N«. 15374 Dinsdag 5 April. A°. 1910. gcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding*. j LEIDSCH DA&BIAD PRIJS DER ADVERTENTEEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iodere regel meer f0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DKZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents» per 3 maanden I f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1.65. Arbeidsbeurs. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat ge durende het 1ste kwartaal 1910 bij het be- ituur der Arbeidsbeurs zijn ingekomen 96 aanvragen van patroons en 483 van, werk lieden. en dat door bemiddeling dier Beurs aijn geplaatst 69 werklieden, verdeeld als volgt: Brood- en beeoihuitbakkers 1 Bakers 1 Behang»» 2 Boomsnoeiors 1 Dienstbod»! 2 Fabrieks jongens 1 (Fabrieksarbeiders 3 Grondwerkers 1 Huisknechten 1 (PV-n toorbedienden Kleermakers I Kunstbloemenverkoopster 1 (Lood- en zinkwerkers 1 •Loopjongens 13 •Loopknechten 8 Naaisters 1 Schilders 9 Smid-vuurwerkers 1 Timmerlieden 0 Wagenmakers Werklieden zonder vakkennis 2 Werksters 13 Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leideh, 5 April 1910. Leiden, 5 April. In de op 4 dezer gehouden algemeene Vergadering van Commanditaire Vennoo- ten der Leidsche Bankvereeniging, H. F. O. Gerlings, te Leiden, werden balans en winst en verliesrekening over 1909 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 7 pCt. De heer H. W Tieleman werd als oom- mdssaris herkozen. Dr. G. Oorthuys, predikant bij de (Ned.-Herv. Gemeente alhier, heeft het be roep naar Amsterdam aangenomen. Bij Koninklijk besluit is, met ingang »an 16 Mei 1910, benoemd tot directeur van het poetkantoor te Leiden, de heer M. O. Hennequin, thans directeur van het poet- en telegraafkantoor te Gouda. In de op 16 April a.8. te houden alge meene vergadering van aandeelhouders der •Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden zal wor den voorgesteld een dividend uit te keeren van 8 pCt. en een bedrag van f 20,000 der winst onverdeeld te laten. De waarde der terreinen, gebouwen, werk tuigen enz., op uit. 1908 bedragende f 488,167,42, vermeerderde door aanschaf fingen ad. f 34,061,67 tot f 622,229,09. Voor gesteld wordt hierop f 43,746,01 af te schrij ven, waardoor de balanswaarde op uit. 1909 wordt f 478,482,95. Het dividend was het vorig jaar ook 8 pOt. Te Amsterdam slaagden gisteren voor het examen Handenarbeid, diploma A (car ton en klei) de heeren A. van Wam el en en M. van Zwicten de Blom, van Leiden. Ze werden opgeleid door den heer P. van der Hoeven, alhier. Aan het Teohnikum te Mittweida slaag de voor electrotechn. en werkt, ingenieur de heer H. van de Voort, uit Nieuwenhagen (L.) oud-leerling van „M. S. G." alhier. Voor het bouwen van twee villa's in het park Groot-Haesebroek te Wassenaar door de Haagsche architecten Z. Hoek en J. Th. Wouters aanbesteed was laag ste inschrijver J. F. de Kleermaeker, te 's-Gravenhage, voor resp. f 19,980 en 24,870, en in massa (voor de beide villa's) f 44.500. De gemeenteraad van Den Haag heeft benoemd tot leeraar in de plant- en dier kunde aan de H. B.-S. met vijfjarigen cur sus den heer J. H. van Borkum, aldaar. Tot leeraar in de scheikunde id. dr. E. J. Enklaar, te 's-Hertogenbosch. Baron Guillaume, benoemd gezant van België te Parijs, zal Vrijdag of Zaterdag a.s. Den Haag verlaten, ten einde zich naar zijn post te begeven. Baronesse Guillaume zal tot de maand Juli in Den Haag blijven. Gisternamiddag is op het terrein aan de Bollenhofschest.raat te Utrecht de eerste steen gelogd voor de zevende kerk der Ned.- Herv. Gemeento aldaar. Een groote me nigte belangstellenden woonde de plechtig heid bij. Behalve dr. Slotemaker de Bruine, die buitenslands vertoeft, en ds. Jonker, die uitstedig is, waren alle predikanten tegenwoordig. De burgemeester had bericht van verhindering gezonden. Dr. A W. BroDsveld verrichtte na een toespraak de steenlegging. Het zangkoor der Diaconie- weezen ried hierop met een koraal in. Prof. dr. J. J. P. Val et on sloot de plechtiglieid met een toespraak. Bij resolutie van -den minister van Ko loniën zijn mr8. F. H. J. J. Suijs, O. Bak ker, M. Manty, A M. Tak Brouwer en G. A. IJsel de Schepper ter beschikking ge steld van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, ten einde te worden geplaatst bij den bureaudienst daar te lande, waar onder begrepen de dienst ter griffie van het hooggerechtshof en van Europeesche of inlandsche rechtbanken. Door de arrondissemen,ts-rechtbank te Roermond is, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Weert, opgemaakt de volgende alphabetische lijst van aanbeve ling: mr. J. H van Blaricum, griffier bij het kantongerecht te Sitt&rd; mr. J. G. H. Coenegracht, substituut-griffier bij de arr.- rechtbank te Roermond; mr. P. D. A Schoenmaeckers, griffier bij het Kantonge recht te Gulpen. De gewone, audiëntie van den minister van koloniën zal op Vrijdag 8 dezer niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Tot assistent-markt meester alhier is benoemd de heer B. Bek- kcr, alhier. BOSKOOP. Hier werd het 25jarig bestaan der Evangelisatie op plechtige wijze her dacht. Als spr. trad op ds. G. H. Beeken- kamp, van Delft, die sprak over de woor den, vervat in Markus 10 28. - HILLEGOM. Den 9den April as. is het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer F. Kuipers als machinist in dienst trad bij de Noord-Zuidhollandsche Stoomtrammaat schappij. NIEU W VEEN. Onze plaatsgenoot de heer A. J. van Wijngaarden is uit twintig sollicitanten benoemd tot directeur van het Fanfarekorps te Annen. Alhier had de aanbesteding plaats van het verbouwen van het woonhuis van dr. B. Nout. Acht inst' rijvingsbiljetten werden daarvoor door plaatselijke aannemers ingele verd, nl. door: Van der Neut f 9499M. Spijker f 7500; H. Janmaat f 7229; J. Schra- verus f 6975G. tor Reehorst f 6900; S. Bo degraven f6747; K. J. M. Speet f6699; H. Witteman f 6676. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK. Noordwijks Zangkoor, di recteur de heer O. B. Duyster, uit Leiden, zal Woensdag 13 April rijn 20ste uitvoering geven in de ooncertzaal van het opnieuw ge restaureerde hotel „Het Hof van Holland", te Noord wijk. SASSENHEIM. Was het vorig belasting jaar door deze gemeente ingeslagen 11,981 L. sterke drank, dit jaar is het 11,505 L., dus 479 L. minder; toch nog ruim 3i L. per hoofd. TER AAR, Bij de verkiezing ter vervul ling van een pla ts in den Gemeenteraad, wegens het overlijden van den heer B. H. Kroon, zijn de volgende candidaten opgege ven, waaruit Woensdag 13 April een keuze zal plaats hebbende hoeren R, Kempenaar Sr., J. van Vliet Jz. en N. Vuijk. VOORHOUT. De Raad vergadert Don derdag tot behandeling van do volgende on derwerpen: Mededoeling ingekomen stuk ken; bespreking mest op-slag; verkiezing stembureau; verkiezing commissie reclames Hoofd. Omslag; comptabiliteit; ondershand- sche aanbesteding levering grind en puin; adres in zake vergunningen drankverkoop; benoeming afgevaardigde naar Gedep. Sta ten in zake reclames Hoofd. Omslag; ko hier hondenbelasting en Hoofd. Omslag 1910. Palen en hekken hebben het hier weer moeten ontgolden. Het ijzeren hek van v. d. L. werd omgebogen en de steenen rol laag er van is stuk; dat van D. ligt gebroken omver. WARMOND. De Raad vergadert Don derdagmorgen; aanvang tien uren. Onder werpen: 1. Ingekomen stukken; a. gedenk boek Vereeniging Bloembollenoultuur; b. schrijven inzake wijriging politie-verorde- ning van 23 Augustus 1904; c. verslag Ge zondheidscommissie; d. goedgekeurde Raads besluiten inzake comptabiliteit; e. idem in zake benoeming looo-secrebarisfproces-ver baal kasopneming; g. rekening Gezond heidscommissie. 2. Wijziging der verorde ning regelende het vergunningsrecht. 3. Be noeming secretaris en bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4. Kohier hoofdelijken Omslag. 5. Af- en overschrijving dienst 1909. 6. Rondvraag. Door B. en Ws. worden den Raad aan bevolen voor de betrekking van gemeente secretaris: de heeren J. S. Bruysteu, amb tenaar ter secretarie te Tegel en (Limburg) en H. L. van Delft, ambtenaar ter Secreta rie te Oudewater. ZEGWAARD. Na des morgen^ bevestig te zijn door da J. J. Impeta, van Katwijk- aan-Zee, waarbij zijneerw. tot tekst had 1 Petrus 4 11, verbond de beer F. C. Meis ter zich des avonds aan de Gereformeerde Gemeente alhier, met de woorden van Efeze 3 20 en 21. Aan de handoplegging nam o.a. deel een zwager van den nieuwen pre dikant, ds. Langhout, Geref. prod, te Geea (Drente). Na do intree-predikatie werd ds. Meister, namens de Classis toegesproken door ds. ELroyt, van Berkel. Het kerkgebouw was des morgens en des avoDds stampvol. ZOETERWOUDE. Heden is alhier door B. en Ws. aanbesteed het amoveeren van het oude arrestantenlokaal en het daarvoor in de plaata bouwen van twee nieuwe ai res tan te nlokal en en het amoveeren van eon houten schuur en daarvoor in de plaats bou wen van een (steenen) magazijn tot berging van gereedschappen, do eerste op het Dorp, de laatste aan do asehschuur, m vier perceel en. Ingeschreven was voor perceel 1 en 3 door M. Witsenburg voor f 296 en f 142 door de wed. Van Vliet voor f 224 en f 114, door A Vollenberg, perceel 1 en 2, in massa, voor f 455, en voor perceel 3 en 4 voor f 320door J. 0. Vreeburg, perceel 2 voor f 209.46 en voor perceel 4 voor f 189.60; A. Paardekoo- per, voor perceel 2 voor f 189.99, en voor perceel 4 voor f 144.79; door M. Witsen burg voor perceel 1 en 2 voor f 494 en voor perceel 3 en 4 boor f 298. De werken zijn gegund aan A. Paarde- kooper en de wed. J. van Vliet, beiden alhier. Voor de levering van 850 stère grind voor de openbare wegen waren ingekomen 3 in schrijvingsbiljetten, waarvan twee van on waarde. Zij werd gegund aan J. H, Omtzigt, voor f 1.90 per stère. Voor het vervoer van 850 stère grind twee inschrijvers, waarvan één biljet te laat wa« ingeleverd. Gegund aan A Bosman, voor 50 cents per stère. „Vrede door Recht'*. Prol dr. A W. Nieuwenhuia heeft de benoeming van rice-president van den Bond aangenomen. De heer B. de Witte heeft voor bestuurs lid bedankt. Ambachtsteekenschooi te Katwijk-aan-Zee. In tegenwoordigheid van een aantal ge- noodigden had gisteravond te Katwijk-aan- Zee de opening plaats van de tentoonstel ling van het door de leerlingen der Am- bachtsteekenschool vervaardigde werk. Alvorens de opening plaats had, bracht de voorzitter dor school oommissie verslag uit omtrent de werkzaamheden en den toe stand der teekenschool gedurende den af- geloopen outsus, aan welk verslag het vol gende is ontleend. In plaats van den heer Vos, die wegens vertrek naar Alkmaar ontslag moest aan vragen, werd tot teekenleoraax benoemd de heer A. T. Kraan, oprichter-teekenaar te Leiden, en in plaats van den heer Van Leeuwen werd benoemd tot leeraar in het handteekenen de h^er M. H. van Hcuven. Uit het verslag van den heer Kraan deelde de voorzitter o.a mee, dat de lessen duurden van 1 October 1909 tot 26 Fobr. 1910. 38 leerlingen ontvingen les in alle vakken, 6 leerlingen volgden alleen de lessen in handteekonen en in rekenen. De vijf klassen teldon respectievelijk 16, 3, 8, en 11 leerlingen. Een eervolle vermelding verdienden: P. Langmuur, 0. van Rijn, H. van Leeuwen, P. van Egmond, B. van Schie, A Hellein- berg, R. Schaart, (leerL der 1ste en ada klasse, K. Hoek, J. Parlevliet, G. Mey- vogel, A de Best, A. Verdoes, D. Blok, D. Verloop, (3de en 4de klasse). L. C. Blok, J. A do Bost, W. Keus, W. v. d. Plas, W. Ouwehand. (6de en 6de klas se). Een niet gering deel van het teek en- onderwijs kwam voor rekening van den heer L. de Best, waarom deze dan ook een woord van lof toekomt. De heer Kraan wijst in zijn verslag ook op een moeilijkheid wat betreft de lokali teit der school. Behalve dat deze geen ruimte genoeg tóodt, is ook liet meubilair eener bewaarschool al zeer slecht geschikt voor jongens van twaalf tot twintig jaar. Er zal daarom naar een andere localiteit worden omgezien. Misschien verrijst or hi or nog dit jaar een gebouw, waar ook do Tee kenschool oen onderkomen zal vinden; dan echter niet, zooaJs tot hiertoe, gratis. Er zal dan jaarlijks circa f 200 huur betaald moeten worden. Er is daaromtrent een be boeting opgemaakt en volgens die begroe ting zou aan subsidie moeten worden ont vangen f 350 van het Rijkf 176 van de Provincie, f 150 van de Gemeente; f 100 van de Vereeniginj; tot nu toe waren de®© bedragen f200, f 112.50, f 100 en f7;». Er zal een „verzoek om die verdere sub» sidie tot de betrokken colleges worden ge richt. Het bestuur hoopt verder op meer bogunstigers. Voor nieuwe leermiddelen ia dezen cursus f 106,50 uitgegeven. Mochten er personen zijn, die het bestuur in deze groote uitgaaf iets wenschten te gemoot te komen, dan ligt daarvoor een inteeken- lijst gereed; bet geld is nuttig besteed. Om ook grondig perspectief te kunnen onderwijzen, zou genoemde leeraar het aan tal lesuren willen zien uitgebreid. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Aan een ingeschreven prijsvraag (perspeo* tivische teekening) namen vier leerlingen deel. W. v. d. Plas behaalde den eersten prijs, J. A de Best den tweeden. Als assistent van den heer Van Hcuven was aangesteld de leerling A. Dubbeldam, die door het bestuur als vaste leerkracht zal worden voorgedragen. In de klaase werd getëekend naai de wandplaten van Zwier en Jansma, thuis werd gewerkt naar decoratieve voorbeelden en ornamenten. Uit iedere klas werd nu één leerling genoemd, die zich bijzonder had den onderscheiden. Dit waren: J. A de Best, W. v. d. Plas, P. v. d. Oever, W. Ver loop en O. Kruyt. Begin Januari werden twee prijsvragen uitgeschreven, een onder do timmerlieden der 3de en 4do klasse, bestaande in het maken van een privaatkozijntje, cn, een voor de leerlingen dor 5de klasse, lij. het ont worpen, uitwerken en detailleeren van eoü kap. Aan de eerste prijsvraag namen 6 leerlingen deel, aan do tweede z s. Wat do eerste betrof kende de jury (de hoeren K Haasnoot, W. van Mela, R. Ouweband) den, eersten prijs toe aan J. Parlevliet, don tweeden aan W. Verloop. 18) „Ik zou er veel meer tegen zijn in geval het iemand was met een toekomst", zei lady Aurelia scherp. „Maar het komt mij voor, dat wij de dochter van mijnheer Hartmann wel kunnen vertrouwen. Hij ziet er niet uit, alsof hij de vader was van een rare dochter." „Hij komt morgen", zei Cissy. „Ja, natuurlijk. We zullen de onderhan delingen dan openen. Je moet ons je dagen en uren opgevenmaar, tussohen twee haak jes, waar moeten de lessen gegeven wor den „Natuurlijk hier", sei lady Aurelia, die schijnbaar had zitten nadenken. „Zelfs een alte Jungfer zou er waarschijnlijk op tegen hebben om bij jou op je kamers te komen; die Duitschers zijn zoo preutsch, en jij zoudt er natuurlijk op tegen hebben om naar haar toe te gaan." „Het is mij goed", zei Vincent en wijdde rich van harte aan zijn cot el et. En aldus werd dit besluit genomen, op luchthartige wijze. De omnibus zat van binnen en van bui ten propvolde leeren handvatsels werden druk gebruikt, de teenen der inzittenden waren voortdurend in gevaar, doch ondanks het onrustige heen en weer geloop, on danks de complicatie van de potte para pluie®, die elk nieuw aangekomene mee bracht, bestond er in deze kleine, steeds bewegende mensckenmassa een middelpunt je van belangstelling, evenals een zekere overeenkomst in de richting aller blikken meer dan voldoende bewees. Dat middelpunt was te vinden onder den rand van een grijs vilten hoed, die er voor namer uitzag dan de hoeden, die men in het algemeen in omnibussen ziet. Het was niets anders dan een meisjesgezicht een heel jong en frisch gezicht waarin do don kerste oogen, die ooit het reoht hadden om zich blauw te noemen, prachtig uitkwa men. Naar den hoek, waarin zij zat, legden de meeste hoofden der beide seksen een ze kere neiging aan den dag, om zich te wen den, evenals de naald rich steeds tot den magneet wendt; het was op dat punt, dat de blik, waarmee de nieuwaangekomene de inzittenden de revue laat passeer en, werk tuiglijk bleef rusten, om haastig verder te gaan, in geval de eigenaar er van beschei den was van natuur en er zich met des te meer aandacht op te vestigen, ingeval hij het tegendeel was. In staat te zijn om zelfs ook maar tersluiks te kijken naar een mooie vrouw, is een traktatie, die men zich niet licht laat ontnemen, en is ook een zeldzaam voorkomende vergoeding voor het vervelen de rijden in een omnibus. Die traktatie werd vandaag aan velen gegund, want ze had een langen afstand afgelegd. Do conducteur, een verschrompeld, grije mannetje met een vuurrooden knoop bij wijze van neus, begon haar zoo langzamer hand met eigenaarsblik en in hooge mate goedkeurend te beschouwen. Zij gaf zeer beslist iets gedistingeerds aan zijn bus. Hij voelde een neiging om eiken nieuwen passa gier toe te fluisteren: „"VVe hebben hier zoo'n schoonheid." Die goedkeuring en de onbescheidenheid gingen allebei verloren voor het meisje met den grijzen hoed. Zij was zichtbaar te zeer in haar eigen overpeinzingen verdiept, om er iets van te bemerken. Die gedachten wa ren schijnbaar niet opwekkend, want mser dan eens werden de mooie, donkere wenk brauwen gefronst en zoo nu en dan trilde haar roode onderlip, zooals lippen trilbn als er tranen op de kom6t zijn; dio lip werd dan tot kalmte gedwongen door de kleine witte tandjes, die er ondanks hun mooie kleur wel wat vinnig uitzagen. Terwijl zij Brompton Road in de heele lengte afreden, sat zij nit het tegenovergestelde raampje te kijken met een strakken blik, die waar schijnlijk maar weinig zag van de uitstal kasten der winkels, waar het pae opgesto ken gas nu eens op goodkoope blouses en rokken, dan weer op stukken vleesch of op de wassen bustes in kapperswinkels viel. Eerst toen Brompton Road was ov.rgcgaaji in Cromwell Road, scheen zij met een soort van ruk tot de werkelijkheid terug te koe ren. Er werd bijna met tegenzin plaats voor haar gemaakt om uit te stappen; de ver schrompelde conducteur stak zijn hand uit om haar te helpen en achter haar rug werd meer dan éèn opmerking over haar gewis seld. De omnibus reed verder en zij stond al leen op het plaveisel en gaf nu door een zucht uiting aan haar gevoelens: zij was immers alleen tusechen al die menschen in I Het was een zucht, die meer verwoed on geduld dA.T» eenige andere aandoening ver raadde, en het wae ook met boos ongeduld, J dat zij nu in haar eene hand haar rokken bijeen nam, terwijl zij haar parapluio ia I de andere droeg, want het wae een voch tige April-avond. Er zat een zilveren knop J aan die parapliiie, maar er was een scheur in de rijde en de wind joeg haar den regen vlak in haar gezicht. Hot pak met boeken I onder haar arm was haar tot last en over I het algemeen genomen was het leven veel gemakkelijker geweest in een andoren vorm 1 dan in dien, waarin hot zich nu aan haar voordeed. j Gelukkig behoefde zij geen grooten afstand meer af te leggen en de smalle en onaan- I zienlijke zijstraat, die op Oromwell Road I uitkwam, redde haar in elk geval uit Let gedrang van het avondpubliek. De steenen muren aan beide rijden van de straat ver raadden alleen het bestaan van huizen door het feit, dat er op regelmatige afstanden deuren en vensters in zaten. Zonder dat zeti iomand, die Londen niet kende, ze heel ge makkelijk voor de muren van een gevange nis-binnenplein hebben kunnen houden. Iemand met een zeker gevoel voor humor had die plek, „Filbert. Gardens" gedoopt. Op den drempel van een van die pijnlijk karakterlooze huizen bleef de draagster van de parapluie staan, belde en zuchtte weer, ditmaal met een zucht van verademing, van te vroeg geuite verademing, aangezien zij twee-, driemaal moest bellen, voordat zij sloffende voetstappen hoorde naderen. Die schreden naderden echter vlug en de deur werd opengetrokken on heel wijd, alsof daardoor het lange wachten vergoed moest worden. „Lieve hemel, juffrouw Artmann I Als ik geweten had, dat u het was." Het gezicht dat het jonge meisje aankeek, was versierd door een welkomstglimlaeli. Een rij van grie.. zolig onregelmatige tanden, die ieder hur eigen persoonlijke richting volgden, on geveer op de manier van grafsteencn op, een ouderwetsch kerkhof zagen er even angst-aanjagend uit als het ongekamde haar, dat door geen muts in bedwang werd ge houden. Haar kleeding was zelfs nog vui ler, haar handen nog rooder en haar neur nog dikker dan gewoonlijk het geval ia bij de houdsters van derde-klasee-pensiona iü Londen; maar do wijdte en schijnbare wel gemeendheid van den glimlach vergoedde al les of had dat misschien kunnen doen, abÉ de omstandigheden dien avond niet reed* zoo erg veel van haar gevergd hadden. „U hadt kunnen weten, dat ik het was* als u de moeite hadt gedaan even op <le klok te kijken", zei het meisje met den grijzen hoedhaar tcon was scherp dooB vermoeidheid. „Ik ben toch al laat!" De grijnslach werd verjaagd door een ufU drukking van bijna komieke ontsteltenis en de kleine varkensoogjes keken smekend, „Het spijt me erg, juffrouw, ik lean d niet zeggen hoe erg", zei zij nederig. „Ed u i* onieettend nat 1 Uw hoed is ook I al nat geworae-nuw groote, mooie hoedt Ik zei gisteren nog tegen juffrouw Martin, dat er in den heelen Brompton Road nie0 noo'n hoed is. Ik denk, dat er bepaald eeai gat in uw parapluie moet zijn 1 Geef heaé I me maar dadelijk hier, dan zal ik hem b$| het keukenvuur te drogen hangen. Geef bod jne als bet u belieft, lieve jonge dai'o", 1 mooier was geworden. zei Pattie, wier landelijk accent door fcv# langdurig verblijf in de hoofdstad (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1