N°. 15438 Woensdag 23 Juni. A°. isiü. <§eze fëcurant wordt dagelijks, met aitzoadering vaa (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Premie „Leldsch Dagblad". „Pak me Mee" Uit ds „Staatscourant". FEUILLETON. Stella,. LEIDSCH DA&BLAB PRIJ8 DER ADYEBTENTIEN: Van I6 regels JL06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontantj elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt/"0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 8 maandeD I J J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en vaar agenten gevestigd cijn a 1.30. Franco per post 1*65. Briefkaarten Maskerade VOOR ABONNÊ'a VAN HET Deze worden thans afgeleverd op het be lwijs, dat Maandag in ons blad is afgedrukt. Het zijn 3 0 verschillende briefkaarten, genummerd van 1 tot 30, en voorstellende den optocht door de stad, de open lucht-spelen, de versieringen in de stad, enz., die wij onzen Abonné's tegefn de n,avolgende prijzen aanbieden: 6 stuks 15 Ct. 1» 30 fp «4 ff 50 30 60 Uitgezocht tegen 3 O is. per stuk". yordt heden in plaats van. morgen aan de 'Abonné's daarop bezorgd, 't Is ieder zal het met ons eens zijn een prachtig en in 't bijzonder voor Leiden en in 't algemeen voor allen, die belangstellen in de Leidsche Lustrumfeesten, een actueel nummer, aan gezien hot tal van zeer goed geslaagde foto's van de voornaamste groepen en personen dames en heeren der gisteren gehou den maskerade geeft. Leiden, 22 Juni. By de door Burg. en Wetha. alhier ge houden openbare aanbesteding van het ver nieuwen van de Piet-Gyzenbrug over de Haarlemmertrekvaart en het vernieuwen van kunstwerken by de Nagelbrug (in 2 perceelen), waron de volgende inschrijvingen ingekomen C. Bónard, Haarlem, P.-GUienbrug 14,800, Nagelbrug 2700, massa 16,890; P. Br«y«r, Lelden, P.-Gyzenbrug 14,600; J. Moerman, Rotterdam, massa 17,680; J. Christiaanse, Leiden, massa 16,980; J. P. A. Nelissen, Haarlem, massa 16,990; P. van Wijngaarden, Dordrecht, P.-Gyzenbrug 16,710; M. OoatdlJk, Oostvoorne, P.-Gyzenbrug ƒ16,000; H. van der Aa, Rotterdam, massa f 17,750A. Bron, Haarlem, maess. 13,540; Ed. Wienhoven, Don Haag, massa 21,600; W. van der Hoogt, Lelden, P.-Gyzenbrug 14,320, Nagelbrug ƒ2460; A. de Klerk, Schsveningen, massa ƒ21,400. Voor het rioleeren van de Haarlemmerstraat van af de Pelikaanstraat tot de Koudehoek, de Korte Raamsteeg van Garenmarkt tot Zydgracht en de Kerksteeg van af Haarlem merstraat tot Ouden Ryn (in 3 perceelen), waren de volgende inschryvingen ingekomen 0. J, van Valderen, Leidon, perc. 1 2773, perc. 2 ƒ1160, perc. 8 1050; P. L. Neute- boora, id., perc. 1 2427, pero. 2 1227, perc. 3 858; W. Splinter, id., perc. 1 2434, porc. 2 ƒ1158, perc. 3 748; Barthen en Oudshoorn, id., perc. 1 2403, pero. 2 1860, perc. 3 970; Kooreman en Van Meygaarden, id, perc. 1 ƒ2316, perc. 2 ƒ1260, perc. 3 f 726; Jac. Knynenburg, Schevoningen, perc. 1 2265, perc. 2 ƒ1013, perc. 8 ƒ1082; H. Korswagen, Leiden, perc. 1 2860, perc. 2 1325, perc. 3 900. Bij Kom besluit is met ingang van 1 Juli 1910, benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen in de 9e divisie (Leiden) de heer J. G. Lijbering, thans inspecteur der registratie en domeinen in de 23e divisie ('e-Hertogenboech). De oud-minister Nelissen wenscht we gens gezondheidsredenen geen lid van deen Hoogen Raad te worden. Aangenomen is het beroep naar de Ro- monstr. Gem. te Nieuwkoop door den heer M. J. A. Moltzer, prop. te Noordwijk. B. en W8. van Utrecht stellen den Raad voor, aan den beer I. Brevée, op diens verzoek, met ingang van 1 Sept. eervol ont slag te verleenen uit zajn Detrekking als leeraar in de Nederlandöche taal aan de H. B. S. met 3-j. c. voor jongens en daaraan verbonden handelsschool, onder dankbetui ging voor de meer dan 25-jarige ijverige en verdienstelijke dienstvervulling. Curatoren van het gymnasium te Utrecht hebben dj volgende aanbeveling voor de benoeming tot leeraar in de oude talen aan die instelling aan den Raad doen toekomen: 1. dr. F. Muller Jzn., tijdelijk leeraar aan het gymnasium te Zwolle: 2. dr. Th. Dokkum, leeraar aan het gynma- sium te Sneek; 3. dr. A. Drost, leeraar aan het gymnasium te Tiel. De gewone audiënties van de ministers van waterstaat, koloniën en marine, zullen deze week niet plaats Hebben. Mej. C. M. van Hoeken, van Lei den, is benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. school te Lisse. Dé heer S. D. Ie Febre, te Lisse, komf voor op een voordracht voor ónder- wijzer aan een school voor gewoon Jager onderwijs te Haarlem. De schrijver „Van den Haag- schen toren" in de „Middelb. Ct., die re leveert, dat het eerst scheen alsof wegens het geschil van den beweerden Duitschen dreigbrief de heer Van Heeckeren van Keil niet weder als lid der Eerste Kamer zou gekozen worden, deelt verder mede, daf de breuke tusschen genoemden heer én dr. Kuyper weder is hersteld en dat nu dé ijverigste propagandist voor de herkie zing van den heer Van Heeckeren, dr. Kuyper is geworden, dezelfde dr. Kuy per, die in Januari en Februari j.l. alles behalve over den ex-gezant was te spreken. „Hoe dit wonder tot stand is gekomen" zegt schrijver „laat ik liever buiten bespreking. Genoeg zij, dat het een feit is én dat de kiezers van den heer Van Heeckeren in de Provinciale Staten van Zuid-Holland, die eerst langs discreeten weg gewezen waren op de „fout", door hem in 1906 begaan, thans met aandrang bewerkt zijn om genoemden heer te her kiezen. Dat de „mannen-broeders" 'in de Staten over die volte face van den „Leider" éenigszins verwonderd hebben staan kijken, kan ik niet verhelpen. Maar de partij-discipline zit er zoo stevig in, dat aan tegenstribbelen niet gedacht wordt. Het bevel uit de Kanaalstraat zal on voorwaardelijk gehoorzaamd worden. Ik memoreer dit geval hier even, piet omdat ér van de linkerzijde bezwaar zou zijn tegen een herkiezing van den lieer Van Heeckeren of hij of een andere anti-revolutionair herkozen wordt is voor de linkerzijde lood om oud ijzer maar omdat het een afdoend bewijs is dat de invloed van dr. Kuyper bij zyn eigen plannetjes nog even groot is als vóór de '„lintjeszaak." Achter de schermen blijft Jhy daar pog Steeds de. lakens uitdeelen." LISSE. In verband met de komst' van den zeereerwaarden heer Nuiten rustend pastoor te Nibbixwoude, in het Piusgeeticht alhier, wordt heden de kapel van dat ge sticht' gemeubileerd. BURGERVEEN. Alhier reed de oude heer Jacs. de Graaf met paard en rijtuig, waar in, behalve hij, ook nog een dochter en een andere jonge dame gezeten waren, den Ringdijk langs. Hier gekomen schijnt het lemoen los gegaan te zijn; ten minste het paard ging met het lemoen er van door, ter wijl het rijtuig met de inzittenden in do Ringvaart geraakten. Met moeite worden zij gered, en de heer De Graaf was eonigen tijd in staat van bewusteloosheid. De inmiddels geroepen geneesheer, dokter Bouthoorn, liet de brancard van „Het Groene Kruis" te Leimuiden halen, doch voor deze ter plaatse was, was de heer De Graaf weer in zooverre hersteld, dat hij er geen gebruik van behoefde te maken. Zijn dochter had eeDige wonden aan het aange zicht en de handen gekregen. Nader meldt men ons nog, dat een der meisjes de tegenwoordigheid van geest had een ruit stuk te slaan en dat de heer 7"*e G. oner do kap was geraakt. HAARLEMMERMEER. Aan de uitvoer ders van den bruggebouw te Nieuw-Vennep is machtiging verleend tot het geheel af dammen van de Hoofd vaart aldaar en wel in verhand met een plotselinge stoornis in het werk. Of door een lek in de afdam ming óf door een wel, hep de put, waarin geheid moet worden, voortdurend voL Me-t een stoompomp, door een locomobiel go- dreven, mocht het zelfs ntet gelukken den put droog te maken. Met het oog op do scheepvaart is do volledige afdamming slechts tijdelijk toegestaan. Men zal nu trachten het lek of de wel op een of andere wijze te stoppen. Do Raad vergadert morgenochtend om elf uren. Men heeft aan den Lisserweg, westelijk deel, ongeveer 60 M. telephoondraad ont vreemd. Do dader of daders zijn onbekend. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. Het bollenrooien in onzen polder gaat met groote moeilijkheden gepaard, ten ge volge van den spijkerharden toestand, waar in de bodem verkeert, ten gevoüge der lang durige droogte. De rooiers maken kleine verdiensten en de kweekers hebben schade, doordat vele bollen, vooral kleinere, in het veld achterblijven. KATWIJK-AAN.ZEE. Dé heer J. Rauchbahr, onderwijzer aan een openbare lagere school alhier, komt voor op een voordracht voor onderwijzer te Alkmaar. NIEUWKOOP. Alhier worden pogingen in het werk gestekl, om een Interoommu- nalen telephoondienst te verkrijgen. NOORDWIJKERHOUT. Het zoontje van den heer v. D., dat met eenige jongens aan 't krijgertje spelen was, had het ongeluk zoodanig op de straatsteenen te vallen, dat zijn arm gebroken werd. Dr. van der Weyst verleende geneeskundige hulp. In de R.-K. kerk alhier wordt Zondag 3 Juli a.s. het feest gevierd van aanbidding met plechtige processie. OUDEWETERING. De korkeraad der Rem. Ger. Gem. alhier vormde het) volgen de tweetal: ds. La Gro. te Zwammen lam, en mr. Moltzer proponent fee Noordwijk, waaruit de lidmaten a. a. Donderdagavond een keuze zullen doen. Onze voormalige aorpsgenoote moj. J. de Ren, thans onderwijzeres te Ambt'-Har- denberg, werd benoemd tot onderwijzeres te Slijk-Ewijk, gemeente Valburg. RIJNSBURG. Door onze Rijks- en ge meentepolitie werd een bewoonster van oen woonwagen aangehouden, die nog een jaar gevangenisstraf sedert 1908 te bah en lastte had. Door genoemde politie werd zij aan -de Haagschè recherche overgeleverd. Do Rijnsburgsche paardenmarkt op gisteren werd, niettegenstaande do feesten in Leiden, druk bezocht. Er stonden onge veer 150 paarden aan de lij-n, terwijl de handel vlug was en goede prijzen worden bosteocL VOORHOUT. Een fietser, van de Nagel brug afrijdende, had het ongeluk tegen zijn stuur te stoeten, met het droevig gevolg, dat hij er over heen tuimelde en bewuste loos op den grond viel. Door hulpvaardige handen naar huis gedragen, mocht het den inmiddels ontboden geneeskundige gelukken het bewustzijn op te wekken. Hoewel deer lijk geblesseerd, verricht de gevallene weder zijn werkzaamheden. VOORSCHOTEN. Op de vergadering van de vereeniging „Vacantiedag" (bestaande uit hot personeel dor Goud- en Zilverfa- briek) is besloten op den vacantiedag naar Rotterdam te gaan. Na een boottocht op de Maas, wordt een rijtoer langs de singels van Rotterdam gemaakt. Hierop volgt dan hot gemeenschappelijk diner. WASSENAAR. Van een verloren porto- monnaie en van den eerlijken vinder. Een jongen, die uit school kwam, vindt een por- temonnaie mot geld. Juist, toen hij het voorwerp opraapte, komt iemand, gekleed als slager, voorbij fietsen: „Zoo, jó, vindt je daar een portemonnaieDat is de mijne." De jongen geeft haar over. De slagersknecht doet hem open, kijkt in de portemonnaie en geeft den eerlijken vinder 7, zegge zeven oenten, uit de portemonnaie enver dwijnt. Terzelfder tijd heeft de omroeper van iemand geen slagersknecht in op dracht uit to klinken, dat er een porte monnaie verloren ia Ra, ra, wio is de ver liezer? Bij onderzoek bleek, dat de slager, geen slager uit Wassenaar was. ZEVENHOVEN. De Raad heeft afwij zend beschikt op hot verzoek van eenige bewoners, woonachtig aan den Amstel, tot het slaan eener pomp, aangezien hot Am- stelwator zeer slooht is. ZOETERWOUDE. Toen Maandagavond de knecht van den landbouwer Oskam, alhier, met' een met bussen melk geladen brik stadwaarts reed, en bij de fabriek van den heer Van Mannckus op den Zoeier- woudsohen weg gekomen was, brak plotse ling de vooras van dat voortuig, waardoor dit kantelde en oen gedeelte van die melk wegvloeide, terwijl ook een partijtje eieren, eveneens op dat voertuig aanwezig, stuk braken. Doordat genoemde knecht van de brik wist to springen, kwam hij er met den schrik en zonder letsel ai. Bij Kon. besluit is tot gedelegeerde der Nederlandschc regeering bij het van 9 tot en met 12 September 1910 te Brussel te houden internationaal congres voor; Téclmisch Hooger Onderwijs, benoemd dr. J. Cardinaal, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool jte Delft. Op zijn verzoek, aan mr. dr. J. Schok-; king, lid van den Voogdijraad te Dordrecht; uit die betrekking eervol ontslag verleend. Benoemd bij het departement van justi tie, tot commies, J. E. Erdman.Jr., tot comjnies-adjunct-inspectcur, speciaal be^ last met de inspectie van het vakondei>: richt in de strafgesticliten, H. J. van der. Veen, beiden thans adjunct-commies by het departement. Benoepid tot expert bij de scheepvaart inspectie, de heeren J. C. de Roever, leer-; aar aan de Kweekschool voor de Zee-; vaart te Amsterdam, A. Wolkammer, ex pert te Rotterdam, en P. Bouwmeester, werkmeester bij do Rotterdaraschc Droog dokmaatschappij te Rotterdam. H. Wouters, directeur van en leeraar aan hét Bisschoppelijk Collego to Weert, be noemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau; met 17 Juni benoemd tot secretaris van den Pensioenraad van burgerlijke ambtena ren mr, N. G. van Taack Tra Kranen, thans hoofdcommies mot den persoonlijkon ti tel van referendaris bij den Pensioenraad voor burgerlijke ambtenaren en bij den Militairen Pensioenraad; met 1 Juli a.s. aan J. J. G. Hofman te Brielle éervol ontslag verleenu als bu reelambtenaar van den rijkswaterstaat le kl.; met ingang van 10 Juni aan D. Witte- veen, tc Zelhem, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatse lijke oommissie voor de ongevallenverzeke ring te Stad-Doetinchem on benoemd tot voorzitter dier commissie W. Coenroad, pre dikant der Nedorduitsch hervormde gemeen te te Wehl; met ingang van 1 Juli benoemd tot com mies van den waarborg en de belasting dear gouden en zilveren werken te Schoonhoven (tijdelijk) M. B. Hoog mei, aide-eseaiour bij genoemd dienstvak aldaar: te Schoonhoven C. G. J. Beekman, aide- essaiour bij genoemd dienstvak te 's-Herto- gonbo8ch; met 1 Juli 1910 aan A. Kwint, commies bij genoemd dienstvak te Schoonhoven, 's-Hertogenbosch als standplaats aangewe zen; met 1 Augustus 1910 benoemd tot inspec teur der registratie en domeinen in de 40e in Het duizelde" hem van zaligheid 1 Was het mogelijk, vroeg hij zich menigmaal af, dat een engel tot hem was neergedaald, om zich teeder aan zijn hart te nestelen, om den he mel op aardo voor hem te brengen? Dat zij niet zoo slap meegaande was als andere vrouwen, dat hij af en toe nog altijd een zekere hardheid en ruwheid bij haar moest overwinnen, dat gaf aan haar liefkoozin- gen een bijzondere aantrekkelijkheid. Zij ontlook aan zijn zijde. Haar eenigszins te scherpe trekken werden zachter; zij be zat de frisehheid van een meisje van vijf en twintig. Heur haar, hetwelk zij op zijn verlangen lang liet groeien, droeg zij nu in een kroon van vlechten bovenop het hoofd. Algemeen was men van opine, dat zij bij zonder mooi was geworden. Ook beweerde men, dat hijzelf door zijn huwelijk had ge wonnen. Het geestelijke en zedelijke niveau van zijn natuur was gestegen. Zij wilde geen belang meer hebben, hetwelk hij niet deel de; zij wendde al haar scherpzinnigheid aan om in haar lectuur iets te vinden, dat hem kon boeien en vertelde het hem dan of las het hem voor. Op haar leeftijd nog de sentimenteele ver liefde te spelen, zou haar laf, ja bepaald be lachelijk voorgekomen zijn; zij wilde, slechts zijn vriendin wezen; zijn dappere kameraad daarbij verwende zij hem met duizend fijne attenties honderdmaal meer dan het de jongste, meest verliefde vrouw had kunnen doen. Zij gebruikte nu slechts haar groote talenten om hem het leven zoo aangenaam mogelijk te maken. Veel uitgaan deed zij niet, maar daarentegen maakte zij het zijn kameraden bij zich gezellig. Het regiment, van af de cadetten tot aan den overste, aan bad haar. Alleen de vrouwen konden# haar niet uitstaan. Het was werkelijk onver draaglijk, vonden zij, dat een blauwkous zich vermat haar in de gunst der mannen te overvleugelen. Waar bleef al dat mooie geluk Het ver dween langzamerhand, zooals de sneeuw langzaam in den grond wegsijpelt ,,Ik ken mijzelve," had zij indertijd, toen hij om haar aanzoek had gedaan, gezegd; „ik ken mijzelve, mijn verliefheid zal voor bijgaan, zooalfi uw roes zal vervliegen 1" Maar zajn roes duurde langer dan haar verliefdheid. Na ongeveer vijf jaren ge trouwd te zijn, kwam hun tweede dochter tje, Estella, ter wereld. Haar gezondheid werd ondermijnd. Hij omgaf haar met de teederste zorg, maar zij stelde dat niet meer op prijs. De laat ontvlamde gloed in haar hart doofde langzaam uit, haar illusies verdwenen, haar hartstocht verkoelde. Van den jongen lentegod harer fantasie, welke haar hart uit zijn kouden winterslaap had gewekt, was voor haar niete anders overgebleven dan een goedhartige onbe duidende man, die haar niet meer wist te boeien, wiens teederheid zij lastig vond. Van nu af ging het snel bergaf. Zoo hij ten minste maar een gezellig te huis had behouden, zou hij er zich wellicht in geschikt hebban, zou hij iets gehad heb ben, waaraan hij zich hechten kan, waar voor hij had kunnen leven, of, dat hem, zoo als hij zich later uitdrukte, ten minste verhinderd zou hebben, „naar den booze te gaan." Maar hij voelde zich dagelijks vreemder onder zijn eigen dak en zijn vrouw deed niets ora hem aan huis te boeien; integendeel, tij vond zijn tegenwoordigheid drukkend, wat zij hem niet altijd verheelde. Een poosje bedwong hij zioh nog, toen... De brutale instincten van zijn natuur ont waakten, hij deed geen moeite meer, die te overwinnen. Er was toch nog iets in dien vreeselijken tijd, dat hem vreugde verschafte: zijn jong ste dochtertje. Met het oudste had hij het nooit kunnen vinden; dat bezat alle eigen aardigheden van haar moeder, zonder dat zij haar begaafheid had geërfd. Maar de kleine Stella was werkelijk een schat 1 Toen zij ongeveerueen jaar was, inder tijd, toen zijn kameraden, ofschoon slechts zelden, zich voor een vroolijk s. apert je bij hem verzamelden ging hij menigmaal naar baar toe, als tij reeds in haar bedje lag, en wanneer zij nog niet sliep, maar hem met haar groote zwarte oogen lachend aankeek, nam hij haar in zijn armen, zooals zij was in haar wit nachtjaponnetje en mutsje, en bracht haar in het salon, om haar te vertoon en. Zij stak dan allen gaston zoet haar handje toe, maar was niet te bewegen, baars vaders hals los te laten. Hij streelde en liefkoosde haar, terwijl zijn vrienden den lof van zijn bekoorlijk dochter tje verkondigden. Wanneer hij, toen Stella reeds grooter was geworden, van zijn militaire bezighe den naar huis terugkeerde, was zij altijd de eerste, die hem te ge moet kwam. Menig maal in den winter, wanneer de sneeuw op zijn mantel lag, deinsde zij lachend ach teruit en riep: „O papa, wat koud; ik kan u nergens aanraken". „Kom maar hierl" beval hij, knoopte zijn mantel los en nam haar op rijn armen. „Hier is het warm, liefje, nietwaar?" En terwijl zij zich aan hem vastklemde, moest hij den mantel weer toetrekken en dan schoof zij met haar handje de plooien een weinig uiteen, keek door een kleine opening en was gelukkig. Zij dacht er later nog dikwijls aan, hoe heerlijk dat was geweest, zich zoo warm beschut in het donker aan de borst van haar vader te vleien en slechts door een smalle reet de wereld in te kijken. Hij was het, die haar de eerste doos met lettere had gegeven, meer als speeltuig dan nut of leering. Zij liep hem daarmee voort durend na, om hem de woorden te toonen, welke het haar gelukt was samen te stellen. Zij had een bijzonder genoegen in lange, ge leerde uitdrukkingen, waarvan zij geen syl labe begreep. Een der eerste woorden, wel ke zij, tusschen rijn knieën staande, op zijn schrijftafel samenlegde, was „phosphores- centie.," Hij vertelde dat lachend aan de officieren op de rijschool. Arme drommelHij schaamde zich heime lijk over zijn ongezellig tehuis en zijn on- eenig leven met zijn vrouw zoowel als over de ellendige rol, wolko hij in zijn familie speelde. Daar hij van niets anders wist te vertellen, vertelde hij van zijn kin<L Intusschen was cr een artikel van rijn vrouw in de „Globe" verschenen en had ongelukkig opzien gewekt. Een criticus ver geleek den briljanten stijl met dien van Macaulay. Yan toon af verloor zij nog het laatste beetje belangstelling voor huis en familie. Het succes van haar artikel steeg haar naar hot hoofdzij herinnerde zich, dat men haar als meisje altijd „geniaal" ge noemd en van haar beweerd had, dat', wan neer zij maar wilde, wanneer zij zich maar de geringste moeite gaf, zij George Sand met de pen, Klara Schumann op de piano kon overtreffen. Ja, wanneer zij maar wil de. Nu wilde rij. Zij probeerde het in el- ken tak der literatuur, stelde het spreek woordelijk goduld van het papier op de proef: ontwerpen voor tragedies, romans, pamfletten over sociale vragen vloeiden in een verwarden chaos uit baar pen, zonder dat uit al die ontwerpen ooit iets voltooide, iets bruikbaars was ontstaan. Zijzelve voel de zich onvoldaan over haar werk, zocht dö oorzaak daarvan nooit in de ontoereikend heid van haar talent, maar schreef die al leen toe aan huiselijke omstandigheden, wel ke de vrije vlucht van haar geest belemmer* den. Door den demon van de eerzucht be zeten, weerde zij alles van zich af, wat haar tijd rooveD, haar verhinderen kon, haar eergierige herschenschimmen na te jagenu Zij had van alle gezelligheid een afschuw? vermeed allen omgang. Wanneer haar man zijn kameraden volstrekt niet missen kon/ kon hij immers naar het casino gaan! (Wordt veryolgd-i

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1