No, 15<£29. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag' 10 Jnni. Tweede Blad. Anno 1910. Offioieele Kennisgeving. Gemeenteraad van Leiden. FEUILLETON. Het Chmeesche kopje. hebben we den maatstaf van het' Rijk in de begrafeniswet en die is altijd voldoende be vonden. De gemeente heeft dien maatstaf voor alle zekerheid nog vergroot. Waarom möbten we na dit plan weer ver anderen? De heer v. cL Lip herinnert dat er de laatste 10 jaar één lijk is begraven op de Algemeene Begraafplaats. Spr. meent dat dus een begraafplaats, die groot genoeg ia voor 100 lijken, meer dan voldoende is voor- loopig. Het voorstel wordt daarop z. b. st. aan genomen. 22. Yeraoek van Mr. W. H. A. Elink Schuurman om toe te treden tot den Bond van onderlinge Brand- en Inbraakverzeke ring. De heer S ij t sm a merkt op, dat het denkbeeld eener onderlinge verzekering hem sympathiek is. Spr. toont dit nader met cijfers aan. Echter had spr. verwacht', dat nu een gedeelte van B. en Ws., blijkens het praeadvies, er evenzoo over denkt, men de proef eens zou hebben gewaagd. Die verantwoordelijkheid moeten we aandurven. Dub moeten we deze goede zaak steunen en we bevoordeelen daarmede bovendien de gemeentekas. Spr. stelt voor den heer Schuurman te berichten dat de gemeente bereid is zaoh .voorwaardelijk aan te sluiten. De V oorcitter toont aan dat de cijfers door den heer Sajtsma genoemd niet zuiver zijn. We moeten de hooge premie der gasfabriek uitschakelen en dan blijkt, dat we hier een zeer 'lage premie betalen, wat de heer Schuurman moest erkennen. Thans weten we niet voldoende de gegevens en uitkomsten van het onderling bedrijf, om reeds dadelijk ons daarbij aan te sluiten. Spr. is voor zich wel „de onderlinge" sympa thiek gezind, maar durft' voorloopig de ver antwoordelijkheid niet aan. Er ia ons te weinig tijd gelaten de zaak te overwegen. De heer V ergouwen vraagt of we bepaald verplicht zijn ons aan te sluiten binnen korten termijn. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer v. Hamel herinnert aan een ezelfde kweetSe in de gemeenten Middelburg en Vlissingen, waarbij een zelfde standpunt is ingenomen, als B. en Ws. nu wenschen. Bovendien schijnt het de bedoeling geen particulieren in de verzekering op te nemen. De heer S ij t s m a vraagt nog een nader onderzoek. De V oorzitter meent dat de zaak d«ïr1"d?ik genoeg is en handhaaft zijn mee- niDg dat wo niet verstandig doen thans reeds op het voorstel-Schuurman in te gaan. Het voorstel wordt daarop conform het praeadvies z. h. st. afgewezen. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den voor het inwinnen van een deskundig a dries omtrent de inrichting van het toe komstig reinigingsbedrijf der gemeente. De heer Fokker vraagt waarom de Directeur van Gemeentewerken dit onder zoek zelf niet kan doen. We krijgen nu wijsheid uit de derde hand en andere uit 'de tweede hand. De zaak is dan eenvoudiger en bovendien goedkooper. De heer S ij t s m a kan ook het voorstel niet zoo geheel toejuichen. Beter ware een Raads-Comipissie hiervoor te benoemen. Maar zoo'n voorstel zal spr. met doen. Eerst wachten we nog een rapport van een andere Raads-Commissie (gelach). Spr. meent dat dit werk moet gebeuren door den Directeur of Ingenieur van Ge meentewerken. De heer Hoogenboom voelt wel iets voor het idee van den heer Fokker, maar zou toch een commissie wel wenschen, mits dan de Directeur van Gemeentewerken ook in de Commissie zit om eenig contact te on derhouden. De heer Korevaar acht het niet ver antwoord om den Directeur of Ingenieur van Gemeentewerken hiermee te belasten. Die zijn tegenwoordig zoo overladen met werk, dat er niets meer bij kan- De zaak van den reinigingsdienst is bo vendien nog niet uitgemaakt. Zij ie overal in wording en een apart vak. Gewenscht ifl dus elders eens uit te zien, en ons door des kundigen te laten voorlichten. En dit kan. onder de gegeven omstandig heden niet beter dan door een Commissie, zooals B. en Ws. bedoelen. De Directeur cal zich natuurlijk wed op de hoogte blijven houden van de handelingen der Commissie. De Heer Hoogenboom dringt er- toch op aan dat de Directeur althans de reizen naar elders zal meemaken. De Voorzitter meent dat dit een irftaV van uitvoering is. Overigens raadt spr. sterk de instelling der Commissie aan. De heer Roem sluit zich aan bij den Voorzitter en herinnert dat een -Directeur van Gemeentewerken niet in alles deskun dig kan zijn, speciaal waar het een apart vak als den reinigingsdienst betreft. Spr. geeft kortelijk een uiteenzetting van de moeilijkheden, die zich bij dit vraagstuk voordoen en acht het beter een Commissie in te stellen. De heer Vergouwen vraagt aan wie het rapport der Gommissie wordt uitge bracht. De Voorzitter meent aan B. en Ws. De heer B r i t zal tegenstemmen indien de wethouder niet verklaart, dat de Direc teur van Gemeentewerken ook in de Com missie zal komen te zitten. De heer Meuleman begrijpt dit niet. Het gaat hier om gegevens te krijgen om trent den reinigingsdienst. Waarom moet de Directeur daar altijd bij zijn? Natuurlijk zal de Directeur wel voeling houden met de Commissie, maar er in zitten is overbodig. Bovendien heeft deze thans wel wat anders te doen. De heer Korevaar sluit zioh hierbij aan. De heer Fokker vraagt hoofdelijke stemming. Het'voorstel wordt daarop met 22 tegen 5 8temmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Brict, Fokker, Van Hoekon, Pera en Sijtsma. (De heer Fookema Andreae verlaat de vergadering). Met het oog op het vergevorderd uur wordt daarop op voorstel van den heer Ver gouwen met 18 togen 8 stemmen punt 24 (verordening op het gymnastiek-onderwijs) bot een volgende vergadering aangehou den. Na rondvraag wordt de vergadering daar op door den Voorzitter gesloten. Koloniën. BATAVIA, 7—11 Mei. De zeeroovere. Kort geleden meldde „De Java-Bode", dat de „Serdang", die faaet eenige andere marineschepen was uitgezonden om de zee roovere die in de buurt van Toli-Toli op (Noord-Oelebcs hun slag hadden geslagen en Tarakan zouden hebben bedreigd, op to spo ren, naar Engelsoh Noord-Borneo was gedi rigeerd, omdat gebleken was, dat de schul digen uit die kolonie afkomstig zouden zijn. Nader verneemt' „De Javit-Bode", dat de „Serdang", na te Wani, bij Donggala, den assistent-resident van Midden-Celebes den heer De Vogel, aan boord te hebben geno men, naar Toli-Toli is gevaren, waar, in den kampong Lingadjang, een onderzoek werd ingesteld. Een h.ui6 was daar door de zee roovere verbrand en een hunner slachtoffers werd daar met een diepe wonde aan het hoofd aangetroffen. Een aantal getuigen werden ter plaatse gehoord, die zekeren Hadji Arsad, iemand van de Soeloe-eilanden afkomstig, als den hoofddader aanwezen. Alvorens te Toli-Toli aan te komen, had de „Serdang", op verzoek van den assis tent-resident, nog een bezoek aan een twee tal eilanden gebracht, welke bij het bestuur in kwaden reuk stonden en waar eenige verdachte personen werden aangehouden. Aangezien er aanwijzingen waren, dat de zeeroovers gekomen waren van het eiland Derawan, aan de Oostkust van Borneo een oud zeeroo veren est stoomde de „Ser dang" hierop naar de rivier van Berau. Op Derawan werden verschillende personen op gevat, die do namen wisten te noemen van de bemanning van Hadji Arsad's prauw, die, beladen met kemoening-hout, wel op de heen-, maar niet op de terugreis Dera wan had aangedaan. Hadji Arsad en zijn IDRAHKWET. Burgemeester en W ethonders van Leiden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door (F. L. WENNING, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, axide- ïen dan sterken drank, voor gebruik tea plaatse van verkoop, in den winkel en het atelier van het perceel Breestraat 175. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester* VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 9 Juni 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door Th. A. BERGERS, wonende te Leiden, £en verzoekschrift is ingediend, om verlof "yoor den verkoop van uitsluitend a-lcohoL ©rijen drank voor gebruik ter plaatse van j-ïrkobp in den winkel en de kamer achter. $en winkel van het perceel Haarlemmetr- 'Ai-c,at 216. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. 0. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secreten*. Leiden, 9 Juni 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door I. G. VAN DER 8TAAIJ, wonende te Leiden, een veraoeksohrift is ingediend, om. verlof voor den verkoop van alcoholhouden der!, anderen dan sterken drank, voor ge- /fcruik ter plaatse van verkoop, in het be lied en voorlokaal van het penceel Mare 84. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, looo-Seoretaris. Leiden, 9 Juni 1910. er volg der vergadering van gistermiddag. By punt 18: Voorstel tot onderehandsche öpdracht van de levering van den boven bouw en van de bewegings-inrichtingen der rcih asoul c- br u g ter vex*vanging van de Bla uwpoortsbrug, is reeds vermeld dat het voorefcel-Hoogenboom met 19 tegen 8 stem- Men werd verworpen. Vóór stemden de heeren Bots, Briët, Fan Gruting, Hoogenboom, Meuleman, 'Pera, Reimeringer on De Vries. Daarop werd het voorstel van B. en Ws. fjnet 17 togen 10 stemmen aangenomen. Tégen stemden de heeren Bots, Fokker, (Wan Hoeken, Meuleman, P. J. Mulder, Pera, Sijtsma, Timp, Van Tol en Vergou den. Daardoor verviel het voorstel-Vergouwen jjra de opdracht' in zijn gehoel te gunnen (aan de Grofsmederij, alhier. Punt 19. Bezwaarschriften tegen aanslagen In het vergunningsrecht, dienst 19101911. Dit werd in afwachting van nader prae advies van de agenda afgevoerd. Punt* 20. Voorstel tot kosteloozo overname ,5n eigzndom en onderhoud bij de gemeente van een strook gronds langs den Rijnsbur ger weg. Wo-dt z. h. st. aangenomen 21. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst' met de gemeente-commissie van bot Ned.-Herv. Kerkgenootschap inzake de hurichting van een nieuwe algemeene be graafplaat-s op „Rhynhof," De heer Fokker vraagt of een opper vlakte van 45 vierk. M. niet veel te klein is froor een algemeene begraafplaats van een 'gemeente als Leidon. Is er voorzien voor fet geval dat er in de toekomst' uitbreiding pcodig is? De heer Korevaar merkt op dat bij Ben aanleg van zaken die lange jaren moe ten ['uren, de maatstaf moeilijk ia Maar nu IC) Als een dronken man greep hij naar zijn Bchako: „Ik kom terstond weer, schat; ik ga alleen maar even naar Falkner. Hij moet getuigen, dat alles een misverstand is." „Wolfgang „Ik kom terstond terug; bij maakt hier vlakbij in een zijstraat een visite; binnen hen minuten ben ik met hem hier!" En rich hartstochtelijk van haar losscheurend, .fcormt de heer von Soltau als een krank- rinnige de deur uit, de gang langs en de hap af. In den looppas ijlt hij door sneeuw en joude; buiten adem komt hij bij het huis to de zijstraat, waar hij Falkner hoopt te Vinden. Hij stormt naar boven, twee trap pen hoog. Daar leest hij op een naam bordje: „Laarsen, kapitein ter zee b. d." Hij trekt aan de bol en luidt alsof er brand De bediende opent en staart den on- ^hiimigèn bezoeker ontsteld aan. „Is oonsul Falkner hier?" „Jawel, luitenant' De heeren maken nog oiin partijtje". 1 Meldt luitenant von Soltau aan en zeg, «at hij voor een zeer dringende aangelegen heid komt I" Dat bad de oude oppasser reeds gemerkt. Hij opent beleefd een deur en Wolfgang treedt binnen, terwijl de bediende lang- fe&arn verder strompelt. Met een blik neemt hij de heele kamer op. In het midden staat de theetafel gereed en daar staan droomt hij of ziet hij het goed? zijn wanhopig gecochte kopje, heel en gaaf, op de gebro ken kopje3 bij Margot gelijkend als het eene ei op het andere. „Zoo, zoo mijnheer de consul, die aardig heid is niet slecht bedacht 1 Maar nu zal ik op mijn beurt het grappige duo Seuften Falkner eens te pakken nemen." Lachend, overmoedig, snel als de wind steekt hij een kopje in zijn jaszak, wenkt den terugkeerenden bediende haastig, dat hij niet binnen zal gaan en stormt met zijn buit door de deur en de trappen af. Het luide roepen en schreeuwen van den ouden man heeft hij spoedig ver achter zich; hij snelt door sneeuw en storm naar Margot terug. Het jonge meisje is nog altijd alleen in. het salon. Het rozige gezichtje is bleek en met tranen in de oogen ziet zij den on gen officier aan, die ademloos, gloeiend van op gewondenheid de portière openslaat f*n triumfeerend een kopje boven zijn hoofd zwaait. Zij loopt hem te gemoet. Haar bezorgd gelaat klaart op. „Wolfgang, is het mogelijk? Maar waar heb jo dit tweede gave kopje vandaan?" Hij bekijkt het gestolen kopje van allé kanten. „Hetzelfdejubelt hij. Precies betzelfdeZiehier, schat, nu heb ben we eindelijk den waren Jakob te pak ken". „Waar heb je het vandaan. Wolfgang? Waar vandaan? Zeg mij dat toch En Mar got klapt van blijdschap in de handen als zij die drie kopjes naast elkaar z;.et staan. „Nu, het was natuurlijk een flauwe grap van Seuften en den consul 1" lacht Soltau en slaat zijn arm om het zoo moeilijk ver overde bruidje. „Zij hebben dit tweede ge broken ding laten inpakken om mij een poets te spelen! Falkner zou stellig spoe dig de ware kopjes gebracht hebben, want ze stonden reeds op de theetafel klaar." „Op zijn eigen theetafel?" „Neen, hier dichtbij woont een oude, in valide zeeofficier; bij hem is hij vanavond geïnviteerd en daar ontdekte ik zeZoo. nu is alles klaar. Als nu eindelijk tante maar kwam. Ik beef van ongeduld, om haar dezen schat van Chineesch poroelein te tconen 1" „Wat wordt daar hard gobeld, al voor den tweeden keer. Dat zal ze wel zijn 1" „Neen, ik hoorde vreemde stemmen." „Hemel, wat zou er nu aan de hand zijn? 't Is alsof er een standje gemaakt wordt." Beiden luisterden soherp toe en toen barstte Wolfgang in een schaterlach uit. „Aha, Falkner, Let zal Falkner zijn, die den verloren zoon zoekt." Hij opende de deur, ging met uitgestrek te armen op den drempel staan en riep: „Wees gegroet! Hoera, Falkner! Beste consul, nu heb ik er u dan eens danig la ten inloopen I" „Hier? Dus hier moeten we d' inbreker zoekenriep een eveneens lachende man nenstem. „Maar kalm aan, beste kapitein. Nu zal 't zaakjo wel gauw opgehelderd zijn 1" AI schertsende trad de slanke gestalte van den consul over den drempel, gevolgd door makkere zouden op het eiland Simenoer wonen. Naar Toli-Toh teruggekeerd zijnde, ont ving de assistent-resident van den resident van Monado den last, den magistraat t'e Donggala op te dragen, zich naar het eiland Simenoer te begeven en zich aldaar in be trekking te stellen met den Britschen gezag hebber, opdat huiszoeking bij en c. q. arres tatie van Hadji Arsad en zijn gezellen zou kunnen plaats vinden- De „Serdang" is hierop mot don contro leur van Donggala naar Simenoer vertrok ken. Of dit eiland tot het Britsche of tot het' Amerikaansche gebied behoort, schijnt nog niet zeker te zijn. Omtrent de als verdacht aan medeplichtig heid aan deze roofzaak op ons gebied aan gehoudenen, is alreeds goblekon, dat zij, daargelaten of zij al dan niet de hand in deze zaak hadden gehad, zich vroeger reeds aan andere daden van zeeroof hadden schul dig gemaakt. Zoo bekenden lien hunner, dat zij een poos geleden bij het eiland Lin- gian een prauw hadden aangevallen en doen zinken, waarvan de bemanning vormoord was. En ook dat zij hadden deelgenomen aan een aanval, dio twee jaren geleden plaats bad gehad op het tot het Britsche gebied behoorende eiland Soemoelant die aanval gold twee Engolsche ambtena ren (vermoedelijk der recherche). Een En- gelschraan en vijf volgelingen zouden bij dien aanval den dood hebben gevonden, ter wijl de andere gewond werd. Cholera. Aan het „Ind. N. v. d. Dag" wordt ge meld, dat te Modjokerto enkolc suikerfabri kanten en anderen gelden hebben ingeza- meLd voor het ontbieden van ziekenver pleegsters aldaar in het belang van de aholerarbestrij dng. Hetzelfde blad deelt modes dat den llden en 12den Mei te Soerabaia geen enkel gov al van cholera voorkwam. De eerste Chineesoke makelaar. Den 12den Mei is, naar „De Java-Bode" meldt, de eerste Chineesche makelaar gelijkgesteld met Europeanen te Batavia beëedigd. Effeobendief8taL Uit S~c:.v!>aia werd 12 Mei aan het „Ind. N. v. d. D." gemeld: Gisteren en heden heeft do rechtercom missaris te Soerabaia een zekeren Felix, gewezen employé van de Scheepsagentuur, verhoord, bij wien na een huiszoeking, wel ke vier uren duurde, oen aanzienlijk bedrag aan effecten werd gevonden. Do waardevolle papieren bohooron ver moedelijk tot de effecten, welke eenige maanden geleden aan de firma Kikkert te Ylaardingen werden ontstolen. Gistermiddag werden de papieren door de justitie en politie bij Felix achterhaald in tegenwoordigheid van den officier van justitie en den reehter-oommissaris. Zij wer den door den griffier verzegeld en op net parket gedeponeerd. Voor het aan het Licht brengen van den diefstal was een premie van f 5000 uitge loofd. Heb heette, dat Felix onverwachts rijk was geworden. Hij koesterde het plan, op Lawang huizen te koopen. CIVIEL DEPARTEMENT. Verloend: Wogen* langdurigen dienstj oen jaar verlof naar Europa aan den raadsheer in hot hoog-goredhlshof van Nederl.-Indiö, Mr. E. Kruseman. on den assistont- resident van Simeloengoen en Karolandoa (Oost kust van Sumatra), Gh. L. J. Palmer van don Broek, met bepaling dat zij hun. botrokkingen zullen nedcrleggen respectievelijk op den 2don en 15dcn Juni 1910. Benoemd.Tot adjunct-inspecteur van hot in- landsch onderwijs in de 4de afdoeling W. Meijer, van verlof uit Europa terugverwacht, laatstelijk dio botrekking bekleed hebbende; tot onderwijzer leto kl. bij het openb. Europ. lager ondcrw-, de onderwijzer 2do kl. F. H H. Moquette Tot lid bij den gewestelijken raad Van Batavia, J. J. Frölich, ambtenaar ter be schikking van den directeur der Burgerlijke Open bare Werken aldaar; de rijzige, hoewel iets gebogen, maar toch nog krachtig gespierde gestalte van een heer van middelbaren leeftijd, met opge wonden, bijna toornig gelaat. ,",Sta me toe, waarde mijnheer von Soltau, dat ik u in dezen toornigen vervolger den reohtmatigon eigenaar voorstel van het kopje, dat u zoo pas vergeef me die har de woorden gestolen hebt." „Jawel, luitenant, dat kopje is mijn eigen dom, en ik verlies liever mijn leven dan dit kopjo," bulderde de kapitein. „Uw eigendom, kapitein? Maar, maar mijn HemeL „Natuurlijk 1" riep de consul, „het is zoo als ik ondersteld had. Hier staat het nieu we kopje! Ook gebrokenII Dat noem ik wanboffen. Ge hebt zeker een plaatsvervan ger willen balen, beste Soltau „Maar, beste kapitein, kijk nu toch eens die beide ontstelde jongeluitjes aan 1 Zij zijn sprakeloos van schrik over deze ont dekking 1 U weet reeds door mij hoe hier de zaken staan, weeg nu een voorspraak voor mijnheer von Soltau en laat hem voor loopig dat kopje, waarvan zijn heele levens geluk afhangt." „Geluk Deze kopjes brengen geen geluk ik ken de dame niet, die ze wenscht te be zitten, en dat geeft me het recht om onbe leefd te zijn. Ik heb op de wereld geen grooter kleinood dan deze kopjes. Ik kan en mag ze niet afgeven „HellmuthEen kreet, hall juichtoon, half snik, viel den spreker in de rede. In een zijdeur stond mevrouw von Kreut- zer, breidde de armen naar hem uit en herhaalcle met half verstikte stem: „Hell muth 1" .Van Pasoeran, A. A. de Runk, waarnemend Ad- ïninistratour dor suikeronderneming Sookodono L. A. van den Borgh van Heinenoora, oud lid van don gowcstclijkmi raad van Pasoeran, administra teur van do koffieondernoming Socmberwooloch- (afdeoling Loemadjang); Tot buitengewoon voor. zitter van den Landraad te Probolingo, (Pasoe- rocan do 1ste substituut griffier bij het hoogge rechtshof van 'Nederlandsch-Indie, inr. J, J,- Schrioko* Belast: mot de waarneming der betrekking von ondervoorzitter van de landraden to Bandoeng en Soomedang (Preanger regentschappen), Mr. B. J. H. Hanlo, thans gestold tor beschikking van den voorzitter van do landraden tc Moester Cor nelia C.A.- Bij den post- on telegraafdienst Benoemd: tot commies tweedo kl., do commiezen 3do kl. E. Tank cn W. F. L. Bogaardt, .tot commies dor derde klasse, de klerken F. H. Cor- tomb och on R. N. Souto. Belast: met do waarneming der betrekking van oommies 2de kl., de commies derde klasse A. V.« A. Hulschoff, met do waarneming der betrek king van commies der dorde klasse, do klerk M. A. P. Vermeulen. Geplaatst: bij het hoofdbureau to Batavia, do bonoomde adspirant ingenieur N, 0. van Kuijk, E. van Wesson, J. A. C. Keukenmeester cn 0. E. A. M&illand. .Voor don vorderen duur van hot aan don Direc teur dor Hoogcro Burgerschool to Soorabaia Dr. A. J. A. Prango verleend óón jarig vorlof naar Europa met do waarneming van die ootrbkking A. 0, van Hatlurn, van verlof uit Europa terugver wacht, laatstelijk locraar in do wiskunde bij voormcldo school. .Voor den tijd van 3 jaren met de waarneming van do betrekking van chef dor afrlcoling „Botani- scho Laboratoria' van hot DoD&rtcmont van Land bouw, Dr. G. J. J. van Hall, laatstelijk Directeur van den Landbouw in do Kolonie Suriname, daar too ter beschikking gestold van don Gouvornour Generaal. IngetrokkenHet besluit, waarbij aan don ingenieur bii den Waterstaat en 's lands Burgerl. Openb. Werken, H. L. Enlhovon, op verzoek mot ingang van 8 Moi 1910 eervol ontslag uit 's lands dienst is vorloend. Bij don waterstaat en 's lands B. 0. W. Goplaatst' bij den gewestelijken dienst in de res. Bantam, do opziohtor le kl. F. H. Cordesin, thans toegevoegd aan don chef dor lo water- staatsafdcSingbij do directie, do opzichter 2e kl.: F. M. IIgen, thans geplaatst bij don geweste lijken dienst in do ros. Bantam. GoplaaUt: in do 3e afd. standplaats Socrabaja, do waarnemend adjunct inspecteur van Finan ciën P. J. A. Al Cromer. Opgedragenhet beheer van 's lands kas to Socmcncp, aan den algemeenen ontvanger der 3o kl. P. H. J. Vetter, thans boheorder van 'e lands kas te Palembang. Tijdelijk belastmet de waarneming dor botrek king van adjunct-landmoter, M. S. Bamberg thans tijdelijk belast mot de waarneming der betrekking van adjunct-landmoter der 3do klasso. Onthoveneervol van zijn plaatsing bij dat korps- en teruggevoerd van A la suito van zijn wapen cn overgeplaatst bij hot 2o bataljon, do lo luitenant bij het korps marechaussco te voet in Atjeh J R. Agerbeck. Geplaatst: bij het korpa marechaussee to voot in Atjoh on govoord A la suite van zijn wapen, do le luit. bij het 3o bataljon J.' van ArkoL Overgeplaatstbii het subsislontonkadcr le Ba tavia, ao lo luit. bij hot garnizoensbataljon der Zuidor- en Oostorafdocling van Borneo H. H. Stiel tjes; bij het garnizoensbataljon der Zuidor- on Oos- tcrafdeoling van. Borneo, do kapitein van roöhter- half 15o bataljon H. A. Schades; bij hot garni zoensbataljon der Wealorafdcoling van Borneo, do 2e luit. bij het 2e bataljon J. Bakker. Bij .den dionst der Staatsspoorwegen op Java. Geplaatst, bij de oxploitatio der Ooatorljjnen do benoemdo koofdstationschof J. I. Schansman, den aanleg der ljün Tjikampck-Ohcribon, do be noemde commies F. A. Ros. Bepaald dat do benoemde ondorwijzer 2do kl. bij het openbaar Europocsch lager onderwijs, Ar P. Jansen, in zijn nieuwen rang geplaatst blijft aan do openbare Inlandscho lagere school der 1ste klasso te Sookaboemi (Preanger Regentschappen.) MILITAIR DEPARTEMENT. Overgeplaatst: bij do kaderschool te Tjimahi, de kapt. bij het 4o bat. aldaar W. H. Rozondoal.- Bij aankomst ge plaatst bij hot 2e bat., do kapt. van verlof uit Nederland terugverwacht wordondo H. C. Kork- kamp, en do 2e luit. uit Nederland verwacht wor dende zijnde bestemd voor den dienst hier tc lande J. P. H. v. Aalst; bij hot 9c bat., do 2e luit. uit Nederland verwacht wordende zijnde bestemd voor den dienst hier to lando 0. Bredorodo. Bij hot wapen der infanterie BevorderdTot luit'.-kolonel, do majoor J. J.- J. M. Oosterman. Tot majoor, do kapitein E. K. II. Plum Mcntz, wordondo hij tevens benoemd tot militairen com mandant van Timor ca Ondcrhoorigkodon. Oe doodwtrat. Door de Provincial© Synodo van de Gere formeerde Kerken in de provincie Gronin gen is besloten een adres te richten de hooge overheid, houdendo verzoek om de doodstraf weder in te voeren. De marine-officier wankelde op de rijzige vrouwengestalte toe, staarde als bedwelmd in haar gelaat cn greep de blanke handen, als moest hij een spookverschijning vasthou den, voordat ze weer kon verdwijnen. „Caecilia," fluisterde hij. „Ja, het is Caecilial" Zij zagen elkaar in de oogea ala twee menschcn, dio een groot onbegrijpelijk wonder aanschouwenEu krampinchtiger en vaster steeds omklemmen zich hun han den en op de sidderend© lippen zweefden duizend onuitgesproken woorden. Wolfgang en Falkner staren deze onver klaarbare, onverwacht© scène sprakeloos aan. Margot echter wenkte in hevige opge wondenheid d© beide heeren en beduidde hun met haar oogen, d -t zij in de zijkamer moesten gaan. Daar haalde zij diep adem, vouwde haar handjes over de borst en fluis terde onder tranen van geluk: „Gode zij lof en dank. Hij is haar trouw gebleven. Nu mogen ook wij gelukkig zijn!" Op do theetafel staan rijf gave en twee ge broken Chineeecho kopjes en wat verder tot de aanrichting van een theetafel behoort. Geurende bloementuiltjes liggen op de bor den en als middenstuk prijkt op de tafel een slank wit-bloeiend mirtenboompje als een bekoorlijk symbool van het geluk, dat het nieuwe jaar bracht. Margot en Wolfgang hebben de tafel zoo feeetelijk versierd en ofschoon zij reeds tweemaal in het aangrenzend vertrek ge meld hebben, dat de thee gereed was en' niemand aan de uitnoodiging gehoor gaf, zijn rij er toch niet erg verlegen mee hoe zij den tijd het beet zullen besteden. (Slot yolgt).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 5