No. 15392 Dinsdag 26 April. A0. 1910. $eze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. f FEUILLETON. Irma Harding". LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAÜTj Voor Leiden per week 9 Oontsj per 3 maanian 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd sijn 1 i 1.30. Franco per post1.65. Burgemeester en Wet&ouders van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen bij {ie-e'tei algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de firma J. C. ZAALBERG Zn., en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de wol- lendekenfabriek met een stoommachine, een stoomketel en goederenlift in de perceelen, Vestestraat Nos. 22 en 1. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 26sten April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door AGATHA E. VINK. wed. G. ONDERWA TER, wonende te Leiden, een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor den yerkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, Voor gebruik ter plaatse van verkoop, in, 'den "winkel van het perceel Rijn- en Sohie- kade 45a. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 26sten April 1910. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting (No. 7 van den dienst 1910. executoir verklaard 23 dezer en herinnert voorts belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. Lei don, den 26sten April 1910. Leiden, 26 April. Gisteravond vergaderde het bestuur der barbiers- en kappersvereeniging „Ons Belang," alhier, af deeling van den Neder- landschen Barbiers- en Kappersbond, met 'den heer W. Into Onsman, Bondsseerotaris. Do heer Into Onsman zette uiteen de voordeelcn, "welke do Bond biedt, maar welke goen alleenstaande vereeniging kan verschaf fen. De hoer Into Onsman deed uitkomen, 'dat ieder vakman, dio de belangen van zijn ,vak wil behartigen, bondslid moot zijn. Do Bond toch geeft voor 191/* cent contri butie per week het volgende Uitkeoring bij zielclo, per week f 7.70, en jvel 26 weken lang. Uitkeering indien uit hot gezin, man, vrouw, kinderen of een der inwononden wordt aangetast door besmettelijke ziekte, on wel f 7.50 per week. Uitkeering bij overladen, on wel honderd en vijftig, of op 65-jarigen leeftijd honderd gulden. Gratis toezending van de Barbiers- en Kapperscourant, welke por maand verschijnt. Zoo ook wordt steun verleend voor het zenden naar een Sanatorium, hij ziekte, zoo !dit noodig blijkt. Gratis advies in burgerlijke en militaire zaken, door advocaat eft militaire autori teit. Bij ziekte zendt de Bond zoo spoedig mo gelijk noodhulp. Het bestuur der Leidsche afdeeling bestaat thans uit do heeren: voorzitter, Jao. de Tombe, Doezastraat 111ste secretaris, Ant. L. de Neijs, Haven; 2de secretaris, J. H. de Man, Nieuwe Mare 11penningmeester, J. F. Susan, Vrouwesteeg 34; commis saris, 3L Staats, Hoogl. Kerkgracht 3. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Leiden (O. L. V. Hemelvaart) den weleerw. heer M. te Vinck; tot kapelaan te Schiedam (O. L. Visitatie) den weleerw. heer M. J. J. Kammers; tot kapelaan te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weleerw. '-eer J. W. B. Nagel; tot kapelaan te Goes de weleerw. heer B. F. Heytveldt; tot kape laan te Bergen den weleerw. heer M M. van Willige, die assistent was te Langan- dijk; tot kapelaan te Lisse den weleerw. heer A. Bur winkel en tot kapelaan te Vei sen (H.- Engelmundus) den, weleerw. beer AAM. Heydeman, die kapelaan was te Oud0"Tonge. Op den leeftijd van bijna 55 jaren is to 's-Gravenhage overleden, de gopens. majoor van de artillerie van het leger in Nedorl.-Indië, de heer J. L. Swart. De thans ontslapene werd in 1876 benoemd tot tweeden-luitenant en verliet den militairen dienst in 1899. Ter gebogenheid van de krijgs verrichtingen tegcnLombok in 1894 werl do heer Swart ter belooning van aan den lande bewezen buitengewone diensten eervol ver meld. Na zijn p^nsionneering wijdde de heer Swart hier te lande in do burgermaat schappij zijn krachten o n. op het gebied der coöperatie. Zoo was hij o. a. lid van den Raad van Commissarissen der Coöp. Winkelvereeniging, vroeger van het dis trict 's-Gravenhage der Vereeniging „Eigen Hulp", en lid van het Bestuur der Coöp. Aardappelen- en Brandstoffen-Vereeniging van „Eigen Hulp", tevens belast met de leiding der dagelijksche zaken. Ook was iiij secretaris van de Vereeniging Moederland en Koloniën." De teraardebestelling zal plaats hebben morgen, Woensdag, te 11 uren van net sterfhuis naar Oud Eik en Duinen. H. M. de Koniftgin heeft aan ds. M. A van Rhijn te Apeldoorn het ridderkruis lste klasse der huisorde van Oranjo ver leend. De arbeider G. van Hees, die gedu rende 40 jaren in dienst is geweest op het Koninklijke Domein Soestdijk, ontving van H. M. de Koningin-Moeder als herinnering een zilveren tabaksdoos met inscriptie. Door B. en Ws. van Dordrecht is aanbesteed liet maken on stellen .eener ijzeren drijfkist en brug, ten behoove van den veer dienst DordrechtPapondrecht. Ingeschreven hadden: N. O. F. KIqos Jr., Kinderdijk en Alblasserdam, flSlOÓ; fa. Van Egmond Co., Zóetcrwoude, f 14040; Van Dorsser en Terhorst, f 13995; Penn en Bauduin, Dordrecht, f 12890. Do gunning werd aangehouden. De nestor van de hoofden der christe lijke scholen der NecL-Herv. Gemeente te 'sGravenhage, de heer G. P. Post, hoofd der Prins Willemschood, is in den ouderdom van 72 jaren overleden na een. zeer lichte ongesteldheid. De heetr Post was sodert 3 Juni 1873 hoofd der genoemde school en diende het onderwijs gedurende 48 jaren. Hij was voorzitter van de afd. 's-Gravei\- hage der Ned. Zendingsver eeniging le Rotterdam en van de Kinder- en Jongelio- denzendïngsverceniging te 's-Gravcnhago, alsmede van de 's-Gravenhaagsohe Bijbel- vereeniging en penningmeester van de afd. 's-Gravenhago der Vereeniging van Chris telijke onderwijzers en onderwijzeressen :n Nederland cn ovorzcesohe bezittingen. De begrafenis zal plaate hebben Woens dag a. s. op Eik-en-Duincn. De stoet ver laat te 11 uren het sterfhuis. Te ruim 7 uren arriveerden gisteravond aan het Weesperpoort-station te Amster dam de Japansche prins cn prinses niroya- su Fushimi. Het gevolg van het hooge gezelschap bo- stond nit den korvet-kapitein Kiyokawo, adjudant, den heer Tanaka, kamerheer, den heer Murakami, secretaris, mevr. Has- higuchi, eere-dame, en den heer Ito, kapi tein ter zee. To Keulen was de legatieraad uit Den Haag de hooge bezoekers reeds te gemoet gereisd. Per rijtuig begaf het gezelschap zich naar het Amstel-Hotel, waar zij tot Dinsdagmid dag verblijven. Hedenmorgen, bezochten de Japansclio gasten het Rijksmuseum, het Koninklijk Paleis en het Stadhuis. Hierna werd. de .lunch in het Anrêtol-Uotcl gebruikt. Do gas ten hopen bij gunstig'weer heden middag 'n boottocht door de haven te maken. Mor genochtend om halfelf zal de diamantslij perij vaft do firma I. J. Asscher bezocht worden. Aangenomen is liet beroep naar de NecL-Herv. Gem. te Delft door da. M. van Grieken, te Ameide. De aannemer van de levering van ruft- deren voor een militaire slachterij is aldus heeft de Minister van Oorlog bepaald voortaan verplicht liet noodige personeel beschikbaar te stellen, om ift die slachterij te doen slachten de runderen, welko door dc ambtenaren van 's Rijks belastingen zijn benaderd en ten behoeve van den militaire slachterij zijn overgenomen. Tot bclooning van die werkzaamheden zal hem voor elk overgenomen benaderd rund worden betaald een som van f 10. Deze belooning zal ook door hem worden genoten voor het slachten van elk bena derd rund, hetwelk, na geslacht te zijn, wordt afgekeurd. Men meldt uit AmsterdamHeden avond zal ten huizo Zomerdijk Bus- sink, Heerengraclit 286, een diner plaats hebben, door verschillende hoofd- en subal- terno officieren der zeemacht en eenige hoofdambtenaren in de directie der marine te Amsterdam aangeboden aan den vice- admiraal Baron Sweert-s de Landas Wy- borgh, adjudant i b. d. van H. M. do Koningin, in verband met dienB vertrek uit deze directie op 2 Mei a. 8., op weikon datum geftoemdo vlagofficier tevens den zeedienst met pensioen verlaat-. In den ouderdom van ruim 74 jaar is te 's-Gravenhago overleden mejuffrouw A. Olivier, oud-directrice van de vereeniging „Talitha Kumi," een van dc oudste Heldring- gestichten te Zetten. Gedurende ruim zestien jaren wijdde zij zich aan dc belan'gen van die Vereeniging. Haar stoffelijk overschot zal Donderdag a.s. op Eik-on-Duinen worden ter aarde be steld, om elf uren van het sterfhuis. Te 's-Gravenhagc is opgoricht do .Ver eeniging van huis-artsen te 's-Gravcnhago, waarhij 'zich bijna allo aldaar govcstigde huisartsen, leden der Ncderlandsche hiaat- schappij tot bevordering der geneeskunst, aangesloten hebben. Hot doei dezer vereeni ging is: „do collegiale verhouding tusschen de te 's-Gravcnhage gevestigde huisartsen,' te rogelen en do belangen barer leden on derling en tegenover derden to behartigen in verband met do cischcn van het algemeen) belang." Het bestuur bestaat uit de genoesheeren G. Prins voorzitter; J. A. Ruys, secretaris; W. H. Trupken, penningmeester; H- M. Hijmans, vice-voorzitterS. Brandes, H. J. Coerb en G. de Niet Azu. (Rcs.bode). BODEGRAVEN. Tot besteller aan het postkantoor alhier is bcnoomd J. Metter- hein, van Weesp. HAARLEMMERMEER. De Raad verga dert Donderdag o. s., des voormiddags te elf uren. Do agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen dor vorigo vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Adres van den lieor EL Eckhart, houdende ver zoek om eervol ontslag als onderwijzer aan school No. 5 te Nieuw-Vonnep. 4. Benoï- ming van een onderwijzeres aan school No. 4 te Hoofddorp: de voordracht luidt: 1. Mej. J. EL O. Rappold, ie Winterswijk; 2. raej. P. O. Pieterse, to Andyk; 3. mej. A. Vogel, le Eothen. 5. Vaststelling van de diverse stembureaux voor eventueels stem ming cn herstemming ter verkiezing van een lid van do Provinciale Staten dezer provincie. 6. Verzoek van het burgerlijk armbestuur tot goedkeuring van zijn voor stel tot wijziging der begrooting voor 1909 en verliooging der toegestane subsidio meb f 1230. 7. Voorstel tot het aangaan van een nieuwo goldlocning, groot f 6000, tot betaling van do koopsom van hot naast het raadhuis gelegen perceel. 8. Vaststelling van een suppletoire begrooting tot regeling -van de gewijzigde geld loon ingen. 9. Verzoek van. den heer D. de Ruiter c.s., te Burger veen', om subsidio tot het doon branden van oenige lantaarns aan den Ringdijk aldaar. 10. Ver zoek van den hoer J. Berrcvocts, te NieuW- Vcimcp, tot het kosteloos gobruik van een der lokalen van school No. 5 aldaar on van school No. 7 (hoofd de heer Veldman) ten dienste van een ours us in de Fransohe toaL 11. Adres van den heer D. van Geel c.s., nabij Oudewetering, betreffende mede werking tot het verkrijgen van oen loop- en rij brug over de Ringvaart aldaar. 12. Vast stelling van bestek en voorwaarden betref fende den bouw van een nieuwe onderwij- zorswoning bij school No. 9 (hoofd de heer J. A. Huisman). 13. Bespreking van do vraag van don heer Knaap betreffende de richting van eventueel te ben oom-en onder wijzend personeel. 14. Voorstel tot. hot riet» ton van een verzoek aan EL M. de Ko ningin tot vermindering van hot aantal vergunningen voor don verkoop van ster ken drank in hot klein in dezo gamecntcH 15. Rondvraag. Voor don herbouw dor afgebrando hof stede van don hcor Frese, aan do Hoofd-» vaart, was de laagsto der 7 inschr ij vingen dio van Gebr. Do Graaf f, te Halfweg, voor f 9890; de hoogste inschrijving bedroog f 11,500. EHLLEGOM. De vcrocnigiog „Midden stand" alhier heeft besloten om Rijkssub sidie aan te vragen tot het houden van' een liandolscursus. KATWIJK. Mej. P. Nierstrasz, van Lei derdorp, is tot 1 Juli a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan do Chr. school voor M. U. H O. alhier. LET DERDORP. Door de politie alhier; is proces-verbaal opgemaakt tegen «een vrouw, die te Leiden een horlogo vond en hoi ten eigen bate verkocht. Do heer G. van der Valk Boumon', burgemeester dezer gemeente, is benoemd tob voorzitter in liet derdo schaltingsdis- trict van hot 5do ticnd-district. - NOORDWIJK-BINNEN. In onzo ge meente deed zich het treffend geval voor, dat van het echtpaar Z. de GO-jarigc vtouw 6tierf in don nacht van Vrijdag op Zater dag on do man, 61 jaren oud. Zondag jl., Beiden zullen morgen op de It -K, begraaf plaats worden ter aarde besteld. NOORDEN. Minste inschrijver was bij do, gehouden aanbesteding voor het maken van nieuwe waterkeerende deuron, voor reke ning van het Waterschap Meiezijdo, do beor 13. Wassing van Woerden, voor do som van f 3275. VOORSOHOTEN. Door het Rijk zijn Iwco tuberoulcuze koeien van P. de H., landbou wer, alhier,, voor f 60 het stuk overgeno men. J$ij zijn per as naar Rotterdam ver voerd," Om daar in het abattoir to worden geslacht. Hedenavond om halfacht vergadert do Raad. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. verliooging van do begrooting dienst 1909; 3. voorstel inzake vermindering van het maximum aantal vergunningen; 4. idem inzake dp straatverlichting gedurende dci> zomer; 5 idem tot bepaling dqr bolooning van den gomeentc-opzichter voor buitenge wone diensten; 6. kohier hondenbelasting 7 reclames Hoofdclijkon Omslag; 8. kohiec Hoofdclijken Omslag. ZEVENHOVEN. Ter aanvulling van een' vorig bcrioht betreffende d© wijziging van de post-uren kunnen wij thans mcdedcclen dat er bericht ontvangen is bij mej. A. B. van Rijs, briovengaarster, dat in verivand daarmede, ook de uren van den telc.phoon- dienst aldus zijn gewijzigd. V.m. van 9 tot 11 uren, 12 tot 1 n.ra., 2 tot 3 u. 's Avonds 6 tot 7 uren. Op Zon- cn feestdagen onvprnn- derd. WASSENAAR Do A.-R. Kiesvcrconigincj stelde in haar vergadering van gisteravond tot candidaat voor de Prov, Staten jhr. J„ Hooft Graafland. Mocht dezo de benoeming niet aannemen, dan zal de hcor Den Hoed, te Delft worden aangezocht. ZWAMMERDAM. Ter navolging! Een weldadig ingezetene heeft 120 Juliana- bloempjes voor zijn rekening besteld ter uitreiking op den Juliana-dag aan do leer lingen eener openbare school. 86} Een bescheiden ophalen van zijn onbcris pelij ken boord onderstreepte dio uiting van dankbaarheid. „Wat doet het geld er toe, zeg ik, als de connectie maar fatsoenlijk is, en ik twijfel èr niet aan of u kunt me op dat punt alle mogelijke verzekeringen geven. Uw gratie en uw bekoorlijkheden vergoeden in mijn oog het gebrek aan geld," voegde hij er bij op een toon, die, ondanks het vleierige van ccn klank, tooh het nederha^ende karakter had van den koning tegenover het bedela res je. „Het is heel vriendelijk van u", zei Irma, op het punt van in een zenuwachtig gelach luit te barsten. „Heelemaal niet; ik meen het hcusch, op mijn woord van eer. Ik zou al wel twee maanden geleden gesproken hebben, dien keer na de Zoo, weet maar Willem stuur de me weer weg op een zakenreis, ik ge loof, dat het een afspraakje was om mij weg te krijgen." Maar Willem kan me niet altijd uit Londen wegsturen en hij moet het ook maar liever niet probeeren". Het kindergezicht werd gerimpeld, maar de bedreiging, die et uit sprak, kon zich boojdlens in tranen uiten. „Ik heb de eerste de beste gelegenheid aangepakt om hier te komen, juffrouw Hartmaan, of, of, nu mag ik zeker wel Irma zeggen?" uO neen, als het u blieft niet"t mom pelde Irma, zich vreesachtig terugtrekkend, want de verliefde automobielfabrikant boog 'voorover in zijn stoel in een hoek, die ge vaarlijk begon to worden. Hij staarde haar ontsteld, aan, de kuiltjes in zijn rose wangen verdwenen langzaam, zijn vochtige blik werd als het ware vaster. „U kunt toch niet meenen, dat uw wei gering u ernst is. Hebt u wel begrepen...'' „Dat u met me wilt trouwen, o ja, heel goed", zei Irma, die ongeduldig begon te worden. „Ik dacht, dat mijn weigering wel even duidelijk was als uw aanbod." Hij bleef nog een oogenblik in zijn voor overgebogen houding ritten. Zijn rozige lip pen waren geopend en hij was zoo naïef verbaasd over haar weigering, dat Irma weer moeite had om ernstig te blijven. Toen kwam do uitbarsting. „Maar, juffrouw Hartmann, u kunt niet bedacht, u kunt niet begrepen hebben wat het is, dat u daar afslaat! We zouden niet alleen onze huwelijksreis maken in do Cer berus, Europa doorvliegend met een snel heid van zestig mijlen in het uur, de Alpen, de Pyreneeën over; niets behoeft ons te gen te honden, want de Cerberus geeft geenszins om het bestijgen van bergenmaar u zoudt nooit meer achter een paard behoe ven te zitten, tenzij ge het zelf wenschte. Ik neem op me om het u in een week te leeren. Elk kind kan onze machines bestu ren dat is er juist het mooie van en sedert we er den stalen oylinder in hebben en de water-reservoirs van geslagen ko per...." „Dank u, meneer Potts. Ik ben èr van overtuigd, dat er een massa liefhebsters zul len zijn voor zoo'n huwelijksreis, maar ik ben niet van plan cm mee te dingen." „U wilt daarmee toch niet zeggen, dat u een antipathie tegen mo hebt?" vroeg hij, onder den indruk van een nieuw idee. Zijn waardeering van dc Cerberus overschaduw de feitelijk zijn opvatting van zijn eigen persoon of liever ze werd er mee vereenzel vigd. Maar op dit oogenblik kwam het per soonlijke vraagstuk op den voorgrond. „O neen, volstrekt niet", zei Irma haas tig, even bang om een zoo onbewuste zelf ingenomenheid te kwetsen als om een kin-i pijn te doen, „dat is het nieh Maar, ik kan niet trouwen. Er zijn andere redenen voor. Mijn vader...." „Daar heb ik al aan gedacht", zei de heer Potts onmiddellijk met groote edel moedigheid. „Uw vader zou bij ons kunnen komen inwonen. Er is ruimte genoeg en ik zou er hcusch niet tegen hebben. Dc heer Hartmann lijkt een heel kalm iemand ik ben er van overtuigd, dat we het samen goed zouden kunnen vinden; iedereen kan zien, dat hij heel fatsoenlijk is. Zelfs Wil liam kan er niets tegen hebben." Irma stond op in een opwelling van wan hoop. Dat leek de eenigo methode om een einde to maken aan het onderhoud. „Ik dank u nog eens, ik dank u wol," zei zij ietwat gemaakt. „U is heuech erg edelmoedig. Maar het helpt niets of we er al over praten. Het kan heusch niet."- Hij stond opeens op en keek haar aan met hernieuwde aandacht. „U is opgewonden, juffrouw Hartmann, en dat ia ook wel te begrijpen. Misschien ben ik te haastig geweest. Wees maar niet ongerust, ik ga heen, maar ik neem uw woorden niet aan als uw laatste beslissing., Ik zal u een maand geven om er orez te denken; een hecle maand. Dan kom ik terug." „Dat helpt niets", zei Irma, maar het was voor doovemansooren. Niets scheen in staat te zijn om den heer Potts zijn neder laag aan het verstand te brengen. Toen hij heenging was zijn zelfvoldaanheid al weer bijna hersteld; hij glimlachte tegen de zege, dio hij niet af-, doch Blechls uitgesteld achtte. Het was, alles wel bezien, natuur lijk, dat een meisje in de positie van Irma geheel van streek zou zijn door de eer, haar aangedaan, en in haar verbazing zou twij felen aan haar bekwaamheid om de haar aangeboden plaats in te nemen. Maar een maand van kalm nadenken zou haar hel pen om in haar geluk te geloovcn. De Cerberus, gevolgd door de blik\ccft van de helft der bewoners van Filbert Gar dens, was net den hoek omgestovcn, toen Patty weer moest opendoen; ditmaal was het een voetganger. „Dat was zeker de auto van den heer Potts, die ik daareven tegen kwam?" vroeg Harding, met meer opgewondenheid naar binnen komend dan anders zijn, gewoonte was. „Is dio jonge man weer opgedoken? Wat wilde hij Er was een zekere achterdocht verborgen achter den schijft van achteloosheid. Irma keerde zich omhaar gezicht stond nog strak door de opwinding der vooraf gaande scène. „O papa! Hij wil mot mo trouwen! Het is zoo vervelend I U kunt er u geen voorstel ling van, maken, hoe lastig het was 1" „Met je trouwen?" Harding bleef stokstijf staan en keek zijn dochter strak aan. „Heeft hij je heusch..:n allen vorm een aanzoek gedaan? Vergis jo je cr niet in?" „Er is geen kwestie van oen vergissing. Hij heeft liet mo driemaal uitgelegd. Ik dacht, dat hij liet me zou gaan voorspellen."- „En jij, Irma?" Het was alsof hij zijn adem inhield na die vraag. „Ik? O, ik heb getracht het hem y.oo zacht mogelijk aan zijn verstand tc bren gen. Ik hoop, dat ik niet al te onbeleefd was, maar ik moest duidelijk zijn." „Heb je hem zoo maar ineons gewei gerd „Natuurlijk. Wat kon ik anders doen?" Harding legde den hoed neer, dien hij tot nu toe in zijn hand had gehouden, cn zonö langzaam op een stoel neer. „Ja, wat kondt ge anders doen" lier- haalde hij op langzamen, bitteren toon, „ge ketend als ge zijt aan een vluchteling eni een misdadiger, een ftaam dragend, waar>p voorgoed een vlek rust. Hoe kondt go heb wagen het geschenk van het Noodlot tj aan vaarden? net is wel een hard idee, dat tusschen mijn eigen kind cn haar geluk sta 1'* „Papal" riep Irma uit, half lachend, half wcenend, diep ontsteld door zoo'n ongewone bres in den eentonigen grijzen muur van zijn alledaagsche terughoudend heid, „u staat heusch niet tusschen mij pr wat ook 1 Ik zweer u, dat ik niets opoffer., Ik zou nooit mot den heer Potts kunnen trouwen, zelfs al... al was er niets gebeurd.'! (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1