Trijda# 3 Jiuil. A0. 1810. $eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offioieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. -j H°a 15423 LEIDSCH DAGBL PRIJS DER ADYEBTENTIEN: Van 16 regels fL05. Iedere regel meer f 0JL7J. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine adrertentdën yan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoaeseeren wordt/"0.05 berekend. PUIJS DEZER COURANT! Voor Leidon per week 9 Oenta j per 3 maanden I l l f L10, Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn t L30. Franco per post 1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt 1» en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeeno kennis, dat door ABR. DE RIDDER, winkelier wonende te 's-Gravenhage, een verzoekschrift is inge diend, om verlof voor den verkoop van uit sluitend aloohol-vrijen drank, voor gebruik ter pastee van verkoop, in den winkel en de twee bovenvoorkamers van het perceel Nieuwe Rijn 41. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester, VAN HEYSTt Secretaris. Leiden, 3 Juni 1910. Leiden, 3 Juni. Het speelterrein aan den Hoogen Rijn dijk der Ver. „Volksspeeltuinen" is nu mim een maand open en aan bezoek ont breekt het niet. Het totaal aantal school kinderen, dat er in de tijden, waarop het veld voor vrij spel geopend is, kwam spe len, bedraagt van 26 April tot eind Mei ongeveer 3000, wat een daggemiddelde geeft van ongeveer 150. Het hoogste cijfer was 207, het laagste op een regenmiddag 66 Met stelten-, touw- en boegsprietloopen, met graven en wippen vermaken de kinde ren zich best. Enkele groepen jongens kun nen op het terrein voetbal spelen, zelf hebben wij een bal aangeschaft, en dit ter rein is er nu eens oen, waar zij niet van worden afgejaagd en geen voorbijgangers hinderen. Bovendien spelen vier jongensclubs onder deskundige leiding korfbal, ballonbal, slag bal; twee meisjesclubs eveneens onder lei ding ojn voorloopig met eenvoudige bal spelen begonnen. Dat men op de dub niet willekeurig mag verzuimen, wordt nog wel eens te weinig ingezien. De oudere kunnen hier tot geregeld komen meewerken. Te betreuren is, dat enkele oneerlijke kinderen in de tijden van het vrije spel de uitgedeelde ballen niet terug gaven. De goeden moeten nu onder de kwaden lijden; eerst werden er in het geheel ge co ballen meer, nu slechts enkele uitgedeeld Voor de leerlingen van alle openbaro 'en bijzondere scholen is het speelterrein toegankelijk. Gedurende de lustrumweek blijft het terrein voor vrij spel gesloten. H, M. de Koningin heeft Hr. Ms. ka- tnerheeren i. b. d. mr. W. baron Röell en G. baron Tindal benoemd tot grootofficiei in de Huisorde van Oranje. Het voornemen bestaat, het onlangs door de gemeente 's-Gravenhage aange kochte gebouw aan het voormalig krank zinnigengesticht aan het Slijkeinde, in af wachting van de daaraan te geven vaste bestemming voorloopig in te richten vooï eenige bureaux der gemeente-secretarie, waarvoor in het Raadhuis plaatsruimte ontbreekt. De nieuwbenoemde minister van justi tie, mr. Re gout, wordt a.s. Maandag op Het Loo verwacht, ten einde in handen van H. M. den ambtseed af te leggen. As. Dinsdag neemt mr. Regout de por tefeuille van den tijdelijken minister over. De heer H. Tutein Nolthenius te Delft die Woensdag rijn 25-jarig jubileum heeft gevierd als directeur van de Fransch-Hol- landsche oliefabriek „Calvó Delft", heeft bij deze gelegenheid een bedrag van f 10,000 gestort in hei aanvullingsfonds voor pen sioenen voor het personeel der fabriek. Tot leeraar in het Hebrecuwsch aan het gymnasium te Alkmaar (vacature P. J. Glasz) is voor het nog loopende cursusjaar benoemd dr. A W. Groenman, Hervormd predikant te Obdam. De vierde Zendingsdag van den Gere formeerden Zendingsbond zal op 4 Aug. weer gehouden worden in het Rijsenburg- eche Bosch bij Driebergen. Als sprekers hopen op te treden: dr. De Lind van Wijn gaarden (openingsrede)ds. v. Grieken, ds. Gunning (van Rij sen), da. Hupkas, ds. Jon ge breur, ds. Kraai, ds. Luteijn, dB. Remme, ds. Sohippers (van Ede) en ds. De Bruin van Yeenendaal (slotrede). De „Ncderlandsche Christen-Studen- ten-Verecniging" zal van het jaar haar 16de Lomerbijeenkomst houden van 11 tot 16 Juli in een kamp in de Nunspeetsche bo6sckon. Den 16den Juli zal er de Neder- landsche Studenten-Zendingsbond vergade ren. Onder de sprekers zijn prof. dr. Is. van Dijk, te Groningen, en H. Colijn, lid der Tweede Kamer. De voor den dienst in Indië bestemde 2de luit. der artillerie P. H. E. M. Scbuh- maoher zal 11 Juni as. met het stoomschip „Oranje" zijn bestemming volgen. Het aantal 1ste- of 2de-! uiten an te van den plaatselijken staf is met één vermeer derd cn onder de standplaatsen der plaatse lijke adjudanten is Ede opgenomen. In een vergadering van leden der af- deelmg Haarlem van den Ned. Protestan ten b nd is bij acclamatie besloten tot den aankoop van een stuk gemeentegrond op 't terrein der voormalige gasfabriek en tot de stichting van een eigen afdeeiingsgebouw met een vergaderzaal, catechisatiekamer, kbniek, enz., naar de plannen van den architect Yan Noppen. Bij het hoofdbestuur van het N. O. G. is van een der leden een klacht ingekomen, dat er Geref. predikanten zijn, die weigeren een kind te doopen, wanneer de andere kin deren uit dat gezin de openbare school be zoeken. Een ingesteld onderzoek heeft niet alleen de juistheid van dat bericht bewezen, maar ook dat men van hoogerhand niet voornemens schijnt daarin verandering te brengen. („Avp.") De gemeenteraad van Utrecht heeft gistermiddag besloten, met ingang van 15 Juni a. 8. het tramtarief vast te stellen als volgt: 5 cent voor een rit over een geheele lijn; 7£ cent voor een overstap biljet, mits het overstappen geschiede binnen het halfuur. Gedurende de maand Mei werden voor het leger in Oost-Indië aangenomen 122 per sonen. Sleohts één detachement suppletie troepen werd uitgezonden, sterk 3 officie ren, 2 onderofficieren en 50 minderen. Blijkens bij het Dop. van Marino ont vangen berichten lag het in het voornemen van den oomm. officier van Hr. Ms. pant- serdeksohip „Utrecht", kapt. t. z. G. P. van Seeking Colenbrander, om met zijn enderhebbenden bodem 2 Juni van Buenos- Ayree te vertrekken, met eerste bestemming Daar Rio de Janeiro; en is Hr. Ms. pantser- dekschip „Friesland" onder bevel van kapt. t z. E. de Haan. dien datum te Christiania aangekomen. ALPHEN. Door den brigadier-titulair der Rijksveldwacht den heer T. Vis, is te gen Augustus a.s. eervol ontslag als zooda nig aangevraagd. AARLANDERVEEN. Naar wij uit goed© bron vernemen, zal hier een nieuwe Chx. school worden gebouwd. HAARLEMMERMEER. Bij de Cruquius maakte oen 17-jarige jongen rich om een kleinigheid zóó driftig, dat hij zijn vader te lijf ging en dozen verscheidene klappen toebracht. Daarna achtervolgde hij zijn moe der met een. mes. Deze wist aan de ver- vervolging te ontsnappen. Intusschon snel den een paar buren toe, die den. driftigan jongen tot bodaren wisten te brengen etn hem verdere mishandeling beletten. Langs den Ringdijk, gebeurt het nogal oens, dat bewoners van woonwagens daar hun bivouao opslaan. Op gasten van dio soort zijn de Ringdijkbewoners in. den regel weinig gesteld, daar die het met liet recht van eigendom dikwijls niet zoo nauw ne men. Herhaaldelijk hoort men tegenwoordig klachten, dat het gras langs de wegen, voor al des nachts, wordt afgemaaid en meoge- nomen, wat voor de betrokken huurders, die oen hoogo pacht moeten betalen, minder aan genaam is. Scherp politie-toezicht is ge- wenscht. Geruimetn tijd geleden werd te Niouw- Vennep het gebouwtje van „Het Witte Kruis" voltooid. Thans kan het geheel aan zijn bestemming voldoen, daar het nu voor zien is van een ruimen voorraad verplegings- j artikelen, waaronder o.m. een draagbaar cn I een brancard. Wij willen hopen, dat bot 1 nette gebouwtje met zijn inhoud, die velen 1 ten zegen kan zijn in dagen van riekte, i menigeen opwekken mag tot steun aan do i zoo nuttig werkende vereaniging „Het Witte Kruis". LEIDERDORP. Ingelanden van den Kalk polder hebben de rekening over 190S vastgesteld in ontvang op f 522.04$, in uit gaaf op f 415.28, en alzoo met een batig saldo van f 136.76$. LISSE. In de gisteravond gehouden ver gadering van de afd. Lisse van hot H. B.-G. werden als nieuwe leden aangenomen de hecren A. Eli n ken berg, P. J. van der Hulst, A. de Wit en W. Lemmers. Tot af gevaardigden voor de prijzonraming in de af- dceling tulpon cn bijgoed werden gekozen de heer J. Maxbus en J. B. Meskers cn tot hun plaatsvervangers de hoeren P. P. A. Clemens en C. do Koning. Tot afgevaardig den in de afdeeling hyacinten ds lieeren W. van Dijk Pz. en D. Guldomond en tot hun plaatsvervangers de hecren J. P. Hulso bosch cn N. Dames. Ten slotte werden de prijzen geraamd, welke men in dit seizoen denkt te maken. De hoer Guldomond hooft genoegen ge nomen met de door den Raad gestelde voor waarden inzake den aankoop van terrein voor de verbreoding van de Kapelsteeg, zoo dat daar dus binnen een niot al te lang tijdsverloop oen goede» v^kcersweg zal wor den gemaakt. NOORD WIJK. Gisteravond vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" in café „Flora" van den heer P. H. van der Voort. Nadat de voorzitter, dx. A Kervel, do vergadering geopend had, en de notulen ongewijzigd waren vastgesteld, bracht de heer 0. Vecrwoy vera lag uit van do vergadering van den „Provincialen. Bond von R. K. Kiesvereenigingen in Zuid-Hol land", gehouden op 29 Mei j.L Daarna wor den do aftredende loden van Provinciale Staten onzer provincie, do hoeren mr. L. M. J. H. Keretens (R.-K.) en J. J. van Hoe ken (A.-R.) opnieuw geeandideerd. Do hoofdschotel der vergadering was b?t stellen van twee eamdidaton voor den Ge meenteraad. In do vacature-Zwarts stelde men den heer Jan van Kan, van Noord wij k- aan-Zee (R.-K.) en in de vacature-Homon den heer Th. J. van Went, van Noordwijk-Bin- nen. Het stellen van osn oandidaat vani Noordwijk-aan-Zeo geschiedde, zooals onze lezers roods vermoeden, hoofdzakelijk naar aanleiding van den meermalen geuiten wensch, nog een Raadslid van Noordwijk- aan-Zoe gekozen to krijgen. Na een op wekkend woord van den voorzitter, sloot deze de vergadering. NIEUWKOOP. Voor predikant bij do Renüonstranfcsche Gemeente alhier is door den Kerkerand hot volgende viertal ge formeerd: da. La Gro, te Zwammerdnin; de heer Molster, prop. te Noordwijk; dr. Schim van der Loeff, te Boskoop en ds. Warmee, te Waddingsveon. RIJNSBURG. Ala een bijzonder voor beeld van trouw en toewijding, niot min der van volharding, kan wel genoemd wor den de 77-j. Jan van Kralingen, alhier, die nu al 65 jaren werkzaam is bij den heer H. van Egmond. En nog steeds vol ijver én werklust is hij van 's morgens vijf uren tot 'b avond® zeven uren in de weerer niet van willende weten, dat het werkelijk voor hem nu tijd wordt eens te rusten van al dat werken. Het staat hem niet best aan, als bij de verdeoling der werkzaamheden aan hem het minder zware wordt opge dragen. Zulke trouwe en werkzame man nen dienen op prijs te worden gesteld. Gisteren werd het nieuw aangebouwde lokaal der school met den Bijbel (Smid- steeg) in gebruik genomen. De Voorzitter der Schoolcommissie, de heer C. Schonc- veld, hield daarbij oen toepasseb'jko aan spraak. Do klasse, die tijdelijk was onder gebracht in het gebouw „Concordia", keer de nu naar haar oorspronkelijke verblijf plaats terug. SASSENHEIM. De burgemeester is van zijn buitenlandsche reis in de gemeente teruggekeerd en hervat heden zijn ambts bezigheden. Niet minder dan dertig sollicitanten hebben zich voor de opengekomen plaats van naohtwacht opgegeven. Gisteren had alhier de jaarlijksche grasvorpachting plaats van den Kooipol- der. Er was goede kooplust en er werden flinke prijzen besteed. Tot bestuursleden van de alhier be staande afdeeling van het Kwcekers-Go- nootsohap rijn gekozen do hoeren A Rotte veel Pzn. en J. Moolenaar. Door de Roomsch-Katholioke Kiesver eeniging zijn tot leden van het Contraal- bestuur gekozen de hecren L. B. Roozen en H. Bader. As candidatcn voor de Prov. Staten zul len worden opgegevon do aftredende hee- ren Eerstens en Van Houten. VALKENBURG. Wij zijn er op vooruit gegaan Hadden wij tot vóór een paar maanden een torenuurwerk, waarvan d© eigenschap was, dat men er rijn oigon goed loopend horlogo geen balven dag mee gelijk kon houden, thans, na weken lang in repa ratie to rijn geweest, verheugen wij onr ten zoorste in het bezit van oen tijdaanwij- zer die nauwkeurig zijn plicht doet, en ons niet meer in het onzekere laat omtrent don waren, juiston tijd. Voor den repara teur een succes, voor den klokkenist cm groot gemak, wijl deze nu niet meer als het ware met don wijzer in de hand behoeft te blijven staan. Bij Kon. besluit is bevorderd tot groot- officier in de orde van Oranje-Nassau, W. van de Ven, bisschop van 's-Hertogonbosch; met ingang van 1 Juni 1910 aan A H. G. Rademaker op zijn verzoek eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van agent bij de Rijksverzekeringsbank. Ex amen talon Middelbaar Onderwij a. De min. van binnen!, zaken beeft bopaald, dat de commisaiën, dit jaar belast met het afnemen der examens in de Fransdie, Hoogduitsdie en Eogdsclie talen, waarvan de programma's rijn opgenomen in StbL No. 216 1884 en met de examens in de Ita- liaansche taal en letterkunde, waarvan de programma's zijn opgenomen onder lit. L. in „Stbld." No. 8 1861 en No. 156 1869, zit* ting zullen houden voor het mondeling ge deelte te 's-Gravenhage en voor 't schrifte lijk gedeelte op nader aan te wijzen plaat sen. Benoemd zijn: tot lid en voorz. van de commissie voor do Franschc en Italiaanscke talen, dr. J. J. Salverda de Grave, hoogl. te Groningen; tot id. van do oomrn. voor de Hoogd. taal, dr. B. Symons, hoogl/ te Groningenen tot id. van do comm. voor do Engelscho taal, dr. J. H. Kern, hoogl. te Groningen; voor zooveel betreft de door die commis aiën in Augustus, zoo noodig ook in hot laatst van Juli. af to nemen examens in do commissie voor de Fransche en Italiaansohe talen: tot leden en onderv. A. Sunier, leer aar a E openb. gymn. te 's-Gravenhage, ett P. Werkman, id. H. B. -S. te Leiden; tot leden: G. C. C. Bethe, leeraar R. H. B. S. te GroningenJ. Bitter, id. gymn. to Schiedam; E. Th. Borlé, id. openb. gymn. fo Rotterdam; E. Boulan, id. Franschc taal en letterk. te Amsterdam; A. Bourquin, id openb. gymn. to AmsterdamH. F. J. Reu ben, dir. H. B. S. te Maastricht; M. Ho- vingh, leeraar H. B. S. m. 5 j. c. te 's-Gra venhage; A D. Leeman, hoofd o.l.s. te Rot terdam; S. A Leopold, leeraar It II. B. S. Het Chineesche kopje. Bijna verkropte woede klonk in, zijn stem en snikkende schrikte ik op," toen ik rijn woorden hoorde en staarde hem aan. „Va der 1 U gelooft, u meent, o, neen, neen 1" „Maar al te juist heb ik de menschen be oordeeld en de ellende zien komen. Die brieven, die ongeteekende brieven, zij heb ben me op alles voorbereid. Nijd en afgunst rijn de machtigste duivels en de menschen hebben het niet kunnen verdragen je geluk kig tc zienl" „Onmogelijk. Gelooft u, dat men heeft geïntrigeerd en dat Hellmuth het oor heeft geleend aan boosaardige praatjes? Dat is ondenkbaar 1" „We zijn allen menschen, kind, en een man, die het gewone leven zoo ontwend is als jouw zeeman, is misschien toeganke lijker voor den invloed van een naamloo- zen brief dan een ander. Je kunt niet weten wat men heeft geschreven 1" Ik sohudde heftig van neen. „Nooit! 't Is nog alles bij het oude; hij zal dezer dagen aan u schrijven en aanzoek doen „Is dat waar, werkelijk waar?" vroeg papa verrast. „En dat zeg je me nu eerst? Maar waarom, als je dat weet, zet je zoo'n droevig gezichtje? Hij heeft zich dus van avond verklaard?" Ik schudde moedeloos het hoofd. „Neen, zelf was hij er niet; rijn broedér lijk drukte ik mijn gelaat tegen dat van mijn vader ,als vreesde mijn arm, zwak hart, wederom een hard woord van hem te hoo- ren, en toen vertelde ik hem haastig alles, wat Laars en me over het nieuwe commando van rijn broeder had medegedeeld. „Onzin 1" bromde de zieke, terwijl hij teeder mijn wangen streelde, ofschoon hij nog niet gerustgesteld was. „Een eervol commando 1 Als hij werkelijk zoo verliefd was, dat hij aan een verloving daoht, zou Hem een onderscheiding koud laten, die hem opnieuw weer twee jaar van zijn uitverkorene scheidt! Ik heb wel niet veel verstand van de marine, maar ik weet wel, dat een officier niet vier jaar achtereen op zee hoeft te zijn als hij niet wil J" „Vadertje, hij is zoo arm, hij wil graag zichzelf kunnen redden voordat hij zich een eigen tehuis sticht." „Dat is eerst recht dwaas! Iedere straat jongen in de provincie weet wel, dat ik een rijk man ben, dat ik jou alleen maar op de wereld heb en mijn eenig, geliefd kind wel zoo'n uitzet kan geven, dat zij bij de keuze van een man alleen maar haar hart, en niot haar verstand behoeft te volgen." „Had hij u gekend en juist geweten hoe fnnig goed u is, vadertje, dan had hij zijn gedrag ook wel anders in kunnen richten, maar u weet zelf wel, dat er nergens ter wereld zooveel geldhuwelijken worden ge sloten als in rijke families, en dat het, helaas, een erkend feit is, dat rijke vaders nog rijkere sohoonzoons verlangen. De oude heer bromde iets onverstaanbaars in riji^ baard en toen dwong hij zich een opgewek- ten toon aan, te slaan. „Dus jij gelooft, kindje, dat je moderne Odysseus nog van zich laat hooren voordat hij opnieuw aan boord, gaat?"- Ik lachte tusschen mijn tranen door. „Zeer zekor, papa; hij schrijft stellig een der volgende dagen." „God geve hetl En nu goeden nacht, lieveling! Huil je oogjes niet rood, maar vertrouw op den lieven God, die do huwelij ken in den hemel sluit. Slaap wel, harte- dief Ach, had ik maar kunnen slapen! De sneeuwstorm sloeg tegen do ruiten en koortsachtig joegen de gedachten door mijn brein. Zoo'n slapeloozen nacht had ik nog nooit doorgebracht. As liaht en donker wisselden hopen en vreezen, jubelen en treurig zijn elkaar af in mijn hart, dat nn eens ten hemel juichte bij de gedachte aan het met mirten gekranste geluk, dat reeds de komende dag mij kon brengenmaar dan weer ten dood© bedroefd was bij de wan hopige gedachte, dat dit geluk zou blijken slechts een droom geweest te rijn; dat het keerpunt in mijn leven was aangebroken, waarop zich al het stralende zonlicht zou veranderen in eeuwigen nacht. NieuwjaarsochtendMet treurige oogen en blecke wangen staarde ik in het pas be gonnen jaar. Nooit was ik zoo verstrooid geweest, zoo onverschillig voor alle bewij zen van deelneming en belangstelling, als in deze morgenuren, waarin ik slechte één gedachte slechts één vurig verlan gen had, namelijk: wat de post zon brengen, zoo spoedig mogelijk in handen te hebben 1 En hoewel ik onbeweeglijk aan het raam stond en, uitzag naar den bode, had ik hem toch nog over het hoofd gezien. Tot mijn groote verrassing liet mijn vader me roepen om de aangekomen, brieven, in ont vangst te nemen. Hij zat aan rijn schrijf tafel en draaide zich niet om, toen ik bin nenkwam. Met bevende band schoof hdj mij een grootcn stapel brieven toe. Zijn zwijgen was welsprekender dan vele woorden. Mijn hart kromp ineen en werktuiglijk greep ik de brieven aan. „Vadertje," zei ik zacht, „wilt u bevel geven, dat er vandaag geen bezoek aango- nomen wordt, behalve voor het geval, och, u weet wel, wat ik meenl" Hij knikte, met op elkaar geklemde lippen. „Ik wil ook weer naar bed gaan. Het cal wel beter voor mij zijn." Hoesten verhinderde hem verder te gaan en nu viel het me op ho© slecht hij er uitzag. Dat schudde me wakker en gaf me kracht. „Wel natuurlijk, hoe heeft u het ook dur ven wagen zoo'n onvolgzame patiënt te rijn on het bed te verlaten!" schertste ik. „Zal ik het den dokter vertellen? Dan kan hij u zware straf opleggenEn daarmee had ik het beste geneesmiddel gevonden, dat goed voor me was. Ik moest nu verzorgen en verplegen en voelde den zedelijken dwang om mijn eigen smart te vergeten, om dien van mijn, vader te verzachten, want dat hij het zieleleed van zijn lieveling even diep en bitter gevoelde als ik, dat was zeker. Ik lag hem mijn brieven voor vertelde hem van het feest van gisteren alles, wat hom maar kon •nteresseeron, zocht in de courant naar nieuwtjes en haalde het schaakbord om den zieke afleiding te ge- yen. En de goede man werd ook zoo vroo- 'lijk en spraakzaam als hij zelden was en we babbelden over allesalleen niet over dat, wat juist onze harten geheel en al vervulde. Ongemerkt echter zonden wij den 3©nen bode na den anderen naar de post en iedeï kwam uit de stad terug, zonder don brief te brengen, waarop we met jagende polsen wachtten. Do eone dag na den anderen ver liep en dag voor dag wachtten we tever geefs op bericht. Na verloop van ccn week vonden we echter in de courant het bericht, dat het eskader op ieis gegaan was naai Zuid-Amerika. Op do lijst der namen van de bevelvoerende officieren stond ook do zijne. Toen was het gedaan met mijn zelfbe- heersching cn met papa's zwijgende berus ting. De oude heer was woedend en steed® weer kwam hij met de klacht voor den dag, dat ik door de hofmakerij van den jongen officier gecompromitteerd was on nu ten spot strekte van dc gansche omgeving. Do anonieme brievenIk merkte het wel, dat ze den trotschon, ijdelen man dieper go- krenkt hadden dan ik vermoedde. Hoe woedde de sneeuwstorm 1 Wat een geklaag, een gesnik in de lucht! Hoe steun den de boomen voor mijn vensters! Als stervenden! Zouden rij evenveel verdriet hebben als ik? Ik stond voor het kleine, zwarte kistje van ebbenhout cn huiverde. Het scheen me toe, dat het er uitzag als een doodkist, als een donker graf, waarin men al mijn geluk mijn j'eugd, mijn liefde had neergelaten. Toen drong voor het eerst eed hartstochtelijke haat in mijn hart tegen dd mannon, tegen hun ontrouw en wankelmoe digheid. Een lichtzinnig spel had ik) zot tin, voor ernst aangerien; ik had mijn hei lige belofte gegeven voor een brutale grap en die kleine kopjes gewijd tot een heria- neringsteeken, dat me ieder nieuw jaar zo«V doen denken aan de oude smart en de bit terste ontgoocheling, die ik ooit in mijn 1®* ven geleden had. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1