N«. 15384 Zaterdag 10 April. a°. isia. (geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. feuilleton. Irma Harding-. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte, - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. P1UJS ÜKZKR COURANT: Voor Lolden per week 9 Oente, per 3 maanden f 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn L30. Franco per post1.65. De Elauwpoortsbrus. Onze berichten over de Blauwpoortsbrug hebben heel wat Leidsohe tongen in bewe ging gebracht. De een vertelde dit, de an der dat» en zooals het in zulke gevallen gaat, maakte ieder <-? weer wat bij. Zoo werd er reeds aan een sociëteitstafel ver teld, dat onze gemeentelijke teohnici het maken van de plannen voor de Blauw poortsbrng doodleuk aam, de firma Penn en Bauduin hadden overgelaten en dat de ge meente een aardig duitje zou moeten beta len voor het maken dier plannen, nu ride firma geen opdracht heeft gekregen. - Dat staat echter in onze verslagen vol strekt niet en is ook allerminst het gevalt Wij willen daarom nog even de zaak réle-- veeren en deze onder het juiste licht ^ëf1 toon en, opdat onzo gemeentelijke tech nici geen blaam treffe, die hun niet toe komt. Zij is eenvoudig, deze. Van gemeentewege is voor de nieuwe Blauwpoortebruj een plan opgemaakt, waarvoor van een drietal firma's, die zich op dat gobied reeds een zekeren naam hadden verworven, een aan bieding werd gevraagd. Dit is de gewone weg, die in zoovele gemeenten en ook veel al bij het Rijk en Provincie wordt gevolgd. Dat de Grofsmederij niet werd uitgenoo- digd, vindt eenvoudig zijn oorzaak in het feit, dat deze ri h op het cogenblik, waar op de aanvragen gedaan weiden, nog nooit op het gebied der rol-basoule-brug- gen had bewogen. Dat zij zich daarop later is gaan toeleg gen, is een feit, waarover wij ons kunnen verheugen, maar dat toch moeilijk vooruit te voorzien was. Men zoeke dus achter de zaak niet meer dan zij is. De Raadsbeslissing van Donder dag kost onze gemeente geen cent en onze gemeentelijke technici is niets te verwijten. De ecuige conclussie, die uit het gelieele go- val is te putten, is, dat niet alleen de capa citeiten der Leidsche gemeentelijke inge nieurs in staat is do plannen voor een nieuwe brug te ontwerpen, maar dat onze Leidsche industrie in staat is, die plannen uit te voeren. f Juist, onze Dei dsche industrieEn nu hopen we, dat deze onomwonden uitspraak van onzen Gemeenteraad de autoriteiten, die in deze een woordje hebben mede te pra ten, zal doen inzien, dat wij in de eerste plaats de Leidsche industrie hebben te bevorderen. Wanneer er bier in de stad gebrek aan werlc is, wordt hemel en aarde bewogen om gelden bijeen to krijgen en op deze wijze werk te verschaffen of de liefdadigheid te betrachten. Maar zijn er belangrijke werken uit te voeren, dan geelt do gemeente die aan firma's buiten do stad. Hoe staat het met de overwulvmgvan het Kort-llapenburg Gegund door den Raad aan een firma buiten de stad! En de Naamloozo Vennootschap Werninks s Beton- fabriek dan? Waarom is aan haar dit werk niet opgedragen? Is niet onlangs do fabriek van de firma Leembruggen tot volkomen genoegen van den aanbesteder opgeleverd? Waarom dat belangrijk werk dan niet aan haar gegeven, die met Leidsche Krachten werkt Het spreekwoord zegt, dat „een profeet in zijn eigen land niot geëerd is!" Maar nogmaals: wij hopen, dat er nu een einde komt aan het gunnen van groote wer ken aan vreemde firma's. Anders lacht men ons ten slotte uit. Leiden, 16 April. In de hedennamiddag ten kantore ge houden algemeene vergadering van aandeel houders der Kon. Ned. Grofsmederij is overeenkomstig het advies van directie en commissarissen het dividend over 1909 vast gesteld op 8 pCt. Tot commissaris werd herbenoemd de heer F H. Bogaard. De gemeenteraad van Assen heeft aan mej. M. H. Leopold, op haar verzoek eer vol, ontslag verleend als leerares aan het -gyjjnnasium aldaar. Wegens van dr. K. Jüjndrajer om redenen van ziekte verleend verlof werd tot tijdelijk leeraar aar. het gymnasium benoemd de heer P. Geul, oan- didaat in de letteren te Leiden. Voor het akte-examen lager onderwijs is te '6-Gravenhage geslaagd do heer A. Meyer, leerling der Rijks-Normaallessen Al daar. De Koninklijke Familie is gisteren van Den Haag naar Het Loo vertrokken. Het rijtuig, dat de Familio van het Paleis naar het Staatsspoorstation bracht, verliet het voorplein onder de hoezees van heb dioht opeengepakte publiek, dat tegenover bet Paleis had post gevat. De menigte gaf luide uiting aan haar vreugde, toen het aanvankelijk met gesloten kap voorgereden rijtuig half werd geopend en do Koningin met het Prinsesje op den schoot naast den Prins in den landauer plaats nam. Ook langs den weg van het Paleis naar het sta tion werden do vertrekkende Vorstelijke personen herhaaldelijk luide toegejuicht. In de Rijnstraat, waar zich vooral in de nabijheid van den iDgang tot de Koninkbj- ke wachtzaal een kolossale menigte had verzameld, bereikte het geestdriftig ge juich zijn hoogtepunt. Het Koninklijk rijtuig reed langs een dichte haag van juichende en wuivende menschen; aardig wa« het te zien hoe Hare Majesteit, zelf minzaam dankende door bui gingen, bet handje van Prinses Juliana in de Hare nam en Haar dochtertje de menig te liet toewuiven. Toen de Vorstelijke personen uitgestapt waren voor den ingang, nam de Koningin de Prinses van de hofdame over en bleef gedurende eenige oogenblikken staan om Haar dochtertje aan de volksmenigte te too- nen, waarbij H. M. het kind weder hand groetjes liet geven. In de wachtsalon vonden Koningin en Prin3 den burgemeester, baron Sweerts, en den gouverneur der residentie, generaal De Meester, aanwezig, om het Hof uitgelei de te doen. De Vorstelijke personen onder hielden zich daar nog eenigen tijd met deze autoriteiten en begaven zich toen naar don gereedstaanden Koninklijken trein. Een hartelijk gejuich ging op uit de zeer velen, die zich op het perron ter weerszijden van het Koninklijk salon hadd-n geschaard, boen de Koninklijke familio zich naar den trein begaf. Alvorens den salonwagen te bestijgen, bood Hare Majesteit, die nog steeds het Prinsesje zelf droeg, do zich op het perron bevindende menigte de gelegenheid de kleine nog eens to zien, door naar rechts en links te buigen en de Prinses met het handje te laten wuiven, een vriendelijkheid die met hernieuwd gejuich werd beant woord. Daarna nam H. M. plaats aan een der breede vensters van het salon-oomparti ment, het Prinsesje tusschen Haar en de hofdame plaatsende. Vervolgens nam de Prins, dio intuaschen nog met den burge meester een gesprek had gevoerd, plaats en de trein stoomde daarna langzaam weg onder opnieuw aangeheven gejuich der me nigte. Behalve de heeren, die 07 Hot Loo dienst zullen- doen, -begaren-'Zich met den Konink lijken brein daafheen Barer Majesteits Opperstalmeester baron Bontinck, de hof maarschalk graaf Van By landt en jhr. Van Geen, particuliere secretaris van H. M. De Koninklijke trein kwam te kwart over drieën aan het Centraal-station te Utrecht aan. Op het perron waren, behou dens enkele politie-autoriteiten en hoofd ambtenaren der S. S. en N. C. S.f ook aan wezig prof. Kouwer en zuster Van Diepen» benevens de dochters van den Commissaris der Koningin en van den burgemeester, alsmede de waarnemend burgemeester Ra- gay. Een muziekkorps zou spelen, dooh H. M. do Koningin bad per draad verzocht daarvan af te zien, daar het Prinsesje sliep. Prof. Kouwer onderhield ?ich enkele oogen blikken met H. M. Na enkele minuten oponthoud vertrok de trein, terwijl EL M. het Prinsesje, dat in middels gewekt was, aan het talrijke pu bliek toonde, hetgeen een groot gejuioh ten gevolge had- Des namiddags te 4 urep 27 min. arriveer de het Vorstelijk Gezin met gevolg aan het station Het Loo. De Konipgin, de Prins en de Prinses werden doorde talrijke aan wezigen vooral hartelijk toegejuicht, toen Prinses Juliana zichtbaar werd. De Prinses werd door een pleeggzustër gedragen en toen zij even voor het venster werd gehou den, scheen aan het gejubel geen einde fco komen. Na een kort onderhoud met den burge meester en diens echtgenoot© begaf het Vorstelijk echtpaar zich te voet naar het paleis. Tót nabij de hekken van het basse- vour stond de menigte opcesteld en steeds kloüken hoezee's en wuifde men Koningin en Prins toe. Prinses Juliana, die er bij zonder welvarend uitzag, werd ook nu door een verpleegster gedragen, onder toezicht van de gouvernante, jonkvrouw Van de Poll. Toen de Koninklijke trein langzaam binnenreed, bewees de Koningin een lieve attentie. Vóór de geopende vensters van Kleine Loo, cle villa van den intendant, lag diens echt-genoote, mevrouw Van Steyn, die reeds geruimen tijd ziek is, op een ruBtbed. De KoniDgin en de Prins gingen voor het venster van het salonrijtuig staan, brachten haar een hartelIjken groet en Heten ook het Prinsesje herhaaldelijk mot de handjes wuiven. Mevr Van Steyn is eeredame van H. M. de Koningin en genoot reeds eenige malen de eer, aan het ziekbed door de Koningin bezocht te worden. On Het Loo werd na aarkomst do Ko ninklijke standaard geheschen. Zooals gemeld, vierde do heer F. H. van Malsen, het oudste lid in jaren van den Haagschen gemeenteraad, gisteren, zijn 80s ten verjaardag. Het ooilege van B. en Ws. ging hem, met den secretaris, in zijn woning aan de Fre- deriksstraat golukwensohen. Do burgemeester braoht daarbij de ver diensten van den jubilaris voor de gemeente en al wat deze voor de stad zijner inwoning had gedaan in herinnering. Uit naam van de regeering deelde hij den jubilaris mede, dat het H. M. behaagt had gelijk reeds bericht wend hem te be noemen tot ridder in de Orde van den Ned- Leeuw, waarvan hij hem bij deze gelegen heid het ondersoheidingsteekon op de borst hechtte. Hunnerzijds boden B. en Ws. hem als souvenir aan dozen dag het ridderkruis in klein model als verjaarsgesohenk aan. Do heer Van Malsen dankte met een kort, hartelijk woord. In den loop van den dag ontviDg de heer Van Malsen nog tal van blijken van be langstelling, zoowol van de zijde van parti culieren als van corporation, instellingen, enz., waartoe de jarige in betrekking staat. Zoo ontving hij onder meer van do oom missie van fabricage en van de oommissio van bijstand in het beheer der gemeente- fabrieken voor gas en electriciteit bloem- geschenken. De tachtigjarige ontving gistemamiddag ook nog de golukwensohen van tal van collega's leden van den gemeenteraad. Ook kwam hem o. a, oomplimenteeren de com missaris der Koningin in do Provincie, mr. Patijn. Blijkens telegraphisch ontvangen be richt is de geoloog dr. J. J. Pannekoek van Rheden benoemd bij het Mijnwezen in Nodcrlandsch-Indië. (,,Vad.M) Mr. D, van der Vliet te Zieriksee is bij enkele candidaatstelling tot lid van do Provinciale Staten van Zeeland gekozen. De heer J. W. Lantzendorffer, oud- burgemeester van Haarlemmermeer, is te Bennebroek op 73-jarigcn leeftijd overle den. De Vereeniging van Deurwaarders bij de verschillende rechtscolleges in Neder land zal op Zondag 24 April, des middags 12 uren in het „Hotel 1'Europe" te Utrecht een vergadering houden, waarin als spre ker zal optreden mr. J. Adriaanse, advo caat en procureur te Middelburg, over het onderwerp: „Iets over de deurwaarders praktijk, in het bijzonder pro-deo-diensten" Naar de „A. Ct, verneemt, wordt de majoor R. Duf our van het 8e regt. inf. bin nenkort overgeplaatst bij den generalen staf met de bestemming voor do funotio van ohef der 4de divisie. Baron Van Welderon Rengers, gezant bij de Hoven te Stockholm, Kopenhagen en Christiania, is in Den Haag aangekomen. De heer A S. Lovisson, een der fir manten van de zeepziederij, aan den Zuid- Binnensingel, to 's-Gravenhago, is na een kort doch ernstig lijden, in den ouderdom van ruim 63 jaren overleden. De vereeniging „Hulp in Nood", waar van hij penningmeester was, verliest in hem een krachtige steun. Gedurende vele jaren was de overledene lid van den kerkeraad dor Ned. Iar. gemeente; regent van het Israëlitisch Weeshuis en tot aan zijn dood secretaris van hot bestuur der Godsdienst^ ge Armenschool. Te Rotterdam is plotseling op d<% leeftijd van 52 jaren overleden do Ik II. Molenaar, ontvanger der reg. en domeinen. De overledene werd in Mei van hot vorig* jaar uit Schiedam naar Rotterdam ven plaatst. Te Rotterdam overijl heden de hoef O. van der Veen, oud-kapitoin bij het O.-I, leger. De kapitein ter zee Tydoman, met 1 Mei a.s. bevorderd tot schout-bij-naokt, oommandant der marine to Amsterdam, on de luit. ter ze: lste kl. jhr. Hooft Graaf land, adjudant van Z.K.H. Pring Hendrik, beiden uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn gis- teren op de audiëntie door den minister van marine ontvangen, Do arroDdissements-rechtbank te Middel burg heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter aldaar, opgemaakt de volgen alphabctische Ljst van aanbeveling: mr. P. W. J. Bijnen, ambtenaar van liet openbaar ministerie bij* de kantongerechten in hot arr. Middelburg, ter standplaats Middelburg; mr. M. P. Sipkes, kantonrech ter te Neuzen; mr. J, W. Zijlstra, griffier bij het kantongerecht te Groningen. Aangenomen is hot beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente te Wommels 0. a. door J. Ritter, predikant to Beets (N.-H.) De vaoature t© Wommels c.a. was ont staan den löden September 1909 door do verkiezing van den oh rist.-historisch en M. J. Ankerman tot lid van do Tweede Ka mer dor Staten-Generaal in hot kiesdistrict Harlingon. Do kerkelijke gemeente van Wommels en Hijdaard krijgt nu voor den orthodoxen da. Ankerman 'n modernon pre diker in do plaats, ten gevolge 'er aotio van de vrijzinnig-hervormden. Do 65ste algemeene vorgadoring van het NederL Ondorwijzers-Genootsohap zad worden gehouden op 28, 29 en 30 Juli te Arnhem. Do minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald dat het vergund is in de gemeente Huizen van 15 Maart tot 1 Juni 1910 een vrouw ten hoogste 25 malen haring te doen speten tot 2 uur de nachts. To Dordreoht is overledon pr 36-jari- gen leeftijd de. G. A Slagmolen. HOOFDDORP. De nieuwe klok i9 op het Gemeentehuis geplaatst. Zij is geleverd door de Gebr. Van don Berg, te Midwolde, en geeft een weiluidenden klank. HAARLEMMERMEER. Door den heer O. J. van Mansum e.a. alhier was bij Ge deputeerde Staten con adres ingediend, waarin zij bezwaren opperden over de af wijzende beschikking van den Raad, geno men op hun verzoek om van gemeentewege te voorzien in do verlichting van het door hen bewoonde gedeelte van Hoofddorp (Kruisweg). Thans is door God. Staten aan adressanten bericht, dat dit collego in do zen geen tusschenkomst kan verlecnen, me de op grond hiervan, dat deze aangelegen heid uitsluitend behoort tot de bevoegd' eid van den Raad. De Rijksveldwachter M. C. Uitton- broek, alhier, is, bij beschikking van den minister van justitie, overgeplaatst naar Egmond-aan-Zeeterwijl de Rijksveldwach. 3 25) „Maar je hebt daareven toch gezegd, dat mijn dorst naar vleierijen onleschbaar was?" Dat is hij ookmaar de mensch is een vreemd mengelmoes, weet je, en het betere deel in je is nog niet geheel onderdrukt door de andere helft" „Dank je; dat is, dunkt me, zooveel klare wijn als ik voor het oogenblik kan verdra gen Heb je er iets tegen, als we nu van on derwerp veranderen 1" „In het geheel niet. Ik heb er al oen. Weet je, dat Bob Kendall in de 6tad is?" „Zoo?' Ik wist wel, dat hij op weg naar huis was," Mina roerde peinzend haar thee om. „Heb je wel eens bedacht, dat die man eigenlijk een held is? „Een held? Je verbaast me, Mina. Waar heb je iets heldhaftigs ontdekt aan den ouden Bob?" ,Het is een eigenaardig soort van held haftigheid, ik zou het een incognito held haftigheid noemen, maar het is ze toch. ui- denk eens wat voor bestaan h'j leidt en hoe hij het leidt 1 Heb je hem ooit, over wat ook, hooren klagen?" O hij is zeker een uitstekende kerel. Te oordeelen naar zijn toon voelde Vincent niet zoo heel v- -1 belangstelling voor de hoedanigheden van Bob Kendallen hij zei dan ook bijna in denzelfden adem: „Je zult het niet vergeten van juffrouw Hartmann, hé?" Er was minder gevaar, dat zij het zou ver geten- dan Vincent bevroedde. Zoodra zij weer alleen was met De Wet dacht zij aan niemand anders meer dan aan juffrouw Hartmann. Nadat zij haar eenmaal gezien had, had zij onmiddellijk het verlan gen gehad om haar nog eens te zien; dat verlangen kwam voort uit een aesthetisch oogpunt. Na de visite van Vincent was Jat verlangen een vurige wensch geworden. Vrouwen met breede, bleeke gezichten en stevige vierkante figuren zullen wel nooit den schijn aannemen van iet9 anders dan een nick tel ijke genegenheid te voelen voor mannelijke bloedverwanten, die daarenboven vijf k zes jaar jonger zijn dan zij. En dus is het waarschijnlijk, dat zij zelfs en tête-a-tête niet met De Wet, maar met haar eigen ziel nooit den waren naam had gegeven aan haar gevoel voor Vincent. Haar gevoel voor humor zou daar trouwens een voor behoedmiddel voor geweest zijn. Maar haar liefde want dat was de ware naam, of zij het wist of niet verheugde zich niet in de gewone blindheid, die altijd aan dien hartstocht wordt toegeschreven, maar was, integendeel, vrij griezelig vérziende en ge heel op de hoogte van de gebreken in hot voorwerp er van, wat misschien evenveel had bijgedragen tot het opwekken van geen beantwoording als het meer dan alledaag- sche gezicht. Wat de hoop betreft, zij had zelfs nooit dien kant uitgekeken. Hier^ was haar gevoel voor humor ook een redmiddel geweest en het gevolg ^rvan was, dat zij zich volstrekt niet ongelukkig voelde; mis schien droeg een gebrek aan hartstochtelijk, heid daar ook het zijne toe bij. De toekomst zonder Vincent zcu wel wat grauw zijn, maar toch niet heelemaa! zwart. Zij maakte zich ook niet angstig over haar toekomst, maar over de zijne. Zij had ook „een goede par tij" voor hem op het oog, maar die was niet van dezelfde soort als van lady Aure lia. Soms verbaasde zij er zich wel eens over hoe lang zijn onkwetsbaarheid zou duren en of, als er een einde aan kwam, het zijn hoofd of zijn hart zou zijn, dat de zege behaalde. Tot nu toe had zij hem zonder succes ga degeslagen. Vandaag voor het eerst was het in haar opgekomen, dat die onkwetsbaar heid misschien haar gren9 had bereikt. Ter wijl zij daar alleen zat in haar klein salon netje, kwam het vurige verlangen in hacr op om iets meer af te weten van het eerste meisje, dat schijnbaar eenigen indruk op hem gemaakt had, misschien was het niets als een zekere jaloersche nieuwsgierigheid Verdere gedachten koesterde zij op bet oogenblik nog niet. Zelfs in haar „senti menteel" oog stond een betaalde onderwij zeres mijlen ver onder Vincent; maar de nieuwsgierigheid werd daarom niet wegge nomen. En het was daarenboven ook een maatregel van voorzichtigheid. Slechts door haar belofte om de Voorzienigheid te spe len tegenover de Hartmanns, kon zij hopen die rol zelf op zich te nemen. Ei dat moest tot eiken prijs vermeden worden. Het zou niet fatsoenlijk rijn tegenover het meisje. „Maar zij is zeer beslist een schoonheid zei Mina hardop tegen den haard, waarop De Wet, tot wien die welbekende uitdruk king doordrong, rijn staartje in zijn slaap heen en weer bewoog. IX. Het koude tweede ontbijt stond op do tafel en Irma had den laatsten brief van Gabriel- le in haar hand. Terwijl zij hem las, krulde haar bovenlip minachtend om, want onder de hoedanigheden, die blootgelegd waren goworden door de zedelijke aardbeving van Februari, behoorde ook een zekere hoog hartige onverdraagzaamheid tegenover al les, wat niet aan den allerhoogsten stand aard kon voldoen. Alleen gevoelens en daden van den allereersten rang konden nu nog indruk op haar maken. Dat was het, wat haar van haar n\oeder had vervreemd, en wat haar, logisch gesproken, ook van haar vader had moeten vervreemden; maar in het laatste geval werd de macht er van gebroken door oen kolossaal groot medeb' den, zooals in de natuur de eeno wet altijd wordt verlamd door de andere, iets, waar van de griezelige voorstelling van het „loo ping the loop" de meest aanschouwelijke verklaring biedt. In het geval van Gabrielle was het me delijden niet groot genoeg geweest, om de onverdraagzaamheid to verlammen; mis schien wel, omdat, ofschoon het particuliere vermogen van mevrouw Harding groot ge noeg was gebleken te rijn om de gevreesde noodzakelijkheid van zelf haar brood te moe ten verdienen, to niet te doen, Gabrielle zichzelf zoo voortdurend beklaagde. Het viel Irma niet moeilijk om uit de brieven harer zuster de pose op te maken, die haar moeder aannam, n.1. die van een sociale martelares, wier leven voorgoed bedorven en vergald was door de ketenen, waarmee zij aan een misdadiger geklonken was. Zij zelf legde het meest den nadruk op die misdadigheid. Zij zag haar kaDs om ten min ste voor een deel in het oog der wereld ge red te worden door haar ongelukhigon echt genoot nog zwarter te «naken on niet door hem sohoon to wasschen. Hoe meer alge meene bekendheid haar minachting voor die misdaad en den bedrijver er van genoot, des te minder kans scheen er te zijn om ©r mee vereenzelvigd te worden. Het bedor ven kind van vroeger dagen, met open ar men door haar familie ontvangen, voegde nu haar stem bij degenen, die begonnen wa ren met te zeggen: ,,Ik heb bet je wel ge zegd Toen zij haar vader hoorde bellen, kreu kelde Irma den brief in haar hand in elkaar. Er stonden toespelingen in, die zij hem lie ver niet wilde laten lezen. „Papa, wat is er?" vroeg zij met groo- ten schrik, want zij zag duidelijk aan zijn gezicht, dat er iets onaangenaams was ge beurd. „De oude geschiedenis; weer een les ver loren." Hij ging zitten en glimlachte droe vig. „Welke is het?" „De les op Eaton Place. Het schijnt, dat de twee jonge dames onder mijn leiding zulke verbazingwekkende vorderingen heb ben gemaakt, dat zij nu in den gelukkigen toestand zijn van het zonder mijn lessen to kunnen doen. Dat heeft lady Aurelia mij vanmorgen gezegd, beminnelijk glimlachend of ton minste het was zoo bedoeld, ofschoon ik wel vind, dat daar tanden bij bchooren om het met succes te doen. Het schijnt moei lijk to zijn om den gulden middelweg te be wandelen met de leerlingen, hè? Als zij niet hard genoeg vooruit komen, dan vertollen zo je, dat je er schijnbaar geen slag van hebt, en als zij te hard vooruitkomen, dart kunnen ze het wel zonder je af. Resultaat in beide gevallen een verloren les 1" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1