No. 15441. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag- 25 Junf. Vierde Blad. Anno 1910, De Wereldtentoonstelling te Brussel. ZOfUOER MOEDER. (Van onzen specialen verslaggever). VIII Au Boul'vard 1 Het moet 'n wonderbaarlijk gezicht zijn ge weest voor vreemdelingen als zij j.L Zondag avond aan het Noorderstation aankwamen en ongerekend de witte eleetrisohe bollen van de place Rogier en de zee van licht, die uit de wijd openstaande café's stroomde voor zich een glinstering van gloeiende lij nen zagen, die deden denken aan een reus achtig vuurwerk dat in het hartje der stad werd ontstoken. Wij, tijdelijke Brusse laars hebben de mondaine Belgische hoofd stad als ville lumière zien groeien, we za gen den aanleg, we zagen dagen te voren reeds proefnemen op verschillende punten met die ongekend schoone verlichting, we wisten dat Brussel in staat is in haar veste uiterlijk schoon te scheppen als maar wei nig steden der wereld, we waren dus voor bereid. Maar ik stel mij voor dat de Neder lander die Brussel maar oppervlakkig kende of nu voor het eerst kennis maakte, onver schillig of hy uit het groote Amsterdam of uit het minder pretentieuse Lutjebroek kwam, mot den mond vol tanden, geslagen daar gestaan hebben, toen hij de toovorach- tige pracht aanschouwde, die wij de illumi natie der Boulevards noemen. Stel u voor die reeks van prachtige geasphalteerde straten, vijf rnnflJ zoo breed als de Hal verstraat te Amsterdam, huis aan h-uis een winkelpaleis of een groot café of restaurant, waarvan de een den ander door rijkdom en grootsche bouw schijnt te willen overtreffen, loopende van het Noorder- tot aan het. Zuiderstation een afstand van ongeveer '10 minuten te ,voet, is nu geheel versierd door eerepoorten, loop end van het eene trottoir naar het an dere en zoo hoog dat de electnsch© trams er gemakkelijk onder door kunnen. In die eerepoorten is het geen schilder werk, zijn het geen papieren bloemen, die het mooi moeten aanbrengen, neen het zijn alle kunstwerken op zichzelf van electri- Bohe verlichting, waarin gloeiend witte roode, gele en blauwe torossen zich door elkaar slingeren, waaruit wapens tegenWin- ken, waarin de letters A en E (Albert en Eilsabeth) zijn ineengevlochten, waarboven een reuzenkoningskroon troont. Beduusd wandelen we de eerste poort onder door, voetje voor voetje, want hoe breed de Boulevard ook is, het is er zoo vol als in de Kapelstraat op Koninginnedag. Alleen wordt er niet gehost, geschreeuwd, getierd en geduwd: ondanks de honderd duizenden die op de been zijn, heerscht er een voorbeeklelooze orde. 't Schijnt wel of de massa onder den indruk is van hetgeen zij te aanschouwen krijgt. Kaarsrecht loopt de reeks Boulevards en de ontelbare eere poorten voor ons schijnen in de verte te vervloeien tot een spirmeweb van lichtende streep en en punten, die ons door het kijken vermoeid het gezichtsbedrog geven of zij ten leste door elkaar warrelen als zonnetjes die vuurpijlen schieten bij een vuurWerk. Aq.n het eind van den Boulevard du Nord verbreedt zich de weg. We bevinden ons nu op de Place de Brouckhèro, waar in 't mid den boven een reeks fonteinen zich een ge denknaald verheft. Ook dit monument is geheel geïllumineerd en door wonderlijke lichtspeling heeft- men er van weten te ma ken een ,,föntainc lumineuse". Het wafcetf dat aan de zijde van den Boulevard Anspach zich als verschillende watervallen naar be neden stort, vertoont alle kleuren van den regenboog; 't is als ware het vloeibaar goud en zilver, dat vermengd is met hel-glinste rende diamanten en robijnen, met smarag den, paarlen en bloedkoraal. We be wonde- Zij had weer den ganschen morgen in de schaduw van de groote kerk op het Plein haar veelkleurige en welriekende na- tuurbloemen en de niet-welriekende, maar niettemin" prachtige kunstbloemen uitgestald in een met wit linnen, overdekt tentje en z» met een lokkend glimlachje of oen schalk- schen wenk den voorbijgangers ten ver koop aangeboden. De kinderen hadden on der hun tocht naar en van de morgen school hun neuzen in de richting der rozen ge stoken, er die tersluiks zelfs in gestoken en Sylvia had eenige kleintjes gelukkig gemaakt, door hun een bloem te schenken, welke dreigde met ontbladering. De dienstmeisjes, brievenbestellers en po- litie-agenten waren haar gepasseerd, juist zooals op andere dagen; haar vaste klanten waren op bepaalde tijden gekomen en had den him inkoopen of bestellingen gedaan. Ja, zelfs Giuseppe, haar oude schoolmakker 'en buurjongen, doch die, zij gevoelde het maar al te duidelijk, zachtjes aan iets nicer voor haar begon te worden, had niet. verzuimd haar een bezoek te brengmhij had haar een viooltje afgebedeld en haar verzocht het op zijn borst te hechten, uit vrees, dat hij liet anders mocht verliezen, volgens zijn beweren, doch gelijk ze wel begreep, om een geheel andere reden; en dat had zij heel lief gevonden. Niemand lie- ser dan hem zou zij dat doen, en hij zou het door niemand liever gedaan willen heb ben. In één opzicht echter zou deze morgen zich van zijn voorgangers onderscheiden. Even na den middag, toen de mooiste bloemen ivaren verkocht, en Sylvia aan stalten maakte, de overgeblevene in te pak ken en naar huis te rijden, kwam Victor, de jongste zoon van dén groothandelaar Victor del Carlo, op haar toe en legde ver trouwelijk zijn hand op haar schouder. „Syi- ren eerbiedig, volgen dan den mensohen- stroom langs de Anspaohlaan om de Beurs- versiering te aanschouwen. De Beura anders toch reeds door haar magnifieken gevel haar zuilen en breede trappen een der meest pit toresque punten van deze stad, heeft sen voorhang gekregen als voor een Romein- schen tempel, een draperie, een gordijn van gloeiend karmozijn-rood, doortinteld met goud-geel. Gelukkig hij, dio zich een plaatsje weet te vermeesteren op hot ter ras van een der café's voor de Beurs: hij ge-- niet van 'n schouwspel om nooit te vergeten: voor zich die lichtende Beursgovel, rechts en links van hem naar de Nord en de Abidi too, dio eindelooze reeks gloeiende e ere bo gen, om hem heen dat mondaine menschen- gewoel. Gelukkig hij, die zich thans in de stra len dier lichtstad mag koesteren. Zeker, 't is maar schijn, maar klatergoud, maar il lusie. Maar 't is dan toch een schoone droom 1 Wat we in onze jeugd door de ver halen van duizend.en één-nacht in onze fan. tasie zagen schitteren, aanschouwen we thans met onze lichamelijke oogende triumf der schoonheid. Komt, Hollanders, komt toch, .verzuimt deze gelegenheid niet, in uw leven zal ze u misschien nimmer mo*r geboden worden en als ge nog jong zijt zult ge er als grijsaard nog vol verruk king over kunnen praten. Er is zooveel hier te zien. Terwijl heel den zomn- om den anderen avond de groote boulevards ver licht zullen zijn op de wijze zooals mijn pon n trachtte te schetsen, heaft de overige avonden een sohoomheddsfestijn plaats in een ander deel van Brusselde illuminatie van het park in de Ruo Royale. Daar slinge ren gouden ranken zich tusschen het groene geboomte en langs de fonteinen en vijvers. Ik weet het 'nog sleohts van hooren zeg gen, want er is zooveel te zien- Schoonheid paart zioh aan vreugde en op gewektheid. De impressie 'die men luer ont vangt is niet alleen van bewondering, men voelt zich ook Vroolijk. Ga maar eens in die drukte voor een der plaisante Belgische café's zitten op 'den boulevard Du Nord vóór „CLoche" bijv. (naast de Variété) of op den boulevard Anspach bij „Au St.-Mar- tin" Hoe heerlijk smaakt je daar het „bru- ne", kriekenlambie, de faro of wel de fijne koffie, zooals men ze in Holland maar zel den proeft. Wat Con levon en beweeglijkheid. Allerlei kooplieden komen uw aandacht vragen: Algerijnen mot tafelkleoden en zij den doeken, wien go. als zé u 12 franken yragen hoogstens twee moe4 bieden, hoeran met gouden torren (fantasie) en vooral met ansichtkaarten. Daar wandelt er één rond met een prachtig grijs kostuum, gele zomer schoenen, onberispelijke manchetten en boord en zijden das, keurig gecoiffeerd, licht groene stroohood (decroier chic) op zijn zij een keurig zwart tasje, waarin zijn col- lectio prentbriefkaarten zit. Allee ia hier mooi, aangenaam. Een schunnige straatventer zou hier te vool af steken en heusoh omdat de koopman als heer gekleed is, verkoopt hij niet minder. Aan 'den hoek der straat staat weer eau koopman 'met dassen. Met niet te volgen woordenrijkdom 'prijst hij zijn waar aan, strikt 'zichzelf dassen in allerlei fantasieën. Dan wordt onze aandacht weer gevraagd Voor een artikel in papier, (lat men door 't zus of zoo te vormen in allerlei ge daanten kan aanschouweneen knutselwerk, maar eigenlijk een kunstwerk. Dan komen weer schilders met finweeilen jasjes en wijde broeken: zij bieden de kleine hoogst artis tieke aquarellen Jjan tegen 50 centimes het stuk. La vie est dure maar toch als men toaar gelukkig is. „Le soir pour domain," „TEtoile, la demi ore Heure," schreeuwen] do gazetverkoopeens. Zij verkoopen altijd, want in Brussel wil ieder even een cou rant ihzien, vluchtig een sensatienieuwtje via," sprak hij, en zijn mond verbreedde zich tot een tevreden lachje, „wat heb je nog voor me?" „Wat gij verkiest, mijnheer; zie maar eens rond." En Victor wendde zioh om en overzag met een enkelen blik haar voorraad. „Neen, hier is geen keuze pieer," hernam hij. „En ik moet dezen keer eens heel wat hebban. Ik heb reeds uw vader er mee in konnis gesteld, maar ik was niet tevreden vóór ik het u ook had gezegd. Luister eens. Je 'moet weten, dat mijn broer Fernando zich heeft verloofd. En nn is er morgen bij ons een groote partij. Gij begrijpt, dat het daar aan niets mag ontbreken, en allerminst aan do schoone dochtertjes der natuur, de bloemen, waar van jij, Sylvia, het koninginnetje zijt. Ja, ja, het koninginnetje 1" „Niet spotten, mijnheer Victor," vermaan de hot meisje, moer gestreeld dan verlegen. „Toch niet, Sylvi, 'toch niet, en het is niet onmogelijk, dat ik u spoedig tusschen uw zustertjes wegkoop." En haar een tikje tegen de wang ge vende, keerde hij zich snel om en verwij derde zich met haastige schreden, zonder, zooals Sylvia verwacht hadv ook maar één keer om je 'zien. Had hij te 'veel gezegd? Haar genoog! In gedachten verzonken, staarde zij hem' na, Maar meende Victor dat Zijde vtouw van een kijken koopmanszoon. O, als dat geluk eens voor haar was wegge legd of was- het maar een opwelling van hem geweest? Hoe het wezen 'mocht, haar hart, haar onschuldig hart, dat altijd zoo ongestoord had geklopt, was in beroering gebracht en telkens vertoonde hot beeld van Victor zich voor haar geest, een enkele maal verflauwd, als dat Van Giuseppe er vóór schoof, maar toch duidelijk genoog om haar steeds aax£ hem to laten denken. Zij hoorde hem telkens ,,komngnmetje" tot kzen. Waarboven het hoofd vet gedrukt slaat, lachen om 'n bon mot. „Berliner Ta- goblatt," „Kölnische Zeitung," meesmuilt een glunder Moffinneke. We hebben er zoo een stuk of vier dio geregeld de boulevards aftippelen, uitsluitend met Duitsche couran ten en die ook Handelsblad" en de „N. Rotterdammer" verkoopen. Zwijgend biedt een Rus zijn Russische couranten aan, een bode uit een andere we reld, die er aan herinnert dat buiten dit licht ook nog duisternis heerscht- Wc zijn" moe van 't kijken, van 't wandelen, van de d'rukte om ons heen. Zouden wel graag een ritje willen maken met dio heerlijk» open 'tram, maar op een avond als dezo krijgt men op den boulevard daarin bijna geen plaats. Gelukkig herinneren we ons dat hij de Beurs do rit aanvangt van ver- schillendo lijnen der chocolade tram, oen particuliere onderneming, waarvan de mo torwagens half open half dicht zijn- We springen in die naar Laeken, eerst oen eindje do boulevards langs, dan door de benedenstad, waar 't ook vroolijk en druk is, waar onze oogen wat tot rust komen, dan door frisscho nieuwe wijken en langs de havonwerken- 't Is een heorlijko rit op zoo'n zomer avond. Maar pis we even door deze voor stad wandelen bemerken we al spoedig dat hier ook niet de stilte des doods heerscht. Waht er wordt een buitengewone kermis gehouden, waar het lustig toegaat al heerscht hier ook niet het mondaine gedoe van. Bruxelles-centre. Met de groene (Brussel- scho) tram gaan we terug naar de Nord. 't Is één uur 's nachts, maar uit do groote café's klinkt ons nog vroolijke walsmuziek t^gen. Met een beetje zoeken vinden we nog plaats op het terras van het Palace- Hotel on terwijl we staren paar de hel verlichte stationsklok moeten wc ons in den arm knijpen opdat wcgoed besoffen dat we 'niet in een sprookjesland zijn, maar slechte 1 Va uur sporens van de grens van het land waar men niet kent het leven au boul'vard. Gemeenteraad vim Oadshoorn. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig allo leden. Na opening der vergadering noodigt de Voorzitter den secretaris uit het nieuw be noemde Raadslid den heer C. Hoogondijk binnen to leiden, waarna genoemde heer'in handen van den Voorzitter de Ipj art. 39 der Gemeentewet voorgeschreven eed en af legt. Do Voorzitter biodt den hoer Hoogondijk hierop zijn gelukwenschen aan met zijn verkiezing tot lid van den R§.ad dezer ge meente en heet hom welkom in de verga dering. In de aanvaarding van het lid maatschap ligt zi. het bewijs, dat do heer Hoogondijk gaarne zijn werkkracht en tijd voor de behartiging der gemeentobelangen. wil beschikbaar stellen' on spreekt den wensch uit, dat de vervulling van zijn mandaat den hoer Hoogen dijk Voldoening moge schenken tot heil van de gemeente. Hierop noodigt do Voorzitter den heer Hoo gondijk uit zijn zo tel in te nemen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Modedoeling geschiedt van lo. een missive van Ged. Staten ten ge leide van het goedgekeurde kohier van den Hoofdelijkcn Omslag; 2o. hot Provinciaal Blad No. 54 van dit jaar, houdende nieuwe voorschriften betref fende de gemeente-begrooting en -rekening; 3o. een missive van B. en Ws. van Alphen, waarin wordt piedegedeekl, dat de hoeren Visser, Overes en Los zijn benoemd tot leden der commissie als bedoeld in art. 21 der gemeenschappelijke regeling op het be heer der gasfabriek. haar zeggen, somwijlen wat onduidelijk, als de stem van Giuseppe er doorheen klonk, maar toch duidelijk genoog, om niets an ders te hooren. 't Lieve .kind was geheel van streek en had eens zoo lang werk als andere mor gens, om haar tentje to ontruimen. Onder het naar huis gaan had zij voor niets en niemand ooron en oogen. Haar hoofdje was te vol Van andere gedachten. Het eten smaakte haar niet als anders, zij sprak geen woord en gaf op de haar gedane vragen geheel verkeerd* of onvol ledige antwoorden. Dat was haar vader niet ontgaan, doch hij had er haar niet over gespreken, want ook hij was vervuld van gedachten over de hem opgedragen ar beid. „Sylvia," sprak bij, toen de maaltijd was afgeloopen, „gij zult straks naar het bosch moeten gaan om varens en mos te halen. Ik heb een bestelling gekregen aan huis van mijnheer Del Carlo, waar men een groot feest zal vieren. Ik zal den heelan nacht moeten doorwerken, om morgen tij dig klaar te kunnen zijn. Maak dus spoed, want wellicht zult ge een tweede vracht moeten halen." Het meisje gehoorzaamde. Zij haalde een kruiwagen .uit het schuurtje, op zij van den kweektuin, en begaf zich op weg naar het naburige bosch. Zij nam bij Voorkeur piet den weg, die langs het huis van Vio- tea: liep, hoewel die de kortste was. Zij gevoelde, dat zij zich zou schamen, als hij haar aohter den kruiwagen zag loopen. Even min kooe zij haar weg laags het kantoor, waarop Giuseppe werkzaam was. Zij be hoefde zioh voor hem wel niet te schamen, maar zij wilde hem toch liever niet ont moeten, uit vrees, dat hij haar gedachten- gang een andere wending zou kunnen geVen, ja, hem meedobgenloos verstoren; misschien, .en dat had zij niet gaarne. „Koninginnétje der bloemen.'-'' Dat bad Giuseppe haar nooit gezegd. En, hg kon Eon en ander voor kennisgeving aange nomen, "JEen adres van G. de Jeu, om aangesteld te worden als makelaar, wordt voor advies gesteld in handen van B. en Ws. Vervol gens wordt aangeboden hot gemeenteverslag over 1909, dat op de Secretarie ter inzag* zal worden gelogd.. Daarna legt do Voorzitter den Raad over de gemoente-rebsning, dienst 1909. Gesteld in handen van de finaneieele com missie ter fine van onderzoek en rapport. Be nooming gemeen tebode. B. en Ws, stellen voor G. Walgreen le benoemen tot gemeente-bode op een jaar wedde van f 25, ingaande 1 Juni. Do beer De Rooij is bevreesd, dat door den bodedienst de politiedienst zal lij dj in, hetgeen de Voorzitter beaamt, er echter aan toevoegende, dat zich tot nu nog geen be zwaren hebben voorgedaan. De heer Van der Kloot Meijburg merkt echter op, dab bij het verrichten van bodediensten d'*z» door den veldwachter met de surveillanoa kunnen gecombineerd worden, waarbij men dan dit voordeel heeft, dat de veldwachter in alle doelen van do gemeente zich af en toe vertoont. Vervolgens wordt Walgreen met algemene stemmen tot gemeen tebode benoïmd. Wordt vervolgens besloten tot het aangaan van oen goldleening van ten hoogst? f 1000 a 4 pCt bjj den heer J. W.O. Clant, voor de uitbreiding van de brandkranen in Wijk 2 en langs de Hoymanswetering en tot d*l- ging van hot nadcelig saldo op do begroo ting 1910. Conform het overgelegd concept-besluit wordt daarna besloten tot hot doen van af- en overschrijving op do begrooting 1910 tot een bedrag van f 27.10. Aan 'don heer H. Laros, to Aarlander- veen, Wordt vim gunning verleend tot h'*t aanloggen van een straat op de kadastrale percoelen Seotio C No. 1165 en 1268, over eenkomstig een concept, dat do Voorzitter namens B. en Ws. aan de vergadering over legt- Naar aanleiding van het verzoek van O. Kammoraod, 'om maatregelen te nomen tot verversching van het water in de sloot langs hun bouwmanswoningen, daar 'die sloot door kroos zeer verontreinigd wordt en hot water onaangenaam gaat rieken, stollen B. en Ws. voor tor plaatse een duiker te doen, aanbrengen, waarvan de kosten ziju begroot op ongeveer f 100, terwijl het grondwerk door belanghebbenden zal worden verricht. De 'heer Van don Berg vraagt of de ge meen to hiertoe verplicht is, dan wol do pol der of de aanliggende eigenaren. Zou do gemeente jn dit opzicht niet treden in do rechten Van don polder en kan het pol derbestuur 'de eigenaren niet verplichten tot opruiming Van kroos? Do Voorzitter zegt, dat de gemeente ge roepen is do hygiënische toestanden zoo veel 'mogelijk to bevorderen, hoe wil bij niet wil ontkonnen, "dat het polderbestuur ar ook wel lots aan zou kunnen doen. Do hoer Panne vis wijst er op, dat hot Van; bert grootste belang is hoe de duiker wordt aangebracht, waarop de Voorzitter ant woordt, dat dit zoodanig zal geschieden, dat alleen het bovenwater en daarmee ook het kroos wordt afgevoerd. Do heer Van dor Kloot Meyburg1 merkt nog op, dat 1 k 2 maal 's jaars door het polderbestuur 'schouw gedreven wordt over de slooten, doch de keuren gelden allo*n voor het 'grondvuil, niet voor kroos. Wordt het werk door de gemeente be kostigd, 'dan zon de heer Dc Rooij do voor waarde willen stellen, dat belanghebbenden moeten zorgen, dat hot kroos wordt af gevoerd. Daarna wordt overeenkomstig bet voor stel van B. en Ws. besloten. Wordt besloten: lo. aan L, Bun er, dio mét 1 Juli me. haar ook niet tusschen haar bloemen wog- koopen. Daartoe was hij te aim. Van deze gedachten vervuld, kruide Syl via, nu eons met tragen, dan mot verhaas ten tred, langs een anderen weg naar buiten. Er naderde iemand in de verte. Eerst had zij daarop niet gelet. Doch onverwacht werd haar aandacht er op gevestigd. Wie mooht het zijn? Niemand anders dan Giu seppe, dio rijn vrij uurtje aan oen wan deling naar buiten had besteed, en nu Weer kantoorwaarts keerde. Hij lachte reeds van verre en maakte, toen hij haar staande had gehouden, een praatje. Maar Sylvia had geen ooren voor zijn scherts; zij was zelfs een weinig afkeerig. Giuseppe 'bemerkte dat ras en vroeg haar naar de reden er van. Zjj antwoordde dat hij zich vergiste. Hij vroeg naar het doel harcr reis. Toen raakte haar tongetje los. Zij verhaal de met een van vreugde stralend oog dé geheole zaak en legde eon bijzond*ren na druk op de woorden, waarmee Victor haar had Verheerlijkt en een belofte gedaan. Giuseppe's gelaat had ondertusschen oen geheel andere uitdrukking gekregen, en to*n zij had uitgesproken, hernam hij met een trek van verachting om zijn mond: „Men koopt een meisje niet dan met verkeerde bedoelingen, Sylvia 1 Hebt gij uw schoon heid veil voor een buidel goud? Denk daar eens over na, en geef me later het ant woord. Ik kan mij nu niet langer ophou den. Vaarwel, tot ziens!" Hij vervolgde zijn weg, terwijl zij den kruiwagen .opnam en voortschreed in de richting van het boscK. Toen zij tersluiks omkeek, stond hij mid den öp den weg en wuifde mot do hand Victor had niet omgezien. Om strijd ver toonden beide jongelingen zich voor haar geest en beurtelings trad er een op den .voorgrond. Het werk ging niet vlug van de hand: het viel haar zwaar. Toen zij eindelijk go goeg had gesneden en geplukt laadde zij gopensionnoerd zal worden, als voldwach)* ter, een gratificatie uit te koeren va^ f 12,50, zijnde de helft van hot op do be* greeting uitgetrokken bedrag, omdat deze' gratificatie meer als wedde is aangemerkt geworden 2o. aan 0. op den Brouw, die met 1' Juli a-s. wegens bevordering deze gemeente gaat verlaten, do gohoelo op de begrooting van 1910 uitgetrokken gratificatie van f 25 toe te kennen, als erkenning voor do goeds diensten aan de gemeente bewszsn, niet het minst godurondo de ongesteldheid van Bu> nor. Komt "aan do orde oen voorstel van B, on Ws. i lo. om aan Bunor kwijtschelding te vör- leenen van do huur van af 1 Juli tot en toot 31 December a.s., groot f 62.50; 2o. een nader aan to wijzen gedoolte van hot raadhuis te verhuren aan G. Walgreen' onder dezelfde bepalingen als dit vroeger aan Bunor is geschied. Do hoer Van den Borg stelt voor in het besluit lot verhuur van een gedeelte van hot Raadhuis, de volgende voorwaarden op te .nemen lo. dat het gohuurdo niet onderverhuurd mag wordon 2o. dat do voorkamer van hot gehuurde voor do raadsleden beschikbaar wordt ge steld voor het nazien van Raadsstukkon; welk voorstel door don heer Do Rooij wordt ondersteund. Do hoor Panne vis vindt hot voorstel nog al ingrijpend, waar een lokaal aan het te verhuren godceltc geheel wordt onttrokken. Hij is niet voor dezo beperkend* bepaling. W ordt zo eohter gehandhaafd, dan zal toen daarbij rekening dienen te houden met den huurprijs. Do Voorzitter deelt mede, dat Walgreen in 'do mooning vorkoert, dat de voorkamer er bij zal worden verhuurd. Hij zou er wel Voor 'zijn de bepaling op te nemen, dat niet onderverhuurd mag worden. Do heer Van den Berg merkt op, dat het voorstel niet bedoelt de Kamer voort durend iii gebruik to nemen, alleen maar oenige 'dagen voordat er raad zal zijn, in dit geval zou hij or voor zijn den huur prijs j» brengen van f 125 op f 100. Do heer Van der Kloot Meyburg zou dé raadzaal voor de leden willen beschikbaar stellen, terwijl de hoer Olant het niet noo- dig vindt van do localiteit van oen ander gebruik te maken waar we zelf localiteit! hebben. De hoor Pannevia is er voor thans kat voorstel van B. en Ws. aan te nemen, dan! kunnen zo nader met voorstel Ion komen. Het voorstel van B. en Ws., alsmede dat van den lieer Van den Berg, om niet on der te verhuren, wordt aangenomen. Bij do rondvraag vraagt de heer Panne- vis, of er aanleiding voor bestaat, dat dé sprooiwagen niet rijdt, waarop de Voor zitter mededeelt, dat dit verband houdt mét de werkzaamheden op de wegen. Echter zal aan het verzoek worden tegó tooet gekomen. HAARLEMMERMEER. Had men eerst genieomL, dat do goheele afdamming der Hoofdvaart slecht zoor tijdelijk zou zijn, thans blijkt, dat hot werk dor fundeering aan de brug te Nieuw-Vennep, die afslui ting ackor nog wel een week zal cischen. Natuurlijk is alle scheepvaart gestremd Men bespoedigt het werk daarom zooveel mogelijk en het heiwork wordt dag on nacht voortgezot. Zcgwaard-Zoeterincor. Dezo woek waren tor veiling aangevoerd 2621 eieren, togon 8300 de vorige week. Pryzen f 4.10 tot f445; eendeneieren f 4.25 tot f 4.50 por 100. In plaats van op W oensdag zal na tweo koeren op Donderdagavond geveild worden. haar vracht op cn nam den terugweg aan. Ook dio viel haar moeilijk. Zij had wel in hot bosch willen blijven. Hoe moer zjj de stad naderde, hoe akeliger zij zich bq- gon te voelen. Wien zou zij het eerst ont moeten cn hoe moest zij rich houden On verschillig tegen Victor en voorkomend tegen. Giuseppe? Of omgekeerd? Of tegen beiden, gelijk? Dat was zij niet mot zichzclvc oons. Zij liet haar voertuig staan, ging er op zitten cn legde de handen in den schoot. Zij wilde- denkeen, als het kon gorcgold denkvsn. Be slissen. Victor was, zoo vaak zij hem had ont moet, zeer vriendelijk, lief, ja, soms boel lief. En hoe rijk was hijWelk een toe komst! Giuseppe was ook altijd vriendelijk cn vol kleine attenties. Hartelijk kon hij zijn. Maar hij was arm. Victor noemde haar het „koninginnetje der bloemen" en wilde haar wegkoopen; Giu seppe stelde haar de vraag, of zij haai; schoonheid veil had voor oen hui del goud. In weelde pn overvloed te leven, moest» toch een heerlijk genot zijnmaar niet altijd brengt kijkdom geluk, had zij haar moeder meermalen hooren zeggen, en het goede mensch was gelukkig geweest, zon der rijk to zijn. Do dood alleen kon haai; het geluk benemeni -| Als Giuseppe haar nu straks eens tegen kwam, welk antwoord zou zij hom dan; geven op zijn vraag? En als i>ij eens alie6 aan haar vadöT had verteld Wat zou de goede man zeggen, als rij thuis kwam Zoo mijmerde zij voort, zonder er aan te denken, dat haar vader haar tot spoed had aangespoord, zonder te kunnen, beslis^ een, hoe .te handelen. Arm kind I Kondt gij het üw moeder vra, gen! Helaas! Een moeder sterft voor haava kind altijd fo vroeg.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 13