N°. 15381 Woensdag 13 April. A0. 1910. i§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding*. LEIDSCH M&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Vao 1—6 regels /1.06. Iedere regel meer fO.Yllv - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 OentBi per 3 maandeD i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn t 1.30. Franco per post1*55. URAtÜKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door L. PENNING, restaurateur, wonende te Delft, een verzoekschrift is ingediend, om vergunning tot uitoefening van den klein handel in sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het feestgebouw van het. Leidsohe Studentenkorps aan den Zoeterwoudschen Singel. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 13 April 1910. Een adres Inzake den bouw der nieuwe Blanwpoortshrag;. Zooals reeds is medegedeeld, hebben B. en Ws. dezer gemeente aan den Baad voor gesteld de vervaardiging van den boven bouw eener rolbascule-brug, ter vervanging van de bestaande Blauwpoortebrug onders hands op te dragen aan de firma Penn en Bauduin te Dordrecht, een firma buiten Ie eigen stad dus. Tot mededinging voor dit werk hadden B. en Ws. drie firma's uitgenoodigd, welke voor de richtigo uitvoering in de eerste plaats berekend werden {pacht. Geheel ter goeder trouw, doch onbegrij pelijker wijze hebben B. en We. daarbij niet gedacht aan de inrichting, die in Leiden zelf op dit gebied bestaat: De Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij. Dat de Grofsmederij ook bevoegd en in staat is zulk een werk naar behooren uit te voeren, bewijst wel het feit dat haar is op gedragen een rolbascule-brug van ongeveer gelijke afmetingen voor de gemeente Rot terdam te bouwen. Voor Rotterdam, dat op het gebied van uitvoering van publieke wer ken zulk een uitstekenden naam heeft! Het ie dan ook niet te verwonderen dat de Di rectie der Kon. Ned. Grofsmederij zich tot den gemeenteraad heeft gewend met een adres, houdende het verzoek het voorstel tot ondershandsche aanbesteding niet aan te nemen en het Dagolijksch Bestuur uit te noodigen de directie als nog in de gelegen heid te sfceHen om een aanbieding voor het onderhavige werk te doenè In het adres wordt terecht gewezen op het groote belang dat er voor de gemeente in gelegen is om de uitvoering van dit om vangrijk werk voor de stad to behouden, indien daartegen geen gegronde bezwaren bestaan. De directie is door vermindering der werkzaamheden reeds genoopt geworden om gedurende de laatste maanden een aan zienlijk aantal werklieden te ontslaan, een reden te meer voor het gemeentebestuur om de Grofsmederij niet voorbij L gaan, nils deze althans met andere firma's kan concurreoren. Wij zijn er van overtuigd dat B. en Ws. het zelf het allermeest betreuren dat door een onwillekeurig verzuim hunnerzijds gevolg wellicht van een eenzijdige voorlich ting de zaak zoo is geloopen en gaarne onze Grofsmederij hadden laten mededin gen. Wanneer er hun een verwijt te maken is, dan zou het zijn dat zij hun blik te spoedig naar buiten hebben gericht en wat er in eigen plaats was, voorbijgegaan. Dat gebeurt helaas meer, ook wel door de burgerij, die dit nu ongetwijfeld afkeurt. Ma..r de zaak is nog niet in zulk een stadium, dat de onwillekeurige fout nog niet zou kunnen worden hersteld. De Raad zelf, die in laatste instantie re beslissen heeft, is nog aan niets gebonden. Mochten B. en Ws. zelf geen uitweg aange ven dan zal de Raad deze wel weten te vinden Het eenvoudigst schijnt ons toe dat hij" besluite B, en Ws. uit te noodigen de directie der Kon, Ned. Grofsmederij alsnog in de gelegenheid te steRen een aanbieding te doen en een prijsopgave in te dienen- Dat de prijsopgave der Dordtsche fir ma reeds bekend is, is een bezwaar, waar aan niet meer is te ontkomen, maar dat niet overwegend mag worden geacht. Het geldt hier niet een begunstiging van een eigen inrichting, het is hier niets an ders dan er voor waken dat een stadge noot niet wordt achteruitgesteld bij een vreemde. En als de Raad dat niet deed, zou hij zijn taak als Leidschen Raad zeker niet naar behooren vervulen. B. en Ws. hebben onwe tend gefaald,dit is hun te vergeven; als de Raad hiermee aoooord ging, zou hij willens en wetens een Leïdènaar onrecht aandoen, en dat ware onvergeeflijk. Leiden, 83 April. Baron Gevers, Hr. Ms. gezant te Berlijn, hield gistemamiddag met jkvr. Yan den Bosch, met wie hij deze week in het huwelijk treedt, in „H&t-el des Indes'' te 's-Gravenhage, een drukbezochte recep tie. Prins Hendrik is voornemens morgen, Donderdag, in de Kloosterkerk tegenwoor dig te zijn bij de kerkelijke inzegening van het huwelijk. H. M. de Koningin heeft gisteren audiëntie verleend aan den minister van binnenlandsoho zaken en heden nog aan den minister van marine, waarmee dan de mi- nistersconferentïën voorloopig eindigen, om later op Het Loo te worden hervat-. De extra-trein der Staatsspoor, waar mede PI. M. de Koningin zich a. s. Vrijdag naar Het Loo begeeft voor het zojnerver- blijf aldaar, vertrekt te 2 u. 13 's namid dags van 's-Gravenhage. In den ouderdom van 73 jaren is te 's-Gravenhage overleden mr. P. C. E. Specht Grijp, oud-vice-president van het hooggerechtshof in Ned.-Indië. De "ras ontslapene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Do heer Specht Grijp bekleedde gedu rende zijn veeljarige rechterlijke loopbaan in Indië onderscheidene betrekkingen bij de magistratuur. In 1859 benoemd tot ambtenaar voor den dienst daar te lande, werd hij ter beschik king gesteld van den directeur der cultu res. Korten tijd later werd hij benoemd tot subst.-griffier bij den raad van justitie 19) Als er zoo nu en dan een onontleedbaar of ten minste onontleed gevoel van onbehagen in het diepst zijner ziel opkwam, dan kostte het geen moeite, om dat gevoel te bedelven onder een groote massa werk. On danks zijn. zonnige, liohtbruine oogen had hij tot nu toe meer van werken dan van spelen gehouden, in tegenstelling met zijn vader, dio onder zijn werk altoos tijd had gehad om zich te amuseeren, en dat was niet altijd in het voordeel van het laatste geweest. En de stukken speelgoed, die zijn vader voor hem had uitgekozen, bestonden, niet voor hem, ten minste niet in dien vorm. Hij was volstrekt geen suffer of geen pessi mist; de aanblik van een mooi gezicht was hem eerlijk aangenaam, maar aangezien hij bij zijn werk tot nu toe zijn bloed koel en zijn hoofd helder had moeten houden, was hij in staat om van dien aanblik te genie ten zonder dat zijn gemoedsrust verstoord werd. Hij zag niet in waarom hij zou vluohten zooals degenen doen, die hun licht gevoeligheid vreezen. Hij kon - zichzelf een „flirtation" van een avond gunnen evenals iemand, die zeker is van zichzelf, het glas drank kan drinken, dat noodlottig zou worden voor dengeen, die gewend is er mis bruik van te maken. Er was geen reden voor algeheel© onthouding, des te minder, omdat een „goed huwelijk" een eerste plaats innam op zijn levensprogramma. Of Chrissie dus geen gelijk had met te zeggen, dat hij soo standvastig was Hij meende, dat hij die g zegende onaf hankelijke positie tegenover de sekse, die hij vijf en twintig jaar bekleed had, nog steeds innam, want ofschoon Hongaar- sche lessen nu al dri- weken lang in vollen gang waren, was hij zich nog volstrekt niet bewust van dat, wat er met hem gebeurd was op dien dag, toen hij zoo opeens naar binnen was komen stuiven in de ontbijtka^ nier. Hij wist wel is waar, dat die lessen een genot voor hem waren; maar dat vond hij gemakkelijk te verklaren. Zijn vorderin gen waren immers niet aan twijfel onder hevig? En de zaken in Hongarije ontwikkel den zich vrijwel in overeenstemming met zijn berekeningen. En als het nieuwe ge zantschap te Boedapest om den hoek gluur de, was het dan een wonder, dat de dagen, waarop hij les had, met een rood kruisje werden aangeteekend Het was vandaag een van die dagen en dat was voor een deel de reden, waarom Vinoent zachtjes in zichzelf floot, terwijl hij de ankerkettingen liet ratelen tusschen de regels van het memorandum in. Hot weer had ook het zijne kunnen bijdragen tot zijn stemming, want Mei was in het land ge komen en zelfs tot in de stad doorgedron gen, en eiken keer, als hij zijn hoofd op lichtte, was het alsof het frisschc, groene St.-James-Pa.rk hem veelbeteekenend en glimlachend toelonkte. Het briesje, dat door het open venster naar binnen kwam en aangenaam, verfrisschend langs zijn voor hoofd 8treek, rook ditmaal niet alleen naar roet. „Ja, dat punt kan ada uitgemaakt be schouwd worden I" Vreemd genoeg was clie uitdruking niet van toepassing op de waarschuwing aan te Batavia en later bij het hooggerechts hof. Later was hij aohtereenvolgens subst. - officier van justitie, eerst bij den raad van justitie te Soerabaja, daarna bij dien re Batavia; vervolgons omgaand rechter in de 3do afd. op Java; voorzitter van de land raden te Rembang, officier van justitie bij den raad van justitie te' Pad-ang, president van dien raad cn later van dien te Sema- rang, totdat de heer Specht Grijp in 1885 werd benoemd tot vice-president van het hooggerechtshof, uit welk boog ambt hem in 1892 onder toekenning van pensioen eer vol ontslag werd Yeï"leend. Tevens werd hem toen, eveneens op zijn verzoek, ontslag verleend als lid van het bestuur over de Prot. Kerken in Ned.-Indië. De ter-aarde-bcstelling is bepaald op a.s. Donderdagvoormiddag te 11 uren van het sterfhuis naar Eik cn Duinen. De wethouder dr.Lcly, die met den heer Stoffels, directeur, van het bouw- woningtoezicht te 's-Gravenl»age, de ge meente zal vertegenwoordigen op het tegen den a.s. zomer te Weenen te houden wo- ningoongres, is tevens uitgenoodigd als ge delegeerde der Nedc-'andsche regeering op dat congres op to treden, welko opdracht de hoor Lely hoeft aangenomen. Bedankt is voor het beroep naar Ic Geref. Gem. te Zevenhoven door den heer F. W. H. Bramer, cand. te Kampen. In den ouderdom van 49 jaar is te Utrecht overleden de heer E. L. Olland, se cretaris van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. De „Amh. Ct." verneemt, dat de burgemeester van Velp, mr. H. H. A Brandt, van het hem met ingang van 1 Mei a.s. verleende verlof van zes maanden, ten einde een reis naar Zuid-Afrika te kun nen maken, geen gebruik zal maken. De Minister van Oorlog met geleide heeft een bezoek gebraoht aan Harderwijk in verband met de vestiging van een mili tair kamp en de uitbreiding van het gar nizoen aldaar. Zooals bekend is, heeft zich g-cn enkele sollicitant aangemeld voor de sedert 1 April j.L vaceerenden betrekking van on derwijzer met aote Duitsch aan de open bare school te Naarden, waarschijnlijk we gens de bekende „verklaring" omtrent liefde tot het vorstelijk huis, eerbied voor de overheid, enz., die de sollicitanten moes ten overleggen bij hun stukken. Er is thans besloten geen nieuwe oproe ping in dien geest te plaatsen, alvorens het Dag. bestuur de Koninklijke beslissing weet op het adres van den Bond van Ned. Onderwijzers, welko vereoniging gevraagd heeft om vernietiging van het jongste Raadsbesluit van Naarden, betreffende den oproep voor onderwijzer, omdat do Bond meeut, dat het slot der oproeping in strijd is met de wet. In do vacature is thans in zooverre voor zien, dat een onderwijzeres, zonder aote Duitsch, moj. Bochart, van Hilversum, tijde lijk is benoemd. De bovengenoemde „ver klaring" is door haar geteekend. Het onderwijs in de Duitsch» taal, dat volgens het leerplan gegeven moot worden, is thans gestaakt, zeer tot ongerief der leerlingen, die dat onderwijs genoten. Naar aan de „Leeuw. Ct." gemeld wordt, heeft de Raad der gemeente Acht- karspelen tot onderwijzeres te Surhuister- veensterheido benoemd moj. De Jong. Naar men weet was l>jj de vorige benoe ming bij dien Raad een schrijven ingeko men, mot den naam van mej. Do Jong on derteekend, waarin zij verklaarde haar sol licitatie in te trekken, waarop de heer Wy- benga werd benoemd. Deze keer aanvaard de echter de benoeming niet, nadat geble ken was dat de bewuste brief niet van mej. De Jong afkomstig was. Bij acclamatie nam de Raad het voorstel aan om B. on Ws. uit te noodigen den heer Wybc-nsa dank te betuigen voor zijn loyale houding. Mr. P. J. Troelstra is geheel van zijn ziekt» hersteld en gaat weer uit. Bij zijn familie te Nijmegen is het be richt ontvangen, dat W. C. F. Meijer, 1ste luit. dor artillerie O.-I. leger, te Socka- boemi aan cholera is overleden. Bij beschikking van den minister van marine is de luitenant ter zee dor 2de kl. F. A. A. Gregory 16 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms „Koningin Emma" en de benoemde officier van gezondheid der 2de kl. D. B. Jochems met gelijken datum bij het hospitaal dor marine te Willems oord. (St.-Ct.) H. M. de Koningin-Moeder ia van plan, a.s. Donderdag een bezoek te brongen aan het Israëlitisch Oude Mannen- en Vrouwen huis in Don Haag. Het bezoek van Z. K. H. Prins Hen drik aan de Frieeche eilanden Ameland en Schiermonnikoog en het Groningereilandijo Rot tumor oog zal volgen^ onderstaand plan geschieden. Den 20sten dezer vertrek por auto van Het Loo naar Leeuwarden, alwaar Z. K. H., zooals reeds is gemeld, zal overnachten ten huize van den commissaris der Koningin in Friesland. Z. K. H. gaat den daaropvolgcn- den dag vroegtijdig per auto van Leeuwar den naar Oostmahom, om vandaar per mo torboot naar Schiermonnikoog over to ste ken. Aldaar wordt gologeerd. Den 22sten gaat de Prins per boot van Schiermonnikoog naar Ameland. Aankomst aldaar ongeveer halfolf Z. K. H. blijft op Ameland tot 's avonds halfzeven. Op Ame land worden drie dorpen bezocht en boven dien de stations der Reddingmaatschappij. 's Avonds halfzeven terugkeer van Ame land naar Schiermonnikoog, alwaar over nacht wordt. Den 23sten vroegtijdig vertrok van Schier monnikoog per boot naar Rottumeroog. '8 Namiddags 5 uren vertrek van Rottu meroog per boot rechtstreeks naar Noord- polderzijl (provincie Groningen). Daar staan auto's goreed om het reisgezelschap te brengen naar Leeuwarden. Aldaar blijft Z. K. H. van Zaterdag op Z radag overnach ten ten huizo van den oommissaris der Ko ningin. •Zondagmorgen 24 dezer terugkoor per auto van Leeuwarden naar Het Loo. Beroepen is bij de Geref. Gom. te Zwartsluis ds, P. Warmenhoven te Aarlan- derveen. Om te kunnen voorzien in do kosten eener waterleiding in Bloemendaal stellen B. en Ws. dier gemeente den Raad voor aan te gaan een geldleening van f 230,000. ALPHEN. Uit het zevende jaarverslag van het Comité yoor Chr. Ziekenverpleging alhier, to Aarlaudorveen L z. en to Ouds hoorn blijkt, dat in hot afgeloopen jaar weder veel leed is verzacht en met vrucht is gearbeid. Zuster Meta werkt» van Jon. 1909 tot einde Deo. met onverdroten jjvor en hartelijke toewijding, totdat het Comité besloot de overoonkomst met hot Haagsche Diakonessenhuis „Bronovo" to beëindigen on zelfstandig het werk der verpleging, door het benoemen eenor zuster, ter hand to nomen. Zuster Dijk, dio benoemd werd, is sinds Jan. 1910 in functie en houdt haar verblijf in hot wijkgebouw van „Het Groene Kruis", zoodat zij, evenals haar voorgang sters, het toezicht heeft op do desinfccÜr der „Groene Kruis"-artikeJen Dat hol werk omvangrijk is, blijkt wel hieruit, da» zuster Meta in 1909 817 patiënten, had, 3536 keeren hulp heeft verleend; 863 men- sol.en heeft bezocht; 7 malen bij operation heeft geassisteerd28 zieken heeft ver voerd en 16 dagen heeft geholpen in het wijkgebouw. Doch deze arbeid vraagt ook veel geldelijken steun. Het totaal der uit gaven bedroeg in 1909 f 1320.51, de inkom sten f 1180.30, zoodat er een tekort is van f 140.21. Het Comité zag dan ook gaarne do contribution vermeerderen en ook, dat de post „Zusterdienst" et-n boogcr bedrag mooht aanwijzen. In de ledenvergadering van „Liet Groene Krujs", aJdeeling Alphen, AarLan dorvoon Lz. cn Oudshoorn, opende de hoor Bes als waarnemend voorzitter do vergade ring. Do heer Bes stelde voor, don vertrok ken voorzitter, dr. G. H. van Waasbergon, namens de Yereeniging hartelijk to danken, voor hetgeen hij aan haar gedaan heeft. Hierna bracht de seoretaris zijn jaarverslag uit waaruit bleek lioo vaak van de verple- giugsartikelon wordt gebruik gemaakt en hoovelo diensten zij bewijzen. Do ontvang sten bedroegen in het afgeloopen jaar f 1389.94 en de uitgaven f 729.81. Zoodat er 'n voordoolig saldo is van f660,13. De heeren Hongeveld, Vlasman en Snel werden als commissieleden benoemd tot nazien der re- koningen, welke laatste, na ©enige wijzigin gen, in orde worden bevonden en den pen ningmeester, den heer C. v. Wieringon eon woord van dank werd gebracht voor zijn beheer. Het materiaal, dat door eon com missie was nagezien, was in orde bevonden. De heer J. Tolk bracht verslag uit van de algemeeno vergadering. Als bestuurslid va catur e-dr. G. H. van Waasborgen, werd ge kozen dr Groen, dio zijn benoeming heeft aangenomen. Besloten werd een tentoonstel ling te houden ter bestrijding van tubercu lose. In dien tijd zullen over tuberculose eon paar lezingen gehouden worden. Een oom- missio werd benoemd bestaande uit twee bestuursleden van „Het Groene Kruis", twee bestuursleden der Chr. Ziekenverple ging, twee doctoren en drie architecten om te onderzoeken de kosten en verdere aange legenheden benoodigd voor het oprichten van een Ziekenhuis. HAARLEMMERMEER. Terwijl de land bouwer PI ai zier, bij Halfweg, bezig was met eggen, kreeg hij van een der paarde"*/ een klap tegen het hoofd, ten gevolge waar van voor P. onmiddellijk geneeskundige» hulp moest worden ingeroepen. Zijn toe stand is ernstig. KOUDEKERK. Gisternacht zijn op ver schillende plaatsen in deze gemeente kip- het adres van den Zuidamerikaanschen Staat, maar op de kleur van de oogen der Hongaarsche onderwijzeres. Hij had ze in den beginne voor zwart aangezien, maar de bescheidenheid van Irma was toch niet in staat geweest, om te voorkomen, dat hij ontdekte, dat zij blauw waren. „Het komt door de grootte van haar pupillen," dacht hij, terwijl hij aan zijn memorandum zat te werken, „door de grootte der pupillen en de schaduw, die de wimpers er op werpen. Het zal me benieu wen of ik veel zulke oogen zal zien, als ik secretaris te Boedapest ben o£ chargé d'affaires, wie weet?" En toch was er in die drie weken geen enkele maatschappelijke slagboom omver gehaald tusschen de leermeesteres en den leerling. De tafel tusschen hen was zelfs wat breeder geworden, do arendsblik van lady Aurelia zoo mogelijk nog scherper; des te scherper, omdat zij in haar verwach tingen teleurgesteld was. De vakmanieren van juffrouw Hartmann begonnen hoo lan ger hoe beslister te worden. Yincent bad haar maar één keer hooren lachen, op een van dio zeldzame oogenblikken, waarop zij vergeten had, dat zij een onderwijs- machine was, en zich herinnerde, dat zij een menschelijk wezen was. Het was naar aanleiding van dat grappige „igen" ge weest, dat altijd zoo op Yincents lachspie ren werkt». „Het heeft een zekere gelijkenis met het geluid van niezen," zei hij. „Wie kan dat uitgevonden hebben? Ik vermoed iemand, die verkouden was." Toen had Irma gelachen en daarop was Yincent in stilt© van de meening zijper grootmoeder geworden, dat het meisje be paald nog niet lang arm was. Die lach dateerde even duidelijk uit betere dagen als haar kleeren Maar het vraagstuk van het „igen" scheen nog niet te zijn opgelost. „Ik geloof, dat ik nu ontdekt heb waar om de Magyaren twee lettergrepen noodig hebben voor hun ja. Dat is, omdat zij meer tijd noodig hebben om toe te stemmen dan andere volkeren. Ze zijn er niet op gesteld, om zich te laten onderdrukken, zooals do arme Frans Jozef nu zoo langzamerhand wel zal inzien. Heb ik daarin gelijk, juf frouw Hartmann?" „Het is mogelijk. Ik heb er heusch nog nooit over gedacht." „Denk er dan nu eens over, als het u belieft; want ik heb onderwijs noodig. Ik houd vol, dat uw volk dat is te zeggen het volk, waaraan u een vierde deel van uw persoon dankt zooveel tijd noodig heeft om ja te zeggen, omdat het het niet gaarne zegt, als zijnde van nature tot tegenspraak geneigd. Is dat zoo?" „Nu, ik verbeeld me, dat zij wel liever „neen" zeggen, over het algemeen," gaf Irma toe en er speelde een flauwe glimlach om haar mondhoeken, en een klein dui veltje, dat zij al lang voor dood hield, sprong op en gluurde even door het ven ster harer oogen. Misschien had hij op dat oogenblik de werkelijke kleur van haar oogen ontdekt. Maar die halve schreden ter zijde van het pad der deugd kwamen slechts zeer zelden voor en waren kort van duur, en geen er van kon lady Aurelia de vurig gewepschte gelegenheid tot tusschenkomsb verschaffen. Behalve bij het overgeven van schriften over de tafel heen waren hun han den nooit met elkaar in aanraking geko men, aangezien juffrouw Hartmann zich streng verschanste achter do buitonlandscho gewoonte van een lichte buiging; en bij hot overgeven van schriften was zij ook niet aanmoedigend, zooals lady Aurelia had meenen op t© merken uit een toevallig, snel fronsen der wenkbrauwen. Dc laatste maal was er een nogal verve lend incident geweest: Vincent luid met zijn mouw den inktpot omgesleept en deze had zijn inhoud in do richting van juffrouw Hartmann g.s uurd. Zij stond in een oogenblik op haar voeten, maar de inkt druppelde al neer op haar grijze japon. „O hézei ze, terwijl zij er vol ergernis naar keek. Er kwamen tranen in haar oogen. Vinoent stond in een oogwenk naast haar en drukte met veel woorden zijn spijt uit. „Mijn schuld 1 Alleen mijn schuld I Wat een ontzettende ezel ben ik nu toch I Och, juffrouw Hartmann, het spijt me zoo. Maar missohien gaat het er wel uit. Kunt u hei» me ooit vergeven?" Zijn tegenwoordigheid van geest liet hem vrijwel in den steek en hij bette met zijn zakdoek haar rok af en verspreidde heb noodlottige ..wart» vocht edelmoedig in all richtingen. Irma deed haastig een stap achteruit, terwijl de stem zijner grootmoeder hem te gelijkertijd tot zijn verstand en het fatsoet terugriep. (Wordt vervolgd.!

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1