N®. 15413 Maandag S3 IVlei. A0. 191U. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding, LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 wgela fL05. Iedere regel meer f0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oenteoontant; elk tiental woorden meer 10 Oenta.— Voor het incasseeren wordt/"0.06 berekend. PKIJS DF.ZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maaodsD Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per poet f 1.10. 1.30. L66. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. Ondersoek van de verlofgangers der ITIilltie te land. Burgemeester en "Wethouders van Leodem, Gezien het besluit van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, 'dd. 23 April 1910 (Provinciaal blad No. '40), houdende regeling van liet in art. 125 der Milifciewet 1901 bedoeld onderzoek van de verlofgangers der militie te laud; Gelet op axt. 126, 2de lid, van voor- teelde wet; Maken bij .deze bekend, dat het voor schreven onderzoek alhier plaats zal heb ben in de Stadsgehoorzaal (ingang aan do rijde der Breesfcraat), en wel in na te noe men volgorde van de lichtingen waartoe de verlofgangers behooTen, op den daarach ter te vermelden tijd, als: lichting 1902 en vroegere lichtingen, voor 'Zoover de daartoe behoorende verlofgangers niet reeds naar de landweer zijn overge gaan of in dit jaar daarnaar zullen over gaan, en lichting 1903, op Maandag 13 Juni as., des morgens te tien uren; lichting 1904 op Maandag 13 Juni a.a., des morgens te kwartier over tienen; lichting 1905 op Maandag 13 Juni a.s., des morgens te halfelf; lichting 1906 op Maandag 13 Juni a.s., des morgens te kwartier over elven; lichting 1907 op Dinsdag 14 Juni a.s., des morgens te tien uren; lichting 1908 op Dinsdag 14 Juni a.s., des morgens te elf uren; lichting 1909 op Dinsdag 14 Juni a.s., des morgens kwartier vóór twaalven. De betrokken verlofgangers worden bij deze herinnerd aan hun verplichting om bij het onderzoek te verschijnen in uniform ge kleed en voorzien van uc kleeding- cn uit rustingstukken, hun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hun zak boekje met verlofpas, terwijl voorts hun aandacht wordt gevestigd op do bepaling van art. 117 der hierboven aangehaalde wet, volgens welke de verlofgangers warden ge acht onder de wapenen te zijn, niet alleen gedurende den tijd dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen wanneer zij in uni form zijn gekleed, zoodat zij, die ongeregeld heden. plegen of zich aan misdrijven schul dig maken bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, gedurende het onderzoek en bij het naar huis keeren, te dier zake zullen worden gestraft volgens het Crimineel wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te land, bij 'gemeld art. 117 toepasselijk verklaard. Burgemeester en Wethouders - voornoemd, WN. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 Mei 1910. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bedrijf»- en an dere inkomsten No. 17 van den dienst 190910, executoir verklaard den 20sten Mei j.L en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den njLnslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJ8ELAAR. Ledden, den 23sten Mei 1910. Leiden, 23 Mei. Gistermorgen werd in de Pieterskerk alhier als predikant bij de Ned.-Herv. Gem. bevestigd mr. dr. J. Schokking, laatst pre dikant bij die Gemeente te Dordrecht, eertijds lid der Tweede Kama-. De taak van be vestiger was door dr. G. Oorthuys, alhier, bereidwillig afgestaan aan dr. B. van M>sr, predikant te Apeldoorn, vroeger te Leiden, ambtsvoorganger alhier van dr. Schokking en gedurende zeer vele jaren diens vriend. De bevestiger, die nu bijna een jaar gele den Leiden verliet, had tot tekst gekozen deze woorden van Handelingen 247,,En do Heer deed dagelijks tot de gemeente die zalig werden." Na de bevestiging zong de schare den nieuwen leeraar toe de bekende zegenbede: „Dat 'a Hoeren zegen op U daal'," enz. Des avonds deed de nieuwe herder en leeraar zijn intrede en hield oen predikatie naar aanleiding van Psalm 4 vers 7„Ve len zeggen: Wie zal ons hot goede doen zien? Verhef Gij over ons het licht Uws aanschijns, o Heorl" Daarna richtte hij de gebruikelijke toespraken tot kerkelijke personen en ooileges, tot dr. Van Meer als bevestiger, tot dr. Oorthuys, die van de taak als zoodanig had afstand gedaantot den Korkcraad, ouderlingen, diakenen en ambts broeders, tot kerkvoogden, notabelen en kies college; tot den voorzanger, den organist, en bedienend kerkelijk personeel; tot ring- predikanten, professoren en studententot het aanwezige hoofd der burgerlijke gemeen te, met een weemoedige herinnering aan diens voorganger; tot ecnige personen uit Dordrecht, voor deze gelegenheid naar hier gekomen, en ten slotte tot de Gemeente zelve. Aan het einde der godsdienstoefening, wcl- ko moer dan twee uren duurde, werd dr. Schokking toegezongen Gezang 96. Zooals reeds eenigo dagen geloden door ons werd medegedeeld, is aan den zeereerw. heer J. J. Vernieuwe, pastoor der St.-Pe- truskork alhier, met ingang van 1 Juni a.s., door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, mgr. A. J. Callier, eervol ontslag verleend uit zijn pastorale bediening. Gisteren, Zondagmorgen, trad Z.Eerw. voor het laatst voor zijn parochie op om afscheid te nemen. De Hoogmis werd door hem zeiven gecelebreerd en na het Evan gelie sprak hij de geloovigen, die in buiten gewoon grooten getale waren opgegaan om van het afscheid getuige te wezen, toe. Z.Eerw. begon met te zeggen, dat hrt een moeilijke taak voor hem waa thans j op te treden voor zijn parochie. 47 jaren go- leden werd ik omgord met de wapenen des geloofs om te strijden tegen de boosheden j der wereld. Ik heb dit gedaan met alle krachten, welke mij geschonken werden En j thans, na die 47 jaren, beginnen di-^ wape nen mij zwaar te vallen. In de H. Schrift staat opgeteekend, dat een menschenleven van 70 jaren geschikt is tot werken, wat daar boven gaat ia niets anders dan moeite en last, vandaar dat ik aan mijn hoogeerw. overheden ontslag vroeg en verkreeg, daar ik de 70 jaren kort geleden heb mogen bele ven. Mijn plaats zal eerlang worden inge nomen door jongere krachten. Voor een stad als Leiden en een parochie als die van St.-Petrus behoort aan het hoofd te staan een man met sterken arm en helder hoofd. En al valt mij het afscheid zwaar, na een arbeid van 19 jaren, om. - u doorgebracht, toch moet ik het doen ter wille van mijn leeftijd. Thans moet ik mij nog kwijten van den plicht van dankbaarheid. In de eerste plaats mijn dank aan do eerw. heeren kapelaans der kerk, dio mijn taak kielpon verlichten. Aan heeren kerkmeester^ mijn dank voor de wijze, waarop zij altijd met mij met de meeste bereidwilligheid hebben medege werkt tot verfraaiing van het huis des Heeren. Aan het college van heeren-oollec- tanten, wier werk nooit te veel was als ik van hen iets verlangde. Het wos zeer zeker een groot bewijs van goede eensgezindheid onder dit collego te kunnen zoggen dat bijna allen nog van het begin van mijn pastorale loopbaan alhier reeds in die functie werk zaam waren. Dank werd gebracht aan do leden van het zangkoor, die de geloovigen door hun schoonen zang hun godsvrucht deden ver- hoogen. Den ouders werd dank gezegd dat zij hun kinderen steeds ondar Z.Eerw. lei ding hadden gehraoht en ten laatste aan alle parochianen voor hun medewerking in ver schillende hoedanigheden. Mogo het zei spr. ten slotte zijn voorgekomen dat ik in de vervulling van mijn ambt soms ben te kort gekomen, en daaraan twijfel ik niet, want elk mensch heeft zijn fouten en nalatigheden, dan vraag ik u mij dit te vergeven. Z.Eerw. hoopte dat zijn beminde parochianen hem nimmer zouden vergeten en beval zich aan in hun gebeden. Hij van zijn kant zou da gelijks om hen denken. Daarna werd de godsdienstoefening voort gezet, waaronder het zangkoor der k;rk, onder leiding van den directeur den heer Van Velzen, uitvoerde de Mis van Wiltber- ger „St.-Caecilia" en het „Tantum van Fr. Witt. Na afloop bracht de organist Mendelssohn's Priestermarsch ten ge hoor e. De zeereerw. heer H< genraats rector van het R.-K. Weeshuis t© 's-Gravonhage, is met 1 Juni benoemd tot pastoor van de H. Petrus-Kerk to Leiden. Naar aanleiding van de indiening van het Wetsontwerp voor pensionneering van zijdelingsche diensten verzond het Bestuur van de „Vereeniging van Concierges en Amanuensis aan Inrichtingei} voor Hooger en Middelbaar Onderwijs en hen dio daarme de gelijk gesteld kunnen worden," aan Cura toren-colleges der Rijks-Universiteiton te Leiden, Utreoht en Groningen het volgende schrijven: „Met eerbied verzoeken ondergeteekep- den namens het Bestuur van de „Vereeni ging van Concierges en Amanuensis aan in richtingen voor Hooger cn Middelb. onderw. en hep die daarmede gelijkgesteld kunnen worden" opgericht 10 Maart 1906, Kon. goedgekeurd 2 Febr. 1907, Uw geacht College een oogenblik gehoor voor het volgende „Zij hebben met vreugde de indiening vernomen van het Wetsontwerp voor ver gelding met pensioen van zijdelingsche dien sten, doch kwamen tot de droeve ervaring, dat de categorie „bedienend personeel hoo ger onderwijs" nog opder staat A noch on der staat B, welke het ontwerp begeleiden, voorkomt. Zij hopen, dat deze vergissing Uwe geëerde aandacht piet zal zaju ont gaan, te meer waar bet Uw College niet onbekend zal zijn, dat verschillende perso nen onder dit personeel voorkomen, die rechten» daaronder kunnen vallen. „Waar het o. i. Uw geacht College door een opderzoek bij Directeuren van inrich tingen gemakkelijk zal vallen het juiste aantal dier personen te weten te komen, sproken zij de hoop uit, dat rij Uw Collego bereid mogen vipden dit onderzoek te doen, om daarna pogingen in het werk te stellen bij Hunne Excollentiën, de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën deze vergissing alsnog hersteld te krijgen. Namens het Bestuur, enz. Voor het akte-examorp lager onderwijs zijn te Haarlem geslaagd de heeren L. O. Binnendijk en G. Marks, van Leiden, en W. Q. Grimbergen, van Katwijk aap den Rijn, leerling der Rijksnormaallessen te Katwijk. Voor het examen als apothekers-assis tente is te Breda geslaagd mej. J. A Blank- waardt, gob. te Zoeterwoude. Op het zangersfeest dat op 27 Juli aanst. vanwege den Bond van Christelijke Zangvcrccnigingen in Nederland zal gehou den worden op het landgoed „Raaphorst" nabij Voorschoten en Wassenaar, door H. M. de Koningin daartoe welwillend afgestaan, zullen als sprekers optreden do heeren prof. dr. P. J. Muller, te 's-Graven- hage; ds. G. J. A. Jonker, te Utreoht; dr. J. O. de Moor en ds. ML Schuurman, te 's-Gravcnhage, en ds. A do Haan, te Zwolle. Bedankt is voor het beroep naar de Nod.-Herv. Gem. to Waddingsveen door ds. B. Batelaan, te Hoogeveen. Aan ds. H. C. Vcltman, pred. bij de Gereformeerde Gemeente, te Haarlemmer meer, is op zijn verzoek, na een diensttijd van 42 jaren, eervol emeritaat verleend met ingang van 1 Juli as. Ds. M. M. de Lint, pred. bij de Ned.- Hcrv. Gem. te Hei- en Boeikop heeft tegen 1 Nov. as. eervol emeritaat aangevraagd. Koning Albert van België heeft aan onzen gezant te Brussel, jhr. v. d. Staal van Piershil, verleend het grootkruis der Leo poldsorde, paar aanleiding van zijn over handiging aan Z. M., namens EL M. de Koningin, van het grootkruis der orde van don Ncderlandschen Leeuw. De gepensionneerde luit.-kolonel der genie C. F. H. Tückermanp, van het O.-I. leger, komt in aanmerking om te worden benoemd bij de reserve van don generaion staf van het leger hier te lande. ALPHEN. De 27ste jaarvergadering der Martha-Stichting alhier zal gehouden wor den op Dinsdag 7 Juni as, aanvangende des voorm. halfelf. Binnen korten tijd zullen nieuwe ver kiezingen plaats hebben voor de Kamer van Arbeid, doordat de heer Joh. Stokhuizen zijn benoeming als lid-patroon der Kamer van vocdings- en genotmiddelen niet heeft aangenomen; doordat W. G. F. v. Leeuwen niet ais werkman, maar als patroon op de kiezerslijst is geplaatst, en omdat C. W. Blom den 30-jarigen leeftijd nog niet heeft bereikt om zitting te ncinen als lid-werk man van de Kamer van Bouwbedrijven, waarvoor hij is gekozen. HLLLEGOM. Gistermiddag omstreeks 3 uren brandde een rietschelf en gereedschap, schuur af, doordat eenige jongen, die ia de daarbij gelegen ringvaart hadden ge zwommen, een brandenden lucifer hadden weggeworpen. De rietschelf cn schuur wa ren het eigendom van de bloemisterij „Lecu- wenstein" tc Hillegouo. Van het gebeurde it de politie in kennis gesteld. KATWIJK-AAN-ZEE. De Katwijksche gymnastiekvereniging zaJ voortaan 'b zo mers met haar repetities blijven doorgaan, hetgeen ons zeer doelmatig voorkomt. Do- wijl echter des zomers het oefeningslokaal door de Kunstverconiging „Katwijk" in ge bruik wordt genomen, moest het bestuur der „Gym." naar een, andere gelegenheid uitzien. Het heeft dio gevonden in den tuin achter de Gemeentczaal, dio haar door het gemeentebestuur wclwiHend in gebruik go» geven is. Onder leiding van ds. A. J. van Wijn gaarden werd Zondagmorgen in de Herv- Kork bidstond gehouden voor de visscherij. Naar aanleiding van Numeri 6 24, 25 en 20 bepaalde de leeraar zijn talrijk gehoor bij de heerlijke betcekenis, de ernstige roep stem, en den zielvcrkwikkenden troost van do Hoogeprie8terlijke zegenbede, een cn ander met toepassing op het vissoherijbe- drijf en verdere bedrijven to dezer plaatse. Zaterdag j.L brachten zeven bomschui ten hier vcrsche visch in afslag. Hoogsto besomming bedroeg f 48.-55, laagste f 24.90. Tarbot braoht op por stuk f 3.90 tot- f 0; griet f 0.50 tot f 0.85; tong f 0.20 tot f 0.90; schol per mand f 6; keu f 3.25 en schar f 2.50. NOORDWIJKERHOUT. Mejuffrouw A van Dijk nam gisteren wegens aanstaand huwelijk afscheid v n do leerlingen dor Zondagsschool De kinderen, die op bruids suikers onthaald werden, zongen der bruid toepasselijke lioderon toe. De dames P. Berghout en N. Timmer» zijn thans met de leiding der Zondagsschool belast. Het aantal zitplaateen in de P.-K. Kerk blijkt wederom niet voldoende. Nieu we banken worden bijgemaakt. Thans heeft het bestuur van het Re- traito-huis vergunning bekomen van don Gemeenteraad tot het plaatsen van een ben zinemotor. SASSENHEIM. Op de reclame van den heer G. Tegolaar inzake Hoofdelijkcn Om slag ia door Ged. Staten afwijzend be schikt. De heer Tegolaar waa eertijds var de uitspraak van den Raad bij voornoemd ooilege in hooger beroep gekomen. WASSENAAR Gistermiddag gebeurde aan den Doyl woder eon ongeluk. Een wiel rijder achter een rijtuig rijdende wilde langs een omweg voor gaan, toen jfllst een auto passeerde. De wielrijder sprong van zijn rijwiel on kwam juist met den voet onder het wiel van de auto. Eën teen werd 66) „En uw loopbaan dan?" zei hij eindelijk, dooh zoo zacht, dat Vincent zijn oor bij zdjn lippen moest brengen om het te verstaan. „Mijn loopbaan zal bestaan in het ver- xekeren van haar geluk; ik heb geen ander levonsdocl, aangezien ik do diplomatie er aan geef. Vanavond wordt mijn aanvrage om ontslag ingediend." Hij zei dat alles zonder haast, met een bijna overbodige duidelijkheid, berekend om door te dringen tot den geest van den zieke en gedeeltelijk ook tot den zijnen. Want tot op dit oogenblik had hij nog niet geweten, welken vorm de woeste gedach ten, die gedurende den rit in zijn brein dooreendwarrelden, aangenomen hadden. Hij kendo nog niet de besliste beteekenis van den cosmos, die ait dien chaos was ge boren. Want het proces was een half-onbo- wast geweest, dat zich in de diepte had ontwikkeld, terwijl meer aan de oppervlak te zijn brein bezig was do noodzakelijkheid te verwerken Filbert Gardens te bereiken voordat het onherstelbare gebeurd was. Eerst nu wist hij zeker, dat zijn besluit vad den beginne af aan had vastgestaan. Hij kon natuurlijk niet tegelijkertijd de echtge noot van Irma Harding zijn en zijn land vertegenwoordigen. Dat had hij wel dade lijk ingezien. Hij zou haar of zichzelf nooit blootstellen aan de mogelijke beleedigingon, die de naam van Harding op hooge posten misschien met zich zou slee pen. Een van zijn beide vurige begeerten moest er bij insabieten; en hjj had niet geaarzeld bij de keuze. Die groote bewondering voor zielen adel, die slechts edele zielen kunnen voelen, had zich vermengd met liefde om in een oogwenk jarenlange wenschen te vernieti gen. En aan die bewondering paarde zich eenige schaamte. Wat leken zijn eigon per soonlijke eerzuchtjes klein, vergeleken bij haar onberekende opoffering! Zijn manne lijkheid kwam in opstand bij de gedachte dat een meisje hem had overtroffen in edelmoedigheid. Hield hij minder van haar dan zij van haar vader? De lichte blauwe oogen met de kleine speldeknoppen in het midden waren nu zoo wijd mogelijk geopend. „U is niet de hinderpaal voor ons geluk, meneer Harding, ik ben het of bever mijn malle loopbaan is het. En daarom moet ze weg. Mijn leven zal met haar en met nog iets anders voldoende vervuld zijn. Want luister eens: u zegt, dat u geen zoon hebt om uw naam schoon te wassohen; welnu, ik stel voor om die zoon te zijn en to doen wat hij had kunnen doen. Ik heb wat kapi taal van mezelf; genoeg om mee te begin nen. Ik zal ergens heengaan, waar de ar beid nog betaald wordt. Naar Zuid-Afrika waarschijnlijk. Daar heb ik een vriend. Daar zal ik werken en Irma ook, dat weet ik, tot de schuld, dio u gemaakt hebt, tot den laatsten cent is afbetaald, totdat er niemand meer leeft die uw naam verwij tend kan noemen. Is u dat voldoende?" Hij glimlachte, terwijl hij dat zeiingeno men met en verbaasd over den vasten vorm, dien het plan in a"l zijn onderdeel en reeds in zijn brein had aangenomen. De trekken van Harding trilden. De hand met de blauwe nagels zooht die van Vincent; de oogen, waarvan de pupillen opeens veel grooter waren geworden dr. Hockins fronste ongezien z n voorhoofd bij dien aanblik waren op het gezicht van den spreker gericht. „Zult ge dat doen?" „Dat zal ik doen met Gods hulp 1 Uw eer zal weer even onbevlekt zijn alsof u een zoon hadt gehad om daarvoor te zorgen." „Dan is er dus toch een God De woorden stierven weg in een zucht, een langen, trillenden zucht, waaruit een in nige voldoening sprak. Do bleek-blauwe oogen verdwenen weer achter de gerimpel de oogleden, die zwaar neervielen, evenals het gordijn neervalt als de laatste acte van het treurspel uit is. „Ga voort met praten!" zei dr. Hockins, wieaas aandacht verscheiden minuten lang was bezig gehouden met dein pols van den patiënt, alsof het gevoerde gesprek zoo al- ledaagseh mogelijk was. „Meneer Harding! Hebt u het niet ver slaan? Word toch wakker! Het is niet noo- dig te sterven Een vreemde glimlach het waa alsof er eenig begrip uit sprak speelde om zijn dunno lippen. „Het is niet noodig te leven...." Vinoent kon de woorden maar net ver staan, boog zioh nog verder over hem heen en hoorde hem toen een naam mompelen, maar het was niet Irma's naam. „De coma komt weer terug," mompelde dr. Hockins. „Help nog eens een handje!" Een oogenblik daarna hield hij op met de bewegingen en voelde deh pols weer. „De koffie," zei Pattie bij de deur. HWe hebben geen koffie meer noodig," zei dr. Hockins en hij liet de beweging- looze gestalte langzaam op het kusaen zak ken. XXIII. Een hevige wind deed de vensters rinke len, maar Irma hoorde er niet» van. Zij zat alleen te pelüzen m het kleine pa- Ion met den miniatuur-terriër op haar solioot, want ondanks zijn gekwetste ijdel- heid vond De Wet het maar het best cm zich in de omstandigheden te schikken. Haar gedachten verwijlden nog op het som bere, bladerlooze kerkhof, waar een onge lukkige gisteren ter ruste was gelegd. Haar oogleden deden nog pijn van de tranen, die gisteren steeds weer in haar oogen waren opgeweld, In den beginne hadden zij niet willen komen. De schok bij haar terugkomst van het Victoria-station was te hevig ge weest, om tranen te kunnen doen vloeien. Do dokter had haar met geloof waardige vaknauwkeurigheid het verhaal gedaan van de te groote hoeveelheid morphine; Irma had het onmiddellijk aangenomen, maar do dokter wilde liever niet onderzoeken in hoe verre zij het werkelijk geloofde. Er was ook iets tot haar doorgedrongen aangaande een anderen bezoeker, die kort vóór haar terugkomst was heengegaan, en zij had zijn na-flTTi ook wel gegist, maar zij had toch niet de moeite gedaan het mogelijke verband tusschen oogenschijnlijk onsamenhangende feiten uit te pluizen. Haar gedachten waren met iets anders vervuld. „Pattie, zeg eens, is het mijn schuld?" snikte zij, toen de tranen eindelijk begon nen te komen. „Als ik den drank had weg gesloten, had hij er niet bij ongeluk te veel van kunnen nemen, weet je. Hoe kan ik ooit meer gelukkig zijn?" De twee meisjes lagen op hun knieën voor Irma's bed, waarboven het kleine zil veren kruisbeeld hing. Patticg armen wa ren om Irma's trillende gestalte geslagen. De firmc Pattie had den eenigen troost grond" voor haar gevonden in het feit om haar mee te nemen naar hot kruisbeeld en haar op haar knieën te duwen. Pattie had geen voorraad argumenten voor een ver driet, dat zoo nieuw cn zoo groot was. Zij kon niets anders doen dan haar handen uitsteken naar do gestalte aan het kruis, wier wonden medelijden schenen uit te drukken met bloedende harten. Hier waren ook de eerste verlossende tranen gekomen, in den beginne vermengd met een neiging om te lachen, want Pat- tie's opvatting van het Onze Vader, waar mee zij onmiddellijk begonnen was, hnd nog oen anderen invloed dan een verheffenden. In den beginne klonk het haar bijna niet bekend, toaar weldra begon Irma te huilen, gedeeltelijk ter wille van haar gezellin, want Pattic snikte tusscten elke twee woor den in. ,,U moet u weer gelukkig gaan voeleu!" zei Pattie haast scherp. „U is een van diö menschen, voor wie het geluk bestemd is. U is zoo mooi! Eigenlijk gezegd gaat de heele geschiedenis u niet aan. Als die ar me meneer te voel van den drank moest innemen, dan zou hij dat gedaan hebben of de drank weggesloten was of niet", zei rij met een kostelijke minachting vcor alld logica. (Wordt vcrvolgdj

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1