N°. 15448 Maandag 4 Juli A°. 1910. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Stella. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE?? Van 16 regals /T.06. Iedere regel meer /'0.I71. Grootere letten naar plaatsrnimte. Kleine tdyertentien ran 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het inoasseeren wordty0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Prance per post1,65. Hearing van eet- en drinkwaren. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelofc op artikel 5 der verordening van. den 20sten Juni 1901 op de keuring van eet- en drinkwaren (Gemeenteblad No. 10) en op artikel 30 der verordening van den 18den Juli 1907 op den handel in en den verkoop van melk (Gemeenteblad No. 24) Brengen ter algemeens kennis: lo. dat SYTSE PIER MINNEMA, krui denier, wonende Haarlemmerstraat 143, den 28sten Juni 1909 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van gedroogde appe len, die in ondeugdelijken toestand verkeer den en deswege den 13den September 1909 is Veroordeeld tot on geldboete van t 20 subs. 5 dagen }iochtenis 2o. dat DIRK HEM ERIK, winkelier, wo nende Jan Vossensteeg No. 47, den 20st$n October 1909 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van bedorven snoepgoed, en den 20sten December 1909 deswisge is ver oordeeld tot een geldboete van f 10, subs. 5 dagen hechtenis 3o. dat JOHANNES WILLEM FILEPPO, veehonder, wonende Ploralaan No. 7, den' 7den December 1909 is bekeurd wegens heit afleveren van volle mplk van ondeugdelijke samenstelling en deswege den 7den Februari 1909 is veroordeeld tot een geldboete yan! 'f 20, subs. 5 dagen hechtenis; 4o. dat J. J. TH. POEDERBACH, Iepen- weg 5456, Amsterdam, den 14den De cember "1909 is bekeurd wegens het .af leveren van peper van ondeugdelijke samen stelling en deswege den 21sten Maart 1910 is veroordeeld tot een geldboete van f 10, subs. 3 dagen hechtenis; 5o. dat THEODORUS VAN DER KROGT; ïnolkvcrkooper wonende Sophia straat Na 36, den 2den Maart 1910 is bekeurd wegens het' ten verkoop hebben van afgeroomde melk van ondeugdelijke samenstelling en deswege' den ,18den April 1910 is veroordeeld tot ©en geldboete van f 8 subs. 4 dagen hechj itenis. Burgemeester en Wethouders van Leiden, N. O. DE GIJ6ELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, looo-Seoretaris. Leiden, 1 Juli 1910. Leiden, 4 Juli. De muziek- en tooneelvereeniging „Nut fein Vermaak" vierde gisteravond in huis- houdelijken kring haar 36ste jaarfeest in de kleine zaal der Stads zaal. Nadat de Voor zitter, de heer O. Versney, allen eereleden, leden en donateurs een hartelijk welkom had .toegeroepen, werden ar door velschillende leden voordrachten ten beste gegeven, ook door een dame, welke voordrachten den aan wezigen veel genoegen verschaften. In den loop van den avond had er een bijzondere plechtigheid plaatsy de 1st© se cretaris, de heer J. G. Wijnbeek, vierde jnamelijk den dag dat liij 25 jaar geleden tot secretaris van genoemde Vareemiging •word benoemd. Zonder twijfel heeft hij rich gedurende dit tijdsverloop ten opzichte der Vereeniging als zoodanig zeer verdienste lijk gemaakt. Dat was dan ook de reden, waarom bij het binnenkomen in de zaal, welke voor deze gelegenheid ean feestelijk aanzien had gekregen, de geachte secretaris door den voorzitter namens de Vereeniging hartelijk werd gelukgewenscht en hem een fraaie krans werd aangeboden. Uit de leden en donateurs had zich een commissie gevormd om den jubilaris ter gelegenheid van dit zilveren feest ean stof felijk huldeblijk aan te bieden. Dit geschiedde bij monde van den heer H. Snel, voorzitter dezer commissie. De jubilaris bedankte zichtbaar aange daan, voor deze bewijzen van waardeering1 en hoopte nog vele jaren in het belang der Vereeniging te mogen ten te kunnen medewerken. Nadat de leden en donateurs nog eenige uren gezellig bijeen waren gebleven, werd deze jaarfeestviering door den voorzitter ge sloten, bij alle aanwezigen, en niet het minst bij den jubilaris, een gunstigen indruk nalatende. De Nederlandsche mail met berichten uit Oost-Indië wordt hedenavond alhier verwacht. Met ingang van 1 Februari 1908 werd aan den onderwijzer W. C. de Gast door den Haagschen gemeenteraad eervol ont slag verleend, uit overweging, ,,dat het niet wensohelijk is, dat hij baj het onderwijs werkzaam blijft." Praeadviseerende op een adres van den betrokkene, stellen B. en Ws. van 's-GTa- venhage thans voor, deze overweging uit het besluit te schrappen. De feiten, die aan leiding gaven tot het ontslag, hebben zich niet herhaald, integendeel, adressant heeft zich sedert dien tijd voorbeeldig gedragen en zijn tijdelijke werkzaamheden bij het onderwijs tot tevredenheid der autoriteiten verricht. Er bestaat dus, zoo zeggen B. en We., geen bezwaar, dat hij eventueel weer, hetzij in Den Haag of elders, in vasten dienst trede bij het lager onderwijs. B. en Ws. van 's-Gravenhage hebben den gemeenteraad aangeboden de volgende aanbeveling voor de benoeming van een directeur der H. B.-S. met 6-jarigen cur sus aan het Bleyenburg: 1. dr. N. Quint, directeur H. B.-S. met 3-jarigen cursus in 's-Hage2. dr. A. D. van der Harst, leeraar in wiskunde aan de H. B.-S. met 5-jarigen cursus aan het Bleyenburg en tijdelijk leeraar aan het gymnasium in Den Haag; 3. B. van der Esch, leeraar in de Hoog- duitsche taal en letterkunde aan de EL B.-S. met 5-jarigen cursus aan de Stadhouders laan in Den Haag. In den* ouderdom van 64 jaren is in Den Haag overleden de heer H. G. Jansen, oud-hoofdingenieur der Kon. Ned. Marine. Op 17 Januari 1816 te Antwerpen gebo ren, trad hij op 30 November 1830 in den zeedienst als adelborst voor de mariniers, om nader voor den scheepsbouw over te gaan op het Kon. Instituut voor de Marine te Medemblik. In 1835 bij de constructie op 's Rijks werf te Rotterdam aangesteld, volgde in 1839 zijn benoeming tot élève- oonstructeur en in 1843 tot ingenieur 2de klasse. In laatstgenoemden rang volgde hij een detacheering bij het departement van marine en na zijn bevordering tot ingenieur lste klasse in 1852 de benoeming tot advi seur voor den scheepsbouw. Na intrekking dier plaatsing in 1855, volgde de plaatsing op '8 Rijks werf te Ylissingen en 3 jaar later als hoofdingenieur op de werven te Amsterdam en Willemsoord. De heer Jan- een werd in 1881 gepensionneerd. Gedurende zijn diensttijd heeft hij in tal van commissies ritting gehad en meermalen werd hij ook buitenslands te werk gesteld Hij was ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. Niet alleen legde de heer Jansen zich toe op den bouw van schepen, maar hij stichtte ook vuurtorens, vooral op de Noordelijke eilanden. Het cLassikaal bestuur van 's-Graven- hage der Ned.-Hervormde Kerk heeft be slist, dat bij de beroeping van. ds. P. L. L. Post te Wijdenes c.a. naar Rijswijk geen. in formaliteiten hebben plaats gehad en het beroep dus wettig is. Aan het postkantoor te Noord wijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende het 2de kwataal 1910 in gelegd f 9223,971 en terugbetaald f 17,344,51^ Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2094 In de gemeente Broek in Waterland wordt den ingezetenen een adres ter teeke- ning aangeboden, om den heer J. van Enge lenburg, gemeente-secretaris aldaar, tot burgemeester te benoemen. De afd. Oudewater van de HolL Mij. v. Landbouw houdt 20 September een land bouwtentoonstelling, voornamelijk voor melk- en fokvee en Goudsche kaas. Het kaascontrölestation Z.-Holland zal op deze tentoonstelling propaganda maken voor de kaascontrole. In de eere-afdeeling „gecon troleerde kaas" worden 19 medailles en f 270 aan prijzen uitgeloofd. Mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, is in wel stand uit Homburg te Haarlem terugge keerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat De gemeenteraad van Montfoort heeft, na geheime zitting, besloten tot verkoop van de openbare school met onderwijzers, woning, in verband met het plan van het R.-K. kerkbestuur tot stichting van een E.-K. Jongensschool. Te Kwintheul is een R.-K. school voor jongens en meisjes geopend. De openbare school telt nog 3 leerlingen. De gewone audiëntie van den minis ter van oorlog zal op Donderdag 7 dezer niet plaats hebben. De arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft ter vervulling der vacature van kan tonrechter te Heusden, opgemaakt de vol gende alphabetisohe lijst van aanbeveling: mr. J. J. Bergsma Thzn., substituut-grif fier bij de arrondissements-rechtbank te Dordrecht; mr. O. W. van Ommeren, secre taris der gemeente Assen; mr. G. W. F. Wentbolt, griffier bij het kantongerecht te Hulst; Mr. J. E. Koning, griffier bdj het kan tongerecht te Bergen op Zoom, is met het lofc uitgevallen tegen een der bovenge noemde candidaten. De arr.-rechtbank te Alkmaar beeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Medemblik, opgemaakt de volgende al phabetisohe lijst van aanbeveling: mr. F. A. Ebbinge Wubben, griffier bij 't kanton gerecht te Dordrecht; mr. H. Kingma Bolt- jes griffier bij het kantongerecht te Berli- kum; mr. J. BL Roessingh, griffier bij den raad van beroep (ongevallenverzekering) te Hoogeveen. ALPHEN.De collecte voor den gewapen- den dienst heeft alhier opgebracht f 32.06. De heer Leenhart, onderwijzer aan een Chr. School alhier, is als directeur benoemd der Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" te Ter-Aar. Het klokkenluiden, dat den aanvang der kaasmarkt des Maandags alhier aan kondigt, zal worden gestaakt, daar door gebrek aan samenwerking tot instandhou ding der markt, de aanvoer van kaas steeds geringer wordt. HAARLEMMERMEER. Aan den heer B. Hagen, aannemer te Haarlem, is opge dragen het bouwen van een villa met bdjbe- hooren aan den Kruisweg alhier voor reke ning van den burgemeester, mr. A. Slob. Het gebouw zal den lsten Januari a. s. ge heel gereed moeten worden opgeleverd. Bij de familie U., te Abbenee, vermiste men sedert enkele dagen twee bankbiljetten van tien gulden, een bedrag aan Duitsche munten, een binocle en een gouden horloge, zijnde een erfstuk van de familie. Vooral dit laatste was oorzaak, dat de zaak in handen van de politie werd gesteld. Een nauwkeurig onderzoek had ten gevol ge, dat een schilders knecht, zekere F., die aldaar gedurende eenige weken werkzaam was, als vermoedelijke dader werd aange wezen. Na een scherp verhoor legde deze een volledige bekentenis af de dader van den diefstal te zijn. Het horloge, dat door hem te 's-Gr&ven- hage, alwaar hij woonachtig ia, verkocht was, is door de politie in beslag genomen, evenals de binocle, die door hem reeds be leend was geworden. Na gedurende het politieonderzoek in po- litiebewaring geweest te zijn, werd F. weer op vrije voeten gesteld. HAZERSWOUDE. Een droevig feit is, dat alweer een koe van den veehouder P. Slootweg dood in het land werd gevonden, en, als gestorven aan miltvuur, vandaag achter de aschsohuur zal worden verbrand- Voor het leven van een derde wordt ge vreesd. Mej. E. Blijleven, die als secretaresse der Chr. Meisjesvereeniging „Lydia'' be dankte, werd als zoodanig opgevolgd door mej. H. van der Loo, die in haar functie als algemeen bestuurslid vervangen word door mej. E. van der WelL OEGSTGEEST. Door burgemeester en wethouders is vastgesteld een plan van uit breiding, waarbij de grond wordt aange wezen die in de naaste toekomst voor den aanleg van straten, grachten en pleinen is bestemd, en welk ontwerp overeenkomstig art. 28 lid 4 der Woningwet gedurende vier weken ter inzage ligt op de gemeente secretarie. SASSENHEIM. De Raad is bijeengeroe pen tegen Dinsdag 5 Juli, 's avonds te half- acht. De agenda luidt: 1. Ingek. stukken. 2. Vaststelling koh. schoolgelden, 3de kwar taal 1910. 3. Instructie gemeente-gasfitter. 4. Uitbreiding muntgasleiding. 5. Kosten procedure Warmonderdamschen weg. 6. Comptabiliteit 1910. 7. Reclames H. O. 1910. De heer W. H. Kingma, alhier, is ge slaagd voor het practisch examen voor apotheker. Tot lid der Gezondheidscommissie te Aphen is benoemd de heer J. Lager berg, timmerman. WADDINGS VEEN. Gistermorgen trad wederom voor de Geref. Kerk op, na eeq langdurige ongesteldheid, ds. Wiclinga. WASSENAAR. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 45.621. ZEVENHOVEN. Tot hulpbrievengaard ster alhier is benoemd mej. E. v. d. Toorn, van Muiden. ZOETERWOUDE. Zaterdagavond ging juffrouw Van Gr., wonende aan den Hoo- gen Rijndijk, per fiets naar Leiden om een boodschap te doen. Op haar terugreis kwam zij dicht bij haar woning een auto tegen. Blijkbaar angstig daarvoor en niet goed haar rijwiel meester, reed zij 'n mod dersloot in. Danig verschrikt en bemodderj werd zij door onmiddellijk toegeschoten bu ren op Let droge en naar baar woning ge bracht. Bij koninklijk besluit: zijn lo, benoemd in de orde van Oranje^ Nassau: a. tot commandeur: mr. D. P. D. Fabius, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en mr. R. van de Werk, presb dent van het gerechtshof te Amsterdam; b. tot ridder: J. J. Blussé, voorzitter vaiü de koninklijke A m sterdam ache roei- en zeil- vereeniging „De Hoop" te Amsterdam; Ed. Cuypers, architect te Amsterdam; A I. de Haan, broodfabrikant te Amsterdam; H. J„ den Hertog, lid van den gemeenteraad te Amsterdam; W. L. H. Koster Henke, com* missaris van politie te Amsterdam; Th. Molkenhoer, kunstschilder te Amsterdam; mr. H. A van Nierop, secretaris der feest commissie bdj bet koninklijk bezoek in Mei 1910 te Amsterdam; H. Tersteeg, voorzitter van de vereeni ging „De Amsterdamsche Pers" te Amster dam; en is 2o. aan M. A van Buschhach, tele graphist bdj de politie te Amsterdam, toe gekend de eere-medaille der orde van; Or an.j e-N ass au in zilver; aan P. Oly, op rijn verzoek met ingaDg van 15 Augustus 1910, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Buik sloot; benoemd tot leden van de Centrale com missie voor de statistiek: mr. Th. H. d' Meester, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, en jhr. mr. J. A Stoop vai Strijen, referendaris bij het dept. van Bin- nenl Zaken, beiden te 's-Gravenhage a. de adjunct-oommies bij het dep. van( Koloniën mr. J. A de Visser, in verband me>t zijn benoeming tot griffier bij het kan tongerecht te Schoonhoven, pp zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1910 eervol uit zijn tegenwoordige betrekking onslagen* b. mr. A J. C. Frantzen met ingang van' 1 Juli 1910 benoemd tot adjunct commies bij het dep. van Koloniën; aan mr. J. Boon Jr., op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als plaatsvervangend secretaris der Tiendcommissi e in het zesdel tienddistrict ter standplaats Rotterdam en is als zoodanig benoemd mr. Th. Maassen, advocaat en prooureur aldaar; de eerste klerk bij het departement van 25) „Hoe mooi, hoe eenig mooil" roept Stella inefc haar zacht, innemend stemmertvjie. „Ja, het is mooi!" geeft Rohritz toe, »maar" met een v an trouwenden blik op de langzaam voortkruipende paarden „de goden mogen weten, wanneer wij te Wdfsegg komen!" Is het er om te- doen, sspoedig Wolfs- tegg te bereiken Oprecht gesprokenneen 1 Hij voelt zich onverantwoordelijk behaaglijk haast het mooie blonde kind en kan niet laten zich over dit tête-a-tète te verheugen. Sinds den dag, waarop St-el-la hem misschien met wel wat overdreven hartelijkheid voor het teruggeven van haar armband had be dankt, heeft zij niet zulk een onbevangen toon tegen hem aangeslagen als nu. Plotseling maakt zich het verlangen van hem meester, een diepen blik in haar rein, onschuldig gemoed te slaan; zonder dat zij zelve daarvan eenig vermoeden heeft, in haar verleden te bladeren, haar geheeJe zijn te doorgronden. Intusschen herhaalt hij nog eens: „Maar het is mooi, prachtig mooi Steeds langzamer bewegen de afgejak kerde paarden hun lange pooten, Rohritz heeft de grootste moeite ze te verhinderen, dat. - j hun grijze neuzen tot aan den grond brengen en zich te goed doen aan het sma ragdgroene, weelderige gras aan beide kan ten van den weg. „Het is een uitgezocht genoegen om deze lamme beesten te mennen!" zegt hij. „Ik kan er slechts een bedenken dat 't ongeveer zou evenaren, namelijk: om met een lamme danseres te walsen. Ik ken dit pleizier even wel slechts van hooren zeggen." „Heeft u nooit gedanst?" vraagt Stel'la. „Neen, sinds ik de academie heb verla ten nooit meer. En hebt gij vele bals mee gemaakt?" „Een enkel in "Venetië bij vorstin Giova- nelli," antwoordt Stella. „Na de eerste wals voelde ik mij echter zoo ellendig, dat ik niet het gevaar wilde loopen, flauw te vallen en mij en mjjn danser belachelijk te maken. Mijn balgenoegen bestond daarin, dat ik een halfuur lang tusschen twee oude dames op een sofa gezeten en ijs gegeten heb ">m mij te herstellen. Precies om twaalf uren snelde ik echter weer naar Hotel Britannia, „want ik wist immers, dat mijn arme rieke papa zou opblijven, om rich van mijn triom fen te laten vertellen. Hij was er namelijk vast van overtuigd, dat ik opgang zou ma ken Arme papaGij moogt niet lachen over zijn illusiesDen volgenden dag beklaagden de andere jonge dames in het Hotel mij, dat ik had moeten vertrekken, wijl ik geen cotillon-danser had gevonden. Zij spreidden haar bouquet-ton voor mij uit, evenals de Indianen na den slag hun veroverde sche dels. Daarop vertelden zij van haar vereer ders en van de „passions funestes", welke zij hadden ingeboezemd, en vroegen mij wat ik in die richting had bewerkt. En ik kon niets anders doen dan de o<*gen neerslaan en antwoorden: „Niets 1" Ik schaamde mij vreeselijk, zoodat ik bijna op het punt was in tranen uit te barsten. En te moeten den ken, dat ik nu, na drie jaren, op deze vraag nog altijd moet antwoorden: „Nietel"- „Gij hebt dus nooit gedanst 1" zegt Roh ritz nadenkend. Zonderling, hoe deze om standigheid hem voor haar inneemt. Stella komt hem voor als een vrucht, die nog eenigszins hard is, nog niet geheel door de zon tot rijpheid gebracht, maar met een eigenaar digen, heiligen geur van haar on schuldige jeugd tusschen koel, schaduwrijk loof schittert. Zulk een frissche vrucht heeft iets hij-zonder aantrekkelijks. Hij zou er wei gaarne zijn hand naar uitstrekken. Maar neen, dat zou onzin zijn, een belache lijkheid hij is een oude man, zij een kind het is onmogelijk, en toch... Zij zijn beiden zóó verdiept in hun ge- df^chben, dat zij niet bemerken, hoe donker het is geworden, hoe somber en dreigend de wolken aan den hemel opstijgen. Uit de kloof komend, loopt de straatweg nu langs de Save, de plassen op den weg worden dieper, het slijk spat Stella van de raderen tot over de knieën; zij slaat er geen acht op. „Uw laatste bewering was een weinig Koen," merkte Rohritz nu, zich naar haar toebuigend, op. „Koen?'' roept Stella onthutst; koen be- teekent voor baar uitdagend, vermetel, kortom iets vreeselijks. „Ja," ging hij, over haar ontsteltenis glimlachend voort. „Gij hebt iets beweerd, wat mij ongeloofelijk schijnt, namelijk, dat gij nog nooit iemand een levendig.." Hij houdt op. Een blauwe bliksemstraal doorklieft de lucht. In het licht daarvan riet men de Save sfcroomen, schuimend en boog gezwollen van de laatste regenbuien, met groote, ever elkaar heenstontende en verblindend© gol ven. Dan wordt alles donker als de nacht. Een vreesolijke donderslag dreunt door de tocht. De lamme dieren rillen, één er van strui kelt, valt om, de streng breekt, het rijtuig rolt over het paard. „Nu is het spel oompleet 1" roept Rohritz en springt van het rijtuig om den geheelen omvang der schade te onderzoeken. Aan verder rijden valt niet te denken. Het gelukt hem, na veel moeite, het paaird tot opstaan te bewegen, waarop hij beide dieren uitspant en, zoo goed het gaaf, aan een haag vastbindt, daar het ongeluk vlak bij een alleen staande but voorvalt. Hij klopt tegen de deur der hut, tegen alle ramen, tevergeefsEr volgt geen antwoord. In de diepe nis der deur lie vindt zich een trede, welke een vrij goede zitplaats aan biedt. Rohritz spreidt een plaid daarover uit, waarna hij op Stella toetreedt, en zegt: „Vergun mij, dat ik u van den bok til, ik moet het rijtuig uit den weg schuiven. Zoo, geheel voor den regen beschut, rijt gij niet, gaat u neg wat meer ineengedoken ritten, zóó." „Och, het komt er niet op aan of ik nat word," verzekert Stella hem, „maar wat nu? Wij kunnen hier toch onmogelijk den geheelen nacht blijven ritten, in de hoop, dat een paar medelijdende boeren ons vroeg of laat uit het slijk vissohen?" „Wanneer gij kondt loopen, zou alles in orde rijn. Nauwelijks een kwartier van hier bevindt zich naast de gierbrug 'n logement, waar wij zeker wel een paar paarden zou den kunnen leenen. Kunt gij staan?" „Slechts met zeer veel pijn. En hoe moet ik loopen? Oom Hans heeft mijn anderen schoen in zijn zak." „Dat is zeer fataal 1" „Het beste zou zijn, dat gij hulp zaagt te krijgen in het door u bedoelde logement, stelt Stella voor* „Dan zou ik u immers alleen hier moeten laten," zegt Rohritz, zijn hoofd schuddend. „Ik ben niet bang!'' antwoordt zij met de groote kalmte van volkomen onervaren heid. Maar ik zou mij angstig maken over u," roept hij: „Ik vind het afschuwelijk u hier alleen te laten op Zondag, wanneer de ge- heele provincie droüken is. Het zou toch kunnen gebeuren, dat een van die ruwe kerels hier voorbijkwam." „De waarschijnlijkheid ligt voor de band, dat niemand hier zal voorbijkomen," ant woordt Stella; „dus hoe eer gij u op zeg begeeft, des te eer komen wij van hier." „Eigenlijk hoeft zij gelijk," denkt Edgar. Reeds wil bij heengaan, doch nog eens keert hij om, neemt zijn dikken, waterdichten re genmantel van zijn schouders en spreidt dien over haar heen. Nu is hij weg. Wat verstrijkt de tijd toch langzaam in het donker, wanneer men, wacht! De regen stroomt uit de lucht, de Save bruist en ruisoht; overigens is er heinde en ver niets te hooren. Stella kijkt naar de paarden om. Het eene ligt, met alle vier pooten voor zich uitgestoken, ju het slijk der straat, in de houding, waarin: men doodgeschoten rossen op de slagvel den schildert; het andere knabbelt met in nig welbehagen aan een paar over de haag hangende pompoenranken. Yan tijd tot tijd verlicht een bliksemstraal het eentonige duister. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1