No. 15415. LËÏDS0E 'Woeüsdag' 25 Mei. Tweede Blad. Anno 1910. Tweede Kamer. FEUILLETON. Irma. Harding'. Bij de behandeling van het enquête- roorstel merkte de heer L o e f f op, dat tot dr. Kuypers karaktertrekken be- i hoort een kinderlijke" naïveteit, hetgeen beweging en gelach veroorzaakte. Spreker i zeide zoo sterk overtuigd te zijn als het maar eenigszins kan, dat dr. Kuyper inder daad van het bestaan der „Lehmannetjes" niet afwist. Dr. Kuyper is een man met een breeden blik, die alleen en uitsluitend oog heeft op de groote lijnen, maar do klei ne en fijne puntjes voori>ijziet. Bij het af leggen van zijn verklaring in de Kamer heeft dr. Kuyper naar spr.'s overtuiging zich geen voldoende rekenschap gegeven van waar het om ging. Dr. Kuyper zelf oor deelt, dat hij niet geheel vrij uitgaat. Het ongeluk in deze geheele zaak is ech ter geweest, dat nu en dan bij zijn verdedi ging kleine onnauwkeurigheden zijn aan het licht gekomen, die, handig geëxploiteerd, de stemming tegen dr. Kuyper slechter maak ten. Maar ook spreker oordeelde, dat aan het eerlijk woord van dr. Kuyper, dat hij niets gedaan heeft, dat tegen zijn geweten strijdt, geloof behoort te worden gehecht. Het stemmen voor een enquête zou dus twij fel in zich sluiten aan dat eerewoord, dat voor spreker gelijk sta~i met een eed. Geen der Katholieken zal dus vóór het voorstel stemmen. Het gebeurde heeft de achting der Ka tholieke partij voor haar anti-revolutionaire vrienden in geenen deele verminderd. De heer T y d e m a n acht juridisch een enquête geoorloofd; voor hem is slechte de vraag of het staatsbelang hier een enquête wettigt. Hij beantwoordt die vraag beves tigend. Hij acht volkomen blootlegging der feiten noodzakelijk. Het is zeer wel moge lijk, dat de Eereraad in 't geheel geen uit spraak geeft; deze kan dus geen motief tot het verwerpen der enquête leveren. De ernst der feiten, de ontroering, die zij hebben gewekt, geven deze zaak een beteekenis, die dee te grooter wordt naarmate men zo beter leert kennen. Meer licht is een eisch van publieke moraliteit geworden. Beeds onder het ministerie-Kuyper zijn, van de rechter zijde nog wel, klachten opgegaan over het gebruiken van allerlei tusschenpersonen voor benoemingen, enz. Spr. protesteert er tegen, dat het stemmen voor het enquête- voorstel wordt toegeschreven aan Kuyper- haat en partijbelang. De rechterzijde ver dedigt met politiek oogmerk den vrocgeren leider. Men probeert de zaak uit het oog ta doen verliezen door een aanval te doen op de linkerzijde. Do heer Oosterbaan achfc het de taak der linkerzijde de bewijzen te leveren voor wat men beweert. Hij echter acht dr. Kuypers woord voldoende, heeft eereraad noch enquête noodig, Spr. erkent de on juistheden in dr. Kuyper'e verklaring; maar heeft de heer Troelstra zich ook niet vergist in een datum? Spreker acht de geheele Kuyper-zaak een door de sociaal-democraten opgeblazen kwestie. Hij riep den socialisten toe: Richt zooveel mijlpalen op als ge wilt,, zij zullen altijd staan in, de schaduw van de eere zuil, die Kuyper zich in 1903 heeft opge richt. De heer DeBeaufort ontkent tegen over den heer Lohman, dat de Kuyperhaat de linkerzijde bezielt. Juist Kuyper heeft gezorgd, dat de liberalen de grootste over winningen hebben behaald, en wel door zijn persoon. Maar spr. oordeelt, dat dr. Kuy per niet de eigenschappen bezit, welke een staatsman behoort te bezitten. Hij acht hem niet bestand tegen de verleidingen, welke het hooge ambt biedt. Een man vaD zoo groote naïveteit, gelijk hij door de heeren De Jong en Loeff is geschetst, behoort niet op de ministersplaats. Sprekers zienswijze in de zaak heeft geen wijziging ondergaan na de verdediging door de reohterzijde. Heden om elf uren voortzetting. Confessioneele Vcreeniging. Te Utrecht is gisteren onder voorzitter schap van mr. dr. J Schokking van Leiden de algemeene vergadering gehouden van de confessionecle vereeniging. 67) „Wat," zei Irma en begon zachtjes te lachen. „O, het is Yindobona!" „Heet ze zoo? Zij wilde het mij niet zeg gen; ik heb haar vandaag in mijn zak ge stoken half en half met het idee van ze terug te geven, geloof ik, maar nu komt het in me op, dat het beter is om ze te^ ver nietigenJe hebt me gezegd, dat zij het verledep was, en wij hebben alleen te doen met de toekomst." Hij stond op, liep naar den haard en liet het kleine rose dingetje in het vuur vallen. Samen keken ze er naar, hoe het poppetje, dat het verleden verpersoonlijkte, vlam vatte en t-ot asch verteerd werd, het klater goud zoowel als de zwarte vlekken. Na een lange stilte vroeg Irma heel zacht: „Zijn laatste woorden, jij hebt ze gehoord, Wat waren die?" Vincents arm werd nog vaster om haar heen geslagen. „Een van de laatste dingen, die hij zei, was: „Ik behoef nu niet meer te leven," en hij glimlachte op zoo'n buitengewone manier, terwijl hij dat zei. Ik had hem ge zegd, dat hij niet behoefde te sterven, aan gezien alles in orde zou komen, en dat was zijn antwoord. En daarna, heel aan het eind. sprak hij een naam uit," ..Welken naam?" ..Hij klonk als Isabella; ik ben er niet ®?ker van," Irma zweeg weer. Er was weer een ge- De voorzitter wees er in zijn openings woord op hoe door de actie der confessio- neele vereeniging naar alle lijden op ker kelijk terrein meerdere actie is ontstaan, zoowel naar links als naar rechts. F.r be staat gevaar dat de kerkelijke wereld het streven der confessioneel e vereeniging be schouwt als partij-formatie, die de kerk verdeelt en verscheurt, doch spr. vindt in het gereformeerd beginsel het recht om te blijven optreden en elkander krachtig op te wekken toe te zien, dat het beginsel der belijdende kerk van Jezus Christus geen grooter schade wordt gedaan. Spr. bracht hulde aan den afgetreden voorzitter, dr. B. van Meer. Het jaarverslag icgt, dat het jaar 19CÖ zich zeer gunstig onderscheidt van zijn voorganger, en herinnert aan de pogingen die gedaan zijn om de kerkdijken leerstoel aan de Rijksuniversiteit te Groningen, die vacant kwam door de ontslagname van dr. A. J. F. L. Jonker door een man van confessioneel beginsel te doen bezetten. Dr. Kromsigt van Amsterdam kwam op het drietal, doch het gewenschte resultaat werd niet bereikt. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester sluit met een totaal van f 5226.05. Op voorstel van de af- deeling Amsterdam werd besloten dat het hoofdbestuur een schrijven zal richten tot de synode, dat deze er bij de kerkeraden en hooge regeering op aandringe, dat in het openbaar leven meer rekening wordt ge houden met de eischen der Christelijke mo raal, inzonderheid in zake de Heiliging van God's naam en de wijding van den Chris- telijken rustdag. Verschillende voorstellen werden als niet rijp voor behandeling van de agend ge voerd. De afdeeling Zuid-Holland stelde voor, de bepalingen alzoo te wijzigen, dat ook candidaten t. d. H. D. kunnen worden aan gesteld tot evangelisten bij de confessio- neele vereeniging. Het hoofdbestuur be- vordere het afleggen van het examen, waar door godsdienstonderwijzers geschikt wor den bevonden tot evangelisten der confcs- sioneele vereeniging. Besloten werd deze zaak aan de prudentie van het H. B. over te laten. Onder luide instemming der vergadering werd een telegram gezonden aan dr. Hoe- demaker te Hilversum, luidende: „De al gemeene, enz., dankbaar herinnerend al hetgeen gij door Gods genade hebt mogen doen ter verlevendiging der beginselen van Gods woord op kerkelijk en ander gebied, bidt u in den dag uwer ruste 's Heeren bij zondere nabijheid toe." In de middagvergadering werd door dr. J. H. Wagenaar van Rotterdam ingeleid: „Het Parochiestelsel". Tot hoofdbestuursleden werden herkozen ds. J. P. Eringa te Amsterdam en mr. dr. J. Schokking te Leiden; in de vacature, ontstaan door het overlijden van da. J. G. Verhoeff werd gekozen dr. E. J. W. Posthumus Meyjes, van '.vGravenhage, die bezwaar maakte die benoeming op te vol gen, waarom een nieuw drietal zal worden geformeerd. Gemeenteraad v. Noordwijkerhoot. Voorzitter: burgemeester J. P. J. M. Sweens. Aanwezig: alle leden- De Voorzitter opent de vergadering, waar op de secretaris de potuien leest, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter doet hierop mededeeling van de volgende ingekomen stukken: Een schrijven van de firma Guldcmond, waarin deze verklaart, bereid te zijn, het „Harde Pad" zoodanig te verleggen als in een vorige Raadszitting is voorgesteld, mits zij in staat zal zijn de daarvoor benoodigde gronden te koopen van mevrouw douairière Gevers, met wie reeds onderhandelingen zijn aangeknoopt. Goedkeuring vap Ged. Staten, dat het salaris van den ambtenaar van den Burger lijken Stand was bepaald op f 120. Verzoekschrift van de muziekvereeniging „Echo der Duipen'' om een jaarlijksohe bij drage van f 50, waarvoor in ruil zes con certen gedurende de zomermaanden zullen worden gegeven; dat zal door B. en Ws. ip deelte van den last, waaronder zij gebukt ging, van haar afgewenteJd. Welke rol de entdekking harer liefde in de laatste act» van het treurspel vervuld had, haar vrouwe lijk instinct zei haar, dat het slechts een ondergeschikte was Haar zou in elk geval het bewustzijn bespaard gebleven zijn, dat haar geluk op een graf gebouwd was. Pattie had feitelijk gelijk gehad, toen zij zei, dat het haar niet aanging. En nu begonnen zelfs de onderdeelen van haar geluk zich te ontvouwen. ,,Kan het je schelen om ver, heel ver mee te gaan?" had Vincent gevraagd, waarop zij met een zucht van verademing ant woordde: „O, liefst zoo ver mogelijk weg van alle dingen van vroeger". Toen sprak hij over Zuid-Afrika en over het plan, dat hij al gemaakt had en dat in do laatste week van niets-doen geheel was uitgewerkt geworden, om zijn kapitaal daar te beleggen. „Het is een land, overvloeiend van melk en honing. Ik weet natuurlijk niets af van het melken en het honing verzamelen, maar ik heb er eep vriend, die er al jaren lang is. We zuillen hem vragen om een stuk land voor ons uit te kiezen en dan moet hij het natuurlijk beheeren. Ik heb er hem schrifte lijk alles van verteld. Arme oude BobIk geloof, dat hij uit zijn vel zal springen, als hij mijn brief krijgt. De laatste maal toen ik hem sprak, zei hij me, dat al zijn wen- schen vervuld zouden zijn, als hij een Engelschman tot meester had. Ik zal je een anderen keer zijn geschiedenis eens ver tellen. Geld, hersenen en vrijheid van be weging, dat was alles, wat men noodig had om daar de schatten te vergaren, zei hij." ZÜj zaten weer zwijgend bijeen, terwijl de nadere overweging genomen worden. Van den Minister van Binnenlandscho Zaken is ingekomen bij de gemeente Leiden een schrijven; als gevolg waarvan dit ge meentebestuur verzoekt den verschillenden omliggenden gemeenten een bijdrage toe to j zeggen voor het onderwijs, dat door leer lingen uit die geiueenten op do H. B.-S. te Leiden wordt genoten. Daar er slechts één leerling is, die do H. B.-S. te Leiden bezoekt, gaat het niet aan voor dien enkelen uit de gemeentekas te putten. Besloten werd geen bijdrage of subsidie te verleenen. Een adres van D. Kapteyn (Zilk.) Diens zoon is lijdende aan epilepsie en daarom wordt tegemoetkoming verzocht in de on kosten bij plaatsing in een gesticht. Wordt besloten de helft van genoemde onkosten, zijnde f 165, bij te dragen. Van enkele ingezetenen was ingekomen een verzoekschrift om ontheffing van schoolgeldwaarop gunstig beschikt werd. Voorts was kasopneming geschied bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in goede orde was en f 206.24 in kas. Voor leden van het stembureau werden gekozen de heeren H. Oostdani, G. Bouw meester en B. C. Vos, en tot leden-plaats vervangers: de heeren J. Warmerdam, H. Heemskerk en J. van Schie. Alsnu kwam aan de orde: hot uitdiepen van „De Schipperssloot" Werd besloten, het haggerwerk uit te besteden aan Bax, alhier woonachtig, en het schoeiingswerk aan inwonende timmerlieden. Reeds is een schrijven gericht aan de Directie der H. IJ.-S.-M. om het uitgegraven zand te mo gen bergen op den berm Langs de spoorlijn, welke thans verhuurd is aan schipper Broekhof. Nog een andere goede gelegen heid tot berging is op het land van den heer K. Kors, die echter hiervoor als voor waarde stelt een som van f 250. Alsnu stelt de Voorzitter voor het school hek van de O. L. S. (dorp), dat in zeer slechten toestand verkeert, te vervangen (gedeeltelijk) door een ijzeren en wel dat gedeelte, hetwelk zich bevindt langs den publieken weg. Het overblijvende deel van het hek zal zooveel mogelijk gerepareerd 1 worden, met het 'oude hout, dat door ijzer vervangen wordt. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag bracht de lieer R. C. Vos in het midden of er geen mogelijkheid zou bestaan den grooten grondeigenaren en bloemisten die, hoewel zij persoonlijk lnii- I ten de gemeente wonen, hier hun eigendom- I hebben en hier hun werklieden laten wo- I non, aan te slaan in don Hoofdclijken Om slag. De Voorzitter zegt hierop, dat hier- 1 voor geen termen aanwezig zijn en sluit daarna de vergadering. Enka's ontslag. In hot jongste nummer van „Opwaarts" publiceert mej. v. <1. Vlies haar ontslagbrief, dio Zaterdag 14 Mei werd ontvangen. Hij luidt: „Regenten der grooto en kleine Diaconie scholen der Ned.-Herv. Gemeente te Rot terdam, lettende op hetgeen ook aan hen is voorgeschreven in art. 11 van het Al gemeen Reglement voor de Herv. Kerk in I het Koninkrijk der Nederlanden, overwegende, dat mej. A. van der Vlies, I onderwijzeres van bijstand aan hun school j Eendrachtsstraat 87, hoofd de heer A. Bra- kel, niet alleen aangesloten is bij den Bond van Christen-socialisten, maar ook, als se cretaresse van het Bestuur, optreedt als een dor leidstérs van genoemden Bond, overwegende, dat genoemde mejuffrouw A. van der Vlies, onder don naam „Enka" lid. der Rodactio van „Opwaarts," orgaan van den bond van Christen-socialisten, en daardoor verantwoordelijk voor hetgeen in genoemd orgaan geschreven wordt overwegende, dat de beginselen van den Bond van Christen-socialisten en de denkbeel den, in genoemd orgaan verdedigd, in strijd zijn met dc beginselen, waarvoor, op grond van art. 11 Alg. Regl. de zorg ook aan Regenten is opgedragen overwegende, dat een namens Regenten tot mej. A. van der Vlies gerichte uitnoodiging om ontslag te vragen als onderwijzeres van bijstand pan do Diaconiescholen der Ned.- wind aan de vensters rukte en de gloed van het vuur helderder werd in de schemerachtig verlicht» kamer. „Hij heeft me toen nog iets verteld en dat was, dat het het mooiste is, als men een duidelijk doel voor oogen heeft en voelt, dat men, het bereiken kan. Ik heb nu een levensdoel en ik geloof, dat ik het bereiken kan. Ik geloof niet, dat er veel deftigheid verbonden is aan het kweeken van perzi ken en het fokken van struisvogels; maar ik zou zeggen, dat men er heel wat meer blanke schijven mee verdient dan mot het opmaken van verdragen". Hij lachte gelukkig en begon toen be schrijvingen te geven van het onbekende land en zijn uitheemsche schoonheden, waarnaar zij luisterde met den verbaasden glimlach van een kind dat men een sprookje vertelt En terwijl hij sprak, sprong zijn hart van vreugde op, zooals 't in de laatste moei lijke dagen niet gedaan had. Want er waren te veel banden geweest, die verbroken, te veel scheidsmuren, die omgehaald moee ten worden. Die hevige, onvermijdelijke schokken hadden zijn besluit niet aan het wankelen kunnen brengen; maar zij waren er toch geweest. Maar welke spijt hij ook in de tusschcnruimten tusschcn die twee levens gevoeld had, toen, het gewone fat soen hem van haar verwijderd had, nu was hij weg, verdronken in haar blauwe oogen. „Zijn leven bederven?" zei Mina Bennet dien avond laat, op dat ongewoon vertrou welijke uur, waarin kamerjaponnen en haar borstels een groote rol spelen. „Zet dat malle idee eens en voor ad uit je hoofd 1 Ik zeg je, dat jij zijn leven maakt!" „Hoezoo?" vroeg de ongeloovige Irma, Herv. Gemeente harerzijds met een weige ring i,8 beantwoord; gezien hebbende dc door mej. A. v. d. Vlies op 3 Mei 1907 onderteekende „acte van aanstelling", meer bepaaldelijk liet onder punt 6 genoemde besluiten aan mej. A. v. d. Vlies met ingang van 1 Sept. 1910 eervol ont slag to geven als onderwijzeres van bij stand aan oen hunner scholen." Regenten voornoemd: (got.) G. v. d. GIESEN, praesee. (get.) P. P. COUVRET, scriba. Het in den brief bedoelde artikel II be helst het volgende: „De zorg voor do belangen, zoo van de Christelijke Kerk in hot algemeen als van de Hervormde in het bijzonder, do hand having harer loer, de vermeerdering der godsdienstig© kennis, dc bevordering van christelijke zedon, de bewaring van orde cn eendracht, en do aankweeking van liefde voor Koning on Vaderland, moeten steeds het hoofddoel zijn van allen, dis in onder scheidene betrekkingen met het kerkelijk bestuur belast zijn." Enka deelt nog mede, dat zij dadelijk na ontvangst van de „Acte van ontslag" met oen uitvoerig "bezwaarschrift zich ge wond hoeft tot de commissie van beroep voor do scholen aangesloten bij do Vereeni ging voor „Chr. Volksonderwijs", met ver zoek, hot verloeöd ontslag alsnog te ver nietigen en haar in haar betrekking te hand haven. A!geiii:ens Bond van R.-K. Kiesvcresnlginjnn. Gisternamiddag vergaderde do Alg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen te Utrecht, in het gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen, onder leiding van den voorzitter mr. D. Kooien, lid van de Tweede Kamer. Aan het verelag van „De Tijd" is het volgende ontleend. Er waren 43 districten vertegenwoordigd. De notulen van don secretaris, baron Van Lamaweerde, gaven geen aanleiding tot opmerkingen en werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester, mr. Thijssen, sloot in ontvangst en uitgave oiet een totaal van f 1254,10 met een saldo van f 169,06. Zij werd na controle door een com missie goedgekeurd. De voorzitter wijdde een woord van hulde aan hot overleden be stuurslid, den heer J. Th. Hessels, te Gro ningen. In diens plaats werd gekozen de heer Dekker, te Wildervonk. Tot plaatsver vangend lid voor Overijsel, in plaats van den heer G. A. de Bruin, dio bedankt had, werd gekozen de heer H. J. Schoenmaker, te Deventer. Verworpen werd nu het voorstel-Go es, strekkende om vergoeding van reiskosten der afgevaardigden te bestrijden "uit de Bondskas en de uitgaven hoofdelijk om te slaan over de aangesloten vereenigingen. Eveneens werd verworpen een voorstel- Tiel, strekkende om de contributie te stellen op f 4 voor iedere stem, welke een vereeni ging uitbrengt. Het voorstel-Deventer om door den Bond een herziening te doen bewerken van het program van actie der Katholieke Kamer leden, werd door den voorzitter met een kort woord bestreden op de bekende gron den en met name, omdat het in strijd is met do oorspronkelijke strekking van den Bond. Deventer was niet aanwezig en daar de voorzitter geen verdediging verwachtte en er algemeen geapplaudisseerd werd, werd het voorstel niet behandeld. Katwijk vorlangde opening van het debat, hetwelk echter werd verworpen met 64 te gen 25 stemmen. Hierna verdedigde Arnhem zijn voorstel omle. aan het bestuur op te dragon te benoemen een commissie tot het ontwer pen van een program van R -K Gemeente raadsleden, en 2e. het initiatief te nemen tot het vormen van een Bond van R.-K. Gemeenteraadsleden. Ook dit voorstel werd verworpen. Arnhem hoopte nu, dat de voorstemmers in hun kiesvereenigingen het particulier initiatief van Arnhem zouden steunen. Katwijk stelde nu een motie voor, waar in de Bond zich uitsprak voor de urgentie der zaak. De voorzitter kan, na de straks gevallen die juist haar gewetensbezwaren gelucht had. „Heel eenvoudig. Niets of niemand kon van nature meer ongeschikt zijn voor diplo maat dan Vincent, maar de omstandig heden zouden er hem toe vervormd hebben, ten koste van zi^p. karakter. Want „voor menschen van a^-overg^oot** 'waarheids liefde en bij Vincent bereikt die ad een heel groote hoogte is de diplomatieke berg al heel glibberig om t» beklimmen. Hij zou zeer waarschijnlijk tot een leelijken Redelijken val gekomen zijn." Hier moest Mina ophouden om te niezen, een zeer natuurlijke noodzakelijkheid, met het oog op het verblijf van den middag in de onverwarmde slaapkamer. „Hij denkt, dat hij nu alleen gelukkig is, omdat hij jou liefheeftmaar het is ook een beetje, omdat hij voelt, dat er een einde is gekomen aan een innorlijken strijd. In mijn idee is het niet alleen de eer van je vader, die hij redt door afstand te doen van die eer, als eer beteekent waar tegenover zichzelf te zijn. Ik heb al jaren lang ge hoopt, dat er eens iets dergelijks zou go- beuren. Je kunt er Je geen voorstelling van maken, hoe dankbaar ik je ben en hoe blij ik ben." Als bewijs daarvan liet de nachtkus van j Mina een vreemd-nat tigen indruk achter op Irma's wang. Maar Vincent was nog niet aan het eind j van zijn pijnigingen. Verscheiden dagen I lang moest hij zichzelf nog vol zelfverwijt I afvragen of een besehuldiging van zedelij- j ken moord niet de rest zijner dagen zou i verduisteren, of de schim zijnor grootmoe^ j der niet al zijn nachten voortaan zou be- uitspraak, de logica dezer motie niet ont dekken, en wenscht ha.ir ook nitrt in stem* ming te brengen. Bij de rondvraag kondigde Alkmaar aan een voorstel tot 6tiohting eener weerstands- kas. Katwijk kwam nog eens terug op de vaat- stelling van een politiek program door do kiezers inplaats van door dc Kamerleden. In antwoord op een vraag hoo een liberaal blad het eerst aan de agonda is kunnen komen zeide dc secretaris, dat dit ongetwij feld door een onbescheidenheid is gebeurd. Nadat de voorzitter ook nog Katwijk be antwoord had, werd door het bestuur nog verzekerd, dat voor do toekomst tegen on bescheidenheid zal worden gewaakt. Hierna werd de verga dering geolotcn. Opgave van personen, die sleh te Vleiden hebben gevestigd. H. Tammere on gezin, Hoeroustraat 93. M. W. de Wit, Botermarkt 17, 1ste luit. artillerie. Wed. HoekstraDo Visser, Vrwwijk- straat 31 A. Q. Duindam cn gezin, Oude Vost SI. Wed. NuesinkVan Ieperen, ltijn- eg Scluekade 39. II. M. van der Raad, LoklioretsLraat 22. A. E. Maoco, Volmolen gracht 8, dienst bode. A. van Gerwen, R.-K. "Weeshuis, ïïooi- grticht. L. Hoogduin, Oude Vrat 197. J. Schokking en gezin, Oude Singel 248, predikant. IC. do Bruijn en gezin. Prins Hendrikstraat 24, loopknecht. P. P. Devilee en gezin, Nipponstraat 28. D. de Bruijn, Havenkade 4, bankwerker. W. P. Bruurmijn, Broeetraat 24. M. 0. Honnoquin en gezin, Brooetraat 46, directeur van het postkantoor. W. Co uwen borg en gezin, Broes traat 8-4, restaurateur. J. JE. Horreo, Brcestraat 65, spekslager. J. W. van Iïuijstoo on gezin, Pr. Frede- rikstraat 18, oloctricien. H. Bierman, Rapenburg 73 A, dionstbodö. A. Sandberg, Korte Mar© 21, dienstbod). M. J. van der Kuyl, Acad. Ziekenhuis, verpleegster. J. H. Christiaans en gezin, Groonhaz?ri- gracht 27, schoenmaker. J. S. van der Meer, Decimastraat 12, krui denier. J. H. Wolff, Brcestraat 48/50, banket bakker. J. van Ebbcnliorst Tengbergcn, Haag weg1 7 A. C. H. M. van Santvoord, Brcestrnnl 84, kinderjuffrouw. J. Poptie, Nieuwe Brugsteeg 1A. H. J. II. Kors cn gezin, MusschouUroek- straat 15, handelsreiziger. Tentoonstelling te Brns- Van welingelichte zijde wordt verzekerd dat mr. Tydeman Jr., lid van de Tweede Kamer, onder-voorzitter van de centrale commissie voor de Brusselsoho tentoonstel ling, voorzitter van de Nederlandsche af deeling der Hollandsch-Belgische economi sche oommissie, is aangezocht voor dc be trekking van commissaris-generaal bij do Brusselscho expositio als opvolger van mr. Regout, benoemd tot minister van justitie Tegelijkertijd wordt er evenwel bij ver meld, dat de heer Tydeman wegens zijn drukke andere werkzaamheden voor de aan bieding bedankt zou hebben. Aan het tot 30 Mei a.s. uitgestelde feest banket, dat mr. Regout, commissar is-gene raal van Nederland bij de Brussolsohc ten toonstelling ter gelegenheid der opening van het Nedcrlandsch paviljoen, den ten- fcoonstellings^autoriteiten zal aanbii-deny zullen van de ministers, kabinetsleden hier te lande, deelnemen de ministers van Bin- nonlandschc zaken, van waterstaat cn vart landbouw, nijverheid en handel Den volgenden dag geeft de Belgische minister van nijverheid en arbeid, dc heer Hubert, een lunch ter eere van zijn Neder landsche ambtgenooten, die des avonds de gasten zijn aan het diner, dat Hr. M ge zant, jhr. Van der Staal, te dezer g« gen heid aanbiedt. zoeken, want schokken van die soz worden' op twee-en-tachtig-jarigcn leeftijd niet ge makkelijk overwonnen. Toen met de noodigo voorzorgsmaatre gelen aan lady Aurelia was meegedeeld, <lat Vincent niet alleen de betrekking van Secretaris te Berlijn had afgeslagen, maar tegelijkertijd zijn ontslag had ingediend, had zij na een korte, doch angstaanjagenu» stilte, bewijs gegeven van haar scherpzin nigheid door te vragen: „Hoe heet zij 1" Toen de naam genoemd was, kreeg zij dio soort van zenuwtoeval, als waartoe haar zenuwen in staat waren, vermengd met het luid medegedeelde plan, om rechtstreek* naar haar graf af te dalen. In den tus- schentijd ging zij in haar bed liggen na het dichtst bij zijnde slachtoffer, in dit geval haar kamenier, eenige oorvijgen te hebben toegediend en dat werd ten minste in do bediendenvertrekken verteld alleen lxaar oogen niet te hebben uitgekrabd, omdat het slachtoffer haar te vlug af was. Toen heerschtc er dagen lang een vol maakt débacle in het ordelijke huishouden van het huis op het Eaton-Plein, waarvootl dag en nacht het rijtuig van den huisdokter te zien was en waar in de stille kamer* Clirissic en Cissy over dc afschuwelijk* wending der zaken spraken op fluisteren den toon en bijna weenend, ofschoon er later uitkwam, dat Chrissie's oogen eigen* lijk nooit rood waren geweest en dat hei diepste gezucht over de vernietiging der familie-hoop, door haar zuster geuit, haa^ toch nooit geheel had terneergeslagen. (Slot vodgtfc,

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 5