N°. 15435 Vrfjilatf 17 .Tnni. A0. 1910. <@eze -Courant wordt dagelijks, met uitzondering van jZpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieela Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/"0.06 berekend. PRIJS DEZER COURAJiTi Voor Leiden per week 9 Oents j por 8 maanden 2 J f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Plantsoen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het ge deelte van het Plantsoen, gelegen tusschen de Kraaierstraat en de Rijnstraat, een behoeve van de repetitie van het te hou den waterspél, op Zaterdag 18 Juni a. s. van des namiddags ha 1 f 6 n tot h a 1 f- z e 8 en van acht tot elf uren voor het verkeer ook voor voetgangers zal zijn afge sloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. "VAN STRIJEN, Loco-Seoretaris, Leiden, 17 Juni 1910. Leiden, 17 Juni. Aan do Theologische School te Kam pen is geslaagd voor het candidaats-examen (tweede gedeelte) de heer P. van Hoven, te Leiden. Mej. J. A. Hos, te Haarlemmermeer, komt voor op de voordracht voor onderwij zeres aan de o. 1. school te Oud-Schoten. H. M. de Koningin-Moeder zal een der laatste dagen van Juni een tuinfeest goven te Soestdijk. Tweetal voor de Geref. Kerk te Rot terdam (vac. ds. Sillevis Smitt)cis. G. Els- hove, te Bodegraven, en dr. A. Kuyper Jr., te Vlissingen. Vanwege het gemeentebestuur van 's-Gravenhage werd gisteren aanbesteed: het verbreeden van het Zieken met omleg ging en verbreeding van den Trekvliet; hot aanleggen, rioleeren en bestraten van een straat.' ten Noordoosten van den omgelegen Trekvliethet maken van kaaimuren ïaugs en van een brug bij het Rijswijksche Plein over den Trekvliet, een en ander met bijko mende werken. Minst ingeschreven door: A de Klerk, te Scheveningen, voor f 138,580 Ds. A. Veenhuijsen, pred. bij de Ned.- Hervormde Gemeente te Nederhorst-den Berg, is door het classicaal bestuur van Amsterdam voor den tijd van 2 maanden ge schorst in de uitoefening van zijn ambt, wogens het plegen van een verzuim (twee maal), een vergrijp (tweemaal) en versto ring van orde en rust in zijn gemeente. Gisteren zijn voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad in district VII (vacature-Sterck) te Amsterdam uit gebracht 2747 stemmen. Volstrekte meer derheid 1374. Hiervan verkregen F. W. Ludwig (lib.)ö75, dr. B. "W. Th. Nuyens (r.-k.) 1457, en L. van der Wal (S.-D.-A.-P.) 315 stemmen. Zoodat gekozen is dr. Nuyens. In dit district wordt dus de afgetreden katholiek door een katholiek vervangen. De Raad der gemeente Oudewater heeft besloten de concessie voor den aan leg van een motortramweg GoudaUtreoht niet te verlengen. HAZERSWOUDE. Gistt rmorgen werd in het land van den heer P. Slootweg, een koe dood gevonden. Geconstateerd werd, dat het beest overleden was aan miltvuur. He denmorgen werd het doode lichaam op ^0 gewone plaats achter de asohschuur vir- brand. Ongelukkig was de wind juist op het dorp aan, zooclat men rijkelijk kon pio- fiteeren( van den geur van verbrandend vleesch, been, enz. Menigeen uitte don wenscli, dat voortaan zulke karweitjes in den nacht mochten gedaan worden. Mis schien is het een kleinigheid voor de betrok ken personen, de burgerij te gemoet te ko men, en de dankbaarheid zal groot zijn. HAARLEMMERMEER. De opening der R.-K. school te Nieuw-Vennep is thans defi nitief vastgesteld op 1 Sept. a. s. Gaarne had men de opening doen plaats hebben op 15 Aug. a. s., den dag waarop de pas toor te Niouw-Vennep, de weleerw. heer v. Schravenmade zijn 25-jarig priesterfeest hoopt te vieren. Evenwel schijnt men -den bouw niet zoodanig hebben kunnen bespoe digen, dat beide plechtigheden op één dag zullen vallen. De zestienjarige J. B., van d© Cruquius, die door het' lezep van reisverhalen zoo'n aandrang kreeg tot reizen en zwerven, dat hij de ouderlijke woning een veertien dagen geleden verliet, is op de markt te Leiden gezien. Op verzoek der ouders wordt nu in die lichting getracht den zwervenden knaap op te speren. Een zwerver, die wat veel aan Bacchus had geofferd, liet zich bij de Lijnden over zetten. Toen do boot midden in de Ring vaart was, viel hij buiten boord, doch met een voet achter een bank en het hoofd onder water bleef hij hangen. De bootvoer der was niet in staat hem uit die positie te brengen. Gelukkig kwamen anderen in een boot te hulp, en zoo werd de passagier, di© reeds half bewusteloos was, weer binDen boord gebracht. LISSE. Gisteren werd een schuit, gela den met rails en kipkarren, toebehooren- de aan den heer H. Potman, aannemer alhier, in de Ringvaart door zandbakken overvaren, met het gevolg, dat de schuit in de diepte wegzonk. Het huis op den hoek van de Van der Veldstraat en de Kanaalstraat, in eigendom van den heer M. van der Veld, is aangekocht door de heeren Gebroeders Moolenaar, alhier, die, naar men zegt, aldaar een winkelhuis zullen doen ver rijzen. NOORDWIJKERHOUT. De eerste nieuwe duinaardappelen zijn alhier gerooid door den heer P. Heemskerk Jr., die voor nemens is, een proefje er van te zenden, aan H. M. de Koningin. Gisteravond had in tegenwoordigheid der autoriteiten de beproeving plaats der brandbluschmiddelen. De nieuwe spuit, aan de Schippersloot geprobeerd, gaf flink water; de oude, die geplaatst was bij de dorpspomp, voldeed minder goed. Een afdeeling veldartillerie arriveer de hier in de duinen tot het maken van manoeuvres; o.a. werden kelders gegra ven, waarin in korten tijd, op daartoe aan gelegde vuren, maaltijden bereid werden. NOORD WIJK. Gisteravond werd er in het „Hof van Holland" ee>n tamelijk bezoch te vergadering gehouden van afgevaardig den der-besturen van verschillende Vereeni- gingen. Doel der vergadering was, te ko men tot „de stichting van een gebouw," waarin vergaderingen, uitvoeringen, lezin gen, enz., kunnen gehouden worien. De op roeping tot deze vergadoring was uitgegaan van de Harmoniekapel „Crescendo", welke in do allereerste plaats behoefte heeft aan een flink lokaal, om er repetities te kun nen houden. De vergadering werd geopend en geleid door den heer A. Dorsman. Deze zette uit een, hoe reedg jaren geleden besprekingen zijn gevoerd en pogingen in het werk ge steld,* om tot de stichting van zoo'n „ver- eenigingsgebouw" te geraken. Toen echter stuitten alle plannen af op geldgebrek. Thans is dit geheel anders. Een milde Noordwijker zijn naam werd niet ge noemd, hoewel iedereen heel goed weet, wie het is stelt een stuk grond gratis disponibel aan den Offemwcg, terwijl hij tegen matige rente ook het benoodigde kapitaal beschikbaar stelt. Van die matige rente wil hij echter verzekerd zijn. Hij wensoht dan verder dat het onderhoud en het bestuur, enz., in handen wordt gesteld van een commissie van beheer. Het zal nogal beduidend verschil opleve ren, of men eenvoudig een vergaderlokaal wil stichten, dat tevens dienst kan doen voor repetities van dilettantengezelsohap- pen, of dat men een concertzaal wenscht, waarin ook uitvoeringen kunnen worden ge geven. Er werd op gewezen, dut de inkomsten vermeerderd zouden kunnen worden, als veilingen, verpachtingon, verkoopingen, dansonderwijs. enz., enz. ook in dat lokaal gohouden konden worden. Tot een definitief beslu't kon men uit den aard der zaak niet komen, aangezien de verschillende afgevaardigden natuurlijk geen mandaat hadden. Men zal den geldschieter in kennis stel len met de gevoerde besprekingen. Indien deze hem voldoende waarborg zijn voor do levensvatbaarheid, zullen er plannen wor den gemaakt, welko zullen worden geëxpo seerd, opdat iedere corporatie er in haar algemeene vergadering over spreken kan. Daarom zal wederom een vergadering van afgevaardigden worden gehouden, waarop dan al of niet tot stichting kan worden be sloten. SASSENHEIM. Gisternamiddag om halfvier arriveerde de Commissaris der Koningin in onze gemeente. Na enkele zaken ter Secretarie te hebben geïnspec teerd en in orde bevonden heeft de Com missaris een gedeelte van het dorp be zichtigd. Op de audiëntie is niemand ver schenen. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergader de de Commissie, welke op den a.s. Ko ninginnedag het Zangersfeest zal organi- seeren. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: de heer E. Vernède, voorzitter; cie heer A. J. Turion, 1ste Secretaris; de heer J. A. Mens, 2de secretaris, en de heer J. J. Smit, penningmeester. Leidsche Christelijke Oranje- Vereeaigiug. Deze Vereeniging hield weder een open bare vergadering en wel gisteravond in de groote Stadszaai. Zij werd geopend door haar voorzitter, ds. J. Domna, met gebed, die ook las Psalm 77t van vers 12 tot het einde, en met gemeenschappelijk te zingen Psalm 68 vers 16. In een inleidend woord in aansluiting aan het voorgelezen Psalmgedeelte wees de voorzitter op het karakter ook van dezen avond, belegd ter gedachtenisviering van het herstel van Neerlands Onafhankelijk heid, nl. Gods werken aan ons land en volk bekend te doen zijn en te doen blijven, do gedachtenis aan de daden Gods te ver nieuwen. Met bijzonder genoegen stelde do voorzitter aan de vergadering voor den feestredenaar voor dezen avond, ds. J. J. van Noort, van Amsterdam, den warmen vaderlander en den Oranjeklant eerste klasse, voor wiens woning H. M. de Ko ningin tijdens haar jongste bezoek aan de hoofdstad stilhield met Haar rijtuig, en die H. M. toen had toegesproken. Voorts deelde ds. Douma nog mede, dat dezen avond haar medewerking verleenen zou de Leidsche Christelijke zangvereeniging „Zingt den Heer," welke zich daarop reeds dadelijk deed hooren met „Wilhelmus" en „Vivat Oranje," op een wijze, die deed verlangen naar de uitvoering der verder op het oranje- programma toegezegde liederen. Toen ring ds. Van Noort zijn rede aan, een voor elk begrijpelijke toespraak, geest driftig, gevoelvol mcnigmalen ook, voor de vuist voorgedragen; een toespraak, tinte lend van liefde voor en gehechtheid aan vaderland en Oranjehuis; een toespraak, die boeien moest en met onverdeelde aandacht werd beluisterd; die uitingen van geestdrift verwekte, telkens en telkens weer, die den avond maakte tot een suoces voor de Oranje- Vereeniging, tot een genot, een hoog genot vaak voor de velen, die hem meemaakten. De inhoud dier voortreffelijke toespraak? O zeker, wij zullen aanstippen waarover hij in hoofdzaak handelde, maar hem weer geven in al zijn rijkdom en schoonheid, wij kunnen het niet. Zulk een woord moet men hooren, om er den juisten indruk van te ontvangen, het ware genot er van te sma ken, tc komen onder de bekoring er van, het naar waarde te kunnen schatten. Hoofdzaak dan was d© slag bij Water loo. Doch niet maar zoo opeens werden wij geplaatst op het slagveld en bespiedden wij do kansen der strijdenden, welke ten slotte uitliepen op de zege der geallieerden; niet zoo dadelijk werd onzo aandacht geves tigd op de schijnbaar kleine, maar inder daad groote rol, die de Prins van Oranje in dien slag vervulde. O, neenEerst brach ten wij een bezoek aan het Keizerlijk paleis te Versailles, met zijn opschrift „A la gloi- re des triomphes de la France", met zijn kostbare doeken, getuigend van schitteren de wapenfeiten, waar het oog echter niet rust op den slag bij Waterloo, maar wel aanschouwt den grooten soldatenkeizer op den laatston dag voor zijn sterven, waar boven als te le7«n staat: Waterloo. Eerst werd ons overtuigend voorgehouden, dat er reden is feest te vieren op den Waterloo- dag, gelet op wat hem voorafging, toen ons volk gebukt ging onder de Fransche over- heersching, toen zooveel ons werd ontno men, ook onzo hoogescholen, behalve de hoogeschool te Leiden, welke spreker nog vele jaren van bloei toewenschte. Eerst moesten wij voelen hoe rampzalig het was te leven onder Napoleons eohepter, welke gevoelens zich meester maakten van ons volk, toen de vlammen van Moskou verkon digden den dageraad van een nieuwen dag, toen Leipzig winst gaf en Elba de woon plaats werd van Napoleon; er acht op ge- von hoe Europa toen ruimer adem haalde, hier de Oranjevlag werd ontplooid, Willem van Oranje te Scheveningen landde; maar ook hierop, dat Napoleon van Elba vlucht te, te Parijs kwam, zijn legers rondom zich verzamelde, streed te Waterloo en den slag verloor. Boven den datum van dien slag 18 Juni moet worden geschreven: „De Heer regeert. Daden als Gods groote daan, treft men nergens anders aan." Wanten hierop legde spr. herhaaldelijk den nadruk God, den God der heirscharen danken wij de overwinning, in dien slag bevochten. In het tweede deel zijner toespraak be antwoordde spr. breedvoerig de vraag op welke wijze wij als Christen-Nederlanders het best feestvieren naar aanleiding van den slag bij Waterloo. Zóó: door dank aan Godtrouw en gehoorzaamheid aan Oran je en liefde voor het vaderland. En spre ker vond bij de ontwikkeling dezer drie punten gelegenheid er op te wijzen hoe de draad van Neerlands verlossing loopt door Brielle, Munster en Waterloo; hoe te ver bazen het is, dat ons volk nog onafhankelijk is, dat God hiervan de eere toekomt; hoe goed het is de kinderen vooral bekend te maken met Gods groote daden, aan ons land gewrocht. Even prees spr. het hier in de Leidsche studenten, dat zij een historisch feit met een Oranje aan het hoofd gaan voorstellen in de a.s. week, een betere keu ze dan die der Utreohtsche, die Napoleon hadden willen stellen als hoofdpersoon eener maskerade. En voorts stond spr. stil bij de Vorsten van Oranje, die God als middelen heeft wil len gebruiken in Zijn hand tot zegen van ons land en volk. Aan het Huis van Oranje danken wij onze vrijheid, onzo oonstitutio- neele, onze godsdienst-, onze gewetensvrij heid. Komt iemand aan Oranje, hij komt aan onzo familie. Plaatsen wij ons daarom dankbaar onder Oranjo's gezag. Blijven wij trouw aan onze Koningin, in zoo menig op zicht een navolgenswaardig voorbeeld voor Haar volk. Wij moeten het waardeeren Nederlanders te zijn. Nederland is geen groot, maar een goed land. Die Rus, die er in de Doema smaJend van sprak als van een land van kaas en hengelen, mocht en zou wel willen, dat het in Rusland toeging als ten onzent. Wij zijn een volk van de vrijheid en van den Bijbel. Met een schitterende peroratie hoo kon het anders? eindigde de spreker, wicn dank gebracht werd door den Voorzitter, dio namens de Vereeniging zich bij spre ker aanbeval voor een volgendon keer. Ds. Douma dankte mede de Zangvereeniging welke nog had ten gehoor© gebracht „Aan Hollands Duin", „Het Koningsschip," *het „Vlaggelied" en „Oranjelied," haar direc teur den heer A. J. de Lange en den pianist den heer L. Kooien. Met recht mocht hij, niettegenstaande eenigo vrees, dat het anders zou uitvallen in dezo week van allerlei drukte, spreken van een welge slaagden avond. Nog deelde de Voorzitter mede, dat vanwege de Vereeniging op Ko ninginnodag in de Stadszaai weer een open bare vergadering zal plaats hebben. In den loop van den avond was door alle aanwezigen op verzoek van den feestrede naar het Wilhelmus gezongen. Vóór het uiteengaan zongen allen Gezang 96. Met dankgebed werd door ds. M. J. Pun- selio, alhier, gesloten. Conconrs Iflippiqae. Op het Schuttersveld is men sedert genii- men tijd druk bezig mot het in orde maken der banen voor de wedrennen en met hot bouwen van tribunes. Het is or spoedig ge reed en de brug, dio den tuin van „Zomer- zorg" met het terrein zal verbinden, zal eerstdaags worden gelegd. Het doet ons genoegen te kunnen raede- deelen dat niet alleen de deelneming tot de wedstrijden zeer bevredigend is, maar ook de belangstelling van de zijde van het pu bliek bijzonder groot. Reeds zijn bijna 1000 plaatsen voor de gereserveerde tribunes be sproken en nog dagelijks worden er kaarten genomen. Als men in aanmerking neemt dat vooral vreemdelingen met het nemen van kaarten zullen waohten tot den dag zelf, is het te voorzien, dat' de toeloop tot het concours groot zal zijn. Voor het wakkere bestuur, dat moeite noch kostén ontziet om aan de voorberei ding nieis te laten ontbreken, een welver diende voldoening. Verschenen is te Leiden bij S. C. van Doesburgh „Alianora", spel van het hu welijk van Reynalt van Nassau., Hertog van Gelre en Alianora van Engeland:" Leiding van Henricus, muziek van F. E. A. Koeberg, verzen van P. C. Bou.- tens. Ziehier wat het titelblad van het boekje vermeldt dat Boutens verzen bevat en aan het eind op een paar bladzijden in notenschrift de motieven aanduidt van eenige bizondere momenten en die van de hoofdpersonen. Een korte inleiding vermeldt hoe pp den 21stcn Mei van 1642 het tooneel waar van wij in Leiden getuigen zullen zijn, zich heeft toegedragen. Het spel vangt aan met een toespraak, uitnoodigende de de doorluchtc gasten tot het bijwonen van het gebarenspel. Uitgesproken wordt deze rede, pp ons lustrum door Pieter Cornelisz. Hooft. Do oorste handeling speelt, evenals de beide andere, op het grafelijk slot tc Nij megen. Do tijd is een dor eerste Meidagen van het jaar 1332, de dag waarop Reynalt H do Zwarte terug verwacht wordt van. Sluis in Vlaanderen, waar hij zijn tweede gemalin, Alianora, zuster van Eduard III van Engeland, plechtig in ontvangst heeft genomen. Wanneer <le feestelijke stoet in 't gezicht komt, begroet het koor de jonggehuwden met een bruiloftslied. Reynalt on Alianora nemen plaats op do aangerichte tronen, en terwijl hun gasten zich om hen heenscharen, voeren kinderen dans bewegingen uit, en hioden landlieden hun de gebruikelijke tienden. Terwijl men aan 't feestvieren is, treedt een zanger op, die in een lied, kwaad en onheil aan het vorstenpaar voorspelt. Reynalt wordt vertoornd, laat den zan ger gevangen zetten, de feestvreugde is gestoord. De tweede handeling valt verscheidene jaren na do eerste. Aan Alianora en Rey nalt zijn sedert twee zonen geboren, Reynalt en Edart Reynalt zelf heeft op voorspraak van zijn zwager, don EngeLschen Koning, den titel verworven van Hertog van Gel ré. Maar hun huwelijksgeluk is niet bestendig gebleken. Reynalt verwaarloost zijn, .vrouw. Do breuk is nog niet openlijk, maar op 't punt hot to worden. Bij den aanvang der handeling verblijft Alianora eenzaam met haar vrouwen op het slot. Terwijl zij in droeve gedachten is ver zonken, komt er een boodschap dat de zieken, de melaatschen, die ze dagelijks verzorgt, op haar wachten. Zij gaat de jnelaatschen helpen. Wanneer de hertog terugkeert van de jacht en zijn vrouw hem begroeten wil, treedt Johanna van Batenburg waarschu wend tusschcnbeide. Reynalt grijpt dc verdenking dat zijn vrouw door melaatschheid aangetast zal zjjn, gretig aan en verstoot haar. Ten slotte brengt het derde gedeelte de figuur van den hertog naar voren die maar niet vroolijk is. De nar treodt op jen zingt het schoone lied in ,,De Gids" gepubliceerd. Het was oen ridder vri en do coon, Van miimelikon ©oden, Hi troudo eon vrouwe jono ondo sooon. Des en was lii niet t© vrodon Van aldon sconon oghen Syn herte wart ghetoghen. Alianora ten slotte die overwacht 't go. zeischap binnentreedt, haar donkere man tel afwerpt, terwijl het koor zingt: Wilt ondersoeckcn nu, So biddio u, Myn lieve Here, Crancheit ondo smet, Den blaom door met Si mi onteren. Reynalt tot wien nu eerst do edele aard van zijn gade doordringt, bedekt inschan-i ,de zijn gezicht. Alianora treedt op hem toe en richt hem; op en het koor zingt een zang waarip jde®e strophen Dieper rijst do najaarsmorgen over uw liereenden bond f Dan de lichte lentedagen glansden op uw jong geluk, Dan do zomerzonnen straalden waar uw hart in armoe ging. Laat do gulden dagen kort zijn, al hun uren schijnt do zon. Hoort: de late vooglcn zingen in den goudgebrónsdon hof. Ziet: do boomgaard bloost van vruchten, waar do bloesem was verdord." „M i n o r v a". Van het studenten-weekblad Minerva'* ontvingen we hedenmiddag een Lustrum nummer. Het ziet er mooi uit en is rijk ge ïllustreerd. Vele mannen van naam hebben er in proza en poëzie him bijdragon voor geleverd. Wij komen er nader op terug. ,,G c l r e" en Hu f van Buren, Gisternamiddag is te Hattem de alge meene vergadering gehouden van Gelre",. vereeniging tot beoefening van Gelderscho geschiedenis, oudheidkunde en recht. De leden vereenigden zich te elf uren aan het station te Zwolle en reden van daar over Katerveer naar Hattem. Voorzitter was do heer Hoefer, in plaats van baron Sloet, dio ongesteld is. Bij aan komst te Hattem leidde do heer Hoefer do vergadering rond tot het bezichtigen van merkwaardige gebouwen enz. To halftweo opendo de heer Hoefer met een hartelijk woord van welkom de alge meene vergadering. Aan het einde daarvan bedankte de heer Nanninga Uitterdijlc voor cfe beleefdheid van „Gelre" om dc Ovcrijselschc vereeni ging tot bijwoning dezer vergadering uit to noodigen. Hierna werd dc vergadering door den heer Hoefer gesloten en een rijtoer be gonnen in den omtrek, waarop Wezepc, Hoorde, Haesbergen en Molccaten bezocht werden. Op dezen zeer goed geslaagden rijtoer werd helaas het bestuurslid de heer J. A., Houff Azn., uit Tiel, beter bekend onder zijn schuilnaam Hu£ van Buren, ongesteld. Bij aankomst te Heerde, waar hij bij een dokter liefderijke verpleging vond, bleek het rechtergedeelte van zijn lichaam ver lamd. Later bericht men aan de ,,N. R. C." dati hij te Heerde op 67-jarigen leeftijd is over leden. Opgeleid voor ingenieur heeft hij zich meer aangetrokken gevoeld tot letterkundi gen arbeid, waarvan de bekende romans over Geldersche geschiedenis als „Do Kroon van Gelderland", „De mannen van, St. Maarten", „Do laatste dor Arkels", „Hertog Adolf", de vruchien zijn geweest. Voor het tooneel schreef hij „Frederik" en „De Stedendwinger", waarvan do vertoo- ning heeft plaats gehad bij het jongste be zoek der Koningin aan Amsterdam. Als geregeld bezoeker van taal- cn oud heidkundige congressen is hij in wijden kring bekend geraakt. Sedert dc oprichting der Tielsche waterleiding was hij haar admi nistrateur. De deelneming is te Tiel alge meen. Om zijn open rond karakter, zijn wel willend- en hulpvaardigheid, zijn geestigeni omgang had hij zeer vele vrienden. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag a. a. t© Kapel-Avezaatj

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1