H>. rs379 Maandag; 11 April. $eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Geveilde pereeelen. A0. 1910. LEIISCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENT LBN: Van 1—6 regels A 1.05. Iedere regel meer ^0.17^. - OrooUre Utters naar plaatsruimte. - Kleine sdvertentiën ran 30 woorden 40 Oenü eententelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoaeseeren wordt/" 0.05 berekend* PIUJS DKZEK COliRANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn B 1.30. Franco per postt 1.65. HINDERWET. Burgemeester en. Wethouders van Leiden; Gezien het adres van den Directeur der Kon. Ned. Grofsmederij houdende verzoek om vergunning tot het uitbreiden der ijzer gieterij, gelogen aan den Zijlsingel, kad. sectie A. No. 1128, door het plaatsen en in werking stellen van een electromotor van 15 p.k. tot het aandrijven van een ventiln- teur; Gelet op de artt. 6 en 7 der hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, .et de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Maandag, den 25ent April ven worden vm de speciaal op hem betrek king hebbend* verbodsbepalingen en behoeft hij zioh, wanneer kennisneming daarvan voor hem noodig is, niet telkens weer naar de secretarie te begeven, om inzage to nomen, van het uitbreidingsplan. Voorts hebben B. en Ws. deze herzie ning te baat genomen, om eveneens in na volging van andere gemeenten, aan het ver bod ook 'n strafbepaling te verbinden. Aan 't vroeger uitgevaardigde verbod was geen a trafbopaling verbonden. De wet eischt dit ook niet. Bij overtreding van het verbod kon dan, hetgeen in strijd daarmedo was opgerioht, van gemeentewege op kosten van den overtreder weer worden verwijderd. Het doel van den wetgever werd dus ook op die wijxe bereikt. Maar een bedreiging met straf werkt misschien praotisch meer uit. En in zooverre daardoor voorkomen wordt, dat in strijd niet het verbod wordt gebouwd, -is .dat voor de gomoonte toch ook gemak kelijker, dan om het eenmaal aangebrachte weder te doen opruimen. En waar nu, inge volge art. 37 der "Woningwet, op overtre- aanst dea voormiddags te "elf oren, op bet E tayhtoo» «rt. Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderv et voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouder* oornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 11 April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeens kennis, dat door J. A. P. MUURLINK, wonende te Lei den, een verzoekschrift is ingediend, om vergunning tot uitoefening van den klein handel in sterken drank, voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, in het bene denlokaal van het perceel Haarlemmer straat No. 20-1. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 11 April 1910. Leiden, II April. Een zoo uitgebreide agenda als nu in ons Tweede Blad voor dc gemeenteraads zitting van a. s. Donderdag-namiddag wordt meegedeeld, zal men zich niet gemakkelijk herinneren dat den Raad voor één zitting is aangeboden geworden. Die agenda toch telt niet minder dan 89 punten van behan deling. Maar daarvan zijn er alleen reeds 65, nl. van 20 tot 84 welke veror- dingen aangaande een verbod in verband met de Woningwet betreffen. In 1907 heeft hot gemeentebestuur krach tens art. 27 der Woningwet een bouw- verbod uitgevaardigd, dat bij Ged. Staten verschillende bezwaren ontmoette. Na vooraf de grondslagen te hebben vastgesteld, welke bij de door Ged. Staten gewenschte wijziging van het bouw verbod zouden behooren te worden in acht genomen, heeft de Raad be sloten, dat bij een hernieuwde vaststelling van het bouwverbod dit zich zou beperken tot de terreinen gelegen aan do bestaande wegen en singels, die ten behosve van nieuw geprojecteerde daarop uitkomende wegen noodzakelijk open moeten gehouden worden, de zoogenaamde „sleutels" dus tot de ach terliggende terreinen en dat geen bouwver bod zou worden gelegd op gebouwde eigen dommen. Mot inachtneming van deze beginselen heeft thans eon geheele omwerking van de verschillende op het bouwverbod betrekking hebbende stukken plaats gehad. En het ge- Volg is geweest, dat thans nog slechts 76 ln plaats van 675 percoelen door een bouw verbod worden getroffen en dat nog slechts in 9 gevallen, in plaats van 255, gelijk in 1907. meer dan een derde gedeelte van den ln het plan begrepen aan één en denzelfden eigenaar toebehoorenden grond door het bouwvorbod getroffen wordt. Dio belangrijke vermindering van het aan tal getroffen perceel en heeft or B. en Ws. tevens toe geleid om op het voetspoor van andere gemeenten, zooals Den Haag, niet langer één algemeen verbod uit te vaar digen, waaronder, met verwijzing naar het uitbreidingsplan, alle getroffen peroeelen zouden zijn begrepen, maar om voor ieder perceel, althans voor de bij elkander liggende aan één en denzelfden eigenaar toebïhooren- do peroeelen, een afzonderlijk verbod, met daarbij behoorende teekening uit te vaar digen. Wel heeft dit het bendeningswerk natuurlijk zeer belangrijk verzwaard, maar van den anderen kant biedt dit nieuwe systeem het groote voordeel, dat het werk eenmaal gereed ook gemakkelijker bij kan worden gehouden, wanneer om de een of andere reden in de locale verhoudingen wij ziging komt. Bovendien kan nu aan iederen eigenaar die dit wenscht een afdruk gege .-27;-..vastgesteld, hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden kan worden gesteld, heb ben B. en Ws. gemeend voor do 65 verboden 65 verschillend* verordeningen te moeten ontwerpen, en op de overtreding van ieder dier verordeningen de hoogste straf te moe ten stellen. Alleen in dat geval toch zal de strafbedreiging ook beteekenis hebben. Het gevolg ia nu evenwel dat van al die 65 verordeningen de artt. 3 en 4 vol komen gelijkluidend zijn. Ook wijken do artikelen 1 alleen in zooverre van elkan der af, dat alleen de algemeene aandui ding van do plaats, waar do door het ver bod getroffen grond gelegen is, verschilt. En hetzelfde geldt ten aanzien van het in titule dor verordeningen. Het kardinale ver schil van do onderscheidene verordeningen is alleen gelegen in art. 2, waarin nauw keurig ligging en grootte van den grond zijn aangegeven, waarop het verbod in ieder bijzonder geval betrekking heeft. Oogensohijnlijk lijkt dus do agenda al heel wat, maar inderdaad betreffen genoemde 65 punten eigenlijk wat men zou kunnen noemen, niet meer dan een formaliteit. Onder de andere punten zijn er echter, die wegens hun belangrijkheid veel meer do aandacht zullen trekken. B. en Ws. hebben goedgevonden, dat de heer J. G. Lulofs, thans volontair ten kantore van den gemeente-ontvanger te Assen, van 1 Juni af als zoodanig werk zaam zal zijn ten kantore van den gemeen te-ontvanger alhier. In do hedenmiddag in het Nutsgebouw gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders der Le'dsche Bouwvereeniging, werd het dividend over 1909 vastgesteld op 5 pCt. (vorig jaar ook 5 pCt). Tot commis saris werd herbenoemd prof. dr. D. A. de Joi\g. Do installatie van mr. J. Klein, thans kantonrechter te Gouda, als kantonrechter alhier, zal plaats hebben op 7 Mei a. s. Bij de opening der tentoonstelling van de Teekenschool, die geregeld 's winters in 'b Wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" wordt gegeven, waren de heeren; jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester, en de heer J. Korevaar P.Azn., wethouder van fabricage, tegenwoordig. Met belangstel ling bezagen de heeren, wier komst door het Bestuur zeer werd op prijs gesteld, de teekeningon, nadat de Éeer A. J. de la Court als president de jongens op harte lijke wijze had toegesproken en de prijzen, bestaande uit nuttige voorwerpen als: een plekspaan, een waterpas, tubedoos, enz., had uitgedeeld. Dien avond bezocht ook de heer W. C. Mulder, architect, de tentoonstelling en toonde zijn ingenomen heid met het gegeven onderwijs, waarmede zich voor 't bouwkundig teekenen hadden belast de heeren: J. Valk en W. F. Marcelis en voor 't handteekenen de heeren J. H. Heus en J. Piket. Op verzoek van den burgemeester beza gen do heeren het geheele gebouw en zij in teresseerden zioh zeer voor do verschillende werkzaamheden daar verricht. Zondagmiddag om 3 uren werd de ten toonstelling gesloten. Hedenmorgen te halftwaalf werd door B. en Ws. ten Baadhuize alhier gehouden de verpachting voor den tijd van drie jaren (1 Mei 1910ulto April 1913) van dc in vordering der bruggelden van de Zijl- of Span jaar dsb rug nabij Leiden. Hoogste bie der was de heer G. Ramp te Warmond voor f 1450 per jaar. De gunning is aange houden. Dr. H. W. Fischer, oud-majoor O.-I. leger, heeft de benoeming tot lid van het Bestuur der Leidsche afdeeling Alg. Ned. Verbond „Vrede door Recht" aangenomen. Zaterdagnamiddag had in een der za len van. „In den Vergulden Turk" de jaar- lijksche vergadering plaats van de vereeni- ging „Oud-Leiden", welke geleid werd door den voorzitter, prof. dr. L. Knappert- Uit het jaarverslag van den, secretaris den heer S. J. Ie Poole L.Gz da6 medo is opgenomen in het „Leidsch Jaarboekje", bleek reeds dat de Veroeniging in bloeienden toestand verkeert. Het ledental bedraagt 169 en blijft voortdurend toenemen al is nóg meerdere toename wensclielijk. Er werden drie voordracht-avonden gehouden, waarin optraden dr. N. W. Posthumus, prof- dr. W. Martin en dr. P. O. Molhuysen. Als excur sie werd ditmaal een boottocht gehouden naar Oudshoorn, Koudekerk en Alphen. In genoemd* plaatsen werden de Nod.-Horv. kerken bezioktigd, terwijl te Alphen door de goede zorgen van den voorzitter en van den heer W. M. C. de Regt, een tentoon stelling georganiseerd was van platen, be treffende Alphen en omgeving. Do rekening van dea penningmoesfcir, don heer D, Hartcvelb HOzn., word door een daartoe benoemde commissio nagezien, ac- ooord bevonden en op voorstel dier oom missie goedgekeurd. Daarop vorkreeg de penningmeester den dank der vergadering, voor zijn nauwkeurig beheer. Al do aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd. Het bestuur be staat dus uit do heeren prof. dr. L. Knap pert, yoorzittcr; prof. dr. P. J. Blok, on der-voorzitter; S. J. Lo Poolo LGzn-, pen ningmeester; mr. dr. J. C. Overvoorde, Aug L. Reimeringer en jhr mr- W. A. Bee- laerts van Blokland. Do „Stct," (No. 83) bevat do volgende opgaaf van hot aantal bezoekers der musea en monumenten, gedurende het 1ste kwartaal 1910. Het Rijksmuseum te Amsterdam 60,052, het Koninklijk kabinet van schilderijen te 's-Gravenhago 6,017, Het museum Moorman- no Westreonianum te 's-Gravenhago 14, het Koninklijk Penningkabinet te 's-Gravonha- ge 56, het museum H. W. Mesdag to 's-Gra- venhage 1016, het museum „Huis Lambert van Meerten" te Delft 1331, het Rijksmu- soum van Oudheden te Leiden 1085, het Rijks-Ethnographisch Museum te Leiden 239, het museum van Natuurlijke Historie te Leiden 469, de Gevangenpoort te 's-Gra venhago 278S, do historische zaal van hot Prinsenhof te Delft 1010, het Muiderslot 595, do ruïne van Bredcrode 1039, hot mo nument te Hciligerleo 184 personen. Do bevestiging en de intrede van dr. A. M. do Hartog, van Heemstede, bij do Ned.-Herv. Gem. te Haarlem zullen plaats hebben op 17 April a, s. Z. K. H. Prins Hendrik was Zaterdag bij zijn onverwacht bezoek aan do Kaag, Aalsmeer, enz., vergezeld, behalve door mr. Patijn, Commissaris der Koningin in Zuid-HoÜand, ook door baron Van Pallandt van Duynzell, baron Van Zuylen, burge meester van Wassenaar, jhr. Van Such te len van de Haare, seoretaris van Z. K. H., en den hoofdingenieur Van Elzelingcn. Na in de kweekerij „Terra Nova" van de firma W. Keessen Jr. en Zonen te Aalsmeer roet de meeste belangstelling de culturen bezichtigd en het bedrijf in volle werking gezien te hebbben, vertrok het gezelschap weer per boot van den provincialen water staat naar Alphen, waar even bij het hotel „Sint-Joris" werd gestopt, om vervolgens te gaan naar do werken van de spoorlijn UtrechtDen Haag bij Gouda, waar in verband met den aanleg van een verhoogde spoorbrug een gedeelte nieuwe spoorbaan wordt aangelegd. De hiormede in verband staanae werken aan de Gouwe werden be zichtigd en in de tweede coupure (nog geen publiek vaarwater) gevaren, om eon en ander beter in oogenschouw te kunnen ne men. Te ongoveer half vijf kwam de Prins te Gouda aan waar hij direct overstapte in een gereedstaande automobiel, waarmede Z. K. H. over Zoetermeer naar Den Haag terugreed. Trots het in acht genomen incognito, was de komst van den Prins spoedig bekend en •werd Z. K. H. overal door een groote me nigte toegejuicht. Do Yereeniging tot bevordering van Gereformeerde ziekenverzorging in Neder land houdt den 12den dezer haar jaarver gadering te Utrecht, onder leiding van prof. L. Lindeboom, van Kampen. Do vergado- ring zal hoofdzakelijk gewijd zijn aan de besprekingen van de plannen van het be stuur, om te geraken tot do opricht,ng van een Gereformeerd Ziekenhuis. In dat zie kenhuis zal dan de geheele leiding plaats hebben van de verpleegsters der vereeni- ging Tot dusver geschiedt die opleiding ge deeltelijk in de opleidingsschool „Salim" te Ermeloo, gedeeltelijk in het ziekenhuis te Leiden. De Koninklijke familie zal in den na middag van Vrijdag 15 dezer naar Het Loo terugkeeron. De majoor A. J. Schotman, directeur der normaalschietschool, wordt binnenkort bevorderd tot luitenant-kolonel. De alphab. voordracht voor directeur der ambachtsschool te Gouda bestaat uit de heeren: G. A. Groote Haar, directeur der ambachtsschool te Appingedam; P. H. Po mes, id. te Zieriksee; P. A. Schroot, adj. directeur te Arnhem. ALPHEN. Benoemd is tot onderwijzeres aan de Chr. School (Dorp), mej. Lamfers, van Oosterbeek. BLAZERS WOUD E. Zondagmorgen maak te ds. N. Warmolts, bij liet eindo der gods dienstoefening, met dankbaarheid melding van een gift van 10 gulden, gecollecteerd voor de armen. KATWIJK. Na gehouden examen zijn tot do Rijksnormaallessen alhier toegelaten 10 leerlingen, cn wel 9 tot do eerste on 1 tot de derde klasse. Voor een elfde leerling is nog plaatsing aangevraagd, waarover na- dor zal wordon beschikt. KATWIJK-AAN-ZEE. Het aantal kuipe rijen alhier staat weer met één vermeerderd te worden; door den heer J. Pronk is n.L aan B. en Ws. vergunning gevraagd tot hot oprichten van een dergelijke inrichting in do Gasthuisstraat. Vrijdag en Zaterdag brachten zoven bomschuiten hier versche visch in afslag. Hoogste besomming f 8-1.55, laagste f 46,10. Griet bracht op per stuk f 0.40f 0.70. tong f 0.20f 0.70, sohol per mand f6.50; gTOote keu f 3; schar f 2.70. LISSE. Do Raad dezer gemeente verga- dort op Dinsdag 12 April, 's avonds te 7 uren, ter behandeling van een aanbieding van don heer mr. J. Guldemond, inzake eon strook grond ter verbreoding van de Kapelsteeg. Door Z. D. H. den Bissohop van Haar lem is herbenoemd als kerkmeester de heer G. Vreeburg en zijn herkozen als armmees- ters do heeren G. Warmerdam on M. van der Post. Als een staaltjo van groote brutaliteit kan worden aangemerkt dat men op Zater dag den steenen mu -r langs do Kapelsteeg, ten nadeele van den heer Guldemond, uit louter balddadigheid over een lengte van 30 motors met beren en al hoeft gesloopt on met den grond gelijk gemaakt. NIEUWKOOP. De oude, oppassende werkman F. M., alhier, kwam Zaterdag avond nabij zijn woning, vermoedelijk door een beroerte, te vallen. Toen cerf oogge tuige hem opnam, waren de levensgeesten reeds geweken. OUDSHOORN. Do heer E. Baart, onder wijzer alhier, behaalde te Amsterdam de akte voor Slöjd A. RIJNSBURG. Donderdagavond halfacht hoopt ds. Janssen, Chr. Gereformeerd predi kant. te Leiden, alhier op te treden in het „Veilingsgebouw" achter „Centraal.'' SASSENREIM. Woensdag 20 April zal in „Concordia" alhier worden gehouden de Provinciale Voorjaarsvergadering dor Natio nale Christen-Gohcolonthoudersverocmiging. 's Morgens halfelf onderlinge bidstond; de huishoudelijke bijeenkomst begint 11 uren. Dan wordt er om 3 uren en *6 avonds 8 uren nog een bijeenkomst gehouden. Freule H. B. do la Basseoour Caan, to 's-Gravenhago, zal inleiden het onderwerp: „Zending cn Aloohol"; ds. R. Bonnink Bolt, te Zwammerdam: „Tuberculose en Alcohol", terwijl *8 avonds als sprekers optreden de heeren ds. F. Breen, van Numansdorp, ds. A. v. Geest, van 's-Gravenzande on ds. W. H. H. Dijkman, van Rozenburg. Zaterdagnamiddag kwamen op de vaart, juist voor hoeve „Bouwlust" van don heer Spaargaren, de knecht van laatstgenoemde en een jongedame uit Lisse, v. d. M., beidon por fiets, zoodanig met elkaar in botsing, dat het meisje met fiets in de vaart te recht kwam. De knecht bracht dc drenke linge op 't droge, die daarna door den hoor Sp. in huis werd genomen, VALKENBURG. Aanstaanden Vrijdag avond wordt „Do Openbare Bibliotheek" ge sloten. Op dien avond wordt alleen zitting gehouden tot ontvangst van boeken, dio nog in omloop zijn. Mot tevredenheid ziet het bestuur op het gocindigdo winterseizoen te rug, waar niet minder dan 1037 deelen wer den uitgegeven. Ten vorigen jaro bedroeg dat getal 1010. Voor een kleine gemeente als Valkenburg heel mooi 1 l>e Referendaris Titulair. Haagsch blijspel in 5 bedrijven door Cor- nélie Noordwal. Don Haag moet het nogal eens ontgelden, als het er op aankomt den schijn van do dingen te hekelen. „Schijn en Wezen" had Cornélie Noord- wal dit blijspel kunnen noemen. De Schijn is dan vertegenwoordigd door de familie Sparnagel, waarvan het gezins hoofd zich verheugen mag in de maatschap pelijke positie van referendaris-titulair en het „Wezen" is het deel van Kobus de Kaay, een boter- en kaashandelaar en zwa ger van den heer Sparnagel. Het gaat hier om 't geld. De lezor begrijpt het. De drempel van den heer Sparnagel wordt platgeloopen door sohuldeischers, die eindelijk hun Haagsch geduld voor den mooien titel van den heer Sparnagel uitgeput voelen en tot kras optreden ko men. Do oudste der kinderen, do dochter Annette, voelt dit diep. Zij vergelijkt het rustig geluk in 't gezin van oom De Kaay mot het steeds door geld opgojaagdo leven van 6chijn, dat zo in haar eigen familie ziet. Het contrast is dan ook wel scherp ge steld door de schrijfster. Want behalve do schoono schijn van den deftigen rang, heeft zij aan het familie-leven Sparnagel toegevoegd, nis verloofden van do dochters, oen tweeden luitenant en oen kunstschil der dio niets verkoopt Een niet studeerende, maar wel paardrij dende zoon voltooit do sohildoring van wei nig geldkraoht van deze gezins-idylle. Daartegenover staat de rijke Kaay met zijn vrouw on con inwonend, en als zoon l>o« handold jongmcnsch. Deze Sjocrd Boomstra durft rijn oogen op te slaan tot de oudste dochter van den heer Henri Sparnagel. Annette ook wil van Sjoerd wol weten Natuurlijk mag heb van Papa Sparnagel niet Met hand en tand verzet deze heer rich tegen deze verloving. Tot het eindelijk met de geldmiddelen in den huize Sparna gel erg spaak loopt en mot zwager De Kaay zoete broodjes dienen gebakken. Dan eischt deze na bet financieelo alweer bij springen, dat Annette Boomstra hebben mag. Zoo gcecluedt. In vijf bedrijven vol afwisseling hebben wo do eenvoudige geschiedenis zien afsp> Ion. Het vijfde bedrijf .vooral gaf een aardig kijkje. Maar elk bedrijf had zijn genoeg lijke toon ooitjes. Te veel werd hetzelfde motief wel eens door do schrijfster herhaald. Do Haagsche Zeden, waarvan hier sprake is rijn ontzet tend gehekeld. Fijn was die hekeling zel den; evenals do contrasten der personen is ook do dialoog wat grof... Evenwel hot is eon blijspel... Er is gelachen. Het 6pol van Litter's Sacrum" beant woordt altijd aan zekere eischen. Met do mooie ,,IJ8brand"-voorstelling kan deze uit den aard der zaak niet vergeleken worden. Hot is een stuk van luchtigo schote. Allo meespelers hebben hun boet gedaan dien toon te vatten. De Kaay had de lachers op rijn hand; hot type dat hij heeft gegeven was ook patent, Annette en Geor ge, do student zijn een paar dilettanten, dio rustig een woord de zaal in kunnen doen klinken en die beiden do gave hebben van gowoon-doen op 't tooneeldo vroolijke dochters, het aardig parmantige dienst- mei8jo, de flegmatieke vrouw van De Kaay, de diverse hoeren verloofden en die andere knappe dilettanten: mevrouw Sparnagel.... zij allen hebben gezorgd voor een avond van groote vroolijkheid. De Schouwburg was stampvol. Do H. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg to Leiden, op Zaterdag 9 April 1910, ten overstaan van mr. C. H. P. Klaver wijden, notaris te Leiden. Twee winkelhuizen, bovenwoningen en pakhuis, Haven 38, 38a cn 38b, cn Oost- havenstraat 1 en la, in bod op f 14,500, kooper do heer A. L. Verhoog, qq-, voor f 14,550. Het Pakhuis Van-dcr-Worfstraat 52, in bod f 180, kooper dc heer J. W. P. Licht, q.q. Do overige panden zijn niob gegund. Re vacature-Relprnt te Amsterdam. De liberale raadsfractie besloot in baar Zaterdagavond gehouden vergadering mee algemeene stemmen in de raadsvergade ring van Woensdag a.s. don heor Delprat te herkiezen als wethouder. Naar verluidt heeft de vrijzinnig-democratische raads fractie hetzelfde besloten. In dat geval zou de heer Delprat reeds zeker zijn van 23 van de 45 steramen en mag zijn herkiezing als vaststaand worden beschouwd. Persoonlijk wenscht de heer Delprat zioh over de dap door hem in te nemen houding nog niet uit te laten, maar naar het oordeel van verschillende raadsleden, bestaat de mogelijkheid, dat hij zal aanblijven, als hij met een flinke meerderheid herkozen wordt. Het denkbeeld om het wethouderschap van financiën en bedrijven te splitsen ont moet voorloopig bij het vrijzinnige deel van den raad tegenkanting. Ontglag-Re Gelder te Amsterdam. B. en Ws. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor om, op haar verzocH, aan de commissie, benoemd om een onder soek in te stellen r de gegrondheid van de grieven door dr. De Gelder tegen het hem verleende eervol ontslag ingebracht en naar de juistheid van de door hem geuito beweringen betreffende het inwendig be heer van de Gemeente-electriciteitswerkeu, een voorloopig crediet van f 3000 te verleo- nen, tot dekking der uitgaven voor de slo- nographische opneming der getuigenverkla ringen, voor het drukken daarvan en van haar verslag, voor reis- en verblijfkosten van getuigen en voor bureaukosten.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1