OPENING Hooigracht H=. 24 Automobielen te huur, Automobielen Openbare Verkooping Heerenkleeding, NUTSGEBOU W. Steenschuur. Leiden. O AMES! op 1 Juli a.s. Eierpuddiiif i A. J. Stallinga, Openluchtvoorstelling. RIJWIELMAGAZIJN A. J. STALLING A Oelt! aangeboden. afzanderij Hertenkamp eieren. Hoogewoerd 52, 68 en 146. GANADOLINE J. F. SUSAN. Vrouwesteeg 3. Telef. 8S6. Agent van de Ajax- en Prins Hendrik-Rijwielen. Vertegenwoordiger van de 8.S.A.-, Iris-, Ariëi-, Hallo-, Cleveland-, Dürkopp-, en Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding, NIEUW! A. J. P's. NIEUW! A J. POLAK, Groningen. Gemeubileerde Kamers. Hoesten Kortademigheid. ""93 Ageni «oor LEIDEN en OMSTREKEN: Oesiist het beste en fijnste, dat in HOLLANS gemaakt wordt. Maskerade Leiden. - 1910. Laatst® Opvoering Prijzen der Plaatsenf 4.-, f 3.-, f 2.-, f 1.-. MET GROOT SUCCES Délié Haarwasclizeep leleioon 967. gesloten en open Wagens, per uur, per daj| en langer, met vertrouwde Chauffeurs. AGENT F. N. Leverantie en Reparatie van bovenstaande uitsluitend prima Artikelen. GIRDA-Rijwielen met dubbele Rollerremmen en nikkelen Velgen met gesloten leeren Kettingkast ƒ68. L. ERAOES9 Hooigracht 24. Wij maken nogmaals attent, dat de Groote Reus achtige Uitverkoop van ter voorkoming van faillissement, nog maar wordt gehouden Vrijdag 1 Juli, Zaterdag 2 Juli en baandag 4 Juli, 8490 160 van 's morgens 10 tot 's avonds 9 uren. Gesloten v. 2-3 uren. Een ieder overtuige zich van de laag getaxeerde prijzen, namelijk maar de helft der vroegere winkelprijzen Entrée vrij. DE DIRECTIE DER KLEEDINGMAGAZIJNEN. Alle kunnen geleverd worden met 2 en 3 Versnellingen en Eettingkasten. Bankinstelling; (naaml. Ven nootschap) verstrekt aan solide personen op billijke, zeer gemakkelpe voorwaarden, tijdelijk geld. Geen korting of kosten vooruit en geheimhouding verzekerd. Brieven No. 8491 Bur. d. Blad. 10 Al onze JDienstbodeji (zie advert. L. Dagbl. van 15 Juni) zijn reeds geplaatst. 8498 6 onder Wassenaar 6S31 13 10 Cent per pakje. In alle goede zaken verkrijgbaar Te Itttar, tegen 1 September: gemeubileerde Kamers, waarvan 2 en Suite, tusschen Rapen burg en Broestraat. Vrü uitzicht in den Tuin van het Laboratorium. 9 Br. Bur. van dit Blad. No. 8349. Het beste middel is Sanitas' Teer- Capsules 50 Cta. per doos. SAfflITAS, Sfeenschuur I. 8497 7 lllllliliil in dc ïjacoi 8452 33 tegen verminderde prijzen op Zaterdag 2 Juli a. s. des avonds te 8 uur op het Feestterrein aan den Zoeter- woudschen Singel. 8486 43 Kaarten en Plaatsbespreking in den Muziekhan del van J. M. EGGEÜS, Botermarkt 14, Leiden. wordt tegen hoofdroos en haar uitvallen gebruikt. Wordt reeds 4 jaar door ons verkocht. Tallooze nabestellingen. Per flacon met gebruiksaanwijzing fl.50, f2.10, f3.00. om na te wasschen 50 cent. 848240 Alleen bij VAN DE Hoogewoerd 52. Garages 68-146. 9 latere. Tel. 361. lste KLAS REPARATIE-INRICHTING. 8493 60 Aanbevelend, FLOWER-Rijwielen f60.—. OSMOMO-Rijwielen! van af f85.—. F.-M.-Rijwie1 en van af f 100.-. RUOGE WHITWORTH-Rjjwielen van af f IOO.- RALEIGH-Rijwielen van af f IOO.—8503 162 Alle met freewheel, nikkelen velgen en twee velgremmen. F E U ILLETON. Stella. 20* Haar harfc klopt onstuimig. Het komt haar voor, alsof zij toevallig een bladzijde heeft gelezen in een verboden fcoek, dat iemand achteloos opengeslagen had laten liggen. Om niets ter wereld zou zij die blad zijde willen omslaan cn verder lezen, want evenals bij elk rein en zeer jong meisje, vereenigt zich ook bij haar, wanneex het het groote geheim der liefde betreft, de nieuwsgierigheid met een heilige schroom. ,,0f hij zeer ongelukkig is geweest?" vraagt zij zichzelve af. „Ja zeker, Kathrien heeft het haar gezegdhij is grijs gewor den van zijn teleurstelling. Ja, zij was heel mooivoegt zij er in haar gedachten bij. Zij herinnert zich haar nog zooals zij haar op het bal bij de vorstin Giovanelli heeft ge zien, ecnigszins zwaar in den arm van haar danseur liggend, met half gesloten oogen, haar "booM bijna tegen zijn schouder, en daarop in eCl afgelegen boudoir, voor een marmeren haarcï meteen vr°objk vuur. Zij bad haar lange handschoenen uitgetrokken en bracht, beide armen omhoog beffend, haar kapsel in orde. En terwijl zij nog mè£ het terechtrekken van heur haar bezig was, glimlachte rij over haar schouder tegen een jongen man, die met over elkaar geslagen knieën niet ver van haar in een fauteuil lag en haar vol bewondering beschouwde. Het was Stella's vriend, prins Capito. Ge heel Venetië sprak indertijd over de geest driftige vereering van den vorst voor de mooie barones. „Wat heeft zij toch over zich, dat alle mannen op haar verliefd worden?" vraagt Stella zich af. En plotseling overmant haar zoo iets als afgunst. Ach, zij zou gaarne slechts eens het wonderbaarlijke vergif proeven, hetwelk alle dichters bezingen. ,,Zai ooit iemand mij beminnen?" vroeg zij zichzelve af. „Ach, het moet heerlijk zijn... verrukkelijk... zoo verrukkelijk als muziek en de geur van lentebloemen... en ik zou zoo gaarne gelukkig zijn... eens in mijn le ven... al was het slechts maar voor een enkel uur. Maar..." plotseling komen haar de tranen in de oogen. Wat bazelt zij van geluk... Voor haar bestaat er geen geluk... Zij is daarvan overtuigd geweest van af het oogenblik, dat zij op de treurige reis met haar vader haar kleine amulet heeft verlo ren. Arme papa; hij had haar geluk willen renden van uit den hemel en in plaats daarvan nam hij haar geluk mede in het graf. Goede, beste vader Door de neergelaten zonneblinden dringt een heerlijke rozengeur naar binnen. Bene den zweven de bijen om de nog van regen druppels schitterende bloemen en gonzen in dichte zwermen over de bloeiende accacia- en lindeboomen. Rohritz heeft zich bezig gehouden met aan getrouwden broeder den verplich ten iwartiSl^rief te schrijven. Evenals alle menschen van zij^T? is brief voor hem een groote ondeiT^11^11^- Nadat hij aan een van een tante gekreg^ schrijfcas sette van rozenhout met zeer veel geheime vakjes Vier kantjes Engelsch papier met zijn kaarsrecht en verwonderlijk regelmatig schrift heeft versierd, zoekt hij zijn cachet, ten einde den brief te verzegelen. Bij het doorsnuffelen der verschillende vakjes krijgt hij een kleinen damesarmband in handen, een zeer licht gouden kettinkje, waaraan als aanhangsel een in bergkristal gevat vier- bladerig klaverblad hangt. Verbaasd vraagt hij zich af, hoe dat ding toch in zijn bezit is gekomen. Is het ge- sohenk van de een of andere sentimenteele vriendin? Tevergeefs zoekt hij in zijn her inneringen; neen, een „Gedenk mijner" is dit mooie dingetje niet. Spelend houdt hij het op zijn hand, laat de zon er in schitte ren. Nu bemerkt hij, dat in het kristal een letter is gegraveerd, een Latijnsche S, en daaronder een ster. Onwillekeurig mompelt hij bij zichzelven: „Stella 1" Nu herinnert hij zich, waar hij den armband heeft gevonden; in de vouwen van een rooden, peluchen fauteuil in een coupé eerste klasse, drie ja ren geleden, in het voorjaar, einde April. Hij had zijn vondst indertijd in alle Wee- ner en Gratzer couranten aan het pubhek meegedeeld, en rijn best gedaan om de eige nares van het porte-bonheur uit te vinden. „Mogelijk Hij slaat zich tegen het voorhoofd. Hetgeen Leskjewitsch hem van Stella's treurige reis met haar vader heeft verteld, schiet hem te binnen. Hij glimlacht, laat zijn brief onverzegeld, treedt op bet raam toe, kijkt naar beneden in den tuin, «iet Slase met haar Chineezen bezig in het prieel zitten, hoort, weinig van haar af, uit een met roode kwasten versierden hnnen tent het orgaan van barones Meineck, hoort het neerslachtige, sdhreierige stemmetje van Freddy, dat haar antwoordt. Door de trage zomerlucht dringen do forsche smartelijke modulaties van do „Kreisleriana." „Al" Het volgende oogenblik richt hij zijn schreden, naar het salon. En in het poë tisch schemerlicht van het vertrek, waaruit door stores en gordijnen de onbescheiden- Julizon wordt geweerd, ziet hij een lichte gedaante voor de piano. Bij zijn binnen treden keert zij haar goudblond kopje om. „Zoekt u iemand?" vraagt zij midden uit numero zes van de „Kreisleriana," eenigs- zin8 verlegen over zijn onverwacht verschij nen, terwijl zij in allerijl haar tranen af droogt, die op haar wangen zijn blijven hangen. „Ja, ik zoek u, barones Stella." „Mij?" vraagt Stdla verbaasd. „Ja, ik wilde u iets zeggen." „Welnu?" zegt zij, terwijl zij haar han den van de toetsen trekt, en zich, zonder op t'e staan, op het ronde pianostoeltje naar hem toekeert. „Drie jaren geleden vond ik in een spoor wegcoupé een armband. Nu die mij van daag weer in handen kwam, ontdekte ik, dat daarop de voorletters van uw naam zijn gegraveerd. Behoort hij niet Maar Stella heeft hem niet laten uitspre ken; doodsbleek, over haar geheel e lichaam bevend, ig zij opgesprongen, beeft naar den armband in zijn hand gegrepen. „U weet niet, wat gij mij met den arm band teruggeeft!" roept zij en steekt' hem in haar onuitsprekelijke blijdschap beide handen toe. Zijn zij beiden dan zoo verdiept in elkaar, dat zij de spookachtige verschijning niet opgemerkt hebben, die zoo juist' in de deur van het salon is verschenen, doch dadelijk weer weggesneld is 1 Beneden in den tuin wordt intussohen eelf dramatische scène afgespeeld. Door he^ grootsche onder rich tsysteem van baronet Meineck in verwarring gebracht, zoodaA zijn verstand aan haar, ofschoon steeds min-* der wordende eischen niet meer kan vol-, doen, voelt Freddy zich over zijn domheid* eindelijk in die mate beschaamd, dat hij in luid snikken uitbarst. Toen zijn moeder nu? angstig toesnelt om te inforrneeren, wa^ haar zoon zoo diep gekrenkt heeft, slaat lii/ zijn armen, als om hulp zoekend, om haaf) taille heen en roept in hartbrekende wam hoop: „Mama, mama, wat moet er toch van mij worden, ik ben zoo dom, zoo heel dom l"j „Ik moet je dringend verzoeken, jc ver* der niet meer met het onderricht van miji^ jongen te bemoeien, wanneer dit de ecnige resultaten zijn, welko gij bereikt, Lino," roept Kathrien geërgerd, waarop mevrouw Meineck geraakt ten antwoord geeft; ,,Ifc zal mij niet met mijn kennis aan je opdrin gen en wel te minder, daar het mij in mijni leven nog nooit zoo moeilijk is gevallen, een.' kind de eerste gronden der wetenschap be grijpelijk te maken, als aan je zoon." „A, gij wilt mij te kennen geven, dat mijn jongen een stommerik is. Zeer vriendelijk^ maar ik kan je verzekeren (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 7