N°. 15415 Woens(Ta<> 25 51 el. A°. 191Ü. (Seze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Portret Koninklijke Familie. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". H LEIDSCH MftBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 18 regels f L05. Iedere regel meer fO.YIk Grootore letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentien ran 30 woorden 40 Gents oontant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PIUJS DEZER COURANTl Voor Leiden per week 9 Cents-, per 3 maandeD f 1.10. Buiten Leiden, per looper en w&or agenten gevestigd gijn v 1.30. Franco per post 1.65. Van het portret, waarop H. M. de Ko ningin met Prins Hendrik en de kleine Prinses, hebben wij reproducties in licht druk laten maken op dezelfde grootte als wij vroeger de portretten van het Konink lijk Huis aan onze abonné's hebben aange boden. Zoodra de aflevering zal kunnen geschie den zullen wij dit aan onze abonné's be richten. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet Brengen ter algemeenc kennis, dat door B. Th. RUTGERS, bierhandelaar, wonen de te Leiden, een verzoekschrift is inge diend, om verlof voor den verkoop van al- ooholhoudcnden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het beneden voor- en achterlokaal van het perceel Nieuwe Rijn No. 72. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 25 Mei 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; - Brengen ter algemeeno kennis, dat door A OUWERKERK, mclkslijter, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrij©n drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop, in den winkel en de ach terkamer van het perceel Kraaierstraat No. 6. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 25 Mei 1910. Leiden, 25 Mei. Op 1 Juni a.8. zal onze stadgenoot de heer G. H. Kokxhoorn het voorrecht sma ken zijn 40-jarig jubileum als gemeente ambtenaar te Leiden te berdenken. Sedert 16 Juni 1892 is hij gemeente-ontvanger. On getwijfeld zal het dezen voorbeeldigen amb tenaar, die ook om zijn groote mate van hu maniteit de achting der burgerij geniet, op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Bij de gehouden stemming tot benoe ming van 7 notabelen bij het Ned.-Herv. Kerkgenootschap alhier, 7.ijn herkozen de heeren: J. Iding met 367, M. J. F. Meiners met 367, H. Mens met 367, A. Couvée 366, P. J. Harfcevelt met 364 en J. J. de Graaff 363 stemmen, die allen met 1 Juni a.s. pe riodiek moesten aftredenen de heer T. Spruitenburg (die bedankt had, doch op nieuw geeandidcerd werd), met 196 stem men. Voortg werden uitgebracht op de heeren: Jan de Nie, 136, J. J. 't Hart, 14, W. P. ten Kate 9 stemmen, terwijl nog 5 personen ieder één stem verkregen en 6 blanco-biljet ten uit de bussen kwamen. De Indische mail (Fransche dienst) wordt hedenavond alhier verwacht. Voor het akte-examen lager onderwijs zijn te Utrecht geslaagd de dames A. G. Sprey, van ZwammerdamW. M. Leliveld en B. Ruys, van Woerden. Te Haarlem is geslaagd mej. M. P. van der Steen, van Leiden. De heer C. van der Waa, oand. tot den H. Dienst te Katwijk-aan-Zee, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Waal en Koog aangenomen. Te Haarlem is opgericht een af deeling van Nederlandsche Eeisvereenigingen met 44 leden. Afdeelingen worden opgericht te Utrecht, Amsterdam en Leiden. Gistermiddag om 1 uur is keizer Wil helm met zijn jacht „Hohenzollern" uit En geland te Vlissingen aangekomen. De Kei zer werd opgewacht door enkele autoritei ten en begaf zich kort vóór het vertrek van den trein van zijn jacht naar het perron. De extra-trein, welke begeleid werd door enkele hoofdambtenaren van de Staats spoorwegen, vertrok om kwart voor drieën naar Berlijn. Het jacht, en de begeleidende oorlogsschepen vertrokken om 3 uren naar zee. De toegangen van en naar de haven en het station waren, als altijd, weder door een talrijke politiemacht afgezet. Keizer Wilhelm verleende do orde van den Rood en Adelaar 2de klasse aan, de hee ren Dominious, inspecteur bij het Loods wezen 4do kl.F. Pikda, luit. bij de mare chaussee, en G. J. van, de Broek, ingenieur bij de Rijkswaterstaat, allen te Vlissingen, en v. Dieren, inspecteur bij de posterijen te Middelburg. Men meldt aan de „N.R.Ct.", dat de ontslagaanvrage van den directeur van bet Kabinet der Koningin, jhr. Vegelin, van Claerbergen, thans bij de Regeering ont vangen is. Hier te lande is bericht ontvangen, dat mr. J. P. G. Westhoff, president van den Landraad te Bandoeng, aldaar aan cholera ia overleden. Het gerechtshof te Amsterdam heeft, ter vervulling eener vacature van raadsheer in dat college, opgemaakt do volgende al- phabetische lijst van aanbeveling: mr. L. Ph. Hoeffelman; mr. J. Rruseman en mr. L E. Visser allen rechter, de beide eersten in de arrondissementsrechtbank te Amster dam, do laatste in die te Rotterdam. De arr.-rechtbank te Arnhem heeft, ter vervulling der vacature van kanton rechter te Eist, opgemaakt de volgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. P. W. Boll, substituut officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Amsterdam; mr. J. H. ten Bokkel Huinink, kantonrechter te Lemmer; mr. G. W. F. Wentholt, griffier bij het kantongerecht te Hulst. In de algemeene vergadering van de Ridderschap van Utrecht, gehouden te Utrecht, zijn geadmitteerd als leden de heeren jhr H. van den Bosoh te Neerlang broek, mr. B. J. L. baron de Geer van Jut- phaas te Doorn en jhr. Th. J. G. Stratenus te Diepenveen. Na afloop der vergadering vond plaats de jaarlijksche gemeenschappelijke maal tijd, waaraan 20 loden deelnamen. LISSE. Do heer J. J. Kruijff, die in de 1.1. Zaterdag gehouden Raadsvergadering met algemeenc stemmen werd benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur, vaca ture-Van Stockum, heeft die benoeming aan genomen. Notaris Tuymelaar, die indertijd als zoodanig was gekozen, had voor die be noeming bedankt. .Het nieuwgekozen lid van de gascom- missie, de hoor G. C. Tromp, alsmede do herkozen leden do hoeren Van Zanten, Van der Veld en Lcfeber, hebben thans, nu de rekening der gasfabriek is goedgekeurd, hun benoeming aangenomen. NOORDEN. Door do stichting van de twee bijzondere scholen alhier is de open bare school bijna ontvolkt. Slechts elf leer lingen genieten daar nog onderwijs, waar van er drie uit de gemeente Zevenhoven komen. NOORD WIJK. Commissarissen van de „Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken" hebben gisteravond den heer P. Boonekamp benoemd tot bewaarder of ooncierge aan het eigen gebouw, dat do Spaarbank weldra in gebruik hoopt te nemen. Ten behoeve van den gemeentelijken reinigingsdienst, laatstelijk opgedragen aan P. Jonkheer als laagsten inschrijver, is er gisteren een vuilniswagen aangekomen, ge leverd door de firma Ary Jordaans, tc Schie dam, die aan hoog gestelde eischen vol doet. Do groote bak, waarin twee afdeelin gen, één voor asch en één voor vuilnis, wordt afgesloten door vier gebogen,, ijzcrsn deksels, cLio op zeer eenvoudige wijze door mechanisch werkende hefboomen geopend worden. Verder kan de gelioele bak opge vijzeld worden, totdat het achtereinde op den grond rust. Het achterluik wcrüt er af genomen en de inhoud valt gemakkelijk op do vuilnisbelt. Maarer is o.i. een leelijke „maar" aan verbonden. De wagen, waaraan zoor veel ijzer is, maakt op'ons den indruk, te zwaar te zijn voor één paard, vooral, waai dit hoogten moot beklimmen, wat in ons dorp een enkele maal noodig is. Het gemeentebestuur zal dus raad moe ten schaffen, want de som, waarvoor P. Jonkheer het ophalen van asch en vuilnis heeft aangenomen, is maar berekend op het houden van één paard. Enfin, dat zal wel op een of andere wijze ge vond jn worden. Een feit is het, dat we met dezen vuil niswagen vo«r den dag kunnen komen. De vele klachten, steeds vernomen op de open vuilniskar, hebben voortaan goem roden van bestaan meer. 't Strekt het gemeentebestuur dan ook tot eer, dat er nu ineens maar wat goeds aan gekocht is. NOORDWIJKERHOUT. De familie G. keerde mob yen dogcart van oen uitstapje naar Hillegom terug. Op den Duinweg brak de \>uikriem van het tuig. Het rijtuig schoot daardoor los en sloeg met vier in zittenden achterover. Gelukkig was het paard zeer piak anders had het ongeluk ernstiger gevolgen kunnen hebben. De heer Van D. miste ©enige koe- dokken. Toen hij op onderzoek uitging, ble ken deze weggehaald door K., alhier woon achtig. echter niet met de bedoeling ze te stelen. Hij had er zich gedurende den nacht op te slapen gelegd, liefst in de open lucht. De oude man was, toen men hem vond, meer dood dan lovend en verkeerde in een staat van levensmoeheid. Op de zanderij-der firma Guldemond brak gisteren een werkstaking uit. De werk lui cischten hooger loon en gingen tot ergerlijke balddadigheden over, zoodat de politie genoodzaakt was de sabel te trek ken. De burgemeester, op het terrein, aan wezig, trachtte persoonlijk de gemoederen tot kalmte to brengen. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag had in badhotel „Konijnenburg" door het .Dagelijksch Bestuur der gemeente de open bare verpachting plaats van het recht tot het plaatsen van badkoetsen en verder had- materaal, alsmede tot het plaatsen van stoelen op het strand te Noordwijk-aan- Zee. Het strand was daartoe afgebakend in 88 perceelen, ieder van 20 strekkende Meters. P. Bedijn heeft gepacht do perceelen 1 tot en met 8 voor te zamen f 180; W. van Béelen perceel 9 voor f20; O. J. L. van der Meer de perceelen 10 tot en met 16 en de perceelen 59 en 61 voor te zamen f 600; firma wed. W. H. van Konijnenburg de perceelen 28 tot en met 32, 52 tot en met 58, 60 tot 62 tot en met 71, voor te zamen f 1897Maatschappij „Huis ter Duin" de perceelen 33 tot en met 51 voor te zamen f1103; H. J. Liefferink de per ceelen 72 en 88 voor te zamen 121J. de Bes de peroeelen 73 tot en met 87 voor te zamen f 665. De gehoele verpachting van 77 perceelen (want de perceelen 17 tot en met 27 wer den opgehouden) hcoft alzoo opgebracht de somma van f 4586. Na korte beraadslaging van B. en Ws. werden de perceelen gegund. We zouden zoo zeggen: dit goudmijntje heeft de gemeente een paar jaar te laat ontdekt. VOORHOUT. Gisteravond snorde de trein van haÜnegen uit do richting Leiden door onoplettendheid van den machinist de halte voorbij cu werden do reizigers, die hier wensehten uit tc stappen, medegevoerd naar Piet-Gij zen brug, van waar zij per rijtuig hun bestemming, die zij eerst voorbij wa ren gesneld, bereikten. VOORSCHOTEN. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt de heer H. Navis, klerk aan het post- en telegraafkantoor alhier, overge plaatst naar het telegraafkantoor te Am sterdam. In zijn plaats komt hier de heer A. van Dooren, van Amsterdam. Met den bouw van den watertoren aan de Papenlaan alhier is een begin gemaakt, door het plaatsen van loodsen, enz. Als het werk eenmaal in vollen gang is, zal dat daar een drukte geven van bolang. "WASSENAAR. Het zal zeker het beste zijn om het* met rondreizende scharenslijpers eerst op een acooordje te gooien, alvorens hun mes of schaar toe tc vertrouwen. Gister middag liet een heer alhier oen schaar slijpen, natuurlijk in de mcening, dat de werkzaamheden mot den gewonon prijs van 5 of 10 ets. beloond zouden worden. Edoch, de heeren vroegen bij het aanbieden van hot geslepen werktuig do vreemde som van acht en een halven stuiver. Men had nist veel animo om dezen buitengewonen prijs tc betalen. De politie kon er ook weinig aan. doen. Het publiek had natuurlijk schik. „Je hoeft hier zeker niet terug te komen," merkte een omstander op „Och je weet niet," zei .een der scharenslijpers, „als de schaar goed voldoet, werk je voor een armen drom mel dan gaat hot goedkooper, maar wie het kan betalen!" Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton rechter te Geldermalsen mr, G. Kolff, thans griffier bij het kantongerecht aldaar tot kantonrechter te Gouda, mr. K. N. Hengeveld, thans kantonrechter te Me- dcmblik; tot notaris binnen het arr. Am- hem, C. F. Troost, candidaat-notaris al daar; met ingang van 1 Juni 1910, benoemd: lo. tot hoofdcommies bij de topographische inrichting de commies bij die inrichting G. F. Kierdorff 2o. tot arohiefbediendè bij de topographi sche inrichting, de tijdelijk archief-bediende bij die inrichting, L. G. T. F. Massizzo; 3o. tot steenslijper bij de topographische inrichting de tijdel ijk-steenslijper bij die in richting J. A. Kling met ingang van 1 Juni a.s., opnieuw be noemd tot leden van het college voor de seevisscherijen de heeren mr. E. N. Rahu- sen, C. J. J. H. van Kempen, prof. dr. Max Weber en mr. M. Tydeman Jr. benoemd: lo. bij den plaatselijken staf, tot 2den luit., plaatselijk-adjudant te Ede, de sergeant lste kl. F. L. E. Ma-uren- brecher, van het 0de reg. inf.; 2o. bij het wapen der infanterie, bij den staf van het wapen, tot kapitein, de lste luit. S. J. B. Maier, van dien staf, werk zaam bij de Koninklijke Militaire Academie; bij het 3de reg., tot lsten luit., de 2de luit. T. C. Kers, van het korps; bij het 4de reg. tot kapitein, de lste luit J. G. Lutz, van den staf van het wapen, werkzaam bij de Cadettenschool; tot lsten luit., de 2de luit H. D. Buurman, van het korps bij het 5de reg. tot lsten luit., de 2de luits. H. D. Scherpenhuyzcn en J. P. Bol ton, beiden van het korps, eerstgenoem de adjudant bij het korps; bij het 6de reg. tot lsten luit. do 2de luit. B. W. T. van Slobbe, van het korps bij het 10de reg., tot kapitein, de lste luit. A H. L. Stam, van het 3de reg.bij het llde reg., tot lsten luit., de 2de luit. J. J. de Man, van het korps; 3o. bij het wapen der artillerie, bij het lste reg. veld-artillcrie, tot lsten luit.j de 2de luit. G. A. van Hulstijn, van het korps bij het lste reg. vesting-art., tot lsten luit., de 2de luit. A O. F. van Kuyk, van het korps; bij het 2de reg. vesting-artillerie, tot lsten luit., de 2de luits A Cramwinckel en EL W. Tilanus, beiden van het korps; bij het korps pantserfortart., tot lsten luit., de 2de luit. A. H. Drijfhout van Hooff, van het korps; bij de instructie-compagnie, tot lsten luit. de 2de luit. L. P. Schmidt, van die com pagnie 4o. bij het wapen der koninkl. marechaus see, bij de 4de divisie, tot kapt., de lste luit. G. J. D Bauduin, van die divisie; met ingang van 26 Mei a.s., lo. de kap.-luit. ter zeer Jhr. C. Hooft Graafland, adjudant van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden, Hertog van Mecklenburg, thans gedetacheerd van Hr Ma. Militaire Huis, weder ter beschikking gesteld van Z. K. 2o. de luit. ter zee 2de kl. W. C. Bijl de Vroe, eervol ontheven van de hem tijdelijk opgedragen functiën van adjudant bij Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg; benoemd in de provincie Zuid-Holland: tot dijkgraaf van den polder het West- NieuwLand, P. Brccn Jz., te Ouddorp; tot dijkgraaf van den polder Oude Nieuwland, J. Mastenbroek Kc., te Ouddorptot dijk graaf van den Springortpolder, P. Breen Jz,, te Ouddorp. Aan Jérome Louis Auguste Ruban, ge boren te Inzinzae (Frankrijk), Piene Julien Marie Bourgeas, geboren te Vay (Frank rijk) en Augustin Anotolo Raphael AmchiiV geboren te Havre (Frankrijk), vergunning verleend tot het geven van hooger onder wijs aan de te Bleijerheide (gemeente Kerk rad©), gevestigde inrichting van hooger on derwijs. genaamd College der Pator Fran ciscanen. Apotheker s-examen. De Min. van Binnen!. Zaken breidt tor kennis, dat in Juni en, zoo noodiv, in Juli e k te Leiden, to Utrecht, te Groningen en te Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de praktische examens van apotheker. Die examens zullen aanvangen te Leiden opp 3 Juni c.k., te Utrecht ov 6 Juni c.k., to Groningen op 30 Juni e.k. en te Amsterdam op 6 Juni p.k. Aanmelding schriftelijk vóór 1 Juni e.k. bij den voorzitter der examen-commissie cn wel: voor Leiden bij den hoogl. dr. L. van, Italhe aldaar; voor Utrecht bij den hoogl. dr. N. Sohoorl, aldaar; voor Groningen bij den hoogl. dr. C. van Wisselingh, aldaar, en voor Amsterdam bij den buiteng. hoogL P. van der Wielen, aldaar. Omtrent de daarbij vcreischie stukken en verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de „St. Ct." No. 118. Kunst, letteren, enz. De groei der vredosgedachte. De voorzatter van het Noorsch« Nobel- comité houdt zich in „Dagbladct bezig met de beweerde uitlating van keizer Wil helm tegenover den Franschen minister van hui ten land sche zaken overdestichti ng van een vredes verb on d der Euro pees che staten. Het is nog niet dui delijk, wat de Keizer beoogt, óf. dat de Europeesche staten zich moesten organisee- ren, en wel zoo, dat zij zich verplichten, den vrede te bewaren, zoo iemand die ver stoort, óf dat de staatkunde in het al gemeen vredes- en beschavingswerk ten doel moet hebben. Gaan wij er nu van uit, dat de Keizer de gelegenheid te baat neemt om de Fran sche rogeering 'direct en vertrouwelijk te zeggen, dat men thans aan een Europeesche vredesorganisatie moet. denken, dan kan men dit des te gemakkelijker begrijpen, nu hij juist van de samenkomst met Roosevelt in Berlijn kwam, die in zijn Nobel voordracht te Kristiania dezelfde denkbeelden heeft ontwikkeld- De veronderstelling ligt voor de Hand, dat die twee echte menschon van den te- genwoordigen tijd, in don loop van hun gesprek hebben ontdekt dat zij gemeenschap pelijke denkbeelden haddon, waaraan do Keizer nu ook op zijn wijze uitdrukking heeft gegeven. Tot dusver werd dit denkbeeld door zeer vele politici gewoonlijk als een onuitvoer bare utopie beschouwd. Het is wat nieuws, dat de meeste actuoele politici van onzen tijd metterdaad de be spreking er van tïr hand nomen. Huldeblijken voor den hoer on mevrouw Drucker. Gisteravond hoeft baron Van Hog«vndorp to Londen uit naam van 1500 Nederland sche deelnemers, aan den heer en mevrouw Drucker de vaderlandsche huldeblijken naar aanleiding van de schenking aan het Rijks museum to Amsterdam, overhandigd. Die huldeblijken bestaan uit een huldcpcnning met bijbelioorende in marokijuledcr gebon den album, do namen der deelnemers be vattende. De aanbieding had plaats in de keurig versierde clublokalen der Nederlandsche Ver- eeniging cn werd bijgewoond door een zeer talrijk on uitgelezen gezelschap, waaron der werden opgemerkt mevrouw Lccky, Alma Tadema, do Nederlandsche gezant, die den heer Drucker het grootkruis der Orde van Oranje-Nassau overhandigde, Hofstede do Groot, Martin, onderdirecteur van het Mau- ritshuis, Holroyd, directeur dor Nationale Gallery en vele andere dames en hoeren, ten dcelo voor deze gelegonhoid uit Neder land overgekomen. Baron Van Hogcndorp lichtte welsprekend en breedvoerig de bctcckonis der Drucker- schcnking en der hulde van Drucker op heden toe. Spreker wees op koningin YvUi- holmina als hot symbool van eenheid voor het samengaan van het moederland cn ds Nedorlandscho kolonie te Londendit lokba daverend applaus cn herhaalde hoezeo's uit. Do heer Drucker betuigde zijn harldij ken dank en verklaarde, dat zijn illusie do nieuwo Hollandscho kunst behoorlijk gewaar deerd te zion, thans ten volle verwezenlijkt is. Holroyd, den directeur der Natioual Gal lery toesprekende, zeide do heer Drucker, dat hij besloten had do aan die Gallery voor eonige jaren in bruikleen afgestane zeven schilderijen, aan de National Gal lery ie schenken. (Daverende toejuichingen.) (N. lt. Ct) ,,D e Holland Express" blijft aan zijn doel l>eantwoorden. „Do zeeëa over" is 't korte hoofdartikeltjo van deze week. Wo raden den redacteur van hot tijdschriftje als schrijver, hij die Buenos- Ayres, zoo goed heeft gokend. Tot aanmoe diging van een bezoek aan deze weelderigo hoofdstad van Argentinië schreef hij dit in leidend woord, daar deze jongo stad, even wel een luxe-staat voerend aan Parijs ge lijk, dezen zomer door een tentoonstelling (waaraan ook ons land, zij het niet offi cieel deelneemt) het 100-jarig bestaan deir republiek Argentinië. Korte artikeltje® met voor reizenden inlichtingen, brengt het tijdschriftje in verscheidenheid. Uitgave: Oppert 97, Rotterdam. Te yle ris stichting. In Teyler's stichting te Haarlem zal tot 1 Juli een tentoonstelling gehouden worden van EngeLsche zwarte kunstprenten 18e eeuw en ook van Ned. historieprenten 16721689 door Romeyn de Hoogo. Hoogeronderwijs voor recensenten. De heer Marc. Emants is op de jongste vergadering van het Ned. Toone el verbond, (jl. Zaterdag) aan het woord geweest over do tooneelreccnsie. In „Do Nieuwe Courant" komt iemand tegen Emants theorieën op. Deze schrijft o.a. „De tooneelverslaggevers om ook cemr een Hollandsch woord te gebruiken doen hun best genoeg om onpartijdig, zaakkun dig en onderhoudend over het loonccl to schrijven, maar het publiek blijft er ten slotte een eigen smaak op na houden en zoekt in den schouwburg vóór alles ontspan ning. „Met een journalistenschool voor tooncnl verslaggevers zou men hetzelfde gesukk beleven als met de Tooneclschool, die een kunstmatig opgekweekt kindje geble ken is. Faillissementen. P. Mulder Hz., graanhandelaar en com- missionnair te Muntendam. J. Krocse, koopman en winkelier in boe ken en papier, tc Wezep, gemeente Olde- broek. F. van den Berg, kruidenier, te Stavo- nisse. P. Bakker, handelende onder de firma Brandenburgh en Bakker, glazenwasscher* te Amsterdam. Geëindigd het faillissement van H. P, J~« Buytendorp, aannemer te loiden.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1