Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Academienieuws. Pristina te nemen. Het gevecht bij Stimlia is, volgens enkele berichten, door de Tur ken verlóren. Te Kocanik hebben de opstan delingen een militairen trein aangevallen, zich meester gemaakt van de wapenen en de zich daarin bevindende troepen gevan gengenomen. Over bet algemeen draagt de opstand der Skipetaren en Arnauten een anti-Jong- Turksch karakter. De mannen der reactie zijn druk bezig den opstand te organiseeren en aan te wakkeren. De agitatie 6trekt zich ook uit over Macedonië, waar een groot aan tal revolutionnaire geschriften verspreid wordt en een bende Softa's dc bevolking opzet. De Sultan van Turkijeis zoover hersteld, dat de uitgifte van bulletins zal .worden gestaakt. Prins Ge orgevan Servic, de vroegere Kroonprins, heeft op grond van een geneeskundig onderzoek een verlof van een paar weken gekregen. Hij zal voorlco- pig te Belgrado blijven. Uit het onderzoek moet gebleken zijn, dat hij ernstig 2iek is en een langdurige behandeling moet onder gaan. Hij moet aan bloedarmoede, zenuw zwakte, maagkatarrhe en een aandoening van de longtoppen lijden. In elk geval :s hij sterk vermagerd. President Taften de Ameriknan- Bcho staatssecretaris van Marine, Mey»r, hebben het plan gevormd, binnen eenige jaren een Amerikaansohe oor logsvloot uit te eenden voor een reis om de wereld, veel sterker nog dan die, welke op het einde van Boosevelts ambts tijd een soortgelijke reis maakte. Op 1 Juli 1912 zal nl. een vloot van 21 slagschepen, waaronder do „Wyoming" en de „Arkansas", de twee Dreadnoughts, waarvoor de kiel dezer dagen is gelegd, be nevens vier gepantserde kruisers, zich ver eenigen te Hampton Roads en van daar den tocht beginnen. Nog een flauwe grap. Een abonné schrijft aan „De N. Crt" te 's-Gra- venhage, dat ook hij de vorige week dupe i.i geworden van een flauwen grappenma- kor. Ieder half uur werd hem iets thuis gezonden; de eerste bestelling werd aan genomen, doch de andere werden gewei gerd. Het begon met eenige flesschen gedistil leerd, daarna dezelfde hoeveelheid van een andere firma; werd gevolgd door 25 halve flesschen bier en ten slotte 25 broodjes. Maar de echtgenoote van dezen abonné weigerde wijselijk alles. Indeouderlijke woningaan de Crooswijkschestraat te Rotterdam is de 2-jarige J. F. L., uit een kinderstoel ge vallen. Het knaapje kreeg een schedel breuk en overleed aan de gevolgen. Te Stadskanaal (Gr.) i s h e t lijk opgehaald van den ongeveer 40-jarigen F. v. d. P., aldaar, die daar Zaterdagavond in het Hoofddiep geraakte. De ongehuwde 22-j arigevis- scher P. Bouhuis is, terwijl hij zijn bedrijf uitoefende, in do Leeker-ringvaart, uit zijn schuit gevallen en verdronken. Om kwartjesvinders te we- rcn. Er wordt ons gevraagd of de spoor wegdirecties bevoegd zijn, bekende kwartjes vinders den toegang tot de treinen te ont zeggen, door tc weigeren hun een spoor kaartje te verkoopen. Men weet dat kwartjesvinders, eigenlijk: kaartspelers, juist in spoortreinen veel slachtoffers maken en daarom zou het wel goed zijn als de directies een dergelijke be voegdheid hadden. Maar votfgens de Spoor wegwet kan 't. niet. Toen wij hier te lande zoo ver (tvaren de trekschuit en de diligence te vervangen door een spoorwagen^ waren wij Dog niet zoo ver dat we kwartjesvinders hadden. Er is echter een „Reglement voor het Vervoer op de Spoorwegen" en dat heeft een artikel dat eenigazins in de leemte voor ziet. Dat reglement bevat n.1. de bepaling dat „personen, die voor de andere reizigers hinderlijk of gevaarlijk kunnen zijn, niet in de afdeelingcn met andere reizigers wor den toegelaten Zij worden alleen dan ver voerd, wanneer dit kan geschieden in een afzonderlijke afdeeling". Nu wordt dat artikel wel niet zoo toege past dat wij afzonderlijke compartimenten hebben met bordjes er op: „Alleen voor kwartjesvinders", maar 't lijkt er toch ecnigszins naar. De spoorwegautoriteiten werken ijverig met de politie mede om het gevaarlijke goedje uit de treinen te weren. Dc heeren zijn aan de meeste conducteurs bekend en nu is de praktijk deze: Ziet men aan een station dat eenjge leden van ret gilde in een leege coupé stappen dan laat men ze met rust, want dan zitten zij in een afzonderlijke" afdeeling, maar zóó gauw neemt er niet een reiziger plaats, of er stapt ook een conducteur in, die de reis mederaaakt en den vreemdeling duidelijk genoeg te verstaan geeft in wat gezelschap hii zich bevindt. Dat werkt vrij aardig en, zal wel worden volgehouden totdat de vooruitgang in de spoorwegwetgeving dien op het gebied vai\ dc boevenstreken beeft ingehaald. Bloemen. Op schriftelijke aanvraag kunnen Nederlandsche belang hebbenden aan de afdeeling Handel do adressen vernemen van de voornaamste bloemenwinkels te Basel, Bern, Biel, Davoa Platz, Genëve, Lausanne, Lugano, Luzern, Montreux, St.-Gallen, Winterthur en Zu rich, ingezonden door onzen gezant Van Panhuys te Bern, en van de voornaamste kweekers en tuinlieden in Piemont, inge zonden door consul Rapetti te Turijn. Te Driene, gemeente Lonne- ker, zijn gisteren in het struikgewas gevon den twee heerenfietsen, een pak kleeren, een paar schoenen en een geladen revolver. De beide rijwielen blijken te Lochem ge stolen. Daar zijn er vier ontvreemd. Te Paasloo onder Old em ar-ikt ging Zaterdagavond de boerderij van J. van Gunst, bewoond door B. Zoer, in vlammen op1 koe, 4 kalveren en 4 varkens benevens de inboedel gingen verloren. Alles was ver zekerd. Oorzaak onbekend. Ook de belen- dtnde erve, bewoond door D. de Boer, kreeg veel schade, maar ook hier was alles verzekerd. (Zw. Ct) Nadat senator Eeidhardt alle proviandkamers der vesting Modlin (Rusland) had opgenomen en verzegeld, is generaal Sewiarof, de bevelhebber dier vesting, plotseling gestorven. Te Amsterdam in den staat Ohio, V. St., zijn, bij een ontploffing in een mijn 18 werklieden omgekomen. Reeds zijn zes lijken boven gebracht. Naar uit S t.-P ctersburg aan Duitsche bladen gesein.d wordt, hebben zee- roovers in de Kaspische Zee een groot Rus sisch schip, de „Fanasjew," overvallen. De kapitein en het meerendeel der matrozen zijn gedood; het vaartuig is geplunderd. Slapte inhetmijnbedrijf. Men schrijft uit Heerlen aan de ,,L. EL": De kolenafzet is, ofschoon iets grooter dan do laatste weken, nog steeds onvol doende. De groote voorraad groeit nog steeds aan. De schade, die door het opbermen ont staat is ontzaglijk, want niet alleen heeft men te rekenen de groote kosten van arbeidsloon door af- en opladen, maar ook dalen de stukkolen door opstapelen spoedig in waarde. Prachtige stukkool. die een paar weken in de open lucht gelegen heeft, valt als gruis uiteen en wordt hierdoor minder waardig. De Duitsche arbeiders gaan wegens de slapte in het bedrijf als dc trekvogels naar hun „Heimath". Op de Domini ale mijnen te Kerkrad? gingen in de laatste weken ongeveer 250 arbeiders naar elders. Hun plaatsen werden niet aangevuld. Te Zelden overleed gisteren een landbouwer die door zijn schoonzuster 1.1. Woensdag zóó met een hark tegen het hoofd werd geslagen, dat hij buiten bewust zijn bleef. Onderdrukking en slechte behan deling moet de vrouw in woede hebben doen ontsteken. De daderes werd gevanke lijk opgebracht. („Z. Ct.") Te Halle is een weduwe van 102 jaax overleden, die tot aan haar dood zonder bril had kunnen lezen en schrijven. Te Renkum is nitden Rijn het lijk opgehaald van den arbeider H. Y te Oosterbeek, die den 12den dezer op de steenfabriek nabij do Klingelbeek zijn werk heeft verlaten, zeggende dat hij zich^ niet wel gevoelde, on zich langs den Rijn in de richting van Oosterbeek heeft verwijderd. Vermoedelijk is hij door een toeval getrof fen en in de rivier gestort. Do groothertog vanMeck- lenburg-Scbwerin, wien dezer dagen een stamhouder geboren is, heeft aan allen die voor 22 dezer tot gevangenisstraffen van niet meer dan zes weken of geldboeten van ten hoogste 150 mk. zijn veroordeeld, hun straf kwijtgescholden. In Duitsch Oos t-A f r i k a i b pater Loupias, een Duitsch missionaris, door mannen van het opperhoofd Msinga met eperen vermoord. De pater was opge komen voor menschen, wien Msinga vee had laten afnemen. De moordenaars heb ben naar het gebied van Belgisch Kongo dc wijk genomen. Dreigend© staking. In een vergadering van arbeiders bij de katoenindustrie te Manchester werd een motie aangenomen, waarin het voorstel der werkgevers tot vermindering der loonen met 5 pCt., o:p grond van den ongunsti- gen toestand in deze industrie, onrechte vaardig en onaannemelijk verklaard werd. Men vreest een staking, welke 160,000 arbei ders omvatten zal. Draadlooze telegraphie. De „Daily News" meldt dat een particu liere maatschappij een station voor draad looze telegraphie heeft ingericht boven op den heuvel te Sydenham, op het Crystal Pal ace. Door eenhonderdtal dron ken mijnwerkers uit Avella in West-P ennsyl- vania werd Zaterdagnacht een hunner mak kers op gruwelijke wijze ter dood gebracht, wijl zij hem verdachten een door de maat schappij botaalde spion te zdin. Het slachtoffer Rapish geheeten, was korten tijd geleden uit Hongarije overge komen. Zijn beulen waren allen Slaven. Nadat zij Zaterdagavond eerst stevig ge dronken hadden, begaven zij zich in op tocht naar het huis van den ongelukkigen Bapish, sleurden hem naar buiten en bi achten hem aan de uiterste grens der stad. Toen haalden eenfgen ruwe boom stammen uit de mijn en maakten daarvan een groot kruis, anderen trokken Rapish de kleeren uit en hingen hem aan het kruis, terwijl zij zijn handen en voeten met groote spijkers vastnagelden. Toen begon nen zij opnieuw te drinken en daarna werd een wilde dans uitgevoerd om het zieltogen de slachtoffer. Opmerkzaam geworden door het ge schreeuw der woestelingen en het gegil van den ongelukkigen Rapish, kwam de politie aansnellen en nu ontstond er een hevig ge vecht tusschen de agenten en de mijnwer kers, die bijna allen met revolvers gewa pend waren. De politie kon dan ook slechts drie hunner in hechtenis nemen. Rapish was reeds overleden, toen hij van het kruis werd afgenomen. In de Petersburgsche Was- siliowsky Ostroff-wijk stortte in den vroe gen morgen van Donderdag een in aanbouw zijnd huis van zes verdiepingen in. Slechts de muren van de onderste verdieping ble ven staan. Acht arbeiders werden vermist en zijn waarschijnlijk als reddeloos verloren te beschouwen. D e 20-j arigo Russische vorstin Chilkow, een nicht van den voormaligen minister van Weg en Werken» heeft zich te Petersburg vergiftigd. De jonge vorstin was studente van den hoogen vrouwen- cursus. Naar de „D aily Croniole" uit Nieuw-York verneemt, is de stad Lake Charles in Louisiana afgebrand. De brand begon in een schouwburg. Niemand schijnt gedeerd. De schade wordt op -vijf millioen dollar gesteld. Vijfduizend menschen zijn dakloos. In een-vorig nommer is mel ding. gemaakt van de ramp van den Ja- panschen onderzeeër, die in de haven van Koeré gezonken is. Alle opvarenden hebben er het leven bij gelaten en zooals men weet, heeft de heldhaftige gezagvoerder, luite nant T6oetoma Sakoema, in den tijd, die den ongelukkige na het zinken der boot nog vóór den dood overbleef, een rapport opge steld, waarin hij mededeelingcn doet om trent het ongeluk. Tsoetoma Sakoema schreefMet innige smart schrijf ik dit verslag om den door mijn schuld veroorzaakte ondergang te mel den van dit schip, van mijn kameraden, de officieren cn van-de verdere bemanning. Ik wensch er voor alles met nadruk op te wij zen, dat alle maatregelen genomen zijn om bet schip weer naar de oppervlakte te doen stijgenmijn kameraden en de bemanning hebben tot het einde toe ernstig en kalm gewerkt. Ik had bevel gegeven om het vaartuig in zijn vaart te laten duiken en toen ik had opgemerkt, dat dit te snel geschiedde, trachtte ik de scheten te sluiten, waar door het water bij de duikbeweging binnen stroomt. Ongelukkigerwijze is de ketting, die de beweging dezer schotten regelt, plotseling gebroken, zoodat het mij onmo gelijk is geweest de vaart van de boot vast te stellen. Middelerwijl waren de reser voirs geheel volgeloopen en het vaartuig be gon te zinken onder een hoek van ongeveer vijf-en-twintig graden. Toen wij den lo- dem raakten begon het water rond ons te stijgen. Het electrische Jicht ging uit, er begonnen zich giftige gassen te verspreiden en de ademhaling werd moeilijk. Niettegen staande deze hachelijke omstandigheden hebben we gedaan wat we konden om het grootste reservoir leeg te maken. Ik denk wel, dat we er in geslaagd zijn, hoewel we den waterstand niet meer konden aflezen. Daar de electrische stroom geheel verbro ken was, was onzo eenige en laatste hoop om naar de oppervlakte te kunnen stijgen gevestigd op het leegmaken van al de re servoirs. Ik schrijf in halfduister, daar het licht uit de lantaarn komt. Elf uur 45 minu ten 's ochtends. Ik verzoek Zijne Majesteit met aandrang mij te willen vergeven en de gezinnen van mijn kameraden en van al de mannen, die in dit vaartuig, dat volloopt, omkomen, te willen steunen. Dit is mijn eenige wensch. Twaalf uur 30 minuten. Slechts met de grootste moeite kan ik ademhalen, hoewel ik zeker weet, dat we al do gazoline uit de reservoirs verwijderd hehben... Ik kan niet voortgaan. Twaalf uur 40 In het goedercn8tation van den Nicolaas-spoorweg te St.-Petersburg heeft een hevige brand gewoed. Een reus achtige hoeveelheid goederen, alsmede 59 wagens zijn een prooi der vlammen gewor den. De verdediger van Martin Gautier, den medeplichtige van den Po kenden Franschen verduisteraar Duez, heeft wederom een verzoek tot invrijheid stelling van zijn cliënt ingediend, gegrond op den gezondheidstoestand van den aan gehoudene, die aan een ontsteking van het heupgewricht lijdt. Aan een geneesheer is een onderzoek paar den toestand van Martin Gautier opgedragen. Met een enkel woord is reeds melding gemaakt van de arrestatie van den kerkdief Femin te Moskou. Hij werd ;n hechtenis genomen in de kathedraal zelf. Een waker en een poL'tie-agent hoorden Zaterdag een vreemd gedruiseh bij een heiligenbeeld en zij ontdekten Femin, in een nis weggedoken. De agent dreigde hem neer te zullen schieten als hij zich verroerde en loste vervolgens eenige schoten om hulp te vragen. Twee kogels troffen een paar beelden. Op aanwijzing van Femin heeft de politie een deel der geroofde kostbaarhe den gevonden achter een kistje met kaarsen en een ander deel in een tombe. Men kan zich nog niet verklaren, hoe de dief gedu rende zes-en-dertig uren aan de aandacht heeft weten te ontsnappen van de wakers en agenten, die de kathedraal zoo ijverig hadden doorzocht. Bij de regeling der nagelaten Bezittingen van twee Amerikaansche rijkaards is nu definitief uitgemaakt, hoe veel de erfenissen hebben bedragen. Marshall Field, de bekende warenhuis exploitant to Chicago, heeft 83,000,000 doll nagelaten. Het fortuin van wijlen den petroleum- magnaat H. H. Rogers bedroeg 34,000,000 dollars. Het is, in de Yereenigde Staten, tame lijk wel bekend, dat Rogers, die een groote bewondering en genegenheid had voor Mark Twain, dezen laatste op onbekrom pen wijze heeft geholpen, toen de schrijver door het faillissement van een uitgevers firma in geldelijke moeilijkheden was ge raakt. Ook zonder dio hulp zon Mark Twain er wel weer bovenop zijn gekomen; hij heeft een fortuin van naar schatting 1,000,000 dollars, nagelaten. Dat is niet slecht voor iemand die, op zijn 606t© jaar straatarm, in zijn 74ste sterft. Na aftrek van eenige legaten, gaat dit geheele vermogen over op zijn dochter KI ara-, de echtgenoote van den Poolschen pianist Gabrilowïtej. Het kleinste van twee kwa den. Een Londensche telephoonjuffrouw hoorde bij een onderzoek, of de draad tus schen twee abonnó's wel in orde was, oen brokstuk van een gesprek, dat haar zoo zeer boeide, dat zij bleef luisteren. Toen bleek baar, dat een der sprekers den ander trachtte over te halen, juweelen te stelen, uit een hotelkamer. „Je behoeft alleen maar," hoorde zij zeggen, „met een ge woon reistaschje te gaan naar het hotel, daar de kamer naast no. zooveel te vragen, te wachten, dat de bewoonster uit is en dan jouw taaoh, met papier of vodden gevuld, te verruilen tegen de hare". Na lang tegen stribbelen, verklaarde de man zich bereid de opdracht uit te .yoeren._ De telephonist© schelde dadelijk de politie op en deelde deze mede wat zij gehoord had. Een paar rechercheurs begaven zich naar het hotel, vernamen, dat daar pas een verdacht uitziend man was aangekomen, met een reistasch, die de bewuste kamer had gevraagd. De reistasch bleek enkel pa pieren te bevatten, waarin de politie vol doenden grond vond, om den man op straat Te zetten, aangezien de hotelhouder den naam van zijn hotel liever niet waagde aan de proef, of de man inderdaad voornemens was om te stelen. De telephonist© heeft echter haar ambts geheim geschonden en is dus disciplinair strafbaar. "VYij hebben al gemeld, dat de weduwe van grootvorst Sergius van Rusland zich aan werken van barmhartigheid en naasten liefde gaat wijden. Vrijdagavond is zij na melijk met 18 andere dames tot diakones gewijd. Van het Hof was alleen prinses Hendrik van Pruisen, haar zuster, aanwe zig. De Grootvorstin en de achttien andere dames deden de gelofte, dat zij God en nun raedemenschen door daden van barmhartig heid zouden dienen. Na de wijding trokken zij witte gewaden aan. Zij zullen voortaan in een door de Grootvorstin voor dat doel gebouwd klooster leven. Zaterdagochtend is de Grootvorstin tot priores van de nieu we diakoneseen-gemeent© geordend. Daar mee is een harts verlangen van haar vervuld. De instelling van een diakonessengemeente is iets nieuws in de Orthodoxe Kerk en het Hof schijnt er niet bijster mee ingenomen te zijn. Do „Zeppelin II" vernield» De correspondent van de „Kölnische Zei- tung" te Weilburg beschrijft de toedracht van het ongeluk als volgt: Enkele minuten over éénen begon de wind zoo hevig uifc te schieten, dat de goed oplet tende soldaten niet bij machte waren het luchtschip snel genoeg in de richting' van den wind te verplaatsen. De kracht van den storm trof het luchtschip op zij en wel zoo sterk, dat een dikke stalen tros midden doorknapt© en op hetzelfde oogenblik de ankerkabels braken. De manschappen, die het schip in bedwang hielden, deden, naar alle ooggetuigen berichten, de wanhopig ste pogingen, om het luchtschip vast te hou den, maar alles was vergeefsoh. De „Z. II" rukte zich los, steeg dadelijk met groo te snelheid omhoog en vloog over do ber gen heen, de richting van Weilburg in. Om 1 uur 10 minuten kreeg men het daar In het gezicht, zoodat de afstand van 30 K.M. in ongeveer negen minuten afgelegd was. Toen het luchtschip bij Weilburg aankwam bevond het zich op een hoogte van ongeveer 100 M. Bij de Steinkühler Höhe maakte het een scherpe kwart zwenking boven het Os- tersbacher Veld en vloog met groote snel heid over den spoorweg naar de bergen aan den anderen kant, waar het tegen de rotsen van den Wcberberg 6loeg. Daar is een thee tuin. Het luchtschip lag eerst met het ach terste gedeelte op den top van den berg, draaide daarna een stuk om en brak mid den door. Daarbij scheurde ook het overtrek van het luchtschip langs zijn geheele lengte. Het heele schip hing als een aan flarden ge reten reusachtig vel in de kruinen van de boom en, waarvan er een aantal door de kracht van de botsing geknakt waren. Het achterste gedeelte van het lucht schip met de onbeschadigde stuur vlakken ligt op het dak van eon houten tent, de punt en de voorste binnen- balonnen zijn betrekkelijk weinig gehavend. Zij liggen op de helling van den berg. Hier zijn nog groote stukken van het hulsel be houden. Het middenstuk moet zeer heffrg tegen de rotsen geslagen zijn. Het geraamte van den ballon is daar geheel in elkander gewrongen en ten deele spiraalvormig ver bogen. Sommige binnenbalonnen bevatten nog gas. Het aftakelen van het wrak geschiedt on der leiding van majoor Neumann. Men denkt dat er eenige dagen mee gemoeid zullen zijn. De twee schuitjes zijn bijna niet beschadigd, de motoren volkomen in orde, ook de instrumenten en de verdere inhoud van de schuitjes hebben niet geleden. Even min de benzine- en oliehouders. De „Kölnische Zeitong" zegt in een be schouwing over het ongeluk, dat een zware slag, dadelijk na een schitterende verrich ting, de jonge Duitsdie luchtvloot heeft getroffen. Het grootste Zeppelinschip dat in het bezit van het leger was, is vernield. In dit geval heeft men niet met een herhaling van het ongelnk van Echterdingen te doen. Geen geheimzinnige natuurkracht heeft op een nog niet opgehelderde wijze een vonk in de reusachtige gaskamer geslingerd., Maar de wind, de nog niet overwonnen vijand, heeft de luchtschippers de ijzeren kracht laten gevoelen, die hij kan ontwik kelen, wanneer de omstandigheden hem gunstig zijn. ALPHEN. Bevallen. J- M. Kamerhoek geh, Boerefijn, D. L. do Lange- geh- Vonk, Z. E. Fo^kkxng geh. Koomans, D. W. Verkerk geh. Van Tol, Z. G- C. Vermeulen geh. Koeoekoop, D. M- Kooij- man geb. Verburg, D. E. Kok geb- Van der Snoek, levenl. Z. Gehuwd. N. van Leeuwen, jin. 26 j- met A. Stolk, jd. 23 j. BODEGRAVEN. Bevallen. E- C. Slinger land, geh. Van Dam, Z. J. van der Valk geh. Van Achterberg, D. J. J. Kaxs- sen geb. Van Leeuwen, D. Overleden. E. Boer, gehuwd mtefc N. Ho gen doorn, 49 j. B. de Heer, 22 d. Gehuwd. J. van Beijcren, 48 j-, en AL J. VerduijD, 35 j. HAZERSWOUDE. Bevallen. P. J. dë Graaf geb. Alkemade, Z. A. van den' Berg geb. Wortman, Z. H. P. KapteaU geb. Heemskerk, D. M. L. do Frank rijker geb. de Poorter, levenl. D. A. de Boer geb. Van Be ij ere Berge Henegouw, Z. A. v. d. Bo9ch geb. Oppclaar, Z. F. Peters geb. Van Holst. D. Overleden. L. Harkes, jm. 26 j. J. M. van den Berg, liuisvr. van J. do Groot, 76 j. H. Kompier, eerder wedn. van, A. Achterof, daarna van C. v. <L Moer,- 81 j. Gehuwd. W. A. de Groot, jm. 32 j. en; M. Stolwijk, j<L 32 j. KOUDEKERK. Overleden. A. Goemans,- 70 j. J. L. Geerlof, 1 j. NIEUWKOOP. Bevallen. E- v. Nieuwetf- huizen geb. v. Kootcn, D. W. de Rijk geb. Wansinck, D. W. Groenendijk geb. Van der Weijden, Z. Overleden. B. "Weerdenburg, 71 j. P.; van Leeuwen, 74 j. NIEUW VEEN. Bevallen. K. Schraverüs geb. Bol, Z. Gehuwd. M. Slootjes en A- de Lange, OUDSHOORN. Bevallen, P. M. van Tol geb. Van der "Werf, D. K. van Klaveren geb. De Jeu, Z. A. Bonte geb- Vaag Veen, 2 D. Gehuwd. A. J. v. d. Hcidon jm. en P.; Geerlof, jd. REEU WIJK. Overleden. J. Perdijk, maanden. Gchnwd. A. Doorduijn en B. M- v. (Jj Heijden. TER-A AR. Bevallen. A. Hoogorvorst- ge^ Nieman, D. P. Vis geh- Pols, Z- M. Hólscher geb. Van Veen, Z. C. dei Lango geb. Nieuwenhub'zen, D. Overleden. E. Guldemorid, wed. van M.: van der Jagt, 91 j. J. C% Morgenrood, cchtg. van C. Visser, 35 j- W- A bonos,- wedn. van P. Klonter, 87 j. W0UBRUGGE. Bevallen. C. J. van detr Aar, geb. Van Kessel, D. Gehuwd. I. P. van Leeuwen, jm. 32 j. cn Th. van der Moer, jd. 26 j. ZWAMMERDAM. Bevallen. M. Blijleven geh. Domburg, D. A. Hoogendoorn geb. Kwakemaak, D. Overleden. H. v. d. Wolf, 23 j., echtg. van N. Verlaan. J. R. van Halen, 24 j. echtg. van A. Koetsier. Gehuwd. J. van der Ham, jm 27 j. efn B. van Spengen jd. 25 j. ZOETERWOUDE. Geboron: Cornelia, d. van A. Monna en A. de Boer. Martinus Hendi-ikus, z. van J. L. Overmcer en J. Karremans. Ondertrouwd: Nioolaas van Diemen, 24 j. en Maria Hendrika van Rijn, 33 j. Getrouwd: Theodorus Stcvers, 31 j. en' en Maria Brons, 28 j. Jacobus van Wici ringen, 29 j., en Cornelia van Leeuw-an, 23 j. Stoomschepen. Gearrï veord: Potsdam, 26 April v. Rett, te New- York Augsburg, v, Java n. Amst. 26 April te Marseille. Vertrokken: R ij n d a m, 26 April v. Ncw-York n". Rott.Banda, 26 April v. Amst. n. Bat. M a 1 a n g, 25 April v. Bat. n llott. Gepasseerd: Prinzess Alice, v. Singapore n< Amst. 26 April Ouessant. Sen Jnliann-boom. Te Vlissingen zal Zaterdag, den jaardag van Prinses Juliana, door den burgcraeesr tor dier gemeente, jhr. mr. A. A. van Doom van Koudekerke, in het Bellamypark een „Julianaboom" worden geplant. Bij de wor tels van den boom zal worden gelegd een op perkament geschreven en in een looden koker gesloten oorkonde, vermeldende bij welke gelegenheid en door wien de boom werd geplant. Leiden. Aan de universiteit alhier is geslaagd voor het doctoraal-cxamen in do rechten de heer H. G. Kronenberg. Berichten over Rijnland^ boezem, gedurende de week van 1016 April 1910. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering. Werking der etoomgemalen Waterlooxing langs natuurlijk, weg. Waterinlfttiag Regenval in Mm. 10Apr. 11 Apr. 12 Apr. 13Apr. 14 Apr. 15 Apr. 16 Apr. 53 53 51 51 51 53 49 om.-A>. 55 54 53 52 50 52 50 era.—AJ». Spaarndam u., Haliweg u., Gouda a.. Katwijk n. Spaarndom u., Halfwecr u., Gouda 34 u., Katwijk 28 a. Door de si ais te Gouda 122 j u. 17.8

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6