N°. 15451 Donder<lag 7 Juli. A0. 1910. foze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Stella. LEIDSCH PRI.'S DER ADYEBTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /'0.17J. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor het inoaBseeren wordt 0.05 berekend. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 7 Juli. De Vereeniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in het arrondissement Leiden zal baar 25ste vergadering houden op Zaterdag-morgen 16 Juli a. a.a in „De Groote Vink" bij Leiden. Do punten van behandeling zijn: L Ope ning door den Voorzitter. 2. Lezing der Notulen. 3. Rekening en Verantwoording van den Penningmeester. 4. „Een bezoek aan de Scholen van Zuid-Tirol." Spreker: de heer J. Stamperius, schoodopziener in het arrondissement Amersfoort. 5. Ver- keizing van een bestuurslid, vacature de heer W. G. Streefkerk. (Dubbeltal: de hee- ren A. van der Meer, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool te Leiden, en J. Paar dek ooper, hoofd eener R.-K. school te Zoe ter woude.) Keuze van de plaats der vol gende Vergadering. Voorgesteld worden „Zomerzorg" en Musis Sacrum." 6. Uit slag der gehouden stemmingen en verslag der Commissie tot het nazien der rekening. 7. Omvraag en sluiting. Na afloop der Vergadering bestaat er ge degenheid tot het bezichtigen van de Fa briek van Gouden en Zilveren Werken der firma Van Kempen, te Voorschoten. De directeur van het Rijkskleederma- gjazijn te Amsterdam heeft gisteren o.a. aan besteed de levering van 6000 dekens, waar van het minst was ingeschreven door de firma Gebroeders Van Wijk Co te Lei den, 2 perceel en f 3.90 en 2 perceelen a f 4.25. De „Staatscourant" van heden bevat de statuten van de dames- gymnastiek-ver- eeniging „Brunhilde" te Leiden en van de Middenstandsvereenigdng Uithoorn en om streken. Gisteravond te zeven uren deed dr. G. Öorthuys, van Leiden, die Zondagavond Ldoor zijn vader, ds. C. B. Öorthuys, van tterdam, bevestigd was geworden, zijn intrede in de Nieuwe Kerf: als predikant der NecL-Herv. Kerk, te Amsterdam. Dr. Öorthuys sprak naar aanleiding van 2 Korinthe 3 vers 6. De zeer groote schare, die de Nieuwe Kerk vuilde, zong aan het einde der godsdienstoefening den nieuwen leeraar Psalm 134 vers 3 toe. In verband met het aan den burge meester van Den Haag verleende verlof tot den lOden Nov. e.k., stellen B. en Ws. den gemeenteraad voor, over te gaan tot de be noeming van een tijdelijken wethouder voor den tijd van het verlof. Dit voorstel komt als een der eeiste pun ten voor op de agenda voor de raadsver gadering van Woensdag 13 dezer. Op het sohpone landgoed „Leydum", onder Vogelenzang, bij Haarlem tosbe- hoorend aan mr. H. S. van Lennep werd gisteren het 47ste Chr, Nat. Zendingsfeest gehouden. Niettegenstaande het ongunstige weet waren er met de feest- en gewone treinen eenige duizenden Zendingsvrienden saam ge komen, om aan het feest deel te nemen. De druilende regen kon de goede stemming niet verstorentrouwens, onder de zware boo men. bemerkte men niet veel van den regen. Op het feestterrein heerschte al vroeg een ge zellige drukte, vooral in het kamp, waar een cantine en tentjes voor den verkoop van zendingsleotuur geplaatst waren. Op vier plaateen waren spreekgestoelten opgericht. Niet minder dan 18 sprekers voerden het vroord, o.a. ds. M. J. Punselio, van Leiden. Daarmee was dan ook bijna de geheele dag gemoeid. Bij de openingsrede heette de. Lamm erts van Bueren, van Amsterdam, alle aanwe zigen hartelijk welkom. Daarna wees hij op de beteekenis dor Zendingsfeesten. De Zen dingsvrienden moeten af en toe samenko men, om elkaar van de schoon© overwinnin gen, die behaald zijn, te vertellen om zoo doende moed te verzamelen, om opgewekt in 's Heeren naam de moeilijkheden te trot se eren, en de belangstelling voor de Zen ding weer te vernieuwen of te vermeerde ren. Eenige treffende voorbeelden uit den Zendingsarbeid werden door spreker aange haald. Daarbij wees hdj op de medewer king, die de Zending van ons Gouverne ment in NecL-Indië mag ondervinden; een steun, dien Zendingsvrienden in andere lan den wel eens benijden. Ook vertelde ds. Lammerts van Bueren dat de Zending voel tegenstand van de Mo hammedanen ondervindt, maar zoo ein digde hij dien tegenstand treden we moe dig tegen, zeker van de overwinning, omdat wij strijden in den naam des Heeren, die ge zegd heeft: „Mij is gegeven alle macht in. hemel en op aarde" en ook: „Gij zult de wereld overwinnen door het geloof." De muziek v er eenigingen „Obadja" en „Kunst na Arbeid" van Haarlem verleen den haar medewerking en begeleidden den zang tijdens de samenkomsten. In de pauze bracht de zangvereeniging „Harpe Davids", van Haarlem, eenige lie deren ten gehoore. Op de voordracht van onderwijzer aan de openbare school No. 74 te Amsterdam staan de heeren E. Weesboff, onderwijzer te Krosamenie, W. J. Dijk, hoofd der school te Nieuwkoop, en J. H. Roemer, onderwij zer te Amsterdam. De heer J. L Ph. Duyser, leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de 2de Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus voor jongens te Amsterdam, heeft uit die betrekking eervol ontslag aange vraagd ingaande 1 September 1910. Gistermiddag had in „Maison Coute- rier" te Amsterdam de aanbieding plaats van het huldeblijk van gemeenteraadsleden aan den oud-burgemeester, mr. dr. W. F. van Leeuwen. Een groot aantal raadsleden was aanwe zig; verschillende hunner, statenleden, had den de vergadering in Haarlem vroegtijdig verlaten, om tegenwoordig te kunnen zijn bij de overhandiging van den gedenkpen ning, in goud en zilver geslagen. De heer en mevrouw Van Leeuwen wer den ontvangen door de commissie, bestaan de uit de heeren Serrurier, Fabius en Po lak. Het oudste Raadslid, de heer Serrurier, bood den gedenkpenning aan den oud-burge meester aan met een korte rede, waarin hij de gevoelens van de deelnemers aan het huldeblijk vertolkte. De heer Van Leeuwen legde in zijn ant woord den nadruk op de vele aangename herinneringen, die hem waren gebleven aan de verhouding tot'verschillende Raadsleden. Door B. en Ws. van Rotterdam is aan de goedkeuring van den Rotterdamschen ge meenteraad onderworpen een ontwerp overeenkomst met het gemeentebestuur van Hillegersberg tot levering van electriciteit aan de gemeente. Waar aanleg en onder houd van het kabelnet, distributie enz. voor rekening van do gemeente Hillegersberg ko men, wordt voorgesteld electriciteit te leve ren tot den gewonen prijs, met 15 pCt. kor ting. Verder bevat de overeenkomst waar borgen, dat de electriciteit door Hillegers berg niet tot lager prijs aan afnemers kan geleverd worden dan de te Rotterdam be staande. Alleen aan afnemers boven 20,000 kilowatturen kan lager prijs berekend wor den, onder goedkeuring van B. en Ws. van Rotterdam. Ter versterking van het politietoezicht op de vissckerij in de Noordzee zal gedu rende de laatste helft van Augustus en de eerste dagen van September, behalve door Hr. Ms. schoeners Zeehond" en „Dolfijn bedoeld toezicht tevens worden uitgeoefend door twee groepen torpedobooten, resp. be staande uit de booten ,,G. 11", „Ophir" en „Pangrango" en uit de booten G. 5, G. 6 en G. 7. De heer T. Sanders, wethouder te Amersfoort, heeft als gemeenteraadslid be dankt, wegens verschil van opvatting over de toepassing der beginselen, die bij zijn verkiezing door dc vrijzinnige kdesvereeni- ging „Gemeentebelang" voorop werden gesteld. Gistermiddag is vrij plotseling op 55- jarigen leeftijd ten gevolge van een bloed uitstorting in de hersenen overleden de heer C. J. van der Veen, sedert 1808 burge meester van Bolsward. De inspecteur dei artillerie de kapi tein-luitenant ter zëë Gr.. R. van Nauta Lemke en de luitenant ter zee le kl. F. W. J. Groonboom zijn naar Duitse hland gecom mitteerd tot het keuren van artilleriemate riaal, in aanmaak bij de firma Krupp voor de departementen van Marine en Koloniën. Ten einde te gemoet te komen aan de gemeenschappelijke belangen die Bloemen- daal heeft met de gemeente Haarlem, stel len B. en Ws. van laatstgenoemde gemeente voor van 1 Aug. a.s. den prijs van het duin water voor Bloemendaa! te bepalen op 10 cents per kub. meter. Bij de gisteren gehouden buitengewone verkiezing van vier gemachtigden in het kiescollege der Ned.-Hervormde gemeente te Dordrecht, ter uitbreiding van dit college zijn met groote meerderheid de oandidaten deT vrijzinnige vereenigingen gekozen, zoo dat hun meerderheid in dat ooilege weder versterkt is. Hierdoor staat het zoo goed als vast dat voor de vacature dr. mr. J. Sohokking, naar Leiden vertrokken, een vrijzinnig predikant zal worden beroepen. Dit is sinds ongeveer 30 jaren niet gebeurd. Men meldt uit Apeldoorn: H. M. de Koningin-moeder en dc Vor stin van Bentheim, - - wie de laatste een ruiker roode rozen dro^g, vertrokken Woens dagmiddag te 3 uren 40 van hier, uitgeleid door H. M. de Koningin. De Vorstin van Bentheim keert Donder dag van Soestdijk naar Duitschland terug. De audiëntie van don minister van Wa terstaat zal Vrijdag 8 dezer niet plaats heb ben. GOUDA. Eenigeh tijd geleden werd -Mn voorstel van B. en Ws., om de directie van de electriscko centrale en de gasfabriek te scheiden en aan "het hoofd van elk bedrijf een wetenschappelijk gevormd man, die te vens practische ervaring bezit, to plaatsen, door den Raad verworpen. De oommissie van bijstand in het beheer der lichtfabriek^ werd verzocht andore voorstallen te doen. Hieraan is thans door die commissie vol daan. Zij stelt voorlo. den hoor F. J. Swart- waut de Hoog (den tegenwoordigen adjunct- directeur, speciaal Wast met de inrichting der electrische centrale en het in-werking- stellon van het oloctrisch bedrijf) te benoe men tot directeur der lichtfabrieken op oen jaarwedde van f 3000 met twee dxiejaarlijk- sche verhoogingen van f 250 en vrij gebruik van het bij de fabriek staande huis2o. sollicitanten op te roepen voor de betrek king van adjunct-directeur, speciaal voor het gemeentelijk gasbedrijf, op een jaarwedde van f 2500 met twee driejaarlijksche ver hoogingen van f 250. B. en Ws. deze voorstellen aan den Raad overleggende, doelen daarbij mede, dat de meerderheid van hun college zich daarmede niet kan vcroenigen, omdat de uitvoering daarvan zoo niet kostbaarder dan toch even kostbaar zou zijn als de door den Raad verworpen voorstellen, en uit overweging, dat de door de oommissie voorgestelde hooge jaarwedde met vrije woning van den directeur der lichtfabrieken eerst behoort te worden toegekend, wanneer de resulta ten van hot nog aan te vangen ëleotrisoh bedrijf daartoe aanleiding gevon. In verband hiermede stellen B. en We. den Raad voor, èn directeur èn adjunct-direc teur aan te stellen op een jaarwedde van f 2500 met twee driejaarlijksche verhoogin- gan Van f 250. Do directeur krijgt boven dien vrije woning, gas en electriciteit. NOORDWIJK. Gistemamiddag werden de bewoners van de Voorstraat (nabij het Raadhuis) verrast door blij kindergezang. De kleine gasten van „Koloniehuis Noord- wijk" (van het Oentraal-Genootschap) brachten een serenade aan den heer en mevrouw S. Verhoeff. 't Was een dankbe tuiging, hoofdzakelijk aan mevrouw, voor de versnaperingen, die zij op me vrouwe ver jaardag van deze mochten ontvangen. De kleinen waren nog verheugd, als zij zich al zingende voor dominee's huis de heer lijke taartjes en de fris6che limonade her innerden. Wij vermelden deze kinderlijke dankbaarheid ook dèitrom, wijl wij in het voorbeeld van mevrouw Verhoeff een „voor beeld ter navolging" zien. Missohicn zijn er nog meer weldadige burgers, die een laoh willen tooveren op de bleeke gezichtjes der koloni ek i nd e rt jes. RIJNSBURG. Gisteren geraakte het kind van den heer S. te water. Ofschoon het on geval in de kom van het dorp gebeurde, duurde het reddingswerk zoo lang, dat ein delijk het kind door een knecht van den heer S. in bewusteloozen toestand uit het water werd gehaald. Door toepassing der middelen, voorgeschreven hij het redden van drenkelingen, mocht men er in slagen* de kleine drenkeling weer tot bewustzijn to brengen. SASSENHELM. De Raad heeft de recla mes tegen den H. O. van L. Oudshoom, H. J. v. d. Berk en Th. Boskamp gehand haafd, die van J. J. Bak geschrapt en die van J. Oudshoorn, N. Breedijk, C. J. Berk hof, A. Helmus, Chr. Sintel en A. H. de Snoo verlaagd. TER-AAR. Naar men verneemt, zal de brugwachtersknecht F. Meijer, gedurende 31 jaren als zoodanig werkzaam aan de Aar- dammer brug alhier, met ingang van dein! lston Januari a.s., den dienst verlat/an en op pensioen worden gesteld. Hij zal zich1 vestigen in ds gemeente Noordwijk. VOORSCHOTEN. Het bestuur der V. P. N., alhier, heeft P. A. van Leeuwen be noemd tot afslager bij de wekelijksche eierenveiling. Gymiiasiam te Leidern Eindexamen. Na afleggen van verlengd eindexamen aan het gymnasium hier slaagden nog de leer lingen J. A. Verhoog en D. van Wijngaar den, beiden voor Dipl A. 0vergang8exame n_ Door Curatoren van het Gymnasium zijq op voordracht van leeraren bevorderd: Van de 1ste tot de 2de klasse: onvoor waardelijk: P. J. Coffrie, Go Ing Djioe, J. E. Goudsmit, Anna L J. Graf, Marie van der Heydon, Alida C. Hoogendijk, A. van Leeuwen, Petronella F. Meerburg, J. C. de Regt, H. J. Tendeloo, M. van dei Voet, S. H. J. Voora, H. Vos, H. Wyers. Voorwaardelijk: Jeanette Heyligers, Ma rie Heyligers, A. A. A Knappert. Niet bevorderd 7 leerlingen. Van de 2de tot de 3de klasseon voorwaar, delijk: W. F. J. Brouwer, H. Th. Greida- nus, D. P. 0. de Gunst, T. Kruyff, R. Lo* rentz, J. Mac Gillavry, E. A J. Plug, D* van Praag, W. M. A. Rank, Lucia H. Riet dijk, L. J. van 't Sant, H. M. Sasse, M. IL van der Veen, Voorwaardelijk: J. W. IJdo. niet bevorderd: 10 leerlingen. Van de 3de tot de 4de klasse: onvoor waardelijk: Gath. Albricht, W. J. C. Eiken dal, P A. Hammes, J. Kooy, CK. F. Chr. van der Moore, D. Nolen, H. H. Kamer- lingh Onnes, J. C. Plug, Frieda Schlüter* J. van der Wissel, voorwaardelijk: P. J. Lekkerkerker. Van de 4de tot de 5de klasse: on voor waardelijk: Anna Carpentier Alting, L. G. Brouwer, M. D. Gijsman, J. N. van der Heyden, A. Siegenbeek van Heukelom, Aa. Ja- Hibma, Jacoba Knappert, W. Kunst, Johanna van Walsem, W. D. van Wijngaar. den, L. Gunning niet bevorderd: 2 leerlingen- Van de 5de tot de 6de klasse: onvoor waardelijk H. J. Bouwman, E. Hammer, M. G. Hoekstra, C. de Jong. Anna Kals- hoven, H. M. Kite van Heyningen, J. L. E. van Meeverden, Charly H. van Ophuy- sen, G. F. Pijper, Ida L. van 't Sant, K. F. J. Schwartz, T. P. Viruly. Voorwaardelijk: B. B. Bussemaker, J. van Davelaar, Martha F. Mees, Mea Ver wey. Niet bevorderd: 4 leerlingen- 28) Bij die woorden is zij in de boot gespron gen waarbij zij haar voetje tegen een har de plank stoot, en van pijn ineenkrimpt en neerzijgt. „Ik was laf, ja, ja, ik was bevreesd voor mama; maar ik heb toch veel liever, dat mama niet tegen mij spreekt, dan dat u ver drinkt!" zegt zij snikkend. Haar door tranen benevelde oogen vesti gen zich angstig op zijn gezicht en haar be vende handen tasten naar zijn arm. Rond om de boot fluisteren de golven: „Grijp, STijp, het is het geluk, dat aan uw voeten ligt!" Hij wordt beurtelings warm en koud, ter wijl hij zich voorover buigt en haar om hoog tilt. „Maar, Stella, mijn arme, onverstandige engel", begint hij. Iu dit oogenblik hoort men het geratel van een rijtuig, vervolgens de stem van den ntmeester: „Rohritz Rohritz 1" "Gij rijt verlost!" segt Rohritz, diep ademhalend. Zooals nu blijkt, is de ritmeester, een teugen omweg makend, baron Rohritz en j met een geleend wagentje te gemoet gereden. De generaal, die, al moge hij ook an ers vele onaangename eigenschappen 21 en' een gentleman coachman van den eersten rang is, heeft zich bereid verklaard, en andauer met de vroolijke hitten naar huis to brengen. „Wat hebt gij beiden toch uitgevoerd? Wat is u overkomen?" vraagt de ritmeester, die het hoofd schudt, lacht of de handen ineen slaat, als zij hem, elkaar wederkeerig in de rede vallend, hun lijdensgeschiedenis vertellen. Daarop wordt Stella in het wagentje ge pakt, Rohritz gaat naast haar zitten cn do ritmeester neemt op het zeer ongemakke lijke voorbankje plaats. Een kwartier later is Stella vast in slaap. Rohritz trekt de plaid over haar schouders, zonder dat zij het bemerkt. „Zij is doodmoe", fluistert hij; „ik hoop maar dat haar voet niet erger wordt. Hebt gijlieden u erg ongerust gemaakt?" „Mijn vrouw was buiten zichzelve, mijn zuster daarentegen nam de zaak aanvanke lijk kalm op, totdat Stase eindelijk onwijze theoriën over fatsoen verkondigde, toen verloor zij haar bedaardheid, sprak onzin, schold afwisselend op jou eu Stella en draaf de in de gelagkamer te Wolfsegg op en neer als een beer in zijn kooi, totdat het mij te machtig werd en ik de geheole familie onder leiding van den généraal naar huis liet expedieeren en mij op weg begaf om u bei den te zoeken. Hoe heeft Stella zich in het geval gedragen? Kreeg zij het ook op de zenuwen?" „Neen, zij is zeer bedaard." ,,'t Is een 'lief ding, nietwaar? Heeft ook reeds veel doorgemaakt. Arm kindNu, ik heb het Stase natuurlijk niet toegegeven, maar onder ons gezegd, wanneer een ander in jouw plaats ware geweest, zou ik jullie avontuur naar gevonden hebben." „Mijn grijze haren hebben je nicht glorie rijk over den toestand heen geholpen," ver zekert Rohritz, „de waardin hield mij hals starrig voor haar vader."- „Och... malligheden!" „Hm, die malligheden hebben mij ton minste in het juiste oogenblik mijn stand punt duidelijk gemaakt," mompelt Rohritz, „en dat was noodig." De ritmeester, wien natuurlijk naar aan leiding van deze woorden de zoo plotseling treurig veranderde fin&ncieele omstandig heden van zijn vriend te binnen schieten, zucht en denkt: „Hoe jammerI" XV. Als zij met hun drieën omstreeks midder nacht te Erlachhof verschijnen, vinden zij de anderen nog om de overblijfselen van een koud geworden diner in de eetzaal verzameld. Stase, die in een rose peignoir is gehuld, roept Rohritz dadelijk bij het bin nentreden toe: „Ik heb mijn weddenschap gewonnen: zes paar glacé-handschoenen. Ik had namelijk met Kathrien gewed, dat gij u zoudt verlaten." „Dat was bij den afschuwelijken toestand der paarden en wegen gemakkelijk vooruit t.e zien," antwoordt Rohritz met gefronste wenkbrauwen. Voor Stella, die met een angstig kloppend hart op haar moeder toetreedt, loopt de geheele zaak tamelijk gelukkig af. Daar bij de barones toch ten slotte een gevoel van moederlijke bezorgdheid de haar door Stase kunstmatig opgewekte bezwaren verdron gen heeft, zoo vergeet rij zelfs, in haar op- reohto blijdschap, Stella weer gezond en wèl voor zich te zien, haar te beknorren. Om eer, .-'rp-elijke latere uitbarsting van toorn harerzijds en alle mogelijke ongepaste aar digheden te voorkomen, begint de ritmees ter dadelijk met een uitvoerig verslag van al d© ongelukken, welke Stella en haar cavalier zijn overkomen. Kathrien zoekt intusschen naar een tele gram, dat voor Rohritz is gearriveerd, en viDrU- dat eindelijk onder een groote kruik op het buffet. „Wat is er?" vraagt rij vriendschappe- lijk-deelnemend, toen zij Rohritz na het openen van het telegram riet ontstellen. „Moritz door een beroerte getroffen, Kom dadelijk. Ernestine". zoo leest hij voor. ,,'t Is van mijn oudste zuster. Arme Tina" mompelt hij. „Ik moet morgen met den trein van zeven uren van Gradenick vertrekken. Kunt gij een paar paarden te mijner besohikking stellen, Les V De ritmeester zendt dadelijk naar den pachter, opdat deze voor het noodige kan zorgen. Spoedig daarop neemt Rohritz van al de dames afscheid; hij durft natuurlijk niet veronderstellen, dat zii, na de doorgestane vermoeienissen, ter wille van hem om zes uren 's morgens vroeg zullen opstaan. Stella's hand houdt hij wat langer vast dan bet moest, en hij bemerkt ook, dat die in dc zijne beeft. Hij heeft voor zijn zeer beknopte wijze van pakken nauwelijks een halfuur noodig, waarna hij het overige van den nacht in een verkwikkenden slaap denkt door te bren gen; maar de slaap wil niet komen. Een zonderlinge onrust werkt in hem. het geluk sluipt om rijn hart en smeekt vleiend: „Laat mij binnen. Laat mij binnen!" Maar het verstand houdt de wacht voor het hart en wijst het geluk af! Hij schoof lang rijn" Hoofd in de kussens heen en weer zonder te kunnen insJuimo- ren. Tegen den morgen had hij zonderlinge droomen; het kwam hem voor alsof hij in een zachten zomernacht ging wandelen; do maan scheen helder door de takken van een oud:n lindeboom en teekende phantastische lichtearabesken in de groote, zwarte scha duwen op een okerkleurig zandplein, en plotseling bemerkte hij een klein, donker voorwerp. Hij bukte zich daarnaar en zag, dat het een klein, uit zijn nest gevallen vo geltje was, hetwelk hem met zijn groote, donkere oogen treurig en als om hulp smee- kend aankeek; bij raapte het op en ver warmde het aan rijn borst. O, hoo welbe haaglijk vlijde het zich in zijn handH^ drukte zijn lippen op het kleine, warme kopje en opeens doortrilde het he::i als van een electrischen slag. „Stella, mijn lief, onverstandig kind I" mompelde hij. „Ra-ta-ta. Ra ta tal Hij schriktewerd wakker. Het was de knecht, die tegen- zijri deur klopte om hem te wekken. „Verlangt de baron warm water voor het scheren?" Als hij een halfuur later kant en klaar, quatre épingles," in de eetzaal verschijnt, vindt hij zoowel de heer als de dame dea huizes bereid, de honneurs waar te nemen/ bij rijn „galgemaal," zooals hij met beleefde, overdrijving rijn laatste ontbijt te Erlachhof noemt. Even daarna versobijnt Stase; da generaal laat zich vanwege pijn in den rug* door den knecht verontschuldigen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1