Uit de Rechtzaal. Burgerl. Stand van Leiden. Vragen en Antwoorden. Kantongerecht te loeiden. Dc Kan tonrechter veroordeelde heden: Boud. 1 tc Leiden, wegens straatschen derij tot f 1 of 1 dag tuchtschool. Ge- Tardus Joh. A. te Leiden, wegoas in staat van dronkenschap dc orde verstoren, tot f2 of 2 d. Nieolaos V. tc Noordwijkcrhout, wegens het onbeheerd laten staan van om trekdier tot f 1 of 1 d. Joh. L. tc Leiden, wegens burengerucht, tot i' 3 of 2 d. Pveter T. (e Leiden, idem, f3 of 2 d. Lccndert v. d. B. te Sassenheim, wegens loopen op verboden grond, tot f 1 of 1 d. Frans v, d. P. Azn. tc Noordwijkcrhout, wegens idem, tot f 2 of 1 d. "Willem Hendrik te Lei den, wegens idem, tot f2 of 1 d. Cath de G., te Leiden, wegens idem, tot f 3 of 2 Mo zes F. te 's-Gravcnhage, wegens overtreding der spoorwegwet, kt f2 of 1 d. Jac. G. te Noordwijlzerhóut, wegens schoolverzuim tot f2 of 2 d. Petrus v. d. B. te Noord wijk, wegens idem, tot f 2 of 2 d. Louis G. tc Lei Jen, wegens rijden met een rijwiel zonder bel tot f 1 of 1 d. Tlieod. v. d. M. te Sassenheim, wegens idem, tot f 1 of 1 week tuchtschool. Joh. Ger. B. te 's-Gravcnhage, wegens rijden met e»n auto zonder licht, tct f 3 of 2 d. Adrianus v. d. Z. tc 's-Gravcnhagc, wegens idem, tot f 5 of 2 d. Fcrd. S. te Amsterdam, wegens varen zonder vergunning in Rijn lands boezemwater, tot f 10 of 4 d. A. S. Azn, te Noor d wijkerhoüt, wegens loopen op verboden grond, tot f 1 of 1 week tuchtschool. C. J. Czn. en A. O Jr., bei- Jen to Katwijk-aan-Zeo, wegens idem, tot ?1 of 1 d., den laatstcü tot f 1 of 1 weck tuchtschool. Jan Willem W. te Lei den, wegens dronkenschap bij herhaling, tot driemaal f 2 of driemaal 2 d. Willem K. to J/oi den, wegens visschen in gesloten visohtijd, tot tweemaal 4 dagen hechtenis. Bernard Martinus Hendrik K. te Leiden, we gens idem tot f3 of 2 d. Gerardus H. te Lissc, wegens idem, tot f 1 of 1 week tuchtschool. L. v. E. en Gijsbertus H. to Sassenheim, wegens het zoeken van kievitseieren tot f 2 of 2 d. L. M. van B. H. te Leiden, we gens overtreding der Arbeidswet, f 3 of 2 d. Loendert van B. te Halfweg, wegens zonder vergunning in Rijnlands boezemwa- ren varen tot f 10 of 4 dagen. Corn. M. te Utrecht, wegens te snel varen in Rijnlands boezemwater, tot f 3 of 2 d. Martinus II, en Gerardus B. te Zootcrwoudc, wegens samen op een hondenkar zitten, tot f 1 of 1 d. Hermanus Hendrikus P. te Noord wijk- aan-Zee, wegens het aanspannen van een hond zonder muilkorf, tot f 1 of 1 week tuchtschool. Jan L. te Noordwijk-aan-Zee, wegens idem, tot f 1 of 1 d. Adrianus Corn, v. d. P. te Noordwijk, wegens het niet stapvoets naast de kar gaan, tot tweemaal f 1 of tweeman! 1 d. Reiners van O. tc Lei den, wegens hot te Ledden aanbieden van zijn diensten, tot f 1 of 1 d. Fra.noiseus Joh. S. te Leiden, wegens het gooien van vuil in hot water, tot f 1 of 1 d. Petrus, Alb. Theod. d. W. to Leiden, wegens idem, tot f 1 of 1 week tuchtschool. Joh. L. to Leiden, wegens vleesch niet naar het Slacht huis brengen tot f 1 of 1 d. David H. te Leiden, wegens hot de honden nijt naast elkaar gespannen hebben, tot f 1 of 1 week tuchtschool, Jan Andrios Georg v. d. T. te 's-Gravenhage, wegens het te snel imafc oen auto rijden tot f 10 of 4 d. Gerardus Job. IC. tc Leiden, wegens het to "Warmond zonder vergunning venten, tot f 1 of 1 d. Gijsbcrtus van D. Jzn. te Katwijk, wegens te Katwijk op dc Strandreep met niest be laden wagen rijden tot f2 of 2 d. Piet G. te Noordwijk, wegens het aldaar tegen een Jcozijn leunen, tot f 1 of 1 week tucht school. Johannes Antonins I/conardus F. te ZoctcTwoudc, wegens openbare dronkenschap, tot f 1 of 1 d. Wilhelm H. tc Noord wijkcrhout, wegens idem, tot f 1 of 1 d. Nioolaas van M. te Noordwijkcrhout, tot f 1 of 1 d. Wilhelmus v. d. Z. te Noord wijkcrhout, tot f 1 of 1 d. en Adriaan Th. te Leiden, tot f 1 of 1 <1. Voorts werden een groot aantal personen veroordeeld wegens voetballen op straat, rijwiel overtreding, enz. Heden stonden op de rol 63 zaken voor openbare behandeling en 2 kinderzaken. Do belangstelling was gering. A. IC., los Leidsch werkman, verrichtte op Hemelvaartsdag zichtbaar van den open baren weg onder Zoeterwoudo (Utrechtseh. Jaagpad) werkzaamheden, bestaande in stee- rien bikken. De man had er geen kwaad in gezien en zei do tc moeten werken voor zijn brood. Eisch: een gulden of een dag. Wegens het vervoeren over dc Langebrug to Leiden op 29 April van oen part$ on gekeurd gesmolten varkensvet stond terecht G. A. W. v. d. 0., 22-jarig bakker alhier. Hij had het geld voor de keuring ver gelen ,gi.ng dit halen aan dc ouderlijke wo ning en werd toen bekeurd. De kantonrechter zei, dat hij verstan diger had gedaan het vet even aan het Station tc laten, van waar hij het moest halen. Eischdrie gulden (een weck loon van bckl.) of twee dagen. J. G. van W., 56-jarig stadswerkman al hier, hoorde tegen zich eischen een gulden of een dag wegens het in dc straat van do de Mare steken van een ijzeren pen. 't Was een groote spijker geweest, zei de man. 't Ging niet anders bij zijn werkzaam heden. Tien jaren al is hij bij de genieonto en nooit heeft hij voor zoo iets last ge had met do politie. Dit vond 4de kanton rechter een buitenkansje. Vier gulden boete of twee dagen hechte nis werd gcüischt legen J. 't II., van Lei derdorp, 55 jaren, meesterknecht, weg?ns het rijden met een motorrijtuig in dc Dorps straat zonder tc kunnen t-oonen een rijbewijs. Wegens visschen met een hengel onder Jjoetorwoude in gesloten visch tijd stond voor de 26-jarigo losse werkman van Zootcrwoude J. H. Op dien öden Mei zei N. niet to heb ben gcvischt. Hij maakte het puntje van den hengel schoon in 't water. Een snoer zat er niet aan. Vier getuigen kon hij bij brongen. Over een week kan hij met dat viertal komen, als wanneer ook do veldwachter D. zal worden gehoord. J. B., 35 jaar, te Leiden, kwam in ver zet tegen oen vonnis wegens het niet rui men of schoonmaken van een kolk in do Gasthuislaan. Zijn grief was: anderen, die nalatig wa ren geweest, kwamen vrij, en hij, die schoon gemaakt had en zelf ook ^an dat riool aan het prutsen was geweest, werd veroor deeld. A. G., de schouwer, gaf aan de hand eener situatie-teekening inlichtingen, waar uit blijken moest, dat, als ©lk zijn kolk schoonmaakt, do zaak in het reine is. B. stelde in Jiet licht, dat, als dc bu ren niet reinigen, zijn reinigen niet helpt. G. boweerde, dat, toen allo kolken schoon bevonden werden, de kolk van B. niet schoon was. Dat was bij de laatste schouwing. De getuige a décharge F. Del Sasso ver klaarde voor den heer B. diens kolk te heb ben schoongemaakt en op last van B. nog oen paar kolken. De boel bleek verstopt, buiten de schuld van B., dio had gedaan wat hij verplicht was. Dc fout zat vóór in de laan. G. hield vol, dat alle kolken' liepen en dat enkel do kolk van B. niet liep. Do ambtenaar van het O. M. zei, dat B. enkel voor zichzelven had te zorgen en zich niet heeft to bekommeren om do vrij spraak van anderen. G. zei, dat, blijkens zijn ervaringen van dezen morgen, alles in orde is nu B. heeft laten schoonmaken. Het 0. M. vroeg bevestiging van het vonnis. B. vond het een schandaal. Hij had ge daan wat hij kon. Joh. v. d. H., arbeider te Leiden, kwain in verzet tegen vonnissen wegens verboden visschen onder Warmond- 't Was om tijd te winnen, daar hij geen negen dagen zitten kon wegens huiselijke omstandigheden. De ambtenaar vroeg bevestiging van. de vonnissen. De kantonrechter had het beter gevon den als de veroordeelde eens mot den amb tenaar van het O. M. had gesproken. Uitspraak over een week. Kantongerecht te Delft. De kantonrechter te Delft veroordeelde o.m. A. L. H., .te Stomp wijk, wegens visch- delicfc, tot tweemaal vijftig cents of een week tuchtschool; M. J. J. G., tc Zegwaard, wegens met motorrijtuig op een weg bij het inhalen van bespannen voertuig naar rechts uitwijken, tot f 7.50 boete of vijf dagen hechtenis. Eorate buwelijksalkondigiug vau '29 Slei. D. U. van der Zeeuw jm. 24 j. on J. Manstorman jd. 24 j. H. N. de l'Ecluse jm. 23 j. en J. Coeri jd. 25 j. D. van Rijn jm. 25 en R. Li. Brussoe d. 24 j. H. van don Berg jm. 21 j. en J. Lepelaar jd. 23 j. J. Liefting jm. 30j. en A. A. Ouwerkeik jd. 29 j. W. F. Waasenaar jm. 26 j. en J. van Leeuwen jd. 26 j. S. Marlijn jm. 23 j. en C. Kok jd, t6j. C. Bekooy jra. 28 j. en M. H. Marlijn jd. 25 j. H. Geerlings jm. 22 j. en M. C. Kooloos jd. 23 j. I. Mark jm. 25 j. en 10. vnn Eek jd. 20 j. H. P. Vogolezang jm. '24 i. en C. Simon9 jd. 27 j. J. Kolft jm. 27 j. on Jonkvr. J. A. I'. do JoDgo.J. H. Maas jm. 21 j. en D. Schoonderbeek jd.23 j. W.Rhjjnsbarger jm. '23 j. en J. van der Zwart jd. 23 j. J. H. Tours jra. 37 j. on E. P. Klaverjd. 28 j. ZOETER W OUDE. Gob oren: Willem Cor nelia, Z. van J. v. Mannekas en A. M. Wols van der Wel. Adrianus Cornelia, Z. van 0. C. Schuur en C. vau Leeuwen. Wilhelmina, L>. van T. Rasser en J. de Roode. Maartjo Wil- heimina, D. van T. Los en G. Heijkcop. Getrouwd: Tbeodoru9 Tyasen, 72 j., wedn. vau Maria Ida van Teijlingeu en Cornelia Ver meulen 26 j. Cornelia Juffermans, 37 j., en Gerarda Cntnarina van der Poel, 27 j. Maarten Jobanues Oosthoek, 25 j., en Jannette Schipper, 25 j. Potrus don Eisen, '24 j., en Johanna Bolioboora, 22 j. Overleden: Thoodorus Oudshoorn. 81 j., gehuwd met Geert'o Belleman. Petrus Joseph us yan l eeuwen, 7 mnd. Adiianus Onderwater, 74 j., weduwn. van Agatha Maria den Eisen. SPORT. Voetbal. Rotterdam: V. O. C.Ajas 31. (Van onzen verslaggever). Het heeft zoo moeten zijn, zooals wij in dertijd verwacht hebben. Na een achtereen volgend verblijf van elf jaren in de eerst© klasse, zal de nu Leidsche tweede klasser Ajax weer van voren af aan moeten be ginnen. Behalve aan de zwakte van de Leidsche voorhoede, is de degradatie hoofdzakelijk te wijten aan het weinige oefenen der spe lers. Immers het spel was gistermiddag heel wat beter dan een week geleden, toen Ajax totaal ongeoefend was. Nu heeft V. O. C. een moeilijk verkregen overwinning behaald en als onze stadgenooten gisteren volledig geweest waren, dan had even goed de overwinning a<in onze zijde kunnen rijn Maar over tón ding zijn de Leidsche spe lers het volkomen eens. En dat is, dat de promotie van V. O. C. en de degradatie van Ajax verdiend zijn. En elke Leidonaar zal V. O. C. die promotie van harte gun nen. Zooals reeds gezegd was Ajax onvol ledig. Zoowel Diephnis als Gunning kon den wegens kwetsuren niet medespelen. Aan de overzijde ontbrak alleen Van Duynt roodat V. O. C. weder hetzelfde elftal in het veld bracht. Onze stadgenooten stellen zich als volgt op: (van rechts naar links): DoelVan Zanten Achter: Bommezijn en Korff; Midden.' Gantvoort^ Brutel en Deibei; Voor: v. Nouhuys, Hoekstra, v. d. Feen, Naessons en v. Wettum. Korff wint het opgooien en verkiest met de weinig hinderlijke zon in den rug te spe len. Onder enorme belangstelling wordt om dertien minuten over twee door V. O. C. afgetrapt. Reeds dadelijk bemachtigen onze stadge nooten den bal en brengen- dezen naar het V. O. C.-doel. De Rotterdamsche verdedi ging werkt echter weg en geeft over aan haar voorhoede, die gesteund door de uit stekend© middenlinie het spel voorloopig op de Leidsche helft houdt. Na eenigen tijd schiet Breuning van be trekkelijk verren afstand leelijk naast. Nadat een uitval van Ajax zonder suc ces eindigt komt V. O. O. weder terug. Breuning brengt goed op en zet even goed voor. De bal wordt echter schitterend door v. Zanten weggewerkt. Langzamerhand weet Ajax idch een wei nig los to werken en gaat het spel voort durend heen en weer met V. O. C. in de meerdere. Weer trapt Breuning een bal naast. Aanvoerder v. Prooye zal het nu blijkbaar zelf probeeren. Een prachtig schot wordt door hem ingezonden, doch v. Zanten, die den geheelen wedstrijd in een bijsonder schitterenden vorm was, keert meesterlijk. V. O. C. blijft voortdurend aanvallen en heeft na 7 minuten spelen succes. Brandt brengt namelijk uiterst snel op en schiet bij bet doel gekomen in eens in het net (10). Een schot van v. d Sluys, dat door v. Zanten gekeerd wordt en een schot van denzelfden speler tegen de lat verdienen vermelding. Onze stadgenooten brengen wel voortdurend op, nog steeds stuit men op de verdediging, zoodat Hagen niets te doen krijgt. In de Rotterdamsche verdediging blinkt vooral N. v. Prooye uit, terwijl Bronger zeer onzeker ie. Alhoewel V. O. C. slechts een weinig de meerdere is, zijn haar uitvallen bijzonder gevaarlijk, terwijl juist de aanvallen van onz© stadgenooten nog ver van het V. O. C.-doel verwijderd, worden gekeerd. Na den eersten hoekschop voor V. O. O., dringt Ajax verdienstelijk op en een schot van Naessens wordt door een der achterspe lers opgevangen. Nu is Ajax een oogenblik de meerdere, doch haar voorhoede blijft ongevaarlijk. Het spel, dat zioli bijzonder vlug ver plaatst, gaat hoe langer hoe meer gelijk op en alle aanvallen worden door de verdedi gingen gestuit. Vooral Korff verdedigt zeer verdienstelijk. Een aanval onzer stadgenooten wordt door Brutel geleid, die bij doel gekomen aan Hoekstra overgeeft. Met den bal alleen voor doel trapt Rij echter over en laat daar in ode een prachtkans om gelijk tc makeu voorbijgaan. Dan mist V. O. C. kort achter elkaar twee kansen. Onze stadgenooten nemen het spel eenigen tijd in handen, doch het ge- wenschts. doelpunt blijft uit. Een volgende aanval van V. O. C. is Ajax noodlottig. De gebrs. v. d. Slays ge ven aan elkaar voor doel over, waar een van de twee een prachtig schot in den lin kerhoek inzendt en daarmede het mooiste doelpunt van den wedstrijd maakt (20.) Ajax leeft nu weder even op, doch het is slechts van korten duur. V. O. C. brengt weder op en v. d. Sluys weet op zeer handige wijze den bal over zijn hoofd in het doel te plaatsen, waar v. Zanten echter op zijn post is. Kort daarop mist dezelfde een mooie kans. Na 32 minuten spelen komt Ajax opzetten en nadat een voorzet van lirtkg voor het doel heen en weer getrapt is, weet einde lijk Naessens de leiding van V. O. C. te verminderen (21.) Van nu af aan blijft Ajax de meerdere. Een schot van v. Wettum gaat naast en een zelfde van Brutel juist over het doel. Zoo nu en dan breekt V. O. C. wel eens door, echter zonder resultaat. Nadat Brutel uit een moeilijken stand naast getrapt heeft, brengt dezelfde speler keurig op. v. Wettum ontvangt den bal, dio voorgezet wordt zonder succes op te le veren. Dan schiet v. Feen naast. Ajax heeft V. O. C. volkomen op haar helft terugge drongen en elk oogenblik is de gelijkmaker te verwachten. Deze blijft echter uit. Even voor rust brengt V. O. C. nogmaals door Brandt op, die schiet, doch v. Zan ten werd reeds gehinderd, voordat hij den ba' ontving, zoodat een vrije schop aan onze stadgenooten wordt toegekend. Nog een aanval van Ajax, die besloten wordt door een schot van Naessens over het doel en dan treedt onmiddellijk daarna de rust in. Om kwart over drieën wordt weder aan gevangen. Ajax neemt van den aftrap den bal direct mede, doch deze belandt ten slotte achter de doellijn. Dan komt een aan val van V. O. O., die door v. Zanten ge keerd wordt. Een laag schot van v. Prooye wordt ge houden, waarna v. d. Sluys, voor open doel staande, nog naast trapt. De Leidsche voorhoede wordt weder roe rig en weet dan ook het spel eenigen tijd voor het Rotterdamsche doel te houden. Een oogenblik zijn alle V. O. C.-ers de kluts kwijt en trappen voortdurend mis en alleen het aanwezig zijn van diverse Rotter damsche beenen is oorzaak, dat onze stad genooten niet kunnen doelpunten. Ajax is nu zeer gevaarlijk en V. O. C. moet zich duchtig inspannen. Op een gegeven oogenblik kan de achter speler v. Prooye den bal niet meester wor den en raakt hem met de liaitd aan. De grensrechter vlagt voor strafschop, doch scheidsrechter Groothof/ acoepteert dit appel - niet. Wij zelf waren in staat de overtreding te kunnen zien en zooals vele omstanders ook meenden, bad een strafschop gegeven moeten worden. Wie weet, als deze genomen wna gewor den (on het was dan zoo goed als zeker geweest dat het een doelpunt tot resultaat had gehad, want v. Zanten heeft nog nooit een strafschop gemist), hoe de uitslag mis schien geheel anders was geweest. De partijen zijn, thans zeer goed aan elkander gewaagd. Een rnooi schot van Hörburgcr wordt keurig opgevangen en weggewerkt en een schot van v. d. Sluys gaat juist over. Dan ontkomt Ajax op een gelukkige wijze aan een gevaarlijk oogenblik. v. d. Sluys schiet namelijk den bal tegen de onderzijd© van den linkerpaal. Yan Zan ten valt uit, doch de bal springt van den linkerpaal naar de rechterzijde, waar Dei- bol juist op hot laatste oogenblik achter kan trappen. De hoekschop levert niets op. Een gevaarlijke doorbraak van onze stad genooten wordt bijtijds door Bronger ge stuit. Even later zet v. Wettum prachtig voor en geeft daarmede aan v. Nouhuys een moei lijke kaDs, die echter zeer verdienstelijk juist naast wordt getrapt. Een oogenblik daarna heeft precies het omgekeerde plaats, v. Wettum trapt namelijk een voorzet van v. Nouhuys naast. V. O .C. begint zich weer meer en meer te ©ntploo;en en het duurt niet lang of de jonge v. d. Sluys weet een overzet van links te benutten (31). Slechts een enkele maal brengen onze stadgenooten een bezoek aan het V. O. C.- doel. Nadat Horburger een mooi schot heeft ingezonden, komt Ajax even opzetten en voor doel gekomen krijgt Naessens in een buitcnspelpositio een prachtkans. Buiten spel wordt niet gegeven, maar de kans wordt ook gemist. De daaropvolgende aanvallen van onze stadgenooten zijn door buitenspelgovallen ongevaarlijk. Behoudens een enkel oogenblik neemt Y. O. C. nu tot het einde het spel volkomen in handen, v. d. Sluys, die nog al eens alleen voor doel heeft gestaan, komt thans in de zelfde positie; v. Zanten, loopt echter uit en weet een doelpunt t© voorkomen. Onz© schitterende doelverdediger is daardoor even gekwetst en als hij weer aan het spel gaat deelnemen, wordt hij door het publiek toegejuicht. Zelden zagen wij in de laatste jaren zulke toeschouwers. Van alle kanten werd het goede spel van Ajax, evenals dat van Y. O. C. gewaardeerd en met applaus be groet. De laatste oogenblikken zijn weder bij- Eonder spannend. Het spel gaat van doel tot doel. Beide partijen krijgen nog enkele kansen. Een mooie voorzet van v. Nouhuys behoeft slecht-s aangeraakt te worden om te eitten, doch Naessens trapt oiihegrijpelijker- wiize naast. Een schot van Y. O. C. wordt door v. Zan ten in een hoekschop omgezet, doch deze wordt niet meer genomen. V. O. C. behaalde alzoo eén welverdien de, maar moeilijk bevochten overwinning. Van beide zijden werd evenals hier te Lei den bijzonder eerlijk en vriendschappelijk gespeeld en de wedstrijd was daardoor voor de propaganda voor de voetbalsport van Eeer veel waarde. Alhoewel wij het betreuren, dat Leiden geen eerste klasser meer heeft, kunnen we toch niet nalaten, onz© hulde te brengen aan Y. O. C., die reeds zoovele jaren voor het. eerste-klasscschap heeft gestreden en in het bijzonder aan onzen stadgenoot v. Prooye, die reeds een vijftiental jaren de Rotterdamsche roodzwart© kleuren heeft aangevoerd. Na afloop werd V. O. C. door verscheidene Rotterdamsche vereenigingen met bloem stukken vereerd. Ook de Leidsche aanvoer der wenschte V. O. C. geluk, waarop v. Prooye op een bijzonder sympathieke wijze antwoordde. Hij, die reeds zoovele jaren met onze spelers bevriend was, hoopte, dat Ajax weder binnen korten tijd met Y. O. C. in de eerste klasse zou uit komen. Gemeenteraad Tan Lisse. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig de heeren Prins cn, Yan Lijnden. De notulen der vergaderingen van 24 Maart, 12 April en 23 April werden gelezen, en onveranderd vastgesteld. Deze vergadering was eenigszins spoed- eischend en in hoofdzaak uitgeschreven voor de afhandeling inzake den aankoop van de benoodigde terreinen ter verbree ding van de Kapelsteeg, De Voorzitter deelde hieromtrent mede, dat de heer Guldemond op zijn aanbieding tegen een som van f 4790 was teruggekomen en thans n,og de benoodigde terreinen voor dit bedrag wilde verkoopen, onder voor waarden: lo. dat de betaling zou plaats heb ben binnen vier weken en vervolgens, dat hij het recht bohield om zoo noodig de bol lenschuur nog dri© jaren in haar geheel te behouden. De heer Van Zanten zegt: Er wc relt wel gesproken van binnen vier weken betalen, maar niet van een opleveren der terreinen. Do Voorzitter zegt, dat de hoer Guldemond hem dit mondeling heeft toegezegd. De heer Lefeber vindt dit schrijven van, den heer Guldemond wel wat vaag en wilde daarom 'liever het besluit van 21 Mei LI. in deze handhaven. Hierna besloot de Raad m .t algemeen© stemmen om den heer Gul demond te berichten, dat men genegen is het t©rrein voor de som van f 4790 te koo- pen en betaling te doen op 1 J uli a. s., mits dan hot terrein ontruimd zij. De heer Yan der Mee merkte nog op, dat men bij het opmaken der akte piet moest vergeten te vermelden, dat deze grond be stemd is voor den openbaren dienst. Goedgevonden werd hierna nog een af- en overschrijving, dienst 1909, tot een bedrag van f 35.60. Mede werd goedgevonden een wijziging der begrooting, dienst 1910, tot een bedrag van f 21,513.204, gespecificeerd als volgt In ontvangst; lo. het vermoedelijk batig saldo der buitengewone ontvangsten ad f 829.66 2o. de opbrengst verkoop Post en Telegraafkantoor f 17,425; 3o. extra af lossing der gasfabriek f3258.54$, t© zamen f 21,513.20-$. Uitgaven: lo. aankoop terrein verbrecding Kapelsteeg f4950 2o. straten en riolen f 1000; 3o. aflossing f2095 4o< bestrating Stationsweg f 3218.20$5o. schei dingsmuur Post- en Telegraafkantoor f 150; 6o. riool in de Wagenstraat f350 7o. bui tengewone aflossing Post- en Telegraaf kantoor f 6500; 8o. buitengewone aflossing van de leening groot f 80,000 der gasfabriek f3250, tc zamen f 21,513.20$. Doordat de buitengewone aflossingen, bedoeld in uit gaaf onder 7 en 8, eerst kunnen geschieden op 31 Dec. a.s., stelde de heer Lefeber voor te probeeren of deze bedragen niet direct afgelost kunnen wordenf hetgeen werd goedgevonden. Vervolgens werd ter kennis gebracht een verzoek van de Christelijke Coöperatieve Bouwvereeniging „Helpt Elkaar", om te willen goedkeuren een door die Ycreeniging ingediend plan tot wijziging van het uit breidingsplan, noodig voor 19 door de Ver- eeniging te bouwen woningen in de te ver leen en Yan der Veld-straal. Van den inspecteur der Volksgezondheid was een mededeeling ingekomen, dat hij zich met dit plan kon vereenigen. Na en kele besprekingen werd dit plan dan ook met algemeene stemmen goedgekeurd. Naar aanleiding van een bij B. en Ws. ingekomen versoek van den heer M. J. Gul demond om verlof tot het vergrooten zij ner bollenschuur staand© aan de eerste Poellaan, was gebleken, dat er een fout was gesloop en in het uitbreidingsplan. De eer ste Poellaan was op het uitbreidingsplan namelijk geprojecteerd op een breedte, van 20 Meter terwijl deze in werkelijkheid maar 15.70 Meter breed was. Tot voorkoming vak eventueele onaangenaamheden met het ver dere bebouwen van deze Poellaan, steldé de heer Lefeber voor, middelen te bera men om deze fout te verhelpen. Aldus werd besloten. Vraag: Als men wat naar de Huis- vlij tt en toonstelling zendt en het daar wil' verkoopen, moet men dan den tijd daar aan besteed ook rekenen of is het doel niet anders er voor te rekenen dan het mate* riaal, dat men er voor noodig bad? Antwoor d: Ge kunt voor het gezoii-1 dene vragen wat u zelf goeddunkt en af- wachten of er koopers voor komen. Ons- dunkt dat ge ook wel wat voor uw arbeid t zult mogen rekenen. Ij het ingez-ondene een handwerk, dat in den smaak valt, dan t misschien zelfs wel heel veeL V raag: "Wanneer valt men in de be- lasting op bedrijfs- en andere inkomsten? Antwoord: Wanneer het zuiver in komen geschat wordt op f 650 of hooger. Men zal vroeger uw inkomen niet zoo boog geschat hebben en thans wel. Indien ge meent niet in de termen te val len, dan kimt ge een bezwaarschrift indie nen. V raag: Kunt u mij een middel geven om veel visch te vangen met den hengel? Antwoord: Daarvoor worden wel allerlei middeltjes aangeprezen, maar be kwame hengelaars zeggen ons dat het niet geeft. Ge moet goed vischtuig hebben en goed aas en verstand van hengelen, want dat is waarlijk ook een kunst. En dan vischrijk water opzoeken. Treft go dan gun stig weer, dan vangt ge ongetwijfeld veel visch. Maar al die gunstige voorwaarden treffen slechts zelden samen, vandaar dat menig visscher weinig vangt. Vraag: Zoudt u mij ook kunnen zeg gen waar de heer Korevaar (opziener der gemeente kantoren) woont? Antwoord: De heer J. Korevaar P.Az. is wethouder van fabricage en woont aan den Witten Singel No. 61. Vraag: Aangezien ik tot de lichting 1909 behoor en een bewijs heb ontvangen om dit jaar onder de wapenen te komen en vrij van inspectie maken was, zoo zou ik' gaarne willen weten of ik mij dan toch op 14 Juni a.s. ter inspectie moet vervoegen., Antwoord: Zij, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen moeten ko men, zijn in dat jaar vrij van het onderzoek voor den militiecommïsearis (inspectie) alzoo is in dit goval voor u aanmelding op 14 Juni a.s. niet noodig. Vraag: Ik heb drie losse arbeiders aangenomen om een werk to helpen afma ken; na een halven dag gewerkt te hebben gaan ze weg, meer loon eischende, hebben ze daar recht op en ben ik verplicht hun te betalen? Het werk was hun bekend. Antwoord: Zij kunnen niet meer loon eischen dan overeengekomen is. U kunt vol staan met hun dien halven dag te betalen. Vraag: Wanneer een buitenshuis wo nende zoon goederen, meubelen, enz., koopt van ouders, moet dat op zegel geschieden? Antwoord: Zeker, op zegel van f 0.37$ en het stuk wordt geregistreerd tegen een recht van 2 percent. Vraag: Kan dat niet op een gewone sohuldbekentenis Antwoord: Neen, maar als dio zoon niet dadelijk betaalt, doch het geld schul dig blijft, dan moet dat in de akte uitdruk kelijk vermeld worden, alsmede de rente en de wijze van aflossing. Vraag: Is het voor de arbeidswet ver boden alle personen beneden 16 jarigen leef tijd te laten arbeiden na 7 uren 's avonds of zijn er uitzonderingen? Antwoord: Bij Koninklijk besluit van 9 Dec. 1889 (Stbl. No. 176) nader her haaldelijk gewijzigd, zijn voor onderschei dene bedrijven, zooals broodbakkerijen, courantendrukkerijen, enz., afwijkingen ver gund en vrijstellingen verleend van bepa lingen der arbeidswet, onder bepaalde, voor ieder gestelde voorwaarden. De arbeidswet, met bijlagen, is afzonderlijk in eiken boek handel te verkrijgen, of kan aan dezen be steld worden. Vraag: Is dit ook van toepassing op vrouwelijke personen? Antwoord: Ja, maar hier is in 't algemeen sprake van vrouwen, onverschil lig van welken leeftijd, behalve weer in enkele speciale gevallen, waarin de leeftijd wel van invloed is. j

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6