Tweede Kamer. Buitenlandseh Overzicht. Ingezonden. Uit de Rechtzaal. Bij de verder© behandeling gisteren van het wetsontwerp betreffende den verkoop van het Arsenaal te Amsterdam, aan de Vereeniging Beurs voor den Diamanthandel aldaar, begon de Minister van F i- nanoi ën met mede te deelen, dat' de hevige philippica van den heer De Stuers, ten opzichte van een ontrouwen ambtenaar, die den Minister leugenachtige dingen in de pen zou hebben gegeven, niet k'omt voor rekening van het Departement van Oorlog, mr r dat het Ministerie van Financiën zich den toorn van den heer De Stuers heeft aan te trekken. De Minister erkende volmondig, dat' enkele mededeelingen volle diger hadden kunnen zijn, dat van de zijde van den betrokken Departements-ambte- naar met ecnige meerdere accuratesse had kunnen zijn te werk gegaan, en hiervoor bood de Minister, als verantwoordelijk De partementshoofd, der Kamer zijn veront schuldiging aan. Maar van kwade trouw, van leugen, van opzettelijk valsch citeeren is geen sprake, gelijk de Minister met cita ten uit het werk van Commelin nader uit eenzette, (onder groote belangstelling der leden, die zich om de Ministcrstafel ver drongen). De Minister betreurde het, dat de heer De Stuers zijn bekende gewoonte om in den overtref fenden trap te spreken in oasu niet had nagelaten. Het- ware ver dienstelijker, vriendschappelijker en meer in 's lands belang geweest, indien de heer Do Stuers, direct na het verschijnen van de Memorie van Antwoord, den Minister, als een vriend dien men zijn feilen toont, ge waarschuwd had, dat er in dit Staatsstuk afwijkingen en onjuistheden voorkwamen, maar daarmede niet moeten wachten tot ettelijke dagen daarna, met opzet klaarblij kelijk, ten einde in de Kamer een succes te behalen. Door dergelijk optreden schaadt' aldus besloot de Minister de heer De Stuers een zaak meer dan hij haar bevoor deelt. De Minister sloot zich verder volkomen aan bij hen, die betoogd hebben, dat het Arsenaal nu plotseling monument van histo rische waarde is geworden, maar dat vroe ger den Oudheidkundigen zich niet aan het gebouw hebben laten gelegen liegen; ook niet, toen 't inwendige, door slooping, door het weghalen van wapenborden en door vernieling van schilderijen een ruïne was ge worden. Ten slotte zette de Minister uiteen, dat' openbare verkoop van het Arsenaal niet voordeeliger zou zijn. De Minister van Oorlog ver klaarde, dat de Regeering nog steeds het standpunt inneemt, dat het een Rijksbelang is monumenten van kunsthistorische waarde in stand te houden. Maar de vraag of het Arsenaal onder dio monumenten is te rang schikken, beantwoordde de Minister ont kennend. Na do pauze werd het voorstel-Helsdin gen om in de conclusie van het verslag der commissie omtrent de inlichtingen op het adres van H. J. Wichers, bode bij het agent schap van het Ministerie van Financien (vroeger postbeambte) uit to spreken, om den Minister van Waterstaat in overwe ging te geven het door adressant geleden geldelijk nadeel zooveel mogelijk te ver goeden, verworpen met 50 tegen 6 stemmen. Bij de voortzetting van het debat ovor den verkoop van het Arsenaal, verdedigde de Minister van Oorlog het ontwerp ook uit het oogpunt van noodzakelijkheid voor den diamanthandel on van algemeen belang. In een schrijven van het bestuur van de „Beurs voor den Diamanthandel", waarin gedetailleerd het plan van den Beurs bouw wordt uiteengezet, achtte do Minister voldoenden waarborg gelegen, dat het ter rein bestemd zal worden voor het doel, waarvoor het verlangd wordt. De plannen, die omtrent den bouw der Beurs bestaan, rechtvaardigen de verwachting, dat er een stichting zal verrijzon van architectonische schoonheid. Indien het wetsontwerp verworpen worde zal er veel geld noodig zijn, óf voor aen bouw van een nieuw arsenaal, óf voor de verandering van het bostoande. De hoeren VanVlijmenenVanld- s i n g a bestreden het. ontwerp, laatstge noemd© hoofdzakelijk wegens de hooge waarschijnlijkheid van kunsthistorische waarde van het arsenaal en de daarbij be- hoorendc gebouwen, maar bovenal ook om dat. de Arasterdamscho gemeenteraad zich luide heeft, uitgesproken vóór het behoud van het Arsenaal als kunsthistorisch monu ment; een wensch, welko door de Regeering totaal in den wind is geslagen, hetgeen spre k?r onbehoorlijk en onbotamelijk acht. Ten slotte eischtc spreker, naar aanleiding van het incident-De Stuers, voor do Kamer het recht op om handelingen van ambtenaren te critiseeren, mits die critiek niet zich uit- strekke over de innerlijke motieven voor de gedragingen dier ambtenaren. Hierna vingen de replieken aan, waarbij o.a. de heer DeStuers terugnam zijn be schuldiging van kwade trouw jegens een ambtenaar, doch alsdan meende, dat de be gane domheden too te schrijven zijn aan een tijdelijke zinsverbijstering. Ten slotte werd het ontwerp tot verkoop van het Arsenaalgobouw verworpen met 41 tegen 30 stommen. Van de gereserveerde tribune werd geflo ten, toen de heer Vliegen zijn stem tegen uitbracht. De Voorzitter gaf zijn strengo af keuring hierover te kennen. Na aanneming van eenige conclusies werd de vergadering verdaagd tot heden elf uren. Verhooging Oorlogshegrooting 1910. Verschillende posten eisclven verhooging; andoro daarentegen kunnen verminderd wor den. Do langdurige ongesteldheid van' den raad adviseur, hoofd der 1ste af dooling van hot departement, maakte hot noodig de weinig talrijke werkkrachten bij die af dealing te versterken door het tijdelijk wirkzaam stel len van een jurist op een to dage van f1200 's jaars. Voor do landweer was f 3-135 meer noodig dan geraamd was. Aangeschaft wer den 1 motorrijwielen ad f 2348, terwijl voor het tijdelijk indienstnemen van loss? bur- gerwerkliedcn voor het verrichten van werk zaamheden van huishoudelijken aard pl.m. f 10,000 noodig waren. Om een begin van uitvoering to geven aan het denkbeeld om do woerbaarheidsbeweging te steunen, wordt f 1000 aangevraagd. Het artikel soldijen, daggelden, toelagen, enz., wordt verhoogd met f 95,000 en het artikel werfkosten, daar onder begrepen premiën van miliciens die vrijwillig onder do wapenen blijven, met f 40,000. Voor de marechaussees wordt de beschikking gevraagd over f 80,000, over justitie en oorlog te vcrdeelen. De toelagen voor muziekkorpsen bij de infanterie wor den verminderd met f 71,000. Het eindcijfer van het dienstjaar 1910 wordt in verband met een en ander verhoogd met f 162,919. Vorhoogin g Justitiebcgrooting 1910. Ingediend is een wetsontwerp tot verboo ging der justitiebegxoofing 1910, ten einde de beschikking to krijgCD over de gelden, benoodigd tot voldoening van hot ten laste van liet departement van justitie komende aan doel in do meerdere uitgaven voor het wapen der Koninklijke marechaussee over 1910. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. J. Nollens, Heerengracht 2-1, dienstbode. D. Vonk, Vliet 43, dienstbode. G. Bink, Niouwsteeg 2, dienstbode. E. A. C. M. Haamkc Hugo de Groot tra at 15, dienstbode. J. J. M. Spoorenberg, Haarlemmerstraat, 44 A. P. van Houten. Hoogstraat 5, dienstbode. P. J. van Leeuwen, Oude Rijn 138 A tim merman. N. G. M. Hoefsloot-, Heerenateeg 41, smklsleerling. G. Bolkost-ein, Aloêlaan 5, onderwijzeres. M. A. van Eijk, Witte Singel 66. Wed. LitDe Vogel Lage Rijndijk 78. A. van Ballekom Nieuwo Rijn 46, dienst bode. H. van .Sckravendijk Rijn- en Schiekade 0 bloemistknecht. R G. Hurink, Plantage 4, dienstbode. W. J. Raaphorst Mussenbroekstr. 1 dro- gistbediende. N. J. G. Pen, Oude Singel 104, arts. Th. van Zeist, Maredijk 61, schilder. A. E. Huisman Havenkade 5 dienstbode C. C. Molm ana Heerengracht 18 dienstbo de. J. Frankhuizen, Haverstraat 15. J. L. M. van der Horn van den Bos, Ra penburg 84, scheikundig ingenieur. G. van Til en gez., Zijlsingel 30, bloemist. W. J. Oudshoorn en gez., Morschweg 14. C. G. Onvlee, Waardstraat 39. M. G. L. J. Frans en gez., Cecilia-str 77, Colporteur. Wed. Wijkstra en goz., Witte Rozonlaan 13. E. B. Nelis, Hooigracht 92. P. van Leersum en gez., Mariënpoclsfcr. 1 A directeur van een Gouvcrnements-kina onderneming. H. Hoogervorst, Heerengraoht 52, dienst bode. O. G. van der Mark en gez. Hansenstr. 39, metselaar. E. H. Hesseling, Zoeterw. Singel 41. W. van Gink en gez. Koningstraat 31, postbeambte. J. Wiepjes e<n gez. Evang. Luth. Weesbuis weesvader. Alexandra als weduwe 70.000 pd. st. in het jaar zal trekken. Roosevelt heeft den vertegenwoor digers der Londensehe pers, die hooi en ook de Amerikaansche journalisten die Roosevelt op zijn tocht door Europa verg» zeld hebben, een souper aangeboden, toege sproken in de Stationersbal. In zijn rede voering beeft de oud-pr;sident vooral den nadruk gelegd op het streven naar vrede van de groote Staten. Hij schreef dit toe aan hun zelfvertrouwen, dat zijn grond vindt, in de opvoering der gewapende na tionale krachten". Roosevelt 6tond eenigeh tijd stil bij zijn vroeger in Amerika gehouden redevoering, die men altijd misverstaan heeft. Hij heeft toen de oude zegswijze gebruikt: Spreek Of onze vaderlandsche regeering er het zwijgen toe zal doen, valt te betwijfelen; in Den Haag zal men voorzeker de noodzake lijkheid er van inzien, dat voor het hoonen van Nederland in het Russische parlement excuses behooren te worden gemaakt-. Intusschen het arme Finland gaat er on der. En als de gospodar aller Russen, vre- des-Nicolaas, in Nederland mocht komen om Carnegie's paleis in te wijden, zullen we hem toejuich en 1 En wij gaan voort onze penningen te beleggen in Russische pa pieren??? Uit Stockholm wordt gemeldBe treffende een huidigen stand van het Spitsbergen-vraagstuk, is hot Zweedsche Telegraafagentschap gemachtigd Uit Btusjb oI wordt gemold, dat in den loop der besprekingen over de kwestie van den onvoldoenden katoen- oogst en van de middelen tot verbete n-eg, het internationale katoen o o n g r e s besloot den verschillenden nationalen comitó's te verzoeken mede te werken tot bevordering van den kat-oen- bouw in de verschillende koloniën, in de eerste plaats in Indië, waar reeds gunstige resutaten verkregen zijn. Het comitó 6telde de aanneming voor van een motie, waarin de oprichting wordt ge vraagd van een bureau voor landbouw in Egypte, dat de oorcaken van de verminde ring van de oogsten zal nagaan en midde len tot verbetering zal trachten te vinden. Het Pruisische Huis van Af ge- vaardigden verzond het voorstel tot verhooging der civiele lijst naar de begrootingscommissic, nadat alle sprekers behalve de sociaal-democraten de gevraagde verhooging ale gerecht vaardigd hadden erkend, en zioh voor het voorstel hadden verklaard. Een Engelsch blad deelt iets mode over de c i v i e 1 e lijst, die weldra in het Engelsohe Lagerhuis in behan deling ral komen. Koning Eduard kreeg 470,000, de prins Van Wales 20,000, de prin ses van Wales 10,000, 'e Konings drie doch ters ieder 6000 pd. st., het pensioen van koningin Victoria's bedienden was 25,000 pd. st., alles in het jaar. De prins van Wales trekt bovendien buiten de civiele lijst uit het hertogdom van Cornwall een som, die naar de op brengsten van pachten en huren verschilt; in 1908 was het f82,500, in 1900 87,000; en zoo de Koning uit het hertogdom Lancaster (in 1909) 64,000 pd. st. Verder worden er uit de schatkist toela gen betaald, aan den hertog van Connaught 26,000, prinses Christiaan, de hertoginnen van Argyll, Albany en Edinburg, en prin ses Beatrice ieder 6000, prinses Augusta van Cambridge 3000 pd. st. Een wet van 1901 bepaalt, dat koningin De Zeppelin-gedenksteen in het dorp Zepelin, de bakermat der familie Zeppelin. zacht, maar hob een dikken stok, en daarbij den nadruk op het zacht spreken geleg-d; de Amerikaansche bladen hebben daarente gen vooral op den dikken stok gewezen en Roosevelt later steeds een voorstander van het dikke-stok beleid genoemd. Do heer Brisson is met 304 van de 425 stemmen tot definitief voorzitter der Fransohe Kamer gekozen. Z. H. de Pau6 heeft in de consistorie zaal drie-honderd pelgrims uit Ber lijn en andere Pruisische steden ontvangen. Op een voorgelezen adres van hulde antwoordde de Paus met een toe spraak. Hij zeide zeer ingenomen te zijn mot het bezoek der Duitsche pelgrims en uitte den wensch, dat zij het door Bonifacius gepredikte geloof mochten behouden. De Paus maakto vorder met ingenomenheid melding van een brief van den patriarch van Jeruzalem, waaruit bleek hoe het Duit- sche volk onder leiding van zijn Keizer en van zijn Vorsten zijn- hulde gebracht had aan de heilige plaatsen cles Christendoms. De Paus smeekte ten slotte den zegen 'Gods af over den Duitschen Keizer, de keizerlijke familie, de kardinalen Fischer en Kopp en het Duitsche volk. Toen den koning van Noorw egen het wetsontwerp, dat aan vrouw e n een ruimer stemrecht voor gemeente lijke verkiezingen verleent, ter bekrachti ging werd voorgelegdj heeft de minister van handel Arktander den raad gegeven, het ontwerp niet te bekrachtigen. Nadat de overige leden der Regeering zich vóór de bekrachtiging hadden verklaard, heeft de Koning haar verleend. Daarop heeft Arktander rijn ontslag in gediend, hetwelk door den Koning is aan genomen. De minister van openbare werken Briin- nor treedt in plaats van Arktander als mi nister van handel op. Jensen, hoofdinge nieur bij do staatsspoorwegen, is tot mi nister van openbare werken benoemd. De plaats gevonden verwisseling van per sonen beteekent geenszins, dat de politiek der Regeering eenige wijziging heeft onder gaan. Na een beraadslaging, die vier dagen heeft geduurd, heeft de R ij k s d o e m a met 196 stemmen (rechterzijde en centrum) tegen 105 stemmen (oppositie en eenige Octobristen, hoofdzakelijk afgevaardigden van de provincies Oost-Zee), besloten, tot de artikelsgewijs behandeling van liet wetsontwerp betreffende Finland over te gaan. De sociaal-democraten verlieten vóór de stemming de aaal^.^ In „De TeL" lezen wij onder het hoofd „A la Tataro": In den loop van de Doema-d ebat- Un over de wet betreffende Finland protesteerde Purishkovich (uiterste rech terzijde) tegen de inmenging van vreemde lingen, in het bijzondór van een zoo onbe- teekenend land als Holland, bekend om zijn kaas en zijn vischnetten, maar niet om zijn parlement. Purishkovich verscheurde vervolgens het Hollandsohe adres, op de tribune staande, en besloot met te verklaren, dat het Rus sische leger gereed moet staan, in Fin land rijn plicht te doen. Ziezoo, Nederland kan dien biefstuk la Tatare slikken; een onbeteekenend land als Holland, bekend om zijn kaas en zijn vischnetten! 't Schijnt, dat de Goejudarsfcvennaya Doe- ma van het groote rijk Rusland, bekend om zijn wanbestuur, rijn bloedige tyrannie, zijn jodenvervolgingen, zijn middeleeuwschheid, geen enkel woord van afkeuring heeft laten hooren tegen het hoonen van een bevriende natie, bezitter van een' behoorlijke hoeveel heid Ru ssische staatspapi eren. Een zwijgen, dat toestemming beteekent» In elk geval is het ons een troost, dat ons parlement rich ni«t mag verheugen in een vermaardheid als die van de Gosjudarstven- naya Doema des heiligen Russisohen rijks. tot de volgende mededeeling: Zweden Noor wegen en Rusland, als het meeste belang hebbend in deze aangelegenheid, zijn het er thans over eens geworden, in gemeenscuap- pelijk overleg een ontwerp-overeenkomst over de regeling der rechtsorde voor Spits bergen uit te werken, en tot dit doel eerste daags in Christiania besprekingen te hou den. De definitieve aanneming van het ont werp zal na een samenkomst van vertegen woordigers van alle belanghebbende Regee ringen plaats hebben. Het Chileensohe mini steri e heeft zijn ontslag ingbdiend. Geachte Mijnheer de Redacteur! Vergun mij in uw zooveel gelezen blad eenige plaatsruimte, daarvoor bij voorGaat tnijn Iiartelijkcn dank. Ongeveer in de hcltt der maand April. j-1. kwam mij ter oore dat in verscheidene plaatsen in Nederland door slijters, likeur stokers en distillateurs gewetenloos met het gedistilleerd werd geknoeid, en wel door het veelvuldig gebruik van „Me thanol", waar men zelfs door het gebruik er van blind kan worden en den dood ten gevolge kan hebben. H ulde aan de ver eeniging „Vergunning", welke een deputa tie naar den Minister van Financiën zond, die hevig verschrikt, beloofde, ingrijpende maatregelen te zullen nemen, welke die maatregelen zijn geweest blijft voor mij een raadsel; wel weet ik dat het geknoei met reuzenschreden vooruit gaat, waarvan het eind niet is te overzien. Er zijn slijters in deze stad, jlie de jene ver en brandewijn tegen 85 ets. per liter verkoopen1 Zou van overheidswege het publiek niet gewaarschuwd kunnen worden door b. v. evenals nu het grachtwater besmet is en waarschuwingsbiljetten worden aangeplakt, ook in dien geest te handelen? Het zou een weldaad voorde menschheid zijn en tevens voor eerlijke handelaren die goede waar tegen billijken prijs verkoopen, die nu natuurlijk in hun zaken zoo ernstig worden benadeeld. Laat het vergif de gif- kast in, en niet door 't publiek worden ge dronken. Inmiddels Hoogachtend, UEd, dw. Dr., Leiden, 6 Juni 1910. X. Gisternamiddag te ongeveer 5 uren ge- rbalk tón een paar kinderen van den arbei der Guldemond aan de Wittel aan alhier in de aldaar zijnde moddersloot. Een buurvrouw, vrouw Vis genaamd, 6choot ijlings toe en begaf zich midden in de sloot; Kot mocht haar gelukken met behulp van een reiziger der Singer-maat- schappij, die daar toevalligerwijze aanwe zig was, de kinderen, die vol met slijk en modder zaten, op het droge tó brengen. .Wanneer toch zullen dergelijke, met al lerlei bacillen voorziene slooten eens ge dempt worden In doze verdient vooral bet kordate op treden van vrouw V.f bijzondere vermel ding. Ware dezo met voorn, reiziger niet spoe dig ter plaatse geweest, cte kinderen zou den voorzeker zijn gestikt. Leiden, 8 Juni 1910. P. Amaterdamsclie Rechtbank. Onteigeningsprocedures. De Hollandsche Elecbrische Spoor wég- Maatschappij had voor den aanleg van den spoorweg door de Haarlemmermeer en omgeving een elftal processen tot onteige ning te voeren voor de rechtbank te *AmSÖer- dam, in een drietal waarvan de rechtbank gisteren uitspraak deed. De overige uit spraken zijn in den loop dezer maand te wachten. De bedoelde drie zaken betroffen de ont eigening van een aantal perceelen te Uit hoorn, die gedeeltelijk voor diverse bedrij ven waren ingericht, zoodat niet: alleen voOf de waarde der vaste goederen met opstallen, maar ook wegens bedrijfsschade vergoeding van de spoorwegmaatschappij was ge vraagd. De Rechtbank nu heeft, met verwerping der door de spoorwegmaatschappij aange boden bedragen, welke onvoldoende werden verklaard, m elk der drie bedoelde zaken de rapporten der ter waardeering der scha de door de Rechtbank benoemde deskundi gen, behoudens een kleine afwijking ge volgd, cn mitsdien de door de deskundigen als schadevergoeding voorgestelde bedragen aan de onteigende partijen toegekend. Wr.rr alzoo de spoorweg-maatschappij in de verschillende zaken in het ongelijk werd gesteld, werd zij in de kosten vau elk der drie procedures verwezen. Voor de spoorweg-maatschappij traden: op mr. Molster als advocaat en rar. Worst als procureur, voor de onteigende partijen mr. Boerlage als advocaat en mr. A. C. Mulder als procureur. De Eerste Kamer-verkiezingen. Over dit onderwerp zegt de Haagsche- briefschrijver van do R.-K. „Tijd" o. m.: „Twee van deze verkiezingen beloven dit jaar niet van belang ontbloot te zijn: die van Zuid-Holland en in Overijsel. In Zuid- Holland treden twee katholieken ai, die in het minst geen gevaar loopen, maar heeft daarnaast opnieuw de gunst zijner kiezers te proeven, de heer Van Heeckeren van Keil. Er is ernstig sprake van geweest, dat de antirevolutionnairen, die in den heer Van Heeckeren hun geestverwant begroe ten, óp zijn verkiezing niet langer zouden prijsstelten, naar' aanleiding van 't geschrijf en gewrijf en de inoidenten in de Kamer, waarvan hij de held is geweest. Reeds had ik zijn opvolger hooren noemen. Ik verneem' echter thans, dat op dit aanvankelijk voorne men is teruggekomen en de meerderheid der rechterzijde bij nadere overweging geen aanleiding vindt, om zich partij te steHen in een ten slotte persoonlijk geschil tus- schen den heer Van Heeckeren en den mi nister van Buitenlandsche Zaken, ten aan zien waarvan de buitenstaander moeilijk kan uitmaken, wie gelijk heeft, ja, waarbij niet is uitgesloten, dat beiden gelijk of bei den ongelijk hebben. Een anti-revolution- nair beginsel staat daarbij zeker niet op het spel. Mocht hij worden uitgeworpen, dan •zou hij trouwens worden vervangen door een mr>n van zijn politieke kleur, omdat uit een algemeen oogpunt de quaestie ons on verschillig kan laten. Ik zeg daarom niet, dat zij het ook doet. Integendeel, in onze politieke kringen is de vraag of do heer Van Heeckeren van Keil herkozen zal worden, de politieke quaestie bij uitnemendheid gewordsn. De tweede belangrijke verkiezing wacht ons in Overijsel, waar vermoedelijk de heer D. W. Stork het veld gaat ruimen voor een christelijk-historisch lid. Er zijn er vélen, die deze noodzakelijkheid betreuren. De heer D. W. Stork is als voorzitter van de Vereeniging van groote werkgevers een man, die in de Eerste Kamer bij uitstek op zijn plaats was, ja, van wien men zou wen- schen, dat zijn geestvorwanten hem een plaats inruimden in do Tweede Kamer. In de Eerste Kamer zitten wel meer groote werkgevers, ook onder de leden der linker zijde, maar geen, die een rol speelt als deze. Werd hij herkozen, dan bleef het nog in de Eerste Kamer 31 tegen 19. De politiek duldt echter dergelijke concessies niet. Er staat trouwens tegenover, dat Overijsel slechts vertegenwoordigd is door een katholiek en een antirevolutionnair en er dus alle aan-" leiding is de derde plaats af te staan aan een christelijk-historisch man, vooral waar deze partij in de Eerste Kamer riechts drie vertegenwoordigers heeft, tenzij men deiï heer Godin de Beaufort tot hen rekent". Reorganisatie militair onderwijs. Bij Kon. besluit is ingesteld oen staats commissie tot 't voorbereiden van voorstel len aan de Regeering tot reorganisatie van het militair onderwijs bij de landmacht, en zijn benoemd: tot lid en voorzitter dier commissie; de kolonel van den groolen staf A. Hoogo- boom, inspecteur van het militair onder wijs; tot militaire leden dier commissie: de ko lonel van den staf der infanterie jhr. L. O. van den Brandeler, gouverneur der Ko ninklijke Militaire Academie; de kolonel van den generalen staf H. L. van Óordt, directeur der Hoogcrc Krijgsschool.; de ko lonel van den staf der infanterie R H. Lu- ber, directeur van den hoofdcursus; de tenanbkolonel van het 1ste reg. huzaren W. H. Piepers; de luitenant-kolonel van het 4de reg. veld-artillerie H. Kemper; de kapitein der genie F. R. van Royen, eerstaanwezend- ingenieur te Zwolle; do majoor-kwartier meester W. Woudstra, controleur over de inwendige administratie der korpsen, 2do bureaude majoor der genie C. J. de Bruyn, en de kapitein-intendant. J. W. Vis ser, beiden van het Ned.-Indische leger en met verlof hier te lande; tot burgerlijke leden dier commissie de heeren: dr. J. Woltjer, lid van de Eerste Kamer der Staten-Goneraal, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te AmsterdamJ. C. C. Nijland, gep. luit.-kolonel van heb Ned.-Ind. leger, commandant' in het 36ste landweerdistrict; G. Nypels, gep. luit.- kolonel van het Ned.-Ind. leger; L. A. van Roijen, hoogteeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. G. J. M. Cool- haas, directeur der 2de gemeentelijke hoo- ger burgerschool met 5-jarigen cursus te 's-Gravenha-ge; dr. E- Bessem, rector van. het christelijk gymnasium te Utrecht; G. Wenstink, directeur der R.-EL School ver eeniging te Amsterdam, en t'ot lid en secretaris dier commissie de kapitein van den staf der infanterie K. G. Ubhens, werk zaam bij het departement van Oorlog.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6