153W Donderdag SS Aapril. 1910. <§eze fcurant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. J uliana-Album. 1813- Uit de „Staatscourant". Aoademienieuws. LEIDSCH DAGBLAD PRU8 DEB ADVERTENTIEN: Van 16 regelt f L05. Iedere regel meer f 0.17$. Qrootere letters near plaatsruimte. Kleine zdvertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het lno&ueeren wordt/"0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oenta i per 3 maanden f 1.10. BnJten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.66. Wij hebben van dit keurige album, het welk wij verleden jaar uitgaven, nog enkele exemplaren over. Deze zijn aan ons Bureel verkrijgbaar k 1 gulden per stuk. Leiden, 28 April, In de vierde voordracht, welke de heer Koope gisteravond in het „Volkshuis" hield, werd met nadruk er op gewezen, dat een heel sterke wil niet voldoende is, maar dat deze gericht moet zijn op een edel doel, dus op het goede. Dit is een zware eisch: het goede doen, omdat het goed is, dus uit liefde tot het goede. Zoolang het kind dit nog niet doen kan, moeten wij het den weg tot dit doel zoo gemakkelijk mogelijk ma ken. In dit opzicht werd ten eerste gewe ken, wat het goede voorbeeld in en buiten het huisgezin voor het kind be teekent. Van welk groot belang het is met wien kinderen oen gaan, hoewel men hen niet te angstval lig van het kwade moet afhouden. Ten tweede de groote be teekenis van het gedachteleven der kinderen (lectuur en Vertelling). Vervolgens wees de spreker er op, dat het voorbeeld dan alleen krachtig werken can, als er een goede verhouding tusschen bp voeders en kinderen bestaat, welke ech- èer een gepaste gestrengheid niet uitsluit. Een ander middel tot goed handelen m feet kind te wennen; het van jongs af gele genheid te geven tot goed handelen en niet ophouden voordat dit gedaan is; indien het kind kwaad doet, dit met alle kracht tegen gaan. Verder is een krach tigo steun voor het kind, bet te vertrouwen (van blindelings vertrouwen is hier natuurlijk geen sprake"). Steeds verwachten, dat het goede boven komt, dit aanwakkeren en laten merken, dat men dit waardeert. Het kind cal dan aanvankelijk het goede doen, omdat dit ge waardeerd wordt, later, hoewel de weg seer lang zal zijn, omdat het niet anders kan. Een volgende maal zal behandeld worden: belooning en straf. Bij het gisteren vanwege de Maatschap pij tot bevordering der Toonkunst gehou den examen ter verkrijging van het getuig schrift voor pianostemmen, is geslaagd de heer A Brijnen, van Leiden. Te Haarlem zijn gisteren voor de akte lager onderwijs geslaagd de dames 8. de (Leeuw, leelinge der Rijksnormaallessen {te KatwijkW. M. Eggink, O. M. van Sloe- ken, J. Ch. Westrik, N. Vister, M. Broester- huiren en M. A. Hoeks, allen te Leiden. Te Utrecht zijn geslaagd do heeren L. M. Biezenaar en O. R FreerickB van Woerden; P Lafeber, van Gouda. Met de „St.-Ot." No. 98 werden ver panden afdrukken der statuten van de ver- ëenigingen: Zuid-Holland6che IJevereeni- ging, afdeeling Bodegraven; Antirevolution- naire Persvereeniging te Leiden; Harmo- nievereeniging „Kunst en Vriendschap", te Zoetermeer-Zegwaard. Gelijk reeds gemeld, zal te 's-Graven- hage de viering van Juliana's verjaardag worden ingeleid met plechtige koraalmu- tiek, uit te voeren door de Koninklijke Mi litaire Kapel, onder leiding van den luite- nant-direoteur Bouwman, wellicht met me dewerking van meerdere militaire muziek korpsen, te middernacht, aan den voet van het Nationaal Gedenkteeken op het Plein Het programma voor dese uitvoering luidt: Wilhelmus van St.-Aldegonde; koraal: Nun danket alle Gott; Wien Neerlandsch Bloed, Gebed, van Valerius,en tot alot het nieuwe Wilhelmus. In den middag van den feestdag, tusschen f uur en half vijf cull en kindervoorstellingen worden gegeven in het Feestlokaal Willem- •fcraat, Diligentia, Haagschen Kunstkring en A pol loth eater, tot bijwoning waarvan £000 kinderen zijn genoodigd, leerlingen van bijzondere en openbare scholen. Een aan tal dames hebben zich welwillend beschik baar gesteld om het Comité in de zorg voor de kleinen behulpzaam te rijn. Alle kinde ren rallen een portretje ontvangen van. de Koningin of het verjarend Prinsesje en een reep chocolade. En ten beehiite van de feestviering zal er m den avond van 30 April in de Maliebaan •een groote bioscoopvoorstelling worden ge geven. De beelden zullen worden geprojec teerd op een scherm van 10 bij 12 meter, Booclat tij in de geheele Maliebaan duidelijk Achtbaar zullen zijn. Het scherm wondt ga- plaatst met den rug naar de stoomtram- faife Zoodoende kan men alleen in de Ma liebaan de beelden zien, en bestaat er geen gevaar voor overrijden, als men de voorstel ling bijwoont. De booten, die tijdens het waterfeest in den Hofvijver zullen rondvaren, zullen als volgt uitgodoscht en met bloemen versierd zijn: Japansche Romeinsche, Venetiaan- sche, Wikinger (Noorsoh), Lohengrin, Wa pen van de gemeente, Wereldbol, Flora, Egyptische en Juliana. De Staateoommissie in sake het drink- waterleidingvraagstuk is gisteren door den minister van binnenlandache zaken geïnstal leerd. De minister hield daarbij een rede. Dr. D. Bos, voorzitter der staatscommis sie, beantwoordde de installatierede van minister Heemskerk. Hierna, hield de oommissie haar eerste vergadering tot vaststelling der agenda ba rer werkzaamheden. H. M. de Koningin-Moeder vertoefde gistervoormiddag geruimen tijd in de kli niek en polikliniek van de vereeniging „Hulp aan Zuigelingen" aan het Oranje plein te 's-Gravenhage. Bij haar komst werd H. M. ontvangen door den geneesheer-directeur, dr. J. B. A. M. van den Berg, en de bestuursleden mevr. Gevers Deynoot geb. Baronesse Yan Waaaenaer van St.-Panoras, mevr. De Jon ge baronesse van Wassenaer, dr. M. M. de Monchy en jhr. mr. Wittert van Hoogland en na aanbieding van een bouquet door den jongeheer De Jonge, bezichtigde H. M. alle afdeel in gen der inrichting. H. M. de Koningin-Moeder vertrekt Zaterdagmiddag ten 2 uur 20 min. naar Het Loo. Het Bureau voor den Industrieel en eigen dom, zal Zaterdag 30 April a.a voor het publiek gesloten zijn. (St-Ct) Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee E. de Haan, is 26 dezer te Las Palm as aangeko men. Het Japansche prinsenpaar arriveerde gisteren te Apeldoorn 12.40 aan het station, waar Prins Hendrik hen ontving. Deze stelde hun vervolgens de andere ter ont vangst aanwezige dignitarissen, baron Van Tuyll van Serooekerken, chef van Harer Majesteits Militaire Huis, baronesse Sloet van Marxveld, hofdame, jhr. Van Such te len, adjudant van den Prins, ©n den bur gemeester voor. In h la daumont bespannen rijtuig met voorrijder werd naar Het Loo gereden. De Prins en het gevolg waren in politiek, evenals de gasten, onder wie ook de Japansche gezant en de minister van buitenlandache taken. De Japansche gasten werden na den lunch door het Koninklijk Echtpaar in oen h la Daumont bespannen rijtuig uitgeleide gedaan naar den trein van 3.36. Te drie uren wa« men van het paleis uitgereden voor een korten rijtoer in de paleisomge ving. Bij het vertrek aan het station werd hartelijk afscheid genomen. Nadat de gas ten waren ingestegen, onderhield de Konin gin zich nog met de Prinses bij het geopen de portierraam. Koningin en Prins keerden per auto naar Het Loo terug. De Koningin heeft bij gelegenheid van het Japansche prinselijk bezoek benoemd tot grootkruis der Orde van den Neder- Iandschen Leeuw, prins Hiroyami Fusohi- mi; in de Orde van Oranj©-Nassau, tot commandeur met de zwaarden, den korvet kapitein Junitechi Kyo Kawa, adj udant tot officier Jusudaro Tanaka; tot ridder Hidetaro Marukami, beiden verbonden aan het gevolg. De Japansche Prins en Prinses met de leden der Hofhouding die aan den lunch op Het Loo hebben deelgenomen rijn gister avond te kwart over zes, per Staatsspoor te 's-Gravenhage teruggekeerd. Het Keizerlijk Echtpaar bracht onmid dellijk na aankomst een bezoek aan H. M. de Koningin-Moeder, welke visite ongeveer een half uur duurde. In tegenwoordigheid van e enige hon derden belangstellenden leerlingen, ouders van leerlingen, oud-leerlingen, deputaties van vereenigingen op het gebied van het christelijk onderwijs, van de sending en van christelijke werk lied envereeni gin gen enz., werd gisteren op Oud-Eik en Duinen hij Den Haag ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer G. P. Post, in leven hoofd der Prins Willemschool der Neder. Herv. Gemeente. Nadat aan de groeve door schoolkinderen de Psalm: „Gelijk het gras is ons kort stondig leven", was gezongen, werd door een reeks van sprekers hulde gebracht aan de nagedachtenis van den betreurden doode dien zij schetsten als een uitnemend onder wijzer en als een warm strijder voor bet christelijk onderwijs, welks tegenstanders hij steeds krachtig hét hoofd bood. Onder de kransen waa er een an dc on derwijzer» en leerlingen dar Prins-Willom- schooL Db. Karres, die ook bet woord had gevoerd namens den kerkeraad en het col lege van regenten der scholen van de Ned.- Herv. Gemeente, besloot de plechtigheid met dankgebed. Een der zonen van den overledene dankte. Onder groote deelneming werd giste ren het stoffelijk overschot van den gep. majoor der artillerie bij het Indisch leger, J. L. Swart, op Oud-Eik-en-Duinen graf waarts gedragen. Om de groeve hadden zich vereenigd een aantal vroegere krijgsmak kers van den ontslapone, deputation van verschillende Vereenigingen in welker Be sturen de zoo onverwacht verscheidene zit ting had, vele familieleden en vrienden, onder welke het lid van den Gemeenteraad, den heer Kessler en diens oud-collega den heer Yan der Kemp, eer e-voorzitter van „Moederland en Koloniën". Namens de Coöperatieve Aardappelen- en Brandstoffcnverecniging van „Eigen Hulp werd de nagedachtenis van den overledene die met grooten ijver en toewijding de be langen dii Vereeniging had behartigd, ge huldigd door denbeer M. C. H. Bijleveld die in welsprekende bewoordingen de ver diensten van den afgestorvene op velerlei gebied schetste. Vervolgens trad de gepen- sioimeerde generaal J. W. Stemfoort naar voren, om als oud-krijgsmakker en als voor zitter der Vereeniging „Moederland en Ko loniën", van welke Vereeniging de heer Swart secretaris was, een laatste afscheids groet te brengen aan dezen braven werk zo men geestkrachtigcn man. Namens de National© Vereeniging tot Be strijding van den Woeker, sprak mr. Joh. J. Belinfante. De heer H. W. L. Wisdom Jr., diaken der Nod.-Hervormde Gemeente, sprak daar op een hartelijk on diepgevoeld woord van troost en bemoediging tot de familieleden. Zeer aangedaan dankte de zoon van den afgestorvene alle aanwezigen voor de laat ste eer, aan zijn dierbaren vader bewezen. In de Rottordamsche Raadsvergadering van 12 Augustus 1900 werd in beginsel be sloten tot den bouw van een nieuwe, derde gasfabriek in den Keilepolder, maar tevens aangenomen een amendement-Verheul be palende dat de uitvoering in de eerste plaats afhankelijk zou worden gesteld van de resultaten van een te voren in te stellen ernstig onderzoek ryriek^'dere uitbreiding der bestaande gasfat'.^ aan den Oostzee dijk met een der nieuwe systemen van gos- be rei ding practisoh uitvoerbaar, wensohe- lijk en financieel voordeelig zou zijn. B. en Wa hebben thans overgelegd een uitvoerige nota van den directeur van het gasbedrijf, waarin deze de fabrioage van het hier reeds gebezigde watergae en gecar- bureerd watergae omschrijft. Op hetzelfde systeem berust hot zoogenaamde stelsel Rincker-Wolter, waarin men geen afzon derlijke toesteilen heeft voor hot vergassen en men de olie voor deze tegelijkertijd met het toer en daarmede gemengd in de gene rators perst. Men heeft dus dezelfde toe stellen noodig als in een fabriek voor ge- carbureerd watergas, zoodat men zeker niet minder ruimte daarvoor noodig heeft Dit maakt de toepassing aan de bestaande gasfabriek reeds praotisch onuitvoerbaar, omdat do terreinen vol belast en niet voor uitbreiding vatbaar zijn. Daar komt nog bij dat uitbreiding zou neerkomen op den bouw eencr geheel nieuwe fabriek, omdat ook alle onderdoelen der fabriek de grens hunner belasting naderen. Uit een bedrijfa- oogpunt verdient dus uitbreiding der be staande fabriek geen aanbeveling, ook uit een financieel oogpunt verdient het geen aanbeveling om meer kapitaal in de be staand© fabriek te steken, met de weten schap dat over enkele jaren tooh tot den bouw eener nieuwe fabriek moet worden overgegaan. B. en Ws. vereenigen zioh met deze nota en, bevelen den Raad aan om een crediet beschikbaar te stellen ter dekking der kos ten van de voorbereidende werkzaamheden tot den bouw der nieuwe fabriek. Naar men te Deventer uit Den Haag verneemt, is een op 23 dezer aldaar gehou den oonforentie van den Raad van Toe zicht op de Spoorwegdiensten met de di recties der Spoorweg-Maatschappijen, waartoe o.m. ook het gemeentebestuur van Deventer was uitgenoodigd, niet zonder re sultaat gebleven voor de stationsplannen te Deventer. De verschillende directiën hebben haar financieel e toezeggingen, de een meer, de ander minder, verhoogd, zoodat er nu nog slechts een tekort ia, niet zoo groot om er aan te wanhopen of de 8taat daarin wel voorzien zal. Alleen de Kon. NederL Locaalsp. Mij. Willem III heeft aan haar, overigens be langrijke, verhooging een voorwaarde ver bonden die evenwel, naar verwacht mag worden, met eenigen goeden wil de zaak niet in gevaar behoeft te brengen. De kwestie schijnt nu op den goeden weg ter oplossing te zijn. ALPHEN. B'i Kon. besluit ia benoemd tot griffier bij het kantongerecht t9 Zaan dam, mr. C. J. P. van der Schalk, doctor in de Staatswetenschap, than» griffier bij het kantongerecht te Alphea. HAARLEMMERMEER Zekere B.. een polderwerker, werkzaam aan de spoorwe- lijnen te Hoofddorp, had met een makker een uitstapje gemaakt naar Aalsmeer, van waar zij tamelijk beschonken huiswaarts keerden. Op den Kruisweg ontmoetten zij een z.g. „mallejan" met balken beladen. Bij het passeeren slingerde B„ tegen het voertuig en geraakte onder het wiel, da hem over het lichaam ging. Hij werd opge nomen met een gekneusd been, ontwrichte heup cn ernstig gewond hoofd. Per as werd hij door iemand uit de omgeving naar Hoofddorp vervoerd, waar dokter Van Manssum do eerste geneeskundige hulp ver leende. Daarna is B naar het gasthuis te Haarlem overgebracht. Tot tijdelijk onderwijzer aan de bijz. school te Vijfhuizen is benoemd de heer J. Koolhaas, van Haarlem. Reeds vroeger werd door ons mede gedeeld dat op de lijsten der voorloopige oommissie voor wijkverpleging geteekend was aan jaarlijksohe con tri bu tien voor een bedrag van ongeveer 1500 gld. in totaal Daar dit bedrag onvoldoende werd gcaoht om reeds tot uitvoering der plannen over te gaan zou voornamelijk te Hoofddorp en omstreken getracht worden het bedrag der goteekende oontributien te vergrex) ten- Men ia er daar dan ook opnieuw op uitge gaan om contribuanten te winnen, met gunstig gevolg. Het is te hopen dat hot bedrag zoo aangegroeid zal zijn, dat met oe stichting een begin kan gemaakt worden- Evenwel is twijfel niet uitgesloten. Wij ver nemen dat a. a Vrijdag de oommiesie op nieuw vergaderen zal om de plannen, verder te bespreken LISSE. Het voornemen van de muziek- vereenigdng „Eensgezind", om op a. a Za terdagavond met den verjaardag van ons Prinsesjo een ooncert te gevon in de tent, is verijdeld, omdat de daarvoor bonoodigde vergunning van het hoofd der gemeente niet is verkregen. Hoogstwaarschijnlijk is de vergunning hiervoor geweigerd met het ,og op den Zaterdagavunu. NOORDEN. Voortaan zal de stoomboot „Do Landbouw" Donderdagsavonds v&n af het Verlaat afvaren naar do veemarkt to Leiden. Voor landbouwer© van groot be lang. Door het stichten van twee bijzondere scholen, alhier, is de gomeente-ochool bijna ontvolkt. NOORDWIJKERHOUT. De gisteren ge houden bloembollenveiling is uitstekend ge slaagd. Prijzen van D. Murillo waren f 10 tot f 15, per bed van 60 regels. Scarlet due f 8 A f 9 per bed van 50 regels. P. v. Oosten rijk f 12 tot f 13 per bed. Gele Prinx f 4. La Reine f 4. Golden Spur f 12. Dubb. Si ons f 10 tot f 11 per bed, allee zonder ver hooging met onkosten. De verkoopers wa ren zeer tevrecVn. Het gewas was <1ati ook best. Morgen, Vrijdag, is het te veld staand gewas nog beter. Ook is er nog een groot aantal nummers bijgekomen, (Zie advertentie). WASSENAAR. Verlokt door het mooie weer en soms gedwongon door gebrek hooi, hebben vele landbouwers hun vee in de weide gebracht. Er wordt veel geklaagd over sterfte van koeien. Zeker ten gevolge van het natte weder. WAARDER. Door den Raad is tot ge meente-ontvanger benoemd de heer E. van Loo, rustend hoofdonderwijzer der Chr 8obool, alhier. De heer G. Westerhuis ver kreeg twee stemmen. WARMOND. Op Maandag 2 Mei, te be ginnen om tien uren,, vergadert de Raad. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingeko men stukken: a goedgekeurde af- en over schrijving; b ontvangBtbe richt wijziging politieverordening 23 Aug. 1901; o. aanne- mirg benoeming secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand. 2. Beëediging secre taris; 3. Behandeling stukken in zake Waa- hoeker- of Oud-Alkemadelaan; 4. Aanvul ling politie-verordening 23 Aug 1004; 6. Verordening regelende verdeeling werk zaamheden in zake Burg. 8tand0. Vast stelling verordening art. 114 bis Gemeente wet; 7. Vaststelling kohier, schoolgeld 1ste kwart. 1910 en kohier H. O.; 8. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht; 9. Rondvraag. Bij Kon. besluit is, mot ingang van 1 Mei 1910, benoemd tot directeur van de tucht- ©ohool t© Haren, J. A Bientjee, than© di recteur der rijkswerkinrichting Veenhuizen II; benoemd tot raadsheer in het gerechts hof te Leeuwarden, mr. F J. Camphuis, thans rechter in de arr.- rechtbank te Aa- m; benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Schagen, mr. A E. van Eldik Thieme, ambtenaar ter secretarie der gemeente Bloemendaa] en beëedigd klerk ter griffie van de arr.-rechtbank te Haarlem, wonen de te Bloemendaal; tot griffier bij het kantongerecht te Purmerend mr. P. 0. Ree- ring, advocaat on procureur en kantonrecht ter-plaatevervanger te Hoorn, onder toe kenning van eervol ontslag uit laatstgemel- de betrokking; tot griffier bij het kanton* gerecht te Schiedam mr. M. J. 0. M. Ka velaars, adv. en proc. en kantonrechter plaatsvervanger aldaar, onder toekenning van eervol ontslag uit laatetgcmelde betrek king; met ingang van 1 Mei 1910, benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, met bestemming voor den dienst bij de land weer, hij de infanterie der landweer tol re serve-luit-kolonel, commandant in het Xle landweerdistrict, de gep. luit.-kolonel der inf. van het leger in Ned.-Indiö, A. L. Sta- tius Muller; benoemd tot bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en de schecpsbcwijzen to '8-Hertogonbosoh J. R. C. H. Berger, 'har.s directeur dor registratie en domeinen to Leeuwarden J. J. Brak, te Tiel, met ingang van 1 Mei 1910, benoemd tot bureelambtcnaar van den rijkswaterstaat 3de kl. Benoemd: tot ontv. der dir. bel. to Rot terdam, 2de ofd., J. H. Roggenknmp, ontv derz. middelen te Leeuwarden; tot ontv. der dir. bol. en ace. te Oude Tonge, C. P. A. Pouloyn, adjunct-commies bij hot dop. van Fin. te 's-Gravenhage tot ontv. der dir. bel. en ace. te Tegefien„ J. H. Clae8sen, ontv. der dir. bel., invoerr. en aco-, to 's-Gravenzando (standplaat a Hoek van Holland) tot ontv. dor dir. boL en acc., te Podcn, T. J. Sikkcns, ontv. derz. middelen to Zwartsluis; tot ontv. der dir. bel., invoerr. en aoo. te Zevenaar, W. Mulder, ontv. der dir. bol. en aoc. te Uithuizen. Leidncho Lustrumfeesten. Op initiatief van VreemdelingenverkcerV^ bestuur worden thans voor de versiering en verlichting van tal van straten buurt- com missiën gevormd. Gisteravond waren daartoe de bewoners van Nieuwen Rijn (van )Hooigracht tot Hoogstraat), Botermarkt, Vischmarkt, Hoogstraat en Aalmarkt (van Maarsmanssteeg tot Mandonmakerssteeg) ter vergadering in café „In den Vergulden Turk" opgeroepen. De vergadering, die flink bezocht werd namens „Vreemdelingenverkeer" door den hoer H. W. Oahon geleid. In zijn. ope ningswoord woes dozo op het groote belang, hetwelk Leiden bij oen suoocsvmI slagen dor Lustrumfeesten hoeft, en wao» hij 'op dezo pracht-gelegenheid voor do buurtgenooton om door een extra kranige versiering on ver- li chKng hunner straten te toonen, dat die straten ondanks het als zoodanig concur- reeren der Broostraat nog stood" zijn de' voornaamste winkelstraten van Leiden. Bij acclamatie besloot do vergadering daar toe al hot noodigc in hot werk te zullen stellen. Na eonige bespreking over de ingekomen en aangekochte antwoorden op dc door V. V.V. uitgesoliroven prijsvraag werd medege deeld, dat de door do vergadering to benoe men oommissie betreffende voor dezo buurt geschikte plannen in overleg zal treden mot de Technische Commissie van „Vreemdelin genverkeer." Daarna overgaande tot soliriftolijke stem ming ter verkiezing van een aohttal com missieleden, bleken do volgende heoren do mecsto stemmen op zich te hebben ver eenigd: A. J. Binnendijk Jr., J. P. Crcighton, dr. O. J. A. van Iterson, W. J. Maxfcinot, A. L. W. Timmermans, J. P. Vergouwen, T. F. Vlieland en J. H. Zurloh. Allen verklaar den de benoeming te aanvaarden. Hot voorzitlersoliap wordt bekleed door den heer J. P. Vergouwen, als secretaris-pen- ningmecster zal de heer H. W. Cahen fun- geerem. Met een opwekking ook do afwezige buurt genooton tot medewerking aan te sporen, werd de vergadering gesloten. TelccrtiMh treerherlehl, ■Mr wooraoanngoB in doa uorgon ran 28 April Modogodoold door hot kon. Nod. Motoor. lmtitaot to Do Liilt. Hoogste barometerstand 771.9 te Horta; laagste 738.8 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 29 April: Zwakke tot matigen zniidelijken tot zuid- westelijken wind. Meest betrokken lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde tempe ratuur. Leiden. Aan de universiteit alhier i» geslaagd voor het oandidaats-examon in do rechten mej. S. R. van Clecff. Juli ana- bloempje. De eerste exemplaren van het Julian ar bloempje zijn aan de Koninklijke familio verzonden.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1