N°. 15458 Vrij<lag l.> >Juli. Au. IS1Ü. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Stella. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PKIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per poet1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door W. SCHNEIDER, winkelier, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Noordeinde 57. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris, Leiden, 15 Juli 1910. Wee ons, als onze vroede vaderen zich niet als trouwe wachters schaarden om de gemeentelijke schatkist, al is ze niet altijd even goed gevuld! Als de heer Foekema 'Andreae, die, wanneer er van particuliere zijde in den vorm van subeadien of bijdra gon aanvallen op die schatkist worden ge daan, allereerst op de bres pleegt te staan, gisteren in plaats van uitstedig in de raad zaal had gezeten, zou hij ongetwijfeld ia postuur van verdediging hebben gestaan. Er zijn gisteren heel wat kleine en groote aanvallen op de gemeentebeurs ge daan. De afdeeling Leiden van de Hollandsen© Maatschappij van Landbouw, die, zooals we weten, plannen beraamt om het volgend 'jaar een groote landbouwtentoonstelling te orga niseeren, vraagt daarvoor van de ge meente een bagatel van,.,, f4000. B. en Ws. zullen daarover praeadvisee- ren natuurlijk. De Veroeniging Zuigelingenzorg", overi gens een uitnemend nuttige vereeniging, komt aankloppen voor een vast subsidie van f 500 in het jaar. B. en Ws. mogen ook in dit geval uitmaken of zij, gezien Jen stand der gemeente-financiën en het sociale belang der Vereeniging, den raad mag aan raden het subsidie al of niet te geven. Over de twee andere aanvragen had de Raad onmiddellijk te beslissen. De versie- ïingscommissies tijdens de Lustrumfeesten ivan den Nieuwen Rijn enz. en van het Ra penburg, die zooals zij in hun adres laten uitkomen, f 6700 hebben uitgegeven, voor een schitterende feestverlichting langg de Wateren van het Rapenburg en den N. Rijn, die dan ook tegenover veel poovers elders een uitnemenden indruk heeft ge maakt, hadden daarmede ook de kas geheel uitgeput. En nu kwam daar als het hinkende paard, dank zij den vemielzuchtigen aard ,van onze Leidsche jeugd, of van een deel er van, achteraan een schadepost van f 372.90 wel berekend, doordat er 1243 elec- 'trisch'e gloeilampjes waren vernield of veg. gekaapt, in het laatste geval ook met bald- dadige bedoelingen aangeven die glaasjes voor de bezitters volstrekt geen waarde hadden. Wie moet dat nu betalen? De Commis sies broederlijk de leege handen ineengesla gen, overwogen dat men niet nogmaals bij de burgerij om een extra-bijdrage kon ko men. „Er was reeds uitgeperst wat er uit te persen viel," zeide de heer Vergouwen meewarig alsof men te werk was gegaan op de wijze van Russische belastingambte naren. Den aannemer kon men billijkheidshalve niet aanspreken, hoewel hij blijkens contract daarvoor aansprakelijk was, daar hij, vol- gens mededeelingen van den heer Fokker, door een verwisseling van centimes met cen ten daar zit je nu do waarde van de kennis van het Fransch in de prijsopgave van een Belgisch fabrikant, toch reeds een schadepost had, hoewel hij aan de uitvoering niets heeft doen mankeer en. En tot wie zou men nu moeten gaan, dan tot de gemeente! Eerstens 't zijn vooral de heeren Vergouwen en Fokker die het verleenen der bijdrage verdedigden om dat eigenlijk de politie, die trouwens elders handen vol werk had, er voor had moeten waken en voorts omdat toch heel de feest vierende stad van de verlichting heeft kun nen profiteeren. Waarom B. en Ws. zich in dezen van advies onthielden begrijpen we niet recht. Was hot wellicht omda.t do Voorzitter ook deel uitmaakte van de Rapenburgsche feest commissie Dit had toch voor de wethouders, die er later trouwens tegen stemden, toch geen bezwaar behoeven te zijn om advies te gevon. De hecren Fokker en Vergouwen, vergissen wij ons niet voorzitters dar res- pectiove feestcommissiën, adviseerden toch ook, en dat was hun recht zekér. Dat noemt men tegenwoordig 't woord is van „De Nieuwe Courant" afscheiding van kwaliteiten. Maar waarom gingen d$ heeren dan ook niet medestemmen? Zij heb ben zich tot tweemaal toe verwijderd, blijk baar niet naar den zin van den heer Van der Lip, die, toen de heer Fokker later nogmaals bij het voorstel tot overneming van oen straat, die aan een Maatschappij toe behoort, waarvan hij commissaris is, ver klaarde dat hij wilde geacht zijn buiten stemming te blijven, uitriep: „Als je zoo doet, blijf dan maar geheel weg!" Men heeft het debat er over gisteren in het overzicht kunnen lezen. Het verzoek kelderde en toen het voor de helft door don beer P. J. Mulder nog eens werd op gehaald, viel het weer, hoewel een beetje minder hard. Wij kunnen den Raad geen ongelijk geven al vinden we de zaak cn voor de commis sie èn voor don aannemer ook niet aange naam. Maar waar zou het hoen als de g> meen te do toevlucht kon worden van hen, die zulke onvoorziene schadeposten krijgen We zullen de balddadigheid van de straat jeugd niet vergoelijken, al zou daar met het oog op het nieuwe dezer illuminatie eenige rieden toe bestaan, maar heeft de aannemer ook niet wat al te onvoorzich tig gehandeld, waar hij die verlichte stra ten niet onder particuliere bewaking stelde? Dit zagen wij aan den Zoeterwoudschen Sin gel ook gebeuren. Twee waakzame man netjes hadden or heel wat balddadigheid kun nen voorkomen. Do ontvangst-commissie voor het alhier in September te houden Congres voor Open bare Gozondlieidsregeling, die als bijdrage voor de ontvangst f 300 vroeg, welk ver zoek met het oog op de omstandigheid, dat de Raad wel eenigen tijd vacantie zal hemen, ook dadelijk moest behnndeld wor den, kwam er betsr af. Na een korte ver dediging van den Voorzitter, die er Don Haag bijhaalde waar men de congressisten naar toe zou „jagen" als men hen hier niet amuseerde naar zijn msening, werd het ver zoek met vrij groote meerderheid toegestaan. Nog was er ingekomen ook een aanval op do gemeentekas oen verzoek van de afdoeling Leiden van den Bond van Ned. Gemeente-werklieden om loonsverhooging. Plet verzoek werd op verlangen van den heer Sijtsma voorgelezen en daarna in han den van Burgemeester en Weth. gesteld, om praeadvies. Het ziet er met al die praead- viezen van B. en Ws. voor een rustig ge nieten van de vacantie niet te best uit. Of zullen ze het er nu maar eens van nemen Zoo kwam men eindelijk voor de agenda, voor 't meorendeel bestaande uit benoemin gen bij het onderwijs. Eon dezer benoemingen werd van de agenda afgevoerd. Op de aanbeveling voor de be noeming van een lid der Schoolcoinm. stond als No. 1 de heer De Bruine Groenevoldt, die intusschen had medegedeeld, dat hij voor geen benoeming in aanmerking wenschte te komen. We hadden gedacht dat de School commissie vóór ze heeren ter benoeming voordroeg, zich vergewiste of deze zich een benoeming zouden laten welgevallen. Over een der voordrachten tot een benoe ming werden door den heer Carpentier Al- ting en naar het bleek ook door anderen, nadere inlichtingen gevraagd. En zooals ge woonte pleegt te zijn een goede gewoonte in het algemeen om deze in geheime zitting te geven, werd de openbare verga dering veranderd in een met gesloten deuren. Als de deuren van de Raadzaal in zulk een geval eenmaal" gesloten zijn, gaa.n ze niet zoo spoedig weder open. 'Ook nu duurde het circa een uur. Toen kon men aan het benoemen gaan. Er lieersclite daarbij roe-, rende eenstemmigheid, behalve bij de benoe- ïning van een directeur der Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. No. 1 werd echter tocli benoemd. Over het verzoek van prof. dr. De Jong om met ingang van 22 Juli" eervol ontslag uit de betrekking van directeur van het Openbaar Slachthuis, is nogal wat te doen. Wij hebben ook niet kunnen begrijpen, hoe deze hoofdambtenaar er toe kon komen op zulk een korten termijn te willen heen gaan en wel juist in een tijd dat er ook de betrekking van adjunct-directeur vacant is. Hij wilde toch de gemeente niet in ver legenheid brengen Hoe 't zij, B. en Ws. adviseerden het ontslag eerst met ingang van 1 September of zooveel vroeger als de dienst het ver oorloofde, te verleenen, onder dankbetuiging Voor de aan de gemeente bewezen diensten. Nu, zoo kon het, dunkt ons, ook wel. Voor September zal bij eenige spoed betrach ting do nieuwe adj.-direct., die in de volgen de verga dering zal kunnen worden benoemd, ook wel een beetje zich hebben ingewerkt >3n inet behulp van opzichters en keurmees ter de exploitatie tijdelijk kunnen leiden. De heeren Bosch, Fokker en Van Gruting, dachten er anders over. Zij amendeerden het voorstel zoodanig dat de directeur nog tot uiterlijk 21 September kon worden vast gehouden. De ontslag-aanvrage had de heeren al dus de beer Fokker onaangenaam aange daan. Deferentie tegenover de gemeente had dezen hoofdambtenaar moeten nopen den ter mijn op drie maanden te stollen, vooral on der deze omstandigheden. De Raad mag eischen dat het belang der gemeente behoor lijk wordt gediend en daarom achtten zij noodig uiterlijk tot 21 September den af- tredenden directeur te binden. De Slachthuis-commissie oordeelde bij monde van den heer Eerstens den uitersten termijn tot 1 September voldoende en aan vaardde de verantwoordelijkheid daarvoor. De heer Vergouwen vond het. amendemesnt onbillijk tegenover dr. De Jong, evenals de heer Zwiers, die er een aanranding in zag op de vrijheid van den ambtenaar. De heeren Pera en Bosch tapten uit een geheel ander vaatje. Het kwam in het ge heel niet te pas, meende de heer Pera, om er zoo maar te willen uitloopen en de heer Bosch oordeelde, dat de directeur zelf hun termijn liad moeten stellen. De Raad vereenigde zich met 16 tegen 11 stemmen met het amendement. Als de Raad het dus noodig oordeelt zal dr. De Jong nog uiterlijk tot 21 September moe ten blijven. Hiermede was de Slachthuis-directeurs kwestie nog niet uit. De heer Bosch deed hoogst gewichtig als altijd namens de bijzondere commis sie (de heeren Bosch, Corts, Fokker, Van Gruting en Meuleman) de vraag of B. on Ws. ook voornemens Varen voor te stellen het salaris der nieuw te benoemen titula ris te verlagen. Toen de Voorzitter na de wethouders even to hebben aangekekon ontkennend antwoordde, kwam de heer Bosch met een daartoe strekkond voorstel. Hij kon uit het nog niet verschenen rapport al vast incde- deelen, dat als een voornaam punt tot be zuiniging daar gold vermindering van jaar wedde van den directeur en daarom stelde hij, mede namens zijn medeleden, voor, het salaris te bepalen op f 2500 met vijf twee- jaarljjksche verhoogingen van f 100. Dit voorstel werd, hoewel er ook van kan worden getuigd, dat het spoadeischend was, want voor men met het salaris in het ïeine is, kan men niet tot een oproeping van sollicitanten overgaan, ook weer in han den van B. en Ws. gesteld om praeadvies, die daarmede zeker wel hanst mogen maken. Hiermede was het belangrijkste voor dezen dag afgedaan. De belangstelling qd de pu blieke tribune verdweon en de overige zee punten gleden onder den hamer door. Voor punt 15, het bekende verzoek van de verschillende elecfcrische installateurs, vroeg de heer Fokker uitstel van behande ling. Hij had deze zaak in onderzoek. doch was er nog niot me^ klaar. Toen B. en Ws. bezwaar maakten, trok hij het voorstel in, onder verzekering even wel, dat hij er bij de begrooting op terug zou komen. Bij de rondvraag herhaalde do heer Van Hoeken zoo ongeveer zijn het vorig jaar gehouden speechjo, betreffend© het in de j gelegenheid stellen van het gebruik maken I van een duin waterkraan aan de bewoners van woonwagens, die zich tijdens de ker mis vooral aan de Haarlemmervaart sta- I tionneeren. De héér Korevaar kon hem ook j ditmaal geruststellende verklaringen geven. En ten slotte kwam de Voorzitter medo i deelen dat hij, puttende uit den post „Volks- j feesten", een gratificatie van f 300 aan de j politie had ter hand gesteld. I Leiden, 15 JuBi. Heden is de duizendste Christelijke school in ons land, n.l. te Vreeland, ge opend. In de Christelijke scholen alhier, waarvan als vertolking der gevoelens van dankbaarheid en vreugde in de Chr. school wereld, de vlag was uitgestoken werd aan dit feit aandacht geschonken. Tot leden van het hoofdbest. van het Ned. Zendingsgenootschap werden herkozen de heeren prof. dr. P. D. Chantepie do la Saussaye, prof. dr. H. M. van Nes, te Lei den; C. O. G. de Ridder te 's-Gravenhage; H. E. Vinke te Alkmaar; J. Bergman te Robterdam; prof. dr. P. J. Muller, te 's-Gravenhage; dr. A. M. Brouwer en J. W. Roskes te Rotterdam. Tot voorzitter van de jaarvergadering in 1911 werd gekozen dr. L. Heldring, pred., te Amsterdam; van die in 1912 ds. W. La- mers, pred. te Rotterdam, en van die in 1913 ds. J. Bergman, pred. te Rotterdam; tot redenaar in 1912 ds. P. J. Molenaar,1 pred. te 's-Gravenhage. Prof. dr. Van Nes gaf ter jaarvergadering te Rotterdam een uitvoerig en hoogst be langrijk verslag over de Wereld-Zendings- Conferentie te Edinburg. De Staatscourant bevat de statuten der Vereeniging tot stichting en instand houding van een Tehuis voor jongelieden te Katwijk-aan-Zee, alsmede van de Hiile- gomsche Vereeniging tot bestrijding dor Tuberculose, te Hillegom. De wethouder van financiën te 's-Gra venhage de heer Simons, is gisteren met vacantie naar Duitschland vertrokken. De gemeenteraad van Den Haag heeft benoemd tot tijdelijk wethouder nir. J. D. Verbreek, thans reeds als zoodanig in func tie; bij het lager onderwijs mej. J. A. Berg- hnijs, te Deventer, en J. Klein, te Rotter- doum Aan de orde kwam ook het directoraat van de Bleijenburg-school. De voordracht bestaat uit dc heeren: lo. dr. N. Quint, directeur der H. B.- school met. 3-jarigen cursus; 2o. dr. A. D. van der Harst, leeraar in wiskunde aan de H. B.-S. met 5-jarigen cur sus aan 't Bleijenburg; 3o. B. van der Esch, leeraar in de Iioogd. taal- en letterkunde aan de H. B.-S. met 5-jarigen cursus aan de Stadhouderslaan. De heer Tr eu b wijst er op, dat de 2de op de voordracht voor directeur der H. B.- School aan het Bleyenburg, dr. A. D.. van der Harst, reeds tweemaal op de voordracht; van een dergelijke betrekking heeft gestaan. Als er nu geen geldige reden bestaat omi hem thans niet no. 1 te plaatsen, zou spreker wel eenige inlichtingen willen ontvangers Het feit moet toch geconstateerd dat dr. v. d. H. aan deze zelfde school reeds vele jaren werkzaam is en zijn benoeming naar liet schijnt aan het personeel niet onwelge vallig zou zijn. Daarbij komt dat de heer Quint reeds directeur is van een H. B--school en zijn benoeming dus noodzakelijk weer een vervanger noodig zou maken, wat altijd moeilijkheden meebreDgt. Dab men daar aan de 3-jarige een handelsspecialiteit wil be noemd zien, komt aan spr. geen voldoend argument voor. De wethouder van Onderwijs, de heer Van Sandick, erkent dat aanvankelijk dr. v. d. Harst No. 1 op de voordracht stond. nh bij de commissie voor het middelbaar onder- 87) Stella heeft keelpijn, zij heext nu dik wijls keelpijn de bepaalde keelpijn van een arm menschenkind, dat van zeven ver schillende professoren heeft leeren zingen en wier stem afwisselend als hooge sopraan, mezzo-sopraan en alt is mishandeld. Dien tengevolge heeft zij haar zangoefeningen moeten staken. Zij heeft een werk van Gibbon ter hand genomen; maar is te ver strooid, om den inhoud te vatten. Het is merkwaardig, zoo weinig belang als zij nu 6telt in den ondergang van het Romeinsohe rijk. >,En als ik niet bij het tooneel slaag, wan neer er niets van mijn stem terecht komt," vraag zij zichzelve voortdurend af, „wat danwat dan Ja, een oogenblik o, hoe branden haar hangen, wanneer zij aan haar vergissing denkt had zij zichzelve werkelijk ingebeeld, dathes bitter heeft zij haar phantasti- 8che droomen leeren bespotten „Is de vrouw van Edmund Rohritz nog niet bij ulieden geweest?" heeft Leskje- witsch onlangs in een brief aan mevrouw Meineck geschreven. „Gij schrijft daarover niets. Ik heb Edgar reeds voor eenigen tijd verzocht, haar naar u toe te zenden; dan zou Stella toch eens iemand hebben, die zij kan bezoeken." „Hij heeft niet eens aan het verzoek van ïijn ouden vriend voldaan^ nu het er op aankomt mij een dienst te bewijzen," denkt het meisje. Haar vermoeide, ontevreden blik dwaalt verstrooid over al de lithografieën aan de muren! portretten van beroemde zangers: Tamberlik, Rubini, Mario, allen van hun eigen handteekening voorzien. Het hotel heeft zich eertijds blijkbaar op een cliën- teele van kunstenaars kunnen beroemen Weer neemt Stella haar boek ter hand en tracht zich in de lotgevallen van den volks redenaar Rienzi te verdiepen; tevergeefs. „Lieve hemel," roept zij verdrietig uit, „hoe kan men ook een ernstig boek lezen bij zulk een lawaai! En de „Negers" wer den ons als een rustig hotel aanbevolen 1" In de kamer boven haar loopt de afge vaardigde uit Zuid-Frankrijk op en neer en leert, nu eens zacht mompelend, dan weer met veel pathos zijn stem uitzettend, een redevoering van buiten. In het vertrek naast het zijne blaast iemand ,,De laatste roos van den zomer" op een zeer heesohe fluit, een Engelsch handelsreiziger, die aan zijn oogen lijdt, waarom men hem zijn muzikale ontspannin gen moet gunnen. Hij blaast „De roos" nu voor de achttiende maal, Stella heeft het ge teld. ,,'t Is werkelijk niet meer uit te houden 1"- roept Stella! terwijl zij haar boek dichtslaat, „Ach, wat is het leven saai," kermt zij. „Ik wou, dat ik dood was 1" Nu wordt er buit :i aan de denr gebeld. Stella doet open. Een lang©! gladgeschoren knecht staat in de gang en reikt haar een visite-kaartje over. „La baronne Edmond de Rohritz, nóe princesse Capita," „Madame la baronne laat vragen of me vrouw Meineck ontvangt?" vraagt de knecht en verdwijnt op Stella's toestem mend antwoord. „Hij heeft mij waarschijnlijk voor een kamermeisje gehouden," zegt de kinder achtige Stella niet zonder een gevoel van ergernis, dat zij gedwongen was, den knecht zelve de deur te openen; daarop snelt zij naar het salon, om eenig niet be paald tot sieraad dienend verstelwerk weg te ruimen, en nauwelijks is zij daarmee klaar, of zij hoort reeds een liohten, vlug gen stap de trap opkomen. Weer wordt er gebeld, weer doet Stella de deur open. Een slanke vrouw, zeer bleek, met een fijn- besneden gelaat en groote, zwarte, eenigs- zins onrustige oogen treedt binnen, fixeert Stella en steekt haar daarop vriendelijk haar hand toe. „Mademoiselle de Meineck, n'est-ce-pas?" Zij is er geen oogenblik in twijfel over, dat het hoogopgeschoten meisje in het eenvoudige donker wollen japonnetje geen. soubrette is. „Mijn zwager Rohritz heeft mij reeds voor eenigen tijd geschreven, dat ik de da mes moest opzoeken en vragen of ik haar ook met het een of ander van dienst zou kunnen zijn. Ik wilde reeds eiken dag mijzelve het genoegen verschaffen u op te zoeken, maar men heeft voor niets tijd te Parijs, voor niete aangenaams. Nu, eindelijk, ben ik er. Is uw mama thuis?" „Mijn mama is uitgegaan, maar zal ze ker spoedig terugkomen; het zou haar erg spijten, wanneer zij geen kennis met u had .gemaakt/ wanneer u och een. poosje met mijD gezelschap wildet tevreden stellen...." zegt Stella „Ik zou niets liever willen dan een wei nig met u babbelen," verzekert de barones, „maar gelooft gij, dat ik tijd heb, mij op te houden? Waar denkt gij aan hier te ParijsIk moest bepaald een kwartier uit mijn tijdverdeeling stelen, om u een bezoek te kunnen* brengen. Dus dat een andermaal. Ik hoop, dat ik u dikwijls zal zien, 's avonds ben ik altijd te vinden, of het moest zijn dat ik van moeheid naar bed ben gegaan. En hoe heeft u intusschen den tijd doorgebracht, sinds u te Parijs is?" Madame de Rohritz heeft zich naast den haard in een fauteuil geïnstalleerd, haar voile opgeslagen^ haar bontmantel van de schouders laten glijden. Haar geheele per soonlijkheid is door een fijnen geur omge ven elke Pari si enne parfumeert zich maar hoe discreet, hoe weinig opdringend is deze geur, vergeleken bij den bedwel menden reuk van peau d'Espagne, welke gravin Oblonsky omgeeft Thérèse Rohritz is wel niet zoo knap als baar broeder, maar toch, hoe innemend, hoe aantrekkelijk is haar verschijni haar half omfloerste blik, een blik, die somtijds tot impertinentie nedgt, op Stella echter met groote welwillendheid rust, haar lief en toch e enigs zins vermoeid lachje, haar zachte, welluidende stem. „En hoe hebt gij, sinds gij te Tarijs zijt, den tijd doorgebracht?" vraagt zij nog eens, daar Stella niet dadelijk antwoord oP haar vraag geeft. „Wij lerven zeer stil," stottert Stella, „ma ma studie^ tea einde haar boek te voltooien, zoodat het haar natuurlijk aan tijd ontbreekt om met mij uit te gaan." „Ja, ja, dat weet ik, mijn zwager schreef mij daarvan," verzekert madame De Rohritz „en gij...." „Ik.... ik neem viermaal in de week zang les..." „Mijn zwager schreef me, dat u van plan was, bij het tooneel te gaan, madame De Rohritz lacht „zoo ik een Fransche vrouw ware, zou ik daarover ontsteld zijn, maar ik ben een halve Oostenrijksche ik ken deze gTillen een nicht van mij, een Russin, Natalie Lipinska," „Natalie Lipinska, a!" roept Stella, „mi.'n medescholiersterWij hebben tweemaal ia de week gezamenlijk zangles bij della Seggiola." „Al Nu, die droomt er ook van, bij het tooneel te gaan, ofschoon zij een vermogen van tien millioen roebels bezit. In Oosten rijk en Rusland sluipen zulke ideeën in de hoofden van de meest welopgevoede jonge dames! Ik tracht Natalie dio niet uit het; hoofd te praten, maar ik zal haar getrouwd hebben, vóórdat zij er zelve op verdacht is,. en wat moet ik met u aanvangen, ma belle aux cheveux d'or? Weet ge, gij bevalt mij,,1 bijzonder goodlove at first sight (liefde op den eersten blik.) De pendule op den schoorsteenmantel laat in dit oogenblik drie slagen hooren. De barones staat verschrikt op, haalt haar horloge voor den dag en vergelijkt den tijd daarop met dien van dc pendule. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1