N°. 15407 Zaterdag 14 iVTei. a°. ïyio. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Onze Sterrenhemel. 30 Cents. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding'. LEIDSCH DAGBLAD PBüa DER ADVERTENTIEN: 7an 16 regels JL05. Iedere regel meer ^0.17$. Grootere letters naar .plaatsruimte. - Kleine advertentien van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woordep meer 10 Oent».-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTj Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden J f 1JO. Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd sijxs 1.30. Franco per post1.65. Nu onze abonnés in dezen tijd meer dan jooit naar den sterrenhemel kijken, kwam ons gewenscht voor onze lezers voor greinig geld een duidelijk kaartje van de Incest bekende sterren aan te bieden. Niets Jran onze sterren af te weten, gaat niet jpieer in onzen tijd; men moet ten minste ïjEfikcle van de meest bekende weten aan He wijzen. .Welnu, deze vindt men op onze kaart, bestaat uit twee stukkenop de een jstaan de maanden en de datum's, op de Jandere helft de uren van deri dag en de {windstreken. Zoo kan men zeer gemakke lijk alle sterren vinden, die op dat oögcn- l>lik aan den hemel staan. En men lette Ijvel op, de kaart behoeft men niet om |je keeren; de sterren zijn zóó geteekend, 'Bat men ze ziet, zooals ze aan den hemel jstaan. Zeer gemakkelijk dus en het zal Jroor vele onzer lezers niet alleen een amu sement zijn, maar zeer zeker ook tot lee- fcing kunnen strekken. Aanstaanden Woensdag wordt deze kaart afgeleverd voor In onze vestibnle is een exemplaar Opgehangen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien 't adres van A VAN DER 1IELM boud end e verzoek om vergunning tot het uitbreiden zijner inrichting voor hout bewerking in perceel Oranjegracht 40, kad, Itectie C no. 6471 door het plaateen en in- Jwerking-brengen van drie machines, gedre ven door drie electromotoren reep. 3, 3 en 1 p k. Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd ria; alsmede dat op Zaterdag 28 Mei nanst. des voormiddags te elf urent op het öftaadbuis gelegenheid zal worden gegeven óm bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, idat niet tot beroep gerechtigd ziin zij, die Diet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet kroor het gemeentebestuur of een zijner le- fflen zijn verschenen ten einde hun bezwaren 'mondeling toe te lichten, i Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 14 Mei 1910. t Electrische tram Den Haag Leiden. Zooals onze lezers elders in dit blad kun nen lezen, hebben twee ingenieurs, de hee- 'fcen W. Huygens en F. A. Koek, tot den lïaagschen gemeenteraad een adres goricht, waarin zij mededeelen dat zij aan den mi- nistor van Waterstaat concessie hebben aangevraagd voor den aanleg van een eloctrischca tramweg v n Den Haag over Wassenaar naar Leiden. Zooais men zal zien in dit berioht, zal de tram gaan achter 't hotel „Den Ouden Deyl" om verder evanwijdig aan den' Leid- schen straatweg langs Endegeest Leiden ts bereiken. Adressanten ontvingen reeds de mededee- ling dat de minister zich met de voorge nomen richting kon vereenigen, zoo heet bet in het adres, terwijl tevens wordt mede gedeeld dat de gemeente Leiden met bet plan reeds instemming beeft betuigd. Dit laatste komt ons wel een beetje on waarschijnlijk voor. Wij plegen nogal nauwkeurig op de gemeentezaken te lett-en en we hebben van een adres aan onzen ge meenteraad zooals nu aan den gemeente raad van Den Haag nooit gehoord. En eer de gemeenteraad een plan onder de oogen krijgt kan de gemeente al moeilijk instem ming betuigen. Dat adres en plan in geheime zitting zou den zijn behandeld, kunnen wij evenmin gt- Jooven. Er steekt niets geheims in. Trou wens in dat geval zou aan de concessiona rissen ook wel geheimhouding zijn opgp legd. Dat B. en Wa. het plan zouden hebben gekregen en er namens de gemeente in stemming mee betuigd zouden hebben, zon der den Raad er in te kennen komt ons eveneens onwaarschijnlijk voor. Waarom zouden ze het stuk dan niet hebben laten opnemen onder de „Mededeelingen en inge komen stukken" waarmede elke raadszit ting aanvangt. Wij moeten dus veronderstellen dat de heeren concessionarissen voorbarig zijn ge weest als zij mededeelen dat de gemeente Leiden reeds haar instemming met het plan betuigde. Voorbarig en meer ook niet. Want wan neer ©en adres zooals thans in den Haag- echen Raad ook in den Leidschen Raad komt, zal men er wej geen bezwaar tegen hebben öm met het plan in te stemmen. Deze communicatie zal wel geen enkelen Leidenaar meer naar Den Haag voeren, doch de bewoner^ aan deze lijn aan den Leidschen kant krijgen gelegenheid vlugger en gemakkelijker in onze gemeente te ko men en dat komt het verkeer in Leiden ten goede. We hopen daarom dat bet plan eerlang tot uitvoering zal komen. Leiden, 14 Mei. Dr. mr. J. Schokking. predikant te Dordrecht, hoopt Zondag 22 Mei alhier als prodikant bij do Ned.-Herv. Gem. des avonds te zes uren in do Pieterskerk zijn intree-rede te houden, na 's morgens in dat kerkgebouw bevestigd te zijn door dr. B. van Meer, pred. te Apeldoorn, den ambts voorganger te Leiden van ds. Schokking. „Van een blond Keizerskind", het operette-sprookje in vier bedrijven door Wilhelmina Winter, dat hier kort geleden tot veler genoegen in den Schouwburg werd opgevoerd, zal as. Dinsdagnamiddag nog eens, wederom in den Schouwburg, worden gegeven. Een mooie gelegenheid voor kinderen om de vele in de operette meewerkende kinderen op het tooneel te zien spelen en hen te hoorcn zingen. In de godsdienstoefeningen vanwege de Vrijzinnig Herv. Vereeniging in het Volks buis alhier zullen, naast Psalmen, Ev. Ge zangen en Vervolgbundel, in gebruik worden genomen de Godsdienstige Liederen, uitge geven door den Nederl. Protestantenhond. Bij de firma G. Los, boekhandelaar, Hoogewoerd 65, is voor belanghebbenden tentoongesteld de teekening van de ver siering van de Hoogewocrd en Kraaier- straat, bij gelegenheid van de a.s. Lus trumfeesten. 1 l In het bij dit nummer behoorende Tweede Blad komt het beloofde vervolg voor van 't belangrijke i^rti kei van Dr. H. J. Z. over de komeet van Halley. In den 24sten regel staat kwart voor drieën, wat moet zijn: kwart over drieën. Door de Directie der Vcreënigde Ko ninklijke Papier-Fabrieken te Velsen is aan de Naaml. Venn. Wcrnink's Beton.Fabriek alhier opgedragen de bouw van een remise en van een ondergrondsche tunnel, geheel in gewapend beton uit te voeren. De dames Chr. Meijer, van Voor schoten, en G. E. Klomp, van Wassenaar, slaagden gisteren te 's-Gravenhage voor de akte Lager Onderwijs. Zij zijn beiden leer lingen der. Rijksnormaallessen te Voor schoten. In de consistoriekamer der Ned.- Herv. Kerk te IJmuiden heeft de opening plaats gehad van de inschrijvingsbiljetten voor den bouw van een nieuwe Ned. Herv. Kerk. De raming bedroeg f 60,000. Ingeko men waren 7 biljetten. M. v. Ommeren, Haarlem, f108,700; A. cii P. Paardekoo- per, Den Haag, f82,987; J. Kraay en Co., HiUegom, f72,000, D. v. d. Plas, IJmui den, f69,885; J. Kok, Utrecht, f69,496; J. N. Swaan, Hilversum, f68,384; P. Ileere en Zoon, IJmuiden, f 68,000. De gunning is aangehouden. In de gifteravond door de R.-K. Kies- verecniging gehouden vergadering is met algemeen© stemmen besloten tegenover den heer Paul (lib.) candidaat to stellen voor de Provinciale Staten den lieer J. A. Bots alhier. Voor de vacatur»>Dr. Th. G. Den IIou- ter te 's-Gravenhage, (,,De Standaard"' heeft indertijd gemeld dat dezo niet voor een her benoeming wenscht in aanmerking te ko men) zou de candidaat der anli-revolution- nairen worden overgenomen. In een gisteravond te Rotterdam gehou den vergadering werd door den voorzitter van het Gewest Z.-Holland van het Nederl. Gyninastiek-Verbond, den heer A Dirks te Leiden, het eere-comité geïnstalleerd, voor de aldaar op 3 Juli a. s. te houden gymnas- tiekfeesten en wedstrijden. Dit eere-comité bestaat uit de volgende personen: mr. J. Rombaoh, weth. v. Onder wijs, eere-voorz.Alex. N. C. S. van Buren, luit.-kol. commaiylant van 't korps Koninkl. Scherpschutters, voorz.; S. v. Aken, eere-lid N. G. V.S. v. d. Bergh. industrieelJ. J. M. Blankenheim, gen.-majoor; mr. C. H. B. Boot, off. van justitieP. Bredius, dir. der Wissel en Eff.bank; H. A Burgerhout, in dustrieel; P. G. BuskeDs, lid van den Ge meenteraad; dr. J. H. JenDes, districts schoolopziener D. dó Klerk, lid der Tweedo Kamer; S. G. P. Ledeboer, voorz. der Ver. „Volkskl. der Gymn.R. W. Mesdag, voorz. der Maatsch. „Tot Nut van 't Algerm"; mr. W. A. Mees, lid van den Gemeenteraad; Th. Nolei^, voorz. der Yer. tot Veredeling van Volksvermaken; C. Sijthoff, uitgever; J. Verheul Dzn., lid van den Gemeenteraad; J. B. Verhey, lid dor Tweede Kamer; S. G. en J. W. Wijnands, kapt. der mariniers, leden. Het plan» opgemaakt door de Teoh. Comm. van het Goweat, word besproken en enkele sub-comm. ingesteld. Door den heer C. Sijthoff, lid van het eere-coraité, word een groote zilveren Wiaselbeker aangebo den, welke dankbaar door het bestuur werd aanvaard. De voorwaarden, waaronder deze behaald zal kunnen worden, zullen op uit- nóodiging van, den schenker, door not Gew. Bestuur worden vastgesteld. Aaa de uitvoering zal worden deelgeno men door damee en heeren W. L. en adspi- r an ten der aangesloten Gymn. Ver. Wed strijden voor heeren, strafoefeningen en hindernishaan, voor adspiranten estafetten- loop, werden vastgesteld, terwijl bij vol- doende inschrijving ook een wedstrijd voor dames-ver. in vrije oef. wordt gehouden. Voor de mariniers werd een vierkamp uitge schreven. Als hoofdleider is door het Gew. Beetuur aangewezen de heer P. Schnddebeurs, leer- aar gymn. te Rotterdam, en als plaatsverv. hoofdleider de heer H. A. Koert, leeraar gymn. te Rotterdam. De heeren G. van Tongeren te Rotterdam, H. C. Kok te Delft en H. J. Ravoo zullen als leiders der onder deden optreden. Omtrent den optocht en het terrein zal nader worden beslist. Do wedstrijden vangen aan 's morgens om 8 uren, de gonerale repetitie om 10 uren, terwijl de uitvoering van 2 tot 5 uren zal duren. Den löden Juni zal te Rotterdam een turndag worden gehouden, waar alles nader zal worden verklaard en behandeld. Prinses Juliana ia Donderdag na de regenachtige dagen voor het eerst weer een rijtoer gaan maken met haar gouvernante, freule Van de Poll. Beroepen is bij do Ned.-Herv. Gem. te Hoevelaken ds. P. do Looze, te Waarder (bij Woerden). Bij beschikking van den minister van oorlog is do ritmeester H. H. van Dobben, adjudant van het 4de regiment huzaren met ingang van 1 Augustus 1910 werkzaam ge steld als leeraar bij de Hoogero Krijgsschool en overgeplaatst bij den staf der cavalerie. Morgen hoopt ds. Ph. S. Niemeijer te De Vuurache zijn veertigjarig ambtsfeest te herdenken. Door treurige familieom standigheden zal deze herdenking in alle stilte geschieden. Om dezelfde reden is ds. N. voornemens spoedig zijn emeritaat aan te vragen. Na de benoeming van een tijdelijkcn Haagse hen wethouder in de aanstaands week, gaat de wethouder van onderwij", de heer Van Sandick, om gezondheidsredenon voor een maand, uit de stad. Na zijn terugkeer zal de wethouder zijn functio niet langer dan tot het najaar blij ven vervullen, daar hij thans besloten heeft alsdan zijn ontelag aJs zoodanig te nemen. H. M. de Koningin-Moeder heeft het Koninklijk Paleis en het Park te Socstdijk nog deze maand welwillend voor de publier ke bezichtiging opengostcld. De oud-gouverneur-goneraal van Ned.- Indië jhr. Van der Wijck, dio in do eerste jaren na zijn terugkeer in het moederland te '6-Gravenhage zijn woonplaats had gevea- 'tigd, heeft deze overgebracht naar de ge meente Zeist Hr. Ms. gezant te Brussel, jhr. Van der Staal van Piorshil, heeft een feestbanket, dat hij zich voorstelde eerstdaags to geven bij gelegenheid dor opening van de Neder- landsche afdecling ter Brusselsche tentoon stelling, wegens den dood van koning Eduard, tot eon latoren datum, vermoede lijk 31 Mei, uitgesteld. Tot do genoodigden zullen behooren eoni- ge ministers uit het Nederlandsche Kabinet» die ook als gasten zullen aanzitten aan liet daags te voren door den Nederlandscben oommissaris-generaal aan te beiden feest maal. De rondreis van leden der Eerste Ka mer in do provincie Overijsel zal in het laatst van Juni aanvangen. ALPHEN. Was er eerst ernstig sprake van, dat het verkeer over de brug over den Rijn ten behoeve van daaraan uit te voe ren werken weder voor eenigen tijd zou mooten wordon afgesloten, gelukkig werd dezer dagen alhier van Gedoputecrdc Sta ten dezer Provincio bericht ontvangen, dat bij nader onderzoek gebleken is, dat do werken kunnen worden uitgevoerd zonder dat hot vorkoor over de brug behoeft te worden afgefloten. Was deze tijding in ge wone omstandigheden voor Alphen en om liggende gemeenten al aangenaam, dubbel aangenaam is deze met hot oog op den bloei onzer kaasmarkt, die zoowel van do zijde van een aanzienlijk deel van den han del als van die der boeren zoo gunstig is ontvangen, dat wij de toekomst niet ver trouwen te gomoct kunnen gaan. NOORDEN. Benoemd is aan do ll.-K. school, alhier, als onderwijzeres, mej. U. L. Neuman, van Wichen. KATWIJK-AAN-ZEE. Gelijk gemeld is, bobben ook wij onze inkwartiering. Begrij pelijkerwijze brengt zulks een gezellige drukte ojï ons dorp. In Badhotel Do Zwaan" alleen zijn vier en dertig man inge kwartierd, zoodat de grootste bedrijvig heid zich daar concentreert. Gisteravond to halfnegen was do menschenniassa, die zich daar verzameld had, enorm. Er wa» dan ook iets bijzonders aan de hand. Even te voren had men Katwijks llarmoniegezel- so'nap zich naar het balkon van „De Zwaan," zien begeven. Wat toch was het gevat? Do manschappen van de tweede compag nie van het 23ste landweerdistrict waren zoo zeer tevreden over de goede behande ling van kapitein Hosselaar, dat zij hot initiatief genomen hadden, heni door het muziekgezelschap een serenade te doen brengen. Toon de auto, waarmee de kapi tein naar „Do Zwaan" reed, aan kwam, ging er een daverond „hoera" op, waarna de muziek begon te spelen: „Lang zal hij leven." Sergeant-majoor H. W. do Mooy nam daarna het woordhij bedankte kapitein Hesselaar voor alle goeds, wat men van hem had genoten en hoopte, dat, op den de nood aan den man komen, men dan op den steun van den kapit. kon rekenen. Dezo 68) Vincent deed het boek met een ongedul- cDgen slag dicht. Wat.een onmogelijk dom .idee was het geweest om Bacon's „Essays'' op te slaan in het vrije kwartiertje, dat hem restte. Hij was gekleed om op Eaton '(Place to gaan dineeren. Het resulaat bleek (even ergerlijk te zijn als een van de prce- ben van Mina. Het avondblad zooi zeker iheel wat geschikter zijn om zijn gedachten af te leiden. En dus nam hij het avondblad op en na- 'dat hij do telegrammen en een hoofdartikel gelezen had, viel zijn blik op een kolom, waarboven stond: „Oostenrijksch-Ifca- iiaansch voorval." Dat voorval bestond in de arrestatie door de Oostenrijksche auto riteiten van een zekeren Guiseppo Fernaldo een kunstenaar van beroep, die, ofschoon een genaturaliseerd Oostenrijker, zichzelf nog steeds signor Fernaldo noemde en ver der blijk had gegeven van zijn onsterflijxe gehechtheid aan het vaderland zijner voor vaderen door aan den Italiaanschen attaohó te Weenen de plannen van allerlei vesting werken te verkoopen, die hij op een zooge naamd schetsreisje in Dalmatic met bewon derenswaardige nauwkeurigheid had nage- teekend. De man, die de plannen had ver kocht, kreeg zes maanden gevangenisstraf; degeen, die ze gekocht had, zou hoogstens van zijn chef een berisping krijgen, dat hij niet voorzichtig genoeg was geweest in de keuze zijner werktuigen. Het vieze werk moest natuurlijk gedaan worden; maar hoe kon men zoo dom zijn iemaoid uit te kiezen, die zichzelf op heeterdaad liet betrappen Vincent wierp het blad op zij en bijna in het vuur. Het nieuws van dien dag beloofde haast nog ergerlijker te zijn dan die stem uit het verleden, en daarbij nog zeer aan sehouwelijk ook. Die attaché was een van degenen, die door middel van onwaardighe den tot waardigheden zou komen, aange zien hij zijn les natuurlijk ter harte zou ne men. En dat gebeurde tussehen bondgenoo- ten, die geen gelegenheid voorbij lieten gaan om elkaar in het publiek zoo vaak mogelijk te omhelzen En degeen, die die plannen gekocht had, zou geen enkel hofbal overslaan en zeker geen enkelen glimlach missen van dien bejaarden vorst, wiens onderdanen hij had omgekocht en van wiens gastvrijheid hij genoot. Het was soms wel wat weerzinwekkend. „Wat zou Mina me uitlachen, als zij dat stukje Zag!" zei Vincent lachend, maar die lach was hier van harte gemeend. Daarna 8tak hij een sigaar op en het lezen opge vend, begon hij te doen, wat hij in de laat ste dagen steeds gedaan had, over Irma Harding denken en tobben over den zooge- naamden hinderpaal, die hen soheidde. „En jij moet er alles van afweten," zei hij, Vindobona aansprekend, wier viezig rose jurkje nu zijn schoorsteenmantel ver sierde, te midden van pijpen en sigaren kistjes, als een roos, die in Londen ge kweekt is en aan wier wortels het roet kleeft. „Zij heeft gezegd, dat gij er getuige van zijt geweest!" Het bezit van dat pop potje was zijn eenige troost, de eenigc dunne verbindigsdraad tus sehen Irma en hem. In elk geval was het een voorwerp, dat zij waarschijnlijk dikwijls in haar handen had gehad, en waaraan zij te oordeelen naar haar uiting over het verleden eenigo symbolistische beteeke- ni- hechtte. Maar hoe ondervragend hij Vin dobona ook aanstaarde, en dat hij het zoo aanstaarde was het beste bewijs van den toestand van zijn geest en van zijn gene genheid haar scherpe houten trekken bleven die van een sfinx. „Ik zou wel eens willen weten of het iets zou geven als ik me tot haar vader wendde,'.' dacht hij, toen er te midden van die onnooSige vruchtelooze overpeinzingen een bom kwam vallen in den vorm van een briefje van Mina. Toen hij het gelezen had, bleef hij een oogenblik met het bEd tussehen zijn handen zitten nadenken, zóó diep, dat hij er ge heel onbeweeglijk van was. Mina's briefje luidde: „Beste Vincent I Ik heb een nieuwtje gonoord, dat ik me verplicht acht je onmiddellijk mee te dee- len, niet wetend welken invloed het kan hebben op jo besluit. Fraulein Hartmann was al tweemaal niet geweest, onder voor wendsel, dat zij haar vader niet kon verla ten, die, naar zij meende, gewoon influenza had. Maar vandaag vertelt zij mij in een haastig geschreven briefjï dat de dokter een hartaandoening gevonden heeft schijnbaar een kwaal van ouden datum en dat de zaak zóó ernstig scheen, dat zij aan haar moeder getelegrafeerd had, die twee dagen geleden gekomen is, maar dio bijna onmiddellijk weer terugkeert naar Oostenrijk, aangezien het gevaar nu voor bij U. Ik dacht, dat go dit gaarne zoudt willen weten. Ik vind zelfs, dat ge er het recht op hebt. Je toegenegen nicht Mina Bennet. P-.S. Mevrouw Hartmann sohijnt in de zelfde straat in een hotel te logceren." Toen Vincent zoo een poosje gezeten had, richtte hij zich ineens op en haalde zijn horlogo te voorschijn. „Vandaag is altijd beter en zekerder dan morgen," mompelde hij. „Een boodschap naar het Eaton-plein en ik ben vrij 1" Hij stond al op zijn voeten en zijn besluit was genomen. Tot nu toe had hij niet ge weten welke richting hij moest inslaan bij het zoeken naar den gcheimzinmgen hinder paal. Was dit niet de vingerwijzing der Voorzienigheid? Het was te verwachten, dat ïrma's moeder geheel op dc hoogte zou zijn, waarschijnlijk beter dan haar vader, met wien men geen rekening meer behoefde te houden, aangezien men niet iemand kan gaan ondervragen, dio pag aan dc klauwen des doods ontsnapt is. En dus mocht de moeder van Irma aan wien wel wat ge heimzinnigs was .Tonden niet verlaten zonder overgehaald te zijn door Hst of ge weld tot een onderhoud. Vincent was niet in een stemming, om zich door kleinigheden te laten afschrikkendat zouden zijn bloed verwanten dadelijk gezien hebben aan de uitdrukking van zijn gezicht. Mevrouw Hartmann was geen wollen poppetje en kon du- met geen mogelijkheid zoo sfinxachtig zijn a1s dat dingetje op den schoorsteen mantel. Het wa3 zelfs mogelijk, dat liaar moeder de hinderpaal was. In dat geval zou de getuige het best© middel zijn om er achter te komen. Het was hem duidelijk on to oordeelen naar het postcriptum van Mina was hij niet alleen van die meening. Tien minuten daarna was hij op weg naar Filbert Gardens, in een stemming, die allo overwegingen op zij had gezet, alleen van plan om gebruik te maken van die onver wachte gelegenheid, al ging het ook nog zoo moeilijk. Aangezien er in Filbert Gardens maar één dcrgelijko gelegenheid was, was het niet moeilijk om het hotel te vinden. Vincent zou graag aan alle schellen getrokken heb ben, behalve aan die van No. 38, waar hij zich niet durfde vertooncnmaar hij be hoefde er maar aan twee te trekken. Mevrouw Hartmann? Ja, die logeerde daar, maar zij was even naar No. 38 ge gaan, een paar deuren verder op. Als mijn heer,... Maar dc meneer maakte een einde aan die raadgeving door te vragen wanneer zij haar terug verwachtte. „Zij is gisteravond om tien uren aange komen," zei de viezige meid, die de deur had opengedaan. „Maar het is waarschijn lijk, dat zij vandaog wel vroeger zal komen, aangezien zij morgen weggaat" „Morgen?" herhaalde Vincent met oen zekeren schrik. „Ja. Naar het vasteland." Het klonk pedant. - Het gebeurde niet vaak, dat reizigers voor hot vasteland diióf logeerden." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1