zijn eischen de bekwaam heden zijner leerlingen verre overtreffen." „Hoezoo?" vraagt Natalie eenigszins ge raakt. „Hij heeft van je verlangd, dat gij coquet zoudt zijn en van dien... hoe heet hij ook weer.... Terpentdni, dat hij verleidelijk zou wezen. Dat zou u beiden, dunkt me, moeilijk afgaan," zegt de vorst. Natalie fronst haar voorhoofd. „Ik vond della Seggiola's opmerkingen vandaag zeer ongepast 1" „Ja zeker, toen .gij een minnelied zongt en hij van je eischte je in den toestand in fce denken, dooh aan deze eisch kondet gij niet voldoen, ten minste, te oordeelen voor zoo ver ik je ken," en met een van die haastige wendingen in 't gesprek, welke men slechts hem vergeeft, vestigt hij zijn blik op haar en vraagt lachend spattend, alsof het iets zeer vermakelijks, iets onmogelijks betrof: „Zeg ons eens* barones Stella interesseert bet zeker evenzoo als mij, gij zijt vijf en twintig...." „Zes en twintig," verbetert Natalie. „Dus zes en twintig. Nu dan* zijt gij wel ooit verliefd geweest?" Tot niet geringe verbazing van den Prins wendt Natalie, bij deze vraag tot onder de oogen blozend, haar hoofd ai en stoot toor- j nig tusschen haar vast opeen geklemde j tandjes uit: „Gij zijt vandaag onverdraag- lijk ,,A, dus tochzegt prins Zino, vroolijk knipoogend. „Dat moet zeker op een der ge- lithographeerde portretten zijn geweest, welke bij jullie in do gang hangen, op Orlow of Potemkin. Jammer echter, dat gij zoo zelden bloost, het staat je allerliefst." Bij de eerstvolgende straat scheiden de wegen van Stella en Natalie zich tot groot leedwezen van den vorst, die zioh natuurlijk gedwongen ziet, tegelijkertijd van de mooie Oostenrijksche afscheid te nemen. AI kan hij nu echter niet langer het genoegen smaken met haar te praten, zoo wil hij zioh toch nog een tijdje aan haar aanblik verlustigen. In plaats van zich bij zijn nicht aan te' sluiten en kalm zijns weegs te gaan, geeft hij er de voorkeur aan, in dezelfde straat als Stella parallel met haar op een anderen trottoir verder te loepen. Natalie* die zijn manoeuvre bemerkt, kijkt hem hoofdschuddend na, voordat zij den hoek omslaat. „De hoeveelste van zijn verliefdheden zou deze wel zijn?" denkt zij bij zichzelve. „Pauvre petite étoile, zij is zoo lief! Ik hoop, dat zij verstandiger zal zijn dan ik!" „Intussohen loopen Zino en Stella op de twee verschillende trottoirs door de rue des Petits öhamips. „Wat loopt zij mooi, wat houdt, zij zich goedl" mompelt hij, haar onafgewend be schouwend, bij zichzelven. „Al haar bewe gingen hebben zulk een bevallig lichten en toch weer zulk een droomerig zwevend en rhvbhmus. 't Is geheel oogenmuziekEn dan, quel bouquet de couleur, bet bleeke gelaat met de zwarte oogen en de roode lippen, en bij het als goud glanzend haar de roodbruine glans van het bont. Zij is be koorlijk 1" Zino's vereering voor het sohoone is, zoo als hij zichzelven dikwijls bekent, zijn spe ciale privaat-godsdienst; de aanvallen va.n hevige dweperij* welke deze vereering bij hem met zich bracht, zijn steeds Zeldzamer geworden. Doch nu voelt hij weer het lang zame naderen van een aanval. „Ba, het zal voorbijgaan," beredeneert hij, „zooaL deze aanvallen altijd voorbij gaan. Het kan tot niets leiden. Maar, om het even, zij is allerliefst!" Zoo wandelen zij beiden voort; hij met zijn oogen voortdurend op haar mooie en poëtische verschijning gericht, zij, zooals hij niot zonder hartzeer bemerkt, zijn nabijheid geheel vergetend, in haar eigen gedachten verdiept 1 Tusschen hen, om hen heen heerscht het leven en de bedrijvigheid van Parijs; op de trottoirs mooi gekapte werk sters in nette, zwarte kleeren en zonder hoed, in groepjes van drie of vier, hetzij van. het middagmaal komend of naar het mid dagmaal gaand; mannen met vuile wit to kielen, dienstmeisjes met witte mutsjes, En- gelsche dames met lange tanden, en allerlei soort Parijzenaars; allen haasten zich naar het een of ander slechts aan hen bekend doel; in het midden der straat een mengel moes van do meest verschil lende rijtuigen,, van af de kleine met vissohen, bloemen en groenten beladen karren, door vrouwen met gebogen ruggen voortgetrokken, tot aan de omnibussen, welke, groot als lage huizen* nauwelijks door da sterkste paarden kun-i nen worden getrokken. De imperialen daar van zijn tot brekens toe vol. Naast nuchtere mannen van zaken met gladgeschoren wan gen en dikke, op worsten gelijkende knevels* zit, bleek en mager, een zonderling echt Parijsch slag menschen, half kunstenaars* half studenten, met treurige oogen in van goedkoope genoegens vermoeide gezichten, steeds over elke afwisseling in verrukking* hetzij over een bal bij Bullier of over den! val eener regeering; een beweeglijk, licht zinnig, licht prikkelbaar volkje, hetwelk men het koolzuur van Parijs zou kunneö noemen, in tegenstelling van het treurige* hetwelk tot de heffe daarvan behoort. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1