N». 15409 Woensdag 18 Mei. A0. 1910. (Qeze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offioieele Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding*. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Greotere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Gents,-Voor het inoasseeren wordt ƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAKTs Voor Leiden per week 9 Gents per 8 maanden l l l l f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija 1.30. Franco per post 1.65. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand ge steld de kohieren der Personeele belasting Nas. 13, 14 en 15 van den dienst 1910, exe cutoir verklaard 17 Mei j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan, hun ver plichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 18 Mei 1910. Leiden, 18 Mei. Maandagavond zal mej. Harry van der Harst, loorares aan de Leidsohe Muziek school van de Maatschappij van Toonkunst, tnet een uit haar leerlingen gevormd koor een uitvoering geven in het „Hof van Hol land" te Noordwijk. Dat men mej. Harry Van der Harst daartoe heeft uitgenoodigd, bewijst wel dat men haar gaven ook bui ten onze gemeente waardeert. De versieringscommissie voor het Ra penburg, een der hoofdstraten, die, ook om dat or de Academie zioh bevindt, goed mo^t .uitkomen, is als volgt samengesteld: Jhr. ihr. dr. N. C. de Gijselaar, eere-voorzitter; ïnï*. A. J. Fokker, voorzitter; G- .W. Zand- voort Jr., 1ste secretaris; W. J. P. Bu rin gar, 1ste .penningmeester; A. Dee, Augs. L. Reimeringer, C. A. Keuls en A. L. Ver hoog. Het doel is om de versiering over het water aan te brengen. Of dit mede door mid del van electrische verlichting zal geschie- 'deïi dan wel uitsluitend door de traditioneel* Vetpotjes, maakt nog een punt van over weging uit. We kunnen echter nu reeds verzekeren, dat deze gracht goed zal uit komen. Het versieringswerk zal worden aan besteed. Het saldo vai} de opvoering van het „Klokje van den Kluizenaar," onlangs in den Leidschen, Schouwburg gegeven, ten voordeele van het Leidsohe Tehuis voor schoolgaande kinderen bedraat f 160.19. Voor het akte-examen Lager onder wijs zijn gisteren te Haarlem geslaagd de dames E. Perne en L. Joustra, van Leiden, en Th. O. W. Punder, van Bennebroek. Gisteravond hielden de schuiten verhuur ders van Leiden, Leiderdorp, Zoeterwoude, •Warmond en Voorhout een vergadering met liet doel om te komen tot de oprichting jêener schuitenvcrhuurdersvoreeniging. Reden tot deze samenkomst was de dikwijls voor komende wanbetaling en verwaarloozing der teohuiten door de huurders. Slechts bij samenwerking zal daarin ver andering kunnen worden gebracht- Zoo werd dan ook in beginsel tot de oprichting der Vcreeniging besloten. Alle aanwezigen tra- 'den toe. Dc hccren "Wijntjes, Van den Born en Van 'der Meel werden als voorloopige bestuur ders aangewezen. Dezen zullen in samenwer king met den heer Van der Woude, deur waarder alhier, de statuten en het regle ment ontwerpen. Dit zal uitgaan van het beginsel, dat e«en uniformtarief zal worden geheven voor week- en daghuur, dat geen 6chuitcn zullen worden afgogoven aan als niet solide bekend staande huurders, die schulden hebben hij een of meer der loden. Op 31 Mei zal weder een vergadering worden bijeengeroepen in „De Graanbeurs", waartoe ook thans niet aanwezige schui- tenverhuuxders zullen worden uitgenoodigd. 32 kinderen (22 uit Rotterdam en 10 uit Leiden)vormen de eerste groep die op Maandag 23 Mei in de R.-fL vacantiekolb- nie te Egmond aan den Hoef (bij Alkmaar) verwacht wordt. De „Staatscourant" van heden bevat de statuten van de Naaml. Vennootschap Houthandel v.h. firma Jacob Sprey, te Alphen aan den Rijn. Doel is het koopen en verkoopen en za^ gen van houtwaren en het verrichten van al hetgeen in den meest uitgebreiden zin tot den houthandel en de houtzagerij in verband staat. Duur 50 jaren. Kapitaal f 400,000, verdeeld in 80 aandeelen elk van f 5000. Voor de eerste maal zijn directeuren de heeren Th. Sprey en J. Sprey. In de gisteren gehouden gewone Alg. Vergadering van stemgerechtigde aandeel houders van de Nederlansche Bank werd tot directeur herkozen Mr. J. G. M. de Hoop Scheffer en tot commissarissen Mr. F. Th. Westerwoudt, Mr. T. M. C. Asser en Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeck. In de plaats van Mr. N. G. Pierson werd tot commissaris gekozen Mr. J. C. Baron Baud. Het dividend werd vastgesteld op f 83. De verslagen, uitgebracht door den presi dent en door de commissarissen, werden goedgekeurd. Naar aanleiding van Efeze 3 14—19 sprak ds. J. Schokking, die naar Leiden gaat, voor een zeer groote schare zijn af scheidswoord tot de Dordtsche gemeente der Ned.-Herv. Kerk. Na het uitspreken van den zegen werd hem door dc Gemeente Ps. 121 4 toegezongen. Het geheel was een plechtigheid, die niet naliet op menig een een diepen indruk te maken. De burgemeester der Residentie, ba ron Sweerta, is gistere^ in verband met het hem verleende langdurig buitenlandsch verlof om gezondheidsredenen, naar Mon- treux vertrokken. Hr. Ms. pantserdeksohip „Utrecht", onder bevel van kant. t. z. G. P. van Hecking Colenbrander, is 14 dezer te Mon tevideo aangekomen. De Londensche berichtgever van het „Hbl." meldt: „Hare Majesteit de Koningin-Moeder woonde op Pinkster-morgen de godsdienst oefening bij in de Hollandsche kerk in Austin Friars, onder gehoor van dr. S. Baart de la Faille. Bij aankomst aan het kerkgebouw werd de Vorstin, die vergezeld was van jkvr. Vau de Poll en jhr. Schimraelpenninck, verwel komd door den Legatie-raad jhr. Van der Goes, den consul-generaal Maas en de leden van den Kerkeraad, de heeren Van Duiken, j Blad do Witt en Van Noppen. Hare Majesteit nam met gevolg plaats in de Kerkeraadsbank, waarin ook mevr. v. d. Goes aanwezig was. De predikant sprak naar aanleiding van „Handelingen 2 vs. 7. 8 en 11". Na afloop van den dienst gaf Hare Ma jesteit, alvorens to vertrekken, het verlan gen to kennen den predikant te spreken, met wien Zij zich eenige oogenblikken on derhield". H. M. de Koningin-Moeder heeft in de jongste dagen van Haar verblijf in Londen het South-Kensington Museum en de Natio nale schilderijen-galerij bezichtigd. Gisteren begaf H. M. zich naar Esher, buiben Londen, ten einde op Claremont- House, het landgoed van tie hertogin van Albany, tot het eind van Haar verblijf in Engeland te vertoeven. Gisteravond is Prins Hendrik om llu. 2 te IJmuiden aangekomen, waar Z. K. II. werd ontvangen door den commandant •der „Heemskerck", Goodhardt, en den officier van administratie, Schild, kapitein Tromp, commandant van het fort IJmuiden en den heer Netscher, wethouder, waarnemend- burgemeester. De Prins gin.; te voet naar de Heemskerck" en was vergezeld van kolonel Sehimiiielpenninck van der Oye en adjudant Bijll de Vroe. Ondanks het late uur was een groote menigte op de been dio den Prins geest driftig verwelkomde en uitgeleide deed Aan den aanlegsteiger werd do Prins ont vangen door den havenmeester de Brouys Tack. Precies te 12 uren koos de „Heemskerck" •zee. Reuter seint uit Londen, dat de torpedo jagers „Teazer", „Oharger", Conflict" en „Dasher" bevel hebben ontvangen heden uit Sheerness to vertrekken' naar het Ton- gue-lichtschip om daar de „Heemskerck" te ontmoeten en dit schip naar Sheerness te begeleiden. De Londensche correspondent van „De TcL" seint: d.d. 17 Mei: Z. K. H. de Prins der Nederlanden arri veert morgenochtend om C uren 30 min. aan het Victoria-station. Onze gezant, mr. K. W. P. F. baron Gericke van Herwijnen, en de legatieraad jhr. mr. A. v. d. Goes reizen den Prins tot Sheerness te gemoet. Donderdag ontvangt de Prins de besluur- deren van de Hollansche clubs. Zaterdag vertrekt Z. K. H, naar Esher om een be zoek te brengen aan de hertogin van Albany. De centrale vereenigingen van anti- rev. kiesverg., te Gorkum, heeft besloten, tegonover de aftredende leden der Prov. Staten de heeren A. G. de Kruijff en mr. A. C. Visser van IJzendoorn (lib.) één oan- didaat te stellen, waartoe gekozen werd de lieer T. Kloek te Leerbroek. (Stand.) De begrafenis van den heer L. J. S. van Kempen te 's-Gravenhage, zal plaats hebben Donderdag 11 uren, van het sterf huis uit, op de algemeene begraafplaats. B. en Ws. van Delft bevelen den ge meenteraad aan, ter benoeming van een leeraar in de oude talen aan het- gymna sium, dr. G. van Hoorn, Amsterdam, envi». W. J. Oudegeest, Winschoten. De gewone, audiënties van de ministers van financiën en van oorlog op Donderdag 19 dezer en die van de ministers van marine, van koloniën en van buiten! andsche zaken op Vrijdag 20 dezer zullen niet plaats heb ben. ALPHEN. De heer B. Brassinga, onder wijzer aan de openbare lagere school al- liier is als zoodanig benoemd als onderwijzer aan een openbare school te De Bilt. AARLANDERVEEN. Hier is ccn vost- balclub, genaamd „Excelsior," opgericht, met een tiental leden. HILLEGOM. Alhier is opgericht de Hil- legoinscho vcreeniging tot bestrijding der tuberoulose. Zusters Boot en Oda, uit de St.-Josoplisstichting, zijn aangewezen voor huisbezoek. Lid is hij, die minstens 25 ets. bijdraagt; donateur hij, die jaarlijks minstens f 5 betaalt. Tot lsten voorzitter is gekozen sle heer D. Wentholt, tot 2den voorzitter dr. Der Weduwen, tot secretaris de heer J. H. A. Vooren, commies-titulair der posterijen en telegraphie, tot 1ste penning meesteres mevr. PayensKamphuis. HAARLEMMERMEER. Te Nicuwven- nep nam ds. C. J. Warners wegens zijn be noeming tot geestelijk verzorger onder hot marinoporsonecl te Den Helder, afscheid van zijn gemeente. In het geheel gevulde kerkgebouw werd o. a. opgemerkt de burgemeester van Haar lemmermeer, alsmede het lid van de Prov. Staten, mr. Zubli, van Bonnebroek. Ook liet Classikaal bestuur had rich doen ver tegenwoordigen bij dit afscheid. Door ds. Bax werd bij het eindigen der godsdienst oefening de scheidende leeraar met oen kort woord toegesproken. Zekere B., eon alleenwonend persoon aan den ringdijk bij Halfweg, keerde des avonds te half twaalf in zijn woning terug en zou zich te bed begeven, toen hij opeens door een onbekend persoon bij de keel go- grepen werd. In het donkere vertrek ont stond nu een worsteling tusschen den in dringer en den bewoner. Deze laatste wist zich los te rukken en snelde het huis uit naar de buren om hulp. Met deszen terug gekeerd, bleek de inbreker verdwenen. Het bleek, dat reeds in laden en kasten gesnuf feld was, doch niet® werd vermist. Het is te hopen, dat het aan de politie gelukken mag het brutale heerschap op te sporen. Aan de gemeenteveldwachters is opge dragen de telling van het vee in onze ge meente en opnemen van het landgebruik van verschillende gowassen. Aan ieder hunnor is een wijk aangewezen. De telling cn opneming zullen geschieden tusschen 20 Mei en 20 Juni. LISSE. Gisteravond te zes uren werd de gewone jaarlijksche inspectie gehouden over de brandblusohmiddelen. Al het materiaal was ditmaal aanwezig, ook de spuit van de EDgel, met het geheele brandweerkorps. Alles bleek in goeden staat te zijn. Men is thans bezig met den bouw van een mooi steenen gebouwtje voor koets huis en haarhuis, op het terrein van do R.-K. Kerk. Tevens zal daar een steenen mjiur mot jjzerèn hekwerk verrijzen tot af sluiting van het kerkhof en de achterplaats van Jfefc Pius-gestioht. Het geheel kan een groote verbetering worden genoemd, niet het minst uit ccn schoonheidsoogpunt. Gisteravond te halfelf ontlastte zich een kort, maar hevig onweer boven deze gemeente. De bliksem sloeg in liet rieten dak van liet door twee gezinnen bewoonde huis van F. Sandors op den Stationsweg, waardoor brand werd veroorzaakt. Door het zeer spoedig aanrukken dor brandweer kon do brand pog tijdig woorden' gebluscht. De inboedel van Sanders, welke niet was ver zekerd, werd in veiligheid gebracht. Do brandschade is zoodoende niet, maai* do wa terschade is wel aanzienlijk. Op dit late uur bracht het brandalarm nog zeer veel beweging en drukte teweeg. LEIDERDORP. De van kracht gowordeu kiezerslijst bevat de namen van 355 kiezers voor leden van dc Tweede Kamer en de Provinciale Staten en van 298 voor den Gemeenteraad. Bij do beproeving is gebleken dat de brandbluschmiddelen in goeden s'aat ver- keeren. NIEUWKOOP. Morgenavond ^al alhier een openluchtuitvoering gegeven worden door het fanfare-korps „Eensgezindheid," alhier. Tot eersten brandmeester van brandspuit No. 2 in de af deeling De Meijo is benoemd de heer J. Notenboom on tot tweeden brandmeester H. van Apeldoorn. Gisteravond bracht het muziekkorps een serenade aan den heer Jac. van Leeu wen, wethouder onzer gemeoato die zijn vijftigjarige eohtvorceniging herdacht. Velen hadden zich dan ook weer (»pgs- maakt,, om van de plechtigheid gotuigo te zijn. OUDEWETERING. In dc gisteravond ge houden vergadering van de Boeren Leen bank is benoemd tot adjunot-boekhouder do heer W. C. P. Janz Jr. SASSENHEIM. Hot aantal kiezers op 15 Mei was: 500, n.l. 27 huurkiozers, 22 loon- kiczcrs, 3 spaarbankkiczcrs, 2 cxamenkic- zers cn -l-lö belastingkiezcrs. Van deze 500 zijn 497 lcicaers voor de Provinciale Staten, tegen 490 hot vorig jaar 482 voor den Gemeenteraad tegen 462 het vorig juar. Hot totaal aantal kiezers was. het vorig jaar 491. Onder grooten toeloop, vooral van, kinderen, zijn gistcrnamiddag de brandspui ten beproefd en in orde bevonden. Wij zijn dus voor een jaartje weer gerust, zoolang er geen brand komt. TER-AAR. Onlangs werd te Roclofs. arendsveen oen vergadering van zes tuin: dersbonden gehouden, ten einde tc spreken over, zckerhcidsstcllingcn betreffende dei aanstaande groentenvcilingcn, waarin be sloten werd eenige bepalingen dienaan gaande samen tc stellen en deze in een later te Langcraar tc houden bijeenkomst vast tc stellen. In deze vergadering nu, aldaar gehouden in het café ,,'t Wapen v;in Ter-Aar," waren 24 bestuursleden der zes tuindersbonden bijeen en werd toen beslo ten, op de veilingen h. contant of tegen; borgstelling te verkoopen, terwijl bedragen van f 25 en daar beneden vrijgelaten wer den, welk besluit ter kennis zou worden gebracht van die kooplieden van wie be- kend is, dat zij op de veilingen komen, bovendien werden eenige bepalingen tegen overtredingen van de zijde van den verkoo- per vastgesteld. Ten slotte werd tot con- trólcstandplaats Langcraar aangewezen, welke met die van de Ter-Aarschc augur kenveiling zal worden vcrecnigd, waarna deze bijeenkomst door den voorzitter werd gesloten. In het Bondscafé te Ter-Aar is een vergadering gehouden door dc boerenleen bank, onder voorzitterschap van den heer J. Hoogervorst Lz., wegens verhindering van den voorzitter, den "keer L'. van Tol. 60) „Heeft Irma dat gezegd!" vroeg zij; haar lippen bewogen met moeite. „Ja. Ik dacht eerst, dat het niets was als een groote weerzin om haar vader te ver laten, maar zij zei heel duidelijk, dat zelfs als haar vader dood was, de onmogelijk heid zou blijven bestaan." In stilte zei hij tot zichzelf, terwijl hij het jgezicht van mevrouw Harding gadesloeg en zag hoe krampachtig haar viDgers den rand der tafel vasthielden„Of ze het mij zegt of niet, weten doet zij het." En bij dat nieuwe inzicht in het werkelijke bestaan van den hinderpaal zonk zijn moed hem in, de sohoe- nen. „Ik weet, dat ik afschuwelijk onbeschei den ben," zei Vincent op den gemaakt- fluisterenden toon, waarop hun gesprek gevoerd werd; „maar vergeet als het u be lieft niet, dat mijn geheele levensgeluk op het spel staat, en, naar ik geloof, hot hare ook." Mevrouw Harding sprak eerst na een oogenblik van stilte Zij had met haar blik op den tegenovergelegen wand gericht schijnbaar een zwaren zielestrijd zitten voe ren. „U is misschien wel onbescheiden, maar u is verliefd en schijnbaar heel erg," en zij wierp hem een onderzoekenden blik toe. „Ik neem u uw onbescheidenheid niet kwalijk, aangezien, ze mij in staat stelt om op mijn beurt onbescheiden te rijn. Ik heb ook een paar vragen te doen voordat ik de uwe beantwoord. Ik weet niet of Irma's gevoelen^ er in betrokken zijn; haar toe komst is er zeker mee gemoeid en u moet niet vergeten, dat ik niets meer van u af weet dan uw naam. Hoe kan ik er zeker van zijn, dat u in een positie zijt om Irma een leven te verschaffen met de noodige gemakken en de achting, waarop zij recht heeft?" De groote, zwarte oogen van mevrouw Harding namen een verwachtende uitdruk king aan De coupe van Vincents avond kostuum om nog niet eens over zijn ma nieren te spreken was hoogst gerust stellend, maar liet het veld wijd open voor allerlei veronderstellingen. Vincent ging overeind zitten en begon bijna te lachen. NatuurlijkHoe dom van hem! Daar had hij al eer aan moeten den ken. Dat hij niet begonnen was met de moeder gerust te stellen over dergelijke hoofdpunten, was nog een symptoom van de verwoestende gevolgen van de liefde op zijn geestelijke hoedanigheden. Hij verklaarde het haar kortaf en mis schien ietwat uit de hoogte, terwijl me vrouw Harding aandachtig luisterde, zicht baar onder den indruk van de woorden, „di ploma tiekon dienst", ofschoon dat onder werp haar even onbekend was als Irma. „Ik verwacht eiken dag mijn benoeming tot secretaris aan het een of andere buiten- landsche gezantschap", voegde hij er bij, zoo bescheiden als hij maar kon. „Zoo en die secretarissen worden later gezanten, nietwaar?" „Ik ben ten minste van plan om gezant te worden." „Zool" zei zij, met een goedkeurenden glimlach. „Maar intusschen, hebt u toch zeker wel iets om van te leven, nietwaar?" „Niet zooveel als ik zou willen, maar behalve mijn salaris, dat weldra achthon derd pond zal bedragen, heb ik nog acht honderd pond van mezelf." Mevrouw Harding verviel weer in haar gedachten, waaruit de stem van Vincent haar opwekte. „Uw vragen zijn nu beantwoord, mevrouw Hartmann, maar de mijne hebt u nog niet beantwoord. U hebt me nog niet gezegd welke de hinderpaal is?" „Ja, dat weet ik", zei rij kortaf en zoo luid, dat de twee dames met de patronen, die eindelijk haar keuze gedaan hadden en juist de kamer verlieten, ontsteld omkeken „En kunt u he>m wegnemen?" Zij stond haastig op alsof zij zijn door dringenden blik wilde ontwijken. „Neen, ik kan hem niet wegnemen." „Is het dan zoo iets wezenlijks?" „Het is meer dan wezenb'jk. Ik vrees, dat ik er nietg aan doen kan." „Dit kan ik u wel zeggen, ik ben de hinderpaal niet!" Zij lachte schelhaar hoofd was achterover gebogen en rij wierp 'n fier uitdagenden blik in de richting van den man, in wien zij een mogelijken aanklager vermoedde. (Do vrouw wordt immers altijd beschuldigd voor den echtgenoot?) „Och, Irma, mijn arme Irma!" Welk een opoffering is haar levenI En dat zoo'n groote dwaasheid er de oor zaak van is Zij stond voor hem met flikkerende oogen, haar handen waren krampachtig ge bald en haar heele houding was die van een koningin uit een treurspel. Zij had waar schijnlijk meer gezegd dan zij van plan was geweest; rij had rich door baar woede laten overheerschen. Zij keerde zich om en deed een paar snelle schreden do kamer in, waar zij nu alleen waren. Vincent, die waa opge staan toen rij opstond, keek haar aan mot een mengeling van bewondering en onbere deneerden afkeer. Toen zij rijn blik ont moette, deed zij een zichtbare poging om zich te beheerschen. „U zult een moeder, dio het geluk barer dochter in de weegschaal ziet liggen, haar opwinding wel vergeven,' zei hij, zichzelf tot een glimlach dwingend, ofschoon haar borst nog op en neer ging. „Ik heb meege voel met u, geloof me gerust; maar ik kan u niet helpen. Ik weet niet of iets Irma en u kan helpen; maar ik vrees van niet." XXI. Het was iets over tienen den volgenden morgen, toen mevrouw Harding cn Gabriel- le, in volledig reiskostuum, het rijtuig met de bagage voor do deur latende staan, naar binnen gingen in No. 38. Haar trein verliet Victoria-station om elf uren, waar door zij nog juist tijd hadden om afscheid te nemen. De zieke zat, gehuld in een oude kamer japon, ineengehurkt bij het vuur, dat Irma, voordat zij haar hoed opzette, met zorg had opgestookt. De verbetering in den toe stand van den patiënt stelde haar in staat om de reizigers weg te brengen en aldus gedeeltelijk dc kamenier te vervangen, wier diensten mevrouw Harding zoo noode miste. Nadat Gabrielle verscheiden malen om helsd was geworden door de zwakke armen van haar vader, haar zakdoek had daar bij druk werk nam haar moeder haar op geen zeer zachte wijze bij haar arm. „Nu is het genoeg, Gabrielle. Je zult zeker nog wel eens even met jo zuster wijlen praten J Ga dus nu maar naar Jiaar toe. Aan het station zal wol geen tijd zijn om te praten." Het was mevrouw Harding, die de deur achter Gabrielle dicht deed, voordat zij tot haar echtgenooten terugkeerde die haar l>e- wegingen verbaasd gadesloeg. Want gedu rende die laatste pijnlijke dagen die zij allebei te pijnlijk haden gevonden, om ze to verlengen was zij het steeds geweest, die een Ictc-artête vermeden had. Hij bleef nu zwijgend, passief met vragenden blik op haar wachten Er waren in haar teckenen van een hernieuwde en scherpere woede, waarvan hij niets begreep. Toen zij dicht bij hem was, nam hij haar gehandschoende hand in de zijno en hield ze een oogenblik vast. „Dank je, Isabella", zei hij langzaam mot zijn zwakke stem, waaruit nog meer een uitputting naar lichaam cn ziel sprak dan opwinding over de op handen zijnde scheiding. „Dank je voor jo komst. Het moet een groote opoffering voor je geweest zijn. Wees overtuigd, dat ik het zeer op prijs stel." Zij trok haar hand weg, haar zwarte wenkbrauwen waren gefronst. Hij keek haar weer aan met zijn hulpeloo*- vragendc oogen.. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1