(J®. 15404 Woensdag 11 M"eL A". 1910. <§eze fèourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADYERTENTEENs Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17|. Grooter© letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor bet incaaseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten govcstigd sijn B 1.30. Franco per post1.65. v (Herplaatsing wegens misstelling). Uitbetaling van geldolyke vergoeding ingevolge de Landweerwet» Burgemeester en Wethouders van Leiden ibreDgen bij deze ter kennis van de perso nen wier echtgenooben op 9 Mei li. bij de Landweer voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn gekomen en aan wie op haar verzoek, krachtens beschikking van den Minister van Oorlog, vergoeding in ge volg o do bovengenoemde wet is toegekend, dat zij zicb op Dinsdag of Donderdag 17 of 19 Mei tal. s., telken dago van des voormiddags 10 uren tot des namiddags 3 Uren, op do bodenkamer ten Raadhuize alhier kunnen vervoegen tot het in-ontvangst-nemen van de haar toekomende gelden, zullen do de uitbetaling aan de rechthebbenden geschie den op vertoon van de bovenbedoelde beschik king en tegen voldaanteekening op den daar- jHoor bestemden staat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR. Burgemeester. VAR STBIJEN, loco-Secretaris. Leidon, J1 Mei 1910. Kohier der Plaatselijke Directe Belasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ko hier der Plaatselijke Directe Belasting voor 1910 door heexon Gedeputeerd© Staten dezer ^provincie is goedgekeurd en aan den Ge meen te-ontvanger ter invordering is toege zonden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, f loco-Secretaris, v Leiden, den llden Mei 1910. Leiden, II Mei. Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 Mei 1910, "benoemd tot adjunot-commies den Raad van Toedicht op de spoorweg diensten, mr. F. E. Grooss, te Leiden. Do St-Vinoentius-Vereeniging alhier heeft van H. M. de Koningin-Moeder een gift van f 40 ontvangen als bewijs van be langstelling in het werk dier Vereeniging. Voor het examen als apothekersbe diende is te Zwolle geslaagd de heer M. Duijster, van Leiden. De dames J. M. Kooy en A. M. don Ouden, van Oegstgeest, slaagden gisteren te Haarlem voor de akte Lager Onderwijs. Ze zijn beiden leerlingen der Rijksnormaal lessen te Voorschoten. Te 's-Gravenhage slaagde voor dezelfde akte mej. A. M. Dekker, van Bodegraven. De heer M. Luyendijk, onderwijzer met hoofdakte en akte Duitsch aan de Geref. school Emmastraat te Vlaardingen, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school voor M. U. L. O., te Leiden, hoofd 'de heer W. Vros. Met 1 Juni worden verplaatst: de klerk der posterijen en telegraphie lste kl. A. van Bijleveld van Leiderdorp naar het telegraafkantoor te Rotterdamdo kler ken der post. en tel. 2de kl N. Geeverding, van Oegstgeest en M. H. Tromp, van War mond naar het telegraafkantoor te Am sterdam. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Gem. te Tilburg door ds. JK de ÏVries, te Nieuwvoen (Z.-H.) H. M. de Koningin maakte gistermid dag van het zachte voorjaarsweer gebruik om met de Prinses in een open landauer te 'Apol doom een groote rijtoer te doen. Kort daarna reed Z. I E de Prins uit met een jachtwagen bespannen met vier schim mels. De minister van financiën, mr. Kolk man, heeft gisteren zijn werkzaamheden aan het departement hervat. In de te Haarlem gehouden vergade ring van de vereeniging „Koninginnedag" is thans een groot deel vastgesteld van het programma, dat zal worden gevolgd bij het bezoek van het Koninklijk Echtpaar op 20 Mei a.s. i De ontvangst heeft plaats aan het sta tion en vandaar af tot aan het RaadhuL op de Groot© Markt zullen langs den weg geschaard staan tal van verecnigingen op allerlei gebied met hun banieren en mu ziekkorpsen. Aan het Stadhuis staat een eerewacht van de vereeniging „Voor Vaderland en Ko ning" met het muziekkorps „De Harmo nie", en op de Markt een 4000-tal kinde ren, die een aubade zullen brengen. Het Vorstelijk Echtpaar zal op het Stad huis het noenmaal gebruiken en vervolgens het oorso bijwonen, dat in dien tijd cal wor den opgesteld aan de Dreef tusschen de Baanlaan en de Paviljoenslaan. Na afloop van het corso volgt het bezoek aan de bloemententoonstelling en het Wees huis der NecL-Herv. Gemeente. Daarna het kerkooncert en de overige tijd van het be- coek zal worden ingenomen door het ma ken van rijtoeren. Na vertrek van het Koninklijk Echtpaar worden de feeeten voortgezet. Heden zou in den Raad van Haar lem worden behandeld het voorstel van B. en We. om behalve het bedrag van f 115,000 voor aankoop ook nog f 151,000 toe te staan voor verbouw van het Hcrv. Weeshuis tot schilderijen-museum. Op het laatste oogenblik ontvingen de leden van den Raad een schrijven van prof. C. L. Dake te Amsterdam, waarin hij nog eens dezen verbouw bestrijdt en ontraadt en aanbeveelt het stichten van een nieuw, vrij staand, volkomen veilig gebouw. Naar „De Standaard" verneemt heeft H. M. de Koningin goedgunstig beschikt op het verzoek van het Hoofdbestuur van do Vereeniging van Christelijke onderwijzers en, onderwijzeressen in N. en O. I., om tijdens de vergadering van die vereeniging, welke dit jaar te Apeldoorn gehouden wordt, aan EL M. een hulde te brengen, waarbij zij tegelijkertijd in de gelegenheid zullen gesteld worden het Prinsesje te zien. Tot directeur der waterleiding te Vlaar dingen is in de gisteravond gehouden raads vergadering benoemd de heer W. J. Kalis, directeur der gasfabriek aldaar. De miliciens der najaarsploeg van de lichting 1909 worden, voor zoover zij niet bestemd zijn voor den dienst bij het blijvend gedeelte, op 15 Juni in het genot van groot verlof gesteld. Op 16 Juni zullen de mili ciens van de tweede ploeg der lichting 1909, voor korte oefening ingelijfd en sedert 30 September met groot verlof, bij het korps moeten terugkeeren tot het verriohten van twee maanden dienst. Een divisie Zweedsche oorlogsschepen, bestaande uit de opleidingsschepen „Tylgia" en „Dristigheten," onder oommando van den kapitein ter zee graaf C. A. Wacht- moister, wordt 19 Mei te Rotterdam ver wacht om aldaar eenige dagen te verblijven. Hr. Me. pantserschip „Piet Hein" on der bevel van den kapitein ter zee F. Bot, is 9 dezer te Malaga aangekomen. De majoor J. Burger, van het regi ment grenadiers en jagers, wordt binnen kort overgeplaatst bij den generalen staf, standplaats Utrecht. De „Zw. Crt." verneemt, dat door een aantal lidmaten der Herv. Gem. te Rou- voen een protest is ingediend bij het Prov. Kerkbestuur tegen een besluit van het clas sicaal bestuur van Zwolle, waarbij aan de Diaconie van Rouveen machtiging is ver leend een som gelds te leenen aan de kerk voogdij, ten einde daarvoor een Christelijke school te stichten. AARLANDERVEEN. De heer A. J. Smcele, van Leiden, heeft de benoeming aangenomen als directeur van het Chr. fanfarekorps „Crescendo." HAZERSWOUDE. Bij d© aanbesteding van krocewerken der „Hazerswoudsche Droogmakerij" werden de perceelen toege wezen als volgt: Perceelen 1, 2 5 9 en 18 in volgorde voor f 15, f 20, f 19, f 10 en f 11.75 aan G. van Tol Sr.; Perceelen, 3, 6, en 12 voor f 30, f 8.50 en f 41 aan G. van Tol Jr.; Perceelen 4, 7, 8, 10, 11, 14 en 15 voor f 14, f 23, f 13, f 10, f 6, f 6 en f 2.26 aan L. de Vogel Gzn_ Perceel 13 zal in dag geld worden uitgevoerd. Bij het houthakken had P. Kerseboom, aan den Rijndijk, het ongeluk zijn hand ernstig te verwonden. Een zijner vingers is er bijna geheel af. Als een groote zeldzaamheid kunnen wij mededeelen, dat bij den veehouder H. de Wit in, den Groenendijk een biggetje wordt onderhouden door een koe. Zoo vin den do zachtere zeden zelfs in het dieren rijk ingang. LISSE. Gisteren werd alhier nogmaals een veiling gehouden, ditmaal bij de hee- ren C. Rolff en Co. in liquidatie, onder directie van de heeren H. Bader en A. de Mooy Jr. De belangstelling was dezen keer niet bijzonder groot en de kooplust naar evenredigheid. Wij noteerden als volgt: Murillo f 7.50 a f 9.50; La Reine, slecht go- was, f 3.50; Couronne d'Or f 11 a f 13; Imp. Rubrorum f 12 a f 13; Witte Duo Max f 4; Artus f 4 h f 6; mr. Van Tubergen, zuivere gele Couronne d'Or, 16 regels, f 6.36; Theeroos, 48 regels, f 27; Ornatus, eenjarig, f 3,50; Walter Scott f 4 a f 5,50; King of the White f 4; Rose Gris de Lin, slecht ge was, f 3 a f 4.50. Deze prijzen zijn berekend per bed van 3 R. roeden en moeten ver hoogd worden met 10 pCt. kosten. In navolging van hun collega's in na burige gemeenten hebben ook de bloemist- werklieden alhier in dit voorjaar een actie gevoerd om loonsverhooging. De leiding dezer actie berustte bij do beide hier be staande vereenigingen, namelijk „St.-Ise- dorus" en „Patrimonium". Haar pogen is eohter tot heden toe nog niet geslaagd, want op herhaalde verzoeken en circulaires is geen enkel antwoord ingekomen. Gisteravond nu werd er vanwege de be sturen van „St.-Isedorus" en „Patrimo nium" een circulaire verspreid onder do bloemistwerklieden, waarin wordt gezegd, dat het niot-slagen moet gezocht worden: lo. in het niet-georganiseerd-zijn der pa troons, en 2o. in het kleine aantal leden der Christelijke werklieden-vereenigingen. Waren alfe vakarbeiders maar vereenigd, zoo wordt daarin voorts gezegd, dat zou er een groote invloed van ons kunnen uit gaan, maar nu staan wij zoo goed als mach teloos, hoe dringend en nijpend d behoefte tot loonsverhooging ook is. Ten slotte wordt gezegd: één weg staat nu nog open, namelijk: dat alle bloemistkncohts, die de behoefte aan loonsverhooging gevoelen er zelf a.s. Zaterdag 14 Mei op beleefde wijze hun patroon om vragen. NOORDWIJK. Heden herdacht onzo gemeente-secretaris, de heer E. de Groot, den dag, waaop hij vóór 36 jaren als zoo danig in onze gemeente zijn functie aan vaardde. Toen hij hedenmorgen als naar gewoonte op den gewonen tijd ten Raadhuizo kwam, om zijn dagelijksche werkzaamheden te be ginnen, werd hij uitgenoodigd in 's Burge meesters kamer te komen. Daar vond hij vereenigd burgemeester en wethouders, den gemeente-ontvanger on do ambtenaren ter Secretarie. Onze burgemeester, jhr. Van Panhuya, sprak den jubilaris met eenige hartelijke welgemeende woorden toe. Spr. zeide, dat een periode van 35 jaren nu juist niet een getal is, dat onder de offieieele datums tot feestviering behoort; doch de mannen, die dagelijks met den jubilaris omgaan, meen den, dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Spr. was van meening, dat de heer De Groot zioh van de 35-ja- rige periode van trouwe plichtsvervulling omretwijfeld aangename, doch ook onaan gename gewaarwordingen zal herinneren. Spr. hoopt en vertrouwt, dat de aangename herinneringen de overhand rullen hebben. Do burgemeester prees de hartelijke, jo viale manier, waarop de jubilaris altijd en overal de belangen der gemeente mee hielp en nog helpt bevorderen. Spr. prijst het in don heer De Groot, dat zijn ijver groeide met de steeds om vangrijker wordende taak van gemeente secretaris in een vooruitgaande gemeente, ah Noordwijk is. Het heeft den schijn, zoo ging de burgemeester voort, dat den jubi laris steeds voor oogen stond en staat de Zeeuwsohe wapenspreuk; Luctor et Emer- goHij wenschte den heer De Groot de ge zondheid en opgewektheid toe, noodig, om nog jaren met denzelfden ijver en de zelfde toewijding zijn taak te vervullen. Als een herinnering aan dezen dag werd den jubilaris vanwege bovengenoemde per sonen een bloemstuk aangeboden en een fraaie, gebeeldhouwde boekenkast. Do jubilaris, die van het plan, om aldus zijn 35-jarig ambtsfeost te hordenken, te- taal niets afwist, was zeer onder den in druk. Met van aandoening bewogen stem dankte hij. „Ik kan niets zeggen; ik ben t© vol Wij van onzen kant juichen het ten z^r- ste toe, dat de ijver en de toewijding van onzen grijzen gemeente-secretaris aldus go- huldigde rijn. Ook wij feliciteeren hem van harte. NOORDWIJKERHOUT. De heer T., die per fiets naar Haarlem gegaan was, deed aldaar zijn maal aan worst, welke hij in een winkel kocht. Na het eten daar van werd hij zóó onwel, dat hij de terug reis per spoor moest ondernemen. Na zijn thuiskomst gaf de inmiddels geroepen ge neesheer hem een middel, waardoor de vergiftiging werd tegengegaan. Gisteren vergaderdon in Hotel ,,'t Rechthuis" de leden van den Hooge- veenschen polder. Do heer S. Pennings opende de vergadering, terwijl do heer M. van Dijk rekening en verantwoording deed, over het afgeloopen jaar. Er bleek te zijn een nadeeüg saldo, hetgeen toe te schrij ven is aan de belangrijke reparaties (als het aanbrengen van een nieuwe os), die de Hoogeveensche molen den laateten tijd heeft ondergaan. Verder werden van ver schillende zijden klachten ter tafel gebracht over de handelwijzen van heeren bloemis ten, die de gewoonte hebben, afgesneden bloemen in de sloot te werpen. Voor het vee, dat van dit water moet drinken, is dat zeer nadeelig, terwijl de bewuste bloe men zich ophoopen en ondiepten veroorza ken in de vaart slootcn. RIJNSBURG. Onder groote bulangaleHing en deelneming, zoowol van hier als van elders, werden gistermiddag de beide slacht offers van de noodlottige aanrijding deal Noordwijker tram kort na elkander aan den schoot dor jtorde toevertrouwd. Achter beider lijkbaar merkten wij, be halve de diepbedroefde familieleden, o. m. op bet hoofd der gemeente en hot Dage- lijksch Bestuur, den dokter cn ds. H. van Druten. Laatstgenoemde hield bij de geopendo groevo een hartelijke en diepgevoelde toe spraak. Niet enkel nabestaanden, maar ook do groote schare belangstellenden verkeerden on der den indruk van deze tragische sterfge vallen. 8ASSENHETM. De door dc afdocling Sas- senheim der Algemecno Vereeniging voor Bloembollencultuur op de Nationale Bloe mententoonstelling to Haarlem ingezonden samengestelde bloemperken, waarvan twee beplant met hyacinten, een met tulpon en een mot narcissen, zijn all© door do cora- missio van booordooling mot ©ereprijzen be kroond- Do iafdooling kan dus met dit re sultaat zeor tevreden zijn, evenals do heer A. Frylink Snr., dio doze perkon ontwierp en, onder wiens toezicht ze werdon beplant. TER-AAR. Het in don grond gevaren tjalkschip is onder leiding van don scheeps bouwmeester don heer Vink, gelicht. Naar men vernoemt zal het wrak mot inventa ris, benevens de lading, vanwege den pro vincialen waterstaat publick worden ver kocht. Voor don schipper, die met deze ramp alles verloren heeft, wordt in dc ge meente mot oen lijst gecollecteerd. De gelukkige winner van don hoofd prijs der Goudsche verloting, een bespan nen omnibusbrik, is de koor J. C. van Ro denrijs, wethouder alhier. VOORSCHOTEN. Do directie der stoom tram Den HaagLeiden i3 er tegenwoor dig wel op bedacht, om door allerlei ver beteringen do passagiers te gerieven. Pas hebben zij in den afgeloopen winter van. de stoom verwarming geprofiteerd, of eon nieuwe, belangrijke verbetering wordt tot stand gebracht. In enkele wagens n.l. ia de ouderwetsche, onvoldoend© petroleum-ver- üchting, waarhij men vaak in het half duister zat, vervangen door gaslicht. Do aangebrachte gaslampen verspreiden 's avonds een helder lioht, dat den geheelcn wagen zeer voldoende verlicht. Hot ligt in do be doeling der tramdirectio in allo passagiers- Tijtuigen geleidelijk deze verlichting te doen aanbrengen. "WASSENAAR. De heer v. d. Dr., inwo nonde bij zijn zuster, de wed. De U., ver miste in do maanden Februari en Maart geld, dat geborgen was in een gesloten, koffer. Ook do zoon vermiste gold uit zijn portemonnaic, geborgen in zijn jaszak. Het vermoeden yiel op den kneoht. Toon nu Zondag weer een bankbiljet van f 10 werd vermist deed men aangifte bij de politic. De veldwachter Do Jong nam den knecht in verhoor en deze bekendo do da dor te zijn. Zondag j.L had hij mot oen vriend hot bankbiljet te Haarlem gewisseld en er 3 van verteerd. Do overblijvende 7 gld. werden in beslag genomen. WARMOND. Gisteravond gaf de muziek- en tooneelvereeniging „Harmonie vaa War mond," onder directie van den heer J. Noordanus, in hot lokaal „De Zon", alhier nog een buitengewone uitvoering voor haar leden. Wat het muzikale gedeelte betreft, wer den een vijftal nummers, waarvan het slot de Juliana-marsch, op flinke, correcte wijze ten gehoore gebracht. De nummers werdén vlug achter elkander afgespeeld, daar het op te voeren tooneelstuk, de hoofdschotel van dezen avond, veel tijd vorderde: het was getiteld: „De Vadervloek of Misdaad ei» Wroeging", tooneelspel in zeven taf troe len. Met groot succes is er gespeeld, allo rol len waaronder zeer groote en moeilijke, wa ren in goede handen, en er werd vlug en zonder haperen gespeeld, dank zij den re gisseur, die geen tijd on moeite ontzag om dit zoo groote tooneelstuk, waar drie uren mede gemoeid waren, met suoces t© doen opvoeren. Vooral ook do grime liet niets te wenschen over. Niettegenstaande den tijd van het jaar was de zaal goed bezet. Thans gaan de repetition weer aanvangen voor de a.s. zomerooncerten, welke bij de ingezetenen zoozeer in den smaak vallen; en al is er in den zomer weinig tijd tot studeeren, onder de degelijke en bekwame leiding van den directeur den heer Noorda nus zal dit wel geen onoverkomelijke be zwaren opleveren. ZEVENHOVEN. In de vergadering van ingelanden en het bestuur van den polder Zevenhoven is tot heemraad gekozen de heer A. Breeveld, alhier, die deze benoe ming heeft aangenomen. Bij Kon. besluit is aan Th. Gast, op zijn verzoek, met 1 Juli, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Duivendijke. Bevorderd tot ingenieur der marine, de adjunct-ingenieur der marine E. J. Benthem» Met 15 Juni, nan den directeur van het post- en telegraafkantoor te Ileusden H. J. H. Hulsman, op zijn verzoek, als zooda nig eervol ontslag verleend. Met 1 Juni benoemd tct directeur van het post- en telegraafkantoor te Gemcrt, J. L. J. Remmers, thans directeur van het postkantoor te Meersson. Met 16 de^cr, de dircoteur van het post en telegraafkantoor te Zevenaar, J. Eg- gink, op zijn verzoek, eervol van het be heer van gemeld kantoor onthoven en be noemd tot commies der posterijen lste kl Aan A. P. van do Giesson, weduwe van den sorgeanUmajoor-schrijver bij het 4de regiment vesting-artillerie J. Polling, een pensioen verleend van f 280, en aan J. van Dijk, weduwe van den korporaal der ma riniers B. Lecninga, een pensioen van f 175 '8 jaars. De off. van gcz. 1ste kl. van liet leger in Ned.-Indiö O. H. L Baelde, op zijn ver zoek, wegens volbrachten diensttijd, eervol uit den militairen dienst ontslagen onder toekenning van pensioen. Benoemd lo. tot hoofdcommissaris van hot Nederlandsohe Roodo Kruis de gop. luit.-generaal van het wapen der artillerie J. de Waal; 2o. tot lste commissaris van hot Ned. Roodo Kruis bij hot veldleger dr. J. O. J. Bierens de Haan, beiden lid van het hoofd- comitó der vereeniging Het Nederlandsohe Roodo Kruis. Aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 'a Rijks kustverliohting to IJmuiden D. Boon, toegekend een wachtgeld van f 350 '8 jaars. Met 1 Mei 1910, pensioen verleend aan de na te noemen burgerlijke ambtenaren, die bij het him met dien datum verleend eervol ontslag den ouderdom van vijf-en- zostig jaren hobbon vervuld: lo. aan L. van der Sloot, commissaris der loodsen to Hcllcvoetsluis, ten bedrage van f 1307 'a jaars; 2o. aan A. H. Clcrkx, oommissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te IJmuiden, ten bedrage van f 660 's jaars; 3o. aan H. Visser, lichtwachter bij 's Rijks kustverlichting te Scheveningen, ten bedrage van f410 's jaars; aan den eervol ontslagen opzichter i ij 's Rijks kustverlichting te Scheveningen W. Pieter9o, wegens meer dan 55-jarigon ouderdom een pensioen verleend van f 832 's jaars. Ln discho dienst. De volgende heeren zijn bestemd voor den Indischen dienst: J. Snijder te Kam pen en W. H. Dykema to Munnekezijl om te worden benoemd tot onderwijzer der 3de klasse bij het openbaar Europecech lager onderwijs; L. Q. Middelborg te Arasterdam om te worden benoemd tot adjunot-chef der lste afdeeling bij de Staatsspoor wegen in Ned.-Indic. Brink watervoorziening te .Scmarnii£ „Land en Volk" ontving het volgende on- getcekende telegram uit kScmarang: „De ingezetenen van Semarang zouden aan den gouverneur generaal Idcnburg een telegram, waarin wordt gezegd, dat sedert do besmetverklaring op 22 Februari te Se marang 1800 choleragevallen voorkwamen. Voorts zijn typhus cn dysenterie er sedert vele jaren epidemisch heerschendc, dat al les is een gevolg van de slechte watervoor ziening. „Do burgerij verzoekt Uwe Excellentie met den meesten aandrang zoodanige maat regelen te willen nemen, dat met den aan leg dor Oengaran-lciding onmiddellijk kan worden begonnen, desnoods door toepas sing van art. 31 der Comptabiliteitswet, cm dat de burgerij vreest, dat door verder uitstel het begin van den aanl?g minstens een jaar zal worden vertraagd." Be ItalianiiNclic k amerafgevaartligdo tiaido Pompili. Uit Rome wordt geseind dat dc Kamer- afgevaardigde Guido Pompili, oud-onder staatssecretaris van Buitcnlandscho Zakciv eu afgevaardigde ter interparlementair© conferentie in Den Haag, Zondagochtend, wegens het overlijden zijner echtgenoot©, do dichteres Vittoria AgaDoor, dio Zondag nacht overleden is, door middel van, een revolverschot, zelfmoord liceft gepleegd, i De tijding van den zelfmoord heeft all«*r- wegen grooten indruk gemaakt. Guido Pompili was niet alleen politicus, doch bewoog zich ook op letterkundig ge bied. CORRESPONDENTIE. In verband met een daaromtrent ontvangen schrijven, deo- len wc mede dat het bericht over de lezing, welke de heer Oberman, predikant bij da Engelsche Gemeente to "VHissingen, te Rot terdam zal houden, ontleend was aan „De Standaard",

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1