N°. 1546T X>iiis<I«s 19 Juli. H°. iblU. (§êze (garant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. U@ 0iezoP3|ea*s FEUILLETON. Stella. DAGBLAD PBIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 16 regela ƒ1.06. Iedere regel meer /0.17j. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30, Franco per postt 1,65. Afsluiting passage ülaarsmanssteeg. Burgemeester en Wethouders van Lalden brengen ter ailgemeene kennis, «lat de Maarsmanssteeg, wegens 't maken van een aansluiting op het kabe'net der Electriciteitsfabriek, op Woensdag SO Julia. s. voor het verkeer met rij- en voertuigen ralzijn afge sloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 19 Juli 1910. van het „Leidsch Dagblad" wenschen elk jaar kermis. Dit staat hun volkomen vrij, mits de bezorging van het „Leidsch Dag blad" daardoor niet wordt ver traagd. Daarom is met de bezorgers overeenge komen dit te doen, nadat het „Leidsch Dagblad" is bezorgd. Een bezwaar hunner zijds was echter dat andere personen van doze overeenkomst misbruik zouden kunnen maken Maar dit wordt voorkomen, door Ket aanbieden door de bezorgera van een kaartje met kermiswensch, waardoor ieder een overtuigd kan zijn dat het de juiste persoon is. De abonné's geven dus alléén na aanbie ding van dit kaartje en niet tusschen vijf en zes uren des namiddags. Leiden, 19 Juli. Voor het examen ter verkrijging van het „Mercurius"-diploma voor Engelsche Handelscorrespondentie zijn geslaagd mej. M. Arnold, leerlinge van den cursus van den Nat. Bond van H. en K.-bed. „Mercu- rius" afd. Leiden, en de heer en N. A. Sloos en W. Wiggers, leerlingen van den heer B. 'P. du Croix, alhier. Geslaagd is, voor stenographic de jon geheer Jae. van 't Riet, alhier, leerling der Chr. School voor M. U. L. Oud. aan het Noordeinde. Mej. J. Potenaar, arts assistente voor de polikliniek van het pharmacologisch la boratorium aan de Rij lm universiteit te Lei den, is voor het studiejaar 1910/11 benoemd tot klinisch assistente aan de afdeeling van den rector dr. J. de Bruin in het Binnen- Gas thuis te Amsterdam. Tot hoofd van de Moll-school te 's-Gra- Venliago is benoemd do heer J. Lens, hoofd jeenor Chr. school te Wageningen, vroeger Onderwijzer te Leiden. De Staatscourant van heden bevat de statuten van de naamlooze vennootschap „De 'Eel'ste Leidsche Hulpbank met winstdee- lirg" te Leiden. Duur: tot 31 December 1940. Kapitaal: f 50,000, verdeeld in 2 se- rieën, ieder van 100 aandeelen van f 250. Voorloopig wordt uitgegeven een serie van 100 aandeelen, waarvan 73 zijn geplaatst, waarop 10 pCt. gestort. Op twee voordrachten voor onderwij zer bij het lager onderwijs te Utrecht komt voor de beer H. van W&melen, te Leiden. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Hoogwoud den weleerw. heer J. S. van Buchem en tot pastoor te Oud-Vossemeer den weleerw. heer P. J. H. Sprenge-rs, kapelaan te Lei den (H. Petrus). Alvorens de gemeenteraad van Den Haag gisterenmiddag overging tot benoe ming van een directeur der H. B.-S. met 5-jarigen cursus aan het Bleyenburg, ging de Raad krachtens een besluit, j.l. Woens dag genomen, over in geheime zitting. Om half vijf, nadat twee uur vergaderd was in comité, stelde de heer Ter Laan een motie voor, om niet over te gaan tot de benoeming van een directeur vau genoem de school, alvorens een onderzoek is inge steld naar de bezwaren uitgebracht tegen No., 3 van de voordracht (den heer B. v. d. Esck.) Deze motie werd in stemming ge bracht en verworpen met 32 tegen 3 stem men (Ter Laan, Hoejenbos en Ilelsdingcn). Daarna werd tot directeur benoemd dr. A. D. van der Harst, leeraar in de wis kunde aan het Bleyenburg met 20 stemmen. (No. 2 van de voordracht). Dr. N. Quint, directeur van de H. B-S. met 3-jarigen cursus (No. 1 van de voordracht) kre:g 10 stemmen; de heer v. d. Esch 6 stemmen. De Yorst van Thurn en Taxis heeft gisterochtend na een 14-daagseh verblijf Scheveningen verlaten. Aan het station van de Staatsspoor in Den Haag was ter af- soheidsbegroeting aanwezig de heer B. Goldbeck. directeur-generaal Aan Het Zee bad. De vorstelijke familie blijft nog op de badplaats. Op het drietal voor predikant bij de Luthers che Gem. te Amersfoort komt voor ds. G. Munter te Woerden. De buitengewone Britsche ambassade, belast met de bekendmaking der troonsbe klimming van koning George V, zal 18 Augustus in de residentie aankomen en tot 22 d.a.v. in ons land blijven. Behalve uit graaf Yan Granard, hoofd der speciale zonding, is het gezantschap verder samengesteld uitLord Herscbell, generaal Hunter, kapitein Hood en den heer Villiors. De leden zullen vermoedelijk ten koninklij ken paleize te 's-Gravenhage logeeren. Voordracht leer a res in de Engelsche taal en letterkunde aan de middelbare school voor meisjes te Arnhem: mej. S. de Vooys te Arnhem, mej. C. M. Borneman te Utrecht. Voordracht te Haarlem voor leerares in de Franscho taal aan de middelbare meis jesschool mej. A. A. Joustra te Gronin gen en M. Mees te 's-Hage. B. en Ws. van Arnhem hebben den Raad voorgesteld om het schoolgeld voor leer lingen, woonachtig in eon andere gemeente, waarmede geen overeenkomst is aangegaan voor tegemoetkoming in de kosten der school, te bepalen op het dubbele van het gewone schoolgeld. Alleen Rheden heeft zich bereid verklaard een overeenkomst als bedoeld te sluiten; Renkum, Ede, Eist, Zevenaar en Wester voort niet. Gedurende den cursus 1909/10 werd de H. B.-S. met 5-j. c. door 50 en die met 3-j. c. door 25 leerlingen bezocht, die elders woonachtig zijn. Bovendien waren 35 leerlingen der H. B.-S. met 5-j. c. en 1 leerling van die met 3-j. c. bij ingezetenen gehuisvest, voor welke laatste leerlingen de verhooging evenwel niet zal gelden. Naar de „N. Arnh. Ct." verneemt, heeft jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré, advocaat- generaal bij den Hoogen Raad, ontslag aan gevraagd uit deze betrekking. De gewone audientiën van de ministers van landbouwt nijverheid en handel, van oorlog, van financiën en van koloniën, zul len deze week niet plaats hebben. ALPHEN. In ons blad van gisteren kwam de mededeeling voor, dat aan den lieer A. Brouwer was opgedragen het vervaardigen van alle oementriolen voor de stad Nijme gen voor de som van f 1700; dit moet zijn f 17000. De commissie, die zich gevormd had uit de Geref. Jongel.-Yereen. „Samuel", heeft ten bate van het nieuwe gebouw voor de Yrije Universiteit ingezameld een netto bedrag van f 32.50. BOSKOOP. Alhier is opgericht een too- neelclub onder den naam „Naar betere tijden". Aanvankelijk traden dertien per soden als lid toe. HAARLEMMERMEER. Y. werkzaam bij den s'podraanleg te Hoofddorp, geraakte met zijn hand bekneld tussohen een z.g.n. kipkar. Hierbij werd een der vingers geheel verbrijzeld. Geneeskundig. hulp werd ingeroepen. Eenige jongelui, vertoevend in het oafé hoek Sloterw eg-Kruis weg, kregen onderling twist, waarbij ze handgemeen werden en verscheidene klappen werden uitgedeeld. Bij dit gevecht was ook v. P. betrokken, die een zijner tegenstanders een stoot met een nus aan het hoofd toe bracht waardoor een gapende wonde ont stond aan voorhoofd en aangezicht. Hier mede heeft v. P., kort geleden uit do ge vangenis ontslagen, zich voor de tweede maal schuldig gemaakt aan het verwonden van anderen. HAZERSWOUDE. Gisteren werd door den heer W. F. G. L. Haanstra een begin gemaakt met het schoolbezoek in deze ge meente. Aan den Rijndijk en ook op het Dorp werd één school bezocht, en het on derzoek ging ditmaal over rekenen n Ned. taal. KATWIJK. De Raad is tegen a.s. Woens dag, des morgens te half elf, ter openbare vergadering bijeengeroepen. Punten van behandeling zijn: L mededee ling van ingekomen s tule ken2. verzoek van den heer D. Zwanenburg, om ontslag als lid dor plaatselijke schoolcommissie; 3. be noeming Commissarissen gemeente-spaar bank; 4. benoeming Commissie nazien ge meente-rekening; idem rekening gasfabriek en idem rekening waterleiding, alle dienst 19095. aanvulling of wijziging begroo- ting, dienst 1910; 6. verzoeken om ver hoogde subsidie van: a. het bestuur der Visscherijschoolb. het bestuur der am- bachtsteekensclioolc. de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer; 7. voorstel tot wijziging of aanvulling Raads besluit van 3 Mei 1910 j.l. aankoop Domein grond, enz., (stichting school); 8. verzoek N.-Z.-Holl. Tramwegmaatschappij tot aan vulling Raadsbesluit van 19 Januari 1910, in gebruik-geving gronden en tot rooiing van een boom langs de Sandtlaan; 9. mis sive Ged. Sfaben in zake Raadsbesluit z.g.n. tromooncessiej lO. voorstel tot verkoop huis Baljuwstraat, hoek Korte Dwarsstraat en de niet benoodigde gronden langs de Korte Dwarsstraat11. staat oninbare posten hoofd, omslag en straat belasting, dienst 1909; 12. voorstel langs gerechtelijken weg te doen innen een verschuldigde bijdrage in kosten van bestrating, door C. de Jong; 13. kohier hoofdei, omslag, dienst 1910; en verder voorkomende zaken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren is hier iemand aangehouden, blijkbaar niet wel bij het hoofd, die zich dan ook zeer zonder ling gedroeg. Volgens zijn mededeelingen en stukken, die hij bij zich had, is het een predikant van een der kleinere Gemeenten in Utrecht. KATWI-JK-AAN-ZEE. Gisteravond gaf het staf muziekkorps van het Leger des Heils te Amsterdam, voor een goed gevulde Gemeentezaal een concert, afgewisseld met zangnummers. Na afloop hiervan begaven zich de muzikanten naar den boulevard, al waar zij op het terrein vóór het Groot- Badhotel welwillend afgestaan door don heer Tolk, nogmaals eenige muzieknummers ten g°hoore brachten. KOUDEKERK. De laatste buslichting aan het hulppostkantoór alhier zal voortaan plaats hebben om 9.25 in plaats van 10.25. LISSE. De bouw van twei bui-gcrwoon hui zen onder één kap en een bollenschuur, in de Verlengde Wagonstraat, voor reke ning van den hoer H. van Ileumen, alhier, is opgedragen aan de hoeren J. Witzen- bui'g (metselwerk) en Wassenaar en Van Vel zen (timmerwerk). Thans is een prachtig gesmeed ijzeren hek aangebracht bij do R.-K. Kerk tot af sluiting van het kerkhof. Tot bestrijding der kosten hiervan is door een parochiaan een gift geschonken van niet minder dan f 1000. NOORD WIJK. Donderdagavond om half- aclit houdt do Raad een openbare verga dering. Punten: lo. Ingekomen stukken; 2o. wijziging Politie.verordening3o. wijziging vergunning tram; 4o. benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Noordwijk-Rinnen5o. gemeenterekening en rekening Gasfabriek 19096o. af- en over schrijvingen7o. verhuring en verkoop ge meente-eigendommen8o. brandput te Noor<L wijk-aan.Zee; 9o. onderzoek geloofsbrieven van gekozen Raadsleden. NOORDWIJKERHOUT. Omtrent de plechtige consecratie en inwijding van het Retraitenhuis kan nog het volgende wor den gemeld: Om halfacht gistermorgen begon de plech tigheid met de consecratie van de kapel. Mgr. Calier verrichtte de consecratie, ge assisteerd door den secretaris, van het bis dom den zeereerw. heer M. Móblxnann, door den weleerw. pater Philippona, over ste van het Retraitenhuis als diaken, en don weleerw. pater Lubke als subdiaken. De verdere officieele functies werden yer- deeld als volgt: de zeereerw. heer P. D. A. Zondag, pastoor van Sassenheim, ad rni- t'am; de weleerw. heer v. d. Berg, kape laan van Noordwijk, ad baculumcrucife* rarius de weleerw. heer De Groot, kape«» 'laan van Voorhout, thuriferarius de wel eerw. heer Mulder, kapelaan van NoordwijJ kerhout ad librum, de weleerw. beei, Janus, kapelaan van Sassenheim. Cantorea waren de weleerw. pater Haagh en de web eerw. heer v. Rooy, kapelaan to Lisse. Onder de aanwezigen merkte men op dei^j hoogeerw. heer Rikmenspoeï, den zeereerw. pater v. Well, directeur van het retraiten-, huis Monreza te Vonloo, den edel achtbaren heer Sweens, burgemeester van Noordwij-' kerhout. De tribune der kapel was bezet door zus ters en weeskinderen van het gesticht ,,De V o orzie nigheid' De zegening der buitenkerk had plaats onder een ontzettend onweer. Tusschen de consecratie der kerk en de pontificale Hoogmis werden de verschillen de zalen van het retraitenhuis plechtig in-i gezegend door den hoogeerw. pater Pro* vineiaal der Redemptoristen Lohmeyer. Bij de Pontificale Heilige Mis werd Mgr, de Bisschop geassisteerd door den hoog eerw. pater provinciaal J Lohmeyer als presbyter assistens, en door de zeereerw. paters Smits, rector te Rotterdam, als dia ken, en Van Driel, onderdirecteur van kol retraitenhuis ais subdiaken, terwijl do hoog eerwaarde heeren H. Taskin, president va.' het groot-seminarie te Warmond, en rector Bosman als troondiaksns fungeerden. Verder waren de overige functies volgen* derwijs verdeeld: ad mitram de zeereerw. heer Zondag pastoor van Sassenheim, a/4 baculum de zeereerw. heer Kleykamp, pas toor van Lisse; ad librum de weleerw. heer v. d. Berg, kapelaan van Noordwijk, ad ampullas de weleerw. heer v. Rooy, kape laan van Lisse. De zeereerw. pater Haagh bespeelde hei orgel. De Bisschop hield geen toespraak. Voor den ingang prijkte een eerepoort. Van gebouw, parochiekerk en pastorie en van vele woningen in het dorp wapperde de driekleur. Vrijdag over acht dagen komen de eerste retraitanten. De lijst van deelneming is reeds tot hailf Januari volteekend. NIEUWVEEN. De gemeente-veldwachter E. Boeree heeft ter gelegenheid van zijn 25-jarige getrouwe plichtsbetrachting na mens B. en Ws. een couvert met inhoud ontvangen, terwijl de heer en mevrouw Baud de burgemeester en diens echtge- noote hem een prachtigen barometer als blijk van waardeering schonken. SASSENHETM. Op den Geref. Classica len Zendingsdag alhier op 3 Augustus ho pen op te tredende predikanten Broekstra te Rijnsburg, onderwerp: ,,De Heidenen, menschen"Van Dijk, te Zwammerdara: „Voorheen en thans",Eerdmans, te Bos koop „Waarom zijn de Zendelingen niet vroeger gekomen?"; Koers, te Noordwijk- aan-Zee„Tot de voleinding der wereld" Renkema, te Renkum: „Wereldconferentie te Edinburg"Schuurman, te 's-Gravenha ge: „Navolgers Gods"; Woudstra, te Lei derdorp, het openingswoord, en Thijs te Sassenheim, het slotwoord. 40) „Nietwaar?" zegt Thérèse triomfeerend. »>U meet weten, dames, dat de vaderlands liefde van mijo man niet zoo vurig is als het den indruk maakt, maar meer van platoni- Bchen aard is; hij houdt van zijn vaderland op een afstand. Toen hij, vijf jaren geleden, nadat wij hier langen tijd hadden vertoefd, zijn carrière vaarwel zeide en naar Weenen ,wilde terugkeeren, heb ik mij daartegen niet in het minst verzet, en wij vestigden ons dan ook in zijn vurig geliefde geboorte stad aanvankelijk slechts voorloopig. Na zes maanden verveelde hij zich zoo vreese- iijk dat hij a cor et a cri naar Parijs terug .verlangde." De gezantschapsraad stak eenigszins ver legen zijn hand in zijn vingèrglas. „Dat is waar," geeft hij toe, „Parijs is de Manon Lescaut onder de hoofdsteden van Europa; onnut ding dat zij is, komt men toch zoo onder ha-ar betooverenden invloed, 'dat men zich daaraan niet kan onttrekken." En daar Thérèse nu het sein tot opstaan heeft gegeven, vraagt hij: „Wat denkt u van een sigaret dames, hm, en hebt gij bei den veel met kinderen op? Wel, Thér&sa, dan zouden wij de koffie in mijn rookkamer kunnen gebruiken, mijn kleintjes wacnten zeker reeds op mij." XXIV. De rookkamer is een small, zeer deftig vertrek, met een groot smyrna-tapij fc voor de breede openslaande ramen, met mooie oude wapens, een paar koperen borden aan den muur en zware oude kasten van gesne den eikenhout. De breede, lage fauteuils en divans zijn met oud-Oostersche kleeden overdekt, welke de heer von Rohritz, zooals hij Stella meedeelt, zelf uit Kaïro heeft meegebracht. De beide kinderen, een jongetje van vijf jaar met strak getrokken roode kousen en zeer kort broekje, en een klein meisje van nauwelijks drio jaar in een wit jurkje met bloote beenen en armen, helpen hun mama met het ronddienen der koffie. Momond brengt den dames de koffiekopjes en Bébé staat juist stevig genoeg op haar beentjes, om met het zilveren suikervaasje, hetwelk zij met Haar beide dikke, rozige armpjes tegen zich moet aanhouden, achter hem aan te trippelen, waarbij zij een potsierlijk- plechtig gezicht zet. Nadat zij gelukkig haar rondgang heeft volbracht, zet zij het suiker vaasje bedachtzaam voor haar moeder jieer waarbij zij zucht, alsof zij zich van een zwa ren plicht heeft gekweten, en strijkt zeer wijs de plooien van haar kort, uitslaand jurkje terecht. Maar daar haar vader, d"e aan het andere eind der kamer met Stella staat te praten, haar nu lachend toeknikt, begint zij te juichen en loopt, alle decorum vergetend, vroolijk naar hem. toe, springt op zijn knieën en laat zich door hem plagen en liefkoozen. „Herkent gij, wien het portret voorstelt, barones Stella?" vraagt nu dc gezantschaps raad, met zijn dochtertje op den arm, ter wijl hij op de levensgroote photo wijst, wel ke onder het olieverf-schilderij van een mooie, blonde vrouw hangt. Ofschoon het portret Stella dadelijk bij het binnentreden in de rookkamer is opgevallen, doet zij toch, alsof zij nu pas haar opmerkzaamheid daarop met moeite moet vestigen, „Ja, het portret is nog te herkennen", antwoordt zij, terwijl zij de photographie met een critischen blik beschouwt. „Maar wanneer baron Edgar Rohritz daarop ooit werkelijk sprekend heeft geleken, dan moet hij sinds dien tijd toch zeer veranderd zijn." „Natuurlijk", zegt de gezantschapsraad, „het portret is twaalf jaar geleden ge maakt, Edgar heeft het voor onze moeder laten maken, voordat hij naar Mexico ver trok. Toen hij drie jaren later naar Europa terugkeerde, was mama dood en hij was grijs, grijs op zeven-en-twintig-jarigen leef tijd Daar hij mama's lieveling was, heb ik zijn portret onder het hare gehangen." „Ik beweerde altijd, dat deze photo de mooiste mannenkop is, welke ik ken," zegt Thérèse midden uit een gesprek met barones Meineck. „Wij hebben daarover reeds dik wijls getwist met mijn broeder Zino, die altijd den Apollo van Belvedère als het toon beeld van mannelijke schoonheid aanvoert". „Wijl hij namelijk zelf op den arroganten snaak gelijkt", brengt de heer von Rohritz tamelijk lakoniek in het midden. „Het is merkwaardig, hoezeer de oudere broeder, ofschoon veel ouder en eenigszins gezetter in zijn geheele verschijning dan Edgar, aan hem doet denken", beredeneert SteHa bij zicb zelve. Intusschen gaat Thérèse met haar gewone radheid van tong voort: „Het is jammer, dat mijn zwager absoluut niet wil beslui teü te trouwen, absoluut niet. U kunt zich niet voorstellen, dames, hoeveel moeite ik ge daan heb, om hem den lasso over het hoofd te werpen. Tevergeefs! En wat heb prachtige partijen voor heni gehad; Mar guerite de Lusignan, die nu met den her tog van Cesarini is getrouwd, en de bekoor lijke Marie de Gaillère, kortom, de mooiste, rijkste meisjes, tout ce qu'il y a de mieux. Hij beviel bovendien den moeders evengoed aJs de dochters, maar tevergeefs. Iemand met zulk een ingekaukerden afkeer van liet huwelijk als Edgar heb ik nooit ontmoet l Hebt gij wellicht van de manoeuvre ge hoord, waardoor hij zich te Graz ten minste de nijvere moeders van den hals heeft we ten te schuiven?" „Ja", zegt Stella, terwijl zij haar mond hoeken naar beneden trekt; „hij verspreid de het gerucht dat hij plotseling zijn ver mogen had verloren!" „Een eenig idee 1" zegt Thérèse lachend. „Vindt gij niet?" Stella zegt niets. „Het is niet bij hem opgekomen, dat ge rucht te verspreiden", zegt de gezantschaps raad geërgerd; „hij was hoogstens te traag, om dat tegen te sprekenWanneer men jou hoort spreken, Thérèse, zou men Edgar werkelijk voor den arrogantsten kwast on der de zon houden, voor iemand, die zijn leven er mee doorbrengt, zich tegen de aan vallen van trouwlustige dames te verdedi gen. Ik verzeker u, echter, barones Stella, dat Edgar in het geheel den man niet is voor zoo iets idioots. Maar gij hebt hem wel licht zelve voldoende leeren kennen om uw eigen gevolgtrekkingen te maken." „Ik ken hem zeer oppervlakkig", ant woordt Stella, haar schouders optrekkend. „Ik meende toch, dat u dezen zomer ver scheidene weken bij Leskjewitsch met hem samen waart geweest?" zegt do gezant- sdiapsraad en kijk haar verbaasd aam Zonder op deze opmerking iets te ant woorden, klapt Stella haar waaier toe en merkt op, niet zonder haar mooi neusje een weinig op te trekken: „Zijn heldhaftige tegenstand schijnt in elk geval eindelijk ge broken, want, zooals men mij voor eenigen tijd uit Graz schreef, is hij met een lcleino gravin Strahlheim verloofd". „Wie heeft u dat geschreven?" roept Thérèse. „Dat interesseert mij buitenge woon, O, die oorlijkerd „Een zekere freule van Guriichingen heeft mij dat nieuwtje meegedeeld", zegt Stall a. „Gurliohingen? Anastasia Guriichingen V* vraagt de baron. „Kent u freule von Guriichingen?" roept Stella uit. „Nu, of wij haar kennenWie kent Ana stasia Gurlichiügen niet?'' zegt baron Roh' ritz; „zij is immers het onrustigste wezen, hetwelk ik ooit heb ontmoet, fladdert over de geheele wereld, altijd in het gevolg van" een vriendin, die in de kosten van het on derhoud voorziet. Haar specialiteit bestond tot dusver altijd daarin, zich voor tering-* achtige dames op te offeren; men vond haar nu eens te Meran, dan weer te Kaïro of te Korfu. Er was daarbij zeker geen gedochte aan een erfenisjeMijn zwager Zino heeft haar „arendgier" gedoopt. Wanneer u ech ter voor uw bericht geen vertrouwbaarder zegsvrouw heeft barones Stella, dan ben ik i zoo vrij, de waarheid daarvan voorloopig! toch eenigszins in twijfel te trekken! (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1