N°. 15378 $eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. PLATEI Offieieele Kennisgeving. Gemengd Nieuws. Zaterdag 9 April. A0. 1910. LEDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 borekeniL PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maanden 2 f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten govestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. "Wij zijn nog niet door onze platen heen. Ook Maandag zullen nog wel enkele stellen verkrijgbaar zijn. Afsluiting passage IiOngegracht. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeeno kennis, dat een ge deelte van de Langegracht (Noord zijde), gelegen tusschen de West-Vol mol en- steeg en de Prinsensteeg, van af Maan dag 11 April a. s. tot nadere aankondiging, voor het ver keer ook voorvoetgangers zal sijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AH, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 9 April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Qel.t op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door H. P. VAN TONGEREN, koopman, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in den win kel van het perceel Langebrug 42. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 9 April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis, dat door R. A. TIEMSTRA, logementhouder, wo nende te Leiden verzoekschriften zijn in gediend, om verlof voor den verkoop van alooholhoudenden, anderen dan sterken, drank, en uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in de eetzaal en de koffiekamer van het perceel Oude Vest No. 3. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 9 April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door de Wed. Th. J. W. WILLEMSEN, wonen de to Leiden, een verzoekschrift is inge diend, om ve "<f voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrij en drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in den win kel en de zijkamer van het perceel Lange Mare No. 74. Burgemeester en Wethouders voornoemd, *T O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 9 April 1910. Leiden, 9 April. Het resultaat van de vergadering, uit gaande van „Pro Juventute", die Donder dagavond in het Nutsgebouw werd gehou den, waarvan wij jpsteren verslag gaven, is geweest, dat een distri c tea f d celin g werd opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit do heeren: prof. mr. Heeres, voorzitter; Van Walsem. Maria Gondastraat. secretaris: Kerstens, penningmeesterprof. mr. Blok, mr. Briët, mr. Van der Eist en de dames Driessen en Greven. Rev. J. Irwin Brown, SchotsoK predi kant te Rotterdam, een goede bekende voor het Leidsohe publiek ook, komt 19 April in do Nutszaal een lezing houden. Ditmaal over ,,The Humours of English Social Life from the standpoint of Punch", verduide lijkt door 80 lichtbeelden. Verder zal hij een nieuw en onuitgegeven hoofdstuk voorlezen van „The Irishman's Difficulties with the Dutch Language". We zeiden: „een goede bekende". En met reden. Want zij, die vroeger de lezingen: „An Irishman's difficulties in Speaking Dutch", „Ireland its humour and pathos" of „Soottish humour and pathoe" hebben bijgewoond, waarmede de heer Irwin Brown eveneens in de Nutszaal voor een belang stellende schare ib opgetreden, zij moeten zich herinneren, hoe zij hebben geschaterd van het lachen, maar ook hoe hun vroolijke stemming verernstigde pu en dan tot een pach t e melancholiek. En wie zich dat herinneren, zij zullen ongetwijfeld 19 April weer aanwezig zijn en hun bekenden een gang naar de Nuts zaal aanbevelen. De heer J. G. Lulofs, volontair ten kantore van den gemeente-ontvanger te Assen, is met ingang van 1 Juni a.s. be noemd tot ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger te Leiden. Te 's-Gravenhage is overleden in den ouderdom van 58 jaar, jonkvr. Henriette Josephine gravin Van By landt, bij velen bekend als freule Jetta van Bylandt. Naar „Do Ncd." mededeelt, werd haar stoffelijk overschot gisteren van uit de woning van haar beminden broeder mr. F. graaf van Bylandt, president der Tweede Kamer, dio zijn reis in Italië plotseling heeft moeten onderbreken, ten grave gebracht, nadat door haar zwager, Pastor Paschen, uit Neu- kirehen, gesproken was over de woorden uit Tim. 1:16: „Mij is barmhartigheid ge schied". .Qp Oud-Eik en Duinen werd de plech tige stoet opgewacht door een "vrij groo- fen kring van vrienden en vriendinnen uit alle standen. Onder de tonen der bazuinen (bespeeld door vier leden van „Sonorita", har- monie-afdeeling van de Chr. Ver. van Jonge Mannen), die het schoonc koraal: „Jeru zalem, die hochgcbaute Stadt," lieten hoo- ren, schreed de .stoet, waarin verscheidene dames, verwanten en vriendinnen van de overledene werden opgemerkt, langzaam naar het familiegraf, dat sedert 1871, toen wij len Graaf van Bylandt, vader der overledene, daar werd begraven, geen dood© had ontvangen. Bij het graf werd het woord gevoerd door pastor Fuucke, Duitsch predikant in Den Haag en door den broeder van de overledene F. graaf van Bylandt. Nadat do kist in den kelder was neer gelaten, zongen de aanwezigen het lied: „Jcsus, meino Zuversicht". Bij de directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen zijn verplaatst ingang 1 Mei: de kommiezen 2de kl. J. H. J. Geurts, van Ouder-Amstel naar Uithoorn; M. den Butter, van Ameide naar Ouder-AmstelA. van Zijl, van Smeermaas naar Ameide: J. Das, van Roosteren naar Leklcerkcrk; M. J. Augustijn, van Gorkum naar Gouda; A. van Zurk, van Lekkcrkerk naar Katwijk- aan-Zee. Voor liet examen in de nuttige hand werken zijn te VGravenhage geslaagd de dames A. Moerman en L. Lafeber, van Gouda, To Amersfoort is in den ouderdom van ruim tachtig jaren overleden jhr. mr. A. M. C. Sandberg, oud-ontvanger dor re gistratie. De heer Rogaar, vroeger Hervormd predikant te Deventer en laatstelijk advo caat en procureur aldaar, zal Zondag 15 Mei het ambt van voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam aanvaarden met hot uitspreken ecner rede. In het laatste No. van ,,Do Camera" komt 'n „Oproep aan de Hollandsche pho- tografen" voor, waarbij in opdracht van het Centraal Bureau voor Vreemdelingen verkeer te 's-Gravenhage, aan alle Hol landsche vak- en amateur-photografen wordt gevraagd photo's, in te zenden, die door de karakteristieke wedergace van het mooie in Nederland en het eigenaardige der bewoners, het Vreemdelingenverkeer zullen helpen bevorderen. Uit de inzendingen zal worden samenge steld een collectie, bestemd voor de Ten toonstelling voor Vreemdelingenverkeer te Berlijn te houden. Het is zeker dat de Hol landsche photografen beter dan de buiten landers het verstaan, het aantrekkelijke van hun eigen land weer te geven, en te hopen dat zij dit op bijzondere wijze thans zullen toonen. Het eerstvolgend nummer van „De Camera" zal bijzonderheden om trent inzending, jury, enz. bevatten. Door de administratie van dit blad (Hofwijckstr. 13, Den Haag) werden drie medailles (een gouden, zilveren en bronzen) ter beschik king gesteld. Beroepen is bij de NedL-Herv. Gem. te Delft ds. M van Grieken, te Ameide. Zestallen bij de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem (vacature-dr. De Bie): B. Baljon, te Houtrijk en Polan,en; A. Drost, te Loe- nen a. d. Vecht; J. A. van Leeuwen, te BloemendaalC. J. van Paassen. te Haar lem A. J. de Sop per, te Velzenj H. J. E. Westerman Holstijn, te Waardenburg; (zesde predikantsplaats): J. Eringa, te Woerden; J. G. Hazelager, te Dorkwerd; C .A. Lingbeek, te Spijk; W. J. Roscam Abbing, te Overschie; Th J. L. Ruys, te Lopikerkapel; A. B. te Winkel, te De Me era. Het 47ste Chr. Nationaal Zendings- feest zal gevierd worden op Woensdag 0 Juli a-s. op het landgoed Ley duin nabij de halte Woestduin (station Vogelenzang), daartoe Welwillend afgestaan door mr. Henrick S. van Lennep. De openingsrede zal gehouden worden door dr. J. Lammer te van Bueren, pred. te Amaterdam- BODEGRAVEN. Gisteravond werd door mej. Bosman, van 's-Gravenhage, de laatste les gegeven aan don kookcursus, gehouden met de Reizende Keuken van do Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen. Het Nutsde- partement Bodegraven, dat dezen cursus in het leven riep, heeft hiermede een goed en nuttig werk godaan. De meisjes uit den werkenden stand, die aan den cursus heb ben deelgenomen, hebben van mej. Bosman in hoofdzaak geleerd hoe zij met weinig geld een smakelijk en voedend middagmaal kunnen bereiden. Evengoed als het woningvraagstuk is de volksvoeding, en wat daarmede in betrek king staat, een sociaal belang. Bij monde van den secretaris van het Nutsdeparte- ment werd mej. Bosman dank gezegd voor haar practische en theoretische lessen, die zij aan den cursus gaf. Op uitnoodiging van de schietvereeni- ging „Generaal Joubert," té Delft> bij gele genheid van haar tienjarig bestaan, nam de schietvereeniging „Willem Teil," alhier, met nog zeer veel vereenigingen doel aan den wedstrijd, welke door de feestvierende vereeniging was uitgeschreven. „Willem Teil" behaalde daarbij op de eerebaan den derden prijs, een groote bronzen medaille, geschonken door Z. K. ilj Prins Hendrik, en een zilveren medaille, aangeboden door de Gist- en Spiritusfabriek te Delft. Voorts werden nog personeele prijzen behaald door de heeren C. Zaal, A. M. Vink on S. D Boonzaayer. In aanmerking genomen, dat er veel eerste-klasschutters aan dozen wed strijd deelnamen, mag „Willem Teil" met eere op den uitslag daarvan terugzien. HAZERSW OUDE. De ondcrafdeeling der V. P. N. heeft een algemeene vergade ring gehoude^ waarin besprekingen plaats hadden over coöperatieve voederaankoop. Met meerderheid word besloten tot sam.n- werking en enkele leden gaven rioh re*?d3 op tot het ontvangen van verschil! unie graansoorten. Het bestuur werd vo\rloo- pig met drie personen uitgebreid tot hulp en controle op de te veilen producten. Di^ personen zijn de heeren W. van der Spek Pz., C. van Aalst Ga en P. Kerkvliet. In een volgende vergadering zullen twee be stuursleden worden gekozen. De Raad zal vergaderen a s. Dinsdag- morgen om tien uren. Agenda: lo. Ingeko men stukken; 2o. af- en overschrijvingen dienst 1909 en 1910; 3o. personeel o. 1 school Dorplo. benoeming van stembu reaus; 5o. kohier hondenbelasting 1910; 6o. idem hoofdelijken omslag 1910. HOOFDDORP. Door de bouwkundigen J. W. de Heij en Zn. is in calé „De Land bouw aanbesteed: het bouwen van een boerderij aan den Hooofdweg bij den Vijf- huizorweg te Haarlemmermeer. Minste inschrijving van C. Minis, te Haarlemmermeer, grond en metselwerk voor f 5274, L. Lie vaart, IJpolder, gem. Sloten, voor timmerwerk en al de meer dere werken voor f 6463. Aan beiden ge gund. KATWIJK-AAN-ZEE. Toen gistermid dag een voerman met kar en paard uit de duinen huiswaarts keerde, sloeg het paard op boL Het dier rende het dorp in, wilde, in de Zuidstraat gokomen, een draai ne men, doch kwam daarbij in aanraking mot het winkelraam van v. d. M., waarvan eenige ruiten braken. Paard en kar vielen door den schok omver en het dier kon nu gegrepen worden. Er is een begin gemaakt met den aan leg der straat, die de Anna- en Adriana- straat verbindt met de Duinoordstraat en de M.-A.-De Ruyter-straat. LEIDERDORP. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school alhier heeft rich slechte één sollicitant aan gemeld. NIEUWKOOP. Ds. S. Ybema, pred. der Ned.-Herv. Cam. alhier, die eenigen tij-i wegens ongesteldheid verhinderd is geweest om zijn dienstwerk te verrichten, is voer een tweetal weken naar elders vertrokken. Na dien tijd hoopt hij zijn arbeid weer te beginnen. In den Raad is met 4 tegen 2 stem men besloten, goedgunstig te beschikken op het adres van den NeeL-Herv. Kerke- raad alhier, om de torenklok weer te doen luiden vóór het aangaan der godsdienst oefeningen. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, zal er op Donderdag 14 April a.8. in het „Hof van Holland" oen openbare, voor iedereen toegankeh'jke vergadering worden gehou den ter bespreking van de „belangen der badplaats. Zullen dus in de eerste plaats belang hebbenden bij cn belangstellenden in den bloei onzer badplaats gaarne op die ver gadering gerien worden, ook anderen, niet overtuigd van de min of meer „stiefmoe derlijke behandeling" van Noordwijk-aan- Zee, sullen welkom zijn. Het kan een inte ressante en wellioht zeer belangrijke ver gadering worden over de tegenwoordig zeer urgente „hadploatskweetie," VOORSCHOTEN. Dezer dagen is het machine-gebouwtje, dat tegen den voorge vel van de Kon. Ned. Coud- on Zilverfa- briek der firma an Kempen was aange bouwd, weggebroken. Nu de machine, die daarin werkte, al geruimen tijd vervangen is door een andere van veel grooter capa citeit, was dat gebouwtje overbodig. De voorgevel van het fabrieksgebouw heeft door deze sic :ping veel aan regelmaat on fraaiheid gewonnen. De voorloopig vastgestelde kiezerslijst vermeldt 510 namen van kiezers voor de Tweede Kamer, 509 voor de Provinciale Staten en 465 namen van kiezers voor den Gemeenteraad. w Zooals men weet, stopt do stoomtram Den HaagLeiden overal op verzoek, ten einde passagiers in of uit te laten. Dezer dagen wilde een jongmensch, v. d. Z., de tram laten stoppen, die in de richting Lei den liep. Welke de reden daarvan was, weten wij niet, maar de tram stopte niet en reed in volle vaart door. V. d. Z. wilde nu op de voortsnellende tram springen, sprong mis, maar wist zich gelukkig aan een paar ijzeren staven van het balkon vast te klemmen, waardoor hij zijn leven redde, dat een oogonblik aan een zijden draad had gehangen. Er is door den be trokkene thans een klacht aan do Directie der tram over het niet-stoppen ingediend. De zaak is in onderzoek. ZOETERMEER. Het afbreken van de oude en het maken van oen nieuwe dorps- brug is thans door B. en Ws. gegund aan den laagsten inschrijver, den heer W. van Os, te Zegwaard, voor f 5594. De volgen de week wordt begonnen met het leggen van de noodbrug. ZWAMMERDAM. Aan de School met den Bijbel voor M. U. L. O. is benoemd tot hoofd do heer A. Klein Haneveli, onder wijzer aan een Christ. School te Arnhem, om den heer J. Tiosema op te volgen, die 1 Augustus na een achtjarig verblijf alhier vertrekt, om als hoofd op te treden aan een Christ. te Breskeng (Zeeland). Aan het jaarverslag van de „Vrouwen- vcrecniging van Weldadigheid" ontleenen wij do volgcndo cijfers: Aan 36 personen of gezinnen werden verstrekt 2747 liter melk en 1255 eieren, tot een gezamenlijk be drag van f276.13. Do gewone jaarlijksohe uitdeeling van kleeding- en liggingstukken kwam ten goede aan 95 personen. Van de tweejaarlijksche loterij werden 999 loten ge plaatst. Clir. Kweekschool te Leiden. Aan het deze week gehouden toelatings examen is deelgenomen door 30 candidaten, 15 jongens en 15 meisjes, allen voor de lste klasse. Toegelaten rijn: H. Goedhart, van Hoog- made; D. Hortensius, van Hazerswoude; C. Kapteyn, van Oegstgeest; J. Oudewa ter, van Rijnsburg; W. J. van Rooyen en J. H. Veenendaal, van Leiden; H. Vcr- sluys, van Klundert; D. Vros, EL v. Woe- ren, Iz. van Weorcn on Jao. van Wecren, van Leiden; Jaca. v. Beveren, van Noord- wijk-aan-ZeeComa. J. Blansjaar, van Warmond; Joha. Doornoveld, van Leiden; Gesa. M. v. d. Horst, van Zoeterwoude; A. C. Mekking, van Wassenaar; C. Ouwe hand en J. F. Ouwehand, van Katwijk- aan-ZeeMathilde M. Schepper, L. J. v, d. Steen en Jaca. Zwanenburg, van Leiden, en W. J. Kwak, van Voorschoten. Afgewezen 4 jongens en 4 meisjes. De nieuwe cursus begint ultimo Mei met ongeveer 80 leerlingen. Do ov e"T gangvan eenmagar zijn met schoon klinkende piano's en orgels tot een technisch bureau met allerlei voor werpen op het machinegegied betrekking hebbende, is groot. Dit ig geschied in het perceel Mare 40 nabij do CLaraeteeg, waar de heer v. Duuren thans eon magazijn in laatstgenoemden geest geopend heeft. Men vindt er een uitgebreide verzameling van machines, kleine en grootere, zóó gesteld dat men gemakkelijk een idee kan krijgen hoe zo zouden werken als zo in beweging waren. Ledoren drijfwerken en houten voor werpen zij dit vak hoorende, en wat dies meer rij, ontbreken evenmin. Indeval. Een oude b eken- de van de justitie, die Woensdagavond uit een 9chuit, gelegen aan den Noordwal te 's-Gravenhage, eenige voorwerpen trachtte weg te nemen, liep aardig in do val. De schipper, die achter in zijn schuit uit zijn slaap wakker werd door het rondschar/-v- len van den indringer en bemerkte, dat er rich in het voor-onder iemand bevond die niet aan boord thuis behoorde, ging dood bedaard op hot dekluik zitten, zoodat de man gevangen was. De politie werd gewaar schuwd, dore nam den man mede. Men meldt aan de „H. 0 t." dat gisteren vijf reizigers van 's-Gravenhage naar Amsterdam in trein 14 weer de slacht offers van een behendigon oplichter ziin ge weest, dio him door middel van spel I), resp. 115, 50, 22 en 5 gulden, samen dus bij na 200 gulden, afhandig maakto en toon met zijn buit verdween. Het individu is een jonge man met lichte fletse oogen, ovaal gezioht, blond kneveltje en licht fantasie- pak. Do politie to Haarl e m s t e 1 fc een onderzoek in naar hot nadrukken van kaarten voor don voetbalwedstrijd van Zon dag a.s. aldaar. Te ruim zeven uren gister avond werd het Amstelkwartier to Amster dam opgeschrikt door een feilen uitslaan- den brand, die hondorden to hoop deed' loopen. De braiH woedde in de stoom- schoenenfobriek van de heeren B. de Vries en Zonen, staande in de Rustenbur gerstraat bij don Ameteldijk. Deze fabriek ia ondergebracht in een groot gebouw, van stukwerk en hout* opgetrokken zonder verdiepingen, en diep doorloopende tot de Kuiperstraat. Het personeel, totaal 70 man, onder wio 20 meisjes, was bij het uitbreken van den brand nog aanwezig maar zóó snol greop het vuur in het brandbare gebouw om zich heen, dat het ijlings vluchten moest en geen poging tot blussolien wagen kon. Hoe do brand ontstaan was, wist niemand te zoggen, maar de bron van het vuur scheen bij de kantoren aan do Rustenbur gerstraat to liggen In een oogwenk stond het goheelo fa brieksgebouw in vlam, laaiden do vlammen in hellen gloed hoog boven de omringende huizen uit. De duizenden toeschouwers de Amstelbrug stond zwart genoten een schitterend schouwspel. Onder porsoonlijko leiding van don com mandant der brandweer, den lieer J. Meier, werd het vuur van alle zijden aan getast, en mot behulp van 3 stoomspuiten en vele standpijpen op de bronwaterleiding was na een uur werken de brand onder drukt. Veel werk bleof toen nog over, wijl tus schen de dubbele houten wanden van hot gebouw het vuur voortwoeddc. De fabriek brandde zoo goed als geheel uit. Alles was tegen, brandschade verzekerd. Do strijd in do bouwvakken te Amsterdam. Bij het naar huis gaan van de metselaars werkzaam in do Frederik Hendrikstraat, is het gistermiddag nogal rumoerig toegegaan. Eenigo groepjee sta kers on honderden kwajongens waren opge komen, en do laatston bemoeilijkten do poli tic-agenten, die do metselaars naar huis brachten. Toen de politie ruim baan maak to, werd or zelfs met stecnon gegooid. Dat had ten gevolgo, dat er nog al charges wor den gemaakt, wat word voortgezet op Wos- terstraat, Lindengracht en Goudsbloem straat. In de laatste straten, later ook in do Willomstraat, was het tussohen halfzcs on halfacht óón relletje, zoodat de politie her haaldelijk van stok én sabel gebruik maakto. Ook hier werd zoo nu cn dan met een steen gegooid, waardoor eenigo agenten kleine ontvellingen aan do handen kregen. Arrestaties worden niet godaan... en toen commissaris Damon om halfacht do buurt eens was doorgewandeld, de bereden agen ten naar stal had gestuurd, en alle oxtra- mannctjes naar hun Ourecl en posthuizen, toen was do rust heel gauw teruggekeurd. Alleen voor de woning van een dor metse laars in do Goudsbloemstraat bleef bewa king achter. In „Handwerkers Vriendenkring" werd gisteravond een openbare vergadering go- houden, belegd door het stakings-comité. Als sprekers traden in deze drukbezochte vergadering op do heeren Beek en Drewes. De eerste deed als timmerman een beroep op zijn vokgenooten om niet to werken daar waar de metsolaarspntroons aan den arbeid zijn gegaan. De heer Drewes deed o.a. uit komen dat op enkele uitzonderingen na allo patroons die thans aan het werk zijn, te vo ren gedurende de staking op andorc wer ken gearbeid hebben. Zij hebben die werken thans in den steek gelaten om hun krachten op de drie bouwwerken in Nicu./e Tol straat, Valeriu8straat en Frederik Hendrik- plantsoen to conoentreeren. De eenigo wijze om een spoedige oplossing van het conflict to verkrijgen, was volgens den hoor Drewes dat de andere bouwvakar beiders als timmerlieden, steenhouwers, enz., die thans op do genoemde werken mot de patroons arbeiden, hun eigen belang be grepen en weigerden te werken. Meegedeeld werd, dat volgens opgave van werkliedenzijde in do Nieuwe Tolstraat twee opperlieden en een jeugdig metselaar met de patroons werken, in de Frederik Hendrikstraat twee opperlieden en twee jeugdige metselaars cn in de Valeriusstraat drio werklieden. Een der aanwezigen spoorde de werkloo- ze bouwvakarbeiders aan om zich groopsge» wijze bij de patroons aan te melden en om werk te vrajMJ». jj.") Gisternamiddag te half- ces heeft bij het uitgaan het Engel«che s.s. „Rabeian" een remtoestcl beoosten de Hem brug aangevaren. Do stoel is geheel ont zet. Hoe groot de schade is, is nog niol bekend.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1