TD397 Maandag 3 M!ei. A0. 1910. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. De boekjes van den Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer f0.17£. Grootere letters naar plaatsmimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/*0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden por week 9 Oents i per 3 maandeD f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 9 1.30. Franco per post 1.65. Zom er dienst, sporen, trammen, booten, enz. srijn heden, Maandag, den Abounds op het „Leidsch Dagblad" aangeboden. Meerdere boekjes zijn k 2£ ets. verkrijg baar Bureel van dit Blad. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter algemeene ken nis, dat het ijkkantoor alhier geduren de het jaar 19 10 op de navolgende dagen geopend zal zijn: lo. Van 21 Maart (begin herijk-reis) tot 00 Juli (einde herijk-reis)» 23 en 24 Maart-, 1, 2, 18 en 19 April, 2, 3, 6, 7, 17, 18, 30 en 31 Mei, 3, 24 en 25 Juni en 1, 2, 18 en 19 Juli, telkens van des voormiddags n e g ep tot twaalf uren en van des namiddags een tot vier uren. 2o. nA 1 Augustus: op eiken Vrijdag en Zaterdag van des yoormiddags negen tot des namiddags $ón uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 21 Maart 1910. Leiden, 2 Mei. 'A. W. Sijthoffa Uitgevers-Maatschappij alhier telt heden twee jubilarissen, die ge- :3urendo veertig jaren in en aan de zaak \tjjn verbonden. De eene is de heer J. La Brée, die er in Üat tijdsverloop in verschillende afdeelin- gen zijn kennis en kraohten aan heeft ge- Wijd, terwijl hij de laatste jaren haar op binnen- en buitenlandsoho reizen vertegen woordigde. Hedenmorgen om half elf word hij op het jkantoor gehuldigd. Daar werd hij, in tegen woordigheid van de andere, vroegere jubi larissen van 40 en 25 jaren, toegesproken Namens en door de oudere en jongere pa troons, namens kantoor- en redactie-perso neel, alsmede namons gezellen van binderij, zetterij en drukkerij. Alle toespraken ge tuigden van waardeering voor wat de heer (La Brée voor de zaak, aan welker bloei hij Jnedewerkte, is geweest; van den kame raad schappelijk en omgang en van de wel- Jwillendhedd en vriendschap ook tegenover het overige personeel. De gesproken woor den gingen bovendien vergezeld van onder scheidene stoffelijke blijken van belangstel ling in zijn feest. I Een en ander maakte blijkbaar een die pen indruk op den jubilaris, die in zijn dankwoord tevens een terugblik op het ver- Jedene sloeg en zich ook voor het vervolg Sn aller welwillendheid bleef aanbevelen. Te zijnen huize mocht hij eveneens onder binden hoe hoog hij geacht wordt, niet enkel {van liier, maar ook van elders en tot zelfs >uit het buitenland, hetzij stoffelijk, per taartje oï per telegram. Een schat van bloemstukken 6ierde do kamer, waar hij Teoeptie hield, welke zeer druk bezocht Werd. De andere jubilaris was de heer F. Stoute, [drukker, die als zoodanig, eerst met stoom, Hater met electrischo kracht werkende, heel ;wat veranderingen heeft zien tot stand komen. Ook hem werd voor zijn trouw en ijver Sfi warme bewoordingen en met stoffelijke blijken hulde gebracht, waarvoor hij even- feens zijn erkentelijkheid betuigde, en ook jaan hem werd gelegenheid gegeven den heuglijken dag verder m den familiekring tooor te brengen. iVolgens progTamma en naar verwacli- jting verliepen de feestelijkheden ter gele genheid van den verjaardag van Prinses 'Juliana op jl. Zaterdagavond alhier, i De illuminatie van do Korenbeurs slaagde {uitmuntend en „Werkmans Wilskracht", dat ter muziek maakte, was er het centrum van, £Véd belangstelling. In het Galgewater voer 2achtkons binnen zekere grenzen oen feeste lijk: verlicht vaartuig hoen en weer, van waar jiit de leden van het Leidsch Muziekkorps '{welluidende tonen zonden naar de omgeving, TVaar het op do grachten natuurlijk Sewart zag van feestelingen, i Om halftien de Korenbeurs luisteraar^ kwamen gcruimen tijd later aandraven. ving liet luchtvuurwcrk op het Galgowater aan, dat geduronde ruim een halfuur tel kens heel wat oogen tot zich trok en heolwat hoofden in den nek deed worpen; dat veel kleuren te zien en veel geluiden te hooren 'gafdat zulk een lawaai maakte menigmaal, dat men ver van de plaats des ontstokens ■gewaarwerd dat er opft vuunvark aan dan gang was. Groote bengaalsche zonnen be schenen nu en dan hel en fel den omtrek. Er was goede gelegenheid om het vuur werk te aanschouwen en nadoelige gevolgen had het niet, al vielen af en toe wat stukjes vuur op daken en tusschen menschen. Nog grooter had het effect kunnen zijn, als een paar elcctrische booglampen tijdelijk op non- activiteit waren gesteld. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van den voogdijraad te Leiden, mevrouw A. E van Leersum, geboren Wijsman Door den Burgemeester ia Zaterdag jL namens het Gemeentebestuur een telegram van gelukwensch gezonden aan H. M. de Koningin en Z. K H. den Prins der Ne derlanden bij gelegenheid van den eersten verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, waarop het volgende antwoord werd ont vangen „Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid danken u allen welgemeend voor aangeboden wenschen. Adjudant Yan Tuyl." Hoewel het eindcijfer van den verkoop der Julianabloempjes alhier nog niet met juistheid kan worden opgegeven, mag daar van nu reeds gezegd worden, dat het de f2000.overschrijdt. De verkoop van de Juliana-bloempjos to Haarlem en in de omstreken heeft Zater dag ruim f 4000 opgebracht. Aan het postkantoor te Warmond werd gedurende de maand April 1910, in do Rijkspostspaarbank ingelegd f 5301.901; te rugbetaald f 4465-27. Het laatste, door dat kantoor uitg?g*wen, boekje draagt het nummer 1628. Op den Juliana-dag heeft het Haagsch Comité voor Volksfeesten 's namiddags in vier zalen den kindoren gelegenheid gegoven zich te vermaken. In het Apollo-theater en in den Kunst kring werd een bioscoop-programma gege ven, terwijl in Diligentia en het Feestlokaal Willemstraat een goochelaar een kinder- sohaar vermaakte. De kinderen kregen een tablet chocolade en als aandenken het portret der jarige Prinses. Evenals Vrijdagavond, toen de laatste to nen van do volksliederen, op het Plein 1813 gespeeld, de eerste zachte regendroppelen begeleidden, was 't ook Zaterdagavond aan vankelijk prachtig weer gebloven; maar eindelijk lew am een heel bescheiden regentje vermanen, dat het nu tijd was om naar huis te gaan. Het waterfeest van den dag werd op den avond herhaald. De bootjes in den Hofvij ver hadden hun avondkleed aangetrokken en zeer zeker misten zij daardoor de beko ring, die alleen vóór zonsondergang kon wor den genoten: de bloemenpracht was grijs ge worden en alwat verder de booten haar be- teekenis had gegeven, was, voor zoover niet verlicht, onzichtbaar geworden, maar daar entegen schitterde het wél verlichte in veol schooner pracht dan bij dag mogelijk was geweest. Zoo maakte vooral de aardbol, in het midden waarvan een lioht was ontsto ken, een zeer mooien indruk, en buitendien deden de kleurige lampions, waarmede alle vaartuigen waren versierd, hun onvergelij kelijk werk in vereeniging met het onbe weeglijk watervlak van den Hofvijver. Een verrassing had het feestcomité 1909 buitendien nog voor het toegestroomde pu bliek bewaard: vuurwerk, waaronder een aantal waterzoon en. Toch bleek de bioscoopvertooning, die het Haagsche comité voor volksfeesten in de Maliebaan gaf, veel meer liefhebbers te trekken. In de Maliebaan was de menigte niet te schatten en den ganschen avond trokken er diohte drommen heen en ook er vandaan, maar een reusaohtige menigte bleef van be gin tob eind al wat vertoond werd bekij ken, en het aanhoudend gejuioh en gejubel bewees, hoezeer zij, dio de keuze der films hadden gedaan, het publiek kennen. De gewone verlichting van het Voorhout bracht ook daar een broeden stroom van wandelaars, die allen tevens bewonderaars waren. De verlichting van de offieieele gebouwen was de gewone, met dit onderscheid, dat nu de letter J prijkte waar anders W, H of E is te zien, maar op vele plaatsen had men de gelegenheid waargenomen om het stuk self tevens wat mooier te maken. Nieuw was o.a. de mooie verlichting bij het stad huis, de namen voluit en de portretten, van de koninklijke familie vertoonende} die van Koningin en Prins als buste, die van de jonge Prinses geheel, en voorts de verlich ting naast den vijver, die eveneens de ko ninklijke portretten deed zien. Eindelijk hadden ook zeer vele particuüe ren zioh met een verlichting bij de offieiee le aangesloten. Voor de aankomst van H. M. de Koningin- Moeder Zaterdagmiddag op Het Loo, had den zich honderden naar het perron bege ven, en in dichte rijen stonden de belang stellenden langs den grasband geschaard. Baron Van Tuyll van Serooskerken, jhr. Van Suchtelen van de Haare en de burge meester van Apeldoorn waren op het per ron aanwezig. Even voor aankomst van den expres-trein van Apeldoorn naar Het Loo kwam Prinses Juliana in Haar nieuwe wagentje met hit bespannen het perron oprijden, steeds wui vende met Haar handje, wat groote geest drift wekte. Naast het wagentje liep de hofdame van de Prinses, en naast het paardje een lakei. Er werd heen en" weer gereden over het perron, onder daverend gejuich der menigte. Prinses Juliana be vond zich bij aankomst van Haar grootmoe der op het plein vóór het cour. Dadelijk achter de Prinses waren H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik met gevolg gevolgd. Toen H. M. do Ko ningin-Moeder was aangekomen, vergezeld van freule Van de Poll en jhr. Van Tets, had de gewone begroeting plaats en daarna begaf de vorstelijke familie zioh naar Prin ses Juliana, die in het wagentje gezeten voor het cour, werd vastgehouden door Haar verpleegster. Toen de Vorstelijke per sonen over het oour naar het Paleis rich bega*" n en de Prinses achter net Paleis .m naar den tuin gebracht was, vertrok de me nigte belangstellenden. Voor de opriohting van een homoeo- patkisch ziekenhuis dicht bij Utrecht in een boschrijke streek is door drie vermo gende voorstanders een ton gouds toege zegd, mits de nog noodige anderhalve ton voor Mei 1911 zijn bijeenbracht en de ver pleging der patiënten alleen wordt opge dragen aan personen, die den Bijbel als Gods woord beschouwen. (Tijd). Do arr.-rechtbank te Tiel heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Geldermalsen, op gemaakt de volgende alphabetiscke lijst van aanbeveling: mr. F A. Ebbinge WulVben; mr. G. Kol ff en mr. J. E. Koning; allen griffier, respectievelijk bij da kantongerechten te Dordrecht, Gel dermalsen en Bergen-op-Zoom. De arr.-rechtbank te Maastricht heeft, ter vervulling eoner vacature van rechter in dat ooilege, opgemaakt de volgende alpha- be tische lijst van aanbevelingmr. A. W. Kist, substituut-griffier bij de arr.-recht bank te Maastricht; mr. W. O. J. A. Pe perkamp, kantonrechter te Heusden; en mr. G. A. Servatius, subetifeuut-griffior bij de arrondissementsreohthank to Amsterdam. De Raad van Delft heeft met 12 tegen 6 stemmen besloten, God. Staten te verzoe ken, de wedde van den burgemeester te verhoogen van f 4000 tot f 5000. In de vergadering van den gemeente raad te Aalsmeer werd met algemeene stem men besloten tot afschaffing van de kermis. Op een adres van de Muzdekvereeniging Aalsmeers Fanfarekorps om een subsidie te mogen ontvangen als bijdrage in de kosten van het dezen zomer door haar te geven ooncours word beschikt de zo vereeniging f 100" toe te kennen, bijaldien, de onderne ming niet financieel mocht slagen. Het kohier van don hoofdelijken omslag dienst 1910 wordt vastgesteld tot een be drag van f 14,471.19i dat van de Hondenbe lasting, op f 517. Bij de bespreking of de Gemeenteraad over zou gaan tot de vaststelling van een Pensioenregeling voor gemeente-ambtena ren wees de heer Post op de onbillijkheid dat de gemeente-ambtenaren geen pensioen ontvangen een meening die door den heer Ravestein ten volle wordt gedeeld. De heer Ra veste in verklaarde juist om de billijk heid in de laatste vergadering op het vast stellen eener regeling te hebben aange drongen. De heer Veer verklaarde ook voorstander te zijn van de pensionneering van gemeente ambtenaren, doch is er voor om dat het Rijk een enquête daarnaar heeft ingesteld en waarschijnlijk spoedig een beslissing zal nemen, de zaak aan te houden. Hiertoe werd besloten. Op een adres van de afdeeling Aals meer" van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om herziening van de salaris- regeling besloot de Raad in beginsel óm het aanvangsalaria te bepalen op f 600. Het adres werd nog nader ter fine van praead- vie® in handen gesteld van B. en We. om na te gaan welk financieel offer het aan de gemeente zal koeten wanneer de verhoogin gen spoediger elkander opvolgen, en waar om mede door dé afdeeling wordt gevraagd. Op voorstel van den heer Spaargaren ver klaarden B. en Ws. zich bereid in de eerst- volgende vergadering met een voorstel te komen om H. M. de Koningin te verzoeken het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein te vermin deren. BODEGRAVEN. De verkoopsters van dé Julian a-bloem hebben hier wel succes ge had. Het aanzienlijk tekort van onze af deeling „Tot Bestrijding der Tuberculose" "Iran met de opbrengst ruimschoote gedekt worden. Het Leger des Hails zal óp Hemel vaartsdag op do hoeve „Raadwijk," aan den Zwammerdamschen weg, een groote muziek en ^angmtyoering geven. - \L;'- - KATWIJK. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Ohr. M. U. L. O. School alhier is benoemd mej. J. W. 0. Oberman to Leidon. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Do Juliana- dag ging hier kalm voorbijvan vele wo ningon wapperde de nationale driekleur; met de Juliana-bloem zag men weinig wer ken. Des avonds gaf Fanfare Katwijk in de tent op de Turfmarkt een concert, dat niettegenstaande het kille gure weder heel wat menschen op de been bracht en een behoorlijke opgewektheid bezorgde. Eeni- go jongelui van elders konden daar blijk baar niet tegen, albhans ze bedierven de stemming in die mate, dat de politie moeöt optreden. Dit ging niet too gemakkelijk en zij moest dan ook van den gummi-stok ge bruik maken, wat suoces bleek te hebben; een der belhamels werd achter slot ge bracht. Onze muzikanten en zeker allen, die gewoonlijk met belangstelling do uitvoerin gen bijwonen, hopen in 't vervolg van der gelijk bozoek verschoond te blijven. KATWTJK-AAN-ZEE. Zaterdagavond gaf ons Harmoniegezelsoliap ter viering van den Frinsesse-dag een oponlucht-eon- cert. Na afloop van 't ooncert werd nog een kleine rondgang door 't dorp gemaakt. Op 't plein nabij de halte van de tram, yerden nog een paar muziekstukjes ten gehoore ge bracht. Zaterdag brachten conigo bomschuiten luer versche visoh in afslag. Do besommin gen liepen van f 52,45—f 36. Griet bracht per stuk op f 0.40f 0,65. Tong f 0,20— f 0,85. Schol per mand f 5,50. Keu f 2.50. Schar f 2. LISSE. Zaterdag heeft alhier de eerste tulpenvoiling plaats gehad en wel bij de heeron Maathuis en Van Alphen in liqui datie, en onder directio van de hecren EL Homan en Zonen te ïfoordwijk en M. van dor Veld alhier. Do belangstelling voor deze veiling was groot en do kooplust flink; Er werden dan ook met het oog op den matigen stand der gewassen en de niet roos kleurige verwachting in den tulpenhandel, goede prijzen besteed. Wij noteerden voor onderstaande soorten de volgende prijzen: Thomas Moore f 5, La Reine f 4.50, Grand Duo f 6t25p Imp. Rubrorum f 13, Vermilr lioen Brillant f 16, Prins van Oostenrijk f10 a fll, Miujllo f8.50 i f9, Vuur baak f 15, Panna f 5,25, Witte Valk f8,50, Scarlet Duo f9, Goudvink f3.50, Joost van den Vondel f 7, Mom Trésor f 8, Witte Duo max, f7, Oouronne d'Or f 12, Wil lem III f 6, Rose Gris do Lin f 7. De prij zen zijn berekend per bed van 3 R Roeden en moeten verhoogd worden met 10 pCt onkosten. Het aantal op Zaterdag verkochte Ju- liana-bloompjos bedraagt alhier f1440. NOORD WIJKERHOUT. De muziekuit voering gegeven op den avond van den ge boortedag van Prinses Juliana, bracht hoel wat leven en vToolijkheid in 't dorp. Na dat Tjij hot verlaten van 't repetitie-lokaal het Wilhelmus gespeeld was, maakte men met het mooie vaandel voorop, een muzikale wandeling door 't dorp. Door afwezigheid van den burgemeester ging hot plan om voor diens huis cenige stukkon ton beste te geven, niet door. Op het plein der Ge meenteschool werden vervolgens verschillen de .nummers ten gehoore gebracht, die al le veel bijval oogstten. De heer P. de Kan, sinds kortom tijd ernstig ongesteld, ia weer harstellende en herdacht gisteren; 1 Mei, onder zeer vele blijken van, belangstelling rijn 8Oston ge boortedag. OEGSTGEEST. Bij besluit van d,en Mi nister van Waterstaat ia met ingang van 16 Mei 1910 het hulptelegraaf- cn telepkoon kantoor alhier opgeheven en in vereeniging mot het alhier bestaande postkantoor gs- vestigd een Rijkstelegraaf- «n telephoonkan. toor. OEGSTGEEST. Alhier verdronk gister avond, dicht bij zijn woning, aan den Ach terweg, Axie Zuilhof. RIJNZATERWOUDE. Wegens vertrek naar Moordrecht heeft de heer F. BI uk ont slag gevraagd als lid van den Gemeenteraad, alhier. ROELOFARENDSVEEN. Zaterdag j.l. waren de ingezetenen alhier in blijde ver wachting over den terugkeer van den ZeerEerw. heer Pastoor dozer parochie van zijn bedevaartsreis naar het H. Land; van welke reis Z.E.W. te ongeveer kwart voor zes uren 's nam. alhier zou aankomen. In het goheele dorp wapperden voor deze gelegenheid de vlaggen en niet minder op den Langen Weg aldaar voor het Raadhuis vanwege de Noordelijke IJsclub een prach tige eerepoort was geplaatst, waarop in witte bloemen het wonvd „Welkom'' was aangebracht. Te ruim half zes kondigden eenige geweerschoten aan dat Z.E.W. in aantocht was en weldra zag men het rijtuig waarin Z.E.W. en ook de beide kapelaans der parochie gezeten waren. Door den heer Burgemeester werd Z.E.W. allereerst har telijk verwelkomd en hom de eerewijn aan geboden. Z.E.W. scheen zeer voldaan we der in de parochie te zijn teruggekeerd en werd dan ook door de ingezetenen hartelijk toegejuicht. Ouder het spelen van een feest- marsch door het Roelofarendsveensch Fanfarekorps werd gereden naar de kerk, alwaar met een plechtig Lof en het zingen van een welkomstlied door do parochianen de feestelijke gelegenheid eindigde. RIJNSBURG. Van het halte-station dor Rijnl. Stoomtram, tevens Rijnlandsch Kof fiehuis, is nu een kamer gereserveerd uit sluitend ingericht on bestemd voor wacht kamer (gordijnen ontbreken tot heden echter nog, )zoodat do wachtenden zich niet moer in het café behoeven te begeven. Dit is een groote verbetering, vooral ook omdat men nu des Zondags tusschen 9 en 12 uren 's morgens en 5 en 8 uren 's avonds bjj regen en slecht weer ook binnen kan wach ten, daar, volgons de verordoning alhier; in dien tijd de lokalen met vergunning moe ten gesloten zijn. SASSENHEIMDo goboortedag van Prini ses Juliana is ]ucr kalmpjes voorbijgegaan. De driekleur met oranje-wimpel wapperdé van enkele huizen, 's Avonds gaf het fan* farekorps „Crescendo" enkele nummers ter" beste, waardoor lioel wat volk op do been werd gebracht- Het Juliana-bloempjo bad nogal aftrek: bijna duizend zijn in onzq gemeente verkocht. De ex-president der V. S., do hoer. Roosevelt, heeft Zondag velen teleur ge steld. Van ongoveer elf uren tot een uur of twaalf werd elko auto, richting Haarlem, met arendsblikken bespied, of ,,do groote man" er niet in zou zitten. Niemand heeft het geluk gehad te kunnen zoggen, dat hij liern gezien Jieoft. Niets aardig van den, heer Roosevelt do menschen zoo te leur te stellen VALKENBURG. Aangaando den Juliana- dag kan van hier worden gemeld, dat som-» mi.gen uiting aan him gevoel hebben ge geven door hot uitsteken dor nationale drio kleur, en verder, dat deze dag voor dd schooljeugd een verrassing medebracht. De leerlingen van 't eerste leerjaar, pas op school, ontvingen elk oon Juliana-bloempjo, terwijl die der andere leerjaren begiftigd werden met een alleraardigst geïllustreerd boekje, bevattende de geschiedenis van hef oersto levensjaar van ons Prinsesje. Door „Betsy" in oon allerprettige ton kindertoon geschreven, en genaaid in oranje-klourigei» omslag, kan hot niet uitblijven, of menig kind zal mot genoegen mot den inhoud ken nis maken. 's Avonds te zeven uren dood het „Har- monickorps" een ommegang door het dorp, hier en daar zijn lieflijke tonen doende hoe ren. Wat later zagen we do pas gerestau reerde muziektent verlicht, en hoowel het! fijntjes koud was, kregen we tooh eon avoid- concert, het eerste in dit voorjaar, dat me nigeen mot genoegen zal hebben beluisterd. We merkten op, dat er stukken ten ge hoore werden gebracht, welke hier nog niet) waren uitgevoerd, doch pas in don afgeloopeu* winter aangeleerd. Het geheel beviel ons bijzonder wél, en 't was jammer, dat df> leden der „Harmoxpe" na een uurtje er eer., speldje bij staken, wat evenwel met het oog op do weersgesteldheid zeer verklaar baar was. We brengen het korps gaarne oen wooi te van dank, en 6prokon don wensch uit, da'ii wo in don komenden zomer meermalen cp een oonoert in (lo bent op het Kerkpleir' zullen worden vergast, VOORSCHOTEN. Zaterdagavond verga derde het onlangs gekozen bestuur der afd „Voorschoten" van de vereeniging „Hot Groene Kruis." Dc bestuursfunctie* wei-den als volgt verdeeld: E. Vernède, voorzitter; Jhr. J. J. Pompe v. Mcerdervoort, vice- voorzitter; Dr. R. Birkhoff, lsto secretaris; Jos. Rutten, 2de secretaris; C. van der Giessen, penningmeester; Dr. Heil erna- Commissaris van het materieel. Tot !>ode en magzijnmeester der vereeniging werd be noemd C. van Meurs. Do vergadering be sloot tot het aangaan eener rentelooze leac ning van 300 gld. (30 aandeelen van f 10), af te lossen in 4 a 5 jaren, ten einde reeds terstond de voornaamste vcrplegingsartike- len te kunnen aanschaffen. Een lijst zal den ingezetenen aagnoboden worden, om op die leening in te sohrijvcn. In de laatste plaats werd besloten om tot het verleenen van hulp bij emstigo ziekte een tijdelijke verpleegster aan te stellen. Deze verpleging geschiedt dan geheel kosteloos of tegen ma tigen prijs. WARMOND. Bij het plukken van ccn bloempje raakte liet vierjarig dochtertje van den heer Van Steyn, gisteren tc water. Vlie gensvlug verleende iemand hulp cn reddé do kloino drenkelinge uit de alles behalve aangename en zelfs gevaarlijke positie. Van het koude baxl heeft de kleine echter ge lukkig tot nu geen schadelijke gevolgen off- dervonden. WASSENAAR. Gisteren was het vijf en; twintig jaar geleden, dat de R.-K. Jon gensschool geopend word. Ook herdacht het hoofd der school, de lieer F. P. P. Lazarom, het feit, dat hij een kwarteeuw aan dezé sohool verbonden was. Het feest werd ia de eerste plaats kerkelijk herdacht. De Hoog mis werd opgedragen dooi; den eerw. p^ter

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1