N*. 15426 Dinsdag 7 JunL fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Het Chineesche kopje. A°. 1910. LEILSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN i Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17Qrootere letta^na® ploatsrnimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het Inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURA_NTj Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post f 1.10. 1.30. - 1.65. Afsluiting passage Plantsoen. Burgemeester en Wethouders van Leaden', brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van het Plantsoen, gelegein tus- schen de Kxaaicrstraat en de Rijnstraat, ten behoove van de repetitie van' het te honden waterspol, op Woensdag 8 Jutii as. van des namiddags halftwee tot half zee, voor het verkeer ook yoor voetgangers zal zijn afge floten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 7 Juni 1910. Typhus. De Burgemeester van Leiden brengt ter 'algemeeno kennis, dat sedert 17 Mei jl. in deze gemeente geen nieuwe geval len y,an Jbyphus zijn voorgekomen. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR j Leaden, 7 Juni 1910. Nationale Militie. Dein milioieai -verlofganger van de licht. van 1908, GERARDUS BUSSE, behoorende tot 'do gemeente Koudekerk en tot het 4de regi ment infanterie, alsmede den milicien-ver lofganger der lichting van 1906 JOHANNES FRANCISCUS HOFMAN, bohoorendo tot de gemeente Rotterdam en tot het 3de na- 'gimentinfanterie, wordt verzocht ten spoe digste hnn tegenwoordige woonplaats op te geven of ach onverwijld te var- voegen op Let militiebureau ten Raadhuizei, fkamietr No. 9) alhier. De Burgemeester van Leiden, N. O. DE GIJSELAAR. Iietfdqn, 7 Juni 1910. Leiden, 7 Juni. Door den heer J. P. Vergouwen is bij den gemeenteraad het volgende voorstel inge diend: In verband met punt 18 der agenda voor 'de zitting op 9 Juni a. 8. heeft ondergetee- kende de eer U voor te stellen de levering van den bovenbouw, alsmede die van de be wegingsinrichtingen der rolbasculebrug, ter vervanging van de Blauwpoortsbmg, te gun nen aan de Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij alhier. In het „Hótel des Indes" te 's-Graven- hoge is aangekomen de heer A. D. W. Wol- marans, lid van 'het voormalige Zuid-Afri- koansche driemanschap en nu lid van den Senaat van de Unie van Zuid-Afrika. De heer Wolmarans, die op een pleizierreis is, denkt vier of vijf weken in ons land te blijven. In hetzelfde hotel is aangekomen mr. K W. P. F. baron Gericko van Herwijnen, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter van H. M. te Londen, en de nieuwbe noemde secretaris bij de Russische legatie te 's-Gravenhage, de heer Boris de Jonine. Te Delft is op den leeftijd van 61 jaren overleden professor H. A. Ravenek, hoog- 1 eeraar in de werktuigkunde aan de Tech nische Hooge school. De overledene werd 1 Maart 1876 be noemd tot leeraar aan de Polytechnische school, waarna in 187& zijn benoeming tot hoogleeraar volgde. Prof. Ravenek was rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij de NecL-Herv. Gemeente te Rijs wijk ie beroepen ds. P. L. L. Post te Wij- denes. Met de keuze van dezen vrijzinnigen predikant is voorioopig de strijd der gods dienstige richtingen in de Hervormde Ge meente van Rijswijk (classis 's-Gravonhago), welke aldaar na het overlijden van den la&t- sten predikant, ds. J. Verwey, ontbrandde, thans beslist. De gemeente Rijswijk is reeds meer dan twee jaren vacant. Bij de gt^mming werden door het kies college 6 stemmen uitgebracht op een orthodoxen en 6 op een vrijzinnigen pre dikant. Het lot besliste dus ten gunste van den vrijzinnigen predikant ds. P. L. L. Post. De zeventiende algemeene vergadering van onderwijzeressen en onderwijzers der Zondagsscholen in vrijzinnigen geest is be paald op 5 Juli to Beek bij Nijmegen. Na een godsdienstoefening leider prof. H. Oort, uit Leiden zullen o. a. de vol gende punten worden behandeld: ,,het aan- kweeken van sociale eigenschappen bij kin deren als tegenhanger der ikheid" (inleid- ster mevr. Horst-Jannink, van Lochem) „óéne vereeniging van vrijzinnige Zondag scholen in Nederland" (inleider ds. H. Westra, van Workum). De vergadering wordt voorbereid door do commissie voor de. Zondagsscholen van den Nederlandachen Protestantenbond. Deze commissie bestaat uit: prof. H. Oort (voorzitter), dr. G. Vis ser, W. J. Pekelharing, mej. M. Buma en mej. J. A. Woltera (secretaresse). Z. K. H. de Prins is voornemens te Schwerin tegenwoordig te zijn bij den doop van het onlangs geboren kind van den re geerenden groothertog van Mecklenburg. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam (vac.-De Visser) ds. O. A. ter Linden, te Langweer, idem (vac.-Hoe- demaker) dr. A. Troelstra, te Utrecht. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Heemstede door dr. A. J. Kan, te Assen, en voor dat naar de Geref. Gem. te Waard er door ds. R de Jager, te B aam brugge. To 's-Gravenhage is overleden de heer S. S. P. do Lang Evertsen, gep. majoor der infanterie. De proeven, welke bij het lcgicr genö- ,inen zijn met het schoeisel systeem-Heyntjes te Breda, hebben niot voldaan, in' verband waarmede een invoering van' dat model bij het leger niet zal plaats hebben. Het bestuur van den Bond van Amb tenaren bij Departementen van AlgCmfteh Bestuur en Hooge Colleges van Staat heeft oen adres gezonden aan H. M. de Koningin, met verzoek te willen overwegen, of de indertijd ingetrokken voorstellen van wet, die zouden hebben geleid tot hot vaststel len oener „periodieke salaris regeling", ook voor de ambtenaren van boogaren rang dan dien van klerk, thans in zoo noodig gewij- zigden vorm weer kunnen, worden ingediend. Door do architecten Van Rossem en Vuyk te Amsterdam is gisteren aanbesteed het bouwen van een fabriek voor onderdee- len van eleotrische installaties in de Bui ten vogel wijkalandcn. Ingekomen 19 biljetten Laagste was van J. P. Riokcn, Amsterdam, voor f 32.999. De Raad der gemeonte Ensahedeo beeft gisteren benoemd tot directeur der electrische bedrijven den heer J. Boelen, ingenieur en inspecteur der bouw politie te Rotterdam., ALPHEN. De brigadier-titulair der Rijksveldwacht T. Vis heeft tegen 1 Aug. e.k. eervol ontslag aangevraagd. De heer Vis ontving onlangs de medaille voor 25- jarigen trouwen dienst als Rijksveldwach ter, en was gerechtigd tot het dragen van de eere-medaille in brons, verbonden aan do Oranje-Nassauorde. De heer A. H. Hordijk alhier is be noemd tot onderwijzer aan de openbare school te Hagestein. BODEGRAVEN. Alhier ia een fanfare korps opgericht. Een 30-tal jongelingen heeft zich reeds als lid opgegeven. HAARLEMMERMEER. Door den heer H. Bolt, luxe-paardenhandelaar te Gronin gen, werden bij verschillende paardenfok kers in dezen polder niet minder dan 15 drie- en vierjarige paarden gekocht. Er werden voor deze jonge dieren prijzen be steed tot f 750. Wel een bewijs, dat Haar lemmermeer goed fokmateriaal beat. Op de gisteren te Nlieuw-Vennep ge houden paardenmonstering werden aange voerd 12 stuks, waarvan 4, bestemd voor uitvoer, werden verkocht. De prijzen liepeu van 350 tot 5G0 gld. Besloten is de zomervaoantlie op do openbare scholen in het vervolg te brengen van twee op drie weken. Men ia met den. bruggebouw, in ver band met den spoor aanleg, thans zoover ge vorderd, dat de brug over deu Bennebroo- keriocht in gebruik kan worden genomen. De werkzaamheden zullen nu met zand- trein en zgn. „IJzeren Man" ten zuiden van den Bennebroekerweg worden voortge zet. In de Hoofdvaart bij Nicuw-Vennep heeft men de afdamming gereed, noodig voor het maken van hot' tweede brugge- hoofd. Zoo wordt op verschillende plaatsen het work met kracht voortgezet. NOORDWIJKERHOUT. Het tienjarig bestaan onzer muziekvereeniging „Echo dor Duinen" zal op feestelijke wijze herdacht worden. Hoewel aanvankelijk het plan was een concours voor fanfare-korpsen uit te schrij ven en daaraan te verbinden een „ker- messe d'été", heeft men, wegens de groots onkosten, daaraan verbonden, er van moe ten afzien. Nu is het plan gevormd een pleiziervaart te organiseeren met een versierde feestboot naar Amsterdam. Alsook zal binnenkort een openluohtsconoert op de „Baan" gege ven worden. Als eigenaardigheid mag worden vormeld dat sedert de oprichting der Muziekver eeniging de president en slechts één lid onafgebroken in het bestuur zitting gehad hebben; ook de directeur is destijds door een anderen vervangen. Den heer L. J. Mens was het ter ooren gekomen, dat men plan had, hem, ter cere van zijn tienjarig presidentschap een blijk van waardeering aan te bieden. Hij heeft echter gemeend hiervoor te moeten bedan ken en voorgesteld het ingekomen gold te besteden voor nieuwe uniformpetton, waar aan de Vereeniging groote behoefte heeft. Aldus zal geschieden. (Voor nadere bijzonderheden aangaande, de feestboot raadplege men de advertentie in het „L. D." van Zaterdagavond). NOORDWIJK. Het houwen van do twee lokalen aan do R.-K. Par. Meisjesschool al- hiar (St-Jozefsgesticht), waarvan wij ver leden week reeds iets berichtten, is opgedra gen ,aan de firma Boonekamp en Warmen- hoven alhier. De Protestautscho Kiesvereeaiiging „Ge- meentobelang" heeft in haar vergadering van gisteravond canilidaten gesteld voor den Gemeenteraad, In do yacature-Hom.an stelde men den heer F. Sahildermans en in de vacature-Zwarts den heer Jan van Kan, dio ook door do R.-K. Kiesvcreeoii ging is. gesteld. OUDEWETERING. Van dezelfde zandlo- verantic-maatschappij, waarvan onder Ocgst- gecst écn zandbak is gezonken, gingen ex gisteren niet minder dan drie gelijk kol deren, in het Brasemenojoer. De eerste is nog niet aan, do wateroppervlakte gebracht of drie andere liggen al weer op lichting te wachten; zoodat do assurantie-maatschappij, dio de risioo van do zaudmaatschapp ij over nam, voor oen paar beteekenende 6ohado posten komt te staan. OUDEWETERING. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier ia tegen 1 Aug. a.s. benoemd do heer J. Boven^ van Zwolle. SASSENHEIM. De gemeente-veldwach ter C. Posthumus is aangowozen voor vee teller in deze gemeente. De werkman P. Berg ia 25 jaren onaf gebroken in dienst ba'j de firma O. J. Speel man en Zonen. Als blijk hunner tevreden heid over zijn werk en gedrag, hebben de heeren Speelman hun felicitatie laten ver gezeld gaan van een gesloten enveloppe met inhoud. Trouwe plichtsbetrachting wordt nog wel gewaardeerd 1 TER-AAR. Een ernstig ongeval had gisteren plaats in den' korenmolen aan dan Aardam. Do knecht J. S., boven in' den mo len zijnde, om hem opgedragen werkzaam heden te verrichten, had het ongeluk mét zijn arm in aanraking te kometu met do' spil, waardoor dat lichaamsdeel Voor oon groot gedeelte is verbrijzeld. Do tweede kneoht deed op zijn hulpgeroep den molen onmiddellijk stilstaan. Onmiddellijk is geneeskundige hulp ingerospen. De onge lukkige is korten tijd daarna per brancard door do p toom boot „Volharding", dio pas seerde, ter verdere behandeling naar het Academischo Ziekenhuis te Leiden ver voerd, VEUR. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft W. van Vliet', oud 15 jaar, heimelijk de ouderlijke woning verlaten. Uit een en ander is gebleken, dat hij met voorbedachten rade handelde. Ecnig onder en bovengoed, waaronder ook een winterjas, heeft hij medegenomen. Wel een bewijs, dat hij elders den aanstaanden winter wilde doorbrengen. Men is al eenige dagen op onderzoek uit, doch zonder resultaat. VOORSCHOTEN. Gisteravond verga- derde de Koningin-Wilhelmina-Vereeni- ging in hotel „Deurloo." Er waren 53 lo den aanwezig. De Voorzitter deelde o.Ai mee, dat de bode dor Vereeniging, C. van Meurs, op verzoek eervol ontslagen is en dat het bestuur thans voor den tijd van één jaar heeft benoemd J. A. Lam boo In do commissie van contróle over de finan ciën werden gekozen de heeren J. M. C. Paap, W. G. Duynisveld en H. van Leeu wen Lzn. Deze commissie brengt in de eerstvolgende December-vergadcving rap port uit. Nu kwam aan de orde de vaststelling van het feestprogramma, den hoofdsohotcl dor vergadering. Do heer C. v. d. Graaf zette oerst de hoofdlijnen uiteen van het kinder feest, zooals dat door de onderwijoers is ontworpen. De Voorzitter kwam daarna met do bestuursvoorstellen omtrent de wijze van feestviering. Het bestuur stelt voor op don feestdag een zangersfeest te organiscoren. Verechillende aangvereeni- gingen uit den omtrek worden uitgonoo- digd om hier nationale en andere liederen op den national en feestdag te komen zin gen. Een groote opvoedende kracht zal hiervan uitgaan. Vele vragen en opmerkingen werden naar aanleiding van dit voorstel gedaan. Ten slotte werd deze wijze van feestviering met algemeene stemmon goedgekeurd. Een speciale commissie sal benoemd worden, om het zangersfeest to organise eren. Deze commissie zal zoo spoedig mogelijk met Laar taak beginnen. Over het voorstel van het bestuur, om don datum van hot feest te bepalon op Dins dag 6 September, word langdurig gede batteerd. Door het weigeren van „Benvonuto" ck.. op het Wilhelminarfeeet mee te werken, do moeilijkheid, om op 31 Augs. poffertjes kraam en draaimolen te krijgen, en ook wegeng het Zangersfeest, is het oor deelde het bestuur onmogelijk den da tum op 31 Augs. te stellen. De datum word vervolgens op Dinsdag 6 September bepaald. Nadat den Voorzitter nog hulde was ge bracht voor de bekwame leiding der vergo- dering en deze de hoop had uitgesproken* dat het a.8. feest weer een gezellig karak ter zal dragen, werd de vergadering go- sloten. VOORHOUT. Het torenuurwerk, dat ge woonlijk den jukten tijd aangeeft, liep in de laatste dagen minder regelmatig; ro den, waarom de bekwaamheid van oen des kundige noodig was, het uurwerk weer aan zijn bestemming te doen beantwoorden. Na een stilstand van eenige dagen in het uur werk weer op orde gekomen en wijst het den juisten tijd weer aan, zeer ten gerieve van de ingezetenen. WARMOND. Tot hoofd der bijzondere school, die einde September alhier zal ge opend worden, is uit 16 sollicitanten lionoomd do hoer J; de Vries, hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs te Hasselt. Hij heeft deze benoeming aangenomen. ZEVENHOVEN. Tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Ohr. school al hier is benoemd mej. L. v. d. Bijl, alhier. 12) Daar wordt Hem vriendschappelijk een hand op den schouder gelegd. „Zie ik daar niet, in het zilveren licht der maan, het lieve wicht haar smachtend oog ten hemel slaan"?'' reciteert lachend de bekende stem van lui tenant von Seuften achter hem. „Wat zoek jij vanavond op straat, Soltau? Heb je ook geen verlof? En ben je ook nergens geïnvi teerd? Dat treft uitstekend! Volg dan maar mijn verleidelijke stem en ga mee om er gons en petit comité een stevig glas op het i nieuwe jaar te drinken." Soltau had liever geweigerd, maar vroeg: „Waar is dat petit comité, Seuften?" Deze steekt zijn arm onder dien van Sol tau en zegt: „We vieren het laatste Nieuw jaar van mijn broer als luitenant ter zee eerste klasse, op Duitschen, beter gezegd nog Europeesohen bodem. Je weet. toch, dat Zijner Majesteits pantserkorvet „Prins Fer dinand" over vier dagen naar China onder zeil gaat; welnu, als ze een jaar later terug keert, is Werner weer een sport hooger ge stegen op den ladder van den strategischen roem." Dat kon Wolfgang niets schelen,, maar het woord China electriseert hem. Direct Willigt hij in en aan Seuften's zijde treedt hij de schitterend verlichte zalen van een bekend restaurant binnen. Niet alleen in een ëhampagneflesch woiyjn 100,000 vroolijke duiveltjes, cok in een dampenden punchbowl sluimeren geesten, die men niet gemakkelijk ®eer kwijt wordt, als men, ze eens heeft wakker geroepen 1 Wolgang zette zich dioht bij den jongen marine-officier, en vroeg hem met stralende oogen; „Dus dat gaat werkelijk op China los?" „Werkelijk, als ten, minste onderweg de haaien ons niet met smaak en in goede ge zondheid oppeuzelen 1" „Wel drommels I En te Peking komt ge dus ook?" „We hopen een, klein uitstapje te maken naar den beheerscher aller staarten." Wolfgang schikte nog wat dichterbij. „Was je daar al eens? Heb je reeds ken nissen in het gebied van den Zoon des He mels?" „Natuurlijk! 't Is nu al de derde maal dat ik te Shanghai voor anker kom, en dus ben ik met de leden van het consulaat eu met de eerste Duitsche koopmansfamilies reeds met hart en maag bevriend 1" Wolfgang sloeg heel innig zijn arm om den arm van zijn zeevarenden vriend. „Seuften, hoor - eens, je bent een aJlerfi- deel8te ventl" De zeeman repliceerde: „All right, dat ben ik ook, mannetje. Zijn hand klopte on stuimig den arm van zijn buurman. Plotse ling keek hij met een diepen zucht den jon gen officier ernstig, bijna melancholiek aan. „Seuften, mag ik als bewijs van mijn on begrensd vertrouwen mijn hart eens voor je uitstorten Do marine-officier vond het wdt aardig, dat hij zoo op het eerste gezicht het hart van den kleinen infanterist gestolen had. Hij meesmuilde, nam zijn glas en kneep zijn eene oog dicht. „Ga je gang maar 1" knikte hij met vader lijke welwillendheid. En nu kwam het loei Wolfgang vertelde de in-tragische geschiedenis van het Chinee sche kopje, dat niet alleen zelf in scherven lag, maar dat ook zijn levensgeluk vernie tigd had. Seuften had opmerkzaam toege hoord. Zijn, frisch gekleurd gezicht straalde van louter welbehagen. Hij blies een paar rookwolkjes uit, schoof zijn sigaret van den rechterkant van zijn mond np-ar de linker en zei: „Laat dat wrak eens kijken!" Wat was het nu gauw te voorschijn ge haald „Hm, zoo'n kopje? Precies zoo? Daar zou toch wel de duivel bij in het spel moe ten zijn, als we dat ding niet konden krij gen Mijn woord er op, ik verschaf het je!" „Seuften, mensch engel 1" „Ja, al goed zoo, maak geen gymnasti sche toeren, ventjeGeef mij die beaux- restes nu maar mee; ik zal het zaakje wel opknappen, 1" „En wanneer, wanneer?" hijgde Soltau ademloos van zaligheid- „Nou, zoo gauw als 't kan. Maar vandaag over een jaar heb je het kopje en de bruid en ik word bij de bruiloft eerste bruidsjonker I" Wolfgang siloeg rood van opwinding, in de hem aangeboden hand. „Afgesproken, Seuften. Ik zeg je, als je me dat kopje verschaft... Seuften, ik, ik, maar hoor eens. Je schrijft me direct uit Peking, of de Keizer, ik wil zeggen Tsjing Fu of zoo'n andere porseleinkerel de bestelling heeft aangenomen! Hoor je, Seuften! Direct per omgaande „Ik weer het je. Prosit I"- Maanden verliepen. Iri koortsachtige spanning wachtte Wolfgang op den brief uit China, waarvan zijn gansche levensgeluk afhing. Hij werd door bang en, twijfel ge kweld, en Hoe langer de beloofde tijding uitbleef, hoe meer de officier zijn moed ver loor en hoe dieper hij het vroeger zoo trotsch opgeheven hoofd liet zinken. Ook van Mar got zag cn hoorde hij niets. Het eenige, dat hij van haar gehoord had, was het bericht, dat tante Caecilia met haar pleegdochter zich ophield in Noord-Italië en van plan was zich met de toenemende zomerwarmte naar Zwitserland te verplaatsen. Een kame raad van Soltau had de dames toevallig ontmoet en de genoemde reisplannen uit tante Caecilia's eigen mond vernomen. Vol gens zijn beschrijving had Margot er even fleurig en lief uitgezien als altijd, maar toch was er in haar manier «van doen een opmerkelijke verandering gekomen. Het anders zoo vroolijke, bijna overmoedige meisje was ernstig geworden en bijna onver schillig voor hetgeen haar omringde. Of zo nu een beetje geblaseerd was geweest of dat het werkelijk een karakterverandering was, dat had hij in den korten tijd hunner ont moeting niet kunnen beslissen. Wolfgang was in de wolken over dat be richt. Dat de geliefde hem onwankelbaar trouw zou blijven, wist hij; maar dat kopje, dat kopje 1 Een koninkrijk voor zoo'n kopje Eindelijk, in den loop der maand Augus tus, kwam do zoo vurig verlangde brief u:t China Soltau hield hem in zijn hand en durfde hem kwalijk openen. Hij had een kloek besluit noodig om het couvert te ver breken. 't Was hem als ging het om dood en leven. Eindelijk viel de enveloppe op tafel. Wolfgang vouwde het gele velletje open en verslond den inhoud met zijn oogen. „Beste Soltau Eindelijk is het zoo verDe zaak was toch vrij wat ingewikkelder dan ik gedacht had; maar onze charmante gezant heeft het on- mogolijko mogelijk gemaakt. Jo kunt hem als tweede bruidsjonker inviteeren, hij ia jonggezel en het lijkt hem vreeslijk leuk, tante Caecilia een beetje te verrassen! Dus kort en goed: het kopje wordt gemaakt, precies naar dat model. Het scbijnt 'n beetje lang geduurd te hebben voordat de bravo Feu-Futschum, de fabrikant, de zaak aan durfde. Precies zoo'n kopje was niet voor handen, maar er wordt er een nagemaakt Consul Falhner, die voor het Kerstfeest naar Duitschland gaat, brengt 't ding, goed verpakt, persoonlijk mpe. Ik feliciteer je, ouwe jongen! Nieuwjaarsavond zullen we op het bruidspaar drinken I Steeds de uwe, Seuften." Daar stond het; zwart op wit. Alles om Wolfgang draaide. Hij kuste alles, wat hij in handen kreeghij was als bedwelmd, 's Middags was er een diner in het Casino. Bij die gelegenheid heeft Soltau den cham pagne met zooveel hartelijkheid aangespro ken, dat zijn kameraden beweerden, dat hij hem nog nooit zoo bad staan gehad als dien avond 1 Eindelijk sneeuwde het weer. Er zijn vele menscheD, die blij zijn als de eerste sneeuw weer valt; maar Soltau brandde van ver langen er naar. En toen de vlokken zoo vroolijk door de lucht dwarrelden, geraakte hij als 't ware in de stemming van iemand, die vastenavond viert, die slechts lacht irt het vroolijke leven, al zou dan ook dert ganschen zomer de zon achter donkere wol ken zijn schuil gegaan. (Wordt vervolgd.}

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1