N°. 15443 Dins<Tas .Tun I. A°. 19TÖ: feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vsrgsdiriny van dm Gmtmnlirud vin liidm, Kunst, letteren, enz. LEIBSCH IA&B1AB PRLTS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17JS. Grootere letters naar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. I'RIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Inkomsteubelaeting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat 30 Juni e.k. de late termijn vervalt van de Plaatselijke In komstenbelasting, dienst 1910, en dat alzoo op den lsten Juli minstens één zevende ge deelte van den aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgings- koston, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-Ont vanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris, Leiden, den 27sten Juni 1910. Oproeping van kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Burgemeester van Leiden; Gezien art. 7 van het Koninklijk Besluit van 4 Mei 1896t Staatsblad No. 76, tot vast stelling van een algemeen reglement voor de Kamers van Koophandel en Fabrieken, bepalende, dat vóór 15 Juli van het jaar, waarin de gewone verkiezing van leden eener Kamer plaats heeft, door Burgemees ter en Wethouders een voorloopige lijst van kiesgerechtigden moet worden opgemaakt; Noodigt de belangstellenden, die niet op d© laatst vastgestelde kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente voorkomen, maar aanspraak kunnen maken om op de nieuwe kiezerslijst te worden geplaatst, uit, daarvan vóór 1 Julia s. ter Seoretariea an gif- te te doen, volgens het daarvoor vast gestelde formulier, waarvan exemplaren kosteloos verkrijgbaar zijn. Hij herinnert, dat art. 6 van bovenge noemd Koninklijk besluit bepaalt, dat men, om kiezer van leden eener Kamer te zijn, zal moeten voldoen aan de beide volgende vereischten: a. kiezer zijn van leden van den Raad der gemeente, waar de kamer is gevestigd; b. aldaar bestuurder of medebestuurder rijn en gedurende ten minste twaalf achter eenvolgende maanden zijn geweest, van een bedrijf van handel of nijverheid. Do Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 17 Juni 1910. op DoDdcrdag 30 Juni 1910, des namiddags te twee aren. Alsnog te behandelen: Voorstel om de bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht te stellen in handen van een commissie uit den Raad ter fine van praeadvies. (183) Leiden, 28 Juni. Naar aanleiding van het in de gemeente raadsvergadering van 9 Juni j.L in handen van B. en Ws. gestold adres van het Dage- lijksoh Bestuur van de afdeeling Leiden en Omstreken van de Vereeniging „Vergun ning", geven zij in overweging om, evenals in de jaren 1906 en 1903, ook thans weder de 1 den Raad ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in het vergunningsrecht te «tellen in handen van een uit den Raad be noemde commissie van onderzoek, ten einde daaromtrent praeadvies uit te brengen. Wij ontvingen het verslag omtrent dö werkzaamheden aan het wijkgebouw van den Nederlandschen Protestantenbond „Ge loof, Hoop, Liefde", (Oranjegracht 70, Lan gstraat 67-69) te Leiden over Juni 1909 1910. Daarin wordt o.a het volgende gezegd: Op een enkele uitzondering na bleef het aan het Wijkgebouw werkend personeel het zelfde. Er zijn thans 47 heeren en dames aan verbonden, waaronder verscheidenen in t, 3, zelfs 4 takken van dienst. Met leedwezen zag de Commissie der Spaarkas den heer B. Bakker om verge- vorderden leeftijd vertrekken, die van de oprichting af in dezen tak van dienst on vermoeid werkzaam was, de heer Harmans kwam in rijn plaats. Voor de breilessen ver loren we moj. M. Bakker en H. O. de la Conrt, beiden gèruimen tijd met ijver en toewijding werkzaam, ook mej. E. Hazel- horst, nog maar korten tijd aan het brei- ocderwijs verbonden, moest dit werk opge ven; deze 3 plaatsen werden aangevuld dooi de dames M. Roliandet, A. Persijn en A. v. cL Boseh, terwijl mej. J. Zwari een nieuwe l«s beginnen kon Op de naailes werden mej. M. Zwart en mej. M. C. de Bruijn vervangen door zuster J. Gardinaai en mej. M. Hem mes, terwijl mej. J. Verbiest en mej. S. Mooten een nieuwe naailes op zich namen. Van de Zondagsschool vertrok de heer O. M_ A. A. Lindeman, die werd vervangen door mej. B van Unen. De leiding van het Dinsdagavond-zangkoor is van den heer N. J. Swierstra overgegaan in handen van den heer P. Gedeking. In de Wijkverpleging (Prinsenstraat) werd mej. A. Hartjens door zuster Cardi- naal vervangen. Voor de bibliotheek verlo ren wij tot onze spijt de hulp van den heei P. Beun en voor de jongensclub die van den heer N. J. Swierstra. Bij de speeluurtjes met de jongste kin deren werd mej. J. Greidanua vervangen door mej. E. Greidanus en verliet ons mej. A. Teeuwen Voor twee nieuwe speelclubjes kwamen mej. E. Cath en E. Bertling en mej. A. de Gaay Fortman, dit laatste ciub- je is veranderd in een handwerkles. De heei N. Blokker geeft Maandagmiddag zaagles aan een zestal jongens, die met andere in den zomertijd onder zijn leiding spelen op het terrein aan den Hoogen Rijndijk. Om eenig denkbeeld te geven van den omvang van het Wijkgebouwwcrk, diene, dat behalve de bezoekers der Spaarkas en Wijkverpleging, die respectievelijk pl m 150 en pl.m 225 bedragen, het aantal vol- wae&enen eD kinderen die w e k e 1 ij k e het Wijkgebouw bezoeken gemiddeld 785 be draagt. Met Spaarkas en Wijkverpleging dus wekelijks 1140 bezoekers. In de meeste takken van dienst is voor uitgang op te merken. Over het algemeen kan gezegd worden, dat mot opgewektheid werd gearbeid. Dat ten behoeve van een en ander: voor onder houd van het gebouw, huishoudelijke uit gaven, vuur, licht enz. veel" geld noodig is, spreekt vanzelf. Overtuigd van het nut be veelt het beetuur met vrijmoedigheid dit werk aan. Aan het einde van het vorige jaarverslag stond een verlanglijst, daarop kwam voor*. In do eerste plaats menschen om aan het werk deel te nemen. Ofschoon niet te kla gen valt over aanwinst van nieuwe krach ten kan altijd meer hulp worden gebruikt in de verschillende takken van dienst. Iemand die een teekenles zou willen geven aan hen, die het niet alleen voor hun vak noodig hebben, zou een nuttig werk doen. Het Vrijzinnig Zangkoor en het Dinsdag avond-koor vragen om nieuwe heerenleden, het laatste speciaal tenoren. In de Biblio theek kunnen altijd meer boeken worden gebruikt, vooral ook kinder- en jongens- of meisjeslectuur. Met een oude doch nog goede pianino zou de inrichting zeer wor den gebaat, de oude is haast niet meer te gebruiken. Met danlcbaaheid wordt vermeld, dat me vrouw Du CroixSecrevc een zeer te waar deeren hulp is voor schrijf- of hectografecr- werk en dat mej. Corts de bloemen en plan ten in het Wijkgebouw geregeld verzorgt en andere kleine werkzaamheden verricht. Voor een harmonium in de catechisatie kamer ontving de directrice mej. W Snel len verleden jaar f 25; als daaT nu nog f 15 h, f 10 bijkomen, zal zij het kunnen aan schaffen. Mt een woord van dank aan allen, di6 hebben bijgedragen om het werk zijn ge- regelden gang te doen gaan en aan hen, die door een gift aan de directrice per soonlijk haar in staat stelden iets extra's te doen, eindigen wij het jaarverslag. Het Bestuur van het Wijkgebouw bestaat thans uit: den heer A. J. de la Court, pres Lammermarkt 67; Mej. L. Hubrecht, secr., Zoeterwoudsche Singel 85; den heer S. J. Le Poole LGzn., Penn., Bilderdijkstraat 1; mej. C. Verdam, Vertegenwoordigster van het Afdeelings-Bestuur van den Ned. Prot. Bond; den heer P. Hanselaar; mej. E. C. Knappert en moj. M. O. de Bruyn. Zondag 3 Juli, des avonds te zes uren, zal in de Nieuwe Kork te Amsterdam de bevestiging plaats hebben van dr. G. Oort- huys, van Leiden, als predikant der Ned.- Herv. Kerk aldaar. Als bevestiger zal op treden ds. Oorthuys, van Rotterdam. Woensdag 6 Juli, des avonds te zeven uren, zal dr. G. Oorthuys in de Nieuwe Kerk rijr intrede doen. To 's-Gravenhage is overleden, bijna 59 jaar oud, mr. "W. J. "Wintgens, raad-advi seur aan het departement van oorlog. Nadat mr. Wintgens oen paar jaren als advocaat daar ter stede was gevestigd, trad hij in 1877 in het ambtcnaarskorps aan het ministerie van oorlog. Na geleidelijk in rang te zijn opgeklommen, werd hem in 1896 de persoonlijke titel van referendaris ver leend. Nog hetzelfde jaar werd hij definitief als zoodanig benoemd en geplaatst als hoofd aan de eerste afdeeling secretariaat. In 1905 volgde zijn benoeming tot raad-adviseur, uit welke betrekking hem nu eenige weken ge leden op zijn verzoek, wegens lichaamsge breken, eervol ontslag werd verleend, in gaande 1 Juli. Tevens word mr. Wintgens bij deze gele genheid benoemd tot ridder in de orde van dem Nederlandschen, Leeuw.. Reeds vroeger^ in 1899, na het tot-stand-komen van de wet op den staat van oorlog on bolog, was aan den toen ma li gen referendaris Wintgens het officierskruis in do orde van Oranje-Nassau toegekend. Mr. Wintgens heeft herhaaldelijk doel uit gemaakt van staatscommiseiën. Do thans ontslapene was ook rentmees ter van do Fundatie van Ronswoude. Do begrafenis is bepaald op Woensdag, op Oud Eik en Duinen. Do gemeenteraad van VGravenliagM heeft gistermiddag aangenomen het voorstel om mot do firma Wurfbain en Zn., te Am sterdam, een leening van f 75,000 aan. te gaan voor kosten van asphalteering. Bij do behandeling van het voorstel in zake de opriohting en aanvaarding door de gemeente van een Pria933-Juliana-monument op het Juliona-van-Stolberg-plein, meende de heer Ilelsdingen, die overigens van zijn standpunt wilde berusten in hetgeen nu ©en- maal onvermijdelijk is, dat niet de ge meente, maar de oom missie voor liet monu ment het onderhoud zal mooton bekostigen. De heeren zullen tooh wol misschien in aan merking komen voor een lintje of decoratie; dan kunnen zij daarvoor wel do onder houdskosten dragen. Het voorstel werd daarop goedgekeurd. Ds. H. A. Loe-nnians Jr., predikant bij de Ned--Herv. Gem. te Hardingen, heeft Zon dag don dag herdacht, waarop hij 40 jaren geleden to Wilnis in zijn ambt bevestigd werd. Hij bleef te Wilnis tot 1873, stond daarna van 18731880 te Sloohtoren en van 1880 1887 to Workum; van 9 Oct. 1887 is hij te Harlingon werkzaam. Ps. Leen mans die voorzitter is van de Algemeen© Synode der Ned.-Hcxv. Kerk, van de Synodale Commissie, van hot Provinciaal Kerkbestuur van Friesland en bestuurder van tal van vorecnigingon, ontving vele blij ken van belangstelling en sympathie. De afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft zich met breed gemotiveerd adres tot den gemeenteraad aldaar gewend, er op aandringend, dat ook aan de hoofden van scholen het onderwijs in een der klassen hunner inrichting worde opgedragen. Bij beschikking van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, is aan den heer G. van Dijk te 's-Gravenhage, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1910, eervol ontslag verleend als tijdelijk leeraar aan do Rijkstuinbouwwinterschool te Naaldwijk. Ds. W. H. J. Baart de la Faille, de leeraar der Ned.-Herv. Gemeente te Am stelveen, hoopt 30 September den dag te herdenken, waarop hij vóór een halve eeuw den herdersstaf te Surhuizum opnam. 4 Mei 1879 kwam ds. Baart de la Faille te Amstel veen; in den tijd tusschen zijn eerste en zijn tegenwoordige Gemeente was hij achtereen volgens werkzaam te Deinum, Oostermeer, Hantum, Ridderkerk en Leiden. De minister van Koloniën brengt ter kennis van de met verlof in Nederland aan wezige officieren van het leger in Neder- landsch-Indiö met opdracht om zich dien overeenkomstig te gedragen dat het Har© •Majesteit de Koningin behaagd heeft te bepalen, dat door de officieren van het hoo- gergenoemde leger gedurende vijf dagen, ingaande 28 dezer, do rouw zal worden ge dragen voor H. K. H, mevrouw de Prinses Weduwe van Wied, geboren Prinses Wilhelraina Frederika Anna Elisabeth Ma ria der Nederlanden, en wel met een strik om den linker bovenarm, zonder rouw floers aan het gevest van de sabeL Ook is de rouw voor vier dagen, ingaande heden, gelast voor alle officieren van zee- en landmacht. Ds. J. van t Hooft nam Zondagavond, na ruim 40-jarige Evangeliebediening, waar van 22 jaar alhier, afscheid van de Ned.- Herv. Gemeente te Ylaardingen. Voor deze laatste prediking had hij tot tekst gekozen 1 Joh. 2: 28, naar aanleiding waarvan een woord van broederlijk vermaan en ernstige waarschuwing tot de Gemeente gericht werd. Na de gebruikelijke toespra ken tot autoriteiten vafl burgerlijke en ker kelijke gemeente, verzocht de scheidende leeraar staande te zingen Ps. 72 11. Den vertrekkenden leeraar werd aan het einde der godsdienstoefening toegezongen de zegenbede uit Ps. 121 4. Een groote schare belangstellenden woon de de plechtigheid bij. De gewone audiënties van de ministers van marine en van financiën zullen deze week niet plaats hebben. Ds. W. L. Slot Jr. te Rekken heeft dezer dagen aan alle kerkeraden der Herv. Gemeenten in de classis Zutfen een circu laire gezonden, waarin him wordt verzocht» Zondag 10 Juli een extra collecte te houden voor de evangelisatie in Roomsche landen als protest tegen de Borromaeus-encyoliek. „De Nederlander" meldt, dat 40 lid maten van de Ned.-Herv. Gemeente te Rijs wijk bij het classicaal bestuur protect heb ben aangeteekend tegen de beroeping van ds. Post van Wijdenes. Dit protest houdt in, dat de beroeping onwettig is, aangezien geen tweetal gesteld had mogen worden en dit tweetal zonder volstrekte meerderheid van stemmen is geformeerd. De consulent, ds. D. G. Postma, van Voorburg, zal nu Woensdag op de vergadering van het clas sicaal bestuur de gewenschte inlichtingen veichaff en. Men herinnert zioh, dat bij staking van stemmen tusschen ds. Post, die modern is, en een orthodox predikant het lot voor ds. Post heeft beslist. BOSKOOP. De Raad heeft besloten f 500 beschikbaar te stellen voor de tentoonstel ling van de Pomologisch© Vereeniging, be houden in 1910. NIEUWERBRUG. Bij de aanbesteding van een nieuwe ijzeren brug over den Rijn waren de volgende biljetten ingekomen van: A, Klok, te Willeskop, f 9225A. W. Stok- ker, te Montfoort, f 9175; Mees en Visser, te Papendrecht, f 8760; D. van Vliet, te Woerden, f 8199; Farenhorst, te Woerden, f 8100; J. Versloot, te Rietveld, f 8006; Hj van der Zouw, te Bodegraven, f 7995; D. do Bruin, te Bodegraven, f7989; J. P. Boot, te Waarder, f 7962; L. Kruit, te Bodegra ven, f 7722; J. van Jolingen, te Driebrugge, f 7718; Joh. Vermeer, te Hekendorp, f7695; J. Verstoep, to Gouderak, f 7690 en B. Wassing, te Woerden, f 7488. NOORDWIJKERHOUT. Te middernacht brak bij mejuffrouw do wed. V., in de Zilk, onder deze gemeente, o?n hevige brand uit- Door den veldwachter van Vogelenzang, die daar toevallig in do buurt was, werd de brand het eerst ontdekt Van den inboe del, die niet verzekerd was, verbrandden, eenig gereedschap, vier kruiwagens, vijf kip pen, bonevens oon takkenschelf. Tot nu to3 is do oorzaak van den brand nog onbekend. TER-AAR. Na kortstondige ziekte is al hier overleden de hoer C. Quack, sedsrt 1 October 1900 hoofd der School voor Chr.- Nat. onderwijs in deze gemeente, voorhein in do gemeente Nieuwvcen. In het bestuur van verschillendo Vcreenigingen had hij zitting en was ook kassier van don Augux- kenbond alhier, welke betrekking hij met nauwgezotheid heeft vervuld. VOORHOUT. Morgenavond zal in het Star tions-Koffichuis de lieer P. Inniger, oleó- tro-teehnicus, voor belangstellenden een le zing houden over electricitoit als licht- on drijfkracht, met het oog op mogelijken aan leg van een eloctrischen kabel in do kom der gemeente. VOORSCHOTEN. Naar wij vernomen, tracht een oommissio van oonige hearan gel den bijoen te krijgen, ten eind© op 31 Augustus a.s. een kinderfeest te organi- Er is eon fout geslopen in hot ver slag van de vergadering der R.-K. Kics- vereoniging in ons nummer van gisteravond. Er staat: „Hierover waren briovon ingeko men van de „revolutionaire" en de liberale kiesvexoeniging. Dit moot natuurlijk zijn: van de „anti-rovolutionaire." WASSENAAR. Bij den heer De W., aan het Wassenaarscho Slag, werd in den nacht een automaat medegenomen en op eenigan afstand van het oafé stukgeslagen. De in houd, bestaande uit circa 300 stukken cho colade, bleef natuurlijk niet achter. Op den Haagkant deelde een zevenjarig lrind aan haar ouders mode, dat zij door een opgeschoten jongen in het bosch ga- lokt was Do ouders begrepen, dat die jon gen iets kwaads in het schild voerde. Den volgenden dag werd nauwlettend toegezien. Hot kind wees den jongen, dien men ver dacht, aan. Hij bekende het feit to heb ben bedreven. Een nuttige wegwijzer voor den reiziger dio in 't eigen land naar de goede adressen voor logica en de plaatsen van natuur schoon zoekt in 't eigen land is de „Pen- siongids van mooi-Nederland.Op Baedeker wijze zijn ook de historische bijzonderheden van steden en plekjes in den tekst opgeno men. Uitgave: Segboer, Den Haag. Dergelijke plicht als het hierbovengenoem- de boekje verricht het „Reisboek van 1910" door den heer Morks te Dordrecht uitgege ven. Voordeel van difc boekje is het handige formaat. „Stoïsche Wijsheid" werd vroeger uitge geven door de uitg. W. L. en J. Bru6se, te Rotterdam, thans verscheen van denzelfden schrijver Johan Leopold bij deze uitgevers: „Uit den tuin van Epicurus." Een kort levonsbesahrijvinkjo van*Epi curus, zoon van Neocles en Chaerestratc uit Athene, geboren in 341 vóór Christus, gaat vooraf. Een aantal hoofduitspraken van den wijsgeer, volgen op het gedeelte uit den brief aan Herodotus over het wezen der dingen. Voor een leek iB bet winst deze Griekaahe wijsheid, zoo bej>erkt genoten door slechts de Grieksche taal kennenden, in 't Nederlandsch overgegoten te zien. In do bekende Editie Schuurman eu lor- dens zijn van de Nederlandsche Staatswet ten verschenen: do 13de druk van de Wet op het Regt van Zegel met aanteekeningen enz., door H. W. do Wilde, inspecteur der Registratie on Domeinen te Breda, en vis 6de druk der Veiligheidswet met aanteeke ningen enz., door mr. dr. J. G. Stenfcrt Krcesc, secretaris der gemeente Amersfoort. Uitgave van W. E. J. Tjeenk Willink, te Zwolle. Burgemeester Sweerts. De „Staatsct." van g*.teravond meldt dat bij Kon. besluit van 25 Juni j.l. is her benoemd, mot ingang van 15 Juli, aanst.* tot burgemeester der gomeento 's-Graven hage, de heer E. C. baron Sweorts do Lun- daa Wyborgh. De „N. Ct." teekent h' rbij hot volgende aan: Gelijk men weet, bevindt d© burgemeester zioh op h©t oogenblik tot horstel van go- zondheid in het buitenland, omdat hij oi advies van rijn geneesheer zich van elko be moeienis met gemeentelijke zaken moet ont houden. Daar de burgemeester destijds meende* dat zijn langdurige afwezigheid niet in het belang der gemeente zou zijn, en zulks te minder, waar de zekorhead ontbrak, dat hij na afloop der bdj het begin zijner ziekte gevorderde zes maanden rijn taak wederom frisch en opgewekt zou kunnen opvatten had hij aan H. M. de Koningin verzocht om voor het geval het in Hr. Ms. voornemen mocht liggen hem opnieuw voor een zesja rig tijdperk te benoemen, aan dat voorne men geen gevolg te willen geven. In antwoord daarop was van den Commis saris der Koningin door den burgemeester een schrijven ontvangen, waarin hem werd medegedeeld, dat hem verlof werd verleend vanaf 10 Mei tot 15 Juli aanst., het tijdstip waarop de termijn van benoeming expireer de. Voorts zou, wanneer H. M. do Konigin den burgemeester opnieuw benoemde, dit verlof door den Commissaris der Koningin worden verlengd tot op den dag, waarop zes maanden sedert hot ingaan van het verlof zullen zijn verstreken. In de vergadering van den gemeenteraad van 9 Mei, waarin deze modedeelingen waren gedaan, sprak dc waarnemende burgemees ter de mcening uit, dat 't toegestane verlof volgens het Dagelijksch Bestuur in het be lang dor gomeento zou zijn, terwijl het Da gelijksch Bestuur den burgemeester vol gaarne de gelegenheid wilde govern om her stel van rijn geschokte gezondheid te zoeken Thans is de burgemeester als zoodanig herbenoemd on blijkt hot dus, dat H M. de Koningin geen govolg heeft gegovcn aan hot verzoek van den burgemeester om hem niet opnieuw to benoemen. „Do N. Crt." verheugt zich van harte over deze beslissing en kan niet anders do on dan den wensch uitspreken, dat barorf Sweerts na afloop van den hem verleenden verloftijd lust en kracht zal bezitten om rijn veelomvattende, moeilijke taak met dezelf de opgewektheid als voorheen op te vatten., Examens Itnlinansch en Frangcli M. O. De minister van binnenlandschc zaken brengt in do „St.-Ct." ter algemeene ken nis, dat, behoudens onvoorziene omstandig heden, het mondeling gedeelte van de akte- examens in de Italiaansche taal en letterkun de, middelbaar onderwijs, en van de akte- examens in do Fransche taal en letterkunde, middelbaar onderwijs, akte B, (grammati caal gedeelte); voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal worden af genomen to 's-Gravenhage, in het gebouw „de Vereeniging", Kazernestraat, en wel voor de Italiaansche taal op Woensdag 29 Juni 1910, des avonds te halfacht, en voor de Fransche taal op: 1 Juli, te 9.30 uur v.m. en 1 uur n.m.6 Juli, te 10 uur v.m.7 Julii tc 10 uur v.m en 1.30 n.m.; 8 Juli, te 1.30 n.m.; 9 Juli, te 10 uur v.m.; 11 Juli, t-e IC uur v.m. en 1.30 uur n.m.; 12 Juli, te IC uur v.m. en 1.30 n.m.; 13 Juli, te 10 uur v.m. en 1.30 uur n.m. en 14 Juli 1910, te IC uur vm. en 1.30 n.m. StooDiNchepca. Vertrokken: W i 11 e h a d, 27 Juni v. Rotterd. n. Quebec en Montreal; A scan ia, 27 Juni v. Trinadad n. A'dam. (Jepassoerd: Menelaus v. Penang n. A'dam, 26 Juni Gibraltar. Goarriveerd: Osnabrück, v. Java n. A'dam, 25 Juni te Aden; Bali, 27 Juni v. A'dam tö Sabang; Vondel, v. Batavia n. A'dam, Juni te Genua*

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1