No. 15380 Diii&das 13 April. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DA&BLAI PRIJS DKR ADVERTENTIEN Van 16 regels /1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiên van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oent3.-Voor het ineaseeeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER CDU RANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandeD l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s^jn L30. Franco per post 1.05. DHAnKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis, dat door G. BERGMAN, melkverkooper, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitaluitend alcohol-vrij en drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Lage Rijnd^1- 27. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 12 ApriJ 1910. Leiden, S2 April, Morgen-, Woensdagavond, zal in het Groot-Auditorium van het Academiege bouw alhier prof. dr. Karl Lamprecht, do beroemdste Duitsche geschiedschrijver van onzen tijd, een voordracht houden over „Die jüngsten Ersoheinungen der in neren deutschen Politik." Zij zal te acht uren een aanvang nemen. Door den heer Staatsraad i. b. d., Com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland is, bij zijn beschikking van 5 April jl. benoemd tot lid van het College van. Zetters der directe belastingen voor deze gemeente, de heer B E. Spijker P.Hzn., alhier. Hedenvoormiddag had onder talrijke blijken van deelnemende belangstelling de uitvaart plaats van wijlen mr. F. A. Barge, in leven advocaat en procureur, lid der Gezondheidscommissie en secretaris van de R.-K. Kieevereeniging. De uitvaartdienst in de Hartebrugskerk werd geoelebreerd door den weleerw. pator O. Ha-anen, geassisteerd door de weleerw. paters R. C- H. Bouters en L. A. J. Klükeav De daarbij door het koor, directeur de heer FeL Driessen. gezongen Requiem-mis vail Perosi was bijzonder indrukwekkend. De solo's daarvan werden mooi gezongen 'door de heeren Gijbeis en Hartwijk, prach tig begeleid door den organist den heer Corn. A Bonten. Het altaar was in 't zwart gehuld, terwijl het lijk van het St.-Elisabeth-riekenlmis naar hier overgebracht was geplaatst in het. koor van het altaar. De groote kerk was geheel gevuld met familie en belangstellenden-. Achter den lijkwagen, die het stoffelijk overschot vervolgens naar de R.-K. be graafplaats aan de Zijlpoort voorde waren een rijtuig met kransen en bloemstukken en vijf volgkoetsen. Op do begraafplaats waren vele deelne- menden reeds bijeen toen de lijkstoet aan kwam. Daaronder waren vertegenwoordi gers van de corporation waarvan de over ledene lid was, bijna alle Leidsohe advoca ten en enkelen van buiten de gemeente en vele vrienden en kennissen. Ook was er een aantal leden van de Jong© Katholieke Garde aanwezig. De lijkdienst in de kapel werd weder door den weleerw. pater Haanen geleid, evenals de ceremoniën aan de groeve. Een dertien kransen en bloemstukken, waaron der van de Leidache advocaten, verschil lende vereenigingen en van familieleden e>n vrienden werden op het graf neergelegd. 1 De nabestaanden en intieme vrienden, waar- bij mr. P. J M Aalberse, dr. C, F. Th. (ff. Meuleman, wierpen een schepje aarde op de kist, waarmede de droeve plechtig heid was afgeloopen. Tn „Zomerzorg" alhier, hield heden- I middag „De Hanze", Bond van R.-K. Vor- i eenigingen van den Handeldnjvenden en Industrieelen Middenstand in het Bisdom Haarlem, een buitengewone vergadering, ten doel hebbend het stichten eener afdee- liog te Leiden. De vergadering, welke niet druk bezocht was, werd geleid door den voorzitter, den. beer Verbeek, van Rotterdam, die teven® een redevoering hield, waarbij hij behan delde het onderwerp: „Het verloop van onze organisatie gedurende de drie jaren van haar bestaan." In behandeling kwamen ter tafel de vol gende op de agenda vermelde onderwer pen: Oprichting der afd. Onderlinge uitkco ring bij overlijden; verkiezing van bestuur, daarvoor, en benoeming van verschillende oommissiën. Na afloop der vergadering was er gele genheid tot een gemeenschappedijken maal tijd. Van bet oafé „Zomerzorg" wapperde de geel-witte vlag met pause lij ken wimpel. Op i Mei a.8. hoopt de heer A. J. Door- ncvold den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren als onderwijzer in dienst trad van het Bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs ten behoeve van On- en Minvermogenden, alhier. Hij was gedurende die kwarteeuw eerst werkzaam aan de school aan de Middelste gracht en verwisselde op 1 Jan. 1907 de ue- trekking van eersten onderwijzer, die hij inmiddels daar beklèedde, met die aan de school aan de Pieterskorkgracht. In het gisteren vermelde bericht om trent de jaarvergadering van „Oud-Leiden'' viel de naam van den penningmeester, den heer D. Hartovelt Hzn., uit en werd als zoodanig de naam van den secretaris, den heer S. J. Le Poole LGzn., vermeld. Vanwege den Nederiandschon Barbiers- en Kappersbond werd gisteravond in het hotel „De Toelast" een openbare vergade ring gehouden, toegankelijk voor alle kap pers en barbiers, met het doel om te komen tot de oprichting van een afdeeling hier ter stede. Als spreker was aangekondigd de heer A. L. Landa, te Rotterdam, lid van het Hoofdbestuur, die met nog een tweetal personen was overgekomen. Om kwartier over negenen opende genoemde 1' p°r do vergadering, welke tot rijn spijt slecht be- zooht was. Hjj trof er niet de menschen aan, die hjj er gaarne gezien had, om hen te overtuigen dat het hun plicht is toe te treden tot de organisatie die ongeveer 1300 vakgenooten omvat. Het onderwerp zijner rede was: „Wat wil de Bon,d, wat heeft hij gedaan en wat be looft hij voor de toekomst t" Spr. zette uitvoerig uiteen de voorrech ten, die het lidmaatschap van den Bond den leden aanbiedt, o. a.bij ziekte gedu rende 26 weken een uitkeering groot f 7.70, recht op geldelijke uitkeering bij overlijden groot f 150 of recht op een geldelijke uit keering op 65-jarigen leeftijd groot 100. Hulp bij ziekte door het zoo spoedig moge lijk zenden van een noodhulp (onkosten voor rekening van het betrokken lid). Recht op wekeliikschen financieelen steun 750 per week ingeval een van de inwoDenden, man, vrouw of kinderen of andere inwo nende®, .d.oor een besmettelijke ziekte wordt aangetast of indien door brand of ongeval de nering eenigen tijd geheel moet stilstaan, en recht op tusschenkomst en hulp van het Algemeen Bureau van Inlichting. De contributie bedraagt van 7 tot 16 cent per week. In de laatste negen jaar werd reeds meer dan f 27000 uitgekeerd. Van de gelegenheid tot delxit werd in zooverre gebruik gemaakt dat eenige vra gen werden gesteld die uitvoerig werden beantwoord, Ongeveer 19 personen gaven zich op voor het lidmaatschap, zoodat een afdeeling kon I worden opgericht. Het secretariaat is voor- i loopig gevestigd bij den heer A. de Nijs. Haven. j Te ongeveer haïftwaalf werd de vergade- j ring gesloten. De Centrale R.-K. Kiesvereoniging Katwijk-Leiderdorp houdt haar algemeene vergadering te Leiden op Zaterdag, 23 April aanstaande. Aan de orde komen o.m. jaarverslagen van den secretaris-penningmeester^ alsme de een voorstel om voor het bestuur van den Provincialen Bond te candideeren: va- catu re-Re go, mr. E. R. H. Regout 's-Ha- ge, vac. G. Bulten te Hillegom (niet her kiesbaar) den beer P. G. Paardekooper te Warmond, terwijl de voorziening in de vacature mr. De Groot ('s-Hage), die be dankt heeft, aan andere kiesvereenigingen wordt overgelaten. De verkiezing van oondidaten voor de Provinciale Staten, district Leiderdorp, zal dit jaar voor het eerst niet op de jaar vergadering ter sprake komen. Volgens de bepalingen van het nieuwe reglement wordt in elke afdeeling gestemd over de candida ten aanbevolen door het hoofdbestuur of gesteld door een der locale ki co ver eenigin gen. Van den uitslag dezer stemming een den de plaatselijke vereenigingen uiterlijk acht dagen voor de candidaatstelling ver slag aan den alg. secretaris en worden op een alg. vergadering, minstens 3 dagen voor de verkiezing te houden, de candidate® ge kozen. Naar vernomen wordt, rullen de beide aftredende leden voor de Prov. Staten, de heeren mr. L. M. J. K. Kerstens (R.-K-) wethouder van Leiden en J. J. van Hoeken (A.-R.) lid van den gemeenteraad van Lei den opnieuw door het Centraal Bee tuur ter herkiecing worden aanbevolen. In den ouderdom van 79 jaar is te 's-Gravenhage overleden de gepens. vioe- admiraal J. B. A. de Joeeelin de Jong. In 1847 baj het Kon. Instituut voor de ma rine in dienst getreden, doorliep de over ledene achtereenvolgens de verschillende rangen. In 1878 benoemd tot kapitein ter zee, werd hij in 1886 bevorderd tot schout bij-nacht en drie jaar later tot vioe-admi raal Op 1 Mei 1886 opgetreden als direc teur en commandant der Marine te Wil lemsoord, zag hij zich in 1889 tevens lxiast met het bevel van de stelling van Den Hel der, van welke beide functiee hij ia 1890 eer- wol werd ontheven. In lageren rang zag hij zich, zoowel hier als in Indië, in belangrijke betrekkingen geplaatst. Zoo werd hij in 1866 werkzaam gesteld bij het Meteorologisch Instituut ter waarne ming der betrekking van assistent-directeur der af deeding Zeevaart; trad hij in 1870 op als ohef der 2de afdeeling van het Departe ment van Marine in Ned.-Ind:ë, terwijl hij in 18S0 stond aan het hoofd der afdeeling Personoel van het Departement van Marine hier te lande. Gedurende ve>le jaren was hij belast met het bevel over opleidingsvaartuigen, en mocht herhaaldelijk van de zijde der Re geering tevredenheidsbetuigingen ontvan gen voor rijn zorgen aan de opleiding der jongens besteed. Aan waardeering zijner verdiensten had het hem trouwens ook in ander opricht niet ontbroken. In 1860 en later in 1870 ontving hij tevre denheidsbetuigingen resp. voor zijn gedrag bij gelegenheid der zelfontbranding der steenkolen a/b van de O'tadel van Antwer pen en van zijn optreden bij een brand in Fort Tatar te Bandjermaasin. In 1869 werd hem het eereteeken verleend voor do verrichtingen op de Z. O. kust van Borneo, terwijl zijn borst verder was ver sierd met het ridderkruis van de Orde van den Ned. Leeuw en het Grootofficiora- kruis van de Eikekroon. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Woensdag a.8. op de Algemeene Begraafplaats. De stoet verlaat to 12 uren het sterfhuis. Uit Den Haag wordt bericht, dat jhr. P. J. Yegelin van Claerbergen, directeur van het kabinet der Koningin, die in de tweede helft, van dit jaar den 65-jarigen leeftijd bereikt, het voornemen heeft tegen dien tijd 's lands dienst te verlaten. De Koningin-Moeder wordt in de tweede helft van Mei ten paleizc Soestdijk verwacht. Prins Hendrik zal gelijk gemeld, hod en avond de gast zïjd :au de tafel van den min. van niitenL zaken en mevrouw De Marces van Swindereri. Dit is bij gelegen heid van het diner, gevolgd door con avond feest, dat de gastheer en gastvrouw alsdan zullen geven ter eere van baron Gevers, ïïr. Ms. gezant te Berlijn, en jonkvrouwe Van den Bosoh, wier huwelijk op Donder dag 14 dezer in Den Haag zal gesloten worden. Prins Hendrik zal 20 April 's middags per automobiel van Het Loo te Leeuwar den aankomen, daar den nacht doorbren gen ten huize van den commissaris der Koningin, om den volgenden morgen vroeg tijdig de rr"* naar Scliiermonikoog te ver volgen. Op 23 April zal de Prins, komer.de van het eiland Rottumeroog, per automo biel '8 avonds te Leeuwarden terugkomen en na wederom gelogeerd te hebben ren huize van den Commissaris der Koningin, den volgenden morgen per automobiel we der naar Het Loo vertrekken. De bij den jongsten brand te Schie dam gevallen brandwacht Schrick werd gisteren ter aarde besteld. Een zestal kransen dekten de lijkkist, waaronder één van de vrijwillige brandweer van Rotter dam. Aan de lijkstoet hadden rich aangesloten een deputatie van werklieden der kaarsen fabriek Apollo" da oommandant der brandweer, 3 kringcommandanten en een aantal brandwachts. De stoet werd op de begraafplaats opgewacht door den burge meester, dr. Brants, de wethouders Je hee ren Lagerwey en Van Westendorp, gd de heeren H. P. Jansen, vertegenwoordigers van de eigenaren der afgebrande fabriek. Het woord werd gevoerd door den bur gemeester, ds. Halfman, den oommandant der brandweer en den opzichter der kaar senfabriek „ApoDo", den heer Gerlach. Do kapiteins F. L. J. van de Pol, van den staf der infanterie, en F. W. J. de Witt Huberts, van het 10de reg. infanterie, worden binnenkort bevorderd tot majoor. In len voormiddag-godsdienstoefening van Zondag werd ds. A W. F eens tra, vroe ger hulpprediker te Alphen aan den Rijn, als predikant te Oudenhoorn bevestigd door de. Syperda, predikant te Tjerkwerd, die een rede hield naar aanleiding van 2 Oor 5 20 en 21. Des n&middftgB hield da bevestigde zijn intreerede en had toen tot tekst Joh. 1 14a. Beide koeren, maar vooral des morgens, waren veel belangstellenden opgekomen. Over dr. Knyper schrijft de Haagsche „Torenwachter" in de „Middelt*. Ot": Een deaer dagen sprekende over de nog steeds hangende Kuyperzaak vroeg ik iemand, die in parlementaire kringen goel thuis is, boe hij over die zaak dacht en of er kans bestond dat die „©ereraad" „De Standaard" houdt zich nog steeds kramp achtig vaefc aan den naam van „commissie van beoordeeling", alsof de „eer" van dr. Kuyper niets met dc lintjes-affaire te doen zou hebben spoedig aan den arbeid sou gaan? Zijn ontwoor luidde niet bemoedigend. Vooreerst zou er nog geen sprake van zijn dat de „eere-raad" in functie tr.cdt, om dat mr. Troclstra niet van plan is veel haast te maken met rijn antwoord in zake do enquête-commissie. En dat vooral niet na do houding, door do rechterva le inge nomen bij do sluiting der sociale verzeke ringsdebatten. Daar'dr. Kuyper niet in de Kamer zal verschijnen zoolang deze geen uitspraak gedaan heeft over het voorstel-Troelstra en vóórdien de „ecreraad" niet bijeen kan komen, kan het nog maanden duren voor dat die oommissie aan het werk tijgt. Met die zaak draaien wij dus aardig in oen vicieuzen cirkel rond. A propos: onlangs meldde de „Prov. G. Ct." dat dr. Kuyper naar de Eerste Ka mer zou verhuioen om daar de plaats in te nemen van den hoer Van Hecckeren, die in Juli aftreedt maar herkiesbaar is. Ik kan u uit zeer geloofwaardige bron verze keren dat dit verhaal onjuist is. Zooals gemeld, is te Utrecht overleden jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck, lid van do Eerste Kamer der Staten-Generaal en van de onlange ingosteldo Staatscommis sie voor Grondwetsherziening. Jhr. Henrick Mauri te Jan van Astli van Wijck werd in 1850 te Utrecht geboren, pro moveerde in 1875 tot doctor in de beide rechten aldaar en werd in hetzelfdo jaar benoemd tot adjunot-oommiee bij .de Alge meene Rekenkamerwas daarna achtereen volgens substituut-griffier bij uo arr.-recht banken te Deventer (1876) en to Utrecht (1877) en substituut-officier van justitie te Zierikseo (1877), Breda (1878) en Utrecht (1884) en sedert 1885 rechter in loatstgemcl- de rechtbank. Hij werd in Juli 1889 gekozen tot lid van den gemeenteraad van Utrecht en in 1896 tot lid van de j. rovinciale Staten van Utrecht voor het district Amersfoort; den löen Juni 1897 tot lid van dj Tweede Kamer voor het district Wijk-bij-Duurstede. In 1901 werd zijn mandaat hernieuwd, doch in Augustus van dat jaar vaardigdon He Provinciale Staten van Utrecht hom af naar de Eerste Kamer. De overledene, ridder in do orde van den Ned. Leeuw, was verder o. m. commissaris van de Staatsspoorwegmaatscbappij. De heer Van Asch van Wijck behoorde tot de antirev. partij. De gewone audiëntie van don minister van buitenlandsohe zaken zal op Vrijdag 16 dezer niet plaats hebben. Te Vlissingen zal de eersto verjaardag van H K. H. Prinses Juliana op zeer foea- telijko wijze worden gevierd. De Vlissing- sche Oranjebond belast zich met dc rege ling, doch behalve het door dezen Bond vast te stellen programma, hebben zich verschil lende buurtcommissies gevormd, welke er toe zullen medewerken de stad een feeste lijk aanzien te geven, terwijl mede als een gevolg daarvan des avonds de stad ge ïllumineerd zal rijn. ALPHEN. Op do door B. en Ws. vaak gestelde kiezerslijst voor het jaar 1910-1911 rijn geplaatst 9-18 kiezers voor de Tweede Kamer 9-47 voor de Provinciale Staten en 861 voor den Gemeenteraad. GOUDA. In tegenwoordigheid van het gemeentebestuur en hoofd- en lagere amb tenaren werd op de Algcmceno Begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. J. Prins van Doesburgb, in loven directeur der lichtfa brieken. Nadat de lijkbaar door personjel van de gasfabriek irafwaarta was gedragen herdacht de heer Sissing, directeur der Rot- terdamsohe gasfabriek, de verdiensten van den overledene, namens de vereoniging van gasfabrikanten, en wijdde de heer Oohsen- dorp, adj.-directeur der gasfabriek te 's-Gravenhago, namens de Zuid-Holland- scbe olub van gasfabrikanten, eenige waar- deerende woorden aan de nagedachtenis van den ontslapen mede-oprichter van die club. Door een oom van don overledene, den heer Van Doesburgb, van Amsterdam, werd dank betuigd voor de eer, den overledene bewe zen. LI88E. Gieteravond had in" de daarvoor met groen en bloemen versierde concert zaal van hotel „De Witte Zwaan" de ze vende uitvoering plaats van de zangver- eoniging „Gemengd Koor", onder leiding van den heer Carl Philippeau, te Haarlem. Een vijftal nummertjes voor tenor, uit te voe len door den directeur, moest wegens ver koudheid van dezen van het programma worden afgevoerd. Hiervoor kreeg men in de plaats .een tweetal prachtig uitgevoerde vioolsoli door mej. Nelly van Ooij. Na de uitvoering hiervan werd haar een bouquet vereerd. Na de pauze werd ten gehoore gebracht een humoristisch zangspel, geti teld: ,JSen repetitie-avond der zangveroeni- ging „'Door Harmonie yeroenigd" te Vre- dendail." Een daverend applaus was het loon voor de verdienstelijke uitvoering. Ook do andere nummers werden welver diend gehuldigd. Mej. Louise van Ooij mocht voor haar uitsteken do begeleiding eveneens voel bij val oogsten. Door den voorzitter, don heer J. van der j&Iey Gz., word in korto woorden dank gebracht aan allen, die medegewerkt had don tot liet wolslagon dezer uitvoering. N00RDW1JK. Ter gelegenheid van de heropening van hot „Hof van Holland" geeft do hoor F. C. Zemrowsky op 15 dezer oon feestdiner, tot deelneming waaraan hij het gemeentebestuur en andero notabolon heeft uitgenoodigd. Een strijkorkest zal tijdons don maaltijd een uitvoering gevon. Do vorgadoring, waarvan wij gemeld hebben, dat zij gehouden zal worden tor beöproking van „bndplaatsbolangon", zal niet plaats hebben op Dondordag, doch. op Vrijdag 15 April a. s. in café „Hot Fortuin." Deze wijziging had plaats na ge pleegd ovorlog met do „Oranjc-Voroeniging", die Dondordagavond in hot „Ilof van Hol land" oen algemeene lodonvorgadcring houdt ter besproking van do plannen tot feest viering in don aanstaanden zomer. Hot be stuur stelt voor, stoods op 1 Juni Oranje feest te houdon. SASSENHEIM. Hot berichtje betreffen de posterijen was niet juist. Het moot lui- don: do hoor F. H. W. Dobbelsteen", klerk der posterijen te Rotterdam, ia tijdelijk op hot postkantoor alhier werkzaam. VOORHOUT. Met het leggen van don olectrisohen kabel van Leiden naar Noord- wijk vordert men snol. Dagelijks vordert men van 300 tot 600 Meter. Men is nu gereed tot over den watermolen van dan, Bookhorstpoldor. Bij do Nagolbrug komt oen transporteur, waarin de stroom verdeeld] wordt. ZOETERWOUDE. Spelende geraakte hior gisternamiddag een zeer klein meisje van L. van Leeuw on, wonende aan de Dorpsstraat, t© water, toen juist passeer do de vrouw van P. Riet, mede hier wonende, die hot genoegen had de kleine te redden. Bij Kon. besluit ia aan mr. J. M. vac HalmacI, op zijn verzoek, mot ingang van 1 Mei 1910, oorvol ontslag verleend uit rijn betrekking van kantonrechter te Eist; benoemd lo. tot burgemeester der go- meente Egmond aan Zee, C. J. Eyma 2o. tot burgemeester dor gemeente Eg- mond-Binnen mr, P. J. M. van Sonsbeock; toegekend de aan de orde van Oronje- Nassau verbonden eerc-medaille, in zilver, aan A. M. van Dam, meesterknecht-boek binder bij do firma W. P. van Stockum cn Zoon, te 's-Gravenhage; met ingang van 1 September 1910, be noemd bij het bureau van do commissie voor 's Rijks Geschiedkundige Publication, tot ondor-dirooteur dr. N. Japikse, te 's-Gra venhage. Examen apotheker s-a ssistont De minister van binnonlandscho zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eerlang gelegenheid zal worden gegevon tot het afleggen van do examens ter verkrij ging van een getuigschrift als- apothekers assistent. Die examens zullen worden afgenomen te Breda en Zwolle, op Maandag 9 Mei e. k. en volgende dagen. Zij die tot de examens wenschen tc wor den toegelaten, onverschillig waar zij met terwoon gevestigd zijn, worden uitgenoo digd daarvan schriftelijk opgave tc doon vóór 30 dezer aan den heer H. J. Spitzen Jr., oud-apotheker te Ginneken, voorzitter van de examen-oommissie aldaar, indien rij te Breda wensohen tc worden geëxami neerd, of aan den heer dr. J. S. Moulen- hoff, apotheker te Zwolle, voorzitter van de oxamen-commissie aldaar, indien zij Zwolle verkiezen; met overlegging van een uittreksel uit de registers van den burger lijken stand, waaruit blijkt, dat do candi- daat den leeftijd van achttien jaren hoeft bereikt. Euohtscheep v aar t. De minister van oorlog het wensohelijk achtende de bestudeoring van het vraag stuk der luohtecheepvaart, voor zooveel be treft rijn toepassing bij onze landsverdedi ging, in zijn geheelen omvang, zoowel uit een militair als uit een toohnisch oogpunt, aan een commissie op te dragen, heeft be paald: dat in die commissie zitting zullen namen als lid en voorzitter: dc sous-chef van den generalen staf; als leden: van don generalen staf: dd majoor jhr. L. M. A von Schmid en de ka pitein P. Huizer van de artillerie: de luitenant-kolonel D. H. Peletier, do kapitein J. 0. A Jan sen en de eerste luitenant W. N. Bakker; van de genie: dc majoor J. H. A Mijs- berg, de kapitein P. J. P. van der Steru* en de eerste luitenant W. H. Oool van de infanterie: de tweede luitenant Gordijn als lid en secretaris: de kapitein do ge nie H. Walaandt Sacró.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1