rt°. 1544? Donderdag 30 Juni. A0. 1910. (Deze (jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. LÏIDSCH DA&BIAI PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 10 regels 1.05. Iedere regel meer fO.Y7±. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk dental woorden meer 10 Oents.Voor het incaeseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn t 1.30. Franco per post 1.65. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Alslaiting passage Janvossensteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het ge- dee'te van de Janvossensteeg, ge legen tussohen de Clarensteeg en de Oude Vest wegens herstelling van de rioleering in die steeg, van Vrijdagl Julia. s. tot nadere aankondiging voor het verkeer met r ij- en voertui gen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 30 Juni 1910. Leiden, 30 Juni. Prof. dr. J. M. van Beminden alhier is gekozen tot eerelid der „Société vaudoise des Sciences naturelles" to Lausanne. Bij A. W. Sijthoffs Uitgevers-Maat schappij alhier is heden weer een zilveren jubilaris. De typograaf H. W. van Wijk is er gedurende 25 jaren werkzaam. In den kring der andere, aan de zaak verbonden personen, die reeds vroeger hun 25- of 40- jarig jubileum vierden, werd hij vanochtend in een der kantoor-lokalen ontvangen en op hartelijke wijze toegesproken door èen der patroons, die hem, na de woorden van ge- lukwensching en waardeering, tevens na mens die patroons stoffelijke blijken van be langstelling aanbood. In de verder gevoerde {oespraken werd ook getuigenis afgelegd van de sympathieke, kameraadschappelij ke verhouding van het personeel onderling tegenover den jubilaris, die voor een en ander zijn innige erkentelijkheid betuigde en wien verder gelegenheid werd gegeven den dag in huiselijken kring door te bren gen. De heer L. W. F. Sesseler, thans sta tionschef 1ste klasse te Leiden, zal 10 Juli, en de heer J. F. Muller, thans stations chef 3de klasse te Hillegom zal 6 Juli den dag herdenken, waarop zij voot 25 jaar in dienst der Hcllandschc IJzeren-Spoorweg- Maatschappij traden. Op twee voordrachten van B. en Ws. van Rotterdam ter benoeming van onder wijzers aan scholen voor g. 1. o. komt voor Je heer E Franken, te Waddingsveen. De gemeenteraad van Delft heeft gis termiddag tot directeur benoemd van het gemeentelijke ele-ctricdteitsbodrijf den heer E. P. G. van Locnen Martinet, te Terneu- zen. Voor de benoeming van een hoofdmachi nist van datzelfde bedrijf hadden B. en Ws., in overleg met dm adviseur der gemeente, dr. G. de Gelder, slechts één sollicitant voorgedragen zonder dat een oproeping van gegacb'v '-n was geschied. Do adviseur achtte een oproeping niet gcwenscht en had aan bevolen een machinist van het gemeentelijke electriciteitsbedr ij f te Amsterdam, wien hij en B. en Ws. een jaarwedde wilden toeken nen van f 1200 tot fl700, na tien jaar, met vrije woning, enz. Tegen deze wijze van doen gingen uit den Raad stemmen op; men had gewild dat B. en Ws. de vnje concurrentie hadden doen spreken; ook achtten enkele leden het tractement te hoog, omdat dr. De Gelder in zijn rapport aan den Raad van f 1100 had gesproken, welk cijfer in het vijfde bedrijfsjaar kon worden bereikt en mede had de Raad be zwaar tegen het feit dat niet do nieuwe directeur van advies had kunnen dienen omtrent den machinist. De burgmeester en de wethouder van financiën verdedigden bet voorstel deels uit oogpunt van urgentie, deels op andere gronden. Na zeer uitvoerige discussie werd een voorstel van den heer Van Aggelcn, geamendeerd door den heer Van Dijk, aangenomen, om het tractement te bepalen op f 1200 tot f 1600 en de be noeming aan te houden met uitnoodiging aan B .en Ws. om alsnog sollcitanten op te roepen. De hoor J. J. Kroeze, controleur di3r 'gemeentebelastingen te Devmbar, is benoemd tot adjunct-controleur der gemeentebelastin gen te 's-Gravenhage. Examens Rijke Hoogcro- Land-, Tuin- eü (Boschbouwschool te Wageningen. Tweede studiejaar Koloniale Bosch bouw. Geslaagd de hoeren: J. H. Becking, J. G. B. Boumée, J A. de Boer, B. J. Grutterink, H. A. Hansen, C. van de Koppel, ,P. H. W. dé Leeuw, G. J. Negrijn en J. G. Westra. To Amsterdam zijn gisteren geslaagd voor het tweede gedeelte van het practisch apothekers-examen de hoeren H. J. M. Bar rels, geb. te Bergen - op- Zoomen M. A. van 'der Boon, geb. te Haarlem. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gis tornamiddag eervol ontslag verleend, j&an nr. G. A. van Hamel en mr. J. F. Hou wing als hoogleer aar aan de universiteit van Amsterdam. Benoemd is tot leeraar in het Neder land sch aan het gymnasium te Middelburg, de heer A. G. van Hamel, te Amsterdam. Tot tijdelijk leeraar in de Staatsweten schappen aan de H. B.-S. te Hilversum] is benoemd de heor A. J. D. de Bock te 's-Gravenhage. Mr. H. R. Ribbius, leeraar in de staats wetenschappen aan de middelbare handels school te Haarlem, heeft tegen 1 Aug. ont slag gevraagd. Den. Lsten Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. J. Heuvelink, thans hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, secretaris der Rijkscommissie vooi gTondmeting en waterpassing, bij genoemde oommissie in dienst trad. Z. K. H. de Prins is gisteren per auto op Het Loo aangekomen. Te Gorkum is, in den ouderdom van 7i jaar, na langdurige ongesteldheid over leden de heer J. van And el, em.-predikant der Gereformeerde gemeente aldaar. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Naasau en voorzitter van het col lege van curatoren van het stedelijk gym nasium. Door de gisteren gehouden classicale vergadering van predikanten en ouderlin gen der Nederlandsch-Hervormde Kerk :n de provincie Groningen werd een motie aan genomen, waarin diepe verontwaardiging wordt uitgesproken over de Borromeus- encycliek. De vergadering besloot dat be sluit ter kennis te brengen van de Synode, opdat deze kraohtig protesteere tegen de beleedigende woorden. (Er waren 40 predikanten en 45 ouderlin gen tegenwoordig; zeven der aanwezigen verklaarden zich tegen de motie omdat zij de zaak niet de aandacht waard vonden). Andere classicale vergaderingen namen hetzelfde besluit Bij gelegenheid van het tienjarig be staan van de vereeniging ..Volksweerbaar heid" is versahenen een feestnummer van „Allen Weerbaar." HILLEGOM. Gistermiddag had het zoontje van den heer V., alhier, het on geluk, door een fietsrijder te worden aan gereden, met het noodlottig gevolg, dat hij een heen brak. De fietsrijder, buiten wims schuld het ongeluk gebeurde, deed wel leelijken val, doch kwam er zonder letsel af. Do jongen is naar zijn woning ver voerd, alwaar hij werd verbonden door den assistent van dr. Kleyn alhier. KOUDEKERK. Bij Kon. besluit is aan J. C. van Voorthuysen, burgemeester dcz»r gemeente, toestemming verlesnd om tot 1 Juli 1911 to Leiden te blijven wonen. RIJNZATERWOUDE. Wegens vertrek van den heer F. Bulk en het a.s. vertrek van den heer J. v. d. Linden Czn., zijn er in den Raad twee vacatures. TER-AAR. Tot directeur van do Chr. zangvereeniging „Looft den Hoer," alhier, is benoemd de heer Leenhart, onderwijzer aan, de Chr. School te Alphen. VOORHOUT. De bloembollen, gebruikt voor perkbeplanting op de Haarlemsdio Ten toonstelling, vanwege do Afdeoling voor Bloembollencultuur alhier, waarvoor de afd. nog een eereprijs werd toegekend, zijn gis teravond in „Boerhaave" onder de leden ver kocht. Zij brachten f 77.10 op. De inzending was collectief en het aan tal bollen bedroeg ruim 5000 stuks, be nevens eenige holsters voor versiering. Gisteravond kwamen in café Boer- boa ve" ruim dertig personen bijeen, tan einde een bespreking te houden en aan te hoo- ren over electrischo verlichting. Door den heer P. Inniger, uit LeidorC, worden als deskundige do besprekingen in geleid, en de voorwaarden genoemd, waar op door Leiden tot stroomlevering zal wer den overgegaan. Op verschillende vragen werden de ant woorden gegeven en besproken, doch daar zioh do moeilijkheid voordoet, dat men niet direct do afneming kan bepalen .en ook de de lichtsterkte, werd besloten, dat alle aan wezigen, die voor aansluiting in aanmer king zouden komen en genegen zouden zijn, er toe over te gaan, hun naam en adres zouden geven, waarop de heer I. dezen in enkele dagen zal bezoeken en voor elk per- oeel afzonderlijk opgaven zal doen, zoowel wat aanleg, als vormoedolijk verbruik aan gaat. Ongeveer 25 personen gaven zich daar voor op, waaronder nog verschillende van de overzijde overweg H. IJ.-S.-M., zoodat als vrij zeker kan beschouwd worden, dat de aansluitingen van dien aard zullen zijn, dat door de Stedelijke Electriciteitsfabriek van Leiden aan deze gemeente stroom zal worden geleverd. VOORSOHOTEN. Dezer dagen is dé „Voorsohootsohe Gymnastiekvereeniging" ontbonden. Aan, een historisch over zacht van deze Vereeniging ontleenen wij het volgend'?Dj Veroeniging heeft ongeveer 15 jaar bestaan en is oorspronkelijk een schiet- en weer baarheids vereeniging geweest met het de vies: „Tot Vechten Klaar." De plaats, waar de oefeningen gehouden werden, was het gymnastieklokaal van het voormalig insti tuut „Noorthey"; de oefeningen hadden steeds op Zaterdagavond plaats. Enkele avon den in den zomer werd er onder leiding van den serg.-maj. Blcssenaar, van Leiden, in de omstreken van Wassenaar velddienst gehouden. Aan zulke velddiensten namen de leerlingen der kostschool gewoonlijk ook deel, hoewel de Vereeniging ovexigins uit ingezetenen bestond. Onder de donateurs der Vereeniging behoorde o.a. dr. J. W. Lely, directeur van „Noorthey". Behalve onder richt in schieten, werden er ook scherm en gymnastieklessen gegeven, waarbij als leeraar steeds do sergeant-majoor Blessenaar werkzaam was. Nadat de kostschool „Noorthey" voor hot gesticht „Nieuw-Voordorp" had plaats go- maakt, is do Veroeniging van haar oor spronkelijk oofenlokaal naar het gymnas- stieklokaal van de al. school in hot dorp verhuisd. Zij was nu echter uitsluitend een gymnastiekvereeniging geworden on bij deze verplaatsing, in 1907, is ook haar naam veranderd in dien van „Voorschotenscho Gymnastiekvereeniging." Aanvankelijk mocht zij zich verheugen in een tijdperk van hoogen bloei, doch wegens weinig ani mo harer loden is zij al meer cn moer achteruitgegaan, met het gevolg, dat zij dezer dagen moest ontbonden worden. Kwam er in het bestuur nog al eens verandering, de sorg-maj. Blessonaar, van Leiden, is ge durende haar heelo bestaan werkzaam ge weest als leeraar en bekleedde zelfs do waardigheid van voorzitter der V. G.-V. Toen de oefeningen nog in „Noorthey" plaats hadden, was dr. J. W. Lely, steeds een trouwe steun voor haar, terwijl later het gemeente-best-uur zich een waardig opvol ger yan dr. Lely heeft betoond. WASSENAAR. Gistermiddag liep het zoontjo van den heer W. aan den Haag kant achter een grooten wagen. Niets var- moedende, wilde het ventje den weg over steken, toen juist een auto passeerde. Do jongen werd door deze aangereden. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter oordeelde overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk. In den vroegen morgen werd de heer L. R., aan den Molenweg, door de buren opgebeld. Zij vonden zijn paard, dat 's avonds naar do wei was gebracht, in de nabij heid van zijn woning. Zwartje had zeker al vroeg de wei verlaten om huiswaarts te kecren, want voor tijdverdrijf had hij oen hoekje gras in de nabijheid kaal gegeten. Het dier hinnikte vroolijk, toon het zijn meester zag. De wei ligt meer dan een halfuur van de woning. WARMOND. De heer D. Tholcns, onder wijzer van bijstand aan de o. 1. school al hier, is aangewezen als tijdelijk hoofd dier school, gedurende do vacature, en do hoir A, A. de Jong, uit Velzen, tot tijdelijk onderwijzer van bijstand. Met een der groote salonbooten van de Maatschappij „Carsjens" werd gisteren een boottocht gehouden, georganiseerd door do R.-K. sang- en muzick-voreeniging „St.- Caecilia" voor haar loden. Om hal ft wee 's middags werd afgevaren, over Kagcr- on Bra6cmermoren en over Gouw sluis langs den Rijn teruggevaren naar Warmond, waar men to ongeveer acht uren in zoor opgewekte stemming aankwam, die voldoende aantoonde, dat een gezellig wa tertochtje met muziek hier wol gewild is. Over het personeel der boot waren do plcizierreizigers bijzonder tevreden en had den daaromtrent niets dan lof. Uit de „Staatscourant". Bij Kon. besluit is aan mr. D. N. Brou wer op zijn verzoek met ingang van 8 Juli 1910, eervol ontslag verleend, uit zijn be trekking van kantonrechter-plaatsvervan- gor in het kanton Gouda, onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen diensten; bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, mr. Brouwer, voornoemd; benoemd tot rechter-plaatsv er vanger in de arr.-rechtbank te Leeuwarden, mr. A. Biir- ger, voorzitter van den Road van Beroep (Ongevallenverzekering) te Leeuwarden, advocaat, aldaar; bevorderd tot groot-officier i.i de orde van Oranje-Nassau, het lid van den Raad van Nederlandsoh-Indic F. A Liefrinck; aan den kapitein ter zee G. C. D. baron van Har denbroek van Ammerstol op zijn verzoek met den eersten Juli 1910, wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen, en het bedrag daarvan bepaald op f 3075 's jaars met ingang van den lsten Juli a.s. bevor derd: tot kapitein teT zae, de kapt.-luit. ter zee J. Albarda tot kapt.-luit. ter zee de luit. ter zeo le kl. 0. J. van der Hegge Spies; en tot luit. tor zee le kl., de luit. ter zeo 2e kl jhx. G. L. Schorer; aan mej. Th. O. M. G. Pünder, geboren te Trier (Duitechland), vergunning ver leend tot het geven van lagor onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe. Schatkistpromes a on. Bij Koninklijk Besluit van 25 Juni (St.bl. No. 171) wordt de Minister van Financiën gemachtigd tot de uitgifte van sohntkistpro- messen tot een bedrag van f 9,000,000. Internationale kegel wedstrijden in de Stadszaal. Standvan29juni 12 u r on 's a v. Korpawedstrijd. Hoogste: „Prins I", Haarlem, 248. Laagste: „Je hebt zo niet aan een touwtje" 175. Extrapr.Trefferspr.„Altijd Kans", Utrecht, 47 tr.Negenpr.#rSans Souci, Den Haag, 7 Nachtenpr.„De Prins I", Haarlem, 7 A; Zevonpr.I. S. I. G. E., Leidon, 8 Z; Koek.pr.„Advendo I", Am- sterdam, 7 K; Duifjeepr.A T. G. V. Am sterdam, 3 D. Hoogste K.-werper: L. Henneman, Haar lem, 65Id. Leidscho id.v. Hamerevelt, Leiden, 65Consolatiepr.J. L. v. Loere, Utrecht, 42. Gecamb. 2 vijft.l „Sans Souci" I en II, Den Haag, 482 2. „Priii*, I on II", Haarlem, 439; 3. „Advendo I en II" Am. sterdam, 431. Hoogste Leidsche vijftal; I. 8. I. G. E, 220; Verstkom. dub, „Do Heele Boei," Zwolle. Vrijebaan. Hoogste 53. Laagste 41. Porsoneele baan Hoogste 58. Laagste 52. Jubileum baan. Hoogste 124. Laagste 109. Het onderzoek inzake G. E. W. te AntMterdam. De raadscommissie, waaraan het onder zoek is opgedragen naar do redenon van het ontslag van don onderdirecteur der Ge meentelijke eleotridteitswerken, don heer G. de Gelder, on naar do al of niot gegrond heid der bezwaren, door dezen hoor togen het beheer van don dirocteur van dezen dienst, den heor A. W. Rcssing, to berde gebracht, is, naar men woet, met haar ar beid gereed gekomen. Volg-ms „Do Tol-j- gTaaf" zijn over het algemeen de resul taten van dit onderzoek niet gunstig voor den hoor Rcssing. „Vooral de vroogero on derdirecteur, do heor Lohr, do gewozjn di recteur van Publieke Werken, do heir Van Hasselt, do heer Reigersman, in dertijd ingenieur bij P. W., de boetten Neiszon en Van Putten, directeur en onder-direc teur van de gemeentetramde directeur dor Gemeen tere Lniging, de heer De Groot, iin de vertegenwoordigers van Siemens Halsko verklaringen afgelegd, die bezwarend zijn voor den heer Ressing. „Do bovengenoemde ambtenaren hebben verschillende grieven togen den heer Rcs sing geuit. Zelfs hoeft de hear Neiszon als zijn mooning uitgesproken, dat do heer R. oen demoraliseerenden invloed uitoefende op zijn personeel. „Ten aanzien van verschillende beschul digingen, door den heor De Gelder tog in hem geuit, kwam hot verweer van den hexr Ressing hierop neer, dat in do bedoelde fii- ten, zooals zij zich hadden toegedragen^ geen of bijna geen kwaad stak. „Tegen de beschuldiging, dat hij dan do tram kabels te hoog cn daarentegen te ge lijk bosteldo kabols van zijn bedrijf te laag zou hebben borekend, verweerd? de heer Ressing zich echter met de verklaring, dat do heer Neisaen hom te voren had kennis gegeven van een veel hoogere offerte hem voor do tramkabcls door Siemens en Sohuckort gedaan en hij, Ressing, hom toen zelf or op gewezen had, dat do offerte veel to hoog was. „Do heer Noiszen beweerd? daartegen over, dat hem van dit alles niets bekend was on ook do lieeron Van Putten en Lolix, zeiden, er niets van te weten, dat zoo iets plaats gevonden zou hebben. „De vroegere wethouder, do heer Del- prat, hoeft een gunstig getuigenis over den heor Rcssing afgelegd. De wethouder De Vries daarentegen verklaarde gehoord te hebben, dat de heer Ressing wel eens loog. „Voor den chef der installaties, don heer Grivol, ten slotte, luiden de getuigenissen; van zijn personeel nog al ongunstig. „Tot zoover hetgeen ons over de resul taten van het onderzoek ter oore is geko men. „Wij vernamen verder, dat de commissie don heer Ressing na afloop van haar on derzoek heeft meegedeeld, dat zij bereid was, hem nog in de gelegenheid te stel len, zich op de verschillende getuigenissen te weren. „De heer Ressing antwoordde eahtsr, dat de termijn, daarvoor döor de oommissic ge steld, te kort was, om dó verschillende on juistheden in de gotujgenisses behoorlijk aan te toonen, en de verschillende commissies in hpt verslag yan zijn eigen verhooran aan te vallen en dat hij daarvoor een lan goren termijn verwacht." Tegen wil on «lnnk in de lncht. Een verslaggever van de „Daily Mail" behoorde eergisteren tot de 23 journalisten, die do reis van de „Zeppelin VII" hebben meegemaakt. Om halfacht, zegt hij in zijn beschrijving, toen het luchtschip van Dusscld&rp weg voer woei er een lichte bries. Na een 150 M. hoog gestegen te zijn zette het in Zuid oostelijke richting koers. Het plan was een rondvaart van drio uren te doen on dan te Dusseldorp terug te keoren. Twee uren lang ging het goed. Toen hield ineens achter een schroef op te wentelen; er was een gebrek aam oen motor. Intusschen was de wind stevig aan gewakkerd en daarin word het met con werklooze schroef moeilijk sturen. Men zou nu trachten München to bereiken, waar sol daten bij de landing konden helpen. Kee- ren en met de wind meevliegen dorst mcü niet meer. De kop werd tegen den storm ingezet. Nu werd op Osnabrück aange stuurd. Uitgeworpen telegrammen daarheen moesten de komst van hot schip aankondi gen. Het schip danste en wiegelde tegen den wind op. Het was koud. Hot stroomde van don regen. Een tijd lang kwam het schip, togon don sterken wind in, niot van zijn plaats. Do benzine raakte op. Men was nu negen uren in de lucht geweest, in plaats van drio. Een oogenblik later be groef het schip zich in een regenwolk. Een dikke nevel belette het uitzicht. Dat duur de een half uur. Toen ineens hielden do schroeven op te draaien. De benzine was op. Bijna dadelijk daalde het schip door do wolk omlaag, en een necrwaartscho wind vlaag plofte het op een donnobosch. Een versplinterende stam drong door den vloer van de kajuit, maar niemand werd getrof fen, De rest weet men. Academienieuws. Leiden. Aan de universiteit alhier zijn geslaagd: voor het examen voor den Ind. Rechterlijken Dienst de heer C. Th. O. E. Steinmetz; voor het voorber. ex. voor den Ned. Ocet-Ind. Administr. dienst de heer J. van Aaien. Utrecht. Bevorderd tot doctor in do- rechtswetenschap op Stellingen, mej. P. S. L Nennstiohl, gob. te Utrecht. Als sohrijvor van hei door do faculteit van godgeleerdheid bij de Rijks-Universi teit to Utrecht een eervolle vermelding waardig gekeurde antwoord op de prijs vraag over „De beteekenis van do Babylo nische ballingschap voor den Israël itischen godsdienst" heeft zioh bekend gemaakt de heer J. H. Ubbink, candidaat in de godge leerdheid aan de Rijks-Universiteit te Gro ningen. Faillissementen. J. A Brouwer, wit werker, Kruiskado to Rotterdam. G. v. Middelkoop, werkman, Capcllo a/d. IJsel. J. J. Notenboom, bouwondernemer, Mau- ritsstraat, te Schiedam. J. Epping, kruidenier, Belkade, to Gouda I. de Jong Azn., koopman in vleesch, Dirksmitstraat te Rotterdam. {Stoomschepen. Vertrokken: Oranje, uitreis, 29 Juni v. Suez; Von del, thuisreis, 28 Juni v. Genua; Cola bes, thuisreis, 28 Juni v. Padang; Hol land ia, 28 Juni v. Santos. Gepasseerd: 11 z e h o e, v. Java n. A'dam 29 Juni DoverPrometheus v. Singapore n. A'dam 27 Juni Perim; Timor, thuisreis, 29 Juni Oueasant. Gearriveerd: Koning Willem III, 28 Juni v. A'dam te Sabang; G o r r e d ij k, 28 Juni v. Rotterd. te BostonPrinz Adal bert, 27 Juni v. Rotterd. te Montreal; Khedive, thuisreis, 29 Juni to Antwer pen; K n i g, uitreis, 28 Juni to Kilin- diriN i a 8, 29 Juni v. A'dam to Batavia. Telegrafisch weerbericht, ■aar wooriiomingon id doa morgon ran 30 Juai. Modogodoold door hot Kon. Nod. Motoor. loititmot to Do Bilt. Hoogste barometerstand 772.7 te Horta; laagste 744.5 te Dunrossness. Verwachting tot den avond van 1 Juli: Matige tot krachtigen zuidwestelijken later noordwestelijken wind. Veranderlijks bewolking. Mogelijk regen. Dezelfde tempe», ratuur.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1