N°. 15421 Woensdag l .TnnL A°. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van c2on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17|. Grootera letters naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor icasaeeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTl Voor Leiden per woefe 9 Oents per 3 maandeD f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s\jn t 1.30. Franco per post 1-65. Inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen Iste en 2de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op axtikel 6 der Verordening van 35 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 van dat jaar); brengen ter algemeen© kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 1ste en 2de klasse gelegenheid zal worden gege ven van den 6den tot en met den 18den Juni e. k., dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des voormiddags halfnogen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1st© klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de idasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse in het schoolgebouw aan de Brecstraat en voor de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest. 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAB Burgemeester VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, den lsten Junj 1910. Leiden, I Juni. Voor de Leidsche Chr. Oranje'Vereeni- ging hoopt in .een openbare vergadering op Donderdag 16 Juni a. in de Stadszaal alhier op te treden ds. J. J. van Noort, Herv. predikant te Amsterdam, en wél in verband met den gedenkdag van Neerlands Onafhankelijkheid. Medewerking is toege zegd door de Chr. zangvereeniging .Zingt den Heer", alhier. In de gisternamiddag gehouden Al gemeen© Ledonvergadering 'der afdeeling Lei den van de Maatschappij van Weldadigheid to Frederiksoord, werd door don secretaris- penningmeester verslag en rekening on ver antwoording over het afgeloopen jaar uit gebracht. Tot afgevaardigde naar do Algemeen© Vergadering werd benoemd mr. Ph. B. Li- bourcl. Tot bestuursleden werden herbenoemd de hoeren ds. W. Brict en prof. dr. P. D. Ohantopi© de la Saussaye, terwijl beslo ten werd de verkiezing van 2 bestuurs leden, ter vervanging van mr. N. de Bid der en den heer J. J. Ver nieuwe, aan te honden tot een volgende vergadering. - In de gisteravond in ,,Don Buroht" alhier, gehouden tweede vergadering van schuiten verhuurders, om te trachten te ko men tot de oprichting van een Bond, is op gericht de Algemeen© SclAiitenvcxhuurdors- bond voor Leiden en Omstreken, genaamd hEi gen doms Belang", gevestigd te Leiden. Het door de heeren J. E. Wijntjes, L. v. d. Meel cn H. v. d. Born, in samenwerking met den lieer H. v. d. Woudc, deurwaarder te Leiden, ontworpen reglement, word met esn kleine wijziging, na artikelsgewijzc be handeling, goedgekeurd. Tot definitief bestuur werden gekozen de hoeren: J. E. Wijntjes, als voorzitter; L. v. d. Meel, als secretaris; M. v. d. Born en G. van "Beveren tot commissarissen, terwijl d& lieer Snel Jr., te Leiderdorp, tot pen ningmeester werd benoemd. In het reglement is o. a. de bepaling op genomen, dat do leden elkander zullen waar schuwen voor slechte huurders, en geen vaartuigen mogen verhuren aan personen, die hij andere leden van den Bond als schul denaar hekend staan. Men wil op deze wijze elkander voor schade bewaren, en de schui tenverhuurders noodzaken, om hun verplich tingen als huurders na te komen. Staande deze vergadering tradon veertien schuitenverhuurders als lid van den Bond toe, en het gegronde vooruitzicht is, dat meer zullen volgen. Als uniform tarief werd vastgesteld het volgende minimum tarief Voor Idcino roeischuiten: 20 cents per dag; Voor grootc dito: f 0.30 per dag of f 1.50 per weck. Voor vletten groot 8 ton: f 0.60 per dag of f 3 per week. Voor dekschuiten per dag f 0.80 of per weck f4. Nadat de verschillende werkzaamheden waren afgeloopen en de Bond geconstitueerd was, trad de lieer Van der Woude, als ge fungeerd hebbend tijdelijk voorzitter, af, werd hem dank gebracht voor zijn streven en betoonde hulp en hij benoemd tot rechts kundig adviseur van den Bond. De heer C. v. d. Waals, onderwijzer te Vlaardingen, is benoemd tot hoofd aan de te openen Chr. Juliana-school voor M. U. L. O., te Botterdam. Op een voordracht voor onderwijzer aan een school voor gewoon lager onder wijs te Haarlem komt voor de heer S. D. Ie Fèbre, te Lisse. De wethouder dr. Lely te 's-Gravenha- go is met den civiel-ingenieur den heer Stof fels, directeur van het Gemeentelijk Bouw en Woningtoezicht aldaar, te Weenen, ter vertegenwoordiging van de gemeente 's-Gra- venhage op het Woningcongres te Weenen. Dr. Lely is bovendien afgevaardigde van de Nederlandsche regeoring. H. M. de Koningin-Moeder zal Don derdag a.s. ten 11.04 v.m. van Amsterdam naar Baarn vertrekken; aankomst aan het H. IJ. S.-M.-Station aldaar te 11.43 v.in. Uit St.-Petersburg wordt d.d. 31 Mei geseind, dat de Bijksdoema met algemeene stemmen besloten heeft een door leden der Nederlandsche Tweede Kamer ingediend protest tegen de administratieve hervor ming van Finland, ongelezen terug t© zen den. De gewone audiëntie van den minister van justitie ad interim zal Zaterdag 4 Juni a.s. niet plaats hebben. In de gistermiddag gehouden zitting van den gemeenteraad te Delft, heeft de benoemde burgemeester, mr. L. W. C. van den Berg, zijn ambt aanvaard. Do oudste wethouder, de heer A. J. Kipp, wQnschte den benoemde geluk met het ver trouwen van H. M. de Koningin en sprak den wensch uit, dat de vervullii^g zijner taak aan den benoemde voldoening mocht schenken en in het belang der gemeente zou zijnwaarna hij hem het teeken der waardigheid overhandigde en hem ge ïnstalleerd verklaarde als burgemeester van Delft. De burgemeester, dankende voor bet ver trouwen van H. M. de Kóningin en voor de tot hem gesproken woorden, gaf een uitvoe rige' karakterschets van zijn uitnemehden ambtsvoorganger, den hoer De Yries van Heyst; een man van onkreukbare eerlijk heid, met zeldzame qualiteiten als bestuur der, die in de 37 jaren, van zijn beheer op de gemeentehuishouding zijn stempel heeft gedrukt en wiens invloed op de door Delft gevolgde gemeentepolitiek onmiskenbaar groot was. De overledene was een man, die aan het ambt van burgemeester van Delft, buitengewoon groote beteekenis toekende; wien het roemrijke Delft uit de tijden der Bepubliek der Yereenigde Nederlanden nog voor den geest stond en die het gezag daar om hoog hield. Hij was een man, die onder niemands invloed stond en op wien van toe passing was het bekende: „de Staat ben ik." Als een stille hulde aan de nagedachtenis van Frans Marius de Yries van Heyst, ver zocht spr. de leden van den Baad zich, met hem, van hun zetels te verheffen. Daarna ging spreker over tot een beschrij ving van de wijze waarop hij zich voorstelt zijn zware taak te vervullen. In de toekomst zou Delft in het klein kunnen worden, wat Brussel in het groot is: een centrum van bedrijvig leven op velerlei gebied, met autonome voorsteden, waarin de bevolking grootendeels woont. Spr. deed een krachtig beroep op den Baad, om hem te steunen bij de vervulling zijner lang niet lichte taak en eindigde met uit te spreken, dat allo arbeid vruchteloos is waaraan niet God Zijn zegen schenkt. De heer Nienhuis hoopte, uit naam van den Baad, dat aanvullende samenwerking zou ten goede komen aan den bloei der gemeente. De openbare belangstelling in de instal latie was ongedacht groot. Alle leden van don Baad waren aanwezig en de publieke tribune was te klein voor alle belangstel lenden. Toen de scherp-geteekende figuur van den burgemeester werd binnengeleid, ver stomde alle geluid en onder doodsche stilt© werd zijn rede aangehoord. De receptie na de sluiting der vergadc- rinc was zeer druk bezocht en meer dan drie uren waren noodig om allen te woord te staan, die zich hadden aangemeld: een kleine honderd. De burgemeester toonde zich wat trou wens bekend was wars van stroeve vor melijkheid en onderhield zioh met tal van bezoekers op aangename wijze. BODEGBAVEN. In de huishoudelijk© vergadering van het Nutsdepaxtcment wer den verslagen uitgebracht en rekening ge daan van zijn instellingen over het vorige jaar. Tevens werd de begrooting voor 1910 vastgesteld. De voorzitter van het depar tement, de heer C. Dekker, werd met al gemeene stemmen als zoodanig herkozen. Voorts werden herkozen als bestuursleden van de Spaarbank de heeren W. van dcT Gicsen en H. Ie Coultro. De hoeren K. Douwes Dekker, dr. Marsman en H. Ie Coultre werden herkozen als bestuursleden van de bewaarschool. D<e aftredende be stuursleden van de volksbibliotheek, do hee ren H. lo Coultre en J. v. d. Schenk, werden herbenoemd, en benoemd w©rd de heer De Lange, in de plaats van den heer J. J. Heus- dens, die bedankt had. Aan het einde der vergadering werd bes prokeu de feestviering ter herdenking van het 125-jarig bestaan van het departement. De zweminrichting „Bijnstroom" is weder voor hot publiek opengesteld. Er ia ook dit seizoen gelegenheid t-ot kosteloos baden en volksboden voor een laag tarief. HAABLEMMEBMEEB. De gewassen t© Haarlemmermeer staan uitmuntend te vel de. De verwachtingen van den a.s. oogst zijn dan ook bijzonder gunstig. Alleen d6 verwachtingen van de karwij rijn niet hoog gespannen, LEIDEBDOBP. Het aantal kiezers in het kiesdistriot Leiderdorp voor de Provinciale Staten bedraagt 9381. Bij dc vorige verkie zing, in 1907 was dit aantal 8768. Ingelanden van den Munnikcnpoldei hebben de rekening over 1909 vastgesteld in ontvang op f 811.61, in uitgaaf op f 585.71 en alsoo met een batig saldo van f 225.90. LISSE. De uitslag van het hier gehou den plebisoiet is, dat 863 stemmen zijn vooï een Juliana-feest en afschaffing van den kermis-Zondag, en 335 stemmen voor het behoud. Deze uitslag werd door do Juliana. verecniging in een offieieele oonferentio aan de Baadsleden medegedeeld. NIEUWKOOP. De heer D. de Geus, ia benoemd tot gemeente-veldwachter te Ber ken wou de. Bij den landbouwer Z., alhier, zijn een twaalftal lammeren, die hij pas gekocht had, doodgebeten of in do sloot gejaagd. Dit, is het werk van een hoiui geweest, di6 toebehoorde aan Z.'s buurman G. V. NOOBDEN. De Baad vergadert morgen ochtend. NOOBDWIJK. De veroeniging „Zeehad Noordwijk-aan-Zee" hooft het volgende adres aan den Baad der gemeente Noord wijk ver zonden: „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het bestuur der vereonicing ..Zeebad Noordwijk-aan-Zee". dat het ten zeerste vreest lo. dat door het bovenmatig opdrijven der pachtsommen van hot verpachte strand de belangen der badplaats ten zeerste zul len worden geschaad; 2o. dat tusschcn de aangrenzende ei'gsna- ren boven de hoogwaterlijn on de pachters van het strand, tusschcn de hoog- en do laagwaterlijn gelegen, vele onaangenaamhe den zullen ontstaan; 3o. dat door het wegspoelen en weghalen der grenspalen der verpachte parooolen tus schcn aangrenzende pachters ook vele on aangenaamheden zullen ontstaan 4o. dat zij het ten zeerste betreurt, dat door het College van B. en Ws. geen over leg is gepleegd met voornoemd bestuur, al vorens tot pen dergelijke, ingrijpende daad over te gaan 5o. dat het bestuur van de vcrceniging „Zeebad" zich alsnog ten allen tijde be schikbaar stelt, aan Uw Collego alle ge- wenschte inlichtingen te geven betroffen de allo voorkomende belangon der badplaats; 6o. dat zij hierbij tevens den wensch uit spreekt, dat de Baad dezer gemeente als nog op zijn laatst genomen besluit, wat be treft de verpachting van het strand, te rugkomt, n m. door nietigverklaring der ge houden strandverpaoliting." Dit adres is onderteekend door dc heeren G. J. G. van Parijs, voorzitter, on H. Hoek Jr., secretaris van „Zeebad". Den vischhandelaar H. M. Ster renburg, van Zoeterwoude, gelukte liet 's nachts, met behulp van den chef-veld wachter en de beide gemeente-veldwachters, onder de gemeente zestien groote zceltfuikm. in beslag te nemen van een visscher to Oegstgeest, die geplaatst waren in het wa ter, door Starrenburg gepacht van het Hoogheemraadschap Bijnland. De fuiken zijn gedeponeerd op het Baadhuis alhier. TEB-AAB. De veiling voor den verkoop der peulvruchten zal in deze gemeente over een paar dagen een aanvang nemen. Ook vorige jaren is men omstreeks dezen tijd begonnen. WABMOND. Gisteren is alhier een aan vang gemaakt met het bouwen van de School met dei* Bijbel Men hoopt in korten tijd het gebouw gereed te hebben. Heden zagen wij ter zijde van het nieuwgebouwde hotel „De Stad Bome" de muziektent der „Harmonie van Warmond" verrijzen, voor het geven van de a. s. zo- meironcerten. De tent maakt nu in de om geving van dit fraaie gebouw een aangena men indruk. ZOETEBWOUDE. In' den nacht is in de woning, bewoond door de erven J. de Jong, in Gelderswoude, ingebroken. De dief of de dieven zijn door verbreking van een glasruit, waardoor het hun mogelijk was de deur van den stal te ontgrendelen, binnen gekomen, hebben toen zoowat alle binnen deuren geopend, en het gehoole huis van binnen met oen bezoek vereerd, hetwelk zichtbaar was doordien 's morgens alle deu ren, welke des avonds goed waren gesloten, open stonden. Als oen bewijs hoe brutaal die lieden zijn te werk gegaan, kan dienen dat uit een kleodingstuk vlak voor het bed, waarin de gebroeders De J. lagen te sla pen, oen portemonnaio met zilveren beugel, waarin ruim f 10, was genomen; uit een ander kleodingstuk oen notitieboekje, bene vens van oen stoel (waarop eenige kloeren) ook in de nabijheid van dat bod, een mes, waarmede door den bezoeker of de bezoekers een groote zoete kaas is doorgesneden. De oen o helft hiervan werd medegenomen. Het mes lag 's morgens hij de rest. Wonder boven wonder hebben (te inbrekers niet bo- merkt, dat er in een vest op dezelfde plaats een gouden horloge met dito ketting was. Althans dit was nog aanwezig. De politie doet onderzoek. G. II. KOKXUOORN. I Juni 1870-1 Juni 1910. In 40 jaar kan er heel wat veranderen en in de laatste 40 jaren is or inderdaad veel veranderd. Ook op het gobied van de Leidsche gemeente-huishouding. En als onz© gemeente-ontvanger de heer G. H. Kokx- hoorn, die heden den dag herdenkt dat hij voor 40 jaren als ambtenaar aan do gemeen te-secretarie word benoemd, in een stil oogenblik dit veertigjarig tijdvak eens voor zijn geest laat voorbijgaan, zal hij, ook al heeft hij al deze veranderingen meegemaakt en uit den aard van zijn werkkring er een belangrijk aandeel in genomen, er mis schien over versteld staan. Zoo werd, om eens iets heel kenschetsends te noemen dat onmiddellijk tot het terrein van onzen gemeente-ontvanger behoort, de gemeente begrooting van inkomsten en uit gaven voor het jaar 1870 vastgesteld op f 416,269 en voor het jaar 1910 op f 2.624,621 dat is bijna viermaal zooveel. En als hij het kleine aantal ambtenaren, dat toen op het Stadhuis werkzaam was en de huishouding bestuurde, eens ver gelijkt bij den grooten staf, die thans in do verschillende afdeelingon werkzaam is en waarmede de werkzaamheden op gemeente lijk gebied ongeveer gelijken tred hebben ge houden, zal hij wederom versteld 6taan. En als hij dan eens met zijn gedachten vooruit loopt weer veertig jaren vorder schudt hij misschien bedenkelijk het hoofd en vraagt zich afwaar moet dat heen l al weten wij ook dat hij niet is een achterlijk man, niet iemand die bang ia voor nieuwe dingen. Als 21-jarig jongmensch werd de heer Kokxhoorn op 1 juni 1870 als ambtenaar ter secretarie aangesteld voorlooj ig op de afdeeling Burgerlijke Stand. Hij was voor dien tijd reeds eenige jaren werkzaam ge weest bij de registratie, en de cijfers hadden hem vooral aangetrokken. Als men op de Bekenkamer in die dagen een goeden raad noodig had werd de jonge ambtenaar van den Burgerlijken Stand geraadpleegd en B en Ws. en do gomeente-secretaris van dien tijd zagen wel in dat op het gebied der financiën de kracht van den heer Kokx hoorn lag. In 1874 werd hij dan ook geplaatst aan de afdeeling Financiën en in 1877 tot ohef van de Bekenkamcr benoemd. Er waren op die afdeeling toen slechts weinig ambtena ren en door omstandigheden stond de jonge chef er soms geheel alleen voor het werk. Maar tegen wat werk zag hij niet op. Ar beiden was zijn lust, aan uitspanning ge voelde hij weinig behoefte on menige vrije Zondag werd voor het grootste deel aan de gemeentelijko administratie opgeofferd. De goede eigenschappen van den heer Kokxhoorn bleven niet onopgemerkt en vooral bij den burgemeester De Laat de Kanter en den secretaris mr. Kist werd hij zeer gewaardeerd. En toen dan ook in het voorjaar van 1892 door den dood van mr. N. L. J. van Buttingha Wichers in de vacature van ge meente-ontvanger moest worden voorzien, was bij velen do heer G. H. Kokxhoorn, die de gemeente-administratie zoo door en door kende, de aangewezen man. Er waren echter in den Baad ook andere mannen, die meenden dat een ontvanger van een ge meente als Leiden een man van meer stand moest zijn. De heer K. werd echter als No. 1 op de voordracht geplaatst. No. 2 was de heer J. F. Dijckmeester, controleur bij de gemeen- tefinanoiën te 's-Gravenhage, later benoemd tot ontvanger der gemeente Arnhem. Het heeft bij de stemming nogal gespan nen, doch met 12 tegen 10 stemmen werd de heer K. benoemd, zeer tot genoegen van zijn medeambtenaren en een groot deel der gemeentenaren. En do heer K. heeft het vertrouwen, dat de meerderheid van den Baad in hem stelde, niet beschaamd. Wij durven gerust zeggen dat hij èn als ambtenaar bn als mensoh moeilijk in deze functie is te evenaren. Werkzaam en accu raat in hooge mate, paart hij daaraan een groote welwillendheid en humaniteit, die de belastingbetalende burgerij ten goede komt. Streng jegens zichzelf, eiseht hij ook getrouwe plichtsbetrachting van zijn ambte naren, doch is tevens voor hen de eenvou dige, altijd minzame chef. Want al is de betrekking van ontvanger van Leiden een eervolle en zeer goed gesalarieerde, de heer K. is dezelfde convoudige man gebleven van vroeger. Het publiek, dat altijd vlug cn aangenaam wordt behandeld aan het kantoor, zal hier van ook kunpen getuigen. Burg. en Weths. hebben aan den heer K. niet alleen een goed ontvanger, in finan- cieeie aangelegenheden is hij ook do man, die wordt geraadpleegd cn wiens adviezen op hoogen prijs worden gestold. De werkzaamheden zijn in do jaren van het ontvang©rsschap van den heer K. zeer toegenomen. Wij wezen straks reeds op de steeds stijgendo kohieren, maar dit is het niet alleen. De administratie is ook in an deren rin uitgebreid. Letten wij maar eens op de groote vermeerdering van scholen, waarvoor schoolgeld moet worden geïnd, van personeel, dat moet worden uitbetaald. En ook het z.g. penningstelsol voor do inning van de marktgelden heeft de werk zaamheden op het kantoor van den gemeen te-ontvanger zeer doen toenemen. Maar hoewel hot aantal ambtenaren ei slochts weinig is uitgebreid, is het woord „achterstand" nu evenmin als vroeger in het woordenboek van dezen hoofdambte naar te vinden. Huiselijk leed is den heer K. ook niet bespaard, maar zijn betrekking heeft et niet onder geleden. Voor zijn supe rieuren, zijn ambtenaren, voor het publiek bleef hij altijd do hupsche, welwillende vriendolijko man, steeds gereed om van dienst te zijn wie dit wonschte. Dat deze dag dus niet onopgemerkt rou voorbijgaan, het was to voorzien, ook al had hot misschien dezen stillen in den lande aangenamer geweest dat men hem maar stilletjes aan het werk had laten blijven. Hedenvoormiddag werd de jubilaris met zijn gerin in de Kamer van B. on Wis, ont vangen, waar behalve het goheolo gemeen tebestuur, de ambtenaren van de verschil lende takken van dienst en de hoofdbeamb ten bij de politie tegonwoordig waren. De burgemeester, dhr. mr. dr. N. C. de Gijsclaar, nam eerst het woord cn wenscht© den heer Koxhoorn namens den gemeente raad hartelijk geluk op dozen dag. Hij sprak den wonsch uit dat 't hem nog vele jaren mocht gegeven zijn voor de belang©* der gemeentelijke schatkist t© waken. Bij een gelukwensch wilde hij het echter niet alleen laten on hij bood mede namens den secretaris en den gemeenteraad den jubi laris oen fraaie marmeren pendule met coup os aan. U moet dit niet beschouwen als oen be wijs, dat de gemeenteraad meent, dat u dezen tijdwijzer soudt noodig hebben, wij weten wel dat u altijd op tijd op uw kan toor zijt, maar dc heldere klank van net slagwerk moge het symbool zijn van den klank van het echte goudgeld, dat door uwe bemiddeling in de gemeentekas vloeit, en de briesende leeuw op de pendule van de trouw waarmede u nog tal van jaren do gemeentelijke schatkist bewaakt (Applaus). Hierna trad de heer N. W. van Does- burgh, directeur van, do Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit, naar voren en sprak namens de hoofdambtenaren zijn, best© wenschon voor den jubilaris uit. Wij werken wel op een grooten, afstand van elkaar, maar toch komen wij allen dikwijls met u in aanraking, waar het geld nog altijd de ziel der negotie blijft. Hij roemde zeer de humaniteit en hartelijkheid van den heer Kokxhoorn, waarvan hijzelf zoovele bewijzen ontving. Hij bood uit naam van dc hoofdambtena ren den jubileerenden ontvanger een mooie ets van Mauve aan. De heer F. G. Bosier, hoofdcommies ter secretarie, voerde het woord namens de overige ambtenaren. In een hartelijke wel sprekende toespraak ging hij voor zoover het hem gegeven was, het ambtcnaaralevcn van den heer Kokxhoorn na, schetste hem niet alleen als den plichtgetrouwen ambte naar, maar ook als den 1 rtelijkon, welwil- lenden man, die gaarne den in moeilijkheid verkeerenden belastingbetaler zooveel al3 hem mogelijk is, ter wille wil zijn. Hoevelen zijn er in het bekende spreekkamertje ge weest en niemand ging er geheel ongetroost vandaan. De heer Bosier herinnerde ook aan het huiselijk leed, dat den heer Kokxhoorn niet bespaard bleef en dat hij wel niet vergat in zijp werk, maar dat door den arbeid, waaraan hij zich onverdeeld wijdde, tocli werd verzacht. Hij bood hem ten slotte de teekening van een fraaien salonspicgel aan, die wordt vervaardigd in het magazijn van do firma Sala. Dit geschenk ging vergezeld van een keurig artistiek album in wit kalfslceren

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1