(Vlüzieticcncours te Zoetermeer-Zegwasi d. Kunst, letteren, enz. Uit de „Staatscourant", Marktberichten. Academienieuws. Kerkelijke Berichten. »an-Zee, hierover rapport uitgebracht. In .dit rapport hebben deze heeren de volgen- zgende vragen ter beantwoording gesteld: a. Welk standpunt moet onze Vereeni ging innemen tegenover Syndicaten Trusts zn dergelijke instellingen? b. Welke voordeelen zijn te verkrijgen "door samenwerking? c. Is samenwerking gewenscht? De conclusie van de commissie is dat cle Vereeniging tegenover de gemeente-instel- hngen een welwillende tegemoetkomende houding moet aannemen, mits de onderne- mersvereenigingen zich met de handelaren blijven verstaan en dezen een redelijke winst toekennen. Het eigenbelang wijst de Vereeniging dit standpunt aan. Bij den handel in de arti kelen, die gekarteleerd zijn, heeft de han delaar tot dusverre steeds bemerkt, dat hem door den fabrikant korting wordt ge geven; bij een enkel artikel heeft men zelfs de bepaling, dat dit behoudens enkele uitzondering en alleen aan handelaren, dus niet rechtstreeks aan consumenten wordt geleverd. Ook hiermede is de tweede vraag beant woord De derde vraag of nL samenwerking ge wenscht is, beantwoordt de oommissie dan ook beslist bevestigend. In verband met dit Tapport zal naar aan leiding van het besluit der voorlaatste al- gemeene vergadering te Rotterdam gehou den, in bespreking worden gebracht fret al of niet toelaten als buitengewoon lid dêï Yereeniging van fabrikanten, conventies, trusts, syndicaten, enz., enz. Na afloop der vergadering omstreeks 5 uren zal een rijtoer worden gemaakt naar Noordwijk, waar in het „Huis ter Duin" de gemeenschappelijke feestmaaltijd zal wor den gehouden. Donderdag zal de excursie-dag zijn. Met een motorboot, welwillend afgestaan door den heer Wernink, zullen de deelnemers gebracht worden naar de Fayence-fabriek Amphora" en Wernink's Betonfabrieken te Oegstgeest, die bezichtigd zullen worden. Na deze bezichtiging zal men per salonboot van de Maatschappij „De Volharding" een watertocht maken naar de Zuid-Holland- eche meren. Seliool Toor handel en adm. De uitslag van het eindexamen aan de Middelbare School voor Handel en Admini stratie te 's-Gravenhage was, dat het diplo ma o. a. verkregen: J. H. Flint, Rijswijk; A. v. Hempen, Voorschoten en I. M. De- man, Leiden. Op dezen wedstrijd werd nog behaald: Afd. Uitnemendheid Harmoniegezel schappen: 2e prijs: Apollo," Den Haag, met 114 p. „Euterpe" uit Zevenbergen, was niet opgekomen. Gemengde zangver. Sectie A. 2de prijs ,yZanglust", Leidischendam 89 p. 3de prijs A. „Onze vrije uren," Made en Druime- len. Dubbeldam, 70 p. Verder werden de volgende medailles toegekendGroote bronzen medaille van H. M. de Koningin aan „Soli Deo Gloria" te Enschedee, ais Harmonie, die h'et hoogst aantal punten (120) behaalde. Idem van Z. K. H. Priiig Hendrik aan „Kunst-, lief de en Vriendschap" te Leerdam, die als fanfaregezelschap de meeste punten (236; behaalde. Verguld zilveren medaille van het Eere-Comité aan de Gemengde Zang- vereeniging, die de meeste punten behaal de, nl. „Zanglust" te Leidschendam, 89 p. Idem van den Beschermheer van „Kunst en Vriendschap", den heer C. L. J. Bos, Burgemeester van Zoeter meer en Zegwaard aan „Crescendo", Den Haag, als eersten prijswinner in den Marschwedstrijd. Het gezelschap van de N.-V. „Het Too- neel", dir.: Willem Royaards, zal in den loop van het komend winterseizoen een zes tal voorstellingen geven in den schouwburg alhier. Deze voorstellingen zijn niet opge nomen in de gewone abonnements-serie. Jlaarlemsch Muziekkorps, dir. de heer C. P. W. Kriens zal dezen zomer concerteeren te Amsterdam, Bussum, Leiden, Sneek, Nij megen, Deventer en tweemaal in het Haag- sche Bosch. De restauratie van de St.-Bavo te Haarlem. De commissie uit de Staten van Noord- Holland heeft geen bezwaar cxm achfc jaar hing f 2000 per jaar toe te staan uit de Provinciale fondsen voor de restauratie van de St.-Bavo te Haarlem, welke restauratie daardoor zal kunnen voleindigd worden. J. Steynen geeft in „De N. Gids" een ge schiedenis dio opnieuw onder de „sentimen- teele geschiedenissen" van dezen schrijver wordt gerangschikt. „Het misversband", aldus de titel, wil hu mor, humor in welks geest men zich eerst in te denken heeft. Dr. Alefcrino's hoekbeoordeeling is zeer gunstig waar het de bespreking geldt van mevrouw Chapelle-Roobol's roman: „In tweestrijd". Vooral de psychologie van het kind in dezen roman noemt hij uitstekend weergegeven. Jhr. W. H. W. de Koek komt in zijn arti kel: „Multatuli's afschuw van Logen en On recht-, de Man van Lebak en de Strijdkreet van den Max Havelaar", o. a. op, tegen de verheerlijking van Multatuli's optreden in Lebak, tegen loftuitingin alsof M. voor de inlandsche bevolking van Nederlandsch- Indië geleden had, stelt daarentegen nog eens opnieuw vast dat M. een overprikkelde zenuwlijder was, alsof deze meening nog niet genoegzaam geuit ware, en wil ten slotte slechts erkennen het literaire talent, dat onmiskenbaar zich heeft baan gebroken in zijn werken. Het is nog al taai al deze oude dingen weer als versch te moeten slikken. J. B. Schepers wie zou 't beter kun nen? spreekt zich over Pieter Jelles, de Friesche Dichter uit. Bij een overzicht van 's dichters leven geeft dr. Schepers de met het tijdvak samenhangende poëzie. Ten slotte lezen we: „in ieder geval is Pieter Jelles met zijn gedichtenbundel buiten het gebied der gouwspraak gekomen; hij hoort nu tot de wereldliteratuur zoo goed als Fritz Reuter, Claus Groth, Robert Burns en Thomas Moore. Maar ik vind toch dat Pieter Jelles nog het best voegt tusschen de moderne Neder- landsche en Vlaamsche schrijvers. Hij is van 1860 en zijn verzen bewijzen het: hij hoort tot een ouder geslacht dan de stich ters van „De Nieuwe Gids", wat aan rheborica en beeldspraak van de oude ver zen wel eens merkbaar is." Hein Boeken en Jules Schürmann geven verzen. In „Nederland" vervolgt Josef Cohen in mooie soberheid zijn wreed verhaal van mannelijke eerzucht ten koste van de liefde eener vrouw. Marie Metz-Koning geeft in de kroniek een stukje appreciatie van: „een wereld correspondentie van Meisjes-studenten", dat ons nogal belachelijk voorkomt. In het feminnisme ziet deze schrijfster geen nut, „zoolang het de vrouw niet leidt bijv. om perfect te leeren koken en uitstekend haar eigen kleeren te maken." Wat nu deze uitnemende huisvTouwen- deugden van kleeren-naaien en koken met de wereldcorrespondentie te maken heeft), men leze het kroniek je zelf. Misschien vindt de lezer wat ik niet vinden mocht: eenige logica. In „Elsevier" geeft dr. A. Aletrino een fijngevoelige schets van een ontwaakte liefde tusschen twee armenhuis-menschjee. Herman Robbers bespreekt Joh. Naber's „OveTheersching en Vrijwording," en kan haar niet vrij pleiten van een zeker chau vinisme of liever gezegd, vindt dat zij de nadeelen der Fransche heerschappij al te breed heeft uitgemetop, de voordeelen niet genoeg recht gedaan heeft. J. B. van Stolk schrijft over een collectie middeleeuwsohe plastiek, mr. G^van der Pot over Belgische steden. A. W. Weissman vervolgt zijn serie over Nederlandeehe Ker ken. De St.-Laurenskerk te Alkmaar heeft hij nu onderhanden. Prachtige photo's ver gezellen al de bijdragen. Een Indisch operett e-g ezel- schap. De „N Soer. Ct." meldt, dat een rijke Chinees f 20,000 aan Rafael Bouwmees ter heeft geschonken om een operette-ge zelschap te vormen, dat Indië zal bereizen. Bouwmeester, die bij het gezelschap van zijn vader was, is voor de samenstelling daarvan naar Europa teruggekeerd. Het genoemde Indische blad voorspelt een goed operette-gezelschap in Indië succes. Israël's schipbreukelingen. Naar do „Times" meldt, zal het groote werk van Jozef Israels „De schipbreuke lingen" in Engeland blijven. Op de dezer dagen gehouden Youngvei- ling bij Christie, werd het doek voor 4600 guineas aangekocht door mrs. Young, die 't als geschenk aan de natie heeft aangeboden. Bij Ivon. besluit is: lo. aangewezen als voorzitter van het Col lege van Bijstand, bedoeld hij art 35 der "Wo ningwet het lid mr. J. Limburg, te 's-Gra. venhage, en 2o. benoemd tot lid van dat college mt. R. B. Ledeboer, adv.-gen. bij den Hoogen Raad to 's-Gravenhage voor het tijdvak van 1 September 1910 tot en met 31 Augustus 1911 benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Veendam D. G. Noordijk, te Vlaardingen; mr. L. W. C. van den Berg, burgemees ter der gemeente Drift benoemd tot lid van het college van curatoren der Techni sche Hoogeschool te Delft; jhr. P. B. J. Vegelin .van Claerbergen, met ingang van 15 Juli 1910 benoemd tot bur gemeester der gemeente Haskerland, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester dor gemeente Aengwirden; benoemd tot auditeur-militair in bet twdede militaire arrondissement, standplaats 's-Her. togenbosch mr. J. S. L. Aghina, thans amb tenaar van het 0. M. bij de kanton gerecht m in het arr. 's-HertogenboscJi, voor de kan tons 's-Hertogenbosch, Oss, Heusden, Waal wijk en Oirschot ter standplaats 's-Herto genbosch; benoemd tot raadsheer in den Hoogan Raad der Nederlanden mr. A. M, Pleijte, thans advocaat-generaal bij het, gerechtshof te Amsterdam; bonoemd tot advocaat-generaal bij het ge. rechtshof te Amsterdam, mr. A. A. baron, van der Feltz, .thans officier van justitie bij de arrondissemj^nts-rechtbank te Roer mond op het daartoe door J. R. J. E. Meu- wissen te Meerssen gedaan v-^rzoek, inge trokken het Kon. besluit van 16 Juni 1910 houdende zijn benoeming tot notaris te Rot. terdam en is benoemd tot notaris binnian het arr. Rotterdam, ter standplaats Rotterdam P. J. M. Dolk. candidaat-notaris, aldaar; benoemd tot griffier bij het kanton gen ?cht te Slicdrecht: mr. C. L. Gratama, advocaat en procureur te Middelburg, waamem-riid griffier bij het kantongerecht aldaar en" werkzaam ten parkette van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kan tongerechten in het arrondissemönt Middel burg; benoemd tot notaris binnen het arr. Almeloo. ter standplaats de gemeente En schedee, A. Schmid, candidaat-notaris aldaar. benoemd tot ledeu van hex Algem*m Col lege van Toezicht Bijstand en Advies van het Rijkstucht- en opvoedingswezen Joseph Th. J. Cuypers, civiel en bouwkundig in genieur te Amsterdam eu mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, lid van de Twente Kamer, te Arnhem; aan W. Lamers <k> zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van den Voogdijraad Rotterdam I; de verbintenis van mevr. do weduwe A. E. M. H. Begemann geboren Torchiana, als eerste liefdezuster, hoofd van den internen verplegingsdienst in het Militair Hospitaal te Paramaribo, met drie jaren verlengd, ingaande bij eindiging van de looperrde ver bintenis hij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indië, benoemd en aangesteld tot off. van gez. 2da kl. de arts H. van Zanten. aan jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gra- vesande burgemeester der gemeente Bleis- wijk, toestemming verleend om tot 28 Sep tember 1912 te 's-Gravenhage te wonen. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 13 Juli, des voormid dags te 11 uren. Leiden, 8 Juli. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 49 *mks ƒ112 a ƒ287. Kalf-eu Melkkoeien 136 stuks7" 158 a '285. Varekoeien 64 stuks ƒ116 a ƒ241. Vette Ossen en Koeien 207 stuks 189 a f 318. Graskalveren stuks a fKalveren (Vette) 96 stuks 70 a/" 129. Kalveren (magere) 5~/ stuks 19.a f 14. Hamels (vette) stuks fa fHamels (magere) stuks a f Schapen (vette) 209 stuks 16.a ƒ27.Schapen (weide) 90 stuks f 15.— a f 22.Lammeren 307 stuks 10 a 14.Varkens (magere) 618 stuks 19.a 43.Varkens (vette) stuks a Vnrkens (biggen) 56(2 stuks ƒ10.a 18,—Paarden 2 stuks f 120 a 160. Veulens stuks a Bokken of Geiten 5 stuks 4 a 6.50. Vette Ossen en Koeien 0.72 a 0.79. Vette Kalveren f 0.80 a f 0.90. Vette Sehapen ƒ0.48 a ƒ0.60. Magere Varkens ƒ0.45 a /0.47 per kilo. Ter markt aangevoerd 456 runderen, 151 kal veren, 299 scbauen, 397 lammeren, 618 varkens, 562 biggen, 5 bokken of geiten, 2 paarden, veulens. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 141 pa» tijen. Eesteed werd voor Goudsche Kaas van 26.— tot ƒ3150, Derby-Kaas van tot f Leidsche Kaas de 150 KG. 60tot 84.Edammer Kaas 2de qual. f tot f Aan de Stadswaag gewogen 125 partijen, 5505 staks, wegende 38185 K.G. Auistcruuni, 8 Juli. Aardappelenpryzen. Friesche muizen groot per mud ƒ2.a 2.70. Friesche muizen klein per mud f OAO a 0.60. Andijker muizen (groot) per mud 2.30 a 3-20. Aodijker muizen klein per mud f 1.a 1.60. Andijker blauwen per mud ƒ4.a ƒ4.60. Katwijk er muizen per mud a Katwijker ronden per mud ƒ2.— a 2.80. We*tiandscho jonden per mud 2.— a f 3.60. Ypoldor muizen groot per mud ƒ2.a 2.40^ Ypold-r muizeu klem per mud 1.a 1.25# Aanvoer 8 ladingen. t trecht, 8 Juli. Op de kaasmarkt waren beden aangevoerd 160 wagens, te zamen wegende 37,760 KG. Prijzen wareu: late qual. 27-60 a 20.60, 2de quel, f 22.— a f 26 por 60 kilo. Haudel redelijk. Dell't, 7 Juli. Heden waren de veeprijzen als volgt: vefiekoeien 1ste kw. ƒ200 a295, dito 2tie kw. ƒ145 a 200, kalfkoeien lstekwi f 130a275, dito 2de kw. 140 a 190, vaukoeien lste kw. 135 a 235, dito 2de kw. ƒ90 n 130, vette kalveren lsiekw./75a 115, dito 2de kw. ƒ45 a 75, vette schapen Ltekw. 20 a 23, lamscbapea lste kw. 18 a 20, vette Jammeren 17 a 20, magere varkens 16 a 36, biggen 8 a 15, nuchi ere kalveren 7 a 26 paarden 50 a 150, rundvleesch 80, 74 a 63 c., vet kalfs- vleesch '100, 90 a 80 e., alles per kilo. Op de veemarkt w ren aangevoerd 371 runderen, 2 paarden, 27 vette kalvereD, 214 magere dito, 577 schapen of lammeren, 345 varkens, 288 biggen en 9 geiteu of bokken. De prijzen d r boter waren heden 49 a 56 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer 693/8 en 51/16 vaten, wegeude te zamen 11,370 kilogram. L'iam, 7 Juli. Ter botermarkt waren aangevoerd 113 paitijtm. Hoog3to piïj^ 64 c. per 5 H.Gr. Kip- eieren 3.75 a 4 por 100 stuks. Gou n, 7 Juli. Kftïi», Aangevoerd 112 partjjen Handel vlug, lste qual. 30.n ƒ32.—, 2de qual. 26 a ƒ29.—, zwaardere ƒ28 a 33. Noord-Hollandsche Hoter. Aanvoer 1276 stukken van i KG. Hande vlug. Goe- ƒ1.30 a ƒ1.40, wei- ƒ1.10 a ƒ1.20. Vette Varkens met red. aanvoer, handel vrijwel, 26 a 28 c. per i KG. Biggen voor Engeland met red. aauvoer, handel vrijwel, 22 a 24 c. p. KG. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vrijwel, ƒ1.60 a 1.95 per week. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel vlug, ƒ12 a ƒ16. Kokkalveien ƒ10 a 21. Vette schapen met red. aanvoer, handel flauw, 18 a 24 Leiden. Bevorderdtot doctor in de artsenij-bereidkunde op proefschrift: „Over gang van geneesmiddelen in melk", de heer H. B. Koldewijn, geboren te Rotterdam; tot doctor in de rechtswetenschap op proef schrift „Retributiëu" de heer H. A. G. Ye- nema, geboren te Amsterdam; op stellingen de heer H. C. Leemhorst, geboren te Am- terdam, en de heer A. R. P. Mees, geboren te Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen in do rechten de heeren J. Versteeg, A. W. ten Bosch en H. A. H. Canter Cremers. Bevorderd tot aHs de> heeren L. Otten en H. Bolten. Lei don: Op Zondag 10 Juli zal ouzo voor mali ge stadgenoot ds. G. "Wisse voor de Geretf. Gemeente ^alhier optreden; des mor gens 10 uren in het kerkgebouw op ds Oude Vest, des middag 5 uur in het kerk gebouw op de Hooigracht. R ij n s b u r g. Gereform. Kerk. Zondag morgen te ha-lftien en 's avonds te aee uren prof. Van Gelderen, van de Vrije Universi teit te Amsterdam. Zoeterwoude. Zondag a.s. omhalftwete houdt ds. J. Nauta zijn afscheidsrede in de Ned.-Herv. Kerk alhier. In de gisteren te Utrecht gehouden ver gadering van de „Nationale Vereeniging voor gereformeerd voorbereidend hooger on derwijs" te Kampen -werden tot primus-ou- rator voor Friesland benoemd ds. B. v. cL Werff, te Barlingem; voor Drente ds. Los, te Nieuweixxxrdvoor Utrecht do heer K. v. d. Burg, te Amersfoort; voor Noord-Hol. land ds. De Jong, te Hoofddorp ein voor Gelderland dr. Keizer, te Tiel. Dr. J. J. Esser, rector aan het gymnasium der vereeniging, besprak de vraag, of er pogingen zullen worden aangewend om in verbinding met het gymnasium een hoo- gero burgerschool op te richten, en kwam daarbij tot de conclusie, dat het beter is te wachten, tot de voorstellen der Ineenscha- kelingscommissie wet zullen zijn geworden. Ds. Vogelaar, uit Groningen, betoogde de wenschelijkheid om het rapport der Ineen- schakelingscommissie te besfcudeeren, een kos tenrekening te maken en het volgende jaar met een voorstel aan te komen. Deze zaak werd ter overweging aan het bestuur overgelaten. Ds. Meyering, uit Katwijk aan den Rijn, sprak ten slotte nog over de verantwoorde lijkheid, welke de curatoren hebben voor hetgeen de jongelui doen buiten de school, inzonderheid wat betreft het bezoek aan ca techisatie en kerk.- SPORT. Sportagenda- Zondag 10 Juli. i Zwemmen. Leiden: Zwemwedstrijden in tie open bare Zwemplaats in den Heerensingel. Cricket. Nederlandsche Cricket-Bond. Zuidelijke Tweede- Klasse.-- - Haarlem: Rood én Wit IIAjax. Hippisèhe' Sport. Den Haag: Laatste dag van het Interna tionaal Concours Hip pique op „Houtrust". Wielrennen. Aan de wereldkampioenschappen, welke 17, 21 en 24 Juli te Brussel zullen worden gehouden, wordt dooT d© volgende Neder landers deelgenomen: 1 K.M. voor amateurs: Jhr. Bosch van Drakestein, Nijland, Brunt, J. A Jansen, Nash Turner, Damen, Gertsen en Swift; 100 K.M. voor amateurs: G. Roos 1 K.M. voor beroepsrijdoreSchilling en Kolkman. 100 K.M. voor beroepsrijdersStol en v. Gent. De Toer door Nederland. Tweede dag. Van de 27 van uit Amsterdam vertrokken deelnemers, bleven er gisterochtend slechts 18 over om den tocht van Maastricht naar Groningen te aanvaarden. Om 5£ uur werd te Maastricht gestart. Te Roermond bestond het hoofdpeletón uit elf deelnemers, dat te Venloo met één vermeerderd was. In Nij megen kwamen 15 deelnemers kort na el kaar aan. De jury besloot toen wegens de slechte weersomstandigheden het traject van Nijmegen naar Groningen per trein af te leggen. Luchtscheepvaart. De verwachting omtrent de verbetering van verschillende wereldrecords te Reims, is niet beschaamd. Hier volgen de: 1. Morane legt 5 K.M. af iu 3 !min. 143/b sec. (Oud-record: Morane in 3 min. 15 sec. in Juli 1910 te Reims); 2. Morane legt 10 K.M. af in 6 inin. 36 sec. (Oud-record: Morane in 6 min. 48 sec. in Juli 1910 te Reims); 3. Morane legt 20 K.M. af in 13 min. (Oud record: Curti8s in 15 min. öCP/s seconde in Juli 1909 to Reims); 4. Leblanc legt 50 K.M. af in 39 min. 503/s sec. (Oud-record: Latham in 43 min. 56 sec. in Juli 19Ó9 te Reims); 5. Leblanc legt 60 K.M. af in 45 min. 263/5 sec. (Oud-reootrd: Latham in 52 m. 442/s sec. in Juli 1909 te Reims); 6. Leblanc legt 70 K.M. af in 53 ™in 324/5 sec. (Oud-record: Latham in 1 uur 3 min. 6 sec. in Juli 1909 te Reims); 7.Leblane legt 80 K.M. af in 1 uur 2 min. 223/s sec. (Oud-record: Latham in 1 uur 11 min. 263/s sec. in Juli 1909 te Reims); 8. Leblanc legt 90 K.M. af in 1 tiur 11 min. 52/s sec.. (Oud-record: Latham in 1 uur 19 min. 562/s sec. in Juli 1909 te Reims); 9. Leblanc legt 100 K.M. af in 1 Uur 19 min. 132/o sec. (Oud-record: Latham in X jiur 28 min. 17 sec. in Juli 1909 te Reims); Latham deed over dez»n afstand 1 uur 24 min. 583/s sec. en Labouchère 1 uur 25 min. 24 sec. 10. Latham legt in 3 uur 215 K.M. af. (Oud-record: Farman 162-^K.M., 876 M. op 3 November '1909 L\e MóurmelonX - - -/!i .q -tesruniA „te. Roeien. De eindstrijden te Henley hadden het vol gende resultaat: Silver Goblets (twee zonder stuurman): 1. Leander in 8 min. 45 sec. 2. De Amstel, 3/* bootlengte achter. "Winner 1909: Leander R. C. Diamond Challenge Seulls (Sciff) 1. Kensington R. O. 2. Mainzer R. V. Winner 1909: Kingston R. C., welke dit jaar aan de wedstrijden niet deelnam. Grand Challenge Cup (acht): 1. Magdalen College. 2. Jesus College In 1907, 1908 en 1909 won Sport Nautique (Gent), die thans niet uitkwam. Stewards OhaUenge Cup (vier zond-sr stuur- tóan). i^, M U 1. Winnipeg (Canada). 2. ThaimJes R. C. Winner 1909: Thames R. O. Hippische Spórf. Internationaal Comoours Hippique te 's-Gravenhage. 5de dag. Officiers-spTingooncourshandicap, spring paarden, gereden door officieren, in uniform': lste prijs; Luit. J. A. Roël; 2de prijs: Baron De Blommaerh 3de prijs: dezelfde. 4de prijs: dr. E. Beimelmaus. 5de prijzen: Luit. F. J. J. TrapmaïC, Led den, Luit. Üorel de WestgravCr, luit. J. Knel, luit. A. W. Coblijn, luit H. Mathon eai luit J. D. v. Gellicum. K orfb aL De jaarlijksche algemeene vergadering van den N. K.-B. zal gehouden worden op Zoen dag 2 October. De Hanze. De AJgemeene Jaarvergadering van den Centralen Raad van „De Hanze", bond van R-K. Vereenigingen van den Handeldrij- venden- en Industrieelen Middenstand in 't Bisdom Haarlem, zal gehouden worden op Woensdag 13 Juli a. s. te Schiedam in het gebouw van den R.-K. Volksbond, aan de Lange Haven aldaar, te 11 uren. Op de agenda komen o. a. voot de vol gende punten: Jaarverslag van den secre taris; rekening en verantwoording van den penningmeester; benoeming eener Commis sie tot nazien van de rekening van den pen ningmeester, welke 'Commissie rapport uit brengt in de volgende Centrale-Vergade ring; verkiezing van 2 leden van het hoofd bestuur wegens periodiek aftreden van den onder-voorzitter, den heer H. J. Visser, en den lsten secretaris den heer C. M. M. van den Berg, beide aftredenden zijn terstond herkiesbaar. Na de pauze zullen in behandeling komen de - volgende voorstellen: Bestuursvoorstel tot het oprichten van een Onderlinge In braakverzekering, benoeming eener Com missie van voorbereiding, bestuursvoorstel tot het oprichten van een Onderlinge Be- drijfeverfzekeririg, benoeming feeneP Com missie van voorbereiding, bestuursvoorstel tot 't instellen van een Eigen voorlichtings dienst, ten behoeve van de Vereenigingen bij den Bond aangesloten. Mededeelingen in zake de oprichting Dioc. Inf. en Inc. Bureau, mededeelingen van het Bestuur der Coöp. Centrale Credietbank, benoeming afgevaardigden naar het Con gres van den Middenstandsbond te AmÊem, vaststellen der plaats voor de volgende J aar vergadering. Voorstel Amsterdam tot behandeling van het vraagstuk der vervroegde winkelslui ting, inleider de heer v. Geels. Voorstel Delft, om bij de Regeering aan te dringen tot wijziging van de Zegelwet, inleider de heer Zniddam. Voorstel Rotterdam, om middelen te beramen tot aansluiting van alle R.-K. Vakpatroons bij den Hanzebonc en zijn afdeelingen. Voorstel Purmerend: lo. Om maatregelen te treffen tot het doen tot stand komen van een Ned. R.-K. Fede ratie van de 5 Dioc. Hanzebonden. 2o. Het Centraal-Bestuur te machtigen samenwer king te verkrijgen in deze met de Hoofdbe sturen van de overige Dioc. Hanzebonden; inleider de heer Brandjes. Het Hoomseh Studentenblad. Woensdagmiddag is op de vergadering van het Uniebestuur der R.-K. Studentenver- eenigingen te Ltrecht, de commissie gecon stitueerd „tot regeling van de oprichting van het Roomsch Studentenblad." In de»ze commissie hebben zitting die vier voorzit ters der r.-k. studentenvereeoigingen te Utrecht, Amsterdam, Leiden en Delft, n.l. de heeren W. Bronkhorst, L G. Kor- tenborst, B. S. M. Holtha-us en H. C. M.i Yrins en verder mr. J. A. Veraart. Deze commissie wenscht haar werkzaam heden zóó in te richten, dat, na aanneming van het voorstel tot oprichting van een Roomsch Studentenblad op de Unievergade- ring aan het Warmonderhek, na afloop der Retraite, het eerste nummer van het blad zoo spoedig mogelijk verschijnt, en aldus de eerste jaargang 1910/11 geopend wordt. De aanneming van het voorstel mag ver- zekerd heeten, omdat, na het optreden var mr. J. A. Veraart, in drie van de vier ver eenigingen met overgroote meerderheid een motie werd aangenomen, waarbij de wensch tot oprichting van een Roomsch Studenten blad werd uitgesproken. Verder kunnen wij mededeelen, dat tot spreker op de Unie vergadering aan het Warmonderhek door het Uniebestuur is uit- genoodigd mr. J. A. Veraart, die, in ver band met het op te richten orgaan, een redo zal houden over: „Een nieuw tijdvak in de Roomsche Studentenbeweging. (D© Tijd.) De Krnpp-leveranties. In het door ons meegedeelde telegra fisch bericht van den Nederlandschen be richtgever van het „Berliner Tagehlatt", heeft „Het Vaderland" aanleiding gevon den zich tot den heer Thomson te wenden om enkele inlichtingen. Deze deelde het volgende mee: Voor eenige dagen diende zich' bij mij de correspondent van het „Berliner Tage- blatt" aan, die mij gegevens 'kwam vragen uit het zoogenaamde Krupp-rappoxt. Ik heb tot mijn leedwezen moeten teleur stellen, omdat gelijk de bladen reeds heb ben medegedeeld en ook aan den geachten ondervrager bekend was in strijd met het advies van de commissie niet tot pu blicatie was besloten. Het eenige, wat ik mij heb laten ontval len en daarbij ben ik mijn bevoegdheid in zeer g iingc mate te buiten gegaan was, dat ik verklaarde over onze uitkomst tevreden te zijn. Echter herstelde ik die openbartighoid dadelijk door er aan toe te voegen: dat zal u als correspondent van het „Berliner Tugeblatt" wellicht niet aange naam zijn te hoor en.... Als ik mij in den Krupp-veldtoeht nog over iets verbazen kon, het zou zijn over h'et nu gepubliceerde telegram. Echter, zóó naïef ben ik niet meer. Men meldt uit Den Haag aan „De Tel."; Zooals bekend, was de Krupp-commissie éénstemmig gekomen met het voorstel, om het rapport te publiceeren. Nadat de Kamer echt-er van den inhoud had kennis genomen, deed mr. Drucker, het Kamerlid voor Groningen, in het comité- generaal der Kamer het voorstel, het ge heim er van te bewaren. Na uitvoerige dis* eussie werd daartoe met vrij groote meer* derheid besloten.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2